Kilpailu 22.10.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 28, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 shelam Stenley Elbar S Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 38,39 4,30 -7,61 0 -7,61  
2 33 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 38,72 4,26 -7,28 0 -7,28  
3 3 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 39,90 4,14 -6,10 0 -6,10  
4 8 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 40,36 4,09 -5,64 0 -5,64  
5 6 käävil Deena Fire Rock Dioreen Külli Maleva (EST) 42,44 3,89 -3,56 0 -3,56  
6 36 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 45,95 3,59 -0,05 0 -0,05  
7 21 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 37,21 4,43 -8,79 5 5  
8 1 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 37,58 4,39 -8,42 5 5  
9 27 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 39,57 4,17 -6,43 5 5  
10 12 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 41,69 3,96 -4,31 5 5  
11 30 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU 43,50 3,79 -2,50 5 5  
12 31 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 50,63 3,26 4,63 5 9,63  
13 29 kääsna Jokke Unison Z Sardanu Hanna Kari I-HAH 45,43 3,63 -0,57 10 10  
14 26 jackru Onni Toto's Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 51,70 3,19 5,70 5 10,70  
15 2 borter Nedi Heathberry's Nevermind Kirsi Paasonen MAH 55,25 2,99 9,25 15 24,25  
16 24 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 55,66 2,96 9,66 15 24,66  
  4 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  5 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU         HYL  
  7 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  18 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  19 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  20 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  22 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST)         HYL  
  25 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU         HYL  
  28 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  32 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  34 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK         HYL  
  35 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 10:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 32, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 28,61 5,00 -9,39 0 -9,39  
2 9 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 28,95 4,94 -9,05 0 -9,05  
3 23 shelam Stenley Elbar S Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 30,07 4,76 -7,93 0 -7,93 SERT-H
4 21 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 30,35 4,71 -7,65 0 -7,65  
5 10 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 30,37 4,71 -7,63 0 -7,63  
6 3 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 30,61 4,67 -7,39 0 -7,39  
7 12 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 30,73 4,65 -7,27 0 -7,27  
8 28 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 31,17 4,59 -6,83 0 -6,83  
9 27 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 31,21 4,58 -6,79 0 -6,79  
10 8 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 31,93 4,48 -6,07 0 -6,07  
11 30 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU 32,93 4,34 -5,07 0 -5,07  
12 15 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 33,54 4,26 -4,46 0 -4,46  
13 6 käävil Deena Fire Rock Dioreen Külli Maleva (EST) 34,00 4,21 -4,00 0 -4,00  
14 29 kääsna Jokke Unison Z Sardanu Hanna Kari I-HAH 35,74 4,00 -2,26 0 -2,26  
15 36 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 35,83 3,99 -2,17 0 -2,17  
16 17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 35,98 3,97 -2,02 0 -2,02  
17 5 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU 36,63 3,90 -1,37 0 -1,37  
18 4 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT 37,19 3,85 -0,81 0 -0,81  
19 31 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 37,95 3,77 -0,05 0 -0,05  
20 2 borter Nedi Heathberry's Nevermind Kirsi Paasonen MAH 38,87 3,68 0,87 0 0,87  
21 26 jackru Onni Toto's Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 40,81 3,50 2,81 0 2,81  
22 25 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU 29,66 4,82 -8,34 5 5  
23 32 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 32,96 4,34 -5,04 5 5  
24 11 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH 43,14 3,32 5,14 5 10,14  
25 22 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 36,43 3,92 -1,57 15 15  
  7 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  14 parson Kädi Highfast Cachet Minna Niskapohja KSSK         HYL  
  18 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT         HYL  
  19 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  20 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  24 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  33 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  16 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström RFF         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 11:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 27, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 31,50 4,44 -7,50 0 -7,50  
2 20 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 32,16 4,35 -6,84 0 -6,84  
3 1 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 32,54 4,30 -6,46 0 -6,46  
4 22 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 33,16 4,22 -5,84 0 -5,84  
5 25 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU 33,21 4,22 -5,79 0 -5,79  
6 23 shelam Stenley Elbar S Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 33,57 4,17 -5,43 0 -5,43  
7 8 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 34,44 4,07 -4,56 0 -4,56  
8 21 käävil Tami Backseat Driver's Tambest Ulla Viholainen FPUKO 34,76 4,03 -4,24 0 -4,24  
9 30 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU 36,68 3,82 -2,32 0 -2,32  
10 18 kesvil Titta Lumikristallin Caunis Cristalli Marjo Lähdemäki-Kempas KAT 39,31 3,56 0,31 0 0,31  
11 5 parson Frida Double Barrel's Divine Design Kati Kollanen JAU 40,32 3,47 1,32 0 1,32  
12 29 kääsna Jokke Unison Z Sardanu Hanna Kari I-HAH 40,56 3,45 1,56 0 1,56  
13 28 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 34,95 4,01 -4,05 5 5  
14 6 käävil Deena Fire Rock Dioreen Külli Maleva (EST) 36,58 3,83 -2,42 5 5  
15 35 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 44,58 3,14 5,58 0 5,58  
16 26 jackru Onni Toto's Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 47,66 2,94 8,66 0 8,66  
