Kilpailu 20.11.2016, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Mini 3] [B Mini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 36, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 34,83 5,17 -13,17 0 -13,17  
2 14 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 35,55 5,06 -12,45 0 -12,45  
3 21 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi TSAU 36,67 4,91 -11,33 0 -11,33  
4 9 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU 39,44 4,56 -8,56 0 -8,56  
5 33 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 40,40 4,45 -7,60 0 -7,60  
6 42 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,93 4,40 -7,07 0 -7,07  
7 31 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 38,01 4,74 -9,99 5 5  
8 28 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 39,37 4,57 -8,63 5 5  
9 38 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 43,61 4,13 -4,39 5 5  
10 3 borcol Donny Troodon Sanni Kaakkolahti HSKH 44,09 4,08 -3,91 5 5  
11 37 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 47,85 3,76 -0,15 5 5  
12 13 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 36,54 4,93 -11,46 10 10  
13 25 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 38,17 4,72 -9,83 10 10  
14 10 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 43,61 4,13 -4,39 10 10  
15 19 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH 44,35 4,06 -3,65 10 10  
16 16 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 45,30 3,97 -2,70 10 10  
17 4 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK 47,76 3,77 -0,24 10 10  
18 24 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH 52,67 3,42 4,67 10 14,67  
19 40 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Juden HAU 50,69 3,55 2,69 15 17,69  
20 39 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH 56,64 3,18 8,64 10 18,64  
  1 borcol Ralli Rascal Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  2 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Anniina Anttila HSKH         HYL  
  7 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  8 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  12 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  15 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  17 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  23 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  26 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  27 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH         HYL  
  29 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  30 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  32 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  34 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  35 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU         HYL  
  36 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  11 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg RFF         POIS  
  22 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 40, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi TSAU 36,12 5,04 -9,88 0 -9,88 SERT-H
2 26 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 36,87 4,94 -9,13 0 -9,13  
3 18 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 37,34 4,87 -8,66 0 -8,66  
4 8 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 37,71 4,83 -8,29 0 -8,29  
5 13 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 38,63 4,71 -7,37 0 -7,37  
6 6 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 37,07 4,91 -8,93 5 5  
7 35 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU 38,38 4,74 -7,62 5 5  
8 10 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 38,49 4,73 -7,51 5 5  
9 5 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 38,87 4,68 -7,13 5 5  
10 42 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,18 4,53 -5,82 5 5  
11 30 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY 40,78 4,46 -5,22 5 5  
12 28 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 38,13 4,77 -7,87 10 10  
13 9 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU 39,29 4,63 -6,71 10 10  
14 16 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 40,54 4,49 -5,46 15 15  
  1 borcol Ralli Rascal Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  2 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Anniina Anttila HSKH         HYL  
  3 borcol Donny Troodon Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  4 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK         HYL  
  7 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  12 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  14 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  15 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  17 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  19 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  20 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  23 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  24 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  25 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  27 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH         HYL  
  29 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  31 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  32 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  33 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  34 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  36 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  37 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  38 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  39 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         HYL  
  40 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Juden HAU         HYL  
  41 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  22 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 36, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 35,60 5,08 -12,40 0 -12,40  
2 34 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 37,83 4,78 -10,17 0 -10,17 SERT-A
3 15 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 38,52 4,70 -9,48 0 -9,48  
4 12 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 39,43 4,59 -8,57 0 -8,57  
5 10 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 41,27 4,39 -6,73 0 -6,73  
6 36 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU 35,18 5,14 -12,82 5 5  
7 21 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi TSAU 37,21 4,86 -10,79 5 5  
8 27 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH 38,36 4,72 -9,64 5 5  
9 25 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 40,42 4,48 -7,58 5 5  
9 30 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY 40,42 4,48 -7,58 5 5  
11 5 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 40,80 4,44 -7,20 5 5  
12 18 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 46,40 3,90 -1,60 5 5  
13 28 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 37,20 4,87 -10,80 10 10  
14 3 borcol Donny Troodon Sanni Kaakkolahti HSKH 44,06 4,11 -3,94 10 10  
15 11 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg RFF 44,16 4,10 -3,84 10 10  
16 16 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 50,22 3,60 2,22 15 17,22  
17 4 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK 56,30 3,21 8,30 10 18,30  
18 38 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 51,32 3,53 3,32 15 18,32  
  2 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Anniina Anttila HSKH         HYL  
  7 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  8 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  13 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  14 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  17 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  19 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  23 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  24 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  26 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  29 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  32 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  33 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  35 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU         HYL  
  37 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  39 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH         HYL  
  40 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Juden HAU         HYL  
  42 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  22 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  31 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 36,88 4,91 -11,12 0 -11,12  
2 57 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 39,07 4,63 -8,93 0 -8,93  
3 44 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 40,08 4,52 -7,92 0 -7,92  
4 51 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila RAGIT 41,66 4,34 -6,34 0 -6,34  
5 43 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 42,43 4,27 -5,57 0 -5,57  
6 55 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,55 4,16 -4,45 5 5  
7 52 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 44,24 4,09 -3,76 5 5  
8 45 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK 44,28 4,09 -3,72 5 5  
9 56 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 47,01 3,85 -0,99 5 5  
10 46 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 36,42 4,97 -11,58 10 10  
11 59 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 41,28 4,39 -6,72 10 10  
  47 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  53 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  54 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 39,15 4,65 -6,85 0 -6,85  
2 55 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 39,57 4,60 -6,43 0 -6,43  
3 47 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI 41,63 4,37 -4,37 0 -4,37  
4 43 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 41,92 4,34 -4,08 0 -4,08  
