Kilpailu 24.1.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen PRT 39,38 3,61 -7,62 10 10  
2 205 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 51,96 2,73 4,96 10 14,96  
  206 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI         HYL  
  207 shelam Buster Zelmarian Sanaseppo Andrea Forsén I-HAH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 209 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY 45,03 3,15 -1,97 10 10  
2 208 espves Dori Concurrido Flamante Flecha Sanna Kobylin JAU 45,17 3,14 -1,83 15 15  
  211 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 218 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH 28,95 4,91 -18,05 0 -18,05 LUVA
2 221 x-rotu Wili Wili Pia Henriksson 11012114 45,36 3,13 -1,64 0 -1,64 LUVA
3 217 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 39,87 3,56 -7,13 5 5  
4 223 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 36,13 3,93 -10,87 10 10  
5 215 labnou Rambo Adventurer's No Man's An Island Eveliina Rinne 11012114 44,60 3,18 -2,40 15 15  
  212 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         HYL  
  214 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  222 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB         HYL  
  213 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere TAKUT         POIS  
  219 espves Tesla Milla Marina Estela Annastiina Lähdesmäki TUUKK         POIS  
  220 borcol Iines Maccabee Dance Spirit Mirja Leinikka SBCAK         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 12:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast NODO 58,29 2,80 8,29 0 8,29  
2 228 käävil Osmo Seachild Aabraham Nina Keltto AGRY 53,72 3,03 3,72 5 8,72  
3 226 käävil Freddy Thomsten's Little Red Heartbreaker Palma Warén HSKH 56,58 2,88 6,58 10 16,58  
  224 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         POIS  
  225 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 12:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 234 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 35,21 4,63 -14,79 0 -14,79 LUVA
2 230 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 42,93 3,80 -7,07 0 -7,07 SERT
3 235 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH 48,26 3,38 -1,74 5 5  
4 233 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 55,58 2,93 5,58 0 5,58  
5 232 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH 55,36 2,94 5,36 5 10,36  
  210 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  229 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH         HYL  
  231 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 12:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 242 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 36,85 4,42 -13,15 0 -13,15 SERT
2 249 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 35,93 4,54 -14,07 5 5  
3 237 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Niina Tarkiainen HAU 39,42 4,14 -10,58 5 5  
4 247 walspa Muru Doniol All You Need Is Love Jaana Dolk HSKH 46,01 3,54 -3,99 5 5  
5 245 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY 48,78 3,34 -1,22 5 5  
6 250 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 48,85 3,34 -1,15 5 5  
7 246 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman HAU 46,33 3,52 -3,67 15 15  
  236 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  239 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         HYL  
  240 pumi Renne Jellum's Isaac Johanna Wallström HPSK         HYL  
  241 mudi Vauhti Takkutukan Vauhti Mari Raulio I-HAH         HYL  
  243 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  244 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm LAU         HYL  
  248 borcol Kofi Eyewitness Game On Milja Tamminen HSKH         HYL  
  251 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         HYL  
  238 auskel Veli Yacatis Coolabah-Stukova Sanna Kylmänen KAT         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 30,71 4,23 -12,29 0 -12,29  
2 206 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 31,23 4,16 -11,77 0 -11,77  
3 205 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 32,54 3,99 -10,46 0 -10,46 LUVA
  201 mittel Aika Mikälie Aikakone Mari Lukkarinen SAVPK         HYL  
  202 lägpys Hippu Karjakon Jokapoika Marika Rautiainen HSKH         HYL  
  204 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen PRT         HYL  
  207 shelam Buster Zelmarian Sanaseppo Andrea Forsén I-HAH         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 espves Dori Concurrido Flamante Flecha Sanna Kobylin JAU 27,94 4,65 -15,06 0 -15,06 SERT
2 209 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY 31,75 4,09 -11,25 0 -11,25 SERT
  211 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 212 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU 24,14 5,39 -18,86 0 -18,86  
2 215 labnou Rambo Adventurer's No Man's An Island Eveliina Rinne 11012114 27,55 4,72 -15,45 0 -15,45 LUVA
3 217 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 28,93 4,49 -14,07 0 -14,07 LUVA
4 221 x-rotu Wili Wili Pia Henriksson 11012114 31,64 4,11 -11,36 0 -11,36 LUVA
5 218 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH 23,74 5,48 -19,26 10 10  
6 222 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 42,17 3,08 -0,83 15 15  
  214 engspa Lili Fowl Reed's Arctic Flower Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  213 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere TAKUT         POIS  
  216 parcol Rocket Beardyface Crazy Rocket Niina Tarkiainen HAU         POIS  
  219 espves Tesla Milla Marina Estela Annastiina Lähdesmäki TUUKK         POIS  
  220 borcol Iines Maccabee Dance Spirit Mirja Leinikka SBCAK         POIS  

E hyppyrata, mini 2, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 käävil Osmo Seachild Aabraham Nina Keltto AGRY 43,55 3,51 -3,45 5 5  
2 226 käävil Freddy Thomsten's Little Red Heartbreaker Palma Warén HSKH 52,52 2,91 5,52 15 20,52  
  227 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast NODO 105,44 1,45 58,44 5 HYL  
  225 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         POIS  

E hyppyrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 36,14 4,23 -10,86 0 -10,86 LUVA
2 232 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH 46,22 3,31 -0,78 0 -0,78 LUVA
3 233 shelam Yoda Tähtitomun Darrit Ria Juuti JAU 46,49 3,29 -0,51 0 -0,51  
4 234 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 36,89 4,15 -10,11 5 5  
5 231 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU 31,91 4,80 -15,09 10 10  
  229 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH         HYL  
  235 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  230 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 248 borcol Kofi Eyewitness Game On Milja Tamminen HSKH 32,52 4,70 -14,48 0 -14,48 LUVA
2 247 walspa Muru Doniol All You Need Is Love Jaana Dolk HSKH 41,03 3,73 -5,97 0 -5,97 LUVA
3 240 pumi Renne Jellum's Isaac Johanna Wallström HPSK 39,94 3,83 -7,06 5 5  
4 250 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 40,05 3,82 -6,95 5 5  
5 241 mudi Vauhti Takkutukan Vauhti Mari Raulio I-HAH 46,52 3,29 -0,48 10 10  
6 239 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK 31,70 4,83 -15,30 15 15  
7 246 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman HAU 38,45 3,98 -8,55 15 15  
8 237 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Niina Tarkiainen HAU 36,22 4,22 -10,78 20 20  
  236 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  243 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  245 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY         HYL  
  249 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  251 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         HYL  
  238 auskel Veli Yacatis Coolabah-Stukova Sanna Kylmänen KAT         POIS  
  242 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         POIS