17 11 jackru Roosa Tirlittan Golden Gipsy Minna Wärilä I-HAH 48,24 2,90 9,24 5 14,24  
18 19 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT 41,93 3,34 2,93 15 17,93  
19 7 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 39,44 3,55 0,44 20 20,44  
  2 borter Nedi Heathberry's Nevermind Kirsi Paasonen MAH         HYL  
  3 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  14 parson Kädi Highfast Cachet Minna Niskapohja KSSK         HYL  
  15 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  17 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  24 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  27 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  36 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT         HYL  
  13 käävil Sulo Sarahill Fils Rouge D'amour Minna Kurttila HSKH         POIS  
  16 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström RFF         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 40, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 30,41 4,60 -8,59 0 -8,59  
2 77 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 31,04 4,51 -7,96 0 -7,96  
3 41 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 31,09 4,50 -7,91 0 -7,91 SERT-A
4 55 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH 31,52 4,44 -7,48 0 -7,48  
5 39 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi SKROMFO 32,55 4,30 -6,45 0 -6,45  
6 73 espves Vida Concurrido Efimera Sanna Pasma HSKK 35,03 4,00 -3,97 0 -3,97  
7 81 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 35,86 3,90 -3,14 0 -3,14  
8 69 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 36,76 3,81 -2,24 0 -2,24  
9 67 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen HPSK 37,35 3,75 -1,65 0 -1,65  
10 64 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 37,78 3,71 -1,22 0 -1,22  
11 44 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 38,49 3,64 -0,51 0 -0,51  
12 80 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 38,62 3,62 -0,38 0 -0,38  
13 38 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 39,64 3,53 0,64 0 0,64  
14 85 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD 41,32 3,39 2,32 0 2,32  
15 54 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 33,31 4,20 -5,69 5 5  
16 52 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 33,58 4,17 -5,42 5 5  
17 76 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 33,80 4,14 -5,20 5 5  
18 71 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 33,99 4,12 -5,01 5 5  
19 72 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola TUUKK 38,26 3,66 -0,74 5 5  
20 50 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 41,91 3,34 2,91 5 7,91  
21 48 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 43,71 3,20 4,71 5 9,71  
22 45 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU 36,54 3,83 -2,46 10 10  
23 84 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 40,43 3,46 1,43 10 11,43  
24 75 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 41,82 3,35 2,82 10 12,82  
  37 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  43 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  49 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH         HYL  
  53 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  58 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  59 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  60 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  61 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  62 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  63 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  68 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  70 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  74 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  82 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         HYL  
  87 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  51 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         POIS  
  57 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 46, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 27,58 5,18 -10,42 0 -10,42  
2 43 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 28,31 5,05 -9,69 0 -9,69  
3 78 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 29,59 4,83 -8,41 0 -8,41  
4 62 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 29,60 4,83 -8,40 0 -8,40 SERT-H
5 75 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 30,46 4,70 -7,54 0 -7,54  
6 73 espves Vida Concurrido Efimera Sanna Pasma HSKK 31,07 4,60 -6,93 0 -6,93  
7 76 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 31,66 4,52 -6,34 0 -6,34  
8 56 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 31,68 4,51 -6,32 0 -6,32  
9 60 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 31,78 4,50 -6,22 0 -6,22  
10 80 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 32,76 4,36 -5,24 0 -5,24  
11 59 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 32,79 4,36 -5,21 0 -5,21  
12 64 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 34,25 4,18 -3,75 0 -3,75  
13 37 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 34,34 4,16 -3,66 0 -3,66  
14 88 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH 34,69 4,12 -3,31 0 -3,31  
15 44 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 35,58 4,02 -2,42 0 -2,42  
16 38 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 35,71 4,00 -2,29 0 -2,29  
17 65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 38,40 3,72 0,40 0 0,40  
18 55 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH 28,64 4,99 -9,36 5 5  
19 70 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 32,27 4,43 -5,73 5 5  
20 54 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 33,63 4,25 -4,37 5 5  
21 58 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 35,64 4,01 -2,36 5 5  
22 67 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen HPSK 36,01 3,97 -1,99 5 5  
23 50 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 40,00 3,58 2,00 5 7,00  
24 82 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 40,12 3,56 2,12 5 7,12  
25 71 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 31,39 4,56 -6,61 10 10  
  39 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi SKROMFO         HYL  
  40 espves Ronja Caraydan Felucia Jade Erkko BAT         HYL  
  41 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  42 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  45 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU         HYL  
