Kilpailu 23.1.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 28, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 38,18 4,82 -14,82 0 -14,82  
2 28 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 40,44 4,55 -12,56 0 -12,56  
3 33 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 40,61 4,53 -12,39 0 -12,39  
4 8 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK 41,04 4,48 -11,96 0 -11,96  
5 24 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen VEIKK 42,01 4,38 -10,99 0 -10,99  
6 34 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander KSSK 44,26 4,16 -8,74 0 -8,74  
7 1 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander KSSK 38,39 4,79 -14,61 5 5  
8 22 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 39,89 4,61 -13,11 5 5  
9 11 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 39,96 4,61 -13,04 5 5  
10 25 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 40,36 4,56 -12,64 5 5  
11 17 parson Manu Scotstyles Flying Tintin Sonja Marjamäki KPSH 41,65 4,42 -11,35 5 5  
12 19 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 48,48 3,80 -4,52 5 5  
13 10 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 50,65 3,63 -2,35 5 5  
14 21 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 51,04 3,61 -1,96 5 5  
15 32 shelam Ohmi Cimillan Betty Boop Kristina Jokio WALAT 51,35 3,58 -1,65 5 5  
16 27 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 53,60 3,43 0,60 5 5,60  
17 15 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 42,58 4,32 -10,42 15 15  
18 29 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK 50,86 3,62 -2,14 15 15  
19 6 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU 55,91 3,29 2,91 25 27,91  
  4 jackru Hertta Hertta Jonna Noppari WECA         HYL  
  5 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  7 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  9 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT         HYL  
  16 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  
  20 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä Sanna Holopainen WALAT         HYL  
  26 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  30 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  31 parson Usva Tairngire Make Me Duchess Jonna Noppari WECA         HYL  
  2 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         POIS  
  3 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         POIS  
  23 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 33, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 36,92 4,88 -15,08 0 -15,08  
2 55 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 37,19 4,84 -14,81 0 -14,81  
3 53 shelam Jolly Stasyline Jemma Andrejs Makarovs (LAT) 42,79 4,21 -9,21 0 -9,21 SERT-A
4 60 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 43,15 4,17 -8,85 0 -8,85  
5 54 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU 43,96 4,09 -8,04 0 -8,04  
6 57 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 46,45 3,88 -5,55 0 -5,55  
7 52 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 49,90 3,61 -2,10 0 -2,10  
8 41 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 52,30 3,44 0,30 0 0,30  
9 61 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST) 36,87 4,88 -15,13 5 5  
10 38 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK 37,84 4,76 -14,16 5 5  
11 36 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 38,71 4,65 -13,29 5 5  
12 71 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK 39,35 4,57 -12,65 5 5  
13 65 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 39,72 4,53 -12,28 5 5  
14 67 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 39,97 4,50 -12,03 5 5  
15 59 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm LAU 42,30 4,26 -9,70 5 5  
16 39 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA 50,28 3,58 -1,72 5 5  
17 62 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 39,21 4,59 -12,79 10 10  
18 70 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 57,77 3,12 5,77 5 10,77  
  37 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  40 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  43 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  44 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  49 shelam Kira Shegur'n Uskomaton Ursula Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  50 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  56 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  58 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST)         HYL  
  63 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  64 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  66 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  68 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  69 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  72 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  73 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  35 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  51 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 54, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 124 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 36,85 4,89 -15,15 0 -15,15  
2 123 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 38,48 4,68 -13,52 0 -13,52  
3 104 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 38,89 4,63 -13,11 0 -13,11  
4 114 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 42,83 4,20 -9,17 0 -9,17 SERT-A
5 98 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 35,58 5,06 -16,42 5 5  
6 136 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 35,62 5,05 -16,38 5 5  
7 101 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 35,75 5,03 -16,25 5 5  
8 132 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen KAT 36,71 4,90 -15,29 5 5  
9 78 borcol Kron Woollandian Kaarina Maununtytär Iina Viitanen HEILU 36,85 4,89 -15,15 5 5  
10 127 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 37,31 4,82 -14,69 5 5  
11 83 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA 38,69 4,65 -13,31 5 5  
12 108 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 38,97 4,62 -13,03 5 5  
13 76 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA 39,79 4,52 -12,21 5 5  
14 135 belpam Hera Tämä On Com Misa Riiali RIMA 43,33 4,15 -8,67 5 5  
15 119 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 44,34 4,06 -7,66 5 5  
16 120 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA 46,99 3,83 -5,01 5 5  
17 97 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen HSKH 47,73 3,77 -4,27 5 5  
18 115 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD 50,28 3,58 -1,72 5 5  
19 105 appenz Domi Sehän On Dominus Pekka Ilen JAT 51,37 3,50 -0,63 5 5  
20 79 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK 55,29 3,26 3,29 5 8,29  
21 133 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 34,72 5,18 -17,28 10 10  
22 85 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 37,60 4,79 -14,40 10 10  
23 75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 37,68 4,78 -14,32 10 10  
24 117 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 41,19 4,37 -10,81 10 10  
25 82 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 42,54 4,23 -9,46 10 10  
26 118 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 34,30 5,25 -17,70 15 15  
27 96 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 38,57 4,67 -13,43 15 15  
28 80 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK 41,28 4,36 -10,72 15 15  
29 81 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 51,03 3,53 -0,97 15 15  
30 107 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 45,23 3,98 -6,77 20 20  
31 100 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH 52,83 3,41 0,83 20 20,83  
  74 borcol Lunki Rocker Erja Nimander KOTKA         HYL  
  77 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  86 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  88 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  92 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  95 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  99 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  102 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  106 borcol Räppi River ESSI SIROLA HEILU         HYL  
  109 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  110 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  111 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  112 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK         HYL  
  113 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  116 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  121 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  125 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  126 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  129 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  130 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  131 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  134 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  138 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  84 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere TAKUT         POIS  
  94 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         POIS  
  103 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU         POIS  
  122 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  128 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 10:45, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 30, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 31,57 4,75 -10,43 0 -10,43  
2 18 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 32,03 4,68 -9,97 0 -9,97  
2 22 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 32,03 4,68 -9,97 0 -9,97  
4 30 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 33,95 4,42 -8,05 0 -8,05  
5 29 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK 34,52 4,34 -7,48 0 -7,48  
6 34 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander KSSK 34,68 4,32 -7,32 0 -7,32  
7 9 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 35,48 4,23 -6,52 0 -6,52  
8 7 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 37,07 4,05 -4,93 0 -4,93  
9 14 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 37,84 3,96 -4,16 0 -4,16  
10 13 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 37,90 3,96 -4,10 0 -4,10  
11 10 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 41,61 3,61 -0,39 0 -0,39  
12 33 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 32,35 4,64 -9,65 5 5  
13 8 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK 32,55 4,61 -9,45 5 5  
14 27 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 41,68 3,60 -0,32 5 5  
15 19 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 40,82 3,67 -1,18 10 10  
16 6 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU 44,14 3,40 2,14 10 12,14  
  1 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander KSSK         HYL  
  5 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  11 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA         HYL  
  12 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  15 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  16 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  
  17 parson Manu Scotstyles Flying Tintin Sonja Marjamäki KPSH         HYL  
  20 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä Sanna Holopainen WALAT         HYL  
  21 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  24 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen VEIKK         HYL  
  26 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  28 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  31 parson Usva Tairngire Make Me Duchess Jonna Noppari WECA         HYL  
  32 shelam Ohmi Cimillan Betty Boop Kristina Jokio WALAT         HYL  
  2 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         POIS  
  3 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         POIS  
  23 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 13:12, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 34, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 29,66 5,06 -12,34 0 -12,34 SERT-H
2 42 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 30,30 4,95 -11,70 0 -11,70  
3 61 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST) 31,18 4,81 -10,82 0 -10,82  
4 65 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 32,17 4,66 -9,83 0 -9,83  
5 62 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 32,59 4,60 -9,41 0 -9,41  
6 63 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 32,98 4,55 -9,02 0 -9,02  
7 57 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 33,06 4,54 -8,94 0 -8,94  
8 53 shelam Jolly Stasyline Jemma Andrejs Makarovs (LAT) 34,38 4,36 -7,62 0 -7,62  
9 69 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 37,84 3,96 -4,16 0 -4,16  
10 66 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 39,94 3,76 -2,06 0 -2,06  
11 50 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 31,68 4,74 -10,32 5 5  
12 43 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 32,42 4,63 -9,58 5 5  
13 45 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 36,26 4,14 -5,74 5 5  
14 70 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 45,92 3,27 3,92 5 8,92  
15 49 shelam Kira Shegur'n Uskomaton Ursula Tuuli Laukkanen KOVA 32,68 4,59 -9,32 10 10  
16 36 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 35,80 4,19 -6,20 25 25  
  37 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  38 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK         HYL  
  39 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  40 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  41 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  44 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  47 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH         HYL  
  48 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  54 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  56 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  58 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST)         HYL  
  59 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm LAU         HYL  
  60 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  64 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  67 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  71 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  72 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  73 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  35 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  46 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Ida Alexandersson I-HAH         POIS  
  51 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:25, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 59, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 30,20 4,97 -11,80 0 -11,80 SERT-H
2 132 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen KAT 31,47 4,77 -10,53 0 -10,53  
3 108 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 31,53 4,76 -10,47 0 -10,47  
4 75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 32,74 4,58 -9,26 0 -9,26  
5 81 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 35,15 4,27 -6,85 0 -6,85  
6 97 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen HSKH 37,59 3,99 -4,41 0 -4,41  
7 110 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH 39,24 3,82 -2,76 0 -2,76  
8 105 appenz Domi Sehän On Dominus Pekka Ilen JAT 40,77 3,68 -1,23 0 -1,23  
9 101 borcol Breeze Away To Me Breeze Jenna Caloander ATD 30,90 4,85 -11,10 5 5  
10 129 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Maria Penttinen KOTKA 30,98 4,84 -11,02 5 5  
11 138 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 33,47 4,48 -8,53 5 5  
12 127 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 35,09 4,28 -6,91 5 5  
13 99 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 37,18 4,03 -4,82 5 5  
14 89 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 43,48 3,45 1,48 5 6,48  
15 96 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 31,30 4,79 -10,70 10 10  
16 92 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 33,34 4,50 -8,66 10 10  
17 126 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 35,31 4,25 -6,69 10 10  
18 120 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA 38,58 3,89 -3,42 10 10  
19 79 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK 49,53 3,03 7,53 5 12,53  
20 98 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 31,36 4,78 -10,64 15 15  
21 74 borcol Lunki Rocker Erja Nimander KOTKA 29,95 5,01 -12,05 20 20  
  76 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  77 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  78 borcol Kron Woollandian Kaarina Maununtytär Iina Viitanen HEILU         HYL  
  80 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         HYL  
  82 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  109 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  83 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  85 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  86 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  87 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  88 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  90 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  91 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  95 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  100 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         HYL  
  102 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  104 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  106 borcol Räppi River Iina Viitanen HEILU         HYL  
  107 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  111 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  112 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK         HYL  
  113 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  114 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  115 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  116 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  117 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  119 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  121 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  123 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  124 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  125 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  130 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  131 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL  
  133 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  134 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  135 belpam Hera Tämä On Com Misa Riiali RIMA         HYL  
  136 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU         HYL  
  137 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  84 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere TAKUT         POIS  
  93 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         POIS  
  94 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         POIS  
  103 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU         POIS  
  122 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  128 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 11:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 30, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 käävil Tami Backseat Driver´s Tambest Ulla Viholainen FPUKO 39,82 4,82 -15,18 0 -15,18  
2 11 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 40,90 4,69 -14,10 0 -14,10  
3 33 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 43,11 4,45 -11,89 0 -11,89  
4 12 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 48,38 3,97 -6,62 0 -6,62  
5 27 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 53,21 3,61 -1,79 0 -1,79  
6 13 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 53,29 3,60 -1,71 0 -1,71  
7 18 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 45,04 4,26 -9,96 5 5  
8 24 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Kenneth Hiltunen VEIKK 46,85 4,10 -8,15 5 5  
9 14 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 50,84 3,78 -4,16 5 5  
10 29 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK 48,71 3,94 -6,29 10 10  
11 9 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 54,23 3,54 -0,77 10 10  
  1 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander KSSK         HYL  
  5 toyvil ramona Ebonyhill´s Wish Me Luck Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  6 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU         HYL  
  7 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  8 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK         HYL  
  10 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  34 käävil Sasha Fourseason Friend's Burnetrose Laura Ölander KSSK         HYL  
  15 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  16 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  
  17 parson Manu Scotstyles Flying Tintin Sonja Marjamäki KPSH         HYL  
  19 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  20 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä Sanna Holopainen WALAT         HYL  
  21 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  22 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  26 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  28 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  30 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  31 parson Usva Tairngire Make Me Duchess Jonna Noppari WECA         HYL  
  32 shelam Ohmi Cimillan Betty Boop Kristina Jokio WALAT         HYL  
  2 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         POIS  
  3 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         POIS  
  23 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 12:20, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 33, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 37,26 5,15 -17,74 0 -17,74 SERT-A -> FI AVA
2 62 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 39,89 4,81 -15,11 0 -15,11  
3 61 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST) 40,23 4,77 -14,77 0 -14,77  
4 50 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 41,09 4,67 -13,91 0 -13,91  
5 68 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 42,22 4,55 -12,78 0 -12,78  
6 53 shelam Jolly Stasyline Jemma Andrejs Makarovs (LAT) 46,51 4,13 -8,49 0 -8,49  
7 58 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST) 38,68 4,96 -16,32 5 5  
8 65 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 41,58 4,62 -13,42 5 5  
9 42 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 37,19 5,16 -17,81 10 10  
  36 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  37 mittel Sulo Mintgarden's Argon Niina Murisoja HSKH         HYL  
  38 espves Vivian Caraydan Invigilancia Nina Örn E-HKK         HYL  
  39 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  40 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  41 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  44 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  45 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  47 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH         HYL  
  49 shelam Kira Shegur'n Uskomaton Ursula Tuuli Laukkanen KOVA         HYL  
  54 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  55 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  56 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  57 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  60 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  63 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  64 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  66 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  67 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  69 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  70 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  71 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  72 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  73 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  35 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  46 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Ida Alexandersson I-HAH         POIS  
  51 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 17:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 50, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 36,92 5,15 -18,08 0 -18,08  
2 136 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 37,26 5,10 -17,74 0 -17,74  
3 90 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 40,11 4,74 -14,89 0 -14,89  
4 120 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA 44,82 4,24 -10,18 0 -10,18  
5 130 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 49,38 3,85 -5,62 0 -5,62  
6 89 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 52,47 3,62 -2,53 0 -2,53  
7 118 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 36,77 5,17 -18,23 5 5  
8 98 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 37,80 5,03 -17,20 5 5  
9 85 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 40,28 4,72 -14,72 5 5  
10 81 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 43,80 4,34 -11,20 5 5  
11 96 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 45,82 4,15 -9,18 5 5  
12 97 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen HSKH 48,58 3,91 -6,42 5 5  
13 99 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 51,11 3,72 -3,89 5 5  
14 131 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 45,37 4,19 -9,63 10 10  
15 75 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 46,36 4,10 -8,64 10 10  
16 119 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 53,44 3,56 -1,56 10 10  
17 117 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 45,10 4,21 -9,90 15 15  
  74 borcol Lunki Rocker Erja Nimander KOTKA         HYL  
  76 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  78 borcol Kron Woollandian Kaarina Maununtytär Iina Viitanen HEILU         HYL  
  80 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         HYL  
  82 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  83 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  86 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  87 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  88 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  91 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  92 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  101 borcol Breeze Away To Me Breeze Jenna Caloander ATD         HYL  
  102 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  105 appenz Domi Sehän On Dominus Pekka Ilen JAT         HYL  
  106 borcol Räppi River Iina Viitanen HEILU         HYL  
  107 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  108 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  110 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  111 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  112 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna-Maria Lindholm HSKK         HYL  
  113 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  114 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  115 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  116 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  121 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  124 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  125 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  126 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  127 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  129 borcol Mico Flowerfellow Son-Before-Father Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  133 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  134 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  137 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  77 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS  
  84 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere TAKUT         POIS  
  93 mudi Miska Takkutukan Rekkamies Minna Mynttinen HSKH         POIS  
  94 borcol Tuumis Pumpula Eyewitness Expect The Unxpected Misa Riiali RIMA         POIS  
  100 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         POIS  
  103 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU         POIS  
  104 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  122 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  123 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         POIS  
  128 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         POIS  
  135 belpam Hera Tämä On Com Misa Riiali RIMA         POIS