Kilpailu 21.1.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 16:35, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 38,38 4,59 -9,62 0 -9,62  
2 105 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 39,28 4,48 -8,72 0 -8,72  
3 113 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NAS 41,44 4,25 -6,56 0 -6,56  
4 124 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 41,48 4,24 -6,52 0 -6,52  
5 108 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 42,98 4,09 -5,02 0 -5,02  
6 112 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK 43,54 4,04 -4,46 0 -4,46  
7 115 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 46,99 3,74 -1,01 0 -1,01  
8 119 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 47,88 3,68 -0,12 0 -0,12  
9 103 jackru Onni Toto's Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 52,90 3,33 4,90 0 4,90  
10 118 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 53,80 3,27 5,80 0 5,80  
11 106 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 41,53 4,24 -6,47 10 10  
12 114 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 54,90 3,21 6,90 5 11,90  
13 117 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT 54,72 3,22 6,72 10 16,72  
  104 koohon Ruudolf Bullbenz Kooi Klaas Qera Henni Ruth KOOHO         HYL  
  107 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  111 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  116 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  121 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU         HYL  
  123 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  125 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT         HYL  
  120 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         POIS  
  126 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 37, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 39,72 4,96 -14,28 0 -14,28  
2 29 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 40,21 4,90 -13,79 0 -13,79  
3 6 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 40,71 4,84 -13,29 0 -13,29  
4 20 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU 44,08 4,47 -9,92 0 -9,92  
5 32 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 44,94 4,38 -9,06 0 -9,06  
6 43 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 46,03 4,28 -7,97 0 -7,97  
7 35 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 47,75 4,13 -6,25 0 -6,25  
8 34 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 49,93 3,95 -4,07 0 -4,07  
9 38 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 43,60 4,52 -10,40 5 5  
10 40 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 44,50 4,43 -9,50 5 5  
11 25 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 49,19 4,01 -4,81 5 5  
12 31 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK 56,47 3,49 2,47 5 7,47  
  1 shelam Pesonen Patinan Najad Maisa Mölsä TODO         HYL  
  3 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         HYL  
  4 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  5 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  7 espves Luna Cass Ole Mango Iida-Lotta Mattila E-HKK         HYL  
  9 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  10 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  12 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  16 mudi Feke Kilvan Fekete Bárány Emma Lonka TODO         HYL  
  17 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  18 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  19 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  21 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  22 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  23 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  24 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  27 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU         HYL  
  28 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  33 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  36 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  37 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU         HYL  
  39 x-rotu Winston Winston Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  41 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen SISU         HYL  
  44 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  8 shelam Omppu Amorosan Olivia Marika Blom LAU         HYL  
  2 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         POIS  
  42 amecoc Mike Exclamation Miracle Hunter Viveca Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 54, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna NAS 36,92 4,77 -11,08 0 -11,08  
2 81 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 37,09 4,74 -10,91 0 -10,91  
3 57 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU 38,66 4,55 -9,34 0 -9,34  
4 102 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA 39,27 4,48 -8,73 0 -8,73 SERT-A
5 99 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 40,51 4,34 -7,49 0 -7,49  
6 86 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 40,89 4,30 -7,11 0 -7,11  
7 50 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 41,73 4,22 -6,27 0 -6,27  
8 76 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 42,11 4,18 -5,89 0 -5,89  
9 64 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO 43,17 4,08 -4,83 0 -4,83  
10 78 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 43,36 4,06 -4,64 0 -4,64  
11 54 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH 45,18 3,90 -2,82 0 -2,82  
12 59 lappor Pyry Saranevan Leskenlehti Kati Pohjoisvirta A-KOT 50,95 3,45 2,95 0 2,95  
13 80 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 35,16 5,01 -12,84 5 5  
14 74 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna NAS 36,45 4,83 -11,55 5 5  
15 46 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 37,25 4,72 -10,75 5 5  
16 89 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 39,20 4,49 -8,80 5 5  
17 63 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 44,87 3,92 -3,13 5 5  
18 67 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 50,08 3,51 2,08 5 7,08  
19 85 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU 38,20 4,61 -9,80 10 10  
20 53 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 44,12 3,99 -3,88 10 10  
21 75 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 47,90 3,67 -0,10 10 10  
22 79 vehter Jimi Musca-Rosan Zlatan Soile Heinänen KOTKA 62,38 2,82 14,38 10 24,38  
  45 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  71 borcol Lewis Walking Disaster's Llew Anna-Maria Niemelä OKK         HYL  
  48 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  49 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         HYL  
  51 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  52 belpag Täppä Finn Noir Néréide Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  55 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  56 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  58 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  61 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU         HYL  
  62 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  65 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen JAU         HYL  
  66 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  68 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  69 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  70 porves Pottu Tassuttelijan Greta Garbo Leila Ottelin HSKH         HYL  
  72 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  73 belpag Jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  77 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  82 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  83 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere HAU         HYL  
  84 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  88 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  90 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen JAU         HYL  
  91 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK         HYL  
  92 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  93 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  94 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  95 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  97 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  100 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  101 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  47 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         POIS  
  60 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  
  98 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 17:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 22, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 116 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 34,79 4,66 -8,21 0 -8,21  
2 123 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK 35,14 4,61 -7,86 0 -7,86 SERT-H
3 105 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 35,46 4,57 -7,54 0 -7,54  
4 121 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU 37,39 4,33 -5,61 0 -5,61  
5 115 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 41,96 3,86 -1,04 0 -1,04  
6 118 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 42,82 3,78 -0,18 0 -0,18  
7 126 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 46,38 3,49 3,38 0 3,38  
8 103 jackru Onni Toto's Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 47,79 3,39 4,79 0 4,79  
9 106 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 34,60 4,68 -8,40 5 5  
10 104 koohon Ruudolf Bullbenz Kooi Klaas Qera Henni Ruth KOOHO 35,05 4,62 -7,95 5 5  
11 113 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NAS 38,83 4,17 -4,17 5 5  
12 108 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 40,85 3,97 -2,15 5 5  
13 110 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT 46,88 3,46 3,88 5 8,88  
14 125 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT 47,47 3,41 4,47 5 9,47  
15 122 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 47,80 3,39 4,80 10 14,80  
  109 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  111 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  114 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  117 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT         HYL  
  119 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH         HYL  
  120 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  124 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  

B hyppyrata, medi 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 40, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU 31,82 5,12 -11,18 0 -11,18  
2 39 x-rotu Winston Winston Jonna Aaltonen HAU 33,54 4,86 -9,46 0 -9,46 SERT-H
3 40 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK 34,27 4,76 -8,73 0 -8,73  
4 32 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 35,67 4,57 -7,33 0 -7,33  
5 8 shelam Omppu Amorosan Olivia Marika Blom LAU 38,17 4,27 -4,83 0 -4,83  
6 27 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU 38,62 4,22 -4,38 0 -4,38  
7 25 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 39,11 4,17 -3,89 0 -3,89  
8 4 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 30,27 5,39 -12,73 5 5  
9 44 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 33,50 4,87 -9,50 5 5  
10 43 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 37,54 4,34 -5,46 5 5  
11 35 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 37,89 4,30 -5,11 5 5  
12 38 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 39,78 4,10 -3,22 5 5  
13 18 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 40,54 4,02 -2,46 5 5  
14 7 espves Luna Cass Ole Mango Iida-Lotta Mattila E-HKK 35,15 4,64 -7,85 10 10  
15 26 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 40,39 4,04 -2,61 10 10  
16 16 mudi Feke Kilvan Fekete Bárány Emma Lonka TODO 50,36 3,24 7,36 10 17,36  
  1 shelam Pesonen Patinan Najad Maisa Mölsä TODO         HYL  
  3 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         HYL  
  5 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  6 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  10 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  11 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  12 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  13 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Heidi Paasikunnas KOTKA         HYL  
  14 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  17 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  19 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  20 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  21 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  22 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  23 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  24 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  29 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  30 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  31 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK         HYL  
