Kilpailu 1.12.2013, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH 41,16 3,62 -7,84 0 -7,84 SERT
2 214 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH 44,32 3,36 -4,68 0 -4,68 LUVA
3 200 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 45,47 3,28 -3,53 0 -3,53 LUVA
4 212 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI 49,02 3,04 0,02 0 0,02  
5 202 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Snäll KKK 53,11 2,81 4,11 5 9,11  
6 208 caiter Nelli Heckler's More Than That Elina Mauno TUUKK 47,39 3,14 -1,61 10 10  
  201 boster Lola East Bostons Esperanza Maija Vihtilä A-KOT         HYL  
  203 itavin BLUES Vilpertin Ecco Piccolo Eva Partida HSKH         HYL  
  209 bicfri Ronny Diamella Up The Irons Mia Rantaniitty HSKH         HYL  
  205 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         POIS  
  206 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         POIS  
  213 bicfri Amelie Sempre Libera Sonya Rykiel Merja Heininen JAU         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 22, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 231 shelam Miina Pikikuonon Passionata Kati Töllinen P-HAU 40,65 3,66 -8,35 0 -8,35 LUVA
2 222 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 42,18 3,53 -6,82 0 -6,82 SERT
3 217 slapko Mette Taivaannastan Ilomiete Tiina Pesonen VAU 43,28 3,44 -5,72 0 -5,72 SERT
4 226 slapko Salli Klomppen Alsikeapila Maiju Turunen TUUKK 50,80 2,93 1,80 0 1,80  
5 229 borter Luke Tullymurrayn Lucky Luke Tuija Katajamäki KSSK 53,03 2,81 4,03 0 4,03  
6 225 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Noora Yli-Harja I-HAH 43,09 3,46 -5,91 5 5  
7 216 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH 43,39 3,43 -5,61 5 5  
8 235 cocspa Bertta Backhills One Of A Kind Sari Seistilä KSSK 47,14 3,16 -1,86 5 5  
9 234 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds ATD 48,38 3,08 -0,62 5 5  
10 219 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH 52,32 2,85 3,32 5 8,32  
11 224 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans VAU 52,50 2,84 3,50 5 8,50  
12 238 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU 32,33 4,61 -16,67 10 10  
13 227 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 56,31 2,65 7,31 5 12,31  
14 236 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT 57,95 2,57 8,95 10 18,95  
  215 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK         HYL  
  218 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  220 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI         HYL  
  221 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  223 borter Paavo Tigerlike Hot Shot Elina Veteli BAT         HYL  
  228 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  232 lagrom Haiku Cantharellin Poesia Di Natale Jukka Huuskonen AGRY         HYL  
  237 pinser Ruusa Megamagee Rachel Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  230 cocspa JAFFICA Bleper's Casablanca Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  233 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 39, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 279 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH 38,29 3,89 -10,71 0 -10,71 LUVA
2 240 porves Odessa Tajmadoran Odessa Tanja Hokkanen I-HAH 41,61 3,58 -7,39 0 -7,39 LUVA
3 266 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH 43,58 3,42 -5,42 0 -5,42 LUVA
4 241 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook Raija Hyvärinen HSKK 45,47 3,28 -3,53 0 -3,53 SERT
5 242 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari KARKK 47,11 3,16 -1,89 0 -1,89 LUVA
6 259 hovawa Sara Amix Esprit Tea Holmberg HSKH 43,70 3,41 -5,30 5 5  
7 243 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 46,34 3,21 -2,66 5 5  
8 247 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 50,87 2,93 1,87 5 6,87  
9 263 borcol Skidi Toimiva Mysteeri Anni-Elina Pehkonen SPSH 35,54 4,19 -13,46 10 10  
10 281 borcol Ruu Toberoi Rai-Rai Katariina Eskelinen JAU 39,31 3,79 -9,69 10 10  
11 251 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 41,22 3,62 -7,78 10 10  
12 262 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 47,83 3,12 -1,17 10 10  
13 258 hovawa Raksa Hofmacher Oberst Mia Roth RAAHE 59,75 2,49 10,75 0 10,75  
14 284 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH 43,87 3,40 -5,13 15 15  
15 274 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm RSKK 50,29 2,96 1,29 15 16,29  
16 245 belpat Rocky Pyrytuulen Zisu Pussi Susanna Luttinen-Kivistö CITYB 42,17 3,53 -6,83 20 20  
17 275 lappor Tiuku Iltahämyn Kesäleimu Heidi Nurminen TSAU 63,77 2,34 14,77 10 24,77  
18 268 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH 45,40 3,28 -3,60 25 25  
19 260 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA 51,37 2,90 2,37 25 27,37  
  244 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  248 borcol Jäynä Solvallarens Clyde Joni Hakanpää TASSU         HYL  
  249 bernpa Manu Bellaffen Camu Hanna-Kaisa Jokinen AGRY         HYL  
  250 borcol Ginda Rosmarinus Gin Dash Saara Kattainen HSKH         HYL  
  252 whippe Hylsy Biswhip's Dumas Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  253 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  254 mudi Pyry Csibiti Gezemice Sari Siitonen HSKH         HYL  
  256 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  257 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE         HYL  
  261 isllam Glenna Punapihlajan Glenna Päivi Grönlund I-HAH         HYL  
  264 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  265 borcol Sansa Myytin Valon Valtameri Senni Vesterinen HSKH         HYL  
  267 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH         HYL  
  269 snauts Jade Doctor's Order Joy'n Jubilation Elina Miettinen HSKH         HYL  
  270 espves Remu Dollari Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  271 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Milka Juntunen HSKH         HYL  
  276 borcol Nike Tending Zenith Juha Ruokonen KKK         HYL  
  277 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  278 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL  
  280 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen HSKH         HYL  
  239 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD         POIS  
  246 borcol LouLou Woollandian Louhi Katja Suominen TASSU         POIS  
  255 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         POIS  
  272 belpag Remu Turkkiruhtinaan Boy Of Remus Lupin Sami Oksanen TASSU         POIS  
  273 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI         POIS  
  282 auskel Hali Yacatis Binnawee-Queeny Maija Savolainen JAU         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 12:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH 43,48 3,43 -5,52 0 -5,52 LUVA
2 200 cavspa Sani Ilopirtin Xanthippe Satu Turunen HSKH 44,01 3,39 -4,99 0 -4,99 SERT
3 201 boster Lola East Bostons Esperanza Maija Vihtilä A-KOT 45,06 3,31 -3,94 0 -3,94 SERT
4 208 caiter Nelli Heckler's More Than That Elina Mauno TUUKK 52,68 2,83 3,68 5 8,68  
5 204 lägpys Taiga Fixan's Freddie Final Marika Rautiainen HSKH 49,13 3,03 0,13 10 10,13  
  202 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Snäll KKK         HYL  
  203 itavin BLUES Vilpertin Ecco Piccolo Eva Partida HSKH         HYL  
  209 bicfri Ronny Diamella Up The Irons Mia Rantaniitty HSKH         HYL  
  212 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  205 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         POIS  
  206 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         POIS  
  207 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH         POIS SIIRTO 2.LUOKKAAN
  213 bicfri Amelie Sempre Libera Sonya Rykiel Merja Heininen JAU         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 12:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU 35,22 4,23 -13,78 0 -13,78 LUVA
2 234 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds ATD 41,05 3,63 -7,95 0 -7,95 LUVA
3 235 cocspa Bertta Backhills One Of A Kind Sari Seistilä KSSK 43,96 3,39 -5,04 0 -5,04 SERT
4 227 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 49,01 3,04 0,01 0 0,01  
5 216 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH 37,02 4,03 -11,98 5 5  
6 223 borter Paavo Tigerlike Hot Shot Elina Veteli BAT 40,42 3,69 -8,58 5 5  
7 219 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH 50,40 2,96 1,40 5 6,40  
8 218 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 42,68 3,49 -6,32 10 10  
9 215 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 45,37 3,28 -3,63 10 10  
10 221 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU 46,09 3,23 -2,91 10 10  
11 231 shelam Miina Pikikuonon Passionata Kati Töllinen P-HAU 47,09 3,16 -1,91 10 10  
12 237 pinser Ruusa Megamagee Rachel Flame Laura Verkamo HAU 55,25 2,70 6,25 10 16,25  
13 229 borter Luke Tullymurrayn Lucky Luke Tuija Katajamäki KSSK 60,60 2,46 11,60 5 16,60  
14 232 lagrom Haiku Cantharellin Poesia Di Natale Jukka Huuskonen AGRY 60,89 2,45 11,89 10 21,89  
  220 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI         HYL  
  224 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans VAU         HYL  
  225 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Noora Yli-Harja I-HAH         HYL  
  226 slapko Salli Klomppen Alsikeapila Maiju Turunen TUUKK         HYL  
  228 parson Turo Kirkuu Reunalla Jenni Nikkilä P-HAU         HYL  
  236 tiiter Tara Adofau Jamini Tara Pirjo Ruuska SIUNT         HYL  
  217 slapko Mette Taivaannastan Ilomiete Tiina Pesonen VAU         POIS SIIRTO 2.LUOKKAAN
  222 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         POIS SIIRTO 2.LUOKKAAN
  230 cocspa JAFFICA Bleper's Casablanca Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  233 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 13:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 37, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 276 borcol Nike Tending Zenith Juha Ruokonen KKK 35,27 4,22 -13,73 0 -13,73 LUVA
2 271 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Milka Juntunen HSKH 36,67 4,06 -12,33 0 -12,33 SERT
3 269 snauts Jade Doctor's Order Joy'n Jubilation Elina Miettinen HSKH 46,42 3,21 -2,58 0 -2,58 LUVA
4 258 hovawa Raksa Hofmacher Oberst Mia Roth RAAHE 48,76 3,06 -0,24 0 -0,24 LUVA
5 268 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Alanne HSKH 37,86 3,94 -11,14 5 5  
6 244 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 39,73 3,75 -9,27 5 5  
7 250 borcol Ginda Rosmarinus Gin Dash Saara Kattainen HSKH 40,27 3,70 -8,73 5 5  
8 251 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 41,35 3,60 -7,65 5 5  
9 278 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 42,37 3,52 -6,63 5 5  
10 262 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 43,14 3,45 -5,86 5 5  
11 277 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH 44,70 3,33 -4,30 5 5  
12 243 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 49,81 2,99 0,81 5 5,81  
13 261 isllam Glenna Punapihlajan Glenna Päivi Grönlund I-HAH 53,43 2,79 4,43 5 9,43  
14 266 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH 44,08 3,38 -4,92 10 10  
15 242 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari KARKK 52,42 2,84 3,42 10 13,42  
16 245 belpat Rocky Pyrytuulen Zisu Pussi Susanna Luttinen-Kivistö CITYB 44,28 3,37 -4,72 20 20  
  267 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH         HYL  
  240 porves Odessa Tajmadoran Odessa Tanja Hokkanen I-HAH         HYL  
  247 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  248 borcol Jäynä Solvallarens Clyde Joni Hakanpää TASSU         HYL  
  249 bernpa Manu Bellaffen Camu Hanna-Kaisa Jokinen AGRY         HYL  
  252 whippe Hylsy Biswhip's Dumas Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  253 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  254 mudi Pyry Csibiti Gezemice Sari Siitonen HSKH         HYL  
  256 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  257 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE         HYL  
  260 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  263 borcol Skidi Toimiva Mysteeri Anni-Elina Pehkonen SPSH         HYL  
  264 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  265 borcol Sansa Myytin Valon Valtameri Senni Vesterinen HSKH         HYL  
  270 espves Remu Dollari Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  274 auspai Make Easy Make My Day Milja Kunnas-Grönholm RSKK         HYL  
  275 lappor Tiuku Iltahämyn Kesäleimu Heidi Nurminen TSAU         HYL  
  279 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  280 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen HSKH         HYL  
  281 borcol Ruu Toberoi Rai-Rai Katariina Eskelinen JAU         HYL  
  284 silnou Moona Flat Power Golden Eye Tiina Peippo HSKH         HYL  
  239 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD         POIS  
  241 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook Raija Hyvärinen HSKK         POIS SIIRTO 2.LUOKKAAN
  246 borcol LouLou Woollandian Louhi Katja Suominen TASSU         POIS  
  255 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         POIS  
  272 belpag Remu Turkkiruhtinaan Boy Of Remus Lupin Sami Oksanen TASSU         POIS  
  273 pitcol Pluto Arttulan Ääriviiva Anna-Stina Wahlström TAMMI         POIS  
  282 auskel Hali Yacatis Binnawee-Queeny Maija Savolainen JAU         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 22, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 292 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 40,81 3,82 -7,19 0 -7,19 SERT
2 207 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH 41,72 3,74 -6,28 0 -6,28 LUVA
3 289 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU 41,96 3,72 -6,04 0 -6,04 LUVA
4 290 shelam Tao Pilvimarjan Pikku Kiwa Mikaela Burgos ATD 45,67 3,42 -2,33 5 5  
5 302 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK 47,84 3,26 -0,16 5 5  
6 301 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD 48,00 3,25 0,00 5 5  
7 288 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA 41,00 3,81 -7,00 15 15  
8 210 bicfri Atte Leon Princess Fantaghiro Maria Perälä HSKH 59,21 2,63 11,21 10 21,21  
9 299 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 67,05 2,33 19,05 5 24,05  
  211 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  285 chihup Myrtti Chinellyn Sweet Myrtle Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  286 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen TUUKK         HYL  
  287 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         HYL  
  291 jackru Adam Sarotiinan Adam Jari Parkkinen HSKK         HYL  
  293 cavspa Ralli Fireboy's My Heart Kirsi Smeds ATD         HYL  
  294 shelam Tipi Nappulavaaran Ilma Satu Tuominen JAU         HYL  
  295 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK         HYL  
  296 boster Zara Great Gremlin´s Afrodite Heidi Vallineva KEKO         HYL  
  297 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         HYL  
  298 mittel Koda Mintgarden's Vidar Nea Lahtinen HSKH         HYL  
  300 mittel Santra Damirazin Virvatuletar Tanja Turkia KSSK         HYL  
  303 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 309 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH 42,96 3,63 -5,04 0 -5,04 LUVA
2 307 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH 43,78 3,56 -4,22 0 -4,22 LUVA
3 310 stbter Maru Jaramillos Tuff Girl Jenni Teikari HSKH 40,99 3,81 -7,01 5 5  
4 318 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH 45,37 3,44 -2,63 5 5  
5 316 schape Peppi Lumikuono Dacia Gabasa Minna Bäcklund HSKH 55,03 2,84 7,03 5 12,03  
6 305 mittel Jekku Mintgarden's Frej Päivi Lahtinen HSKH 57,42 2,72 9,42 10 19,42  
7 313 cocspa Neela Bonningdale Sorry I'm Late Krista Badwal AGRY 64,97 2,40 16,97 15 31,97  
  217 slapko Mette Taivaannastan Ilomiete Tiina Pesonen VAU         HYL  
  304 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA         HYL  
  306 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  308 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  311 espves Nero Pyry Vappu Takala HSKK         HYL  
  312 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  315 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA         HYL  
  317 shelam Rony Satulinnan Rony Rohkea Reetta-Maria Pullinen KKK         HYL  
  319 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         HYL  
  314 cocspa Milo Nightlane's Faithful Nina Salo TUUKK         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 15:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 36, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 320 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 32,61 4,78 -15,39 0 -15,39 SERT
2 338 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 33,98 4,59 -14,02 0 -14,02 LUVA
3 321 lappor Tonttu Pihlajamäen Kotitonttu Marjo Pesonen LAU 44,80 3,48 -3,20 0 -3,20 LUVA
4 339 dalmat Martta Double Dot's Casino Gambler Lena Jauhiainen HSKH 48,48 3,22 0,48 0 0,48  
5 341 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU 36,15 4,32 -11,85 5 5  
6 357 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 43,97 3,55 -4,03 5 5  
7 361 hovawa Taika Steinroller Pii Anne Matilainen LAGU 46,23 3,37 -1,77 10 10  
8 343 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV 48,02 3,25 0,02 10 10,02  
9 342 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 32,06 4,87 -15,94 15 15  
10 330 katpai Lara Lullabergets Thila Anna Seppä A-KOT 59,92 2,60 11,92 5 16,92  
11 344 borcol Mosku Maccabee Twice As Nice Suvi Erola HSKH 44,09 3,54 -3,91 20 20  
