Kilpailu 5.5.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 3] [B Mini 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 kleins Kir Noblefamily's Flying High Mari Saukko JAU 40,31 3,52 -8,69 0 -8,69 LUVA
2 4 parson Freddie Arbor Vitae Faunus Mari Eklund JAU 51,86 2,74 2,86 10 12,86  
3 8 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH 57,92 2,45 8,92 10 18,92  
4 7 kääpin Cami Adele Jenica Poutanen HSKH 54,38 2,61 5,38 15 20,38  
  1 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  6 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  9 borter Totte Grindstones Jubilee Street Party Laura Ahlblad BAT         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:20, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT 49,31 2,88 0,31 0 0,31  
2 13 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen AGRY 42,65 3,33 -6,35 5 5  
3 15 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 55,88 2,54 6,88 10 16,88  
  11 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  12 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH         HYL  
  14 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  16 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  17 shelam Luca Paimentytön Ykä Hanna Laitinen JANKK         HYL  
  18 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK         HYL  
  19 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  20 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  21 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  
  22 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:35, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 23, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 borcol Max Eveetun Lapin Toivo Päivi Hietala BAT 33,39 4,25 -15,61 0 -15,61 LUVA
2 30 barbet Ronda Nuts Over Ronda Reetta Ahola HAU 37,21 3,82 -11,79 0 -11,79 LUVA
3 47 x-rotu Thor Thor Pauliina Niklander PORSK 41,08 3,46 -7,92 0 -7,92 LUVA
4 49 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 33,53 4,24 -15,47 5 5  
5 23 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH 36,11 3,93 -12,89 10 10  
6 35 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 71,61 1,98 22,61 10 32,61  
  25 borcol Pokka Von Schneeland Jeune Johanna Mankinen SISU         HYL  
  26 walspa Kamu Jangas Four-Leaf Clover Roosa Hovikorpi HSKH         HYL  
  27 parcol Jack Brisk Hair's Jack Lionbrown Niina Tarkiainen HAU         HYL  
  29 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  34 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  36 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  37 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH         HYL  
  38 lappor Raipe Tuhkavuorten Öinen Aave Hanna Pylkkänen VAU         HYL  
  39 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL  
  41 borcol Samsam Doublej Samsam Saara Kattainen SISU         HYL  
  42 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  43 x-rotu Exi Exi Emilia Salomäki PORSK         HYL  
  44 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Taskila HSKH         HYL  
  45 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  46 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU         HYL  
  50 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH         HYL  
  51 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  28 borcol Kame Funway Funhouse Olli-Jussi Rissanen LAU         POIS  
  40 valpai Lumi Jasin Golden Gift Giselle Petri Tuhkanen HSKH         POIS  
  52 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 1, kello 11:25, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 caiter Kitri Dawill Don't Mind If I Do Tiia Tuhkanen AGRY 32,39 4,14 -10,61 0 -10,61 LUVA
2 9 borter Totte Grindstones Jubilee Street Party Laura Ahlblad BAT 32,85 4,08 -10,15 0 -10,15 LUVA
3 8 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH 40,19 3,33 -2,81 0 -2,81 SERT
4 7 kääpin Cami Adele Jenica Poutanen HSKH 34,11 3,93 -8,89 5 5  
5 3 jackru Helmi Helmiina Iida Vuokko HSKH 38,67 3,46 -4,33 5 5  
6 2 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 39,03 3,43 -3,97 5 5  
7 4 parson Freddie Arbor Vitae Faunus Mari Eklund JAU 45,53 2,94 2,53 10 12,53  
  5 kleins Kir Noblefamily's Flying High Mari Saukko JAU         HYL  
  6 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  

B hyppyrata, medi 1, kello 11:25, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emmiina Abrahamsson LÄGI 29,04 4,61 -13,96 0 -13,96 LUVA
2 13 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen AGRY 35,67 3,76 -7,33 0 -7,33 LUVA
3 11 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH 28,85 4,64 -14,15 5 5  
4 12 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH 42,85 3,13 -0,15 5 5  
5 19 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH 36,87 3,63 -6,13 10 10  
6 10 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT 55,49 2,41 12,49 0 12,49  
  14 shelam Pipsa Sopuriinan Riemu Aila Rajaheimo KKK         HYL  
  15 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  17 shelam Luca Paimentytön Ykä Hanna Laitinen JANKK         HYL  
  18 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK         HYL  
  21 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu BAT         HYL  

B hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 22, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 28,02 4,78 -14,98 0 -14,98 LUVA
2 42 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH 32,17 4,16 -10,83 0 -10,83 SERT
3 31 belpag Frigi Jet Black Fiji Carita Fast NODO 32,37 4,14 -10,63 0 -10,63 LUVA
4 47 x-rotu Thor Thor Pauliina Niklander PORSK 34,42 3,89 -8,58 0 -8,58 LUVA
5 27 parcol Jack Brisk Hair's Jack Lionbrown Niina Tarkiainen HAU 45,07 2,97 2,07 0 2,07  
6 41 borcol Samsam Doublej Samsam Saara Kattainen SISU 26,26 5,10 -16,74 5 5  
7 25 borcol Pokka Von Schneeland Jeune Johanna Mankinen SISU 31,52 4,25 -11,48 5 5  
8 23 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH 32,41 4,14 -10,59 5 5  
9 33 auspai Yenga Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT 32,66 4,10 -10,34 5 5  
10 38 lappor Raipe Tuhkavuorten Öinen Aave Hanna Pylkkänen VAU 39,40 3,40 -3,60 5 5  
11 34 espves Tida Taimariz Golden Touch Sanni Kaakkolahti HSKH 26,71 5,02 -16,29 10 10  
12 36 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 30,04 4,46 -12,96 15 15  
13 44 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Taskila HSKH 32,23 4,16 -10,77 15 15  
  29 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  32 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU         HYL  
  35 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  
  37 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH         HYL  
  39 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL  
  43 x-rotu Exi Exi Emilia Salomäki PORSK         HYL  
  45 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  48 borcol Max Eveetun Lapin Toivo Päivi Hietala BAT         HYL  
  51 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  28 borcol Kame Funway Funhouse Olli-Jussi Rissanen LAU         POIS  
  40 valpai Lumi Jasin Golden Gift Giselle Petri Tuhkanen HSKH         POIS  
  52 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 kääsna Iita Hömpötin Adorable Angel Päivi Haapalainen SKSK 46,25 3,44 -3,75 5 5  
  53 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  54 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         HYL  
  56 shelam Mindy Cerebellum's Fascinating Rhythm Maria Pentikäinen AGRY         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 x-rotu Winston Strands Doggy Pigalle Jonna Aaltonen HAU 35,14 4,53 -14,86 5 5  
2 61 koohon Terra Frisian Gem Bastens Bouden Lotta Franck AST 36,11 4,40 -13,89 5 5  
3 65 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 57,36 2,77 7,36 0 7,36  
4 64 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY 49,79 3,19 -0,21 10 10  
  57 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Sari Seistilä KSSK         HYL  
  58 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT         HYL  
  62 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Pylkkänen KOTKA         HYL  
  63 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  66 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  67 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  68 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK         HYL  
  60 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT 33,53 4,74 -16,47 0 -16,47 SERT
2 81 belpam Kerttu Black Master's Aika Moinen Kerttu Virpi Väisänen KAT 43,47 3,66 -6,53 0 -6,53 LUVA
3 69 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen SISU 34,05 4,67 -15,95 5 5  
4 77 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 35,75 4,45 -14,25 5 5  
5 40 valpai Lumi Jasin Golden Gift Giselle Petri Tuhkanen HSKH 39,28 4,05 -10,72 5 5  
6 83 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen TODO 39,61 4,01 -10,39 5 5  
7 79 kulnou Ilo Kultaharjun Britti Bello Johanna Paavilainen P-HAU 50,37 3,16 0,37 5 5,37  
8 71 borcol Hertta Mcsanikan Enchanting Heart Oona Paltola PORSK 37,73 4,21 -12,27 10 10  
9 84 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 33,74 4,71 -16,26 15 15  
10 74 borcol Sisu Maple Yard Kings Of Leon Kirsikka Tynkkynen MAH 35,19 4,52 -14,81 15 15  
11 73 borcol Fore Garth Fore Heli Välipirtti KAT 37,10 4,29 -12,90 20 20  
  24 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK         HYL  
  72 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  76 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  78 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  80 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  82 borcol Gwen North Hill Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  85 doberm Qissa Ascomannis Qaili Tarja Ivakko HSKH         HYL  
  86 auspai Nalle Karvakamun Peloton Poju Johanna Ylitalo JANKK         HYL  
  88 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Niina Tarkiainen HAU         HYL  
  70 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         POIS  
  87 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 14:15, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 4, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 48,64 2,57 8,64 10 18,64  
  53 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  55 kääsna Iita Hömpötin Adorable Angel Päivi Haapalainen SKSK         HYL  
  56 shelam Mindy Cerebellum's Fascinating Rhythm Maria Pentikäinen AGRY         HYL  

B hyppyrata, medi 2, kello 14:15, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 10, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 45,11 2,77 5,11 0 5,11  
2 62 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Pylkkänen KOTKA 26,21 4,77 -13,79 10 10  
3 67 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA 35,09 3,56 -4,91 10 10  
4 68 cocspa Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 41,68 3,00 1,68 15 16,68  
  57 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Sari Seistilä KSSK         HYL  
  58 shelam Medya Bumtsi Bum Year Of The Snake Petra Suurkari BAT         HYL  
  61 koohon Terra Frisian Gem Bastens Bouden Lotta Franck AST         HYL  
  63 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  64 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY         HYL  
  66 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  60 borter Lempi Junipermoor's Orbis Non Sufficit Irene Lappalainen HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 2, kello 14:40, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 17, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 26,96 4,64 -13,04 0 -13,04 LUVA
2 76 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH 27,78 4,50 -12,22 0 -12,22 SERT
3 24 belpag Hanni Marmara Ukulele Cecilia Jungarå KKK 35,29 3,54 -4,71 0 -4,71 LUVA
4 79 kulnou Ilo Kultaharjun Britti Bello Johanna Paavilainen P-HAU 38,95 3,21 -1,05 0 -1,05 LUVA
5 73 borcol Fore Garth Fore Heli Välipirtti KAT 27,19 4,60 -12,81 5 5  
6 83 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen TODO 28,09 4,45 -11,91 5 5  
7 88 parcol Misty Wookiee Gang Ambermist Niina Tarkiainen HAU 30,90 4,05 -9,10 5 5  
8 71 borcol Hertta Mcsanikan Enchanting Heart Oona Paltola PORSK 34,50 3,62 -5,50 5 5  
9 84 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 29,60 4,22 -10,40 10 10  
10 77 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 34,43 3,63 -5,57 10 10  
11 80 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 46,92 2,66 6,92 5 11,92  
12 74 borcol Sisu Maple Yard Kings Of Leon Kirsikka Tynkkynen MAH 36,19 3,45 -3,81 20 20  
  40 valpai Lumi Jasin Golden Gift Giselle Petri Tuhkanen HSKH         HYL  
  69 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen SISU         HYL  
  72 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  82 borcol Gwen North Hill Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  86 auspai Nalle Karvakamun Peloton Poju Johanna Ylitalo JANKK         HYL  
  70 kerter Fina Geijes For Me And My Gal Mia Lundsten BAT         POIS  
  87 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 15:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 28, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 32,95 4,52 -16,05 0 -16,05  
2 104 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 33,30 4,47 -15,70 0 -15,70  
3 109 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 35,89 4,15 -13,11 0 -13,11  
4 106 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH 36,67 4,06 -12,33 0 -12,33  
5 117 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 37,28 4,00 -11,72 0 -11,72  
6 116 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD 37,31 3,99 -11,69 0 -11,69  
7 89 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 38,53 3,87 -10,47 0 -10,47  
8 100 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 39,50 3,77 -9,50 0 -9,50  
9 94 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 43,90 3,39 -5,10 0 -5,10  
10 105 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 45,40 3,28 -3,60 0 -3,60  
11 113 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 46,98 3,17 -2,02 0 -2,02  
12 101 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 37,88 3,93 -11,12 5 5  
13 103 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT 39,97 3,73 -9,03 5 5  
14 97 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 40,31 3,70 -8,69 5 5  
15 112 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 41,82 3,56 -7,18 5 5  
16 110 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT 45,19 3,30 -3,81 5 5  
17 91 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 47,91 3,11 -1,09 5 5  
18 102 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala AST 49,07 3,04 0,07 5 5,07  
19 95 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT 38,25 3,89 -10,75 10 10  
20 111 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 54,87 2,72 5,87 15 20,87  
  90 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  93 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NODO         HYL  
  96 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  98 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  99 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  108 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  114 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK         HYL  
  115 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  107 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 28, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 26,59 5,23 -19,41 0 -19,41  
2 109 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 27,79 5,00 -18,21 0 -18,21 SERT-H FI AVA-H
3 104 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 28,45 4,89 -17,55 0 -17,55  
4 92 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 28,79 4,83 -17,21 0 -17,21  
5 93 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NODO 29,20 4,76 -16,80 0 -16,80  
6 97 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 29,92 4,65 -16,08 0 -16,08  
7 111 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 30,31 4,59 -15,69 0 -15,69  
8 115 borter Unto Heathberry´s From Outer Space Sanna Leimunen BAT 30,42 4,57 -15,58 0 -15,58  
9 117 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 31,68 4,39 -14,32 0 -14,32  
10 101 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT 31,79 4,37 -14,21 0 -14,21  
11 106 kääsna Viiru Willken Fogo Anita Lampinen HSKH 32,52 4,27 -13,48 0 -13,48  
12 103 shelam Daisy Käpylaakson Dancing Queen Satu Kouki A-KOT 33,74 4,12 -12,26 0 -12,26  
13 94 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 34,98 3,97 -11,02 0 -11,02  
14 100 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 35,09 3,96 -10,91 0 -10,91  
15 113 jackru Onni Toto' Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 38,37 3,62 -7,63 0 -7,63  
16 102 bichav Notte Torcedore's Mirada De La Amor Tia Hoikkala AST 38,86 3,58 -7,14 0 -7,14  
17 105 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 39,73 3,50 -6,27 0 -6,27  
18 112 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 30,28 4,59 -15,72 5 5  
19 116 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD 32,30 4,30 -13,70 5 5  
20 89 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 32,65 4,26 -13,35 5 5  
21 95 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Anna Heinonen BAT 32,93 4,22 -13,07 5 5  
22 90 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT 39,85 3,49 -6,15 10 10  
23 114 cocspa Aada Leading-Light Lunar Eclipse Elina Messo KSSK 48,08 2,89 2,08 10 12,08  
  91 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST         HYL  
  96 lägpys Likka Tulikäpälän Pistoliekki Paula Luomala KOIVU         HYL  
  99 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  108 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  110 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 39, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi HSKH 29,24 5,10 -19,76 0 -19,76  
2 148 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH 30,56 4,88 -18,44 0 -18,44  
3 127 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 31,03 4,80 -17,97 0 -17,97  
4 157 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 31,94 4,66 -17,06 0 -17,06  
5 131 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 34,10 4,37 -14,90 0 -14,90  
6 145 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 34,58 4,31 -14,42 0 -14,42  
7 155 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 35,85 4,16 -13,15 0 -13,15  
8 126 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH 36,38 4,10 -12,62 0 -12,62  
9 119 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 36,61 4,07 -12,39 0 -12,39  
10 147 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA 37,17 4,01 -11,83 0 -11,83  
11 125 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 39,51 3,77 -9,49 0 -9,49  
12 152 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU 41,77 3,57 -7,23 0 -7,23  
13 133 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 42,74 3,49 -6,26 0 -6,26  
14 143 slapko Lumi Fidelis Lumikki Esa Manninen KSSK 42,78 3,48 -6,22 0 -6,22  
15 153 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT 33,03 4,51 -15,97 5 5  
16 130 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH 33,70 4,42 -15,30 5 5  
17 124 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 33,76 4,41 -15,24 5 5  
18 150 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 34,89 4,27 -14,11 5 5  
19 129 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU 36,65 4,07 -12,35 5 5  
20 122 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU 37,19 4,01 -11,81 5 5  
21 144 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT 39,28 3,79 -9,72 5 5  
22 146 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK 40,53 3,68 -8,47 5 5  
23 139 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 45,62 3,27 -3,38 5 5  
24 151 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 46,81 3,18 -2,19 5 5  
25 158 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU 40,06 3,72 -8,94 10 10  
26 121 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA 42,83 3,48 -6,17 10 10  
27 135 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 43,31 3,44 -5,69 10 10  
28 142 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 43,37 3,44 -5,63 10 10  
29 137 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH 45,17 3,30 -3,83 10 10  
30 128 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 40,76 3,66 -8,24 15 15  
  118 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  123 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  132 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  134 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  138 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  140 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  141 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  149 shelam Demo Shadowmist Golddigger Sofia Heinänen KOTKA         HYL  
  156 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  136 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  154 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 16:45, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 36, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 25,65 5,42 -20,35 0 -20,35  
2 157 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Leppänen HSKH 26,92 5,16 -19,08 0 -19,08 SERT-H
3 118 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU 30,16 4,61 -15,84 0 -15,84  
4 131 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 30,37 4,58 -15,63 0 -15,63  
5 145 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 31,12 4,47 -14,88 0 -14,88  
6 142 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 31,41 4,43 -14,59 0 -14,59  
7 155 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 31,84 4,37 -14,16 0 -14,16  
8 129 cocspa Chili Ladysplit`s Erling Mari Silander VAU 31,86 4,36 -14,14 0 -14,14  
9 158 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU 33,02 4,21 -12,98 0 -12,98  
10 143 slapko Lumi Fidelis Lumikki Esa Manninen KSSK 33,10 4,20 -12,90 0 -12,90  
11 125 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 33,60 4,14 -12,40 0 -12,40  
12 133 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 34,08 4,08 -11,92 0 -11,92  
13 139 slapko Pörri Puhtituulen Heimo Huima Timo Ruuttunen HSKK 36,62 3,80 -9,38 0 -9,38  
14 128 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 29,83 4,66 -16,17 5 5  
15 156 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 29,93 4,64 -16,07 5 5  
16 130 shelam Lenni Happy Master´s Only For You Satu Koskinen HSKH 31,35 4,43 -14,65 5 5  
17 149 shelam Demo Shadowmist Golddigger Sofia Heinänen KOTKA 32,10 4,33 -13,90 5 5  
18 120 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi HSKH 23,92 5,81 -22,08 10 10  
19 135 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 41,24 3,37 -4,76 10 10  
20 137 shelam Tinja Timjami Eva-Lotta Halonen HSKH 42,77 3,25 -3,23 10 10  
  121 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA         HYL  
  122 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU         HYL  
  123 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi BAT         HYL  
  126 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH         HYL  
  132 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  134 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         HYL  
  138 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Paula Polvinen HSKK         HYL  
  140 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  141 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  144 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT         HYL  
  146 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  147 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  148 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi HSKH         HYL  
  150 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  152 isllam Inga Vongoivan Inga Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  153 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi BAT         HYL  
  124 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  119 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         POIS  
  136 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  154 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 17:35, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 26, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Sipponen JAU 33,76 4,41 -15,24 0 -15,24 SERT-A FI AVA
2 162 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 37,45 3,98 -11,55 0 -11,55  
3 171 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU 39,93 3,73 -9,07 0 -9,07  
4 165 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU 40,30 3,70 -8,70 0 -8,70  
5 185 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 42,71 3,49 -6,29 0 -6,29  
6 186 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 32,86 4,53 -16,14 5 5  
7 169 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 34,81 4,28 -14,19 5 5  
8 187 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 38,17 3,90 -10,83 5 5  
9 175 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 38,68 3,85 -10,32 5 5  
10 180 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 39,53 3,77 -9,47 5 5  
11 166 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen VAU 45,21 3,30 -3,79 5 5  
  159 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST         HYL  
  160 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  161 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  163 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  164 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  168 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK         HYL  
  170 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Irene Erling ATD         HYL  
  172 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  173 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  174 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU         HYL  
  176 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  178 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  181 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  182 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  184 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  167 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  179 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  
  183 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 18:15, tuomari Salme Mujunen, koirakoita 23, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Sipponen JAU 27,80 5,00 -18,20 0 -18,20 SERT-H FI AVA-H
2 174 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU 29,06 4,78 -16,94 0 -16,94  
3 180 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 29,18 4,76 -16,82 0 -16,82  
4 160 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 30,45 4,57 -15,55 0 -15,55  
5 162 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 31,39 4,43 -14,61 0 -14,61  
6 165 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Tarja Kiander HAU 35,87 3,88 -10,13 0 -10,13  
7 166 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen VAU 36,90 3,77 -9,10 0 -9,10  
8 172 pitcol Perry Skyelice Arctic Explorer Peary Heli Kaikkonen KSSK 39,20 3,55 -6,80 0 -6,80  
9 173 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 27,90 4,98 -18,10 5 5  
10 169 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 29,50 4,71 -16,50 5 5  
  159 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST         HYL  
  161 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  164 auspai Sylvi Attic Angel`s Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  168 slapko Otava Fihtolas Otava Timo Ruuttunen HSKK         HYL  
  170 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Irene Erling ATD         HYL  
  171 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         HYL  
  175 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  176 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  181 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  182 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta KAT         HYL  
  185 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  186 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  187 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  163 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  167 irlter Poju Lurvendhalis Widfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  178 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS  
  179 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         POIS  
  183 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS         POIS  
  184 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         POIS