Kilpailu 23.10.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Maksi 1] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 206 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH 29,44 5,26 -20,56 0 -20,56 LUVA
2 207 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU 59,09 2,62 9,09 0 9,09  
3 208 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 46,84 3,31 -3,16 10 10  
4 209 kääsna Hulda Super Play's Xena Janne Pulkkinen IMPHA 62,94 2,46 12,94 10 22,94  
  201 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         HYL  
  205 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  210 brater Muru Pirunsaaren Immonen Henna Jaffe HAMIN         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH 41,16 3,77 -8,84 0 -8,84 LUVA
2 211 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emilia Välttilä I-HAH 35,80 4,33 -14,20 5 5  
3 212 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK 40,22 3,85 -9,78 5 5  
4 230 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH 42,90 3,61 -7,10 5 5  
  213 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  214 borter Melvin Junipermoor's Supermarine Spitfire Satu Salo BAT         HYL  
  215 brater Sakari Higienopolis Santos Minna Ahola HSKH         HYL  
  221 kesvil Jonsu Damocan Lavender Sky Sinikka Koivusaari TUUKK         HYL  
  222 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  225 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT         HYL  
  226 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  227 stbter Rambo Rennam Kuningas Kulkureiden Sari Kauppinen A-KOT         HYL  
  228 borter Sisu Heathberry's First Things First Ville Kilpi BAT         HYL  
  231 shelam Peppi Tulihännän Bohemian Rhapsody Tiina Tynys KOIVU         HYL  
  223 pumi Kerttu Köntöskerti Cívis Futórózsa Laura Norppa AGRY         POIS  
  224 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  232 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 23, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 234 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 33,66 4,61 -16,34 0 -16,34 SERT
2 240 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen JAU 35,61 4,35 -14,39 0 -14,39 LUVA
3 261 espves Pita Green Perry's Marmalade Niina Nenonen HSKH 36,34 4,26 -13,66 5 5  
4 255 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU 37,74 4,11 -12,26 5 5  
5 259 espves Lizzy Aquatic Lissette Tiina Ranne HAU 46,00 3,37 -4,00 5 5  
6 260 borcol Cero Demssin Cherokee Sofia Uschanov NODO 46,11 3,36 -3,89 5 5  
7 262 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT 36,81 4,21 -13,19 10 10  
8 253 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU 41,14 3,77 -8,86 10 10  
9 263 espves Kelmi Concurrido Grumete Suvi Rajamäki HSKK 42,20 3,67 -7,80 10 10  
10 251 kulnou Moa Goldfellow Lovespell Kirsi Pässilä HSKK 54,05 2,87 4,05 10 14,05  
11 239 borcol Mocca Playday's Play Fair Tero Kähärä HEILU 32,28 4,80 -17,72 15 15  
  233 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU         HYL  
  236 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Kirsi Latva NOVA         HYL  
  237 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  238 auspai Yenga Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL  
  241 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  248 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  249 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  250 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  252 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere HAU         HYL  
  254 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Taskila HSKH         HYL  
  258 x-rotu Wili Wili Pia Henriksson LABNOU         HYL  
  264 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  235 borcol Dana Mustan Magian Liza Sanna Alho CITYB         POIS  
  257 borcol Sylvi Arttulan Ou Nou Juuli Ahonen TODO         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 47,24 2,88 4,24 0 4,24  
2 208 brater Nova Siili-Sofian Gabrielle Solis Mervi Juntunen TSAU 38,10 3,57 -4,90 5 5  
3 210 brater Muru Pirunsaaren Immonen Henna Jaffe HAMIN 45,30 3,00 2,30 10 12,30  
  202 lägpys Hippu Karjakon Jokapoika Marika Rautiainen HSKH         HYL  
  204 lanhee Mogens Myheels Frenchman Sari Polvinen LÄGI         HYL  
  205 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  206 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH         HYL  
  207 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU         HYL  
  209 kääsna Hulda Super Play's Xena Janne Pulkkinen IMPHA         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 16, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 borter Melvin Junipermoor's Supermarine Spitfire Satu Salo BAT 30,94 4,40 -12,06 0 -12,06 LUVA
2 228 borter Sisu Heathberry's First Things First Ville Kilpi BAT 32,13 4,23 -10,87 0 -10,87 LUVA
3 221 kesvil Jonsu Damocan Lavender Sky Sinikka Koivusaari TUUKK 41,26 3,30 -1,74 0 -1,74 LUVA
4 225 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT 46,24 2,94 3,24 0 3,24  
5 217 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 36,43 3,73 -6,57 5 5  
6 212 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK 37,86 3,59 -5,14 5 5  
7 213 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK 35,48 3,83 -7,52 10 10  
8 230 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH 49,95 2,72 6,95 10 16,95  
  215 brater Sakari Higienopolis Santos Minna Ahola HSKH         HYL  
  216 shelam Veeti Myhappiness Eyecatcher Pirkko Saarinen TOISK         HYL  
  218 mudi Å Vimmatun Varsinväkkärä Tintti Heinonen HSKH         HYL  
  220 shelam Wish Dash'ing Northern Nightwish Sari Parviainen BAT         HYL  
  226 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  227 stbter Rambo Rennam Kuningas Kulkureiden Sari Kauppinen A-KOT         HYL  
  229 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  231 shelam Peppi Tulihännän Bohemian Rhapsody Tiina Tynys KOIVU         HYL  
  219 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         POIS  
  223 pumi Kerttu Köntöskerti Cívis Futórózsa Laura Norppa AGRY         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 20, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 237 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA 30,87 4,41 -12,13 0 -12,13  
2 246 whippe Mervi Mei Dan Florida Panter Anette Lindell TASSU 28,02 4,85 -14,98 5 5  
3 239 borcol Mocca Playday's Play Fair Tero Kähärä HEILU 30,75 4,42 -12,25 5 5  
4 252 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere HAU 31,32 4,34 -11,68 5 5  
5 260 borcol Cero Demssin Cherokee Sofia Uschanov NODO 33,35 4,08 -9,65 5 5  
6 245 x-rotu Rio Rio Eveliina Eklund I-HAH 34,79 3,91 -8,21 5 5  
7 253 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU 36,46 3,73 -6,54 5 5  
8 238 auspai Yenga Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT 28,62 4,75 -14,38 10 10  
9 240 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen JAU 30,15 4,51 -12,85 10 10  
10 243 hovawa Roddy Milahow Lucac Marika Tukiainen HSKH 52,14 2,61 9,14 15 24,14  
  241 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  242 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         HYL  
  244 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH         HYL  
  249 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  251 kulnou Moa Goldfellow Lovespell Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  254 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Taskila HSKH         HYL  
  255 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  262 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT         HYL  
  263 espves Kelmi Concurrido Grumete Suvi Rajamäki HSKK         HYL  
  264 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  235 borcol Dana Mustan Magian Liza Sanna Alho CITYB         POIS  
  247 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         POIS  
  257 borcol Sylvi Arttulan Ou Nou Juuli Ahonen TODO         POIS  

F agilityrata, mini 1, kello 12:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH 36,01 4,22 -12,99 0 -12,99 LUVA
2 201 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 44,36 3,43 -4,64 5 5  
  206 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH         HYL  
  209 kääsna Hulda Super Play's Xena Janne Pulkkinen IMPHA         HYL  
  210 brater Muru Pirunsaaren Immonen Henna Jaffe HAMIN         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 12:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 31,00 4,90 -18,00 0 -18,00 SERT
2 212 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK 38,02 4,00 -10,98 0 -10,98 LUVA
3 225 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT 54,62 2,78 5,62 0 5,62  
4 221 kesvil Jonsu Damocan Lavender Sky Sinikka Koivusaari TUUKK 53,20 2,86 4,20 5 9,20  
5 228 borter Sisu Heathberry's First Things First Ville Kilpi BAT 36,54 4,16 -12,46 10 10  
  211 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Emilia Välttilä I-HAH         HYL  
  213 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  214 borter Melvin Junipermoor's Supermarine Spitfire Satu Salo BAT         HYL  
  220 shelam Wish Dash'ing Northern Nightwish Sari Parviainen BAT         HYL  
  222 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  226 espves Camu Concurrido Dado Minna Mertjärvi KAT         HYL  
