Kilpailu 6.12.2016 A agilityrata, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Medi 3] [Maksi 3] [Mini 3]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU 33,82 4,52 -17,18 0 -17,18 LUVA
2 9 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Jeskanen NODO 40,41 3,79 -10,59 0 -10,59 LUVA
3 1 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 50,70 3,02 -0,30 0 -0,30 SERT
4 15 pitmäy Steve Maxi-Tax Rainbow Tomi Metsä KARKK 50,55 3,03 -0,45 5 5  
5 2 käävil Into Sarahill Parole D'amour Katri Saarela HSKH 51,82 2,95 0,82 5 5,82  
6 12 kääpin Iris Eria Pro Germanika Henna Laaksonen I-HAH 36,75 4,16 -14,25 10 10  
7 4 cavspa Lenni Giggling Cheerful Chili Tino Grönholm NODO 67,47 2,27 16,47 10 26,47  
  3 wecoca Vilda Canja`s Glory Crystal Katariina Väätänen I-HAH         HYL  
  8 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL  
  10 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL  
  11 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI         HYL  
  14 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  

Medi 1, kello 10:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 11, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH 36,17 4,23 -14,83 0 -14,83 SERT
2 26 stbter Rhino Quinlent James Dean Heidi Attola I-HAH 36,80 4,16 -14,20 5 5  
3 33 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK 41,87 3,65 -9,13 5 5  
4 31 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH 46,71 3,28 -4,29 5 5  
5 30 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 32,09 4,77 -18,91 10 10  
6 20 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK 40,49 3,78 -10,51 10 10  
7 19 shelam Helli Rosebridge's Miss Moneypenny Anni Hautala BAT 39,83 3,84 -11,17 15 15  
8 27 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma Von Creutlein HSKH 53,05 2,88 2,05 20 22,05  
  18 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  21 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  32 pumi Kerttu Köntöskerti Civis Futórózsa Laura Norppa AGRY         HYL  
  25 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         POIS  
  29 entbpk Kipinä Zaphalayaz Elämänilo Marja Laapotti BAT         POIS  

Maksi 1, kello 11:05, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 29, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA 32,62 4,69 -18,38 0 -18,38 SERT
2 51 irlter Irma Devilish Cabernet Henriikka Heikinheimo I-HAH 36,47 4,20 -14,53 0 -14,53 LUVA
3 43 lyhcol Jarvinen Allegory Ivanhoe Aki Vuorentausta NPKH 37,50 4,08 -13,50 0 -13,50 LUVA
4 60 belpat Heka Black Master's Mister-Knight Merja Aapalahti RSKK 38,23 4,00 -12,77 0 -12,77 SERT
5 64 x-rotu Dana Dana Elina Pirhonen WUOKS 41,05 3,73 -9,95 0 -9,95 LUVA
6 34 samoje Leia Jupik Helmiäinen Taina Markkula KOTKA 43,64 3,51 -7,36 0 -7,36 LUVA
7 53 borcol Dana Mustan Magian Liza Sanna Alho CITYB 33,93 4,51 -17,07 5 5  
8 49 borcol Night Ebony Nose Artefact Natalia Skougarova (RUS) 35,11 4,36 -15,89 5 5  
9 46 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 35,61 4,30 -15,39 5 5  
10 57 x-rotu Exi Exi Emilia Salomäki PORSK 36,47 4,20 -14,53 5 5  
11 55 x-rotu Wili Wili Pia Henriksson LABNOU 49,85 3,07 -1,15 5 5  
12 56 belpam Voltti Pysäkin Leela Suvi Koivunen KOTKA 35,96 4,26 -15,04 10 10  
13 61 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH 32,21 4,75 -18,79 15 15  
14 59 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo VEIKK 43,52 3,52 -7,48 15 15  
15 38 borcol Rim Tending Wishful Maarit Karhu-Teiskonen MAH 45,63 3,35 -5,37 15 15  
16 67 tandog Halti Jättiläisen Eros Theodor Minna Borodulin E-HKK 52,79 2,90 1,79 15 16,79  
17 37 auskar Sinko Cattlepark's Simply Smokin' Helena Minkkinen KOTKA 34,62 4,42 -16,38 20 20  
18 39 parcol Hippu Lawnlake Angel Dust Annika Kapanen KKK 49,87 3,07 -1,13 20 20  
  35 auspai Sasu Hazelmoor Vice Versa Milja Kunnas-Grönholm NODO         HYL  
  36 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  40 belpat Igor Valkohampaan Fakiiri Susanna Uusitalo KOTKA         HYL  
  41 borcol Manu Briskness Larry Guitar Jenni Nurminen KOVA         HYL  
  42 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen SISU         HYL  
  52 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  54 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  62 borcol Samsam Doublej Samsam Saara Kattainen SISU         HYL  
  63 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  65 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  66 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  47 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH         POIS  
  48 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         POIS  