5 48 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 43,58 4,18 -2,42 0 -2,42  
6 51 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila RAGIT 43,23 4,21 -2,77 5 5  
7 44 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 44,50 4,09 -1,50 15 15  
  45 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK         HYL  
  46 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  49 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  50 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  53 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  54 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  56 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  57 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  58 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  59 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 14:00, tuomari Kati Wala-Bruin, koirakoita 16, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 35,34 4,92 -11,66 0 -11,66  
2 57 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 37,02 4,70 -9,98 0 -9,98  
3 52 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 43,40 4,01 -3,60 0 -3,60  
4 58 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 43,85 3,97 -3,15 0 -3,15  
5 56 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 46,03 3,78 -0,97 0 -0,97  
6 50 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 47,38 3,67 0,38 0 0,38  
7 54 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Marianne Karjalainen P-HAU 35,74 4,87 -11,26 5 5  
8 59 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 37,52 4,64 -9,48 5 5  
9 44 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 40,11 4,34 -6,89 5 5  
10 43 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 40,41 4,31 -6,59 5 5  
11 53 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 42,79 4,07 -4,21 10 10  
  45 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK         HYL  
  47 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI         HYL  
  51 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila RAGIT         HYL  
  55 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  60 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 14:30, tuomari Kati Wala-Bruin, koirakoita 29, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE 34,85 4,99 -12,15 0 -12,15 SERT-A
2 73 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 35,68 4,88 -11,32 0 -11,32  
3 75 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 37,46 4,64 -9,54 0 -9,54  
4 77 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY 38,15 4,56 -8,85 0 -8,85  
5 76 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU 39,55 4,40 -7,45 0 -7,45  
6 72 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 39,77 4,38 -7,23 0 -7,23  
7 69 shelam Vallu Nappulavaaran Routa Hannele Paajanti AST 39,88 4,36 -7,12 0 -7,12  
8 90 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 40,33 4,31 -6,67 0 -6,67  
9 92 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 41,32 4,21 -5,68 0 -5,68  
10 94 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH 41,99 4,14 -5,01 0 -5,01  
11 78 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH 37,02 4,70 -9,98 5 5  
12 89 borter Korppu Grindstones Break A Leg Heidi Matila ARCT 39,25 4,43 -7,75 5 5  
13 62 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski JAU 40,66 4,28 -6,34 5 5  
14 84 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 43,25 4,02 -3,75 5 5  
15 88 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 47,81 3,64 0,81 5 5,81  
16 85 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 38,58 4,51 -8,42 10 10  
17 97 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH 39,39 4,42 -7,61 10 10  
18 66 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 44,60 3,90 -2,40 10 10  
  61 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  65 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  67 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  68 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  81 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  82 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         HYL  
  86 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  87 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  93 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  98 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  99 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  64 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         POIS  
  80 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         POIS  
  83 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         POIS  
  95 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 15:30, tuomari Kati Wala-Bruin, koirakoita 35, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 29,89 5,79 -14,11 0 -14,11  
2 84 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 32,61 5,30 -11,39 0 -11,39 SERT-H
3 90 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 37,67 4,59 -6,33 0 -6,33  
4 70 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH 38,24 4,52 -5,76 0 -5,76  
5 92 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 40,09 4,32 -3,91 0 -3,91  
6 98 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 29,04 5,96 -14,96 5 5  
7 93 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 30,65 5,64 -13,35 5 5  
8 74 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi SKROMFO 32,13 5,38 -11,87 5 5  
9 61 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 34,79 4,97 -9,21 5 5  
10 96 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU 35,47 4,88 -8,53 5 5  
  62 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski JAU         HYL  
  63 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Jade Erkko BAT         HYL  
  65 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  66 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  67 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  68 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  69 shelam Vallu Nappulavaaran Routa Hannele Paajanti AST         HYL  
  71 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  72 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  73 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  75 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  76 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU         HYL  
  77 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         HYL  
  78 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  79 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  81 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL  
  82 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         HYL  
  85 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  86 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  87 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  88 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         HYL  
  89 borter Korppu Grindstones Break A Leg Heidi Matila ARCT         HYL  
  94 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH         HYL  
  97 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  99 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  64 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         POIS  
  83 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         POIS  
  95 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 16:30, tuomari Kati Wala-Bruin, koirakoita 30, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH 30,02 5,26 -12,98 0 -12,98  
2 85 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 32,85 4,81 -10,15 0 -10,15  
3 84 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 34,47 4,58 -8,53 0 -8,53 SERT-A
4 69 shelam Vallu Nappulavaaran Routa Hannele Paajanti AST 34,76 4,55 -8,24 0 -8,24  
5 99 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 35,49 4,45 -7,51 0 -7,51  
6 92 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 38,67 4,09 -4,33 0 -4,33  
7 88 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 39,69 3,98 -3,31 0 -3,31  
8 98 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 32,36 4,88 -10,64 5 5  
9 93 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 34,00 4,65 -9,00 5 5  
10 90 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 38,53 4,10 -4,47 5 5  
11 82 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH 34,49 4,58 -8,51 10 10  
12 75 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 39,98 3,95 -3,02 10 10  
13 81 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 46,50 3,40 3,50 10 13,50  
14 89 borter Korppu Grindstones Break A Leg Heidi Matila ARCT 41,48 3,81 -1,52 15 15  
  62 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski JAU         HYL  
  65 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  66 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  67 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  68 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  70 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         HYL  
  71 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  72 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  73 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  76 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU         HYL  
  77 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY         HYL  
  78 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  79 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE         HYL  
  86 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  96 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  97 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH         HYL  
  64 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         POIS  
  80 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU         POIS  
  83 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         POIS  
  95 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS