Kilpailu 10.2.2013, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Mini 3] [B Mini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3]

A hyppyrata, maksi 3, kello 8:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 62, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 182 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 27,70 5,27 -15,30 0 -15,30  
2 246 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 27,72 5,27 -15,28 0 -15,28  
3 172 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 27,88 5,24 -15,12 0 -15,12  
4 189 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 27,94 5,22 -15,06 0 -15,06  
5 231 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 28,02 5,21 -14,98 0 -14,98  
6 201 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 28,36 5,15 -14,64 0 -14,64  
7 216 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 28,90 5,05 -14,10 0 -14,10  
8 180 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 29,39 4,97 -13,61 0 -13,61  
9 214 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 29,49 4,95 -13,51 0 -13,51  
10 206 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 29,61 4,93 -13,39 0 -13,39  
11 178 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 30,71 4,75 -12,29 0 -12,29  
12 248 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 30,79 4,74 -12,21 0 -12,21  
13 176 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 32,50 4,49 -10,50 0 -10,50  
14 186 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 33,08 4,41 -9,92 0 -9,92  
15 245 espves Louise Zorrazo Zahara Marianne Asikainen ACE 33,20 4,40 -9,80 0 -9,80  
16 234 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK 33,26 4,39 -9,74 0 -9,74  
17 197 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU 33,83 4,32 -9,17 0 -9,17  
18 179 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA 34,85 4,19 -8,15 0 -8,15  
19 236 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 35,31 4,14 -7,69 0 -7,69  
20 230 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 36,36 4,01 -6,64 0 -6,64  
21 190 novnou Nessi Nortwart Xuxa Ville Manner JAU 36,49 4,00 -6,51 0 -6,51  
22 177 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH 40,26 3,63 -2,74 0 -2,74  
23 224 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 27,31 5,35 -15,69 5 5  
24 198 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 27,35 5,34 -15,65 5 5  
25 237 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 28,23 5,17 -14,77 5 5  
26 233 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 28,52 5,12 -14,48 5 5  
27 188 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 29,52 4,95 -13,48 5 5  
28 175 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU 29,68 4,92 -13,32 5 5  
29 195 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 29,71 4,91 -13,29 5 5  
29 209 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 29,71 4,91 -13,29 5 5  
31 194 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA 30,51 4,78 -12,49 5 5  
32 174 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 31,67 4,61 -11,33 5 5  
33 211 belpam Kotko Harmaahurstin Gaija Vesa Lindberg RIMA 31,86 4,58 -11,14 5 5  
34 215 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK 32,47 4,50 -10,53 5 5  
35 204 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Mari Saukko HSKH 35,33 4,13 -7,67 5 5  
36 212 rhokoi Lara Tarujen Tabahani Virve Kallio PORSK 37,12 3,93 -5,88 5 5  
37 241 valpai Hukka Mihela's Hurricane Ahti Juuso HSKH 37,14 3,93 -5,86 5 5  
38 192 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Ahti Juuso HSKH 37,67 3,88 -5,33 5 5  
39 193 stahou Luna Hazebad Aprilla Felity Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU 38,88 3,76 -4,12 5 5  
40 243 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU 40,83 3,58 -2,17 5 5  
41 213 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Winqvist JAU 29,27 4,99 -13,73 10 10  
42 238 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD 29,67 4,92 -13,33 10 10  
43 228 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 31,01 4,71 -11,99 10 10  
44 247 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 32,68 4,47 -10,32 10 10  
45 170 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 34,30 4,26 -8,70 10 10  
46 187 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 34,97 4,18 -8,03 10 10  
47 217 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH 37,56 3,89 -5,44 10 10  
48 226 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD 38,11 3,83 -4,89 15 15  
49 240 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA 43,00 3,39 0,00 15 15  
  185 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku TSAU         HYL  
  199 borcol Ritni Nesquick Juha Ruokonen KKK         HYL  
  202 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  205 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  207 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  208 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  220 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  221 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  227 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  232 pumi Koda Györgyudvari Cudar-Zabos Mirva Komulainen ATT         HYL  
  235 borcol Siima Tending Lightning Pekka Nikulainen SAVPK         HYL  
  239 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  244 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         HYL  
  184 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         POIS  
  222 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 9:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 72, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 182 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 30,49 4,76 -12,51 0 -12,51  
2 201 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 30,86 4,70 -12,14 0 -12,14  
3 189 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 31,12 4,66 -11,88 0 -11,88  
4 172 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 31,15 4,66 -11,85 0 -11,85  
5 247 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 31,24 4,64 -11,76 0 -11,76 SERT-A
6 171 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 32,32 4,49 -10,68 0 -10,68  
7 206 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 33,29 4,36 -9,71 0 -9,71  
8 194 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA 33,72 4,30 -9,28 0 -9,28  
9 244 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK 33,90 4,28 -9,10 0 -9,10  
10 195 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 34,78 4,17 -8,22 0 -8,22  
11 186 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 35,09 4,13 -7,91 0 -7,91  
12 218 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK 37,21 3,90 -5,79 0 -5,79  
13 179 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA 37,43 3,87 -5,57 0 -5,57  
14 219 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 37,68 3,85 -5,32 0 -5,32  
15 190 novnou Nessi Nortwart Xuxa Ville Manner JAU 39,24 3,69 -3,76 0 -3,76  
16 230 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU 40,32 3,60 -2,68 0 -2,68  
17 197 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU 41,85 3,46 -1,15 0 -1,15  
18 241 valpai Hukka Mihela's Hurricane Ahti Juuso HSKH 42,46 3,41 -0,54 0 -0,54  
19 225 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 44,12 3,29 1,12 0 1,12  
20 224 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 31,01 4,68 -11,99 5 5  
21 209 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 31,82 4,56 -11,18 5 5  
22 237 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 32,09 4,52 -10,91 5 5  
23 187 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 32,31 4,49 -10,69 5 5  
24 178 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 34,21 4,24 -8,79 5 5  
25 200 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 35,00 4,14 -8,00 5 5  
26 211 belpam Kotko Harmaahurstin Gaija Vesa Lindberg RIMA 35,23 4,12 -7,77 5 5  
27 205 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 35,33 4,10 -7,67 5 5  
28 174 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 35,63 4,07 -7,37 5 5  
29 203 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH 35,70 4,06 -7,30 5 5  
30 238 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD 36,08 4,02 -6,92 5 5  
31 207 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 37,71 3,85 -5,29 5 5  
32 212 rhokoi Lara Tarujen Tabahani Virve Kallio PORSK 37,81 3,84 -5,19 5 5  
33 191 stahou Luna Hazebad Aprilla Felity Iina Viitanen HEILU 38,11 3,81 -4,89 5 5  
34 213 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Winqvist JAU 38,97 3,72 -4,03 5 5  
35 217 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH 40,44 3,59 -2,56 5 5  
36 231 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 41,02 3,54 -1,98 5 5  
37 177 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH 43,63 3,32 0,63 5 5,63  
38 181 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 52,18 2,78 9,18 0 9,18  
39 202 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 30,67 4,73 -12,33 10 10  
40 175 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU 31,83 4,55 -11,17 10 10  
41 180 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 32,78 4,42 -10,22 10 10  
42 227 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 37,52 3,87 -5,48 10 10  
43 233 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 37,59 3,86 -5,41 10 10  
44 204 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Mari Saukko HSKH 39,15 3,70 -3,85 10 10  
45 236 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 47,95 3,02 4,95 10 14,95  
46 199 borcol Ritni Nesquick Juha Ruokonen KKK 36,28 4,00 -6,72 15 15  
47 243 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU 52,77 2,75 9,77 10 19,77  
  170 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  176 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  183 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  185 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku TSAU         HYL  
  188 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  192 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Ahti Juuso HSKH         HYL  
  196 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         HYL  
  198 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE         HYL  
  208 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  214 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  215 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  216 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  220 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH         HYL  
  221 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  223 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  226 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD         HYL  
  228 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  229 samoje Nasu Wuffkun Uni-Kukka Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  232 pumi Koda Györgyudvari Cudar-Zabos Mirva Komulainen ATT         HYL  
  234 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  235 borcol Siima Tending Lightning Pekka Nikulainen SAVPK         HYL  
  239 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  240 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  242 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk BAT         HYL  
  248 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  173 auspai Ville Shepmate's Super Power Riikka Karinen CITYB         POIS  
  184 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         POIS  
  210 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         POIS  
