Kilpailu 14.2.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 41,37 3,63 -7,63 0 -7,63 LUVA
2 205 x-rotu Vince Vince Hanna Ruotsalainen KAT 46,54 3,22 -2,46 5 5  
3 203 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA 49,77 3,01 0,77 5 5,77  
4 202 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 52,93 2,83 3,93 5 8,93  
  204 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU 51,69 2,90 2,69 15 17,69  
  206 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  207 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  208 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK         HYL  
  209 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  210 kesvil Laika Woolly Bohemia's Mary Bell Tiina Silventoinen HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:35, tuomari Rauno Virta, koirakoita 16, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 lksaks Elsa Soidinpolun Elsa Pilvi Mustonen E-HKK 37,32 4,02 -11,68 5 5  
2 223 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu (EST) 37,40 4,01 -11,60 5 5  
3 229 valpai Lumi Jasin Golden Gift Giselle Petri Tuhkanen HSKH 37,56 3,99 -11,44 5 5  
4 216 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 37,92 3,96 -11,08 5 5  
5 213 snauts Rufs Seladys Jokery Cecilia Forsman AST 53,72 2,79 4,72 10 14,72  
6 228 labnou Nesta Buckthorn´s Pomelo Liina Juopperi ATD 41,32 3,63 -7,68 15 15  
7 227 vanlam Ella Blockhead's Ella Enchanted Laura Pylvänen LAU 49,01 3,06 0,01 15 15,01  
8 220 labnou Rambo Adventurer's No Man's An Island Eveliina Rinne 11012114 46,44 3,23 -2,56 20 20  
  214 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  215 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  218 auspai Jerry Texas Eija Rytivaara K-PKK         HYL  
  221 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  222 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD         HYL  
  224 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  225 belpam Velmu Tulikuuma Vaara Piia Rantala HSKH         HYL  
  226 borcol Wiima Saunajaakon Show Must Go On Maisa Kosola TAKUT         HYL  
  217 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 13:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 235 borter Moona Tigerlike Right On Time Miia Tuokko KOTKA 39,08 3,84 -5,92 0 -5,92 LUVA
2 230 koohon Meika Black Amiikos Wemeldine Weia Tiia Vuojolainen KSSK 41,39 3,62 -3,61 5 5  
3 233 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA 42,42 3,54 -2,58 5 5  
4 231 lanhee Nuka Coppercoat's Uncle Sam Heel Minttu Janssen HSKH 46,27 3,24 1,27 5 6,27  
  232 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  234 shelam Trini Bernoban Jollipop Kari Vuojolainen KSSK         HYL  
  236 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  237 käävil Freddy Thomsten's Little Red Heartbreaker Palma Warén HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 13:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 240 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH 44,18 3,33 -0,82 0 -0,82 LUVA
2 238 cocspa Iitu Great Escape As The Crow Flies Taru Väyrynen AST 39,65 3,71 -5,35 5 5  
3 243 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 56,40 2,61 11,40 5 16,40  
  239 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK         HYL  
  242 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  89 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         POIS  
  212 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY         POIS  
  241 x-rotu Rauha Rauha Tanja Rokkanen KAT         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 16, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 247 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 33,91 4,34 -11,09 0 -11,09 LUVA
2 257 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA 40,16 3,66 -4,84 0 -4,84 LUVA
3 258 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU 34,19 4,30 -10,81 5 5  
4 262 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 50,37 2,92 5,37 0 5,37  
5 255 borcol Fore Garth Fore Heli Välipirtti CITYB 34,80 4,22 -10,20 15 15  
6 250 walspa Jane Amanda Siiri Rantala HSKH 48,30 3,04 3,30 15 18,30  
7 249 espves Franco Calmigos Gacho Katja Henkola AGIAX 46,25 3,18 1,25 20 21,25  
8 244 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT 31,75 4,63 -13,25 35 35  
  245 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  246 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  251 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         HYL  
  254 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  259 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH         HYL  
  260 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         HYL  
  261 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI         HYL  
  263 belpat Vili Kuunsirpin You Wish Matti Lampinen KOTKA         HYL  
  248 borcol Jade Never Never Land A' Palinka Raul Siim (EST)         POIS  
  252 rhokoi Vilho Ghali Grand Cinamon Nina Lindqvist PORSK         POIS  
  253 auspai Pipsa Tuulensaaren Pipsa Piparminttu Eija Rytivaara K-PKK         POIS  
  256 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         POIS  

E agilityrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK 37,20 4,73 -18,80 0 -18,80 LUVA
2 202 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 50,62 3,48 -5,38 5 5  
  201 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH         HYL  
  203 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  205 x-rotu Vince Vince Hanna Ruotsalainen KAT         HYL  

E agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 kesvil Laika Woolly Bohemia's Mary Bell Tiina Silventoinen HSKH 37,11 4,74 -18,89 0 -18,89 SERT
2 209 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 35,47 4,96 -20,53 5 5  
3 207 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU 32,81 5,36 -23,19 10 10  
  206 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  208 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK         HYL  
  211 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU         HYL  

E agilityrata, maksi 1, kello 11:35, tuomari Rauno Virta, koirakoita 15, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 223 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu (EST) 34,53 5,10 -21,47 5 5  
2 216 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 38,94 4,52 -17,06 10 10  
3 227 vanlam Ella Blockhead's Ella Enchanted Laura Pylvänen LAU 47,77 3,68 -8,23 10 10  
4 221 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH 31,49 5,59 -24,51 15 15  
  213 snauts Rufs Seladys Jokery Cecilia Forsman AST         HYL  
  214 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  218 auspai Jerry Texas Eija Rytivaara K-PKK         HYL  
  219 lksaks Elsa Soidinpolun Elsa Pilvi Mustonen E-HKK         HYL  
  220 labnou Rambo Adventurer's No Man's An Island Eveliina Rinne 11012114         HYL  
  222 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD         HYL  
  224 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  225 belpam Velmu Tulikuuma Vaara Piia Rantala HSKH         HYL  
  226 borcol Wiima Saunajaakon Show Must Go On Maisa Kosola TAKUT         HYL  
  228 labnou Nesta Buckthorn´s Pomelo Liina Juopperi ATD         HYL  
  229 valpai Lumi Jasin Golden Gift Giselle Petri Tuhkanen HSKH         HYL  
  215 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         POIS  
  217 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 12:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 230 koohon Meika Black Amiikos Wemeldine Weia Tiia Vuojolainen KSSK 37,60 3,91 -6,40 0 -6,40 LUVA
2 235 borter Moona Tigerlike Right On Time Miia Tuokko KOTKA 41,95 3,50 -2,05 0 -2,05 LUVA
3 232 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 39,97 3,68 -4,03 5 5  
4 231 lanhee Nuka Coppercoat's Uncle Sam Heel Minttu Janssen HSKH 41,62 3,53 -2,38 5 5  
5 234 shelam Trini Bernoban Jollipop Kari Vuojolainen KSSK 57,01 2,58 13,01 5 18,01  
  233 lägpys Dodii Kompiaisen Doktorin Erikoinen Niina Halonen KOTKA         HYL  
  236 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  237 käävil Freddy Thomsten's Little Red Heartbreaker Palma Warén HSKH         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 12:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 241 x-rotu Rauha Rauha Tanja Rokkanen KAT 41,71 3,52 -2,29 0 -2,29 SERT
2 238 cocspa Iitu Great Escape As The Crow Flies Taru Väyrynen AST 42,07 3,49 -1,93 0 -1,93 LUVA
3 239 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 40,56 3,62 -3,44 5 5  
4 240 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH 44,19 3,33 0,19 15 15,19  
  242 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  243 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH         HYL  
  89 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         POIS  
  212 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 12:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 17, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 254 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 35,52 4,14 -8,48 0 -8,48 LUVA
2 258 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU 31,12 4,72 -12,88 5 5  
3 246 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU 34,23 4,29 -9,77 5 5  
4 260 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK 44,01 3,34 0,01 5 5,01  
5 262 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 50,84 2,89 6,84 0 6,84  
6 245 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 34,77 4,23 -9,23 10 10  
  244 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  247 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  249 espves Franco Calmigos Gacho Katja Henkola AGIAX         HYL  
  250 walspa Jane Amanda Siiri Rantala HSKH         HYL  
  251 shelam Juco Amarantes Night Jewel Eija Aronen KOTKA         HYL  
  253 auspai Pipsa Tuulensaaren Pipsa Piparminttu Eija Rytivaara K-PKK         HYL  
  255 borcol Fore Garth Fore Heli Välipirtti CITYB         HYL  
  257 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL  
  259 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH         HYL  
  261 sakpai Kuru Willenskraft Uruk Petteri Pitkänen LÄGI         HYL  
  263 belpat Vili Kuunsirpin You Wish Matti Lampinen KOTKA         HYL  
  248 borcol Jade Never Never Land A' Palinka Raul Siim (EST)         POIS  
  252 rhokoi Vilho Ghali Grand Cinamon Nina Lindqvist PORSK         POIS  
  256 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         POIS