Kilpailu 6.12.2016 B hyppyrata, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Medi 3] [Maksi 3] [Mini 3]

Mini 1, kello 11:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Jeskanen NODO 31,93 4,39 -11,07 0 -11,07 LUVA
2 16 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Heikki Kallio LAGU 30,85 4,54 -12,15 5 5  
3 3 wecoca Vilda Canja`s Glory Crystal Katariina Väätänen I-HAH 47,99 2,92 4,99 5 9,99  
4 2 käävil Into Sarahill Parole D'amour Katri Saarela HSKH 44,85 3,12 1,85 10 11,85  
5 11 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä LÄGI 47,63 2,94 4,63 10 14,63  
6 15 pitmäy Steve Maxi-Tax Rainbow Tomi Metsä KARKK 52,75 2,65 9,75 5 14,75  
7 17 toyvil Viuhti Sarahill Fils Noir D'amour Katri Saarela HSKH 49,20 2,85 6,20 10 16,20  
  4 cavspa Lenni Giggling Cheerful Chili Tino Grönholm NODO         HYL  
  5 engkte Napanteri Grindstones Lots Of Daylight Kirsi Saastamoinen BAT         HYL  
  7 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH         HYL  
  8 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL  
  10 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL  
  12 kääpin Iris Eria Pro Germanika Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  13 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  14 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  6 engkte Huikka Grindstones Circumpolar Whirl Jouni Mäkinen BAT         POIS  

Medi 1, kello 11:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 mudi Å Vimmatun Varsinväkkärä Tintti Heinonen HSKH 27,14 5,16 -15,86 0 -15,86  
2 27 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma Von Creutlein HSKH 30,93 4,53 -12,07 0 -12,07 LUVA
3 18 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH 28,95 4,84 -14,05 5 5  
4 30 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 33,27 4,21 -9,73 5 5  
5 26 stbter Rhino Quinlent James Dean Heidi Attola I-HAH 35,13 3,98 -7,87 10 10  
6 33 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK 36,98 3,79 -6,02 10 10  
7 25 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 45,40 3,08 2,40 15 17,40  
  21 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  24 shelam Veeti Myhappiness Eyecatcher Pirkko Saarinen TOISK         HYL  
  31 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  
  32 pumi Kerttu Köntöskerti Civis Futórózsa Laura Norppa AGRY         HYL  
  22 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         POIS  
  29 entbpk Kipinä Zaphalayaz Elämänilo Marja Laapotti BAT         POIS  

Maksi 1, kello 11:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 28, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 lyhcol Jarvinen Allegory Ivanhoe Aki Vuorentausta NPKH 31,62 4,43 -11,38 0 -11,38 LUVA
2 34 samoje Leia Jupik Helmiäinen Taina Markkula KOTKA 43,89 3,19 0,89 0 0,89  
3 61 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH 27,05 5,18 -15,95 5 5  
4 56 belpam Voltti Pysäkin Leela Suvi Koivunen KOTKA 27,80 5,04 -15,20 5 5  
5 40 belpat Igor Valkohampaan Fakiiri Susanna Uusitalo KOTKA 28,17 4,97 -14,83 5 5  
6 37 auskar Sinko Cattlepark's Simply Smokin' Helena Minkkinen KOTKA 29,01 4,83 -13,99 5 5  
7 46 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 29,53 4,74 -13,47 5 5  
8 63 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 30,64 4,57 -12,36 5 5  
9 39 parcol Hippu Lawnlake Angel Dust Annika Kapanen KKK 36,49 3,84 -6,51 10 10  
10 67 tandog Halti Jättiläisen Eros Theodor Minna Borodulin E-HKK 46,93 2,98 3,93 10 13,93  
11 57 x-rotu Exi Exi Emilia Salomäki PORSK 47,33 2,96 4,33 10 14,33  
12 35 auspai Sasu Hazelmoor Vice Versa Milja Kunnas-Grönholm NODO 39,39 3,55 -3,61 25 25  
  36 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  38 borcol Rim Tending Wishful Maarit Karhu-Teiskonen MAH         HYL  
  41 borcol Manu Briskness Larry Guitar Jenni Nurminen KOVA         HYL  
  42 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen SISU         HYL  
  44 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  45 borcol Siri Tending Bright Timo Rannikko T-TEAM         HYL  
  49 borcol Night Ebony Nose Artefact Natalia Skougarova (RUS)         HYL  
  51 irlter Irma Devilish Cabernet Henriikka Heikinheimo I-HAH         HYL  
  52 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  53 borcol Dana Mustan Magian Liza Sanna Alho CITYB         HYL  
  54 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  59 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo VEIKK         HYL  
  62 borcol Samsam Doublej Samsam Saara Kattainen SISU         HYL  
  64 x-rotu Dana Dana Elina Pirhonen WUOKS         HYL  
  65 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  66 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  47 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH         POIS  
  48 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         POIS  

Mini 2, kello 13:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU 28,71 5,02 -12,29 0 -12,29 LUVA
2 78 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU 30,19 4,77 -10,81 0 -10,81  
3 74 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 34,86 4,13 -6,14 0 -6,14  
4 77 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH 24,09 5,98 -16,91 5 5  
5 79 pitmäy Bruce Maxi-Tax Offspring Tomi Metsä KARKK 43,28 3,33 2,28 5 7,28  
6 69 shelam Mindy Cerebellum's Fascinating Rhythm Maria Pentikäinen AGRY 40,78 3,53 -0,22 10 10  
7 1 yorter Olga Bellen's Line Cinderella Heikki Kallio LAGU 46,63 3,09 5,63 5 10,63  
  71 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH         HYL  
  76 kääpin Tarmo Sakeros Sisu Tiina Virtala MINPIN         HYL  

Medi 2, kello 13:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 25,58 5,63 -15,42 0 -15,42 LUVA
2 96 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 31,19 4,62 -9,81 0 -9,81 LUVA
3 99 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 35,58 4,05 -5,42 0 -5,42 SERT
4 100 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH 26,95 5,34 -14,05 5 5  
5 92 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen JAU 32,52 4,43 -8,48 5 5  
6 94 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU 34,15 4,22 -6,85 5 5  
7 82 kromfo Goda Jazzmo Guitar Katja Marttila KOTKA 30,48 4,72 -10,52 15 15  
8 91 cocspa Fonzie Merazure Upper Champ Kaisa Mäkinen KOTKA 45,63 3,16 4,63 15 19,63  
9 84 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 54,87 2,62 13,87 10 23,87  
10 95 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi SPOK 50,67 2,84 9,67 15 24,67  
  28 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  85 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  90 shelam Peppi Tulihännän Bohemian Rhapsody Tiina Tynys KOIVU         HYL  
  93 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  98 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU         HYL  
  87 mittel Jekku Mintgarden's Frej Päivi Lahtinen HSKH         POIS  
  97 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         POIS  

Maksi 2, kello 13:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 23, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 27,47 5,24 -13,53 0 -13,53 LUVA
2 118 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 33,52 4,30 -7,48 0 -7,48 LUVA
3 123 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU 26,26 5,48 -14,74 5 5  
4 50 borcol Cero Demssin Cherokee Sofia Uschanov NODO 32,53 4,43 -8,47 5 5  
5 115 novnou Wallu Magicfox's Masi Campofiorin Camilla Finne NOVA 34,10 4,22 -6,90 5 5  
6 119 walspa Muru Doniol All You Need Is Love Jaana Dolk HSKH 35,18 4,09 -5,82 5 5  
7 125 auspai Axa Apple Bloom Never Ending Story Oona Paltola PORSK 40,20 3,58 -0,80 5 5  
8 114 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 26,78 5,38 -14,22 10 10  
9 106 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 28,06 5,13 -12,94 10 10  
10 126 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI 32,94 4,37 -8,06 10 10  
11 60 belpat Heka Black Master's Mister-Knight Merja Aapalahti RSKK 35,14 4,10 -5,86 10 10  
12 108 espves Musti April Design Action Addiction Jarno Hacklin WECA 35,97 4,00 -5,03 10 10  
13 124 borcol Sylvi Arttulan Ou Nou Juuli Ahonen TODO 25,73 5,60 -15,27 15 15  
14 121 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK 44,30 3,25 3,30 15 18,30  
15 116 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 55,38 2,60 14,38 15 29,38  
  58 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  102 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  104 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  105 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  111 x-rotu Thor Thor Pauliina Niklander PORSK         HYL  
  112 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  120 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT         HYL  
  122 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  109 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU         POIS  

Medi 3, kello 14:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 36, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 29,86 5,53 -13,14 0 -13,14  
2 159 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 30,08 5,49 -12,92 0 -12,92  
3 132 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 32,29 5,11 -10,71 0 -10,71  
4 138 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 33,94 4,86 -9,06 0 -9,06  
5 148 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 34,43 4,79 -8,57 0 -8,57  
6 142 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 35,35 4,67 -7,65 0 -7,65  
7 144 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 39,24 4,20 -3,76 0 -3,76  
8 89 jappys Ginko Snowtime's Ichou Go Hanna-Leena Himmanen WUOKS 47,81 3,45 4,81 0 4,81  
9 129 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH 33,88 4,87 -9,12 5 5  
10 134 kromfo Jyrä Bingis Bamse Teemu Kollanen JAU 38,90 4,24 -4,10 5 5  
11 149 mudi Feke Kilvan Fekete Bárány Emma Lonka TODO 40,11 4,11 -2,89 5 5  
12 161 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 31,80 5,19 -11,20 10 10  
13 133 shelam Lenni Happy Master's Only For You Satu Koskinen HSKH 36,30 4,55 -6,70 10 10  
14 160 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 39,80 4,15 -3,20 10 10  
  86 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  147 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         HYL  
  127 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  128 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  131 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  135 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         HYL  
  136 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Johanna Sorvari ATD         HYL  
  137 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  139 shelam Inkki Amorosan Onerva Terhi Helaja KOTKA         HYL  
  140 pumi Ninni Mindamellet Fagy Anja Ahonen JAU         HYL  
  141 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  143 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  145 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  146 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  150 manter Dymi Bonwild Pure Dynamite Tiina Rantio JANKK         HYL  
  151 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  152 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         HYL  
  153 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  154 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  155 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  156 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  157 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  130 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

Maksi 3, kello 15:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 47, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 188 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 30,91 5,34 -12,09 0 -12,09  
2 162 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 31,27 5,28 -11,73 0 -11,73  
3 204 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 31,85 5,18 -11,15 0 -11,15  
4 178 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 32,68 5,05 -10,32 0 -10,32  
5 202 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 33,26 4,96 -9,74 0 -9,74  
6 179 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 34,13 4,83 -8,87 0 -8,87  
7 191 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 37,27 4,43 -5,73 0 -5,73  
8 170 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 37,38 4,41 -5,62 0 -5,62  
9 211 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 38,60 4,28 -4,40 0 -4,40  
10 193 borcol Lily Mcsanikan Especially For You Johanna Troberg PORSK 38,64 4,27 -4,36 0 -4,36  
11 117 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD 40,55 4,07 -2,45 0 -2,45  
12 171 vehter Jimi Musca-Rosan Zlatan Soile Heinänen KOTKA 41,90 3,94 -1,10 0 -1,10  
13 209 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA 32,01 5,16 -10,99 5 5  
14 175 borcol Selma Maple Yard Impiger Liisa Lehikoinen LÄGI 32,06 5,15 -10,94 5 5  
15 176 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 32,64 5,05 -10,36 5 5  
16 169 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 33,09 4,99 -9,91 5 5  
17 186 pitcol Aune Pihlajapirtin Queen Of Meadow Terhi Helaja KOTKA 37,68 4,38 -5,32 5 5  
18 180 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 30,70 5,38 -12,30 10 10  
19 181 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen JAU 33,92 4,86 -9,08 10 10  
20 195 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 38,23 4,32 -4,77 10 10  
21 189 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 38,79 4,25 -4,21 10 10  
22 164 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 48,41 3,41 5,41 5 10,41  
23 207 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO 45,24 3,65 2,24 10 12,24  
24 174 isovil Teuvo Nerian Fudo Nita Sylander LAU 34,34 4,80 -8,66 15 15  
25 200 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 34,88 4,73 -8,12 15 15  
26 194 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 38,96 4,24 -4,04 15 15  
27 184 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 43,65 3,78 0,65 15 15,65  
28 182 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Anu Rajaheimo KKK 52,07 3,17 9,07 10 19,07  
  203 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  165 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  166 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU         HYL  
  167 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  172 borcol Tory Ebony Nose Astoria Natalia Skougarova (RUS)         HYL  
  173 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  177 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  183 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         HYL  
  185 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  187 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen SISU         HYL  
  192 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  196 borcol Breeze Away To Me Breeze Marko Kivihalme HAU         HYL  
  197 borcol Lotto Tronic Junex Kari Mankinen SISU         HYL  
  198 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK         HYL  
  199 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  201 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  206 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  208 belpag Supa Black Master's I'm Your Superman Markku Paananen TOISK         HYL  
  210 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  101 porves Pottu Tassuttelijan Greta Garbo Leila Ottelin HSKH         POIS  
  103 borcol Pokka Von Schneeland Jeune Johanna Mankinen SISU         POIS  
  163 borcol Pika Never Never Land S'jayendra Sanna Paasivirta JAU         POIS  
  168 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         POIS  
  190 auskel Nuuk Maiskis Merbau Linda Merk KOTKA         POIS  
  205 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  212 belpam Raisa Kutinan Nappula Piia Rantala HSKH         POIS  

Mini 3, kello 17:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 28, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 30,89 5,34 -12,11 0 -12,11  
2 236 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 31,34 5,26 -11,66 0 -11,66  
3 229 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Tommi Olsson BAT 34,56 4,77 -8,44 0 -8,44  
4 225 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA 34,80 4,74 -8,20 0 -8,20  
5 231 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 37,21 4,43 -5,79 0 -5,79  
6 218 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST 37,39 4,41 -5,61 0 -5,61  
7 244 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander KSSK 38,11 4,33 -4,89 0 -4,89  
8 226 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 39,60 4,17 -3,40 0 -3,40  
9 240 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 40,80 4,04 -2,20 0 -2,20  
10 232 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 40,94 4,03 -2,06 0 -2,06  
11 238 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 41,10 4,01 -1,90 0 -1,90  
12 242 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 41,38 3,99 -1,62 0 -1,62  
13 239 jackru Yeni Pikkuveijarin Ninnan Nunna Anne Koskela NODO 43,80 3,77 0,80 0 0,80  
14 222 jackru Onni Toto's Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 44,62 3,70 1,62 0 1,62  
15 217 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA 37,13 4,44 -5,87 5 5  
16 216 jackru Cisa Pikkuveijarin Ihan Mahottoman Soma Anne Koskela NODO 37,68 4,38 -5,32 15 15  
17 223 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä KANAV 53,28 3,10 10,28 5 15,28  
  70 käävil Enya Joiner's Quality Ebony Enya Laura Ölander KSSK         HYL  
  213 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  214 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  220 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  224 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Anna Heinonen BAT         HYL  
  227 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  228 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  233 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  234 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  235 schipp Taru Ainarakas Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  237 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  215 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT         POIS  
  241 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         POIS  
  243 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS