Kilpailu 27.8.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2]

C agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 lanhee Eddie Myheels Skyfall Tiina Hietamies JAU 50,78 3,07 -1,22 5 5  
2 4 beagle Nitta Sylvi Inkeri Jalonen KAT 57,64 2,71 5,64 0 5,64  
3 5 caiter Jäde Sanderfield Sweet As A Pie Essi Fagerlund HSKH 59,74 2,61 7,74 10 17,74  
  6 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH         HYL  
  7 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  

C agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 isllam Vinka Dekkja Taina Aaltonen HSKH 45,11 3,46 -6,89 0 -6,89 LUVA
2 17 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 39,52 3,95 -12,48 5 5  
  12 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK         HYL  
  14 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  
  15 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  16 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  

C agilityrata, maksi 1, kello 10:25, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 29,25 5,33 -22,75 0 -22,75 LUVA
2 35 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH 36,97 4,22 -15,03 0 -15,03 SERT
3 32 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 33,63 4,64 -18,37 10 10  
4 31 sakpai Muru Kulovalkean Browning Peppi Vilén TUUKK 48,01 3,25 -3,99 25 25  
  18 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  19 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  25 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casén KKK         HYL  
  26 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  27 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH         HYL  
  28 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  29 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU         HYL  
  30 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH         HYL  
  33 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  34 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  36 novnou Esta Aitoc's Avon Esta Est Kiara Sonja Pallaskorpi NU-PU         HYL  
  8 slapko Manda Helgaksen Lumon Amanda Mariia Nylander LAPPA         HYL  
  20 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Taskila HSKH         POIS  
  21 borcol Hurja Saunajaakon Alfa Romeo Juuso Kuparinen HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 1, kello 11:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 5, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 43,77 3,38 -1,23 5 5  
2 7 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH 36,26 4,08 -8,74 10 10  
  1 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  3 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH         HYL  
  4 beagle Nitta Sylvi Inkeri Jalonen KAT         HYL  

B hyppyrata, medi 1, kello 11:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 31,17 4,75 -13,83 5 5  
2 12 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK 40,46 3,66 -4,54 10 10  
3 14 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH 45,11 3,28 0,11 10 10,11  
4 10 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT 52,20 2,84 7,20 15 22,20  
5 9 shelam Hippu Suzi-Dog's Remember My Kiss Peppi Vilén TUUKK 57,22 2,59 12,22 10 22,22  
  13 isllam Vinka Dekkja Taina Aaltonen HSKH         HYL  
  15 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  16 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  

B hyppyrata, maksi 1, kello 11:45, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 28,54 5,19 -16,46 0 -16,46  
2 23 lappor Pikkuheksu Sysiväikeen Hekla Huuranhaltia Robin Lundell KAT 40,19 3,68 -4,81 5 5  
3 26 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH 28,35 5,22 -16,65 10 10  
4 29 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU 30,84 4,80 -14,16 10 10  
5 33 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 27,06 5,47 -17,94 15 15  
6 30 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 61,33 2,41 16,33 10 26,33  
  19 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  22 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  24 pinser Remy Ference Behind Brown Eyes Marjo Mäkinen HSKH         HYL  
  27 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH         HYL  
  31 sakpai Muru Kulovalkean Browning Peppi Vilén TUUKK         HYL  
  32 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  34 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  36 novnou Esta Aitoc's Avon Esta Est Kiara Sonja Pallaskorpi NU-PU         HYL  
  8 slapko Manda Helgaksen Lumon Amanda Mariia Nylander LAPPA         HYL  
  20 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Taskila HSKH         POIS  
  21 borcol Hurja Saunajaakon Alfa Romeo Juuso Kuparinen HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 58,53 2,89 2,53 10 12,53  
  4 beagle Nitta Sylvi Inkeri Jalonen KAT         HYL  
  5 caiter Jäde Sanderfield Sweet As A Pie Essi Fagerlund HSKH         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 8, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 45,35 3,73 -10,65 5 5  
2 13 isllam Vinka Dekkja Taina Aaltonen HSKH 60,09 2,81 4,09 5 9,09  
3 12 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK 47,48 3,56 -8,52 10 10  
4 14 brater Rio Jadewarrior`s Vincenzo Minna Ahola HSKH 52,67 3,21 -3,33 10 10  
  10 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  11 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  15 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  16 espves Maddy Pacoritas Crisalida Jelena Jokinen HANKO         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 13:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 15, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 112 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 34,60 4,88 -21,40 0 -21,40 LUVA, SERT
2 25 auskel Selma Cefeus Yaselma Ii Jutta Casén KKK 36,14 4,68 -19,86 0 -19,86 LUVA
3 36 novnou Esta Aitoc's Avon Esta Est Kiara Sonja Pallaskorpi NU-PU 46,93 3,60 -9,07 0 -9,07 LUVA
4 29 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU 42,19 4,01 -13,81 5 5  
5 24 pinser Remy Ference Behind Brown Eyes Marjo Mäkinen HSKH 54,39 3,11 -1,61 5 5  
6 34 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 40,06 4,22 -15,94 10 10  
7 32 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 56,44 2,99 0,44 15 15,44  
8 30 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 68,28 2,47 12,28 15 27,28  
  19 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  22 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  26 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  27 x-rotu Kumma Kumma Teija Männistö HSKH         HYL  
  28 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  31 sakpai Muru Kulovalkean Browning Peppi Vilén TUUKK         HYL  
  33 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  20 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Taskila HSKH         POIS  
  21 borcol Hurja Saunajaakon Alfa Romeo Juuso Kuparinen HSKH         POIS  
  8 slapko Manda Helgaksen Lumon Amanda Mariia Nylander LAPPA         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 49,10 3,56 -3,90 5 5  
2 37 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH 54,63 3,20 1,63 5 6,63  
  38 käävil Wera Geppetto`s Just Wonderful Sari Hirvi KAT         HYL  
  39 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH 36,51 4,79 -16,49 0 -16,49 LUVA
2 42 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 39,47 4,43 -13,53 0 -13,53 LUVA, SERT
3 48 shelam Devil Copystyle Why Not Annariina Nikku JAU 43,03 4,07 -9,97 5 5  
4 47 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 50,95 3,43 -2,05 20 20  
  44 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         HYL  
  45 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH         HYL  
  46 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT 33,86 5,17 -19,14 0 -19,14 LUVA, SERT
2 50 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO 44,68 3,92 -8,32 0 -8,32 LUVA
3 54 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH 46,66 3,75 -6,34 0 -6,34  
4 49 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU 43,36 4,04 -9,64 5 5  
5 55 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY 46,92 3,73 -6,08 5 5  
  35 sakpai NOITA Balkiria De Jaizubia Eva Partida HSKH         HYL  
  51 x-rotu Aada Aada Anne Jääskeläinen MÄNTS         HYL  
  52 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  56 borcol Gigi Introduce Gigi At Real Pearl Suvi Manninen KSSK         HYL  
  53 pitcol Trip Maple Yard La-Di-Da Kia Koskinen JAU         POIS  

B hyppyrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 cavspa Aino Sideways Sable Marimba Satu Turunen HSKH 46,61 3,11 5,61 5 10,61  
  38 käävil Wera Geppetto`s Just Wonderful Sari Hirvi KAT         HYL  
  39 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         POIS  

B hyppyrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 32,75 4,43 -8,25 0 -8,25 LUVA
2 41 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH 31,80 4,56 -9,20 5 5  
3 48 shelam Devil Copystyle Why Not Annariina Nikku JAU 35,34 4,10 -5,66 5 5  
  43 koohon Robin Chriskooi's Robin Johanna Laurén HSKH         HYL  
  44 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         HYL  
  45 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH         HYL  
  46 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH         HYL  
  42 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO 36,80 3,94 -4,20 0 -4,20 LUVA
2 55 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY 36,19 4,01 -4,81 5 5  
3 56 borcol Gigi Introduce Gigi At Real Pearl Suvi Manninen KSSK 37,29 3,89 -3,71 5 5  
  49 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU         HYL  
  51 x-rotu Aada Aada Anne Jääskeläinen MÄNTS         HYL  
  54 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         HYL  
  53 pitcol Trip Maple Yard La-Di-Da Kia Koskinen JAU         POIS  

C agilityrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 50,93 3,49 -3,07 0 -3,07 LUVA
  39 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         POIS  

C agilityrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 shelam Devil Copystyle Why Not Annariina Nikku JAU 49,53 3,59 -4,47 5 5  
2 47 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 42,62 4,18 -11,38 15 15  
3 46 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH 62,41 2,85 8,41 10 18,41  
  41 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  45 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH         HYL  
  42 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         POIS  
  44 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         POIS  

C agilityrata, maksi 2, kello 16:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY 47,10 3,78 -6,90 0 -6,90 LUVA
2 56 borcol Gigi Introduce Gigi At Real Pearl Suvi Manninen KSSK 48,67 3,66 -5,33 0 -5,33 LUVA
3 54 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH 51,60 3,45 -2,40 0 -2,40  
4 49 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU 51,44 3,46 -2,56 10 10  
  50 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO         HYL  
  52 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  53 pitcol Trip Maple Yard La-Di-Da Kia Koskinen JAU         POIS  
  57 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT         POIS