Kilpailu 13.2.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 14:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 38,57 4,72 -12,43 0 -12,43 SERT-A
2 72 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 39,64 4,59 -11,36 0 -11,36  
3 68 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 42,26 4,31 -8,74 0 -8,74  
4 76 jackru Kusti Riikolan Poker Face Ülli Saar (EST) 46,10 3,95 -4,90 0 -4,90  
5 65 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NODO 46,53 3,91 -4,47 0 -4,47  
6 85 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 53,51 3,40 2,51 0 2,51  
7 64 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 40,04 4,55 -10,96 5 5  
8 83 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 41,07 4,43 -9,93 5 5  
9 82 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 42,41 4,29 -8,59 5 5  
10 62 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 48,14 3,78 -2,86 5 5  
11 63 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 52,29 3,48 1,29 5 6,29  
12 66 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA 40,65 4,48 -10,35 10 10  
  61 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  67 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT         HYL  
  74 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  75 x-rotu Skip Skipper Ege Taliaru (EST)         HYL  
  77 tarupi Hertta Maison Coco Amélie Elina Vepsäläinen WUOKS         HYL  
  78 parson Nata Mahottoman Nätti Natalie Reeta Rivinoja KOVA         HYL  
  79 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti AGRY         HYL  
  80 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         HYL  
  81 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  84 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU         HYL  
  86 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 16:50, tuomari Rauno Virta, koirakoita 32, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 33,69 5,11 -13,31 0 -13,31  
2 102 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 34,35 5,01 -12,65 0 -12,65  
3 88 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 35,87 4,80 -11,13 0 -11,13 SERT-A
4 96 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 37,22 4,62 -9,78 0 -9,78  
5 110 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU 37,47 4,59 -9,53 0 -9,53  
6 111 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 38,89 4,42 -8,11 0 -8,11  
7 118 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 38,90 4,42 -8,10 0 -8,10  
8 103 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 42,07 4,09 -4,93 0 -4,93  
9 119 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH 40,25 4,27 -6,75 5 5  
10 116 shelam Demo Shadowmist Golddigger Sofia Heinänen KOTKA 46,35 3,71 -0,65 5 5  
11 114 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 52,33 3,29 5,33 0 5,33  
12 93 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 51,09 3,37 4,09 5 9,09  
13 100 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 52,02 3,31 5,02 5 10,02  
14 123 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU 52,63 3,27 5,63 5 10,63  
15 91 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 45,70 3,76 -1,30 15 15  
16 113 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 53,98 3,19 6,98 10 16,98  
  87 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  90 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  92 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  94 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  95 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  97 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  101 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  106 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli LAU         HYL  
  108 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  109 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  112 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  115 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  117 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  120 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  122 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU         HYL  
  124 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  105 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 53, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 39,10 4,76 -10,90 0 -10,90  
2 46 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 40,25 4,62 -9,75 0 -9,75  
3 125 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 40,95 4,54 -9,05 0 -9,05  
4 54 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula BAT 41,24 4,51 -8,76 0 -8,76 SERT-A
5 18 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 44,41 4,19 -5,59 0 -5,59  
5 47 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 44,41 4,19 -5,59 0 -5,59  
7 27 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST) 45,18 4,12 -4,82 0 -4,82  
8 13 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY 47,80 3,89 -2,20 0 -2,20  
9 56 borcol Gitta Piggyland's Up To Speed Dollie Ege Taliaru (EST) 36,84 5,05 -13,16 5 5  
10 6 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 39,86 4,67 -10,14 5 5  
11 34 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 40,53 4,59 -9,47 5 5  
12 26 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA 41,66 4,47 -8,34 5 5  
13 42 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 41,94 4,43 -8,06 5 5  
14 60 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 43,33 4,29 -6,67 5 5  
15 41 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 45,92 4,05 -4,08 5 5  
16 59 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen HSKH 48,72 3,82 -1,28 5 5  
17 5 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 52,14 3,57 2,14 5 7,14  
18 25 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK 39,01 4,77 -10,99 10 10  
19 1 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 45,07 4,13 -4,93 10 10  
20 10 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 40,57 4,59 -9,43 15 15  
  2 borcol Kiljuu Oakmeadow Texacoson Kari Jalonen TAKUT         HYL  
  3 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  4 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  7 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  8 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  9 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  11 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  12 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  14 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  15 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         HYL  
  16 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  24 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  29 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  30 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  32 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  33 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  35 borcol Riina Redteam's Alive Nea Mikkola BAT         HYL  
  36 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  37 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  38 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  39 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  40 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  43 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT         HYL  
  44 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  45 vehter Jimi Musca-Rosan Zlatan Soile Heinänen KOTKA         HYL  
  48 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  49 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         HYL  
  50 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU         HYL  
  51 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO         HYL  
  52 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  53 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  55 pinser Nuka Dogiwogin Nuudeli Sanna Silvast YLÖKK         HYL  
  58 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  23 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         POIS  
  28 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 14:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 38,15 4,77 -10,85 0 -10,85  
2 79 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti AGRY 40,54 4,49 -8,46 0 -8,46 SERT-H
3 67 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 42,79 4,25 -6,21 0 -6,21  
4 65 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NODO 44,06 4,13 -4,94 0 -4,94  
5 63 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 50,58 3,60 1,58 0 1,58  
6 64 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 39,99 4,55 -9,01 5 5  
7 83 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 40,33 4,51 -8,67 5 5  
8 77 tarupi Hertta Maison Coco Amélie Elina Vepsäläinen WUOKS 42,45 4,29 -6,55 5 5  
9 71 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 49,48 3,68 0,48 5 5,48  
10 66 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA 38,91 4,68 -10,09 15 15  
  61 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  62 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  70 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  72 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST)         HYL  
  73 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  74 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  75 x-rotu Skip Skipper Ege Taliaru (EST)         HYL  
  76 jackru Kusti Riikolan Poker Face Ülli Saar (EST)         HYL  
  78 parson Nata Mahottoman Nätti Natalie Reeta Rivinoja KOVA         HYL  
  80 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         HYL  
  81 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  82 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  84 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU         HYL  
  85 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  86 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  

B hyppyrata, medi 3, kello 17:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 35, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 32,05 5,05 -7,95 0 -7,95 SERT-H
2 102 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 33,10 4,89 -6,90 0 -6,90  
3 115 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 34,16 4,74 -5,84 0 -5,84  
4 110 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU 34,26 4,73 -5,74 0 -5,74  
5 103 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 34,93 4,64 -5,07 0 -5,07  
6 87 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 33,72 4,80 -6,28 5 5  
7 114 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 46,01 3,52 6,01 0 6,01  
8 121 mudi Didi Mustantassun Penelope Elsi Pulli LAU 34,81 4,65 -5,19 10 10  
9 112 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,28 3,83 2,28 10 12,28  
10 100 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 42,51 3,81 2,51 15 17,51  
11 116 shelam Demo Shadowmist Golddigger Sofia Heinänen KOTKA 47,05 3,44 7,05 15 22,05  
  88 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  90 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  91 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  92 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  93 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  94 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  95 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  96 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  97 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  98 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  99 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  101 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  106 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli LAU         HYL  
  107 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  108 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  111 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  113 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         HYL  
  117 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU         HYL  
  118 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  119 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  120 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  122 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU         HYL  
  123 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  124 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  104 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA         POIS  
  105 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 59, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 29,97 5,30 -12,03 0 -12,03  
2 38 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 30,07 5,29 -11,93 0 -11,93  
3 29 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 30,10 5,28 -11,90 0 -11,90 SERT-H
4 41 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 30,70 5,18 -11,30 0 -11,30  
5 42 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 30,95 5,14 -11,05 0 -11,05  
6 39 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA 31,46 5,05 -10,54 0 -10,54  
7 30 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 31,54 5,04 -10,46 0 -10,46  
8 26 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA 31,58 5,03 -10,42 0 -10,42  
9 27 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST) 31,71 5,01 -10,29 0 -10,29  
10 60 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 33,69 4,72 -8,31 0 -8,31  
11 40 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 34,00 4,68 -8,00 0 -8,00  
12 59 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen HSKH 37,30 4,26 -4,70 0 -4,70  
13 7 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 37,38 4,25 -4,62 0 -4,62  
14 33 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 31,10 5,11 -10,90 5 5  
15 125 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 32,21 4,94 -9,79 5 5  
16 36 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 33,24 4,78 -8,76 5 5  
17 12 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 34,75 4,58 -7,25 5 5  
18 13 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY 35,28 4,51 -6,72 5 5  
19 15 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA 35,99 4,42 -6,01 5 5  
20 1 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 37,91 4,19 -4,09 5 5  
21 19 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK 39,40 4,04 -2,60 5 5  
22 51 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO 41,11 3,87 -0,89 5 5  
23 55 pinser Nuka Dogiwogin Nuudeli Sanna Silvast YLÖKK 41,48 3,83 -0,52 5 5  
24 50 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU 45,68 3,48 3,68 5 8,68  
25 24 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 30,88 5,15 -11,12 10 10  
26 44 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA 32,07 4,96 -9,93 10 10  
27 34 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 32,54 4,89 -9,46 10 10  
28 2 borcol Kiljuu Oakmeadow Texacoson Kari Jalonen TAKUT 32,70 4,86 -9,30 10 10  
29 46 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 34,14 4,66 -7,86 10 10  
30 8 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH 40,72 3,90 -1,28 10 10  
31 21 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg PORSK 32,61 4,88 -9,39 15 15  
32 37 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 36,43 4,36 -5,57 15 15  
33 57 belpam Kick Kick Van De Vaardekenshoeve Emma Alve BAT 33,48 4,75 -8,52 20 20  
34 43 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT 36,99 4,30 -5,01 20 20  
35 10 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 40,14 3,96 -1,86 20 20  
36 16 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 35,23 4,51 -6,77 25 25  
37 31 belpam Tuhma Frosty Forest Knock Out Emma Alve BAT 35,52 4,48 -6,48 25 25  
  3 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  4 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  5 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK         HYL  
  6 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  9 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  11 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  14 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  17 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         HYL  
  18 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  20 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  25 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  32 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  35 borcol Riina Redteam's Alive Nea Mikkola BAT         HYL  
  45 vehter Jimi Musca-Rosan Zlatan Soile Heinänen KOTKA         HYL  
  47 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  48 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  49 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         HYL  
  52 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  53 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  54 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  56 borcol Gitta Piggyland's Up To Speed Dollie Ege Taliaru (EST)         HYL  
  58 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  23 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         POIS  
  28 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 25, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 40,17 4,28 -7,83 0 -7,83 SERT-A
2 81 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 41,44 4,15 -6,56 0 -6,56  
3 84 lägpys Hippi Cimillan Walde Wallanmainio Stiina Pasanen PIRKU 42,58 4,04 -5,42 0 -5,42  
4 70 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 43,44 3,96 -4,56 0 -4,56  
5 79 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti AGRY 44,11 3,90 -3,89 0 -3,89  
6 62 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 48,06 3,58 0,06 0 0,06  
7 83 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 39,08 4,40 -8,92 5 5  
8 64 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 39,59 4,34 -8,41 5 5  
9 72 shelam Stenley Elbar*s Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 39,88 4,31 -8,12 5 5  
10 69 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU 43,18 3,98 -4,82 5 5  
11 71 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 50,04 3,44 2,04 5 7,04  
12 78 parson Nata Mahottoman Nätti Natalie Reeta Rivinoja KOVA 56,12 3,07 8,12 5 13,12  
  63 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  65 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NODO         HYL  
  66 parson Salma Scotstyles Flying Flash Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  67 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT         HYL  
  68 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  73 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  74 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  75 x-rotu Skip Skipper Ege Taliaru (EST)         HYL  
  76 jackru Kusti Riikolan Poker Face Ülli Saar (EST)         HYL  
  77 tarupi Hertta Maison Coco Amélie Elina Vepsäläinen WUOKS         HYL  
  80 parson Eddie Karvahaalarin Quickilver Tanja Lappalainen VAU         HYL  
  85 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  86 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  

C agilityrata, medi 3, kello 18:40, tuomari Rauno Virta, koirakoita 31, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 32,84 5,33 -14,16 0 -14,16  
2 91 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 35,39 4,95 -11,61 0 -11,61  
3 123 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU 36,93 4,74 -10,07 0 -10,07 SERT-A
4 112 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,73 4,52 -8,27 0 -8,27  
5 122 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU 39,41 4,44 -7,59 0 -7,59  
6 100 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 41,37 4,23 -5,63 0 -5,63  
7 117 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri SISU 42,15 4,15 -4,85 0 -4,85  
8 120 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA 45,29 3,86 -1,71 0 -1,71  
9 111 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 37,56 4,66 -9,44 5 5  
10 94 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA 40,18 4,36 -6,82 5 5  
11 103 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 40,65 4,30 -6,35 5 5  
12 98 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH 45,04 3,88 -1,96 5 5  
13 87 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 45,49 3,85 -1,51 5 5  
  88 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  92 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  93 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  95 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  96 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  97 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  102 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  106 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli LAU         HYL  
  108 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  109 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  110 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU         HYL  
  113 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         HYL  
  114 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  115 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  116 shelam Demo Shadowmist Golddigger Sofia Heinänen KOTKA         HYL  
  118 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  119 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  124 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  90 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  101 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         POIS  
  104 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA         POIS  
  105 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 53, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 39,92 4,63 -10,08 0 -10,08  
2 42 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 41,10 4,50 -8,90 0 -8,90  
3 37 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 43,42 4,26 -6,58 0 -6,58 SERT-A
4 13 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY 46,51 3,98 -3,49 0 -3,49  
5 5 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Saurila HSKK 46,83 3,95 -3,17 0 -3,17  
6 59 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen HSKH 48,16 3,84 -1,84 0 -1,84  
7 56 borcol Gitta Piggyland's Up To Speed Dollie Ege Taliaru (EST) 41,76 4,43 -8,24 5 5  
8 30 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 43,27 4,28 -6,73 5 5  
9 1 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Emma Alve BAT 43,51 4,25 -6,49 5 5  
10 43 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT 44,22 4,18 -5,78 5 5  
11 4 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 45,29 4,09 -4,71 5 5  
12 29 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 47,06 3,93 -2,94 5 5  
13 41 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 50,09 3,69 0,09 5 5,09  
14 53 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 43,16 4,29 -6,84 10 10  
15 49 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH 50,86 3,64 0,86 15 15,86  
16 51 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa Sanna Salonen NODO 57,46 3,22 7,46 10 17,46  
17 48 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT 46,37 3,99 -3,63 20 20  
  2 borcol Kiljuu Oakmeadow Texacoson Kari Jalonen TAKUT         HYL  
  3 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL  
  6 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  7 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  8 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  9 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  10 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO         HYL  
  11 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  14 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  16 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  17 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         HYL  
  18 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  19 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK         HYL  
  21 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  24 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  25 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  26 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA         HYL  
  27 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST)         HYL  
  32 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  34 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         HYL  
  35 borcol Riina Redteam's Alive Nea Mikkola BAT         HYL  
  36 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  38 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  39 belpam Vertti Tämä On Eevertti Mari Alajääski KOTKA         HYL  
  40 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  44 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  45 vehter Jimi Musca-Rosan Zlatan Soile Heinänen KOTKA         HYL  
  46 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  47 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  50 isomün Suri Seefest Babette Mia Hyttinen VAU         HYL  
  52 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  54 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  55 pinser Nuka Dogiwogin Nuudeli Sanna Silvast YLÖKK         HYL  
  58 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  60 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  125 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  12 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         POIS  
  15 borcol Maija Toimiva Musta Maija Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  23 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         POIS  
  28 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT         POIS  
  33 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         POIS