  222 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         POIS  
  246 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 11:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 63, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 189 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 31,95 4,63 -12,05 0 -12,05  
2 224 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 32,72 4,52 -11,28 0 -11,28  
3 214 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 33,38 4,43 -10,62 0 -10,62  
4 188 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 33,64 4,40 -10,36 0 -10,36  
5 171 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 35,16 4,21 -8,84 0 -8,84  
6 194 belpam Ava Mecberger Gerja Laura Isohanni RIMA 36,89 4,01 -7,11 0 -7,11  
7 220 x-rotu Arttu Arttu Ensio Teija Aaltonen I-HAH 40,54 3,65 -3,46 0 -3,46  
8 197 pirset Pommi Fansett Hemisphere Kid Vesa Naukkarinen HEILU 42,04 3,52 -1,96 0 -1,96  
9 241 valpai Hukka Mihela's Hurricane Ahti Juuso HSKH 43,34 3,41 -0,66 0 -0,66  
10 236 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 45,52 3,25 1,52 0 1,52  
11 182 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 32,17 4,60 -11,83 5 5  
12 172 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 32,50 4,55 -11,50 5 5  
13 235 borcol Siima Tending Lightning Pekka Nikulainen SAVPK 32,97 4,49 -11,03 5 5  
14 198 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen ACE 33,61 4,40 -10,39 5 5  
15 242 belpag Elgos Dubion Elgos Anna Björk BAT 37,09 3,99 -6,91 5 5  
16 223 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 38,42 3,85 -5,58 5 5  
17 186 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 38,70 3,82 -5,30 5 5  
18 170 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 38,85 3,81 -5,15 5 5  
19 232 pumi Koda Györgyudvari Cudar-Zabos Mirva Komulainen ATT 39,13 3,78 -4,87 5 5  
20 178 borcol Iisi Piggyland´s Icewein Taija Salokannel TSAU 40,53 3,65 -3,47 5 5  
21 234 pitcol Nella Droplet's Non-Stop Show Heli Kaikkonen KSSK 43,76 3,38 -0,24 5 5  
22 233 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 44,26 3,34 0,26 5 5,26  
23 225 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 45,63 3,24 1,63 5 6,63  
24 217 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH 46,75 3,17 2,75 5 7,75  
25 187 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 34,26 4,32 -9,74 10 10  
26 228 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 34,67 4,27 -9,33 10 10  
27 247 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 38,70 3,82 -5,30 10 10  
28 176 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH 38,81 3,81 -5,19 10 10  
29 231 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE 40,63 3,64 -3,37 10 10  
30 244 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK 40,70 3,64 -3,30 10 10  
31 191 stahou Luna Hazebad Aprilla Felity Iina Viitanen HEILU 43,42 3,41 -0,58 10 10  
32 190 novnou Nessi Nortwart Xuxa Ville Manner JAU 44,27 3,34 0,27 10 10,27  
33 207 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 45,09 3,28 1,09 10 11,09  
34 218 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK 40,49 3,65 -3,51 15 15  
  174 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  175 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  179 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA         HYL  
  180 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  181 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  183 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  192 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Ahti Juuso HSKH         HYL  
  195 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  196 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         HYL  
  199 borcol Ritni Nesquick Juha Ruokonen KKK         HYL  
  200 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  202 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  203 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH         HYL  
  205 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  206 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  208 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU         HYL  
  209 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  211 belpam Kotko Harmaahurstin Gaija Vesa Lindberg RIMA         HYL  
  213 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Winqvist JAU         HYL  
  216 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  219 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  221 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  226 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD         HYL  
  229 samoje Nasu Wuffkun Uni-Kukka Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  230 parcol Vanni Kuutsa's Allegretto Emmi Savolainen TSAU         HYL  
  237 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU         HYL  
  238 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD         HYL  
  240 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  243 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         HYL  
  177 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         POIS  
  184 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         POIS  
  210 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         POIS  
  222 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Marianne Karjalainen P-HAU         POIS  
  246 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 57, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 parson Nila Abysmal Themis To Qd Niina-Liina Linna ACE 32,27 4,49 -10,73 0 -10,73 SERT-A
2 313 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 32,58 4,45 -10,42 0 -10,42  
3 249 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK 34,71 4,18 -8,29 0 -8,29  
4 257 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 34,77 4,17 -8,23 0 -8,23  
5 250 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 35,26 4,11 -7,74 0 -7,74  
6 303 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Janne Karstunen BAT 35,43 4,09 -7,57 0 -7,57  
7 253 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 35,97 4,03 -7,03 0 -7,03  
8 261 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK 36,24 4,00 -6,76 0 -6,76  
9 288 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 36,75 3,95 -6,25 0 -6,25  
10 274 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 37,14 3,90 -5,86 0 -5,86  
11 308 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT 38,07 3,81 -4,93 0 -4,93  
12 294 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH 38,40 3,78 -4,60 0 -4,60  
13 256 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 38,42 3,77 -4,58 0 -4,58  
14 281 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 39,61 3,66 -3,39 0 -3,39  
15 318 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK 39,87 3,64 -3,13 0 -3,13  
16 319 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 40,27 3,60 -2,73 0 -2,73  
17 316 borter Lupu Heathberry's Magic Spell Pekka Tuomi BAT 40,55 3,58 -2,45 0 -2,45  
18 297 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 40,86 3,55 -2,14 0 -2,14  
19 301 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 41,78 3,47 -1,22 0 -1,22  
20 298 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen KAT 42,56 3,41 -0,44 0 -0,44  
21 252 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 42,90 3,38 -0,10 0 -0,10  
22 321 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 44,23 3,28 1,23 0 1,23  
23 267 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK 44,34 3,27 1,34 0 1,34  
24 269 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII 45,92 3,16 2,92 0 2,92  
25 289 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH 47,57 3,05 4,57 0 4,57  
26 307 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH 47,66 3,04 4,66 0 4,66  
27 302 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 34,74 4,17 -8,26 5 5  
28 284 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 37,99 3,82 -5,01 5 5  
29 251 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 38,25 3,79 -4,75 5 5  
30 311 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 39,09 3,71 -3,91 5 5  
31 283 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 39,90 3,63 -3,10 5 5  
32 276 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 40,31 3,60 -2,69 5 5  
33 300 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU 44,34 3,27 1,34 5 6,34  
34 273 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 44,55 3,26 1,55 5 6,55  
35 260 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH 45,84 3,16 2,84 5 7,84  
36 268 lägpys Jekku Region's Groovy Gary Katariina Göös TAKUT 51,04 2,84 8,04 0 8,04  
37 317 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 46,10 3,14 3,10 5 8,10  
38 278 boster Eetu Barroco's Perfect One Saara Laakko HSKH 47,79 3,03 4,79 5 9,79  
39 279 kääsna Nekku Black Carambas Beretta Tiina Pehkonen HSKK 47,87 3,03 4,87 5 9,87  
40 285 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 35,76 4,05 -7,24 10 10  
41 314 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 42,84 3,38 -0,16 25 25  
  254 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  255 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  258 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  259 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  262 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  263 schipp Omppu Mökötuvan Omppu Maria Salonen ATT         HYL  
  264 mittel Meeko Mikälie Epeli Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  275 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  277 borter Rölli Demimoon Cranberry Pekka Tuomi BAT         HYL  
  282 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  287 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  291 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  292 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  295 käävil Murr Yellowmellow Unicorn Mats Wikström KKK         HYL  
  304 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  309 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK         HYL  
  272 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU         POIS  
  293 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         POIS  
  296 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         POIS  
  299 shelam Tuittu Lemmikkipolun True Love Elli Latva-Hakuni P-HAU         POIS  
  310 kääpin Sissi Humblepup Duchess Jaana Mustonen HAU         POIS  
  312 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström BAT         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 64, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 262 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 35,14 4,38 -7,86 0 -7,86  
2 249 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK 35,49 4,34 -7,51 0 -7,51  
3 250 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 37,45 4,11 -5,55 0 -5,55  
4 292 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 37,50 4,11 -5,50 0 -5,50 SERT-A
5 285 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 38,11 4,04 -4,89 0 -4,89  
6 265 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT 39,29 3,92 -3,71 0 -3,71  
7 320 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 40,08 3,84 -2,92 0 -2,92  
8 308 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT 40,11 3,84 -2,89 0 -2,89  
9 276 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 40,36 3,82 -2,64 0 -2,64  
10 295 käävil Murr Yellowmellow Unicorn Mats Wikström KKK 40,85 3,77 -2,15 0 -2,15  
11 306 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 41,31 3,73 -1,69 0 -1,69  
12 274 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 41,53 3,71 -1,47 0 -1,47  
13 273 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 41,57 3,70 -1,43 0 -1,43  
14 256 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 42,06 3,66 -0,94 0 -0,94  
15 252 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 42,29 3,64 -0,71 0 -0,71  
16 301 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 42,53 3,62 -0,47 0 -0,47  
17 297 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 42,62 3,61 -0,38 0 -0,38  
18 290 borter Tina Heathberry's Spellbound Heli Hildén BAT 43,19 3,57 0,19 0 0,19  
19 286 kääpin Nita Grande Gremin's Fiorentina Riikka Timonen HSKH 44,50 3,46 1,50 0 1,50  
20 254 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU 44,96 3,42 1,96 0 1,96  
21 269 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII 46,40 3,32 3,40 0 3,40  
22 321 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 47,14 3,27 4,14 0 4,14  
23 313 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 34,00 4,53 -9,00 5 5  
24 275 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA 37,16 4,14 -5,84 5 5  
25 284 borter Ruu Junipermoor's Kaffa Brown Panu Erola BAT 40,10 3,84 -2,90 5 5  
26 316 borter Lupu Heathberry's Magic Spell Pekka Tuomi BAT 43,12 3,57 0,12 5 5,12  
27 289 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH 48,43 3,18 5,43 0 5,43  
28 294 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH 43,53 3,54 0,53 5 5,53  
29 282 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 45,60 3,38 2,60 5 7,60  
30 314 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 38,79 3,97 -4,21 10 10  
31 311 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 39,86 3,86 -3,14 10 10  
32 300 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU 47,51 3,24 4,51 10 14,51  
33 255 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 51,05 3,02 8,05 10 18,05  
34 291 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 55,64 2,77 12,64 10 22,64  
35 259 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 62,57 2,46 19,57 5 24,57  
  251 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  253 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  257 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT         HYL  
  258 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  260 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  261 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  263 schipp Omppu Mökötuvan Omppu Maria Salonen ATT         HYL  
  264 mittel Meeko Mikälie Epeli Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  267 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK         HYL  
  268 lägpys Jekku Region's Groovy Gary Katariina Göös TAKUT         HYL  
  277 borter Rölli Demimoon Cranberry Pekka Tuomi BAT         HYL  
  278 boster Eetu Barroco's Perfect One Saara Laakko HSKH         HYL  
  279 kääsna Nekku Black Carambas Beretta Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  281 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  283 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  287 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  288 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  298 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen KAT         HYL  
  302 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  303 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Janne Karstunen BAT         HYL  
  304 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  305 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  307 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH         HYL  
  309 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK         HYL  
  315 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  317 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  318 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  319 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  401 parson Nila Abysmal Themis To Qd Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  266 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         POIS  
  272 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU         POIS  
  280 ceskyt Aatu Willow Of Bumble-Bee Castle Jenni Huttunen I-HAH         POIS  
  293 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         POIS  
  296 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         POIS  
  299 shelam Tuittu Lemmikkipolun True Love Elli Latva-Hakuni P-HAU         POIS  
  310 kääpin Sissi Humblepup Duchess Jaana Mustonen HAU         POIS  
  312 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström BAT         POIS  

A hyppyrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 52, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 401 parson Nila Abysmal Themis To Qd Niina-Liina Linna ACE 30,82 4,80 -9,18 0 -9,18 SERT-H
2 271 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 32,48 4,56 -7,52 0 -7,52  
3 302 lägpys Lätty Cimillan Trude Taifuuni Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 33,06 4,48 -6,94 0 -6,94  
4 261 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK 33,09 4,47 -6,91 0 -6,91  
5 274 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 33,54 4,41 -6,46 0 -6,46  
6 292 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no Pauliina Linna LÄGI 33,55 4,41 -6,45 0 -6,45  
7 285 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 33,59 4,41 -6,41 0 -6,41  
8 265 kääpin Yoda Midnight Mover's Minas Ithil Minna Mäkinen KAT 34,05 4,35 -5,95 0 -5,95  
9 306 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 34,59 4,28 -5,41 0 -5,41  
10 250 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 34,63 4,27 -5,37 0 -5,37  
