Kilpailu 6.1.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 15:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 42, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 40,88 4,38 -9,12 0 -9,12  
2 100 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 41,12 4,35 -8,88 0 -8,88  
3 93 shelam Olga Scandyline Black Saphire Katja Kuula ARCT 42,54 4,21 -7,46 0 -7,46  
4 99 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 44,41 4,03 -5,59 0 -5,59  
5 78 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 44,77 4,00 -5,23 0 -5,23  
6 112 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT 46,36 3,86 -3,64 0 -3,64  
7 121 shelam Minka Dreamlook Amazing Beauty Sari Lehtomäki LAU 46,48 3,85 -3,52 0 -3,52  
8 92 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK 47,10 3,80 -2,90 0 -2,90  
9 106 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 48,11 3,72 -1,89 0 -1,89  
10 107 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK 48,43 3,70 -1,57 0 -1,57  
11 116 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 48,44 3,69 -1,56 0 -1,56  
12 103 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 40,75 4,39 -9,25 5 5  
13 90 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 41,40 4,32 -8,60 5 5  
13 111 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 41,40 4,32 -8,60 5 5  
15 96 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 42,11 4,25 -7,89 5 5  
16 91 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 42,17 4,24 -7,83 5 5  
17 79 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 43,58 4,11 -6,42 5 5  
18 85 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU 50,78 3,53 0,78 5 5,78  
19 81 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 56,52 3,17 6,52 0 6,52  
20 117 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 52,06 3,44 2,06 5 7,06  
21 84 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 52,53 3,41 2,53 5 7,53  
22 76 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 50,62 3,54 0,62 10 10,62  
23 104 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH 56,78 3,15 6,78 5 11,78  
24 109 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 56,74 3,15 6,74 10 16,74  
  74 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY         HYL  
  75 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  77 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU         HYL  
  82 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  83 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  86 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  87 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  88 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  94 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  97 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  98 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  101 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  108 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  110 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  118 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  119 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  120 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  122 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  80 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  
  114 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 45, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 34,32 5,22 -15,68 0 -15,68  
2 133 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 39,21 4,57 -10,79 0 -10,79  
3 129 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 39,65 4,51 -10,35 0 -10,35  
4 131 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 39,78 4,50 -10,22 0 -10,22  
5 171 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 40,43 4,43 -9,57 0 -9,57  
6 135 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 40,92 4,37 -9,08 0 -9,08  
7 159 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 41,44 4,32 -8,56 0 -8,56  
8 167 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 43,57 4,11 -6,43 0 -6,43  
9 155 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 43,82 4,09 -6,18 0 -6,18  
10 136 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 44,10 4,06 -5,90 0 -5,90  
11 154 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 50,00 3,58 0,00 0 0  
12 160 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 35,30 5,07 -14,70 5 5  
13 169 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 37,47 4,78 -12,53 5 5  
14 139 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 40,07 4,47 -9,93 5 5  
15 143 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 40,36 4,43 -9,64 5 5  
16 152 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 41,05 4,36 -8,95 5 5  
17 140 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 48,99 3,65 -1,01 5 5  
18 137 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU 38,82 4,61 -11,18 10 10  
19 162 shelam Saaga Toffytail Saint Saga Sari Lehtomäki LAU 54,28 3,30 4,28 10 14,28  
  123 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Majanen I-HAH         HYL  
  124 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  125 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  126 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  127 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  130 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  132 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  142 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  144 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS         HYL  
  145 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  146 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU         HYL  
  147 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  148 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  149 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  151 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  153 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  156 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  157 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  161 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH         HYL  
  163 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  165 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  166 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  168 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  170 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH         HYL  
  172 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi JAU         HYL  
  174 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  128 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  138 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  150 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  158 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         POIS  
  173 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 8:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 56, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 39,26 4,97 -13,74 0 -13,74  
2 45 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 40,63 4,80 -12,37 0 -12,37 SERT-A
3 43 borcol Eira Eira Shepworld Nicola Giraudi (ITA) 36,49 5,34 -16,51 5 5  
4 53 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 37,79 5,16 -15,21 5 5  
5 60 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 38,69 5,04 -14,31 5 5  
6 44 borcol Hope Tending Zinger Taneli Ikäheimo SISU 38,85 5,02 -14,15 5 5  
7 71 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK 40,87 4,77 -12,13 5 5  
8 55 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 41,55 4,69 -11,45 5 5  
9 35 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 42,03 4,64 -10,97 5 5  
10 64 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 48,92 3,99 -4,08 5 5  
11 38 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 38,59 5,05 -14,41 10 10  
12 42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 47,76 4,08 -5,24 10 10  
13 40 pirset Panda Entice Hailstorm Kaisa Urbanus HSKH 53,93 3,62 0,93 10 10,93  
14 29 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 48,17 4,05 -4,83 15 15  
15 68 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 55,72 3,50 2,72 25 27,72  
16 41 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 69,25 2,82 16,25 15 31,25  
  1 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU         HYL  
  4 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  5 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  6 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  7 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU         HYL  
  8 borcol Jim Armati's Jolly Jim Johanna Mankinen SISU         HYL  
  9 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  10 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Sari Siitonen HSKH         HYL  
  11 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  13 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  14 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  16 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  18 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  21 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  24 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  26 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  30 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  31 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  33 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  34 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  36 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  37 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  39 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  46 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  47 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         HYL  
  49 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  50 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  52 espves Remu Concurrido Duendecillo Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  57 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  58 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  61 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  62 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  63 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  65 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  66 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  67 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  69 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  70 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  72 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH         HYL  
  73 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  2 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         POIS  
  3 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  12 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  15 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         POIS  
  32 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  48 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         POIS  
  51 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  59 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 13:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 42, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 31,70 4,80 -8,30 0 -8,30  
2 97 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 31,77 4,78 -8,23 0 -8,23 SERT-H
3 100 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 31,87 4,77 -8,13 0 -8,13  
4 101 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 33,34 4,56 -6,66 0 -6,66  
5 113 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 33,66 4,52 -6,34 0 -6,34  
6 78 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 35,37 4,30 -4,63 0 -4,63  
7 92 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK 37,05 4,10 -2,95 0 -2,95  
8 112 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT 37,51 4,05 -2,49 0 -2,49  
9 86 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 37,85 4,02 -2,15 0 -2,15  
10 107 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK 39,71 3,83 -0,29 0 -0,29  
11 117 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 40,12 3,79 0,12 0 0,12  
12 109 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 42,47 3,58 2,47 0 2,47  
13 90 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 32,34 4,70 -7,66 5 5  
14 115 kääsna Pirkko Big Paw`s Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 34,23 4,44 -5,77 5 5  
15 79 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 34,48 4,41 -5,52 5 5  
16 93 shelam Olga Scandyline Black Saphire Katja Kuula ARCT 35,05 4,34 -4,95 5 5  
17 111 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 35,20 4,32 -4,80 5 5  
18 96 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 36,46 4,17 -3,54 5 5  
19 121 shelam Minka Dreamlook Amazing Beauty Sari Lehtomäki LAU 37,72 4,03 -2,28 5 5  
20 88 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 39,35 3,86 -0,65 5 5  
21 120 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 39,98 3,80 -0,02 5 5  
22 84 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 40,37 3,77 0,37 5 5,37  
23 74 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY 35,59 4,27 -4,41 10 10  
24 110 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 36,63 4,15 -3,37 10 10  
25 104 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH 45,76 3,32 5,76 10 15,76  
26 75 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 41,41 3,67 1,41 15 16,41  
  76 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  77 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU         HYL  
  81 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  82 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  83 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  85 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  87 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  91 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  94 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  98 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  99 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT         HYL  
  106 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  108 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  116 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  119 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  122 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  80 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 17:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 45, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 169 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 28,57 5,32 -11,43 0 -11,43  
2 160 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 29,20 5,20 -10,80 0 -10,80  
3 123 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Majanen I-HAH 29,72 5,11 -10,28 0 -10,28  
4 135 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 29,96 5,07 -10,04 0 -10,04 SERT-H FI AVA-H
5 131 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 30,71 4,95 -9,29 0 -9,29  
6 129 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK 31,24 4,87 -8,76 0 -8,76  
7 146 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU 31,62 4,81 -8,38 0 -8,38  
8 140 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI 32,47 4,68 -7,53 0 -7,53  
9 152 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 32,65 4,66 -7,35 0 -7,35  
10 133 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 32,99 4,61 -7,01 0 -7,01  
11 155 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 33,15 4,59 -6,85 0 -6,85  
12 163 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 33,93 4,48 -6,07 0 -6,07  
13 127 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH 34,47 4,41 -5,53 0 -5,53  
14 151 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 38,81 3,92 -1,19 0 -1,19  
15 141 shelam Saaga Toffytail Saint Saga Auli Martikka LAU 43,67 3,48 3,67 0 3,67  
16 168 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 30,88 4,92 -9,12 5 5  
17 144 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS 31,33 4,85 -8,67 5 5  
18 134 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 31,42 4,84 -8,58 5 5  
19 174 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 31,58 4,81 -8,42 5 5  
20 157 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 32,02 4,75 -7,98 5 5  
21 145 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 35,36 4,30 -4,64 5 5  
22 149 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 37,03 4,11 -2,97 5 5  
23 147 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 29,95 5,07 -10,05 10 10  
24 143 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 34,68 4,38 -5,32 10 10  
25 172 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi JAU 40,37 3,77 0,37 10 10,37  
26 161 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 52,35 2,90 12,35 15 27,35  
  124 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  125 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  126 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  130 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  132 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  136 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  137 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  139 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  142 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  148 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  153 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  154 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  156 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  159 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  165 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  166 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  167 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  170 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH         HYL  
  171 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  128 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  138 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  150 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  158 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         POIS  
  173 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 9:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 63, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 borcol Eira Eira Shepworld Nicola Giraudi (ITA) 28,33 5,54 -12,67 0 -12,67 SERT-H
2 53 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 28,88 5,44 -12,12 0 -12,12  
3 1 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 29,39 5,34 -11,61 0 -11,61  
4 34 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 29,43 5,34 -11,57 0 -11,57  
5 42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 29,51 5,32 -11,49 0 -11,49  
6 21 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 30,48 5,15 -10,52 0 -10,52  
7 5 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 32,51 4,83 -8,49 0 -8,49  
8 33 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 33,50 4,69 -7,50 0 -7,50  
9 54 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT 34,96 4,49 -6,04 0 -6,04  
10 66 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 35,80 4,39 -5,20 0 -5,20  
11 7 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU 36,86 4,26 -4,14 0 -4,14  
12 72 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH 37,75 4,16 -3,25 0 -3,25  
13 48 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 39,94 3,93 -1,06 0 -1,06  
14 44 borcol Hope Tending Zinger Taneli Ikäheimo SISU 29,03 5,41 -11,97 5 5  
15 50 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 31,09 5,05 -9,91 5 5  
16 73 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 31,24 5,03 -9,76 5 5  
17 57 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 31,35 5,01 -9,65 5 5  
18 36 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 33,57 4,68 -7,43 5 5  
19 52 espves Remu Concurrido Duendecillo Annina Kukkohovi I-HAH 36,89 4,26 -4,11 5 5  
20 17 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK 43,20 3,63 2,20 5 7,20  
21 39 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 29,88 5,25 -11,12 10 10  
22 45 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 32,19 4,88 -8,81 10 10  
23 27 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 32,32 4,86 -8,68 10 10  
24 71 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK 36,94 4,25 -4,06 10 10  
25 67 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 29,49 5,32 -11,51 15 15  
26 26 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA 32,31 4,86 -8,69 15 15  
27 8 borcol Jim Armati's Jolly Jim Johanna Mankinen SISU 33,84 4,64 -7,16 20 20  
28 58 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU 37,34 4,20 -3,66 20 20  
  4 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  9 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  10 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Sari Siitonen HSKH         HYL  
  11 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  13 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  14 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  16 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  18 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  19 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  23 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  24 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  25 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  28 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         HYL  
  29 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  30 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  31 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  32 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  35 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  37 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  38 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  40 pirset Panda Entice Hailstorm Kaisa Urbanus HSKH         HYL  
  41 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  46 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  47 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         HYL  
  49 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  55 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  56 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  61 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  62 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  63 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  64 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  65 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  68 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  69 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  70 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  2 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         POIS  
  3 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  12 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  15 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         POIS  
  20 borcol Santtu Muttaburra Black Hole Sun Johanna Wallström HPSK         POIS  
  22 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         POIS  
  51 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  59 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 12:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 44, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 36,10 4,57 -9,90 0 -9,90  
2 100 käävil Rosso Kartanon Kruunu Luwa Lexis Jarmo Kumpulainen TSAU 36,75 4,49 -9,25 0 -9,25  
2 111 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 36,75 4,49 -9,25 0 -9,25  
4 90 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 36,91 4,47 -9,09 0 -9,09  
5 93 shelam Olga Scandyline Black Saphire Katja Kuula ARCT 38,26 4,31 -7,74 0 -7,74  
6 108 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 38,87 4,24 -7,13 0 -7,13  
7 101 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 39,27 4,20 -6,73 0 -6,73  
8 78 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 39,54 4,17 -6,46 0 -6,46  
9 122 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 42,00 3,93 -4,00 0 -4,00  
10 106 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 42,20 3,91 -3,80 0 -3,80  
11 89 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 42,31 3,90 -3,69 0 -3,69  
12 77 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 43,99 3,75 -2,01 0 -2,01  
13 95 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 35,35 4,67 -10,65 5 5  
14 88 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 40,75 4,05 -5,25 5 5  
15 107 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen PORSK 48,78 3,38 2,78 5 7,78  
16 105 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 49,63 3,33 3,63 5 8,63  
17 98 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 39,57 4,17 -6,43 10 10  
18 99 shelam Wii Käpäläkoplan Wii Heidi Kohonen ATT 39,84 4,14 -6,16 10 10  
19 116 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 52,65 3,13 6,65 5 11,65  
20 118 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 49,38 3,34 3,38 10 13,38  
21 117 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 53,81 3,07 7,81 10 17,81  
22 109 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 57,27 2,88 11,27 10 21,27  
  74 x-rotu Vimppu Vimppu Siiri Saukko AGRY         HYL  
  75 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  76 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  81 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  82 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  83 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  84 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  85 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi NU-PU         HYL  
  86 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  87 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  91 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  92 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK         HYL  
  94 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  
  96 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  97 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  104 tarupi Erik Nybygårds Envisa Erik Anni Salakka HSKH         HYL  
  110 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  112 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT         HYL  
  113 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  119 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  120 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  121 shelam Minka Dreamlook Amazing Beauty Sari Lehtomäki LAU         HYL  
  114 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 18:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 43, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Majanen I-HAH 37,47 4,48 -9,53 0 -9,53  
2 169 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 38,26 4,39 -8,74 0 -8,74  
3 157 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 38,71 4,34 -8,29 0 -8,29  
4 133 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Minna Päivärinta HAU 38,97 4,31 -8,03 0 -8,03  
5 164 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 39,23 4,28 -7,77 0 -7,77  
6 159 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 39,42 4,26 -7,58 0 -7,58  
7 152 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 40,50 4,15 -6,50 0 -6,50  
8 132 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola NU-PU 42,36 3,97 -4,64 0 -4,64  
9 172 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi JAU 42,37 3,96 -4,63 0 -4,63  
10 170 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH 49,34 3,40 2,34 0 2,34  
11 160 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 35,61 4,72 -11,39 5 5  
12 156 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 39,25 4,28 -7,75 5 5  
13 142 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 40,50 4,15 -6,50 5 5  
14 131 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 42,00 4,00 -5,00 5 5  
15 171 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 42,52 3,95 -4,48 5 5  
16 155 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 46,42 3,62 -0,58 5 5  
17 136 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 47,67 3,52 0,67 5 5,67  
18 151 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen PORSK 48,45 3,47 1,45 5 6,45  
19 167 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 49,43 3,40 2,43 5 7,43  
20 124 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 56,40 2,98 9,40 0 9,40  
21 139 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen JAU 46,63 3,60 -0,37 10 10  
22 125 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT 48,25 3,48 1,25 10 11,25  
23 161 espves Arpa Concurrido Mariquita Katja Tykkyläinen I-HAH 57,14 2,94 10,14 5 15,14  
24 154 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 52,79 3,18 5,79 10 15,79  
25 148 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 56,42 2,98 9,42 10 19,42  
  126 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  127 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  129 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  130 espves Tilli Caraydan Feérica Katariina Tenhunen WALAT         HYL  
  135 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  137 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  140 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  143 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  144 cocspa Masi Frosty Morning's Orlando Sanna Lasonen WUOKS         HYL  
  145 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  146 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU         HYL  
  147 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  149 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  153 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  163 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  165 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  166 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  174 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  128 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  138 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  150 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  158 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         POIS  
  173 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen RIMA         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 11:25, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 62, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 borcol Eira Eira Shepworld Nicola Giraudi (ITA) 32,34 5,20 -14,66 0 -14,66 SERT-A
2 53 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 33,15 5,07 -13,85 0 -13,85  
3 28 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA 36,65 4,58 -10,35 0 -10,35  
4 55 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 36,96 4,55 -10,04 0 -10,04  
5 57 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 37,03 4,54 -9,97 0 -9,97  
6 60 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 37,38 4,49 -9,62 0 -9,62  
7 50 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 37,57 4,47 -9,43 0 -9,43  
8 11 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 38,10 4,41 -8,90 0 -8,90  
9 7 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng HAU 44,45 3,78 -2,55 0 -2,55  
10 52 espves Remu Concurrido Duendecillo Annina Kukkohovi I-HAH 45,94 3,66 -1,06 0 -1,06  
11 44 borcol Hope Tending Zinger Taneli Ikäheimo SISU 33,42 5,03 -13,58 5 5  
12 73 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 35,20 4,77 -11,80 5 5  
13 1 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 39,33 4,27 -7,67 5 5  
14 42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 43,17 3,89 -3,83 5 5  
15 62 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH 45,59 3,68 -1,41 5 5  
16 48 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 48,34 3,47 1,34 5 6,34  
17 40 pirset Panda Entice Hailstorm Kaisa Urbanus HSKH 50,50 3,33 3,50 5 8,50  
18 38 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 44,35 3,79 -2,65 10 10  
19 47 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH 51,21 3,28 4,21 10 14,21  
20 71 borcol Giga Tingelbergin Jumping Miss Spark Sanna Harjunpää K-PKK 40,67 4,13 -6,33 15 15  
21 37 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 41,25 4,07 -5,75 15 15  
22 17 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK 53,79 3,12 6,79 15 21,79  
  4 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  5 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  6 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  8 borcol Jim Armati's Jolly Jim Johanna Mankinen SISU         HYL  
  9 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  10 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Sari Siitonen HSKH         HYL  
  13 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  14 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  16 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  18 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  19 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  21 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  23 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  24 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  26 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  27 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         HYL  
  29 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  30 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  31 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  32 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  33 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  34 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  35 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  36 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  39 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  41 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  45 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  46 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  49 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  58 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  61 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  63 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  64 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  65 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  66 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  67 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  68 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  69 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  70 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  72 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen I-HAH         HYL  
  2 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         POIS  
  3 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  12 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  15 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         POIS  
  20 borcol Santtu Muttaburra Black Hole Sun Johanna Wallström HPSK         POIS  
  22 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         POIS  
  51 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         POIS  
  59 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         POIS