Kilpailu 12.3.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 16:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 28, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 34,28 4,35 -9,72 0 -9,72  
2 114 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 34,47 4,32 -9,53 0 -9,53  
3 120 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 34,68 4,30 -9,32 0 -9,32  
4 121 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT 34,89 4,27 -9,11 0 -9,11  
5 129 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 35,36 4,21 -8,64 0 -8,64  
6 110 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 35,46 4,20 -8,54 0 -8,54  
7 116 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK 38,93 3,83 -5,07 0 -5,07  
8 117 chihup Myrtti Chinellyn Sweet Myrtle Kati Koskinen ERTTI 44,76 3,33 0,76 0 0,76  
9 103 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI 45,44 3,28 1,44 0 1,44  
10 125 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH 46,45 3,21 2,45 0 2,45  
11 126 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 32,91 4,53 -11,09 5 5  
12 119 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 36,69 4,06 -7,31 5 5  
13 104 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 36,96 4,03 -7,04 5 5  
14 118 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 37,24 4,00 -6,76 5 5  
15 123 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 38,05 3,92 -5,95 5 5  
16 132 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 40,74 3,66 -3,26 5 5  
17 130 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT 36,48 4,08 -7,52 15 15  
  101 parson Chili Tairngire Tangerine TIMO PUUSAARI RIMA         HYL  
  102 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT         HYL  
  106 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         HYL  
  107 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  
  109 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  112 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT         HYL  
  113 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU         HYL  
  115 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  122 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  127 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  131 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT         HYL  
  128 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 31, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 31,55 4,72 -12,45 0 -12,45 SERT-A
2 89 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH 34,34 4,34 -9,66 0 -9,66  
3 96 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Frida Nordlund HANKO 34,83 4,28 -9,17 0 -9,17  
4 88 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 35,16 4,24 -8,84 0 -8,84  
4 93 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 35,16 4,24 -8,84 0 -8,84  
6 70 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 35,26 4,23 -8,74 0 -8,74  
7 79 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA 35,86 4,16 -8,14 0 -8,14  
8 77 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA 36,28 4,11 -7,72 0 -7,72  
9 98 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 36,62 4,07 -7,38 0 -7,38  
10 83 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 37,53 3,97 -6,47 0 -6,47  
11 80 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH 37,54 3,97 -6,46 0 -6,46  
12 68 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 38,74 3,85 -5,26 0 -5,26  
13 99 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH 40,99 3,63 -3,01 0 -3,01  
14 69 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 32,52 4,58 -11,48 5 5  
15 97 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 32,77 4,55 -11,23 5 5  
16 82 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo SISU 33,16 4,49 -10,84 5 5  
17 73 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Minna Päivärinta HAU 33,41 4,46 -10,59 5 5  
18 87 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 34,33 4,34 -9,67 5 5  
19 62 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 34,55 4,31 -9,45 5 5  
20 65 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 31,47 4,74 -12,53 10 10  
21 64 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 32,44 4,59 -11,56 10 10  
22 95 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 32,84 4,54 -11,16 10 10  
23 86 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 33,13 4,50 -10,87 10 10  
  66 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  67 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  81 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  85 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  90 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  91 shelam Quru Funnytail Kir Royal Joonas Penttinen KOTKA         HYL  
  92 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  94 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  61 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH         POIS  
  63 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 54, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 37,76 4,93 -13,24 0 -13,24 SERT-A
2 14 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 37,96 4,90 -13,04 0 -13,04  
3 23 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 38,22 4,87 -12,78 0 -12,78  
4 4 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU 39,63 4,69 -11,37 0 -11,37  
5 26 borcol Chapter Inflight Affair 2 Remember Annette Alfonso (USA) 40,35 4,61 -10,65 0 -10,65  
6 37 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH 40,94 4,54 -10,06 0 -10,06  
7 42 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen HSKH 43,30 4,30 -7,70 0 -7,70  
8 19 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 44,25 4,20 -6,75 0 -6,75  
9 54 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 47,58 3,91 -3,42 0 -3,42  
10 10 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 53,77 3,46 2,77 0 2,77  
11 35 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA 36,16 5,14 -14,84 5 5  
12 15 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU 36,42 5,11 -14,58 5 5  
13 24 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 39,47 4,71 -11,53 5 5  
14 45 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 39,67 4,69 -11,33 5 5  
15 47 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 40,18 4,63 -10,82 5 5  
16 60 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK 46,87 3,97 -4,13 5 5  
17 133 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD 48,50 3,84 -2,50 5 5  
18 50 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI 36,42 5,11 -14,58 10 10 Juoksu
19 28 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK 36,59 5,08 -14,41 10 10  
20 53 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH 47,95 3,88 -3,05 10 10  
21 44 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 48,42 3,84 -2,58 10 10  
22 36 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 41,59 4,47 -9,41 15 15  
23 3 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 45,43 4,09 -5,57 15 15  
24 43 labnou Manu Dark Water's Electric Star Maija Salonen HSKH 50,28 3,70 -0,72 15 15  
25 59 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 38,51 4,83 -12,49 20 20  
26 40 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu SISU 45,01 4,13 -5,99 20 20  
27 46 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT 47,97 3,88 -3,03 20 20  
28 33 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 49,79 3,74 -1,21 25 25  
  1 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  5 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  6 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen JAU         HYL  
  7 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  8 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU         HYL  
  12 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  13 borcol Zenn Inflight Livin' The Now Karen Holik (USA)         HYL  
  21 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  22 borcol Mei At Your Service Made In Mei Päivi Huuskonen HU-PU         HYL  
  25 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         HYL  
  27 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  29 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook Raija Hyvärinen NODO         HYL  
  30 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  31 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  32 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  34 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  38 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW         HYL  
  39 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  41 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  48 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  49 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL Juoksu
  51 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  52 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen HSKH         HYL  
  56 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  57 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  58 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Oona Mäki HSKH         HYL  
  9 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  
  11 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 17:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 28, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 31,18 4,52 -8,82 0 -8,82  
2 114 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 32,55 4,33 -7,45 0 -7,45  
3 101 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 32,97 4,28 -7,03 0 -7,03  
4 110 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 32,99 4,27 -7,01 0 -7,01  
5 119 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 35,46 3,98 -4,54 0 -4,54  
6 111 käävil Sirkku Firefly Maarit Saarikoski JAU 35,70 3,95 -4,30 0 -4,30 Juoksu
7 123 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 36,34 3,88 -3,66 0 -3,66  
8 129 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 36,75 3,84 -3,25 0 -3,25  
9 104 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 37,50 3,76 -2,50 0 -2,50  
10 116 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK 38,79 3,63 -1,21 0 -1,21  
11 132 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 40,05 3,52 0,05 0 0,05  
12 117 chihup Myrtti Chinellyn Sweet Myrtle Kati Koskinen ERTTI 41,46 3,40 1,46 0 1,46  
13 126 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 32,18 4,38 -7,82 5 5  
14 131 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 36,56 3,86 -3,44 5 5  
15 102 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 38,71 3,64 -1,29 5 5  
16 122 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 40,42 3,49 0,42 5 5,42  
17 103 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI 45,75 3,08 5,75 0 5,75  
18 106 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 41,91 3,36 1,91 5 6,91  
19 113 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU 36,94 3,82 -3,06 10 10  
20 125 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH 52,90 2,66 12,90 5 17,90  
  105 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  108 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  112 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT         HYL  
  115 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  120 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  121 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT         HYL  
  124 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  130 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  128 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 14:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 34, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 29,27 4,82 -10,73 0 -10,73 SERT-H
2 73 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 31,11 4,53 -8,89 0 -8,89  
3 90 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 31,99 4,41 -8,01 0 -8,01  
4 62 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 32,03 4,40 -7,97 0 -7,97  
5 82 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo SISU 32,38 4,36 -7,62 0 -7,62  
6 69 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 32,61 4,32 -7,39 0 -7,39  
7 81 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 32,99 4,27 -7,01 0 -7,01  
8 88 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 33,18 4,25 -6,82 0 -6,82  
9 72 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 33,35 4,23 -6,65 0 -6,65  
10 79 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA 33,90 4,16 -6,10 0 -6,10  
11 100 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU 34,51 4,09 -5,49 0 -5,49  
12 68 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 35,61 3,96 -4,39 0 -4,39  
13 98 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 35,74 3,94 -4,26 0 -4,26  
14 71 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 37,41 3,77 -2,59 0 -2,59  
15 66 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 29,70 4,75 -10,30 5 5  
16 92 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 31,65 4,45 -8,35 5 5  
17 93 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 34,93 4,04 -5,07 5 5  
18 64 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 37,03 3,81 -2,97 5 5  
19 86 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK 37,99 3,71 -2,01 5 5  
20 77 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA 37,97 3,71 -2,03 10 10  
  67 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  75 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  76 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  78 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho TUUKK         HYL  
  80 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  83 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  84 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  85 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  87 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  89 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  94 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  96 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Frida Nordlund HANKO         HYL  
  97 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  99 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  61 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH         POIS  
  63 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  74 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 57, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 30,58 5,33 -11,42 0 -11,42  
2 8 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 31,83 5,12 -10,17 0 -10,17  
3 31 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM 32,02 5,09 -9,98 0 -9,98 SERT-H
4 45 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 33,84 4,82 -8,16 0 -8,16  
5 26 borcol Chapter Inflight Affair 2 Remember Annette Alfonso (USA) 34,33 4,75 -7,67 0 -7,67  
6 22 borcol Mei At Your Service Made In Mei Päivi Huuskonen HU-PU 34,73 4,69 -7,27 0 -7,27  
7 19 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 40,23 4,05 -1,77 0 -1,77  
8 5 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 32,01 5,09 -9,99 5 5  
9 34 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 33,28 4,90 -8,72 5 5  
10 24 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 37,35 4,36 -4,65 5 5  
11 42 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen HSKH 42,58 3,83 0,58 5 5,58  
12 38 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 33,23 4,91 -8,77 10 10  
13 56 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS 33,81 4,82 -8,19 10 10  
14 12 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 34,35 4,74 -7,65 10 10  
15 14 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 37,38 4,36 -4,62 10 10  
16 23 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 37,78 4,31 -4,22 10 10  
17 46 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT 40,44 4,03 -1,56 10 10  
18 16 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 40,69 4,01 -1,31 10 10  
19 18 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK 43,22 3,77 1,22 10 11,22  
20 54 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 43,62 3,74 1,62 10 11,62  
21 43 labnou Manu Dark Water's Electric Star Maija Salonen HSKH 46,34 3,52 4,34 10 14,34  
22 57 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 33,91 4,81 -8,09 15 15  
23 41 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 34,93 4,67 -7,07 15 15  
24 49 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 36,88 4,42 -5,12 15 15  
25 3 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 39,92 4,08 -2,08 15 15  
26 2 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU 53,81 3,03 11,81 5 16,81  
27 47 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 40,55 4,02 -1,45 20 20  
28 27 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU 39,03 4,18 -2,97 30 30  
  1 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  4 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU         HYL  
  6 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen JAU         HYL  
  10 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY         HYL  
  13 borcol Zenn Inflight Livin' The Now Karen Holik (USA)         HYL  
  15 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU         HYL  
  17 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK         HYL  
  20 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  21 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  25 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         HYL  
  28 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  29 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook Raija Hyvärinen NODO         HYL  
  30 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  32 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  33 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  35 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA         HYL  
  36 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  37 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  39 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  40 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu SISU         HYL  
  44 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  48 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH         HYL  
  50 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  51 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  53 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  58 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Oona Mäki HSKH         HYL  
  59 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  60 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         HYL  
  133 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  9 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  
  11 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 18:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 23, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 32,88 4,41 -9,12 0 -9,12  
2 108 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 33,44 4,34 -8,56 0 -8,56  
3 101 parson Chili Tairngire Tangerine timo Puusaari RIMA 34,13 4,25 -7,87 0 -7,87  
4 131 shelam Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 34,48 4,20 -7,52 0 -7,52  
5 114 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 34,77 4,17 -7,23 0 -7,23  
6 113 parson Lola Tupla-Täplän Lisa Rauni Hägglund JAU 34,87 4,16 -7,13 0 -7,13  
7 129 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 36,66 3,95 -5,34 0 -5,34  
8 120 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 36,92 3,93 -5,08 0 -5,08  
9 109 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 37,60 3,86 -4,40 0 -4,40  
10 110 borter Monni Grindstones Gibson Les Paul Teemu Jaakola BAT 38,57 3,76 -3,43 0 -3,43  
11 116 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK 40,32 3,60 -1,68 0 -1,68  
12 104 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 41,17 3,52 -0,83 0 -0,83  
13 127 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 41,36 3,51 -0,64 0 -0,64  
14 132 chihup Tarmo Chinellyn Tender Icebreaker Kati Koskinen ERTTI 41,92 3,46 -0,08 0 -0,08  
15 117 chihup Myrtti Chinellyn Sweet Myrtle Kati Koskinen ERTTI 44,12 3,29 2,12 0 2,12  
16 125 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH 44,49 3,26 2,49 0 2,49  
17 115 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 32,89 4,41 -9,11 5 5  
  103 chihup Risto Chinellyn Secret Superman Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  119 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  121 parson Windy Scotstyles Flying With The Wind Kaisa Laine A-KOT         HYL  
  124 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  126 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  130 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  128 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 30, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen TSAU 39,51 4,76 -11,49 0 -11,49  
2 62 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 39,76 4,73 -11,24 0 -11,24  
3 82 mudi Pantse Vimmatun Särmäsälli Taneli Ikäheimo SISU 41,24 4,56 -9,76 0 -9,76  
4 81 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 42,52 4,42 -8,48 0 -8,48  
5 69 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 42,59 4,41 -8,41 0 -8,41  
6 100 kromfo Noita Atsalean Aura Sami Suvanto HAU 43,10 4,36 -7,90 0 -7,90  
7 88 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 44,34 4,24 -6,66 0 -6,66  
8 77 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA 44,85 4,19 -6,15 0 -6,15  
9 71 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 47,61 3,95 -3,39 0 -3,39  
10 66 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 35,37 5,32 -15,63 5 5  
11 97 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 39,21 4,80 -11,79 5 5  
12 87 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 41,23 4,56 -9,77 5 5  
13 96 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Frida Nordlund HANKO 44,03 4,27 -6,97 5 5  
14 85 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 48,31 3,89 -2,69 5 5  
15 80 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH 54,83 3,43 3,83 5 8,83  
16 95 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 42,69 4,40 -8,31 15 15  
17 92 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 46,54 4,04 -4,46 15 15  
  64 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  65 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  73 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Minna Päivärinta HAU         HYL  
  75 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  76 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  79 espves ALI Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  83 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  86 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas TAMSK         HYL  
  89 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  90 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  94 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU         HYL  
  98 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  99 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  61 espves Romeo Caraydan Dios Mio Sanna Lehtonen HSKH         POIS  
  63 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  74 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH         POIS  
  84 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  91 shelam Quru Funnytail Kir Royal Joonas Penttinen KOTKA         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 56, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 36,91 5,09 -14,09 0 -14,09  
2 7 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 36,97 5,09 -14,03 0 -14,03  
3 38 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 37,92 4,96 -13,08 0 -13,08  
4 13 borcol Zenn Inflight Livin' The Now Karen Holik (USA) 38,89 4,83 -12,11 0 -12,11 SERT-A
5 12 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 42,49 4,43 -8,51 0 -8,51  
6 19 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 47,32 3,97 -3,68 0 -3,68  
7 18 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK 47,65 3,94 -3,35 0 -3,35  
8 52 lagrom Toto Wildfinn Compagnone Laura Nissinen HSKH 48,36 3,89 -2,64 0 -2,64  
9 54 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 48,77 3,86 -2,23 0 -2,23  
10 6 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen JAU 38,42 4,89 -12,58 5 5  
11 8 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 38,83 4,84 -12,17 5 5  
12 1 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 40,55 4,64 -10,45 5 5  
13 36 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 41,47 4,53 -9,53 5 5  
14 23 borcol Roc Be Angel Czech Fan Jaakko Suoknuuti LAW 44,51 4,22 -6,49 5 5  
15 40 auspai Kiksi Ghosteye's Flaming Pearl Hinni Ruottu SISU 47,84 3,93 -3,16 5 5  
16 2 peruni Noita Icy Star´s Witch Hunt Maija Heimonen JAU 57,25 3,28 6,25 0 6,25  
17 14 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 43,10 4,36 -7,90 10 10  
18 10 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 59,49 3,16 8,49 5 13,49  
19 41 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 39,36 4,78 -11,64 15 15  
20 15 borcol Spirit Nice Of You To Come Bye Always Ready Jonna Palmu HAU 45,27 4,15 -5,73 15 15  
21 48 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio HSKH 62,37 3,01 11,37 10 21,37  
  3 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  4 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU         HYL  
  5 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  16 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  20 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  21 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  22 borcol Mei At Your Service Made In Mei Päivi Huuskonen HU-PU         HYL  
  24 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  25 auskel Maisa Kiipelin Kova Kanuuna Noora Heino I-HAH         HYL  
  26 borcol Chapter Inflight Affair 2 Remember Annette Alfonso (USA)         HYL  
  27 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  28 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen PORSK         HYL  
  30 borcol Tuju Somollis Tuju Kati Dahlström TAKUT         HYL  
  31 borcol Flow Somollis Flo-Jo Maria Mäkelä PCTEAM         HYL  
  32 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  33 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  34 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  35 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA         HYL  
  37 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  39 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  42 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen HSKH         HYL  
  43 labnou Manu Dark Water's Electric Star Maija Salonen HSKH         HYL  
  45 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  46 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen BAT         HYL  
  47 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  49 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  50 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  53 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  55 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  56 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  57 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  58 belpat Diiva Diamant Des Pistes Noires Oona Mäki HSKH         HYL  
  59 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  60 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         HYL  
  133 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  9 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  
  11 borcol Di Little Step´s Wendy Kati Immonen SPOK         POIS