  33 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         HYL  
  34 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  36 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  37 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU         HYL  
  41 isllam Tromma Koirakorven Tromma Tapio Koistinen SISU         HYL  
  2 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         POIS  
  42 amecoc Mike Exclamation Miracle Hunter Viveca Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 13:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 53, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 32,75 4,95 -8,25 0 -8,25  
2 53 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 36,32 4,46 -4,68 0 -4,68 SERT-H
3 90 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen JAU 37,06 4,37 -3,94 0 -3,94  
4 50 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 37,46 4,32 -3,54 0 -3,54  
5 75 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX 39,01 4,15 -1,99 5 5  
6 59 lappor Pyry Saranevan Leskenlehti Kati Pohjoisvirta A-KOT 43,24 3,75 2,24 5 7,24  
7 46 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 31,26 5,18 -9,74 10 10  
8 101 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 33,71 4,81 -7,29 10 10  
9 96 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU 39,34 4,12 -1,66 10 10  
10 93 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 38,01 4,26 -2,99 25 25  
  45 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  48 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  49 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         HYL  
  51 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  52 belpag Täppä Finn Noir Néréide Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  55 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  56 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  57 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  58 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  61 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU         HYL  
  63 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  64 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO         HYL  
  65 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen JAU         HYL  
  66 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  67 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  68 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  69 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  70 porves Pottu Tassuttelijan Greta Garbo Leila Ottelin HSKH         HYL  
  71 borcol Lewis Walking Disaster's Llew Anna-Maria Niemelä OKK         HYL  
  72 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  73 belpag Jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  74 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  76 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  77 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  78 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  79 vehter Jimi Musca-Rosan Zlatan Soile Heinänen KOTKA         HYL  
  80 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  81 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU         HYL  
  82 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  83 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere HAU         HYL  
  84 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  85 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  86 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  87 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  88 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  89 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  91 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK         HYL  
  92 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  94 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  95 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  97 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  100 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  102 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  47 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         POIS  
  60 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  
  98 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 18:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 85 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NAS 44,05 4,09 -5,95 0 -5,95 SERT-A, FI AVA
2 121 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU 44,06 4,09 -5,94 0 -5,94  
3 115 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 49,11 3,66 -0,89 0 -0,89  
4 119 kääsna Nelli Cemoliro's Chickasha Nina Salovaara HSKH 50,21 3,59 0,21 0 0,21  
5 125 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Jauho A-KOT 51,88 3,47 1,88 0 1,88  
6 109 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 38,93 4,62 -11,07 5 5  
7 124 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 45,43 3,96 -4,57 5 5  
8 108 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT 45,90 3,92 -4,10 5 5  
9 103 jackru Onni Toto's Tail's Obelix Merja Salovaara-Vainio HSKH 55,17 3,26 5,17 5 10,17  
  104 koohon Ruudolf Bullbenz Kooi Klaas Qera Henni Ruth KOOHO         HYL  
  105 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  106 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU         HYL  
  107 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  110 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  111 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  112 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  
  114 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  116 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  118 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU         HYL  
  123 jackru Hese Endell What A Night Pasi Partanen E-HKK         HYL  
  117 borter Pipo Heathberry's Storm Warning Annika Norrgård BAT         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 11:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 40, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 38,06 4,86 -11,94 0 -11,94  
2 30 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 38,17 4,85 -11,83 0 -11,83  
3 24 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU 39,60 4,67 -10,40 0 -10,40  
4 5 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 42,14 4,39 -7,86 0 -7,86  
5 8 shelam Omppu Amorosan Olivia Marika Blom LAU 44,96 4,11 -5,04 0 -5,04  
6 28 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 54,94 3,37 4,94 0 4,94  
7 4 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 43,25 4,28 -6,75 5 5  
8 39 x-rotu Winston Winston Jonna Aaltonen HAU 44,59 4,15 -5,41 5 5  
9 43 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 45,26 4,09 -4,74 5 5  
10 25 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 46,53 3,98 -3,47 5 5  
11 35 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 49,66 3,72 -0,34 5 5  
12 14 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 50,82 3,64 0,82 5 5,82  
13 1 shelam Pesonen Patinan Najad Maisa Mölsä TODO 52,85 3,50 2,85 5 7,85  
14 38 parson Messi Scotstyles Scotch Bonnet Marianne Heiskanen KOTKA 42,72 4,33 -7,28 10 10  
15 33 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU 39,26 4,71 -10,74 15 15  
  3 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         HYL  
  6 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  7 espves Luna Cass Ole Mango Iida-Lotta Mattila E-HKK         HYL  
  9 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  10 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  11 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  12 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  13 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Heidi Paasikunnas KOTKA         HYL  
  15 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  16 mudi Feke Kilvan Fekete Bárány Emma Lonka TODO         HYL  
  17 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  19 parson Vinki Tupla-Täplän Kuningasten Kuningas Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  20 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola PIRKU         HYL  
  21 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  22 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  23 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  26 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  27 amecoc Ossi Fabelsfee Lets Talk About Me Lotta Tuuva LAU         HYL  
  31 koohon Dave Chirpy Superhero Petri Tamminen TAMSK         HYL  
  32 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  34 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  36 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  37 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU         HYL  
  40 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  44 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  2 brater Pele Suvi-Pojan Dani Minna Ahola HSKH         POIS  
  42 amecoc Mike Exclamation Miracle Hunter Viveca Karlsson-Mäkelä PIRKU         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 51, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 38,19 4,84 -11,81 0 -11,81  
2 74 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna NAS 38,98 4,75 -11,02 0 -11,02  
3 73 belpag Jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK 41,48 4,46 -8,52 0 -8,52  
4 76 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 43,93 4,21 -6,07 0 -6,07  
5 69 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 45,70 4,05 -4,30 0 -4,30 SERT-A, FI AVA
6 63 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 48,92 3,78 -1,08 0 -1,08  
7 80 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 37,19 4,97 -12,81 5 5  
8 99 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 43,46 4,26 -6,54 5 5  
9 67 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 45,94 4,03 -4,06 5 5  
10 53 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 51,43 3,60 1,43 5 6,43  
11 93 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 40,50 4,57 -9,50 10 10  
12 48 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 46,36 3,99 -3,64 10 10  
13 52 belpag Täppä Finn Noir Néréide Johanna Peltonen E-HKK 49,80 3,71 -0,20 10 10  
14 90 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen JAU 42,36 4,37 -7,64 15 15  
  45 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  46 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  49 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         HYL  
  50 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK         HYL  
  51 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  54 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  55 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  56 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL  
  57 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  61 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU         HYL  
  62 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  64 borcol Tyyne Darcey Of Clover Meadow Juuli Ahonen TODO         HYL  
  65 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen JAU         HYL  
  70 porves Pottu Tassuttelijan Greta Garbo Leila Ottelin HSKH         HYL  
  71 borcol Lewis Walking Disaster's Llew Anna-Maria Niemelä OKK         HYL  
  72 kerter Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  75 borcol Acxa Story Goes Stay With Me Sandra Gustafsson AGIAX         HYL  
  77 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  78 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  79 vehter Jimi Musca-Rosan Zlatan Soile Heinänen KOTKA         HYL  
  81 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU         HYL  
  82 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  83 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere HAU         HYL  
  84 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  85 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  86 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  87 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  88 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  89 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  91 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK         HYL  
  92 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  94 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  96 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  97 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  100 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  101 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  102 borcol Mimmi Nopsa Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  47 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH         POIS  
  60 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS  
  98 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         POIS