  227 stbter Rambo Rennam Kuningas Kulkureiden Sari Kauppinen A-KOT         HYL  
  231 shelam Peppi Tulihännän Bohemian Rhapsody Tiina Tynys KOIVU         HYL  
  224 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         POIS  
  232 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 22, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 252 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere HAU 34,02 4,47 -14,98 0 -14,98 LUVA
2 260 borcol Cero Demssin Cherokee Sofia Uschanov NODO 36,55 4,16 -12,45 0 -12,45 LUVA
3 233 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU 35,49 4,28 -13,51 5 5  
4 261 espves Pita Green Perry's Marmalade Niina Nenonen HSKH 39,41 3,86 -9,59 10 10  
5 259 espves Lizzy Aquatic Lissette Tiina Ranne HAU 47,15 3,22 -1,85 10 10  
6 251 kulnou Moa Goldfellow Lovespell Kirsi Pässilä HSKK 56,13 2,71 7,13 5 12,13  
7 255 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU 33,76 4,50 -15,24 15 15  
8 262 borcol Pepper Baja Matape Thiwahe Janniliisa Tolsa A-KOT 31,93 4,76 -17,07 20 20  
  236 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Kirsi Latva NOVA         HYL  
  237 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  238 auspai Yenga Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL  
  239 borcol Mocca Playday's Play Fair Tero Kähärä HEILU         HYL  
  240 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen JAU         HYL  
  241 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  242 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         HYL  
  247 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  248 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  249 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Niinikoski JAU         HYL  
  250 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  253 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU         HYL  
  254 auspai Vilma Capricole Fade To Black Erja Taskila HSKH         HYL  
  264 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  235 borcol Dana Mustan Magian Liza Sanna Alho CITYB         POIS  
  257 borcol Sylvi Arttulan Ou Nou Juuli Ahonen TODO         POIS  
  263 espves Kelmi Concurrido Grumete Suvi Rajamäki HSKK         POIS  

F agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 270 wecope Uma Ingermanlandija Premium Alina Fedorova (RUS) 55,04 3,22 3,04 0 3,04  
2 272 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 55,12 3,21 3,12 0 3,12  
3 266 borter Osku Heathberry's Smart Suited Nelli Hyppönen BAT 55,17 3,21 3,17 5 8,17  
4 267 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 60,96 2,90 8,96 10 18,96  
  265 x-rotu Laura Laura-Lucia Marju Mikkel (EST)         HYL  
  269 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  271 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         HYL  
  273 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS  

F agilityrata, medi 2, kello 14:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 284 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Pylkkänen KOTKA 37,80 4,68 -14,20 5 5  
2 275 jappys Mitzu Saarnion Natsuko Salla-Maria Aarnio I-HAH 47,81 3,70 -4,19 5 5  
3 289 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH 52,71 3,36 0,71 5 5,71  
4 276 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH 61,09 2,90 9,09 0 9,09  
5 280 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 37,47 4,72 -14,53 10 10  
6 282 vehter Hulda Wheatstone Udine Sanna-Maari Laine AST 61,87 2,86 9,87 20 29,87  
  274 shelam Lui Bosom Buddy's Unawatuna Johanna Mattila HAU         HYL  
  277 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  278 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         HYL  
  279 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  283 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  285 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK         HYL  
  286 pinser Kina Ceriinan Ursina Mia Pyykkö AGRY         HYL  
  287 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU         HYL  
  288 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 15:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 318 lappor Maltti Mikälie Rikuneeraaja Maiju Parviainen STAR 40,94 4,32 -11,06 0 -11,06 SERT
2 291 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 41,00 4,32 -11,00 0 -11,00 SERT
3 317 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH 51,04 3,47 -0,96 0 -0,96 SERT
4 319 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA 37,80 4,68 -14,20 5 5  
5 315 auskel Laser Walkabout Laser Iina Kalliomäki HSKH 38,70 4,57 -13,30 5 5  
6 316 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SISU 34,61 5,11 -17,39 10 10  
