Kilpailu 9.2.2013, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[B Mini 1] [B Medi 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

B agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 18, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 x-rotu Sysi Sysi Tuisku Virolainen I-HAH 37,13 3,99 -9,87 0 -9,87 SERT
2 4 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara Anniina Simola PRT 38,60 3,83 -8,40 0 -8,40 LUVA
3 2 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 30,15 4,91 -16,85 5 5  
4 6 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola-Attila I-HAH 32,75 4,52 -14,25 5 5  
5 23 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 38,84 3,81 -8,16 5 5  
6 16 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK 46,80 3,16 -0,20 5 5  
7 5 mittel Kirppu Mintgarden´s Ursel Sirpa Hänninen HEILU 47,18 3,14 0,18 5 5,18  
8 21 petbra Hertta Hassunassun Quvanqaunis Erika Ripatti HAU 51,54 2,87 4,54 5 9,54  
9 13 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH 45,39 3,26 -1,61 10 10  
10 24 bicfri Atte Leon Princess Fantaghiro Maria Perälä 11004840 59,97 2,47 12,97 5 17,97  
11 7 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH 64,10 2,31 17,10 20 37,10  
  3 jackru Unto Jack`s Hood Diggory Tiina Järvinen ATT         HYL  
  11 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  12 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA         HYL  
  15 jackru Elmeri Waahterapepun Casanova Kirsi Sundberg ATT         HYL  
  17 kleins Missy Tempore Missing Words Riikka Kajan HSKH         HYL  
  18 vlyter Alma Alderhill´s Im No Angel Anu Mankila HSKK         HYL  
  22 shelam Niki Deliilan Nicky Minni Salminoja JAU         HYL  
  1 kääpin Pinni Kinghill's Mafalda Henna Laaksonen I-HAH         POIS  
  14 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni ÄETSÄ         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 9:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 mittel Mauri Gyanta's Beyond Belief Mirke Nousiainen HSKK 40,04 3,70 -6,96 0 -6,96 LUVA
2 31 parson Dooris Bordetella's Peggy Sue Tiina Pulkkinen HSKH 37,30 3,97 -9,70 5 5  
3 45 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 39,92 3,71 -7,08 5 5  
4 30 shelam Daro Starsong Silver Dragon Heidi Himanen HAGI 50,40 2,94 3,40 5 8,40  
5 34 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH 50,45 2,93 3,45 5 8,45  
6 37 shelam Ceri Bernoban Jumper Heidi Kuivalainen HSKH 42,54 3,48 -4,46 10 10  
7 29 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen MÄNTS 47,50 3,12 0,50 10 10,50  
8 33 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA 56,93 2,60 9,93 15 24,93  
  26 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         HYL  
  27 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         HYL  
  32 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH         HYL  
  36 koohon Riki Callitris Irick Gatrina Emilia Helminen VAU         HYL  
  38 stbter Verne Raspingroast Cannonball Jonna Palo HSKH         HYL  
  39 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU         HYL  
  40 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  41 parson Nyrkki Ratkiller Tenthousandfist Annukka Korpijaakko AST         HYL  
  42 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH         HYL  
  43 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  44 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  46 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  47 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen HAUHAU         HYL  
  25 shelam noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         POIS  

A hyppyrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 28,62 4,75 -13,38 0 -13,38  
2 6 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola-Attila I-HAH 29,19 4,66 -12,81 0 -12,81  
3 3 jackru Unto Jack`s Hood Diggory Tiina Järvinen ATT 29,64 4,59 -12,36 0 -12,36 LUVA
4 12 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA 30,19 4,51 -11,81 0 -11,81 LUVA
5 16 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko PORSK 36,77 3,70 -5,23 0 -5,23 LUVA
6 21 petbra Hertta Hassunassun Quvanqaunis Erika Ripatti HAU 37,86 3,59 -4,14 0 -4,14 LUVA
7 13 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH 38,53 3,53 -3,47 0 -3,47 SERT
8 17 kleins Missy Tempore Missing Words Riikka Kajan HSKH 38,60 3,52 -3,40 5 5  
9 22 shelam Niki Deliilan Nicky Minni Salminoja JAU 37,40 3,64 -4,60 10 10  
10 5 mittel Kirppu Mintgarden´s Ursel Sirpa Hänninen HEILU 48,16 2,82 6,16 5 11,16  
  2 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  7 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  
  8 caiter Paavo Pauper's Daft About Jimmy D Terhi Mustonen HSKH         HYL  
  10 lägpys Taiga Fixan's Freddie Final Marika Rautiainen HSKH         HYL  
  11 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  15 jackru Elmeri Waahterapepun Casanova Kirsi Sundberg ATT         HYL  
  18 vlyter Alma Alderhill´s Im No Angel Anu Mankila HSKK         HYL  
  1 kääpin Pinni Kinghill's Mafalda Henna Laaksonen I-HAH         POIS  
  9 shelam Ronja Karvakedon Irokeesi Johanna Kakko I-HAH         POIS  
  14 jackru Tykki Rapunzellin Monkey Business Alisa Kranni ÄETSÄ         POIS  
  19 x-rotu Sysi Sysi Tuisku Virolainen I-HAH         POIS  

A hyppyrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 koohon Riki Callitris Irick Gatrina Emilia Helminen VAU 29,79 4,57 -12,21 0 -12,21 LUVA
2 45 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 30,74 4,42 -11,26 0 -11,26 LUVA
3 31 parson Dooris Bordetella's Peggy Sue Tiina Pulkkinen HSKH 30,07 4,52 -11,93 5 5  
4 29 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen MÄNTS 37,03 3,67 -4,97 5 5  
5 33 isllam Tromma Tromma Tapio Koistinen RIMA 38,64 3,52 -3,36 5 5  
6 32 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH 39,39 3,45 -2,61 5 5  
7 40 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 39,92 3,41 -2,08 5 5  
8 37 shelam Ceri Bernoban Jumper Heidi Kuivalainen HSKH 36,66 3,71 -5,34 10 10  
9 39 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 38,13 3,57 -3,87 10 10  
10 34 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH 38,95 3,49 -3,05 10 10  
11 42 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH 41,99 3,24 -0,01 10 10  
12 35 walter Siru Upos Supernatural Tia Välke WALTER 44,95 3,03 2,95 10 12,95  
  26 pumi Sinni Karvakorvan Fröökynä Meri Alku HSKH         HYL  
  27 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         HYL  
  28 mittel Mauri Gyanta's Beyond Belief Mirke Nousiainen HSKK         HYL  
  30 shelam Daro Starsong Silver Dragon Heidi Himanen HAGI         HYL  
  38 stbter Verne Raspingroast Cannonball Jonna Palo HSKH         HYL  
  43 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  44 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  46 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  47 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen HAUHAU         HYL  
  25 shelam noona Anyer Fanny Lindfors KOTKA         POIS  

A hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 43, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 25,11 5,74 -19,89 0 -19,89 LUVA
2 59 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK 28,33 5,08 -16,67 0 -16,67 LUVA
3 70 auskel Tosca Kengurukolon Dr Dolittle Riitta Tommola SBCAK 28,54 5,05 -16,46 0 -16,46 SERT
4 53 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 29,19 4,93 -15,81 0 -15,81 LUVA
5 77 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH 30,45 4,73 -14,55 0 -14,55 LUVA
6 71 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU 31,22 4,61 -13,78 0 -13,78  
7 68 dalmat Elli Zabavan Wilma Nina Forsman HSKH 38,76 3,71 -6,24 0 -6,24  
8 83 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code Sini-Satu Immonen HSKH 41,43 3,48 -3,57 0 -3,57 LUVA
9 93 x-rotu Piske Pisze Inka Teponoja (HUN) 41,54 3,47 -3,46 0 -3,46 SERT
10 63 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman HSKH 42,49 3,39 -2,51 0 -2,51 LUVA
11 54 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 43,14 3,34 -1,86 0 -1,86  
12 99 borcol Rhy Kemi Rhys Anja Lehtiö LAW 25,50 5,65 -19,50 5 5  
13 75 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 27,08 5,32 -17,92 5 5  
14 76 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT 28,86 4,99 -16,14 5 5  
15 67 borcol Feya Cabaroo Luxor Roulette Eveliina Eklund I-HAH 31,53 4,57 -13,47 5 5  
16 56 auspai Kida Särkivaaran Yritä Ymmärtää Mari Holopainen HSKH 31,72 4,54 -13,28 5 5  
17 49 isovil Noira Siida's Black Beats Queen Risto Mallat HSKH 37,07 3,88 -7,93 5 5  
18 103 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH 30,27 4,76 -14,73 10 10  
19 95 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 30,46 4,73 -14,54 10 10  
20 96 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 33,56 4,29 -11,44 10 10  
21 64 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH 52,38 2,75 7,38 5 12,38  
22 85 borcol Toby Kvarkin Oban Riikka Korvenoja BAT 31,98 4,50 -13,02 15 15  
23 87 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH 56,07 2,57 11,07 10 21,07  
24 58 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE 32,33 4,45 -12,67 25 25  
25 94 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH 48,30 2,98 3,30 25 28,30  
  48 auskel Brixi Yacatis Brixia-Queeny Milla Sipikari HSKH         HYL  
  50 lyhcol Lori Honey Melon Verona`s Moon Petteri Kärki HSKH         HYL  
  51 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKH         HYL  
  52 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  55 belpag Ronja Ikimuiston Luoteistuuli Kati Koponen PORSK         HYL  
  57 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         HYL  
  62 espves Remu Dollari Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  66 irlter Cara Fardarrigh Ain't It Cool Susanna Timonen VEIKK         HYL  
  72 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  78 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni RIMA         HYL  
  79 auspai Tami Muddy Field´s Early Sunrise Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  80 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH         HYL  
  81 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  82 borcol Stidi Eyewitness Stargazer Outi Lehvä HAU         HYL  
  86 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  91 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  92 valpai Ada Joulumaan Arctic Ardente Tuija Niskanen JAU         HYL  
  100 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  60 auskel Raivo Kengurukolon Candyking Alisa Kranni ÄETSÄ         POIS  
  61 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU         POIS  
  65 borcol Oiva Maccabee Deja Blue Anna-Maria Orilähde HSKH         POIS  
  84 parcol Rudy Bristregal Touch Of Regal Noora Kivilahti VAU         POIS  
  88 borcol Käämi Myytin Pelasta Maailma Tiia Katajamäki I-HAH         POIS  
  90 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         POIS  
  98 dalmat Nella Zabavan Vaclava Anu Ahvenainen HSKH         POIS  
  102 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Niina-Liina Linna ACE         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 13:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 38, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 39,78 4,05 -12,22 0 -12,22 LUVA
2 55 belpag Ronja Ikimuiston Luoteistuuli Kati Koponen PORSK 42,03 3,83 -9,97 0 -9,97 LUVA
3 50 lyhcol Lori Honey Melon Verona`s Moon Petteri Kärki HSKH 42,13 3,82 -9,87 0 -9,87 LUVA
4 92 valpai Ada Joulumaan Arctic Ardente Tuija Niskanen JAU 50,15 3,21 -1,85 0 -1,85 LUVA
5 87 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH 52,75 3,05 0,75 0 0,75  
6 73 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 35,46 4,54 -16,54 5 5  
7 91 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH 43,65 3,69 -8,35 5 5  
8 86 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 54,04 2,98 2,04 5 7,04  
9 63 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman HSKH 56,09 2,87 4,09 5 9,09  
10 96 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Asko Salmi HSKH 40,52 3,97 -11,48 10 10  
11 81 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH 48,69 3,31 -3,31 10 10  
12 49 isovil Noira Siida's Black Beats Queen Risto Mallat HSKH 56,24 2,86 4,24 10 14,24  
13 85 borcol Toby Kvarkin Oban Riikka Korvenoja BAT 34,99 4,60 -17,01 15 15  
14 82 borcol Stidi Eyewitness Stargazer Outi Lehvä HAU 39,77 4,05 -12,23 25 25  
15 57 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH 69,35 2,32 17,35 10 27,35  
  48 auskel Brixi Yacatis Brixia-Queeny Milla Sipikari HSKH         HYL  
  51 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKH         HYL  
  52 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  53 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  54 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  56 auspai Kida Särkivaaran Yritä Ymmärtää Mari Holopainen HSKH         HYL  
  58 borcol Harald Noxu Teemu Linna ACE         HYL  
  59 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  62 espves Remu Dollari Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  69 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA         HYL  
  71 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU         HYL  
  72 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  75 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  76 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT         HYL  
  77 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH         HYL  
  78 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni RIMA         HYL  
  79 auspai Tami Muddy Field´s Early Sunrise Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  80 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH         HYL  
  83 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  94 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         HYL  
  99 borcol Rhy Kemi Rhys Anja Lehtiö LAW         HYL  
  100 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKH         HYL  
  103 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  60 auskel Raivo Kengurukolon Candyking Alisa Kranni ÄETSÄ         POIS  
  61 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU         POIS  
  70 auskel Tosca Kengurukolon Dr Dolittle Riitta Tommola SBCAK         POIS  
  84 parcol Rudy Bristregal Touch Of Regal Noora Kivilahti VAU         POIS  
  88 borcol Käämi Myytin Pelasta Maailma Tiia Katajamäki I-HAH         POIS  
  90 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH         POIS  
  93 x-rotu Piske Pisze Inka Teponoja (HUN)         POIS  
  98 dalmat Nella Zabavan Vaclava Anu Ahvenainen HSKH         POIS  
  101 belpag Aava Groguard Camelopardalis Marika Pajunen ATD         POIS  
  102 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Niina-Liina Linna ACE         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 36,79 4,21 -12,21 0 -12,21 LUVA
2 20 koohon Tete Callitris Jirmaliza Hubicka Jari Laitinen KKK 37,86 4,09 -11,14 0 -11,14 LUVA
3 116 kääsna Tatra Zwergina Germanica Netta Saarinen HAU 40,40 3,84 -8,60 0 -8,60 LUVA
4 104 x-rotu Muru Muru Roosa Laaksonen PORSK 40,51 3,83 -8,49 0 -8,49 LUVA
5 113 shelam Timi Amarantes D'or Jou'jou Päivi Ikonen LAU 43,39 3,57 -5,61 0 -5,61  
6 118 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU 47,82 3,24 -1,18 0 -1,18  
7 112 cavspa Huisku Shiny Tiny's Red Violet Reija Marttinen HSKH 53,45 2,90 4,45 0 4,45  
8 111 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 39,76 3,90 -9,24 5 5  
9 114 jackru Nasu Kisentel's Lilkim Satu Nurmi I-HAH 46,44 3,34 -2,56 5 5  
10 105 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 44,70 3,47 -4,30 10 10  
11 106 x-rotu Heksu Hektor Hanna-Mari Selçuk FORPK 57,42 2,70 8,42 5 13,42  
  108 papill Dani Scillan Gregory Ou`key Leena Hasu HAMIN         HYL  
  109 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  110 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH         HYL  
  115 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         HYL  
  119 jackru Pyry Terrmite's Zubrowka Johanna Mäkynen ATT         HYL  
  120 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  117 cavspa Sulo Crawford Don Charlton Erja Vuorinen VAU         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 15:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 32,86 4,72 -16,14 0 -16,14 LUVA
2 138 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 33,65 4,61 -15,35 0 -15,35 LUVA
3 132 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU 34,25 4,53 -14,75 0 -14,75 LUVA
4 126 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 36,64 4,23 -12,36 0 -12,36 SERT
5 122 kesvil Sisu Geppetto's Hanson Tiina Kaskinen KKK 37,12 4,18 -11,88 0 -11,88  
6 125 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 37,58 4,12 -11,42 0 -11,42  
7 140 koohon Johnny Oorbellen Johnny Irene Rönn-Olander PORSK 43,54 3,56 -5,46 0 -5,46  
8 133 pumi Pirre Jellum's Gigi Carita Friberg MÄNTS 46,47 3,34 -2,53 0 -2,53  
9 137 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH 47,03 3,30 -1,97 0 -1,97  
10 121 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,77 4,00 -10,23 10 10  
11 124 koohon Tiuku Freetain's Pubena Koofiniona Antti Rautell HAGI 43,57 3,56 -5,43 10 10  
12 134 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 44,01 3,52 -4,99 10 10  
13 139 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH 38,16 4,06 -10,84 20 20  
  123 schape Arttu Lumikuono Ökkömönkiäinen Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  128 espves Nella Gullhill`s Friski Filippa Salla Nevalainen I-HAH         HYL  
  129 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT         HYL  
  130 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  131 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  135 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH         HYL  
  136 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 31, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 dalmat Martta Double Dot's Casino Gambler Lena Jauhiainen HSKH 44,38 3,49 -4,62 0 -4,62 LUVA
2 160 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 45,43 3,41 -3,57 0 -3,57 LUVA
3 143 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Marianne Karjalainen P-HAU 31,85 4,87 -17,15 5 5  
4 168 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HAGI 33,40 4,64 -15,60 5 5  
5 163 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen KAT 33,62 4,61 -15,38 5 5  
6 153 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH 36,44 4,25 -12,56 5 5  
7 74 valpai Faro Mihala´s Lion Heart Ahti Juuso HSKH 42,69 3,63 -6,31 5 5  
8 147 eurasi Jessa Eucham's Jezzamine Eija Aronen KOTKA 44,34 3,50 -4,66 5 5  
9 146 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU 49,25 3,15 0,25 5 5,25  
10 159 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU 29,99 5,17 -19,01 10 10  
11 144 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 30,54 5,07 -18,46 10 10  
12 142 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA 32,96 4,70 -16,04 10 10  
13 154 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK 35,03 4,43 -13,97 10 10  
14 166 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT 36,33 4,27 -12,67 10 10  
15 161 beauce Wilma Onks Toi Elviira Anna Sinervo VEIKK 42,05 3,69 -6,95 10 10  
16 164 holpap aada Aada Leena Kolkka AGRY 55,13 2,81 6,13 5 11,13  
17 152 lyhcol Pinja Asandzan Charisma Sari Johanna Laurikkala JAU 45,17 3,43 -3,83 15 15  
18 165 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK 41,57 3,73 -7,43 20 20  
  97 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  145 borcol Ruuti Serica's Bamir Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  148 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  149 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  150 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH         HYL  
  151 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  155 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY         HYL  
  156 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  157 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST         HYL  
  158 samoje Keiju Euchams Impish Dryad Taina Markkula KOTKA         HYL  
  167 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  169 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  93 x-rotu Piske Pisze Inka Teponoja (HUN)         HYL  
  162 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         POIS  

A hyppyrata, mini 2, kello 17:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 58,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 koohon Tete Callitris Jirmaliza Hubicka Jari Laitinen KKK 28,64 4,50 -10,36 0 -10,36 SERT
2 120 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 29,38 4,39 -9,62 0 -9,62 LUVA
3 107 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 30,51 4,23 -8,49 0 -8,49 LUVA
4 110 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH 31,93 4,04 -7,07 0 -7,07  
5 111 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 33,16 3,89 -5,84 0 -5,84  
6 104 x-rotu Muru Muru Roosa Laaksonen PORSK 34,19 3,77 -4,81 0 -4,81  
7 116 kääsna Tatra Zwergina Germanica Netta Saarinen HAU 34,72 3,71 -4,28 0 -4,28  
8 118 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU 38,07 3,39 -0,93 0 -0,93  
9 105 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 32,92 3,92 -6,08 5 5  
10 19 x-rotu Sysi Sysi Tuisku Virolainen I-HAH 34,00 3,79 -5,00 5 5  
11 113 shelam Timi Amarantes D'or Jou'jou Päivi Ikonen LAU 40,08 3,22 1,08 5 6,08  
12 112 cavspa Huisku Shiny Tiny's Red Violet Reija Marttinen HSKH 46,73 2,76 7,73 0 7,73  
13 108 papill Dani Scillan Gregory Ou`key Leena Hasu HAMIN 42,47 3,04 3,47 5 8,47  
