Kilpailu 13.3.2016, paikka VANTAA, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 141 s, eteneminopeus 2,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD 34,91 2,46 -8,09 5 5  
2 210 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 37,62 2,29 -5,38 5 5  
3 212 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 39,44 2,18 -3,56 5 5  
4 208 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 43,23 1,99 0,23 5 5,23  
5 213 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice Erja Luoma HSKK 51,71 1,66 8,71 0 8,71  
6 207 x-rotu Hertta Hertta Veera Flink JAU 42,13 2,04 -0,87 10 10  
  201 käävil Into Sarahill Parole Dámour Katri Saarela HSKH         HYL  
  209 walter Devi Vicway Heroine Tarja Dillström KKK         HYL  
  211 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  214 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 parson Mila Tupla-Täplän Sitkeä Sydän Rauni Hägglund JAU 33,61 4,20 -9,39 0 -9,39 LUVA
2 224 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen AGRY 39,51 3,57 -3,49 0 -3,49 LUVA
3 218 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH 42,06 3,35 -0,94 0 -0,94 LUVA
4 226 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH 43,20 3,26 0,20 5 5,20  
5 221 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU 40,52 3,48 -2,48 10 10  
6 216 espves Tuukka Caraydan Jig Heini Mölsä HSKH 42,17 3,34 -0,83 10 10  
  219 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  220 bulter Luna Bt-Mania Desdemona Jenna Vihervuori AGRY         HYL  
  222 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  223 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         HYL  
  225 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 belpat Weksi Chaos Jani Niemelä KAT 29,73 4,74 -13,27 0 -13,27 SERT
2 228 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD 32,06 4,40 -10,94 0 -10,94 SERT
3 238 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 37,02 3,81 -5,98 0 -5,98 LUVA
4 235 sakpai Vinski Pikku Tiitiäisen Acdc Tanja Kostamo JOA 37,71 3,74 -5,29 0 -5,29 SERT
5 227 kulnou Ilo Kultaharjun Britti Bello Johanna Paavilainen P-HAU 44,25 3,19 1,25 0 1,25  
6 231 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg HSKH 28,55 4,94 -14,45 5 5  
7 244 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH 37,73 3,74 -5,27 5 5  
8 236 belpag Rita Black Master´s Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK 40,02 3,52 -2,98 5 5  
9 240 borcol Nirri Myytin Silkkii Saila Innanen KKK 28,95 4,87 -14,05 10 10  
10 234 beauce BREE Avataran Brittany Mari Kurenmaa TUUKK 34,71 4,06 -8,29 15 15  
11 243 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD 35,12 4,01 -7,88 15 15  
12 241 lappor Kitka Nutukas Porokahvinporo Katja Torn KOIVU 57,05 2,47 14,05 5 19,05  
13 230 borcol Maia Tronic Linnea Niina Lehtinen P-HAU 27,56 5,12 -15,44 20 20  
14 239 kulnou Moa Goldfellow Lovespell Kirsi Pässilä HSKK 59,43 2,37 16,43 20 36,43  
  229 belpam Goa Goa Vom Blauen Mistral Suvi Virtala HAUHAU         HYL  
  233 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  242 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  245 labnou Tessa Sukkela Jäähippu Elina Lehtovirta HSKH         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 252 borter Moona Tigerlike Right On Time Miia Tuokko KOTKA 42,39 3,77 -6,61 0 -6,61 SERT
2 246 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI 45,13 3,55 -3,87 0 -3,87 LUVA
3 251 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 55,71 2,87 6,71 5 11,71  
4 249 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola NODO 51,49 3,11 2,49 10 12,49  
5 248 kääpin Ralle Senicitas Johnny Guitar Riikka Yrjönen JANKK 57,63 2,78 8,63 10 18,63  
  250 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 33,37 4,80 -15,63 0 -15,63 SERT
  255 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         HYL  
  257 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  258 kesvil Laika Woolly Bohemia's Mary Bell Tiina Silventoinen HSKH         HYL  
  259 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         HYL  
  253 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 13:25, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 16, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 263 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU 33,38 4,79 -15,62 0 -15,62 SERT
2 276 borcol Kofi Eyewitness Game On Milja Tamminen HSKH 34,67 4,61 -14,33 0 -14,33 SERT
3 260 belpat IP Domina Janica Nurminen ATD 35,36 4,53 -13,64 0 -13,64 LUVA
4 271 briard Lasse Boondock's Last Call To Flight Tiina Sköönilä JAU 42,98 3,72 -6,02 0 -6,02 LUVA
5 261 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 45,85 3,49 -3,15 0 -3,15  
6 265 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 34,00 4,71 -15,00 5 5  
7 274 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 37,28 4,29 -11,72 5 5  
8 267 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH 39,11 4,09 -9,89 5 5  
9 262 porves Toto Pennydale Daredevil Hannele Kettunen E-HKK 41,76 3,83 -7,24 5 5  
10 272 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Senni Huotari VEIKK 43,87 3,65 -5,13 5 5  
11 269 vehter Lyyti Fromzero Lia Saana Talonen I-HAH 50,11 3,19 1,11 5 6,11  
  264 valpai Lumi Jasin Golden Gift Giselle Petri Tuhkanen HSKH         HYL  
  268 walspa Jane Amanda Siiri Rantala HSKH         HYL  
  270 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  273 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  275 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  266 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 11:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD 31,42 4,97 -15,58 0 -15,58  
2 212 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 34,80 4,48 -12,20 0 -12,20  
3 205 mittel Konsta Hulmukan Konsta Laura Kauppinen JAU 35,75 4,36 -11,25 0 -11,25 LUVA
4 210 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 36,48 4,28 -10,52 0 -10,52  
5 201 käävil Into Sarahill Parole Dámour Katri Saarela HSKH 39,35 3,96 -7,65 0 -7,65 LUVA
6 214 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Tiia Tuhkanen AGRY 35,54 4,39 -11,46 5 5  
7 203 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 39,22 3,98 -7,78 10 10  
8 208 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 49,24 3,17 2,24 15 17,24  
9 213 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice Erja Luoma HSKK 63,61 2,45 16,61 10 26,61  
10 204 lägpys Hippu Karjakon Jokapoika Marika Rautiainen HSKH 66,03 2,36 19,03 10 29,03  
  206 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH         HYL  
  207 x-rotu Hertta Hertta Veera Flink JAU         HYL  
  209 walter Devi Vicway Heroine Tarja Dillström KKK         HYL  
  215 toyvil Viuhti Sarahill Fils Noir Dámour Katri Saarela HSKH         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 parson Mila Tupla-Täplän Sitkeä Sydän Rauni Hägglund JAU 31,27 4,99 -15,73 0 -15,73  
2 221 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU 38,82 4,02 -8,18 0 -8,18 LUVA
3 225 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI 39,29 3,97 -7,71 5 5  
4 220 bulter Luna Bt-Mania Desdemona Jenna Vihervuori AGRY 50,83 3,07 3,83 5 8,83  
5 223 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY 34,37 4,54 -12,63 10 10  
6 224 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen AGRY 51,58 3,02 4,58 10 14,58  
  218 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  219 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  222 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  226 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 14, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 236 belpag Rita Black Master´s Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK 34,81 4,48 -12,19 0 -12,19  
2 233 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 29,29 5,33 -17,71 5 5  
3 231 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg HSKH 34,09 4,58 -12,91 10 10  
4 234 beauce BREE Avataran Brittany Mari Kurenmaa TUUKK 37,31 4,18 -9,69 10 10  
5 244 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH 42,02 3,71 -4,98 10 10  
6 240 borcol Nirri Myytin Silkkii Saila Innanen KKK 31,90 4,89 -15,10 15 15  
7 238 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 56,51 2,76 9,51 20 29,51  
8 245 labnou Tessa Sukkela Jäähippu Elina Lehtovirta HSKH 63,89 2,44 16,89 15 31,89  
9 239 kulnou Moa Goldfellow Lovespell Kirsi Pässilä HSKK 69,93 2,23 22,93 10 32,93  
  227 kulnou Ilo Kultaharjun Britti Bello Johanna Paavilainen P-HAU         HYL  
  229 belpam Goa Goa Vom Blauen Mistral Suvi Virtala HAUHAU         HYL  
  230 borcol Maia Tronic Linnea Niina Lehtinen P-HAU         HYL  
  232 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor Tuuli Strang HAU         HYL  
  242 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 14:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 5, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 249 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola NODO 45,13 3,59 -1,87 0 -1,87  
2 248 kääpin Ralle Senicitas Johnny Guitar Riikka Yrjönen JANKK 41,25 3,93 -5,75 5 5  
  246 chihup Aarre Chinellyn Golden Treasure Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  247 käävil Osmo Seachild Aabraham Nina Keltto AGRY         HYL  
  251 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  252 borter Moona Tigerlike Right On Time Miia Tuokko KOTKA         POIS Luokkanousu 3lk

E hyppyrata, medi 2, kello 14:10, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 253 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 30,75 5,27 -16,25 0 -16,25 LUVA
2 254 shelam Jazz Bosom Buddy's Look At Me Rosanna Silander I-HAH 33,96 4,77 -13,04 0 -13,04 LUVA
3 258 kesvil Laika Woolly Bohemia's Mary Bell Tiina Silventoinen HSKH 36,34 4,46 -10,66 5 5  
  255 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         HYL  
  257 kesvil Rosso Celesterling Easy Rider Kati Turunen RIMA         HYL  
  259 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         HYL  
  256 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK         POIS Luokkanousu 3lk

E hyppyrata, maksi 2, kello 14:30, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 269 vehter Lyyti Fromzero Lia Saana Talonen I-HAH 42,99 3,77 -4,01 0 -4,01 LUVA
2 265 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 32,42 5,00 -14,58 5 5  
3 268 walspa Jane Amanda Siiri Rantala HSKH 37,79 4,29 -9,21 5 5  
4 262 porves Toto Pennydale Daredevil Hannele Kettunen E-HKK 41,03 3,95 -5,97 5 5  
5 274 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 41,37 3,92 -5,63 5 5  
6 272 belpag Naku Valkohampaan Au-Au Senni Huotari VEIKK 31,23 5,19 -15,77 15 15  
  228 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD         HYL  
  260 belpat IP Domina Janica Nurminen ATD         HYL  
  267 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH         HYL  
  270 belpat Leika Tarkatan Leimahdus Anni Törhönen TSAU         HYL  
  271 briard Lasse Boondock's Last Call To Flight Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  273 borcol Luna Demzina's Piece Of My Heart Satu Silanterä TSAU         HYL  
  235 sakpai Vinski Pikku Tiitiäisen Acdc Tanja Kostamo JOA         POIS  
  263 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         POIS Luokkanousu 3lk
  264 valpai Lumi Jasin Golden Gift Giselle Petri Tuhkanen HSKH         POIS  
  266 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         POIS  
  276 borcol Kofi Eyewitness Game On Milja Tamminen HSKH         POIS Luokkanousu 3lk