Kilpailu 12.1.2014, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 silkte Bob Curiosity Chic Choix Pop Anna Forsström SVK 49,84 3,43 -7,16 0 -7,16 LUVA
2 202 chihup Coco Shapiro's Bambino Riitta Tommola SBCAK 53,71 3,18 -3,29 0 -3,29 LUVA
3 211 kääsna Kyllikki D'arné All The Rage Riikka Karinen CITYB 49,72 3,44 -7,28 5 5  
4 209 wecoca Jatta Beryllos Keepsake Anne Waldén SWCS 59,78 2,86 2,78 5 7,78  
  201 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen TUUKK         HYL  
  206 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         HYL  
  207 itavin BLUES Vilpertin Ecco Piccolo Eva Partida HSKH         HYL  
  210 jackru Ulpu Töppötassun Ulpukka Saara Mäenpää SJRT         HYL  
  212 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Miia Kallio I-HAH         HYL  
  200 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         POIS  
  203 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH 51,06 3,35 -5,94 5 5  
2 215 slapko Salli Klomppen Alsikeapila Maiju Turunen TUUKK 52,25 3,27 -4,75 5 5  
3 226 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH 47,19 3,62 -9,81 10 10  
  213 slapko Lumi Fidelis Lumikki Suvi Manninen KSSK         HYL  
  214 cocspa JAFFICA Bleper's Casablanca Kristina Henriksson TAMMI         HYL  
  223 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Kerttu Leutola HSKH         HYL  
  224 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  225 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         HYL  
  227 mudi Tuike Vimmatun Rinsessarakas Emilia Helminen KOOHO         HYL  
  221 shelam Della Firabellen Jennifer Lopez Susanna Pekki HAU         POIS  
  222 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH         POIS  
  228 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  
  229 pinser Ruusa Megamagee Rachel Flame Laura Verkamo HAU         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 26, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 114 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 247 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Saara Laakko HSKH 37,56 4,55 -19,44 0 -19,44  
2 245 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD 38,01 4,50 -18,99 0 -18,99  
3 252 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 38,98 4,39 -18,02 0 -18,02  
4 258 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 42,08 4,06 -14,92 0 -14,92 SERT
5 255 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH 40,73 4,20 -16,27 5 5  
6 259 hovawa Sara Amix Esprit Tea Holmberg HSKH 41,53 4,12 -15,47 5 5  
7 242 belpam Urho Pysäkin Expert Marika Rajalampi HSKH 43,42 3,94 -13,58 10 10  
8 253 borcol Smilla Tending Driven Snow Agneta Hellsten-Eriksson HSKH 48,29 3,54 -8,71 10 10  
9 254 hovawa Valtteri Steinroller Sigfrid Katja Huotari HSKH 49,42 3,46 -7,58 10 10  
10 230 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 50,16 3,41 -6,84 10 10  
11 244 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 53,40 3,20 -3,60 15 15  
12 256 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 62,36 2,74 5,36 10 15,36  
13 251 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 46,32 3,69 -10,68 20 20  
14 237 belpat Rocky Pyrytuulen Zisu Pussi Susanna Luttinen-Kivistö CITYB 46,44 3,68 -10,56 20 20  
15 233 isovil Milka Zanita's Beverly Hills Miia Eloranta I-HAH 56,87 3,01 -0,13 20 20  
16 248 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH 69,05 2,48 12,05 10 22,05  
  231 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  232 borcol Rex Oakmeadow Supernova Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  234 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  238 whippe Hylsy Biswhip's Dumas Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  239 doberm Nowa Viva'la Rosa Femme Fatale Heidi Tauriainen HSKK         HYL  
  243 isovil Kamu Zanita's Rocky Mountain Sari Tanskanen KSSK         HYL  
  246 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         HYL  
  249 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  250 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  260 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  208 borcol Chi.Li. Brings Victory Star Ekaterina Patskevitch (RUS)         POIS  
  235 borcol Ruu Toberoi Rai-Rai Katariina Eskelinen JAU         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 273 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH 34,53 4,66 -13,47 0 -13,47 SERT
2 275 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT 36,94 4,36 -11,06 0 -11,06 LUVA
3 261 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH 42,12 3,82 -5,88 0 -5,88 LUVA
4 262 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen TUUKK 43,73 3,68 -4,27 0 -4,27  
5 272 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 46,15 3,49 -1,85 0 -1,85  
6 263 tarupi Freja Nybygårds Miss Märta Mika Kotala I-HAH 37,11 4,34 -10,89 5 5  
7 268 käävil Sirkku Firefly Maarit Saarikoski JAU 41,08 3,92 -6,92 5 5  
8 274 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 41,72 3,86 -6,28 5 5  
9 265 kääpin Mette Cherryfellow's Tiny Passion Miia Kallio I-HAH 47,30 3,40 -0,70 5 5  
10 264 kääsna Vili Suedehead Fancy Dog Niina Salonen HAU 56,00 2,88 8,00 5 13,00  
  267 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  269 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta AGRY         HYL  
  271 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD         HYL  
  266 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         POIS  
  270 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 282 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK 33,22 4,85 -14,78 0 -14,78 SERT
2 281 borter Roki Agilmon Monitor Jani Ryyli HSKH 41,75 3,86 -6,25 0 -6,25 LUVA
3 284 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA 48,18 3,34 0,18 0 0,18  
4 288 shelam Viivi Starsong Kiss Of Thunder Susan Nuurtila SIUNT 40,58 3,97 -7,42 5 5  
5 283 mittel Jekku Mintgarden's Frej Päivi Lahtinen HSKH 54,26 2,97 6,26 0 6,26  
  278 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  279 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  280 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  285 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala A-KOT         HYL  
  286 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds ATD         HYL  
  287 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä EKK         HYL  
  276 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Puolakka I-HAH         POIS  
  277 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 13:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 302 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH 38,44 4,19 -9,56 0 -9,56 LUVA
2 296 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 33,16 4,86 -14,84 5 5  
3 289 x-rotu Hammer Hammer Hannamari Nieminen HSKH 41,14 3,91 -6,86 5 5  
4 298 katpai Lara Lullabergets Thila Anna Seppä A-KOT 47,51 3,39 -0,49 5 5  
5 297 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 58,51 2,75 10,51 5 15,51  
  241 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL  
  290 bokser Nasu Ma Baker´s Ziggy Stardust Laura Leisti VAU         HYL  
  291 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  292 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook Raija Hyvärinen HSKK         HYL  
  293 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  294 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  295 whippe Ässä Mallyfield Dream Ace Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  299 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK         HYL  
  300 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH         HYL  
  301 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  

E hyppyrata, mini 1, kello 11:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 kääsna Kyllikki D'arné All The Rage Riikka Karinen CITYB 30,12 4,28 -11,88 0 -11,88  
2 206 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU 30,86 4,18 -11,14 0 -11,14  
3 205 silkte Bob Curiosity Chic Choix Pop Anna Forsström SVK 34,85 3,70 -7,15 0 -7,15 LUVA
4 209 wecoca Jatta Beryllos Keepsake Anne Waldén SWCS 42,95 3,00 0,95 5 5,95  
5 203 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH 34,87 3,70 -7,13 10 10  
6 207 itavin BLUES Vilpertin Ecco Piccolo Eva Partida HSKH 36,15 3,57 -5,85 10 10  
7 204 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 38,88 3,32 -3,12 10 10  
8 201 papill Luca Thingummy's Pink Solidier Jaana Salonen TUUKK 47,82 2,70 5,82 5 10,82  
  202 chihup Coco Shapiro's Bambino Riitta Tommola SBCAK         HYL  
  212 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Miia Kallio I-HAH         HYL  
  200 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 11:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 mudi Tuike Vimmatun Rinsessarakas Emilia Helminen KOOHO 25,04 5,15 -16,96 0 -16,96 SERT
2 226 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH 25,10 5,14 -16,90 0 -16,90 SERT
3 218 novnou Tara Nackelsbyyn Tarantella Maija Piippo JAU 30,33 4,25 -11,67 0 -11,67 SERT
4 213 slapko Lumi Fidelis Lumikki Suvi Manninen KSSK 37,77 3,41 -4,23 0 -4,23 LUVA
5 224 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH 38,46 3,35 -3,54 0 -3,54 LUVA
6 216 bedlin Minttu Heinäkengän Just Laugh Jaana Tunturi HSKH 29,75 4,34 -12,25 5 5  
7 214 cocspa JAFFICA Bleper's Casablanca Kristina Henriksson TAMMI 33,07 3,90 -8,93 5 5  
8 219 borter Jessa Dundarroch Yes I'm Perfect Tiina Suvanen BAT 42,34 3,05 0,34 5 5,34  
9 215 slapko Salli Klomppen Alsikeapila Maiju Turunen TUUKK 45,26 2,85 3,26 10 13,26  
  217 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH         HYL  
  223 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Kerttu Leutola HSKH         HYL  
  225 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         HYL  
  221 shelam Della Firabellen Jennifer Lopez Susanna Pekki HAU         POIS  
  222 shelam Ruffe Kepposen Rudolf Katja Pietiläinen HSKH         POIS  
  228 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  
  229 pinser Ruusa Megamagee Rachel Flame Laura Verkamo HAU         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 12:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 26, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 250 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 24,37 5,29 -17,63 0 -17,63 LUVA
2 247 borcol Alli Piggyland's Ichnusa Saara Laakko HSKH 25,14 5,13 -16,86 0 -16,86 LUVA
3 259 hovawa Sara Amix Esprit Tea Holmberg HSKH 29,15 4,43 -12,85 0 -12,85 LUVA
4 233 isovil Milka Zanita's Beverly Hills Miia Eloranta I-HAH 41,74 3,09 -0,26 0 -0,26 LUVA
5 260 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT 24,03 5,37 -17,97 5 5  
6 237 belpat Rocky Pyrytuulen Zisu Pussi Susanna Luttinen-Kivistö CITYB 27,01 4,78 -14,99 5 5  
7 252 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 28,76 4,49 -13,24 5 5  
8 231 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH 31,08 4,15 -10,92 5 5  
9 239 doberm Nowa Viva'la Rosa Femme Fatale Heidi Tauriainen HSKK 31,94 4,04 -10,06 5 5  
10 246 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH 32,73 3,94 -9,27 5 5  
11 244 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 33,17 3,89 -8,83 5 5  
12 238 whippe Hylsy Biswhip's Dumas Eija Lähdesmäki MOSH 34,32 3,76 -7,68 5 5  
13 230 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 37,91 3,40 -4,09 5 5  
14 256 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 44,72 2,88 2,72 10 12,72  
15 255 novnou Tare Trindy's Time Lucky Jarno Latva HSKH 38,20 3,38 -3,80 20 20  
16 251 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 43,06 3,00 1,06 20 21,06  
  232 borcol Rex Oakmeadow Supernova Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  234 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  236 borcol Dash Amarok Lovely Wild Of Bliss'angels Vappu Alatalo HAU         HYL  
  240 belpal Karpo Valkohampaan Kohokohta Asko Salmi HSKH         HYL  
  242 belpam Urho Pysäkin Expert Marika Rajalampi HSKH         HYL  
  243 isovil Kamu Zanita's Rocky Mountain Sari Tanskanen KSSK         HYL  
  245 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD         HYL  
  253 borcol Smilla Tending Driven Snow Agneta Hellsten-Eriksson HSKH         HYL  
  254 hovawa Valtteri Steinroller Sigfrid Katja Huotari HSKH         HYL  
  257 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU         HYL  
  208 borcol Chi.Li. Brings Victory Star Ekaterina Patskevitch (RUS)         POIS  
  235 borcol Ruu Toberoi Rai-Rai Katariina Eskelinen JAU         POIS  
  248 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Sonja Pajalin I-HAH         POIS  

E hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 261 kääpin Pate Queridos Diablos Elevado Emilio Satu Nurmi I-HAH 36,37 3,77 -4,63 0 -4,63 SERT
2 274 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 39,30 3,49 -1,70 0 -1,70 LUVA
3 272 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 41,83 3,28 0,83 0 0,83  
4 271 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD 44,20 3,10 3,20 0 3,20  
5 268 käävil Sirkku Firefly Maarit Saarikoski JAU 40,36 3,39 -0,64 10 10  
  262 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen TUUKK         HYL  
  263 tarupi Freja Nybygårds Miss Märta Mika Kotala I-HAH         HYL  
  264 kääsna Vili Suedehead Fancy Dog Niina Salonen HAU         HYL  
  265 kääpin Mette Cherryfellow's Tiny Passion Miia Kallio I-HAH         HYL  
  267 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  275 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  
  266 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         POIS  
  270 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK         POIS  
  273 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH         POIS -> 3.luokka

E hyppyrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 286 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds ATD 33,69 4,07 -7,31 0 -7,31 LUVA
2 288 shelam Viivi Starsong Kiss Of Thunder Susan Nuurtila SIUNT 35,18 3,89 -5,82 0 -5,82 LUVA
3 278 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT 36,71 3,73 -4,29 0 -4,29  
4 284 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA 41,19 3,33 0,19 0 0,19  
5 283 mittel Jekku Mintgarden's Frej Päivi Lahtinen HSKH 49,39 2,77 8,39 0 8,39  
  279 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  280 vehter Nekku Fromzero Greann Elina Raininko HSKH         HYL  
  281 borter Roki Agilmon Monitor Jani Ryyli HSKH         HYL  
  285 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala A-KOT         HYL  
  287 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä EKK         HYL  
  276 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Puolakka I-HAH         POIS  
  277 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD         POIS  
  282 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK         POIS Luokkanousu

E hyppyrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 16, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 241 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 32,71 4,19 -8,29 0 -8,29  
2 289 x-rotu Hammer Hammer Hannamari Nieminen HSKH 41,95 3,27 0,95 0 0,95  
3 298 katpai Lara Lullabergets Thila Anna Seppä A-KOT 43,04 3,18 2,04 0 2,04  
4 296 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi MÄNTS 30,37 4,51 -10,63 5 5  
5 258 pitcol Hugo Joyhill Xtreme Game Noora Mäkelä I-HAH 42,09 3,26 1,09 5 6,09  
6 300 walspa Essi Jangas Enttententten Tiina Janka HSKH 43,17 3,17 2,17 5 7,17  
7 297 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 49,58 2,76 8,58 0 8,58  
8 293 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 29,62 4,62 -11,38 10 10  
9 302 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu HSKH 33,55 4,08 -7,45 10 10  
  290 bokser Nasu Ma Baker´s Ziggy Stardust Laura Leisti VAU         HYL  
  291 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  292 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook Raija Hyvärinen HSKK         HYL  
  294 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  295 whippe Ässä Mallyfield Dream Ace Eija Lähdesmäki MOSH         HYL  
  299 x-rotu Pörri Mäkirinteen Mantte Seija Pelkonen PORSK         HYL  
  301 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL