Kilpailu 30.11.2013, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[C Mini 3] [E Mini 3] [D Mini 3] [D Medi 3] [E Medi 3] [C Medi 3] [C Maksi 3] [E Maksi 3] [D Maksi 3]

C agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 35, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 37,15 3,96 -3,85 0 -3,85 SERT-A
2 48 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 37,51 3,92 -3,49 0 -3,49  
3 6 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 38,04 3,86 -2,96 0 -2,96  
4 33 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 39,33 3,74 -1,67 0 -1,67  
5 52 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 39,65 3,71 -1,35 0 -1,35  
6 3 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU 42,62 3,45 1,62 0 1,62  
7 36 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 45,38 3,24 4,38 0 4,38  
8 39 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 36,50 4,03 -4,50 5 5  
9 49 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 36,54 4,02 -4,46 5 5  
10 21 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 39,89 3,68 -1,11 5 5  
11 40 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH 41,34 3,56 0,34 5 5,34  
12 37 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 41,41 3,55 0,41 5 5,41  
13 42 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 48,07 3,06 7,07 0 7,07  
14 53 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH 45,64 3,22 4,64 5 9,64  
15 55 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 46,74 3,14 5,74 5 10,74  
16 46 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 44,26 3,32 3,26 10 13,26  
17 30 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 49,36 2,98 8,36 5 13,36  
  1 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  5 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  7 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  8 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  9 parson Pottu Gwragged Annwn Miss Bella Swan Soile Lahti HSKH         HYL  
  10 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  11 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  27 x-rotu Kake Kakuke Anni-Elina Pehkonen SPSH         HYL  
  28 käävil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK         HYL  
  29 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  31 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  32 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  34 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH         HYL  
  35 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  47 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK         HYL  
  50 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  51 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  54 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  12 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         POIS  
  41 x-rotu Sysi Sysi Tuisku Virolainen I-HAH         POIS  
  43 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         POIS  

E hyppyrata, mini 3, kello 9:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 50, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 30,72 4,56 -6,28 0 -6,28 SERT-H
2 25 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 31,14 4,50 -5,86 0 -5,86  
3 49 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 31,31 4,47 -5,69 0 -5,69  
4 6 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 31,96 4,38 -5,04 0 -5,04  
5 27 x-rotu Kake Kakuke Anni-Elina Pehkonen SPSH 32,11 4,36 -4,89 0 -4,89  
6 39 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 32,26 4,34 -4,74 0 -4,74  
7 1 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE 32,49 4,31 -4,51 0 -4,51  
8 31 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 33,22 4,21 -3,78 0 -3,78  
9 52 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 33,35 4,20 -3,65 0 -3,65  
10 17 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH 33,52 4,18 -3,48 0 -3,48  
11 53 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH 33,66 4,16 -3,34 0 -3,34  
12 46 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 34,08 4,11 -2,92 0 -2,92  
13 20 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH 34,56 4,05 -2,44 0 -2,44  
14 33 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 34,57 4,05 -2,43 0 -2,43  
15 56 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT 34,85 4,02 -2,15 0 -2,15  
16 16 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU 34,96 4,01 -2,04 0 -2,04  
17 26 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 35,59 3,93 -1,41 0 -1,41  
18 37 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 35,96 3,89 -1,04 0 -1,04  
19 22 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH 36,21 3,87 -0,79 0 -0,79  
20 13 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT 36,33 3,85 -0,67 0 -0,67  
21 3 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU 37,86 3,70 0,86 0 0,86  
22 47 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 38,26 3,66 1,26 0 1,26  
23 30 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 38,88 3,60 1,88 0 1,88  
24 55 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 39,72 3,53 2,72 0 2,72  
25 19 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 40,42 3,46 3,42 0 3,42  
26 18 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 40,58 3,45 3,58 0 3,58  
27 42 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 41,25 3,39 4,25 0 4,25  
28 45 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH 30,22 4,63 -6,78 5 5  
29 24 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 35,29 3,97 -1,71 5 5  
30 38 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 35,30 3,97 -1,70 5 5  
31 4 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 36,62 3,82 -0,38 5 5  
32 15 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 42,29 3,31 5,29 0 5,29  
33 10 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 37,34 3,75 0,34 5 5,34  
34 23 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 37,80 3,70 0,80 5 5,80  
35 7 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 38,16 3,67 1,16 5 6,16  
36 35 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 38,57 3,63 1,57 5 6,57  
37 48 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 38,88 3,60 1,88 5 6,88  
38 54 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 44,11 3,17 7,11 0 7,11  
39 5 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 40,43 3,46 3,43 5 8,43  
40 50 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 38,35 3,65 1,35 10 11,35  
41 14 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 47,23 2,96 10,23 5 15,23  
42 32 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK 56,64 2,47 19,64 15 34,64  
  2 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  8 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  21 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  28 käävil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK         HYL  
  29 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  34 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH         HYL  
  40 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH         HYL  
  44 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  12 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         POIS  
  43 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         POIS  

D agilityrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 50, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 38,60 3,94 -4,40 0 -4,40  
2 31 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 39,05 3,89 -3,95 0 -3,95  
3 52 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 40,60 3,74 -2,40 0 -2,40  
4 6 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 40,91 3,71 -2,09 0 -2,09  
5 24 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 41,16 3,69 -1,84 0 -1,84  
6 10 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 41,99 3,62 -1,01 0 -1,01  
7 23 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 42,65 3,56 -0,35 0 -0,35  
8 13 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT 43,39 3,50 0,39 0 0,39  
9 7 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 40,90 3,72 -2,10 5 5  
10 35 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 41,04 3,70 -1,96 5 5  
11 37 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä MÄNTS 42,36 3,59 -0,64 5 5  
12 42 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 48,26 3,15 5,26 0 5,26  
13 18 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 48,78 3,12 5,78 0 5,78  
14 30 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 49,40 3,08 6,40 0 6,40  
15 17 x-rotu Perro Perro Sanna Paasivirta HSKH 43,87 3,46 0,87 10 10,87  
16 39 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 49,31 3,08 6,31 5 11,31  
17 15 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 54,76 2,78 11,76 0 11,76  
18 34 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH 49,78 3,05 6,78 5 11,78  
19 19 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 51,21 2,97 8,21 5 13,21  
20 5 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 47,47 3,20 4,47 10 14,47  
21 21 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 57,13 2,66 14,13 5 19,13  
  1 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  2 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Tapio Niemi BAT         HYL  
  3 cavspa Nelli Fireboy's My Dream Miia Haaranen JAU         HYL  
  4 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  8 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  11 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  14 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU         HYL  
  16 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU         HYL  
  20 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH         HYL  
  22 jackru Jane Achanthus Calamity Jane Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  26 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  27 x-rotu Kake Kakuke Anni-Elina Pehkonen SPSH         HYL  
  28 käävil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK         HYL  
  29 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  32 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  33 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  36 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  38 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  40 parson Esme Abysmal Kleio Ari Rastas HSKH         HYL  
  44 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH         HYL  
  46 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  48 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  49 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  50 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  51 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  53 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH         HYL  
  54 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  55 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  56 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT         HYL  
  9 parson Pottu Gwragged Annwn Miss Bella Swan Soile Lahti HSKH         POIS  
  12 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         POIS  
  41 x-rotu Sysi Sysi Tuisku Virolainen I-HAH         POIS  
  43 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         POIS  
  45 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 3, kello 12:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 38, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 36,84 4,13 -6,16 0 -6,16  
2 62 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 38,56 3,94 -4,44 0 -4,44  
3 88 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 41,18 3,69 -1,82 0 -1,82 SERT-A
4 75 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT 42,49 3,58 -0,51 0 -0,51  
5 79 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH 42,53 3,57 -0,47 0 -0,47  
6 98 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 44,00 3,45 1,00 0 1,00  
7 104 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 44,22 3,44 1,22 0 1,22  
8 93 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 45,70 3,33 2,70 0 2,70  
9 63 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 40,60 3,74 -2,40 5 5  
10 73 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 51,15 2,97 8,15 0 8,15  
11 77 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK 46,44 3,27 3,44 5 8,44  
12 57 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 46,66 3,26 3,66 5 8,66  
13 82 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 48,10 3,16 5,10 5 10,10  
14 89 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH 54,03 2,81 11,03 5 16,03  
  59 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  60 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  64 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  65 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  66 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  68 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  69 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  71 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  74 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  76 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  80 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  81 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  83 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  84 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  86 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  87 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  92 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT         HYL  
  94 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  95 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa RIMA         HYL  
  97 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  99 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  100 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  102 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY         HYL  
  85 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  58 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Majanen I-HAH         POIS  
  61 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  90 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         POIS  
  103 espves Gimma Marikharon Naramig Maija Majanen I-HAH         POIS  

E hyppyrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 43, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 29,41 4,76 -7,59 0 -7,59  
2 64 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 29,76 4,70 -7,24 0 -7,24  
3 80 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 29,89 4,68 -7,11 0 -7,11  
4 74 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 30,35 4,61 -6,65 0 -6,65  
5 83 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 30,40 4,61 -6,60 0 -6,60  
6 66 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA 30,54 4,58 -6,46 0 -6,46  
7 95 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa RIMA 30,68 4,56 -6,32 0 -6,32  
8 86 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 30,85 4,54 -6,15 0 -6,15  
9 99 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 31,37 4,46 -5,63 0 -5,63  
10 85 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 31,64 4,43 -5,36 0 -5,36  
11 82 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 32,28 4,34 -4,72 0 -4,72  
12 67 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 32,48 4,31 -4,52 0 -4,52  
13 79 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH 32,88 4,26 -4,12 0 -4,12  
14 93 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT 36,47 3,84 -0,53 0 -0,53  
15 78 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH 37,10 3,77 0,10 0 0,10  
16 104 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 38,16 3,67 1,16 0 1,16  
17 87 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 39,34 3,56 2,34 0 2,34  
18 68 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH 40,15 3,49 3,15 0 3,15  
19 92 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT 40,54 3,45 3,54 0 3,54  
20 102 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY 41,34 3,39 4,34 0 4,34  
21 62 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 35,13 3,98 -1,87 5 5  
22 72 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 38,02 3,68 1,02 5 6,02  
23 100 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 38,62 3,62 1,62 5 6,62  
24 73 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 42,17 3,32 5,17 5 10,17  
25 59 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT 37,69 3,71 0,69 10 10,69  
26 69 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 41,26 3,39 4,26 10 14,26  
27 75 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT 42,87 3,27 5,87 10 15,87  
28 89 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH 51,60 2,71 14,60 5 19,60  
29 84 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 46,70 3,00 9,70 10 19,70  
30 98 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 46,94 2,98 9,94 10 19,94  
  60 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  63 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  65 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  71 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  76 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  77 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK         HYL  
  81 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  88 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  91 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  94 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  96 lakter Peikku Big Lady's Micro-Player Paula Polvinen HSKK         HYL  
  97 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  101 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  58 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Majanen I-HAH         POIS  
  61 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  90 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         POIS  
  103 espves Gimma Marikharon Naramig Maija Majanen I-HAH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 35, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas LEVEK 37,87 4,41 -10,13 0 -10,13  
2 82 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 39,53 4,22 -8,47 0 -8,47  
3 99 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 42,10 3,97 -5,90 0 -5,90  
4 57 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 46,64 3,58 -1,36 0 -1,36  
5 76 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH 47,05 3,55 -0,95 0 -0,95  
6 92 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT 47,89 3,49 -0,11 0 -0,11  
7 78 pyrpap Ronja Entre Nous Herbe De Feu Maria Tarhi HSKH 48,73 3,43 0,73 0 0,73  
8 88 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 40,08 4,17 -7,92 5 5  
9 71 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 46,29 3,61 -1,71 5 5  
10 89 walspa Tessa Mawredd Tes Matti Siirtola HSKH 56,89 2,93 8,89 0 8,89  
11 86 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 40,25 4,15 -7,75 10 10  
  59 schipp Teppo Bilgepump's Giddy Marjaana Korhonen ATT         HYL  
  60 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  62 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  63 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  64 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  65 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  66 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  67 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  74 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  79 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Anne Luoto HSKH         HYL  
  80 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  81 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  83 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  84 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  87 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  91 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  93 novnou Trixie Hedera's Noisette Rose Tuija Vilppola ATT         HYL  
  94 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  95 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa RIMA         HYL  
  97 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  98 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  100 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  102 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist AGRY         HYL  
  104 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  58 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Majanen I-HAH         POIS  
  61 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  90 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 70, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,60 4,83 -13,40 0 -13,40  
2 170 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna ACE 35,54 4,70 -12,46 0 -12,46  
3 106 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 36,36 4,59 -11,64 0 -11,64  
4 153 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW 36,56 4,57 -11,44 0 -11,44  
5 113 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 37,34 4,47 -10,66 0 -10,66  
6 160 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 39,41 4,24 -8,59 0 -8,59  
7 146 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Sonja Paavola TSAU 39,58 4,22 -8,42 0 -8,42  
8 180 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 41,42 4,03 -6,58 0 -6,58  
9 167 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 47,76 3,50 -0,24 0 -0,24  
10 178 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 36,15 4,62 -11,85 5 5  
11 181 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 37,29 4,48 -10,71 5 5  
12 176 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 37,77 4,42 -10,23 5 5  
13 111 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 37,96 4,40 -10,04 5 5  
14 144 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 38,33 4,36 -9,67 5 5  
15 109 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT 41,39 4,03 -6,61 5 5  
16 108 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH 43,44 3,84 -4,56 5 5  
17 183 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 49,47 3,38 1,47 5 6,47  
18 133 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Kuivanen Suvi HSKH 50,23 3,33 2,23 5 7,23  
19 127 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 40,18 4,16 -7,82 10 10  
20 163 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 41,38 4,04 -6,62 10 10  
21 140 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK 36,45 4,58 -11,55 15 15  
22 115 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 38,73 4,31 -9,27 15 15  
23 175 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT 39,50 4,23 -8,50 15 15  
24 137 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 63,37 2,63 15,37 0 15,37  
25 162 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 49,57 3,37 1,57 20 21,57  
26 159 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 50,64 3,30 2,64 20 22,64  
27 118 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU 36,03 4,64 -11,97 35 35  
  105 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  107 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         HYL  
  110 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  112 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  114 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  117 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST         HYL  
  120 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  123 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  125 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         HYL  
  126 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  128 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  130 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  131 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  132 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  134 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  135 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  136 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  138 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  139 borcol Stella Tronic Stella Polaris Johanna Mankinen HSKH         HYL  
  141 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  142 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  143 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen A-KOT         HYL  
  145 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  148 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  149 borcol Into Tending Jackknife Kati Selkämaa TAMSK         HYL  
  150 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH         HYL  
  151 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  152 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  154 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Mäkitie AST         HYL  
  157 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU         HYL  
  158 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  161 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  165 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  166 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH         HYL  
  168 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  171 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  173 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  177 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  179 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen SATA         HYL  
  182 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  184 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  186 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  187 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  147 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  156 belpat Cara Off Line's First Hope Elina Teivainen ATT         POIS  
  172 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  174 borcol Koda Tronic Gordon Tea Sipilä JANKK         POIS  

E hyppyrata, maksi 3, kello 16:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 77, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW 29,92 5,18 -12,08 0 -12,08 SERT-H
2 170 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna ACE 30,64 5,06 -11,36 0 -11,36  
3 165 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW 30,67 5,05 -11,33 0 -11,33  
4 127 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 30,82 5,03 -11,18 0 -11,18  
5 178 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 30,85 5,02 -11,15 0 -11,15  
6 186 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 31,01 5,00 -10,99 0 -10,99  
7 120 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 31,09 4,99 -10,91 0 -10,91  
8 149 borcol Into Tending Jackknife Kati Selkämaa TAMSK 31,26 4,96 -10,74 0 -10,74  
9 176 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 31,46 4,93 -10,54 0 -10,54  
10 155 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 31,73 4,89 -10,27 0 -10,27  
11 136 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 32,01 4,84 -9,99 0 -9,99  
12 146 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Sonja Paavola TSAU 32,17 4,82 -9,83 0 -9,83  
13 166 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH 32,19 4,82 -9,81 0 -9,81  
14 164 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 32,23 4,81 -9,77 0 -9,77  
15 113 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 32,26 4,80 -9,74 0 -9,74  
16 185 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 33,68 4,60 -8,32 0 -8,32  
17 171 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 33,97 4,56 -8,03 0 -8,03  
18 117 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST 35,51 4,36 -6,49 0 -6,49  
19 150 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH 35,66 4,35 -6,34 0 -6,34  
20 154 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Jaana Mäkitie AST 37,06 4,18 -4,94 0 -4,94  
21 159 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 39,92 3,88 -2,08 0 -2,08  
22 183 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 41,44 3,74 -0,56 0 -0,56  
23 167 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 41,75 3,71 -0,25 0 -0,25  
24 133 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Kuivanen Suvi HSKH 42,25 3,67 0,25 0 0,25  
25 116 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST 43,47 3,57 1,47 0 1,47  
26 125 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT 30,60 5,07 -11,40 5 5  
27 118 belpat Mutka Dubion Lumumba Kirsi Kokkonen LAU 36,08 4,30 -5,92 5 5  
28 123 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 36,67 4,23 -5,33 5 5  
29 182 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 34,33 4,51 -7,67 10 10  
30 148 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 50,05 3,10 8,05 5 13,05  
31 161 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 38,13 4,07 -3,87 15 15  
32 137 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY 62,28 2,49 20,28 15 35,28  
  105 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  106 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW         HYL  
  107 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         HYL  
  108 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  109 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT         HYL  
  110 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  111 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         HYL  
  112 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  114 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  115 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  119 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  121 pyrpal Flamma Jomgarden's Kaliber Claudia Ottka I-HAH         HYL  
  122 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  124 auskel Emmi Coshagh Alegria Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  126 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  128 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  129 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  130 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  132 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  134 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  135 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  138 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  139 borcol Stella Tronic Stella Polaris Johanna Mankinen HSKH         HYL  