  241 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook Raija Hyvärinen HSKK         HYL  
  283 borcol NIP Sykerön Nip Tekoneva Eva Partida HSKH         HYL  
  323 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  324 borcol Maija Toimiva Musta Maija Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  325 espves Nene Aquagruaz Gava Vallformosa Kati Nylund I-HAH         HYL  
  327 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  328 irlter Cara Fardarrigh Ain't It Cool Susanna Timonen VEIKK         HYL  
  329 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  332 borcol Milla Johan On Ylämummo Emilia Gordin HAU         HYL  
  333 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA         HYL  
  334 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  335 auskel Komo Placo Filip Kaisa Kilpeläinen HAU         HYL  
  336 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  337 auspai Robi Capricole Knight Of The Night Elisa Harjunpää RSKK         HYL  
  340 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  345 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  346 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA         HYL  
  347 whippe Ässä Mallyfield Dream Ace Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  348 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  349 borcol Tiri Guallatiri Of Xilver Highland Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  352 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK         HYL  
  353 hovawa Hugo Damirazin Herra Ja Hidalgo Tuomas Rudenberg 11004724         HYL  
  354 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  358 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo JAU         HYL  
  360 x-rotu Noki Noki Nina Varis TAMSK         HYL  
  322 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         POIS  
  326 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH         POIS  
  331 silnou Rasmus Finnflats Anthony Mirka Saarentaus IMPHA         POIS  
  350 borcol Nova Johan On Ylivoima Ulla Rantala KOTKA         POIS  
  351 hovawa Lila Pirrelina Deliah Croon Elina TOISK         POIS  
  355 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH         POIS  
  356 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         POIS  
  359 valpai Faro Mihela's Lion Heart Ahti Juuso HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 17:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 20, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 43,75 4,00 -10,25 0 -10,25 SERT
2 303 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI 56,97 3,07 2,97 0 2,97  
3 297 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 59,39 2,95 5,39 0 5,39  
4 210 bicfri Atte Leon Princess Fantaghiro Maria Perälä HSKH 61,81 2,83 7,81 0 7,81  
5 295 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK 57,09 3,07 3,09 5 8,09  
6 294 shelam Tipi Nappulavaaran Ilma Satu Tuominen JAU 47,61 3,68 -6,39 10 10  
7 288 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA 50,78 3,45 -3,22 10 10  
8 293 cavspa Ralli Fireboy's My Heart Kirsi Smeds ATD 57,12 3,06 3,12 10 13,12  
9 299 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 63,55 2,75 9,55 5 14,55  
  285 chihup Myrtti Chinellyn Sweet Myrtle Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  286 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen TUUKK         HYL  
  287 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         HYL  
  289 wecoca Plus Shiwacca Diehpperassi Marja Liikanen HAU         HYL  
  290 shelam Tao Pilvimarjan Pikku Kiwa Mikaela Burgos ATD         HYL  
  291 jackru Adam Sarotiinan Adam Jari Parkkinen HSKK         HYL  
  296 boster Zara Great Gremlin´s Afrodite Heidi Vallineva KEKO         HYL  
  298 mittel Koda Mintgarden's Vidar Nea Lahtinen HSKH         HYL  
  300 mittel Santra Damirazin Virvatuletar Tanja Turkia KSSK         HYL  
  301 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD         HYL  
  302 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         HYL  
  292 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 17:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 317 shelam Rony Satulinnan Rony Rohkea Reetta-Maria Pullinen KKK 53,57 3,27 -0,43 0 -0,43 LUVA
2 318 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH 40,55 4,32 -13,45 5 5  
3 316 schape Peppi Lumikuono Dacia Gabasa Minna Bäcklund HSKH 59,82 2,92 5,82 0 5,82  
4 305 mittel Jekku Mintgarden's Frej Päivi Lahtinen HSKH 67,09 2,61 13,09 5 18,09  
5 315 shelam Inkki Amorosan Onerva Riitta Oksman KOTKA 57,41 3,05 3,41 15 18,41  
  304 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA         HYL  
  306 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  307 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         HYL  
  308 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  309 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  310 stbter Maru Jaramillos Tuff Girl Jenni Teikari HSKH         HYL  
  311 espves Nero Pyry Vappu Takala HSKK         HYL  
  312 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  313 cocspa Neela Bonningdale Sorry I'm Late Krista Badwal AGRY         HYL  
  319 shelam Mila Gonnabe In My Dreams Marilla Tanner HSKK         HYL  
  314 cocspa Milo Nightlane's Faithful Nina Salo TUUKK         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 18:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 33, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 283 borcol NIP Sykerön Nip Tekoneva Eva Partida HSKH 57,45 3,05 3,45 0 3,45  
2 327 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 35,15 4,98 -18,85 5 5  
3 338 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 37,39 4,68 -16,61 5 5  
4 357 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 42,52 4,12 -11,48 5 5  
5 333 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA 42,69 4,10 -11,31 5 5  
6 343 isovil Zico Martina´s Matteo Nina Nerg-Toivola KANAV 46,70 3,75 -7,30 5 5  
7 330 katpai Lara Lullabergets Thila Anna Seppä A-KOT 61,03 2,87 7,03 0 7,03  
8 352 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK 61,95 2,83 7,95 0 7,95  
9 353 hovawa Hugo Damirazin Herra Ja Hidalgo Tuomas Rudenberg 11004724 58,24 3,01 4,24 5 9,24  
10 328 irlter Cara Fardarrigh Ain't It Cool Susanna Timonen VEIKK 49,22 3,56 -4,78 10 10  
11 323 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT 51,32 3,41 -2,68 10 10  
12 347 whippe Ässä Mallyfield Dream Ace Eija Lähdesmäki MOSH 52,04 3,36 -1,96 10 10  
13 321 lappor Tonttu Pihlajamäen Kotitonttu Marjo Pesonen LAU 55,03 3,18 1,03 10 11,03  
14 335 auskel Komo Placo Filip Kaisa Kilpeläinen HAU 55,46 3,15 1,46 10 11,46  
15 344 borcol Mosku Maccabee Twice As Nice Suvi Erola HSKH 48,34 3,62 -5,66 15 15  
16 360 x-rotu Noki Noki Nina Varis TAMSK 53,64 3,26 -0,36 15 15  
17 354 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH 45,62 3,84 -8,38 20 20  
18 342 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 35,97 4,86 -18,03 25 25  
  325 espves Nene Aquagruaz Gava Vallformosa Kati Nylund I-HAH         HYL  
  329 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  332 borcol Milla Johan On Ylämummo Emilia Gordin HAU         HYL  
  334 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  336 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  337 auspai Robi Capricole Knight Of The Night Elisa Harjunpää RSKK         HYL  
  339 dalmat Martta Double Dot's Casino Gambler Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  340 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  341 auspai Myytti Coppercreek's Thriller Nina Vuori TSAU         HYL  
  345 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  346 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA         HYL  
  348 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  349 borcol Tiri Guallatiri Of Xilver Highland Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  358 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo JAU         HYL  
  361 hovawa Taika Steinroller Pii Anne Matilainen LAGU         HYL  
  320 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         POIS  
  322 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         POIS  
  324 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  326 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH         POIS  
  331 silnou Rasmus Finnflats Anthony Mirka Saarentaus IMPHA         POIS  
  350 borcol Nova Johan On Ylivoima Ulla Rantala KOTKA         POIS  
  351 hovawa Lila Pirrelina Deliah Croon Elina TOISK         POIS  
  355 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH         POIS  
  356 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         POIS  
  359 valpai Faro Mihela's Lion Heart Ahti Juuso HSKH         POIS