Mini 2, kello 12:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 43,33 3,65 -4,67 0 -4,67 LUVA
2 78 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU 39,18 4,03 -8,82 5 5  
3 74 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 48,91 3,23 0,91 5 5,91  
4 72 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 35,45 4,46 -12,55 10 10  
5 75 jackru Veeti Jack Lee Columbo Sini Grönberg KAT 43,67 3,62 -4,33 20 20  
6 68 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 64,73 2,44 16,73 5 21,73  
  69 shelam Mindy Cerebellum's Fascinating Rhythm Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  73 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  76 kääpin Tarmo Sakeros Sisu Tiina Virtala MINPIN         HYL  
  77 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH         HYL  
  79 pitmäy Bruce Maxi-Tax Offspring Tomi Metsä KARKK         HYL  
  80 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  81 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  

Medi 2, kello 12:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 kromfo Goda Jazzmo Guitar Katja Marttila KOTKA 38,38 4,12 -9,62 0 -9,62 LUVA
2 99 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 43,40 3,64 -4,60 0 -4,60 LUVA
3 89 jappys Ginko Snowtime's Ichou Go Hanna-Leena Himmanen WUOKS 46,74 3,38 -1,26 0 -1,26 SERT
4 91 cocspa Fonzie Merazure Upper Champ Kaisa Mäkinen KOTKA 49,98 3,16 1,98 0 1,98  
5 95 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi SPOK 39,94 3,96 -8,06 5 5  
6 90 shelam Peppi Tulihännän Bohemian Rhapsody Tiina Tynys KOIVU 43,77 3,61 -4,23 5 5  
7 100 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH 37,61 4,20 -10,39 10 10  
8 83 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH 52,51 3,01 4,51 10 14,51  
9 84 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 59,25 2,67 11,25 5 16,25  
10 94 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU 52,34 3,02 4,34 15 19,34  
  85 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  88 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  92 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen JAU         HYL  
  93 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  96 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  98 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU         HYL  
  87 mittel Jekku Mintgarden's Frej Päivi Lahtinen HSKH         POIS  
  97 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  

Maksi 2, kello 12:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 24, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 31,44 5,03 -16,56 0 -16,56 LUVA
2 120 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT 31,63 4,99 -16,37 0 -16,37 LUVA
3 126 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI 34,11 4,63 -13,89 0 -13,89 LUVA
4 101 porves Pottu Tassuttelijan Greta Garbo Leila Ottelin HSKH 37,33 4,23 -10,67 0 -10,67 SERT
5 118 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 41,40 3,82 -6,60 0 -6,60 LUVA
6 115 novnou Wallu Magicfox's Masi Campofiorin Camilla Finne NOVA 44,92 3,52 -3,08 0 -3,08  
7 116 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 45,69 3,46 -2,31 0 -2,31  
8 110 slapko Nuka Taivaannastan Wappuzhampanja Eeva-Liisa Kuru KOIVU 39,99 3,95 -8,01 5 5  
9 112 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH 41,40 3,82 -6,60 5 5  
10 124 borcol Sylvi Arttulan Ou Nou Juuli Ahonen TODO 39,02 4,05 -8,98 10 10  
11 114 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 41,24 3,83 -6,76 10 10  
12 111 x-rotu Thor Thor Pauliina Niklander PORSK 41,69 3,79 -6,31 10 10  
  50 borcol Cero Demssin Cherokee Sofia Uschanov NODO         HYL  
  102 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  104 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  105 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  106 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  107 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  108 espves Musti April Design Action Addiction Jarno Hacklin WECA         HYL  
  119 walspa Muru Doniol All You Need Is Love Jaana Dolk HSKH         HYL  
  121 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK         HYL  
  122 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  123 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU         HYL  
  125 auspai Axa Apple Bloom Never Ending Story Oona Paltola PORSK         HYL  

Medi 3, kello 13:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 35, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 159 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 36,79 4,62 -10,21 0 -10,21  
2 127 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 36,99 4,60 -10,01 0 -10,01  
3 132 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 38,28 4,44 -8,72 0 -8,72  
4 131 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 40,93 4,15 -6,07 0 -6,07  
5 155 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 41,22 4,12 -5,78 0 -5,78  
6 156 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 42,06 4,04 -4,94 0 -4,94  
7 142 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 42,20 4,03 -4,80 0 -4,80  
8 157 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 42,75 3,98 -4,25 0 -4,25  
9 147 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 43,21 3,93 -3,79 0 -3,79  
10 128 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 44,06 3,86 -2,94 0 -2,94  
11 149 mudi Feke Kilvan Fekete Bárány Emma Lonka TODO 50,89 3,34 3,89 0 3,89  
12 145 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 38,66 4,40 -8,34 5 5  
13 137 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 39,90 4,26 -7,10 5 5  
14 133 shelam Lenni Happy Master's Only For You Satu Koskinen HSKH 42,97 3,96 -4,03 5 5  
15 152 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 50,06 3,40 3,06 5 8,06  
16 140 pumi Ninni Mindamellet Fagy Anja Ahonen JAU 43,92 3,87 -3,08 10 10  
17 139 shelam Inkki Amorosan Onerva Terhi Helaja KOTKA 46,36 3,67 -0,64 10 10  
18 150 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK 61,33 2,77 14,33 0 14,33  
19 148 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 48,57 3,50 1,57 15 16,57  
20 86 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI 61,64 2,76 14,64 10 24,64  
  129 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  130 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  134 kromfo Jyrä Bingis Bamse Teemu Kollanen JAU         HYL  
  135 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         HYL  
  136 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Johanna Sorvari ATD         HYL  
  141 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  143 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  144 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  146 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  151 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  153 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  158 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  160 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  161 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  154 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  

Maksi 3, kello 14:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 46, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 181 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen JAU 36,71 4,63 -10,29 0 -10,29  
2 178 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 37,33 4,55 -9,67 0 -9,67  
3 203 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 38,24 4,45 -8,76 0 -8,76 SERT-A
4 171 vehter Jimi Musca-Rosan Zlatan Soile Heinänen KOTKA 50,71 3,35 3,71 0 3,71  
5 204 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 37,41 4,54 -9,59 5 5  
6 200 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 39,38 4,32 -7,62 5 5  
7 166 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU 40,54 4,19 -6,46 5 5  
8 183 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA 44,10 3,86 -2,90 5 5  
9 186 pitcol Aune Pihlajapirtin Queen Of Meadow Terhi Helaja KOTKA 45,73 3,72 -1,27 5 5  
10 205 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI 47,10 3,61 0,10 5 5,10  
11 164 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 53,77 3,16 6,77 0 6,77  
12 198 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 37,38 4,55 -9,62 10 10  
13 199 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 37,39 4,55 -9,61 10 10  
14 194 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 37,47 4,54 -9,53 10 10  
15 209 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA 39,80 4,27 -7,20 10 10  
16 206 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT 40,44 4,20 -6,56 10 10  
17 207 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO 47,98 3,54 0,98 10 10,98  
18 187 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen SISU 41,53 4,09 -5,47 15 15  
19 210 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 43,10 3,94 -3,90 20 20  
20 208 belpag Supa Black Master's I'm Your Superman Markku Paananen TOISK 58,85 2,89 11,85 10 21,85  
  117 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD         HYL  
  162 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  165 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  167 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  169 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  170 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  172 borcol Tory Ebony Nose Astoria Natalia Skougarova (RUS)         HYL  
  173 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  174 isovil Teuvo Nerian Fudo Nita Sylander LAU         HYL  
  175 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  176 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  177 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  182 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen HAU         HYL  
  184 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  185 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  188 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  189 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  191 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  192 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  193 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK         HYL  
  195 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  197 borcol Lotto Tronic Junex Kari Mankinen SISU         HYL  
  201 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  202 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  211 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  212 belpam Raisa Kutinan Nappula Piia Rantala HSKH         HYL  
  103 borcol Pokka Von Schneeland Jeune Johanna Mankinen SISU         POIS  
  163 borcol Pika Never Never Land S'jayendra Sanna Paasivirta JAU         POIS  
  168 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         POIS  
  190 auskel Nuuk Maiskis Merbau Linda Merk KOTKA         POIS  

Mini 3, kello 15:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 27, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander KSSK 41,64 4,08 -5,36 0 -5,36  
2 218 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST 44,78 3,80 -2,22 0 -2,22  
3 232 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 48,38 3,51 1,38 0 1,38  
4 238 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 51,12 3,33 4,12 0 4,12  
5 216 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela NODO 47,77 3,56 0,77 5 5,77  
6 235 schipp Taru Ainarakas Tanja Sundqvist VAU 48,89 3,48 1,89 5 6,89  
7 220 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 59,10 2,88 12,10 5 17,10  
8 230 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 60,62 2,80 13,62 5 18,62  
9 217 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA 56,04 3,03 9,04 20 29,04  
  70 käävil Enya Joiner's Quality Ebony Enya Laura Ölander KSSK         HYL  
  213 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  214 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  219 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL  
  221 kääsna Nasu Beries Salty Yoko Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  222 jackru Onni Toto's Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  223 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä KANAV         HYL  
  226 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  227 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  228 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  229 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Tommi Olsson BAT         HYL  
  231 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  233 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  234 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  236 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  237 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  240 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         HYL  
  242 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  215 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT         POIS  
  241 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         POIS  
  243 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS