Kilpailu 11.1.2014, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A hyppyrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 48, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 29,96 4,67 -9,04 0 -9,04  
2 36 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU 31,15 4,49 -7,85 0 -7,85  
3 3 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 31,40 4,46 -7,60 0 -7,60  
4 46 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 31,58 4,43 -7,42 0 -7,42 SERT-H
5 9 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK 31,64 4,43 -7,36 0 -7,36  
6 35 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 31,76 4,41 -7,24 0 -7,24  
7 2 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 32,40 4,32 -6,60 0 -6,60  
8 40 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 32,72 4,28 -6,28 0 -6,28  
9 52 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 33,46 4,18 -5,54 0 -5,54  
10 13 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 33,52 4,18 -5,48 0 -5,48  
11 6 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 33,64 4,16 -5,36 0 -5,36  
12 11 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 34,02 4,11 -4,98 0 -4,98  
13 25 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT 34,40 4,07 -4,60 0 -4,60  
14 45 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 34,74 4,03 -4,26 0 -4,26  
15 39 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 35,23 3,97 -3,77 0 -3,77  
16 33 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 35,33 3,96 -3,67 0 -3,67  
17 49 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 35,39 3,96 -3,61 0 -3,61  
18 1 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg KAT 36,11 3,88 -2,89 0 -2,89  
19 4 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 36,71 3,81 -2,29 0 -2,29  
20 17 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 37,44 3,74 -1,56 0 -1,56  
21 55 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 38,72 3,62 -0,28 0 -0,28  
22 50 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 38,98 3,59 -0,02 0 -0,02  
23 30 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK 39,38 3,56 0,38 0 0,38  
24 31 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 32,78 4,27 -6,22 5 5  
25 42 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta HAU 35,45 3,95 -3,55 5 5  
26 56 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT 38,51 3,63 -0,49 5 5  
27 14 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 38,57 3,63 -0,43 5 5  
28 58 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 39,04 3,59 0,04 5 5,04  
29 12 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 39,87 3,51 0,87 5 5,87  
30 23 jackru Lili Tallihiiren Lilimarlene Monica Toljander AGRY 41,02 3,41 2,02 5 7,02  
31 34 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 41,62 3,36 2,62 5 7,62  
32 28 kääpin Stella Kleinwesen Stella Arctica Harri Kauhanen KAT 40,49 3,46 1,49 10 11,49  
  5 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  7 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  8 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  10 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH         HYL  
  22 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         HYL  
  26 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU         HYL  
  27 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  29 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  32 mittel Koda Mintgarden's Vidar Nea Lahtinen HSKH         HYL  
  37 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  38 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  41 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  48 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  51 kääsna Zissy Super Play's Yazzylady Leena Rantamäki KAT         HYL  
  54 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  57 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  16 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         POIS  
  43 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU         POIS  
  59 shelam Dina Dinastiya Sunny Famely Ekaterina Patskevitch (RUS)         POIS  

A hyppyrata, medi 3, kello 14:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 39, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 espves Hippi Green Perry's Sirena Maiju Mäenpää HAU 30,46 4,60 -8,54 0 -8,54 SERT-H
2 65 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 31,02 4,51 -7,98 0 -7,98  
3 61 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 31,24 4,48 -7,76 0 -7,76  
4 63 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 31,37 4,46 -7,63 0 -7,63  
5 80 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 31,57 4,43 -7,43 0 -7,43  
6 64 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 31,58 4,43 -7,42 0 -7,42  
7 89 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 31,76 4,41 -7,24 0 -7,24  
8 85 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 31,89 4,39 -7,11 0 -7,11  
9 101 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 32,49 4,31 -6,51 0 -6,51  
10 67 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 32,51 4,31 -6,49 0 -6,49  
11 77 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 32,57 4,30 -6,43 0 -6,43  
12 74 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 32,69 4,28 -6,31 0 -6,31  
13 87 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 32,84 4,26 -6,16 0 -6,16  
14 66 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 34,04 4,11 -4,96 0 -4,96  
15 81 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 34,58 4,05 -4,42 0 -4,42  
16 93 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 35,75 3,92 -3,25 0 -3,25  
17 82 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 37,42 3,74 -1,58 0 -1,58  
18 68 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 38,25 3,66 -0,75 0 -0,75  
19 99 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 40,03 3,50 1,03 0 1,03  
20 70 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 40,62 3,45 1,62 0 1,62  
21 60 koohon Taika Estaika's Christabel Petra Mustonen HSKH 42,61 3,29 3,61 0 3,61  
22 97 lakter Peikku Big Lady's Micro-Player Paula Polvinen HSKK 42,81 3,27 3,81 0 3,81  
23 160 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 34,02 4,11 -4,98 5 5  
24 100 kesvil Hyttynen Woolly Bohemia's Killer Queen Pekka Pesonen HIFI 34,03 4,11 -4,97 5 5  
25 69 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 37,40 3,74 -1,60 5 5  
26 95 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 37,97 3,69 -1,03 5 5  
27 79 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 46,82 2,99 7,82 0 7,82  
28 75 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Heidi Paasikunnas JAT 32,83 4,26 -6,17 10 10  
29 84 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 43,73 3,20 4,73 10 14,73  
30 94 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 45,40 3,08 6,40 10 16,40  
  62 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  71 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  76 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI         HYL  
  78 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  83 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         HYL  
  88 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  91 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  92 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  98 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  90 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH         POIS  

A hyppyrata, maksi 3, kello 17:10, tuomari Rauno Virta, koirakoita 48, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW 27,33 5,60 -12,67 0 -12,67  
2 134 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 28,88 5,30 -11,12 0 -11,12 SERT-H
3 123 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 29,92 5,11 -10,08 0 -10,08  
4 139 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA 30,88 4,95 -9,12 0 -9,12  
5 113 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK 38,96 3,93 -1,04 0 -1,04  
6 102 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 27,25 5,61 -12,75 5 5  
7 142 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 27,89 5,49 -12,11 5 5  
8 130 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 29,86 5,12 -10,14 5 5  
9 105 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 30,12 5,08 -9,88 5 5  
10 143 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 30,31 5,05 -9,69 10 10  
11 109 borcol Nilkki Evilshepherd Pertti Himanen LAU 34,77 4,40 -5,23 10 10  
12 106 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 38,38 3,99 -1,62 10 10  
13 121 borcol Stella Tronic Stella Polaris Kari Mankinen HSKH 40,34 3,79 0,34 10 10,34  
14 127 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH 38,84 3,94 -1,16 20 20  
  103 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  104 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  107 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  108 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Riina Kellman BAT         HYL  
  110 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  111 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  112 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH         HYL  
  114 novnou Zofi Tollerbay Zophia Ala Luca Ida Auvinen VAU         HYL  
  118 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  119 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  120 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  122 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  124 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  126 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Laura Verkamo HAU         HYL  
  128 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HSKH         HYL  
  129 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  131 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  132 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH         HYL  
  133 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU         HYL  
  135 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  136 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  137 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  138 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  140 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  144 borcol Lotto Tronic Junex Janne Karstunen BAT         HYL  
  145 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  147 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  148 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  150 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  151 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  152 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  153 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  154 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  155 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  115 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         POIS  
  125 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK         POIS  
  141 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH         POIS  
  146 dalmat Gabi Gabriella Ekaterina Patskevitch (RUS)         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 53, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 30,38 4,41 -6,62 0 -6,62  
2 13 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 31,11 4,31 -5,89 0 -5,89  
3 42 cavspa Jente Dawnhaze Sanna Koivuranta HAU 32,33 4,14 -4,67 0 -4,67  
4 6 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 32,90 4,07 -4,10 0 -4,10 SERT-A
5 54 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 33,10 4,05 -3,90 0 -3,90  
6 40 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 33,19 4,04 -3,81 0 -3,81  
7 25 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT 33,38 4,01 -3,62 0 -3,62  
8 11 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 33,88 3,95 -3,12 0 -3,12  
9 45 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 34,11 3,93 -2,89 0 -2,89  
10 4 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 34,54 3,88 -2,46 0 -2,46  
11 10 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH 36,03 3,72 -0,97 0 -0,97  
12 26 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 36,09 3,71 -0,91 0 -0,91  
13 49 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH 36,10 3,71 -0,90 0 -0,90  
14 30 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK 36,62 3,66 -0,38 0 -0,38  
15 50 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 37,70 3,55 0,70 0 0,70  
16 5 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU 37,88 3,54 0,88 0 0,88  
17 55 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 38,09 3,52 1,09 0 1,09  
18 12 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 39,79 3,37 2,79 0 2,79  
19 48 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 39,90 3,36 2,90 0 2,90  
20 38 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 41,36 3,24 4,36 0 4,36  
21 46 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 30,77 4,36 -6,23 5 5  
22 36 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja HAU 31,96 4,19 -5,04 5 5  
23 35 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 32,29 4,15 -4,71 5 5  
24 2 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 32,72 4,09 -4,28 5 5  
25 37 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 32,79 4,09 -4,21 5 5  
26 3 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 33,21 4,03 -3,79 5 5  
27 39 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 33,95 3,95 -3,05 5 5  
28 9 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK 35,89 3,73 -1,11 5 5  
29 19 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 40,97 3,27 3,97 5 8,97  
30 27 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 41,11 3,26 4,11 5 9,11  
31 14 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 36,01 3,72 -0,99 10 10  
32 20 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 42,68 3,14 5,68 5 10,68  
33 8 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 38,63 3,47 1,63 10 11,63  
34 32 mittel Koda Mintgarden's Vidar Nea Lahtinen HSKH 47,78 2,81 10,78 5 15,78  
35 53 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 45,16 2,97 8,16 10 18,16  
  7 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  17 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  18 shelam Dali Firabellen Hirmu Tuula Kunnas KKK         HYL  
  21 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  22 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         HYL  
  24 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  29 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  31 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  33 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  34 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  41 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  44 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  47 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  51 kääsna Zissy Super Play's Yazzylady Leena Rantamäki KAT         HYL  
  52 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA         HYL  
  56 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  57 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  58 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  16 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         POIS  
  43 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU         POIS  
  59 shelam Dina Dinastiya Sunny Famely Ekaterina Patskevitch (RUS)         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 15:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 37, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 39,49 4,30 -9,51 0 -9,51  
2 64 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 39,54 4,30 -9,46 0 -9,46  
3 89 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 40,63 4,18 -8,37 0 -8,37  
4 86 espves Hippi Green Perry's Sirena Maiju Mäenpää HAU 41,98 4,05 -7,02 0 -7,02  
5 63 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 42,64 3,99 -6,36 0 -6,36  
6 69 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 43,46 3,91 -5,54 0 -5,54  
7 81 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 45,84 3,71 -3,16 0 -3,16  
8 95 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 48,89 3,48 -0,11 0 -0,11  
9 100 kesvil Hyttynen Woolly Bohemia's Killer Queen Pekka Pesonen HIFI 41,21 4,12 -7,79 5 5  
10 91 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 43,28 3,93 -5,72 5 5  
11 67 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 43,54 3,90 -5,46 5 5  
12 76 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 54,53 3,12 5,53 0 5,53  
13 60 koohon Taika Estaika's Christabel Petra Mustonen HSKH 56,60 3,00 7,60 0 7,60  
14 79 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 58,26 2,92 9,26 0 9,26  
  61 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  62 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  65 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  66 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  68 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  70 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  71 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  74 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  75 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Heidi Paasikunnas JAT         HYL  
  77 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  78 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  80 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  82 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  83 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         HYL  
  84 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK         HYL  
  87 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  88 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  92 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  93 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  94 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH         HYL  
  96 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  98 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  101 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         HYL  
  90 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 47, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK 37,32 4,55 -11,68 0 -11,68 SERT-A
2 149 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW 37,49 4,53 -11,51 0 -11,51  
3 138 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 37,50 4,53 -11,50 0 -11,50  
4 102 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 39,33 4,32 -9,67 0 -9,67  
5 151 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 40,27 4,22 -8,73 0 -8,73  
6 104 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 40,54 4,19 -8,46 0 -8,46  
7 123 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 40,87 4,16 -8,13 0 -8,13  
8 155 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 37,79 4,50 -11,21 5 5  
9 131 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU 42,79 3,97 -6,21 5 5  
10 142 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 39,30 4,33 -9,70 10 10  
11 108 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Riina Kellman BAT 40,21 4,23 -8,79 10 10  
12 130 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 44,33 3,84 -4,67 10 10  
13 132 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH 49,48 3,44 0,48 15 15,48  
14 118 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 56,00 3,04 7,00 10 17,00  
15 103 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH 52,24 3,25 3,24 15 18,24  
  105 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  106 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  107 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  109 borcol Nilkki Evilshepherd Pertti Himanen LAU         HYL  
  110 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  111 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  112 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH         HYL  
  113 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  114 novnou Zofi Tollerbay Zophia Ala Luca Ida Auvinen VAU         HYL  
  116 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  120 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  121 borcol Stella Tronic Stella Polaris Kari Mankinen HSKH         HYL  
  122 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  124 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  126 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Laura Verkamo HAU         HYL  
  127 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  128 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HSKH         HYL  
  129 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  133 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU         HYL  
  134 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  135 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  136 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  137 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  139 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA         HYL  
  143 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT         HYL  
  144 borcol Lotto Tronic Junex Janne Karstunen BAT         HYL  
  145 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  147 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  148 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA         HYL  
  152 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  153 pitcol Pontus Finn Arrow Cavalier Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  154 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  115 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         POIS  
  119 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         POIS  
  125 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK         POIS  
  140 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         POIS  
  141 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH         POIS  
  146 dalmat Gabi Gabriella Ekaterina Patskevitch (RUS)         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 12:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 44, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 33,32 4,14 -5,68 0 -5,68  
2 27 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 33,74 4,09 -5,26 0 -5,26 SERT-A
3 7 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI 34,68 3,98 -4,32 0 -4,32  
4 25 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT 34,69 3,98 -4,31 0 -4,31  
5 58 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 34,74 3,97 -4,26 0 -4,26  
6 4 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma TUUKK 35,47 3,89 -3,53 0 -3,53  
7 26 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 36,20 3,81 -2,80 0 -2,80  
8 6 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 36,55 3,78 -2,45 0 -2,45  
9 44 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT 36,60 3,77 -2,40 0 -2,40  
10 17 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 37,37 3,69 -1,63 0 -1,63  
11 50 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 37,91 3,64 -1,09 0 -1,09  
12 30 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK 38,96 3,54 -0,04 0 -0,04  
13 38 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 40,12 3,44 1,12 0 1,12  
14 24 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 29,45 4,69 -9,55 5 5  
15 35 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 32,93 4,19 -6,07 5 5  
16 39 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 33,65 4,10 -5,35 5 5  
17 9 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Kirsi Ojanen VEIKK 33,83 4,08 -5,17 5 5  
18 31 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 36,53 3,78 -2,47 5 5  
19 40 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 36,54 3,78 -2,46 5 5  
20 52 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 37,18 3,71 -1,82 5 5  
21 20 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 39,83 3,46 0,83 5 5,83  
22 18 shelam Dali Firabellen Hirmu Tuula Kunnas KKK 40,42 3,41 1,42 5 6,42  
23 32 mittel Koda Mintgarden's Vidar Nea Lahtinen HSKH 46,16 2,99 7,16 0 7,16  
24 19 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 42,20 3,27 3,20 5 8,20  
25 33 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 39,50 3,49 0,50 10 10,50  
26 55 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 42,66 3,23 3,66 10 13,66  
27 48 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 47,84 2,88 8,84 10 18,84  
  2 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  8 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  10 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH         HYL  
  13 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU         HYL  
  15 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  21 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  22 jackru Mili Tsarodej Jack Rina Heikki Valtokari VAU         HYL  
  29 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  37 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  41 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  45 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  46 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  47 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  49 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander HSKH         HYL  
  51 kääsna Zissy Super Play's Yazzylady Leena Rantamäki KAT         HYL  
  56 käävil Minja A'cot Luver's Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  57 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  12 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         POIS  
  16 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         POIS  
  43 kääpin Simo Grande Gremin's Chabbar Tarja Vuolevi-Mykkänen HEILU         POIS  
  59 shelam Dina Dinastiya Sunny Famely Ekaterina Patskevitch (RUS)         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 36, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 30,14 4,58 -8,86 0 -8,86  
2 71 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 30,56 4,52 -8,44 0 -8,44 SERT-A
3 63 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU 30,75 4,49 -8,25 0 -8,25  
4 64 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 31,44 4,39 -7,56 0 -7,56  
5 91 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 31,51 4,38 -7,49 0 -7,49  
6 85 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo HSKH 31,64 4,36 -7,36 0 -7,36  
7 74 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 31,71 4,35 -7,29 0 -7,29  
8 96 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 32,03 4,31 -6,97 0 -6,97  
9 80 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 32,79 4,21 -6,21 0 -6,21  
10 89 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 32,81 4,21 -6,19 0 -6,19  
11 92 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU 33,13 4,16 -5,87 0 -5,87  
12 69 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 34,47 4,00 -4,53 0 -4,53  
13 160 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 35,15 3,93 -3,85 0 -3,85  
14 82 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 35,35 3,90 -3,65 0 -3,65  
15 73 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 35,58 3,88 -3,42 0 -3,42  
16 95 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 37,51 3,68 -1,49 0 -1,49  
17 100 kesvil Hyttynen Woolly Bohemia's Killer Queen Pekka Pesonen HIFI 31,86 4,33 -7,14 5 5  
18 67 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 33,03 4,18 -5,97 5 5  
19 87 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 33,40 4,13 -5,60 5 5  
20 68 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 37,36 3,69 -1,64 5 5  
21 66 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 37,51 3,68 -1,49 5 5  
22 79 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 44,61 3,09 5,61 0 5,61  
23 76 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 42,51 3,25 3,51 5 8,51  
24 72 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH 34,59 3,99 -4,41 10 10  
25 61 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 34,72 3,97 -4,28 10 10  
26 84 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 44,74 3,08 5,74 5 10,74  
27 70 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 41,13 3,36 2,13 10 12,13  
28 62 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 38,00 3,63 -1,00 15 15  
29 98 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH 44,98 3,07 5,98 10 15,98  
  75 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Heidi Paasikunnas JAT         HYL  
  77 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  81 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  83 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         HYL  
  88 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  99 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK         HYL  
  101 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK         HYL  
  90 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 18:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 46, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 36,14 4,87 -12,86 0 -12,86  
2 149 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW 37,36 4,71 -11,64 0 -11,64  
3 148 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Veli-Pekka Laulainen KOTKA 37,42 4,70 -11,58 0 -11,58  
4 108 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Riina Kellman BAT 38,15 4,61 -10,85 0 -10,85  
5 143 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 38,74 4,54 -10,26 0 -10,26  
6 137 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 45,40 3,88 -3,60 0 -3,60  
7 154 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 46,21 3,81 -2,79 0 -2,79  
8 112 auspai Maisa Bywater Gebke Nea Ahola HSKH 46,96 3,75 -2,04 0 -2,04  
9 117 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 49,70 3,54 0,70 0 0,70  
10 144 borcol Lotto Tronic Junex Janne Karstunen BAT 38,23 4,60 -10,77 5 5  
11 135 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 38,84 4,53 -10,16 5 5  
12 131 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU 41,54 4,24 -7,46 5 5  
13 124 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 42,73 4,12 -6,27 5 5  
14 123 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 42,89 4,10 -6,11 5 5  
15 133 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist HAUHAU 43,92 4,01 -5,08 5 5  
16 119 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 46,25 3,81 -2,75 5 5  
17 139 borcol Ready Tending Ripper Elina Rajala WECA 43,65 4,03 -5,35 10 10  
18 132 auspai Mango Ghosteye's Ghost Cayenne Amanda Hooli HSKH 46,54 3,78 -2,46 10 10  
19 127 espves Maisa Gotcha Nefertiti Suvi Kuivanen HSKH 54,46 3,23 5,46 10 15,46  
  113 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK 76,46 2,30 27,46 5 HYL  
  103 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  104 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  105 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  107 borcol Norppa Norppa Kulta Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  109 borcol Nilkki Evilshepherd Pertti Himanen LAU         HYL  
  110 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  111 borcol Piäni Rohkee Olifant Tending Moxie Elina Rajala WECA         HYL  
  114 novnou Zofi Tollerbay Zophia Ala Luca Ida Auvinen VAU         HYL  
  116 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  120 borcol Jep Noblefamily's Right As Rain Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  121 borcol Stella Tronic Stella Polaris Kari Mankinen HSKH         HYL  
  122 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  125 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK         HYL  
  126 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Laura Verkamo HAU         HYL  
  128 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HSKH         HYL  
  129 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  130 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  134 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  136 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  140 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  145 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  147 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  150 borcol Moona Lapintähti Dolina Senni Huotari VEIKK         HYL  
  151 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  152 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  155 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  102 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  106 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         POIS  
  115 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         POIS  
  141 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH         POIS  
  146 dalmat Gabi Gabriella Ekaterina Patskevitch (RUS)         POIS