11 320 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 35,56 4,16 -4,44 0 -4,44  
12 288 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 35,61 4,16 -4,39 0 -4,39  
13 294 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH 35,67 4,15 -4,33 0 -4,33  
14 276 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 36,16 4,09 -3,84 0 -3,84  
15 297 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 36,77 4,03 -3,23 0 -3,23  
16 295 käävil Murr Yellowmellow Unicorn Mats Wikström KKK 37,32 3,97 -2,68 0 -2,68  
17 290 borter Tina Heathberry's Spellbound Heli Hildén BAT 38,32 3,86 -1,68 0 -1,68  
18 263 schipp Omppu Mökötuvan Omppu Maria Salonen ATT 38,99 3,80 -1,01 0 -1,01  
19 273 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS 39,73 3,72 -0,27 0 -0,27  
20 321 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 43,40 3,41 3,40 0 3,40  
21 307 boster Uno Barroco's Unforgettable Saara Laakko HSKH 44,60 3,32 4,60 0 4,60  
22 309 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK 34,74 4,26 -5,26 5 5  
23 281 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 35,18 4,21 -4,82 5 5  
24 303 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Janne Karstunen BAT 35,74 4,14 -4,26 5 5  
25 270 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT 36,83 4,02 -3,17 5 5  
26 318 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK 36,88 4,01 -3,12 5 5  
27 251 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 41,06 3,60 1,06 10 11,06  
28 304 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 44,35 3,34 4,35 10 14,35  
29 268 lägpys Jekku Region's Groovy Gary Katariina Göös TAKUT 53,47 2,77 13,47 10 23,47  
  249 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK         HYL  
  253 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  254 schipp Nappi Aurorailontuoja Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  255 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  256 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  257 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT         HYL  
  260 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  264 mittel Meeko Mikälie Epeli Johanna Tanskanen TSAU         HYL  
  266 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         HYL  
  267 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK         HYL  
  275 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  278 boster Eetu Barroco's Perfect One Saara Laakko HSKH         HYL  
  282 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  286 kääpin Nita Grande Gremin's Fiorentina Riikka Timonen HSKH         HYL  
  287 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  298 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen KAT         HYL  
  300 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  301 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT         HYL  
  311 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL  
  313 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  314 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  315 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  305 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  272 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU         POIS  
  280 ceskyt Aatu Willow Of Bumble-Bee Castle Jenni Huttunen I-HAH         POIS  
  293 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         POIS  
  296 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         POIS  
  299 shelam Tuittu Lemmikkipolun True Love Elli Latva-Hakuni P-HAU         POIS  
  310 kääpin Sissi Humblepup Duchess Jaana Mustonen HAU         POIS  

A hyppyrata, medi 3, kello 16:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 54, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 350 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 30,37 4,87 -9,63 0 -9,63 SERT-H AVA-H
2 385 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 31,19 4,74 -8,81 0 -8,81  
3 346 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 31,22 4,74 -8,78 0 -8,78  
4 358 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 33,04 4,48 -6,96 0 -6,96  
5 322 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 33,62 4,40 -6,38 0 -6,38  
6 344 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén RIMA 33,73 4,39 -6,27 0 -6,27  
7 380 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 34,34 4,31 -5,66 0 -5,66  
8 333 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 34,44 4,30 -5,56 0 -5,56  
9 326 parson Tuikku Tupla-Täplän Tuikku Sari Puusaari RIMA 34,89 4,24 -5,11 0 -5,11  
10 374 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO 35,19 4,21 -4,81 0 -4,81  
11 360 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD 35,40 4,18 -4,60 0 -4,60  
12 359 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 35,46 4,17 -4,54 0 -4,54  
13 345 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 35,48 4,17 -4,52 0 -4,52  
14 367 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 36,38 4,07 -3,62 0 -3,62  
15 354 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 37,24 3,97 -2,76 0 -2,76  
16 348 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 38,30 3,86 -1,70 0 -1,70  
17 339 borter Onni Heathberry's Good Thinking Heli Hildén BAT 39,04 3,79 -0,96 0 -0,96  
18 382 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH 40,25 3,68 0,25 0 0,25  
19 342 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 40,33 3,67 0,33 0 0,33  
20 341 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 40,73 3,63 0,73 0 0,73  
21 337 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK 41,52 3,57 1,52 0 1,52  
22 334 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 35,16 4,21 -4,84 5 5  
23 332 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 36,50 4,05 -3,50 5 5  
24 381 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA 43,02 3,44 3,02 5 8,02  
25 327 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 32,57 4,54 -7,43 10 10  
26 378 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 33,46 4,42 -6,54 10 10  
27 386 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 33,76 4,38 -6,24 10 10  
28 375 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 42,68 3,47 2,68 10 12,68  
29 365 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 45,00 3,29 5,00 10 15,00  
30 370 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 37,20 3,98 -2,80 15 15  
31 353 stbter Olga Catastrofe's Hello Heaven Ina Ammunet HSKH 39,21 3,78 -0,79 15 15  
32 328 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 39,24 3,77 -0,76 15 15  
33 389 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH 46,77 3,16 6,77 10 16,77  
  323 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  324 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA         HYL  
  335 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  336 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  338 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         HYL  
  340 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  347 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  349 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  352 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  355 isllam Kelmi Astvinur Eldur Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  356 schape Cassu Swifty's Challenger Tuija Laurila VAU         HYL  
  361 shelam Venla Shet Up Trendy Touch Salla Saarinen ATT         HYL  
  363 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK         HYL  
  366 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  371 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH         HYL  
  376 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  377 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA         HYL  
  379 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  383 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  384 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  387 lakter peikku Big Lady's Micro-player Paula Polvinen HSKK         HYL  
  325 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino BAT         POIS  
  330 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH         POIS  
  351 whippe Leya Woodbrook's Princess Leya Raila Terävä HSKH         POIS  
  357 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Pulkkanen I-HAH         POIS  
  369 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         POIS  
  388 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 18:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 54, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 349 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 33,45 4,60 -9,55 0 -9,55  
2 377 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA 35,33 4,36 -7,67 0 -7,67 SERT-A
3 358 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 35,89 4,29 -7,11 0 -7,11  
4 333 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 36,81 4,18 -6,19 0 -6,19  
5 372 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 37,95 4,06 -5,05 0 -5,05  
6 360 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD 38,77 3,97 -4,23 0 -4,23  
7 326 parson Tuikku Tupla-Täplän Tuikku Sari Puusaari RIMA 39,32 3,92 -3,68 0 -3,68  
8 380 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 39,90 3,86 -3,10 0 -3,10  
9 371 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH 40,74 3,78 -2,26 0 -2,26  
10 354 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 40,88 3,77 -2,12 0 -2,12  
11 348 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 41,30 3,73 -1,70 0 -1,70  
12 368 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 43,61 3,53 0,61 0 0,61  
13 382 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH 44,49 3,46 1,49 0 1,49  
14 335 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 47,23 3,26 4,23 0 4,23  
15 327 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU 34,59 4,45 -8,41 5 5  
16 346 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 35,67 4,32 -7,33 5 5  
17 331 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 36,60 4,21 -6,40 5 5  
18 385 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 38,81 3,97 -4,19 5 5  
19 332 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 40,32 3,82 -2,68 5 5  
20 334 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 41,28 3,73 -1,72 5 5  
21 362 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 42,86 3,59 -0,14 5 5  
22 359 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 42,94 3,59 -0,06 5 5  
23 341 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 43,00 3,58 0,00 5 5  
24 324 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA 43,36 3,55 0,36 5 5,36  
25 323 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 44,63 3,45 1,63 5 6,63  
26 353 stbter Olga Catastrofe's Hello Heaven Ina Ammunet HSKH 46,78 3,29 3,78 5 8,78  
27 350 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 38,39 4,01 -4,61 10 10  
28 366 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 46,93 3,28 3,93 10 13,93  
29 384 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 47,65 3,23 4,65 15 19,65  
30 337 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK 51,23 3,01 8,23 15 23,23  
31 375 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 58,80 2,62 15,80 10 25,80  
  322 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  328 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  329 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Pessi-Härkönen BAT         HYL  
  336 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  340 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  342 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  343 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  344 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén RIMA         HYL  
  345 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  347 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  352 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  356 schape Cassu Swifty's Challenger Tuija Laurila VAU         HYL  
  361 shelam Venla Shet Up Trendy Touch Salla Saarinen ATT         HYL  
  363 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK         HYL  
  365 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  367 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU         HYL  
  370 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  374 kromfo Fyra Fannimer Angelica Annariina Kulmala FPUKO         HYL  
  376 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  378 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  379 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  383 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  389 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  325 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino BAT         POIS  
  330 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH         POIS  
  351 whippe Leya Woodbrook's Princess Leya Raila Terävä HSKH         POIS  
  357 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Pulkkanen I-HAH         POIS  
  369 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         POIS  
  388 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 19:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 43, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 346 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 35,79 4,55 -10,21 0 -10,21  
2 377 cocspa Judy Frosty Morning's Malena Marjut Saarainen KOTKA 36,06 4,52 -9,94 0 -9,94  
3 358 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 36,94 4,41 -9,06 0 -9,06  
4 385 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 37,29 4,37 -8,71 0 -8,71  
5 363 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 38,09 4,28 -7,91 0 -7,91  
6 334 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 40,06 4,07 -5,94 0 -5,94  
7 386 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 40,47 4,03 -5,53 0 -5,53  
8 372 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 41,00 3,98 -5,00 0 -5,00  
9 359 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 41,09 3,97 -4,91 0 -4,91  
10 322 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 41,40 3,94 -4,60 0 -4,60  
11 364 pyrpap Nemo Drole D'oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI 41,43 3,93 -4,57 0 -4,57  
12 329 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Pessi-Härkönen BAT 41,44 3,93 -4,56 0 -4,56  
13 323 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 41,45 3,93 -4,55 0 -4,55  
14 345 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 42,68 3,82 -3,32 0 -3,32  
15 348 pyrpap Dori Drole D'oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI 44,43 3,67 -1,57 0 -1,57  
16 336 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 45,41 3,59 -0,59 0 -0,59  
17 337 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK 45,66 3,57 -0,34 0 -0,34  
18 382 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH 46,74 3,49 0,74 0 0,74  
19 356 schape Cassu Swifty's Challenger Tuija Laurila VAU 49,96 3,26 3,96 0 3,96  
20 331 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 39,53 4,12 -6,47 5 5  
21 360 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD 43,02 3,79 -2,98 5 5  
22 332 kesvil Sändi Hamidullan Marie Kaisa Saarinen ATT 43,28 3,77 -2,72 5 5  
23 324 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA 48,39 3,37 2,39 5 7,39  
24 361 shelam Venla Shet Up Trendy Touch Salla Saarinen ATT 46,93 3,47 0,93 10 10,93  
  327 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen HAU         HYL  
  333 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH         HYL  
  343 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS         HYL  
  347 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  349 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  
  350 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT         HYL  
  352 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  362 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  365 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  366 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU         HYL  
  368 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  370 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  371 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH         HYL  
  375 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  376 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  378 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  379 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  383 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  384 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  325 espves Dia Caraydan Charapita Anna-Kaisa Leino BAT         POIS  
  330 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH         POIS  
  335 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  341 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT         POIS  
  351 whippe Leya Woodbrook's Princess Leya Raila Terävä HSKH         POIS  
  353 stbter Olga Catastrofe's Hello Heaven Ina Ammunet HSKH         POIS  
  369 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri BAT         POIS  
  373 isllam Stella Runestone Mocha Latte Paula Ruotsalainen JAU         POIS  
  388 espves Joy Pevikan Kultainen Silmä Kirsi Hiltunen JAU         POIS  
  389 borter Luca Flagstones Be My Joy Pirita Tossavainen HSKH         POIS