7 301 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU 40,63 4,36 -11,37 10 10  
8 310 borcol Sinni Eyewitness Luv Ewe Too Marja Petäjä-Suvanto VAU 43,95 4,03 -8,05 10 10  
9 300 x-rotu Thor Thor Pauliina Niklander PORSK 48,89 3,62 -3,11 10 10  
  290 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         HYL  
  292 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  295 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  296 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH         HYL  
  297 hovawa Sara Amix Esprit Tea Holmberg HSKH         HYL  
  299 borcol Pokka Von Schneeland Jeune Johanna Mankinen SISU         HYL  
  304 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK         HYL  
  306 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  307 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  308 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  311 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         HYL  
  313 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  234 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  294 borcol Repe Bellaclan Royal Affair Hanna-Leena Tastula HSKK         POIS  
  305 auskel Tuuri Deepeyes Possibly Maybe V Marika Blom LAU         POIS  
  314 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO         POIS  
  320 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         POIS  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:50, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 265 x-rotu Laura Laura-Lucia Marju Mikkel (EST) 41,22 3,83 -3,78 0 -3,78 LUVA
2 268 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 43,72 3,61 -1,28 0 -1,28 LUVA
3 270 wecope Uma Ingermanlandija Premium Alina Fedorova (RUS) 45,55 3,47 0,55 0 0,55  
4 272 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 47,94 3,30 2,94 0 2,94  
5 267 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 46,59 3,39 1,59 10 11,59  
  269 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  271 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 16:10, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 283 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH 33,61 4,70 -11,39 0 -11,39  
2 275 jappys Mitzu Saarnion Natsuko Salla-Maria Aarnio I-HAH 43,90 3,60 -1,10 5 5  
  276 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         HYL  
  277 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  278 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY         HYL  
  279 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  280 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  281 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen AGRY         HYL  
  284 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Pylkkänen KOTKA         HYL  
  285 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK         HYL  
  287 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU         HYL  
  288 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  

E hyppyrata, maksi 2, kello 16:35, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 21, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 311 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK 39,50 4,00 -7,50 0 -7,50 LUVA
2 312 barbet Ronda Nuts Over Ronda Reetta Ahola HAU 40,32 3,92 -6,68 0 -6,68 LUVA
3 299 borcol Pokka Von Schneeland Jeune Johanna Mankinen SISU 37,33 4,23 -9,67 5 5  
4 304 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK 49,31 3,20 2,31 5 7,31  
5 316 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SISU 36,59 4,32 -10,41 10 10  
  234 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  290 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK         HYL  
  293 borcol Whimsy Piggyland's Imperial Dry Raila Terävä HSKH         HYL  
  295 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  296 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH         HYL  
  297 hovawa Sara Amix Esprit Tea Holmberg HSKH         HYL  
  298 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne HAU         HYL  
  300 x-rotu Thor Thor Pauliina Niklander PORSK         HYL  
  301 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU         HYL  
  305 auskel Tuuri Deepeyes Possibly Maybe V Marika Blom LAU         HYL  
  306 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  307 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  309 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY         HYL  
  310 borcol Sinni Eyewitness Luv Ewe Too Marja Petäjä-Suvanto VAU         HYL  
  315 auskel Laser Walkabout Laser Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  319 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA         HYL  
  291 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         POIS  
  302 borcol Hippi Durante Star Light Miia Kaplas ACTIV         POIS  
  314 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO         POIS  
  317 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         POIS  
  318 lappor Maltti Mikälie Rikuneeraaja Maiju Parviainen STAR         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 17:25, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 266 borter Osku Heathberry's Smart Suited Nelli Hyppönen BAT 48,30 3,64 -5,70 0 -5,70 LUVA
2 268 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 48,54 3,63 -5,46 0 -5,46 LUVA
3 269 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK 46,33 3,80 -7,67 10 10  
4 270 wecope Uma Ingermanlandija Premium Alina Fedorova (RUS) 49,43 3,56 -4,57 10 10  
5 272 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 66,39 2,65 12,39 10 22,39  
  265 x-rotu Laura Laura-Lucia Marju Mikkel (EST)         HYL  
  271 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         POIS  
  273 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 17:45, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 15, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 287 shelam Mora Trouble-Free Eowyn Esa Koivuranta HAU 41,84 4,23 -12,16 0 -12,16 LUVA
2 275 jappys Mitzu Saarnion Natsuko Salla-Maria Aarnio I-HAH 50,04 3,54 -3,96 5 5  
3 277 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH 34,92 5,07 -19,08 10 10  
4 278 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY 39,58 4,47 -14,42 10 10  
5 285 pyrpap Käki Berger D'arbazile Saut De Drôle Coucou Nina Leminen TAMSK 40,45 4,38 -13,55 10 10  
6 281 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen AGRY 48,90 3,62 -5,10 10 10  
  274 shelam Lui Bosom Buddy's Unawatuna Johanna Mattila HAU         HYL  
  279 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HAUHAU         HYL  
  280 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  282 vehter Hulda Wheatstone Udine Sanna-Maari Laine AST         HYL  
  283 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  284 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Pylkkänen KOTKA         HYL  
  286 pinser Kina Ceriinan Ursina Mia Pyykkö AGRY         HYL  
  288 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  289 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  276 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 18:10, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 18, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 290 auspai Iines Drover's I Told You So Sonja Löfgren KKK 43,65 4,05 -10,35 0 -10,35 SERT
2 313 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 52,69 3,36 -1,31 0 -1,31 LUVA
3 297 hovawa Sara Amix Esprit Tea Holmberg HSKH 51,18 3,46 -2,82 5 5  
4 296 borcol Aava Koikkeriinan Anxious Alexandra Jenni Marttila HSKH 41,57 4,26 -12,43 15 15  
  292 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  293 borcol Whimsy Piggyland's Imperial Dry Raila Terävä HSKH         HYL  
  295 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  300 x-rotu Thor Thor Pauliina Niklander PORSK         HYL  
  301 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU         HYL  
  304 hovawa Tiitu Dagdahoff Arianrhod Dritte Marianne Andersson PORSK         HYL  
  306 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  307 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  308 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  309 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki AGRY         HYL  
  312 barbet Ronda Nuts Over Ronda Reetta Ahola HAU         HYL  
  315 auskel Laser Walkabout Laser Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  316 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SISU         HYL  
  319 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA         HYL  
  291 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         POIS  
  294 borcol Repe Bellaclan Royal Affair Hanna-Leena Tastula HSKK         POIS  
  302 borcol Hippi Durante Star Light Miia Kaplas ACTIV         POIS  
  305 auskel Tuuri Deepeyes Possibly Maybe V Marika Blom LAU         POIS  
  310 borcol Sinni Eyewitness Luv Ewe Too Marja Petäjä-Suvanto VAU         POIS  
  311 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         POIS  
  314 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO         POIS  
  317 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         POIS  
  318 lappor Maltti Mikälie Rikuneeraaja Maiju Parviainen STAR         POIS  
  320 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         POIS