Kilpailu 17.4.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 209 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT 35,16 3,98 -11,84 0 -11,84 SERT
2 211 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 41,80 3,35 -5,20 0 -5,20 SERT
3 202 shelam Nana Zaza's Queen Of Love Elisa Oinonen HAU 42,59 3,29 -4,41 0 -4,41 LUVA
4 212 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU 52,83 2,65 5,83 0 5,83  
5 203 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 48,00 2,92 1,00 5 6,00  
6 210 parson Vinski Fatous Intensive Athos Milja Silvasti AGRY 46,11 3,04 -0,89 10 10  
7 201 käävil Into Sarahill Parole Dámour Katri Saarela HSKH 48,91 2,86 1,91 10 11,91  
8 204 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 49,19 2,85 2,19 10 12,19  
  207 engkte Huikka Grindstones Circumpolar Whirl Jouni Mäkinen BAT         HYL  
  208 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  206 x-rotu Vince Vince Hanna Ruotsalainen KAT         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 215 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH 32,74 4,28 -14,26 0 -14,26 LUVA
2 222 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 44,19 3,17 -2,81 0 -2,81 LUVA
3 220 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 38,91 3,60 -8,09 5 5  
4 224 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH 32,97 4,25 -14,03 15 15  
5 225 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH 38,00 3,68 -9,00 15 15  
  214 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  216 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH         HYL  
  217 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  219 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  221 shelam Riima Celebren Moodie Inka Räsänen POKS RY         HYL  
  223 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  226 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 235 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH 25,34 5,53 -21,66 0 -21,66 LUVA
2 240 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 32,93 4,25 -14,07 0 -14,07 LUVA
3 237 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 38,53 3,63 -8,47 0 -8,47  
4 230 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 26,06 5,37 -20,94 5 5  
5 244 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 28,32 4,94 -18,68 5 5  
6 241 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 34,20 4,09 -12,80 5 5  
7 243 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH 30,24 4,63 -16,76 15 15  
  228 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  229 beauce Bree Avataran Brittany Mari Kurenmaa TUUKK         HYL  
  231 borcol Hori Matterhorn Ekaterina Patskevich (RUS)         HYL  
  234 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB         HYL  
  238 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  239 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  242 belpag Rita Black Master´s Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  
  245 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 12:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 246 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 46,22 3,24 0,22 0 0,22  
2 253 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 52,99 2,83 6,99 5 11,99  
  247 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH         HYL  
  249 mittel Lumo Kestikievarin Bertta Reetta Kangaslampi TAMSK         HYL  
  250 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast NODO         HYL  
  251 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  252 kääsna Etna Nouzer´s Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 12:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 254 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 35,45 4,23 -10,55 0 -10,55 SERT siirto 3lk
2 259 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH 52,57 2,85 6,57 5 11,57  
3 257 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH 53,76 2,79 7,76 5 12,76  
4 261 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU 43,32 3,46 -2,68 15 15  
5 255 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY 68,96 2,17 22,96 15 37,96  
  258 brater Lyyli Don Padrino's Perla Bianca Laura Merivirta KOIVU         HYL  
  260 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  262 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 13:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 236 auskel Teuvo Devonairs Davy Jones Petra Malin ATT 37,62 3,99 -8,38 0 -8,38 LUVA
2 265 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 48,55 3,09 2,55 0 2,55  
3 272 vehter Lyyti Fromzero Lia Saana Talonen I-HAH 47,52 3,16 1,52 5 6,52  
4 264 auspai Manta Maise's Joyfull Johanna Juntheikki HAUHAU 40,53 3,70 -5,47 10 10  
  227 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu (EST)         HYL  
  263 belpam Hippi Xilly´s Hippie Oma-Emmi Helin AGRY         HYL  
  268 auspai Särö Karvakamun Tähdenlento Katja Kiiltomäki JANKK         HYL  
  269 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL  
  270 borcol Gwen North Hill Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  271 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         HYL  
  267 borcol Jade Never Never Land A'palinka Raul Siim (EST)         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 11:25, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 shelam Nana Zaza's Queen Of Love Elisa Oinonen HAU 38,63 3,78 -8,37 0 -8,37 LUVA
2 203 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 43,44 3,36 -3,56 0 -3,56 LUVA
3 212 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU 47,90 3,05 0,90 0 0,90  
4 208 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 49,76 2,93 2,76 0 2,76  
  204 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  205 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  207 engkte Huikka Grindstones Circumpolar Whirl Jouni Mäkinen BAT         HYL  
  210 parson Vinski Fatous Intensive Athos Milja Silvasti AGRY         HYL  
  213 toyvil Viuhti Sarahill Fils Noir Dámour Katri Saarela HSKH         HYL  
  206 x-rotu Vince Vince Hanna Ruotsalainen KAT         POIS  
  211 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 11:25, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT 27,73 5,26 -19,27 0 -19,27  
2 225 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH 29,23 4,99 -17,77 0 -17,77 LUVA
3 215 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH 31,76 4,60 -15,24 0 -15,24 LUVA
4 221 shelam Riima Celebren Moodie Inka Räsänen POKS RY 32,78 4,45 -14,22 0 -14,22 LUVA
5 217 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT 37,33 3,91 -9,67 0 -9,67 LUVA
6 226 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH 38,89 3,75 -8,11 0 -8,11 LUVA
7 216 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH 41,23 3,54 -5,77 0 -5,77 LUVA
8 220 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 45,02 3,24 -1,98 0 -1,98 SERT
9 218 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Gummerus KAT 38,05 3,84 -8,95 5 5  
  219 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  222 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  223 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  224 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 230 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 27,66 5,28 -19,34 0 -19,34 LUVA
2 238 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH 30,55 4,78 -16,45 0 -16,45 LUVA
3 234 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB 32,21 4,53 -14,79 0 -14,79 LUVA
4 237 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 36,28 4,02 -10,72 0 -10,72  
5 240 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 32,21 4,53 -14,79 5 5  
6 241 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 28,35 5,15 -18,65 10 10  
7 243 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH 37,09 3,94 -9,91 10 10  
8 244 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 37,37 3,91 -9,63 10 10  
  228 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  229 beauce Bree Avataran Brittany Mari Kurenmaa TUUKK         HYL  
  231 borcol Hori Matterhorn Ekaterina Patskevich (RUS)         HYL  
  232 auskel Reiska Nallikallion Laukanlahja Vesa Kokkonen RIMA         HYL  
  233 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU         HYL  
  235 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  239 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  242 belpag Rita Black Master´s Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  
  245 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 13:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 247 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 39,79 3,69 -4,21 0 -4,21 LUVA
2 246 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 41,01 3,58 -2,99 0 -2,99  
3 249 mittel Lumo Kestikievarin Bertta Reetta Kangaslampi TAMSK 39,14 3,76 -4,86 5 5  
4 250 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast NODO 53,33 2,76 9,33 0 9,33  
  209 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  248 käävil Osmo Seachild Aabraham Nina Keltto AGRY         HYL  
  251 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  252 kääsna Etna Nouzer´s Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  253 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 13:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 260 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 29,39 5,00 -14,61 0 -14,61 LUVA
2 255 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY 48,91 3,01 4,91 10 14,91  
3 261 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU 36,86 3,99 -7,14 15 15  
  256 koohon Robin Chriskooi's Robin Johanna Laurén HSKH         HYL  
  257 basenj Emmi Ajibu Billie Jean Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  259 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH         HYL  
  262 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         HYL  
  254 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         POIS Siirto 3 lk

E hyppyrata, maksi 2, kello 14:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 263 belpam Hippi Xilly´s Hippie Oma-Emmi Helin AGRY 32,94 4,46 -11,06 0 -11,06  
2 271 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT 33,98 4,33 -10,02 0 -10,02 LUVA
3 272 vehter Lyyti Fromzero Lia Saana Talonen I-HAH 41,07 3,58 -2,93 0 -2,93  
4 270 borcol Gwen North Hill Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 29,34 5,01 -14,66 5 5  
5 264 auspai Manta Maise's Joyfull Johanna Juntheikki HAUHAU 32,24 4,56 -11,76 5 5  
6 265 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH 47,96 3,07 3,96 5 8,96  
  236 auskel Teuvo Devonairs Davy Jones Petra Malin ATT         HYL  
  227 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu (EST)         HYL  
  266 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  268 auspai Särö Karvakamun Tähdenlento Katja Kiiltomäki JANKK         HYL  
  269 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL  
  267 borcol Jade Never Never Land A'palinka Raul Siim (EST)         POIS