  140 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  141 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  142 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  143 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen A-KOT         HYL  
  144 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  145 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  151 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  157 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU         HYL  
  158 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  160 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU         HYL  
  162 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  163 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  169 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  173 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  175 borcol Paavo Tending Zest Hanna Hyypiä BAT         HYL  
  177 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  179 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen SATA         HYL  
  180 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  181 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  184 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  187 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  152 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  147 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  156 belpat Cara Off Line's First Hope Elina Teivainen ATT         POIS  
  172 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  174 borcol Koda Tronic Gordon Tea Sipilä JANKK         POIS  

D agilityrata, maksi 3, kello 18:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 70, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 34,30 4,81 -12,70 0 -12,70  
2 134 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Jaakko Suoknuuti LAW 35,30 4,67 -11,70 0 -11,70  
3 153 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal Mila Oravecz LAW 36,04 4,58 -10,96 0 -10,96  
4 106 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW 36,37 4,54 -10,63 0 -10,63  
5 176 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 36,38 4,53 -10,62 0 -10,62  
6 141 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 36,58 4,51 -10,42 0 -10,42  
7 138 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 38,67 4,27 -8,33 0 -8,33  
8 164 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 39,22 4,21 -7,78 0 -7,78  
9 119 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH 40,93 4,03 -6,07 0 -6,07  
10 185 borcol Tatzi Tending Rival Janne Toivola JAU 41,98 3,93 -5,02 0 -5,02  
11 117 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST 41,99 3,93 -5,01 0 -5,01  
12 157 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 42,15 3,91 -4,85 0 -4,85  
13 110 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 42,58 3,88 -4,42 0 -4,42  
14 139 borcol Stella Tronic Stella Polaris Johanna Mankinen HSKH 42,82 3,85 -4,18 0 -4,18  
15 183 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 49,98 3,30 2,98 0 2,98  
16 182 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 34,44 4,79 -12,56 5 5  
17 129 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT 36,13 4,57 -10,87 5 5  
18 168 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 36,48 4,52 -10,52 5 5  
19 155 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 37,53 4,40 -9,47 5 5  
20 187 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 38,15 4,32 -8,85 5 5  
21 181 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 38,49 4,29 -8,51 5 5  
22 161 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 38,68 4,27 -8,32 5 5  
23 173 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 39,20 4,21 -7,80 5 5  
24 149 borcol Into Tending Jackknife Kati Selkämaa TAMSK 39,46 4,18 -7,54 5 5  
25 160 auskel Rati Didactic's Escape Noora Haukijärvi TSAU 39,74 4,15 -7,26 5 5  
26 144 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 40,47 4,08 -6,53 5 5  
27 177 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 47,85 3,45 0,85 5 5,85  
28 150 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH 40,38 4,09 -6,62 10 10  
29 113 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 41,23 4,00 -5,77 10 10  
30 135 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 42,51 3,88 -4,49 10 10  
31 128 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 44,96 3,67 -2,04 10 10  
32 115 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 46,68 3,54 -0,32 10 10  
33 167 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 52,80 3,12 5,80 5 10,80  
34 133 valpai Amor Gentle Miracle's Amorous Heart Kuivanen Suvi HSKH 51,57 3,20 4,57 10 14,57  
35 126 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH 51,87 3,18 4,87 10 14,87  
36 171 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 42,76 3,86 -4,24 15 15  
37 170 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna ACE 47,93 3,44 0,93 15 15,93  
38 111 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK 38,95 4,24 -8,05 20 20  
  105 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  108 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  109 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT         HYL  
  112 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  114 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  116 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST         HYL  
  120 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  122 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  123 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  124 auskel Emmi Coshagh Alegria Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  125 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         HYL  
  127 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  131 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  132 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  136 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  140 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  143 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen A-KOT         HYL  
  145 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  146 auskel Kiista Kelmi Minäminäminä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  148 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  151 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  152 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  159 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  162 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  163 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         HYL  
  165 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  166 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH         HYL  
  178 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  179 mudi Marsu Mustantassun Petunia Sampo Kokkonen SATA         HYL  
  180 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  184 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  186 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  142 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         POIS  
  147 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         POIS  
  156 belpat Cara Off Line's First Hope Elina Teivainen ATT         POIS  
  172 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         POIS  
  174 borcol Koda Tronic Gordon Tea Sipilä JANKK         POIS