Kilpailu 20.11.2016 A agilityrata, B hyppyrata, C agilityrata yhteistulos, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3 yhteistulos, koirakoita 13
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 43 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU 124,76 -16,24 5 5  
10 A agilityrata 40,41 -6,59 5 5  
4 B hyppyrata 41,92 -4,08 0 -4,08  
5 C agilityrata 42,43 -5,57 0 -5,57  
2 44 shelam Pate Silimen Usvan Teräsmies Ulla Nikkilä P-HAU 124,69 -16,31 20 20  
9 A agilityrata 40,11 -6,89 5 5  
7 B hyppyrata 44,50 -1,50 15 15  
3 C agilityrata 40,08 -7,92 0 -7,92  
  45 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
8 C agilityrata 44,28 -3,72 5 5  
  46 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT       HYL  
1 A agilityrata 35,34 -11,66 0 -11,66  
  B hyppyrata       HYL  
10 C agilityrata 36,42 -11,58 10 10  
  47 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen ERTTI       HYL  
  A agilityrata       HYL  
3 B hyppyrata 41,63 -4,37 0 -4,37  
  C agilityrata       HYL  
  51 borter Torres Mel Arctic Torres The Top Emma Matila RAGIT       HYL  
  A agilityrata       HYL  
6 B hyppyrata 43,23 -2,77 5 5  
4 C agilityrata 41,66 -6,34 0 -6,34  
  53 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH       HYL  
11 A agilityrata 42,79 -4,21 10 10  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  54 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Marianne Karjalainen P-HAU       HYL  
7 A agilityrata 35,74 -11,26 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  55 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
2 B hyppyrata 39,57 -6,43 0 -6,43  
6 C agilityrata 43,55 -4,45 5 5  
  56 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH       HYL  
5 A agilityrata 46,03 -0,97 0 -0,97  
  B hyppyrata       HYL  
9 C agilityrata 47,01 -0,99 5 5  
  57 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH       HYL  
2 A agilityrata 37,02 -9,98 0 -9,98  
  B hyppyrata       HYL  
2 C agilityrata 39,07 -8,93 0 -8,93  
  59 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT       HYL  
8 A agilityrata 37,52 -9,48 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
11 C agilityrata 41,28 -6,72 10 10  
  60 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
1 B hyppyrata 39,15 -6,85 0 -6,85  
1 C agilityrata 36,88 -11,12 0 -11,12  

Medi 3 yhteistulos, koirakoita 27
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 92 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 120,08 -13,92 0 -13,92  
9 A agilityrata 41,32 -5,68 0 -5,68  
5 B hyppyrata 40,09 -3,91 0 -3,91  
6 C agilityrata 38,67 -4,33 0 -4,33  
2 84 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 110,33 -23,67 5 5  
14 A agilityrata 43,25 -3,75 5 5  
2 B hyppyrata 32,61 -11,39 0 -11,39  
3 C agilityrata 34,47 -8,53 0 -8,53  
3 90 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 116,53 -17,47 5 5  
8 A agilityrata 40,33 -6,67 0 -6,67  
3 B hyppyrata 37,67 -6,33 0 -6,33  
10 C agilityrata 38,53 -4,47 5 5  
  62 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski JAU       HYL  
13 A agilityrata 40,66 -6,34 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  65 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  66 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY       HYL  
18 A agilityrata 44,60 -2,40 10 10  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  67 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  68 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  69 shelam Vallu Nappulavaaran Routa Hannele Paajanti AST       HYL  
7 A agilityrata 39,88 -7,12 0 -7,12  
  B hyppyrata       HYL  
4 C agilityrata 34,76 -8,24 0 -8,24  
  72 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH       HYL  
6 A agilityrata 39,77 -7,23 0 -7,23  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  73 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH       HYL  
2 A agilityrata 35,68 -11,32 0 -11,32  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  75 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH       HYL  
3 A agilityrata 37,46 -9,54 0 -9,54  
  B hyppyrata       HYL  
12 C agilityrata 39,98 -3,02 10 10  
  76 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU       HYL  
5 A agilityrata 39,55 -7,45 0 -7,45  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  77 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah Oreilly AGRY       HYL  
4 A agilityrata 38,15 -8,85 0 -8,85  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  78 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH       HYL  
11 A agilityrata 37,02 -9,98 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  79 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi ACE       HYL SERT-A
1 A agilityrata 34,85 -12,15 0 -12,15  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  81 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
13 C agilityrata 46,50 3,50 10 13,50  
  82 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
11 C agilityrata 34,49 -8,51 10 10  
  85 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH       HYL  
16 A agilityrata 38,58 -8,42 10 10  
  B hyppyrata       HYL  
2 C agilityrata 32,85 -10,15 0 -10,15  
  86 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  87 shelam Java Yokotai Blue Moon Jonna Kannisto HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
1 C agilityrata 30,02 -12,98 0 -12,98  
  88 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH       HYL  
15 A agilityrata 47,81 0,81 5 5,81  
  B hyppyrata       HYL  
7 C agilityrata 39,69 -3,31 0 -3,31  
  89 borter Korppu Grindstones Break A Leg Heidi Matila ARCT       HYL  
12 A agilityrata 39,25 -7,75 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
14 C agilityrata 41,48 -1,52 15 15  
  93 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO       HYL  
  A agilityrata       HYL  
7 B hyppyrata 30,65 -13,35 5 5  
9 C agilityrata 34,00 -9,00 5 5  
  97 kesvil Siiri Woolly Bohemia's Savage Silk Saija Mutka I-HAH       HYL  
17 A agilityrata 39,39 -7,61 10 10  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  98 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
6 B hyppyrata 29,04 -14,96 5 5  
8 C agilityrata 32,36 -10,64 5 5  
  99 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
5 C agilityrata 35,49 -7,51 0 -7,51  
  64 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH       POIS  
  A agilityrata       POIS  
  B hyppyrata       POIS  
  C agilityrata       POIS  
  83 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY       POIS  
  A agilityrata       POIS  
  B hyppyrata       POIS  
  C agilityrata       POIS  
  95 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH       POIS  
  A agilityrata       POIS  
  B hyppyrata       POIS  
  C agilityrata       POIS  