14 115 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 42,62 3,03 3,62 5 8,62  
15 106 x-rotu Heksu Hektor Hanna-Mari Selçuk FORPK 42,52 3,03 3,52 10 13,52  
  109 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  114 jackru Nasu Kisentel's Lilkim Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  117 cavspa Sulo Crawford Don Charlton Erja Vuorinen VAU         POIS  

A hyppyrata, medi 2, kello 17:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 58,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 27,40 4,71 -11,60 0 -11,60 LUVA
2 132 espves Lilo Bella Del Mar Leena Jalonen JAU 28,16 4,58 -10,84 0 -10,84 SERT
3 121 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 29,61 4,36 -9,39 0 -9,39  
4 135 schape Emppu Lumikuono Emilio Päivi Jaakola HSKH 30,11 4,28 -8,89 0 -8,89  
5 127 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH 31,48 4,10 -7,52 0 -7,52  
6 124 koohon Tiuku Freetain's Pubena Koofiniona Antti Rautell HAGI 34,67 3,72 -4,33 0 -4,33  
7 140 koohon Johnny Oorbellen Johnny Irene Rönn-Olander PORSK 35,89 3,59 -3,11 0 -3,11  
8 133 pumi Pirre Jellum's Gigi Carita Friberg MÄNTS 37,17 3,47 -1,83 0 -1,83  
9 123 schape Arttu Lumikuono Ökkömönkiäinen Marko Kivihalme HSKH 41,41 3,12 2,41 0 2,41  
10 125 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 30,09 4,29 -8,91 5 5  
11 136 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 45,01 2,87 6,01 5 11,01  
12 131 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA 33,18 3,89 -5,82 20 20  
13 134 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 52,95 2,44 13,95 10 23,95  
  129 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT         HYL  
  137 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  138 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  139 stbter Lulubelle Gunscrossed Foxey Lady Heidi Attola HSKH         HYL  
  126 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         POIS  

A hyppyrata, maksi 2, kello 18:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 25, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 58,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 borcol Wiu Eyewitness White-Hot Pasi Kangas HAGI 25,59 5,04 -13,41 0 -13,41 SERT
2 144 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 25,95 4,97 -13,05 0 -13,05 LUVA
3 148 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 27,72 4,65 -11,28 0 -11,28 SERT
4 157 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST 29,11 4,43 -9,89 0 -9,89 SERT
5 156 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU 29,16 4,42 -9,84 0 -9,84 LUVA
6 154 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK 29,76 4,34 -9,24 0 -9,24  
7 152 lyhcol Pinja Asandzan Charisma Sari Johanna Laurikkala JAU 31,46 4,10 -7,54 0 -7,54  
8 97 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 31,53 4,09 -7,47 0 -7,47  
9 153 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH 32,30 3,99 -6,70 0 -6,70  
10 155 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY 33,95 3,80 -5,05 0 -5,05  
11 74 valpai Faro Mihala´s Lion Heart Ahti Juuso HSKH 34,86 3,70 -4,14 0 -4,14  
12 150 cirnec Tosca Iosono Diamante Inka Luomanmäki I-HAH 35,29 3,65 -3,71 0 -3,71  
13 167 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 35,92 3,59 -3,08 0 -3,08  
14 160 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 38,27 3,37 -0,73 0 -0,73  
15 166 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT 29,57 4,36 -9,43 5 5  
16 161 beauce Wilma Onks Toi Elviira Anna Sinervo VEIKK 32,63 3,95 -6,37 5 5  
17 89 dalmat Martta Double Dot's Casino Gambler Lena Jauhiainen HSKH 38,76 3,33 -0,24 5 5  
18 147 eurasi Jessa Eucham's Jezzamine Eija Aronen KOTKA 40,15 3,21 1,15 5 6,15  
19 158 samoje Keiju Euchams Impish Dryad Taina Markkula KOTKA 46,32 2,79 7,32 0 7,32  
20 165 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK 31,55 4,09 -7,45 10 10  
21 151 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 31,71 4,07 -7,29 10 10  
22 163 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen KAT 34,38 3,75 -4,62 10 10  
23 142 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA 47,30 2,73 8,30 5 13,30  
24 143 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Marianne Karjalainen P-HAU 29,19 4,42 -9,81 15 15  
  169 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  162 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         POIS