Kilpailu 16.4.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 37, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 35,76 4,28 -8,24 0 -8,24  
2 7 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 36,79 4,16 -7,21 0 -7,21  
3 40 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 39,38 3,88 -4,62 0 -4,62 SERT-A
4 41 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 40,58 3,77 -3,42 0 -3,42  
5 37 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 44,46 3,44 0,46 0 0,46  
6 12 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 45,51 3,36 1,51 0 1,51  
7 44 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 35,69 4,29 -8,31 5 5  
8 39 shelam DIna Dinastia Sunny Family Ekaterina Patskevich (RUS) 36,47 4,20 -7,53 5 5  
9 26 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK 41,05 3,73 -2,95 5 5  
10 25 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 42,65 3,59 -1,35 5 5  
11 5 koohon Meika Black Amiikos Wemeldine Weia Tiia Vuojolainen KSSK 47,27 3,24 3,27 5 8,27  
12 43 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 32,63 4,69 -11,37 10 10  
13 21 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 39,89 3,84 -4,11 10 10  
14 11 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 42,88 3,57 -1,12 10 10  
15 3 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 49,55 3,09 5,55 10 15,55  
  1 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  2 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  6 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  8 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  10 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  14 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  15 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  16 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  18 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH         HYL  
  23 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  24 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  27 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  28 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  30 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  31 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  33 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  34 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  35 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  36 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  38 borter Osku Demimoon On His Way Pia Hiitiö RIMA         HYL  
  42 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  45 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  4 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  
  9 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT         POIS  
  29 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         POIS  
  32 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 42, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 36,17 4,73 -12,83 0 -12,83  
2 82 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 36,86 4,64 -12,14 0 -12,14  
3 97 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 37,42 4,57 -11,58 0 -11,58  
4 64 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 37,88 4,51 -11,12 0 -11,12  
5 95 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 37,98 4,50 -11,02 0 -11,02  
6 88 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 38,13 4,49 -10,87 0 -10,87  
7 72 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 38,34 4,46 -10,66 0 -10,66  
8 48 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 38,44 4,45 -10,56 0 -10,56  
9 52 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi HSKH 31,48 5,43 -17,52 5 5  
10 89 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH 33,34 5,13 -15,66 5 5  
11 91 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 33,51 5,10 -15,49 5 5  
12 70 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 34,20 5,00 -14,80 5 5  
13 51 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 35,24 4,85 -13,76 5 5  
14 94 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 35,33 4,84 -13,67 5 5  
15 59 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 37,78 4,53 -11,22 5 5  
16 54 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 40,45 4,23 -8,55 5 5  
17 50 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 40,84 4,19 -8,16 5 5  
18 66 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH 42,70 4,01 -6,30 5 5  
19 46 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA 46,89 3,65 -2,11 5 5  
20 56 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 35,20 4,86 -13,80 10 10  
21 96 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 40,67 4,20 -8,33 10 10  
22 49 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU 42,77 4,00 -6,23 10 10  
23 65 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 45,80 3,73 -3,20 15 15  
24 77 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 54,26 3,15 5,26 10 15,26  
  47 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH         HYL  
  55 shelam Isla Agarwaen Aysla Inka Räsänen POKS RY         HYL  
  58 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  60 auskel Hatti Dinaisa Snowflake Lotta Lipsanen VARPS         HYL  
  69 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  71 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  74 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  75 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  76 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  78 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  80 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  81 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  83 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  85 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  86 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  90 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  92 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  93 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  53 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         POIS  
  67 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         POIS  
  68 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         POIS  
  79 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS  
  87 skette Czeska Illusia Tuskulum Anna-Maija Grönlund HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 57, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 31,58 5,41 -17,42 0 -17,42  
2 161 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 32,40 5,28 -16,60 0 -16,60  
3 101 borcol Dobby Flyland Black Blizzard Maarja Haljasmäe (EST) 32,93 5,19 -16,07 0 -16,07 SERT-A
4 100 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 33,15 5,16 -15,85 0 -15,85  
4 138 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 33,15 5,16 -15,85 0 -15,85  
6 104 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 33,88 5,05 -15,12 0 -15,12  
7 110 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 33,99 5,03 -15,01 0 -15,01  
8 142 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST) 34,03 5,03 -14,97 0 -14,97  
9 124 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 34,99 4,89 -14,01 0 -14,01  
10 126 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU 35,58 4,81 -13,42 0 -13,42  
11 151 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 35,86 4,77 -13,14 0 -13,14  
12 107 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH 36,06 4,74 -12,94 0 -12,94  
13 129 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 39,47 4,33 -9,53 0 -9,53  
14 132 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Jade Erkko BAT 41,87 4,08 -7,13 0 -7,13  
15 140 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK 42,24 4,05 -6,76 0 -6,76  
16 155 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 48,13 3,55 -0,87 0 -0,87  
17 143 borcol Keili Maeglin Keilidh Inga Järv (EST) 33,16 5,16 -15,84 5 5  
18 128 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU 33,90 5,04 -15,10 5 5  
19 145 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 33,98 5,03 -15,02 5 5  
20 112 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 34,08 5,02 -14,92 5 5  
21 134 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 34,12 5,01 -14,88 5 5  
22 137 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 34,42 4,97 -14,58 5 5  
23 152 kroati Mai Tuus Iltatähti Noora Oikarinen LAU 36,32 4,71 -12,68 5 5  
24 99 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 37,25 4,59 -11,75 5 5  
25 158 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 39,62 4,32 -9,38 5 5  
26 117 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 40,07 4,27 -8,93 5 5  
27 160 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 44,29 3,86 -4,71 5 5  
28 123 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD 44,43 3,85 -4,57 5 5  
29 120 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU 46,11 3,71 -2,89 5 5  
30 146 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 33,94 5,04 -15,06 10 10  
31 130 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 34,17 5,00 -14,83 10 10  
32 127 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 36,36 4,70 -12,64 10 10  
33 102 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT 43,81 3,90 -5,19 10 10  
34 103 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU 45,05 3,80 -3,95 25 25  
  105 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  106 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  108 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  109 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  111 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  114 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  115 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  116 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA         HYL  
  121 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  122 borcol Chi.Li. Brings Victory Star Alexey Vityugov (RUS)         HYL  
  131 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  135 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  136 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  139 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  144 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  147 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  148 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  149 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  150 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK         HYL  
  153 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  154 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  157 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  159 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  113 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU         POIS  
  133 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 34, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 28,31 5,05 -11,69 0 -11,69  
2 10 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA 33,38 4,28 -6,62 0 -6,62 SERT-H
3 1 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 35,28 4,05 -4,72 0 -4,72  
4 37 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 40,50 3,53 0,50 0 0,50  
5 39 shelam DIna Dinastia Sunny Family Ekaterina Patskevich (RUS) 37,22 3,84 -2,78 5 5  
6 13 kääsna Arro Tmavi Knir Block-Buster Henna Yli-Leppälä JAU 44,75 3,20 4,75 5 9,75  
7 15 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 41,56 3,44 1,56 10 11,56  
8 2 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 51,60 2,77 11,60 10 21,60  
  3 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  5 koohon Meika Black Amiikos Wemeldine Weia Tiia Vuojolainen KSSK         HYL  
  7 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU         HYL  
  8 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  11 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  12 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH         HYL  
  14 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  16 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  19 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  20 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  21 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  23 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  24 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  25 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  27 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  28 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  30 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  31 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  33 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  
  34 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  35 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  36 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  38 borter Osku Demimoon On His Way Pia Hiitiö RIMA         HYL  
  40 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  43 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  45 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  4 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  
  9 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT         POIS  
  17 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU         POIS  
  29 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         POIS  
  32 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 13:55, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 45, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 28,86 4,95 -11,14 0 -11,14  
2 82 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 31,24 4,58 -8,76 0 -8,76  
3 63 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 31,26 4,57 -8,74 0 -8,74 SERT-H
4 54 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 31,51 4,54 -8,49 0 -8,49  
5 58 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 32,66 4,38 -7,34 0 -7,34  
6 68 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 33,46 4,27 -6,54 0 -6,54  
7 95 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 33,51 4,27 -6,49 0 -6,49  
8 62 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä JAU 38,72 3,69 -1,28 0 -1,28  
9 89 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH 27,51 5,20 -12,49 5 5  
10 90 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU 29,81 4,80 -10,19 5 5  
11 46 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA 33,09 4,32 -6,91 5 5  
12 81 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 39,58 3,61 -0,42 5 5  
13 91 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 31,80 4,50 -8,20 10 10  
14 85 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 37,84 3,78 -2,16 10 10  
  48 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  49 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  50 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  51 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  52 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi HSKH         HYL  
  55 shelam Isla Agarwaen Aysla Inka Räsänen POKS RY         HYL  
  56 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  59 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  60 auskel Hatti Dinaisa Snowflake Lotta Lipsanen VARPS         HYL  
  61 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA         HYL  
  64 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  66 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  69 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  70 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  71 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  73 espves Ronja Caraydan Felucia Jade Erkko BAT         HYL  
  74 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  75 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  76 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  77 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  78 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  80 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  83 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  86 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  88 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  92 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  93 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  94 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  96 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU         HYL  
  97 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  98 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT         HYL  
  53 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         POIS  
  57 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         POIS  
  67 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         POIS  
  79 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 17:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 61, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 30,39 5,56 -15,61 0 -15,61  
2 125 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 30,63 5,52 -15,37 0 -15,37  
3 110 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 30,67 5,51 -15,33 0 -15,33  
4 127 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 31,07 5,44 -14,93 0 -14,93  
5 138 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 31,41 5,38 -14,59 0 -14,59  
6 134 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU 31,62 5,34 -14,38 0 -14,38  
7 106 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 31,65 5,34 -14,35 0 -14,35  
8 143 borcol Keili Maeglin Keilidh Inga Järv (EST) 32,14 5,26 -13,86 0 -13,86  
9 136 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 32,21 5,25 -13,79 0 -13,79  
10 124 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 32,41 5,21 -13,59 0 -13,59  
11 100 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 32,70 5,17 -13,30 0 -13,30  
12 142 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST) 32,85 5,14 -13,15 0 -13,15  
13 107 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH 34,24 4,94 -11,76 0 -11,76  
14 160 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 35,82 4,72 -10,18 0 -10,18  
15 118 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU 36,43 4,64 -9,57 0 -9,57  
16 129 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT 36,99 4,57 -9,01 0 -9,01  
17 150 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK 38,03 4,44 -7,97 0 -7,97  
18 117 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 38,14 4,43 -7,86 0 -7,86  
19 148 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 38,60 4,38 -7,40 0 -7,40  
20 132 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Jade Erkko BAT 40,65 4,16 -5,35 0 -5,35  
21 123 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD 41,70 4,05 -4,30 0 -4,30  
22 145 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 31,38 5,39 -14,62 5 5  
23 159 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU 31,49 5,37 -14,51 5 5  
24 112 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU 31,81 5,31 -14,19 5 5  
25 104 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 31,98 5,28 -14,02 5 5  
26 108 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 32,85 5,14 -13,15 5 5  
27 152 kroati Mai Tuus Iltatähti Noora Oikarinen LAU 33,86 4,99 -12,14 5 5  
28 111 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 37,00 4,57 -9,00 5 5  
29 135 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 48,82 3,46 2,82 5 7,82  
30 130 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 30,65 5,51 -15,35 10 10  
31 99 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 32,43 5,21 -13,57 10 10  
32 151 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 34,20 4,94 -11,80 10 10  
33 154 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 34,46 4,90 -11,54 10 10  
34 102 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT 36,37 4,65 -9,63 10 10  
35 119 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula BAT 37,34 4,53 -8,66 10 10  
36 158 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 34,97 4,83 -11,03 15 15  
37 109 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 35,53 4,76 -10,47 15 15  
  101 borcol Dobby Flyland Black Blizzard Maarja Haljasmäe (EST)         HYL  
  103 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU         HYL  
  105 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  114 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  115 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  116 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA         HYL  
  120 pitcol Monsteri Merry Moonray's Mona Lisa Tarja Kiander HAU         HYL  
  122 borcol Chi.Li. Brings Victory Star Alexey Vityugov (RUS)         HYL  
  126 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  128 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  131 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  137 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  139 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  140 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         HYL  
  141 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  144 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  146 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  147 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  149 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  153 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  155 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY         HYL  
  156 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU         HYL  
  157 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  161 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  113 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU         POIS  
  133 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 12:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 40, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen VEIKK 37,08 4,53 -11,92 0 -11,92  
2 33 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 37,35 4,50 -11,65 0 -11,65  
3 6 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH 40,04 4,20 -8,96 0 -8,96  
4 8 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 40,59 4,14 -8,41 0 -8,41 SERT-A
5 23 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 40,63 4,14 -8,37 0 -8,37  
6 30 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 41,19 4,08 -7,81 0 -7,81  
7 19 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 41,32 4,07 -7,68 0 -7,68  
8 39 shelam DIna Dinastia Sunny Family Ekaterina Patskevich (RUS) 41,49 4,05 -7,51 0 -7,51  
9 26 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK 44,69 3,76 -4,31 0 -4,31  
10 2 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 48,89 3,44 -0,11 0 -0,11  
11 37 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 50,13 3,35 1,13 0 1,13  
12 12 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 50,72 3,31 1,72 0 1,72  
13 43 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 39,28 4,28 -9,72 5 5  
14 7 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 39,37 4,27 -9,63 5 5  
15 10 parson Valma Kenkku Kenaz Marjo Vainio KOTKA 41,04 4,09 -7,96 5 5  
16 22 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 42,56 3,95 -6,44 5 5  
17 20 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 43,07 3,90 -5,93 5 5  
18 5 koohon Meika Black Amiikos Wemeldine Weia Tiia Vuojolainen KSSK 49,12 3,42 0,12 5 5,12  
19 13 kääsna Arro Tmavi Knir Block-Buster Henna Yli-Leppälä JAU 51,30 3,28 2,30 5 7,30  
20 21 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 48,87 3,44 -0,13 10 10  
21 28 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH 54,31 3,09 5,31 5 10,31  
22 38 borter Osku Demimoon On His Way Pia Hiitiö RIMA 47,75 3,52 -1,25 15 15  
23 45 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 55,12 3,05 6,12 10 16,12  
24 44 shelam Medley Freudenbringer Janica Jaana Leppänummi I-HAH 53,30 3,15 4,30 15 19,30  
  1 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  3 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  11 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  14 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  16 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  18 walter Nekku Ronesco Explorer Heini Leskinen HSKH         HYL  
  24 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen AGRY         HYL  
  25 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  27 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH         HYL  
  31 shelam Sumu Sleepless Amazing Race Sari Mikkilä LAGU         HYL  
  32 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  34 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  35 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  36 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  40 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU         HYL  
  41 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  4 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         POIS  
  17 x-rotu Vilma Vilma Hanna Downton JAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 42, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi HSKH 34,86 4,82 -14,14 0 -14,14  
2 91 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 36,09 4,66 -12,91 0 -12,91  
3 88 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 39,15 4,29 -9,85 0 -9,85  
4 55 shelam Isla Agarwaen Aysla Inka Räsänen POKS RY 41,85 4,01 -7,15 0 -7,15 SERT-A
5 61 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 42,13 3,99 -6,87 0 -6,87  
6 77 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 49,31 3,41 0,31 0 0,31  
7 71 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU 36,80 4,57 -12,20 5 5  
8 97 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 38,66 4,35 -10,34 5 5  
9 58 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 39,60 4,24 -9,40 5 5  
10 54 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 39,61 4,24 -9,39 5 5  
11 49 kromfo Sisi Inka Vom Rauhen Stein Katja Alalauri P-HAU 42,29 3,97 -6,71 5 5  
12 62 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä JAU 46,15 3,64 -2,85 5 5  
13 95 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 41,42 4,06 -7,58 10 10  
14 82 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 48,84 3,44 -0,16 10 10  
15 78 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 56,42 2,98 7,42 10 17,42  
  46 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  47 kromfo Nopsa Bingis Bolt Eila Kuronen I-HAH         HYL  
  48 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  50 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  51 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  56 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  59 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  60 auskel Hatti Dinaisa Snowflake Lotta Lipsanen VARPS         HYL  
  64 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  66 espves Raul Alfonso Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  68 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  69 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL  
  70 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  72 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         HYL  
  75 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  76 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  80 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  81 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  83 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  84 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  86 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  89 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH         HYL  
  90 kromfo Koko Bingis Anak Kecil Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  92 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  93 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH         HYL  
  94 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  96 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU         HYL  
  53 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         POIS  
  67 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         POIS  
  79 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 19:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 52, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 36,45 5,13 -16,55 0 -16,55  
2 121 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 37,10 5,04 -15,90 0 -15,90  
3 106 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 38,24 4,89 -14,76 0 -14,76  
4 139 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 38,68 4,84 -14,32 0 -14,32  
5 160 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 42,67 4,38 -10,33 0 -10,33 SERT-A
6 150 holpap Katla Hollandroy Undine Tania Grönroos PORSK 45,67 4,09 -7,33 0 -7,33  
7 125 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 36,13 5,18 -16,87 5 5  
8 127 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 37,54 4,98 -15,46 5 5  
9 100 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 37,89 4,93 -15,11 5 5  
10 128 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU 38,19 4,90 -14,81 5 5  
11 140 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK 54,20 3,45 1,20 5 6,20  
12 142 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST) 39,05 4,79 -13,95 10 10  
13 143 borcol Keili Maeglin Keilidh Inga Järv (EST) 40,24 4,65 -12,76 10 10  
14 99 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 40,27 4,64 -12,73 10 10  
15 152 kroati Mai Tuus Iltatähti Noora Oikarinen LAU 40,31 4,64 -12,69 10 10  
16 103 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU 42,45 4,41 -10,55 10 10  
17 118 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU 45,80 4,08 -7,20 10 10  
18 159 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU 41,15 4,54 -11,85 15 15  
19 122 borcol Chi.Li. Brings Victory Star Alexey Vityugov (RUS) 46,50 4,02 -6,50 15 15  
  101 borcol Dobby Flyland Black Blizzard Maarja Haljasmäe (EST)         HYL  
  102 borcol Yazo Oakmeadow Tornado Anne Viitanen TAKUT         HYL  
  105 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL  
  108 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  109 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  110 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  111 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  112 borcol Pika Never Never Land S' Jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  114 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  115 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  116 borcol Siru No Doubt Knights And Day Tarja-Liisa Hietala KOTKA         HYL  
  117 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  119 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  123 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  124 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  126 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  129 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  130 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  131 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  134 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  136 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  137 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  138 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  144 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  145 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  146 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  148 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  149 borcol Tuuri Never Never Land U' Dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  153 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  154 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  155 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY         HYL  
  157 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  158 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO         HYL  
  104 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  133 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         POIS  
  147 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  156 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU         POIS