Maksi 3 yhteistulos, koirakoita 33
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 107,50 -34,50 5 5  
1 A agilityrata 34,83 -13,17 0 -13,17  
6 B hyppyrata 37,07 -8,93 5 5  
1 C agilityrata 35,60 -12,40 0 -12,40  
2 21 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi TSAU 110,00 -32,00 5 5  
3 A agilityrata 36,67 -11,33 0 -11,33  
1 B hyppyrata 36,12 -9,88 0 -9,88  
7 C agilityrata 37,21 -10,79 5 5  
3 10 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 123,37 -18,63 15 15  
14 A agilityrata 43,61 -4,39 10 10  
8 B hyppyrata 38,49 -7,51 5 5  
5 C agilityrata 41,27 -6,73 0 -6,73  
4 28 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 114,70 -27,30 25 25  
8 A agilityrata 39,37 -8,63 5 5  
12 B hyppyrata 38,13 -7,87 10 10  
13 C agilityrata 37,20 -10,80 10 10  
5 16 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT 136,06 2,22 40 42,22  
16 A agilityrata 45,30 -2,70 10 10  
14 B hyppyrata 40,54 -5,46 15 15  
16 C agilityrata 50,22 2,22 15 17,22  
  2 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Anniina Anttila HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  3 borcol Donny Troodon Sanni Kaakkolahti HSKH       HYL  
10 A agilityrata 44,09 -3,91 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
14 C agilityrata 44,06 -3,94 10 10  
  4 kulnou Suvi Ruokorapseen Auriina Markku Pajulahti TAMSK       HYL  
17 A agilityrata 47,76 -0,24 10 10  
  B hyppyrata       HYL  
17 C agilityrata 56,30 8,30 10 18,30  
  7 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  8 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
4 B hyppyrata 37,71 -8,29 0 -8,29  
  C agilityrata       HYL  
  12 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
4 C agilityrata 39,43 -8,57 0 -8,57  
  13 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU       HYL  
12 A agilityrata 36,54 -11,46 10 10  
5 B hyppyrata 38,63 -7,37 0 -7,37  
  C agilityrata       HYL  
  14 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH       HYL  
2 A agilityrata 35,55 -12,45 0 -12,45  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  15 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
3 C agilityrata 38,52 -9,48 0 -9,48  
  17 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  19 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH       HYL  
15 A agilityrata 44,35 -3,65 10 10  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  23 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  24 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH       HYL  
18 A agilityrata 52,67 4,67 10 14,67  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  25 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH       HYL  
13 A agilityrata 38,17 -9,83 10 10  
  B hyppyrata       HYL  
9 C agilityrata 40,42 -7,58 5 5  
  26 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK       HYL  
  A agilityrata       HYL  
2 B hyppyrata 36,87 -9,13 0 -9,13  
  C agilityrata       HYL  
  27 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
8 C agilityrata 38,36 -9,64 5 5  
  29 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  30 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY       HYL  
  A agilityrata       HYL  
11 B hyppyrata 40,78 -5,22 5 5  
9 C agilityrata 40,42 -7,58 5 5  
  32 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  33 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH       HYL  
5 A agilityrata 40,40 -7,60 0 -7,60  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  34 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
2 C agilityrata 37,83 -10,17 0 -10,17  
  35 borcol Ava Charmdale Be My Drop Sami Suvanto HAU       HYL  
  A agilityrata       HYL  
7 B hyppyrata 38,38 -7,62 5 5  
  C agilityrata       HYL  
  36 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU       HYL  
  A agilityrata       HYL  
  B hyppyrata       HYL  
6 C agilityrata 35,18 -12,82 5 5  
  37 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH       HYL  
11 A agilityrata 47,85 -0,15 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  38 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH       HYL  
9 A agilityrata 43,61 -4,39 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
18 C agilityrata 51,32 3,32 15 18,32  
  39 dalmat Nera Firehouse's Nevermore Seija Tiainen HSKH       HYL  
20 A agilityrata 56,64 8,64 10 18,64  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  40 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Juden HAU       HYL  
19 A agilityrata 50,69 2,69 15 17,69  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       HYL  
  42 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH       HYL  
6 A agilityrata 40,93 -7,07 0 -7,07  
10 B hyppyrata 40,18 -5,82 5 5  
  C agilityrata       HYL  
  22 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH       POIS  
  A agilityrata       POIS  
  B hyppyrata       POIS  
  C agilityrata       POIS  
  31 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH       POIS  
7 A agilityrata 38,01 -9,99 5 5  
  B hyppyrata       HYL  
  C agilityrata       POIS  

*) huomioitu yhteistuloksessa