  46 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  47 shelam Kiara Cardiwe's Don't Judge Me Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  48 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  49 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH         HYL  
  52 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA         HYL  
  53 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  61 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  63 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  66 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  68 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  69 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  72 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola TUUKK         HYL  
  74 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  84 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  85 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  87 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  51 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         POIS  
  57 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         POIS  
  79 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         POIS  
  86 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 40, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 39,19 4,72 -13,81 0 -13,81  
2 75 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 42,36 4,37 -10,64 0 -10,64  
2 76 koohon Kafi Callitris Kafilo Gatrina Ari Partti LAU 42,36 4,37 -10,64 0 -10,64  
4 56 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 43,71 4,23 -9,29 0 -9,29 SERT-A
5 81 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 45,91 4,03 -7,09 0 -7,09  
6 61 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 46,26 4,00 -6,74 0 -6,74  
7 64 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 47,81 3,87 -5,19 0 -5,19  
8 38 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 47,83 3,87 -5,17 0 -5,17  
9 67 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen HPSK 48,22 3,84 -4,78 0 -4,78  
10 87 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 39,71 4,66 -13,29 5 5  
11 49 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH 48,51 3,81 -4,49 5 5  
12 43 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 38,81 4,77 -14,19 10 10  
13 55 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH 44,58 4,15 -8,42 10 10  
14 74 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 45,40 4,07 -7,60 10 10  
15 63 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 48,26 3,83 -4,74 10 10  
16 46 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen HSKK 53,05 3,49 0,05 10 10,05  
17 82 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 56,64 3,27 3,64 10 13,64  
18 62 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 53,69 3,45 0,69 20 20,69  
  37 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  39 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi SKROMFO         HYL  
  41 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  42 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  44 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  45 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU         HYL  
  48 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  54 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  58 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  65 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  66 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  68 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  69 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  70 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  71 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  72 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola TUUKK         HYL  
  73 espves Vida Concurrido Efimera Sanna Pasma HSKK         HYL  
  78 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  80 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  84 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH         HYL  
  85 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri ATD         HYL  
  88 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         HYL  
  51 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         POIS  
  57 mudi Hoppu Vimmatun Toivottutoveri Meri Alku HSKH         POIS  
  79 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 63, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 157 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 37,87 4,89 -15,13 0 -15,13  
2 128 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 39,05 4,74 -13,95 0 -13,95  
3 145 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU 39,36 4,70 -13,64 0 -13,64 SERT-A, Fi AVA
4 97 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen KAT 40,52 4,57 -12,48 0 -12,48  
5 125 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 42,59 4,34 -10,41 0 -10,41  
6 155 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 42,95 4,31 -10,05 0 -10,05  
7 158 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 47,68 3,88 -5,32 0 -5,32  
8 117 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma HAU 39,14 4,73 -13,86 5 5  
9 124 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST 40,19 4,60 -12,81 5 5  
10 118 borcol Pika Never Never Land S'jayendra Sanna Paasivirta JAU 41,10 4,50 -11,90 5 5  
11 103 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 41,51 4,46 -11,49 5 5  
12 150 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 45,10 4,10 -7,90 5 5  
13 102 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 46,72 3,96 -6,28 5 5  
14 122 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 44,13 4,19 -8,87 10 10  
15 140 hovawa hilde Minttumantan Hildegard Kai-Juha Partanen PPKY 47,37 3,90 -5,63 10 10  
16 135 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 45,50 4,07 -7,50 15 15  
17 90 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 53,23 3,47 0,23 15 15,23  
18 134 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 54,19 3,41 1,19 20 21,19  
  89 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  91 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  92 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  93 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  94 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST)         HYL  
  95 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  96 hovawa Raksa Hofmacher Oberst Mia Roth RAAHE         HYL  
  98 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  99 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD         HYL  
  100 auspai Sylvi Attic Angel's Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  104 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  105 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  106 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  107 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  109 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  112 borcol Fore Garth Fore Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  115 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  116 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  119 borcol Casey Casey Xi Kelly Chaffin (USA)         HYL  
  120 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  121 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  123 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  126 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  127 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere HAU         HYL  
  129 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  130 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  131 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  132 auspai Yola Dazzling Spirit On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  133 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  138 hovawa Mila Hofmacher Milan Laura Pohjola KAS         HYL  
  139 lyhcol Hertta Clingstone's Me Myself And I Anni Pohjola KAS         HYL  
  141 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  142 peruni Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  143 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  144 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  146 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU         HYL  
  147 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  148 belpam Kick Kick V.D. Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  149 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  151 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  152 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  153 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU         HYL  
  154 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  156 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         HYL  
  303 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fünfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  101 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  108 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:45, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 67, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 29,86 4,89 -8,14 0 -8,14 SERT-H
2 157 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 30,06 4,86 -7,94 0 -7,94  
3 104 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 30,07 4,86 -7,93 0 -7,93  
4 117 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma HAU 30,60 4,77 -7,40 0 -7,40  
5 128 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 31,26 4,67 -6,74 0 -6,74  
6 145 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU 31,28 4,67 -6,72 0 -6,72  
7 133 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 31,61 4,62 -6,39 0 -6,39  
8 127 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere HAU 31,76 4,60 -6,24 0 -6,24  
9 103 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 32,02 4,56 -5,98 0 -5,98  
10 154 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 32,23 4,53 -5,77 0 -5,77  
11 121 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 32,38 4,51 -5,62 0 -5,62  
12 106 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 32,57 4,48 -5,43 0 -5,43  
13 116 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 32,73 4,46 -5,27 0 -5,27  
14 155 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 32,78 4,45 -5,22 0 -5,22  
15 130 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 32,93 4,43 -5,07 0 -5,07  
16 150 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 36,01 4,05 -1,99 0 -1,99  
17 109 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 37,13 3,93 -0,87 0 -0,87  
18 115 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH 37,21 3,92 -0,79 0 -0,79  
19 96 hovawa Raksa Hofmacher Oberst Mia Roth RAAHE 37,81 3,86 -0,19 0 -0,19  
20 134 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 37,94 3,85 -0,06 0 -0,06  
21 90 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 40,91 3,57 2,91 0 2,91  
22 111 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724 41,00 3,56 3,00 0 3,00  
23 142 peruni Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen JAU 41,49 3,52 3,49 0 3,49  
24 143 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 30,14 4,84 -7,86 5 5  
25 97 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen KAT 31,10 4,70 -6,90 5 5  
26 105 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 31,36 4,66 -6,64 5 5  
27 146 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 31,38 4,65 -6,62 5 5  
28 149 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 31,58 4,62 -6,42 5 5  
29 135 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 31,73 4,60 -6,27 5 5  
30 95 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 31,85 4,58 -6,15 5 5  
31 148 belpam Kick Kick V.D. Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH 32,33 4,52 -5,67 5 5  
32 126 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 32,64 4,47 -5,36 5 5  
33 124 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST 32,81 4,45 -5,19 5 5  
34 114 borcol Niitti Peatdigger Bob Heini Toikkanen JAU 35,25 4,14 -2,75 5 5  
35 102 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 36,48 4,00 -1,52 5 5  
36 122 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 37,76 3,87 -0,24 5 5  
37 131 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 30,10 4,85 -7,90 10 10  
38 136 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 30,36 4,81 -7,64 10 10  
39 153 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU 31,52 4,63 -6,48 10 10  
40 147 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT 32,47 4,50 -5,53 10 10  
41 118 borcol Pika Never Never Land S'jayendra Sanna Paasivirta JAU 40,24 3,63 2,24 10 12,24  
42 89 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 40,39 3,62 2,39 10 12,39  
43 141 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 41,75 3,50 3,75 10 13,75  
44 99 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 33,26 4,39 -4,74 15 15  
45 92 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 45,93 3,18 7,93 10 17,93  
46 156 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK 43,48 3,36 5,48 15 20,48  
  91 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  93 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  98 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  107 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  110 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  112 borcol Fore Garth Fore Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  113 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL  
  119 borcol Casey Casey Xi Kelly Chaffin (USA)         HYL  
  120 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  123 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  125 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  129 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  132 auspai Yola Dazzling Spirit On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  138 hovawa Mila Hofmacher Milan Laura Pohjola KAS         HYL  
  139 lyhcol Hertta Clingstone's Me Myself And I Anni Pohjola KAS         HYL  
  140 hovawa hilde Minttumantan Hildegard Kai-Juha Partanen PPKY         HYL  
  144 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  151 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  152 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  158 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  303 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fünfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  101 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  108 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         POIS  
  137 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 18:15, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 57, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 128 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 38,08 4,75 -13,92 0 -13,92  
2 141 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 40,99 4,42 -11,01 0 -11,01  
3 120 borcol Äksä Walking Disaster's Llanfair Kati Töllinen P-HAU 41,06 4,41 -10,94 0 -10,94  
4 150 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 45,30 4,00 -6,70 0 -6,70  
5 138 hovawa Mila Hofmacher Milan Laura Pohjola KAS 46,35 3,90 -5,65 0 -5,65  
6 122 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 46,38 3,90 -5,62 0 -5,62  
7 134 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 47,11 3,84 -4,89 0 -4,89  
8 96 hovawa Raksa Hofmacher Oberst Mia Roth RAAHE 51,92 3,49 -0,08 0 -0,08  
9 151 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 40,65 4,45 -11,35 5 5  
10 97 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen KAT 41,82 4,33 -10,18 5 5  
11 98 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 43,38 4,17 -8,62 5 5  
12 104 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 44,27 4,09 -7,73 5 5  
13 129 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 45,86 3,95 -6,14 5 5  
14 93 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 47,58 3,80 -4,42 5 5  
15 155 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 47,61 3,80 -4,39 5 5  
16 90 parcol Dallas Oldbear Yankee Doodle Dandy Maijaliisa Valkonen LÄGI 54,08 3,35 2,08 5 7,08  
17 145 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SISU 37,73 4,80 -14,27 10 10  
18 146 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 39,06 4,63 -12,94 10 10  
19 99 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist ATD 45,01 4,02 -6,99 10 10  
20 153 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SISU 45,25 4,00 -6,75 10 10  
21 139 lyhcol Hertta Clingstone's Me Myself And I Anni Pohjola KAS 55,95 3,23 3,95 10 13,95  
22 105 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 35,05 5,16 -16,95 15 15  
23 130 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 48,59 3,72 -3,41 15 15  
24 303 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fünfte Maija Nousiainen KARKK 58,15 3,11 6,15 10 16,15  
25 147 borcol Dini Garth Hero Katja Ruokolainen KAT 46,37 3,90 -5,63 25 25  
26 121 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 71,87 2,52 19,87 10 29,87  
  89 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  91 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  94 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST)         HYL  
  95 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  102 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  103 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  106 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  107 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  109 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  111 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724         HYL  
  115 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  116 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  117 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma HAU         HYL  
  118 borcol Pika Never Never Land S'jayendra Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  119 borcol Casey Casey Xi Kelly Chaffin (USA)         HYL  
  123 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  124 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         HYL  
  125 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  127 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere HAU         HYL  
  131 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  132 auspai Yola Dazzling Spirit On The Dot Paula Pusula BAT         HYL  
  135 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  140 hovawa hilde Minttumantan Hildegard Kai-Juha Partanen PPKY         HYL  
  143 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  144 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  148 belpam Kick Kick V.D. Vaardekenshoeve Heli Kallioniemi I-HAH         HYL  
  149 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  154 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  156 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         HYL  
  157 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  158 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  101 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         POIS  
  108 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         POIS  
  110 appenz Ofelia Alpenhirts Ofelia Noora Mäkelä I-HAH         POIS  
  133 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS