Kilpailu 22.1.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Maksi 1] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 parson Esme Tupla-Täplän Earl Grey Liisa Summanen NAS 33,34 4,38 -13,66 0 -13,66 LUVA
2 206 borter Ninja Huhmarkankaan Somebody To Love Annika Eskelinen RIMA 36,63 3,99 -10,37 0 -10,37 SERT
3 209 kääsna Bitte Busterin Birgitta Riitta Cederlöf HSKH 56,71 2,58 9,71 0 9,71  
4 208 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Jeskanen NAS 42,77 3,41 -4,23 15 15  
  201 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH         HYL  
  202 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL  
  204 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  207 lägpys Hippu Karjakon Jokapoika Marika Rautiainen HSKH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 auskel Perri A-Yambagold Silja Ahonen LAU 32,44 4,50 -14,56 0 -14,56 LUVA
2 225 shelam Rambo Keskelt Korpee Fiettelys Foima Katri Tiainen TAMSK 36,85 3,96 -10,15 0 -10,15 SERT
3 223 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 51,74 2,82 4,74 0 4,74  
4 310 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 31,09 4,70 -15,91 5 5  
5 219 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK 34,69 4,21 -12,31 5 5  
6 220 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 35,32 4,13 -11,68 5 5  
7 222 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma Von Creutlein HSKH 35,96 4,06 -11,04 5 5  
8 217 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 36,84 3,96 -10,16 5 5  
9 221 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK 47,41 3,08 0,41 5 5,41  
10 213 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 36,12 4,04 -10,88 10 10  
  218 parson Jack Somerset Make My Day Sanna Pessa KSSK         HYL  
  224 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU         HYL  
  226 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  210 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 airter Disa Energetics Eternal Fire Katariina Martelius HSKK 34,62 4,22 -12,38 0 -12,38 LUVA
2 253 lagrom Paavo Fungo Jovanni Maija-Leena Peura AGRY 40,12 3,64 -6,88 0 -6,88 LUVA
3 241 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 32,42 4,50 -14,58 5 5  
4 230 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK 34,52 4,23 -12,48 5 5  
5 232 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU 39,91 3,66 -7,09 5 5  
6 234 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH 41,99 3,48 -5,01 5 5  
7 245 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 45,00 3,24 -2,00 5 5  
8 246 engspa Lilja Wishingspring's Ice Fairy Heidi Raita KOTKA 49,30 2,96 2,30 5 7,30  
9 242 borcol Trix Tending Breezy Petteri Huotari P-HAU 31,02 4,71 -15,98 10 10  
10 251 x-rotu Exi Exi Emilia Salomäki PORSK 39,50 3,70 -7,50 15 15  
11 254 kromfo Arttu Krumme Furche Fahrenheit Satu Kukkurainen KOTKA 47,08 3,10 0,08 15 15,08  
  229 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         HYL  
  231 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA         HYL  
  233 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         HYL  
  239 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  243 auspai Viva Wolffhouse-Caratia Lumina Tania Torvinen EKK         HYL  
  244 holpal Riski Rochallor Blade Runner Eveliina Kortesoja EKK         HYL  
  248 valpai RIKI Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  249 borcol Joe Joe Niina Aho VEIKK         HYL  
  250 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  252 borcol Eino Vinkeän Valonnopeus Helen Habte MAH         HYL  
  255 borcol Saimaa Ilmiliekin Saimaa Inka Häkkinen HAU         HYL  
  235 borcol Dana Mustan Magian Liza Sanna Alho HAU         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 17:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 270 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 40,46 3,88 -7,54 0 -7,54 LUVA
2 261 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm AGRY 45,79 3,43 -2,21 0 -2,21 LUVA
3 265 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast JAU 50,52 3,11 2,52 0 2,52  
4 264 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu SISU 37,24 4,22 -10,76 5 5  
5 272 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK 45,48 3,45 -2,52 5 5  
6 257 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 67,88 2,31 19,88 15 34,88  
  258 parson Eeva Piristeen Kuuma Aalto Terhi Hakala KOTKA         HYL  
  259 käävil Tane Equerry's Milky Way Pippi Veini PORSK         HYL  
  260 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  266 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  267 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  268 cocspa Wanda Eben`s Make Way For My Girl Anniina Lantta KSSK         HYL  
  269 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  271 kääpin Tarmo Sakeros Sisu Tiina Virtala MINPIN         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 17:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU 33,11 4,74 -14,89 0 -14,89 LUVA
2 287 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH 34,51 4,55 -13,49 0 -13,49 SERT
3 289 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Sanna Lehtonen HSKH 34,80 4,51 -13,20 0 -13,20 LUVA
4 283 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU 41,52 3,78 -6,48 0 -6,48 LUVA
5 278 kromfo Goda Jazzmo Guitar Katja Marttila KOTKA 40,86 3,84 -7,14 5 5  
6 286 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 37,00 4,24 -11,00 10 10  
7 281 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT 51,26 3,06 3,26 10 13,26  
8 290 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 51,57 3,04 3,57 20 23,57  
9 274 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH 59,78 2,63 11,78 15 26,78  
  275 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  277 shelam Peppi Tulihännän Bohemian Rhapsody Tiina Tynys KOIVU         HYL  
  280 pinser Kina Ceriinan Ursina Mia Pyykkö AGRY         HYL  
  282 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  284 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Pylkkänen KOTKA         HYL  
  285 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  291 shelam Remi Pihlajapirtin Thurkell Leena Hasu KOTKA         HYL  
  273 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         POIS  
  276 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  
  288 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 18:10, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 15, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 307 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU 39,41 3,98 -8,59 0 -8,59 LUVA
2 292 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA 36,74 4,27 -11,26 5 5  
3 297 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD 47,12 3,33 -0,88 5 5  
4 247 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 32,13 4,89 -15,87 10 10  
5 309 belpat Heka Black Master's Mister-Knight Merja Aapalahti NODO 43,09 3,64 -4,91 10 10  
6 306 belpat Weksi Chaos Jani Niemelä KAT 45,37 3,46 -2,63 10 10  
7 294 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH 41,17 3,81 -6,83 15 15  
  293 novnou Hilma Middle Island's Cheery Creature Heidi Sainio LAU         HYL  
  295 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  299 borcol Whimsy Piggyland's Imperial Dry Raila Terävä HSKH         HYL  
  300 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  301 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  304 mudi Vekku Vimmatun Vähänköviksu Tiinamari Harjula E-HKK         HYL  
  305 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  308 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT         HYL  
  296 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         POIS  
  302 lyhcol Ventus Tender Wind's Adventure Seeker Kikka Heikkinen LAU         POIS  
  303 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere HAU         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK 25,57 5,32 -16,43 0 -16,43 LUVA
2 208 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Jeskanen NAS 28,12 4,84 -13,88 0 -13,88  
3 202 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU 28,29 4,81 -13,71 0 -13,71 LUVA
4 203 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 32,49 4,19 -9,51 0 -9,51 LUVA
5 201 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH 36,24 3,75 -5,76 0 -5,76 LUVA
6 207 lägpys Hippu Karjakon Jokapoika Marika Rautiainen HSKH 52,68 2,58 10,68 10 20,68  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 15, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 224 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU 27,61 4,93 -14,39 0 -14,39 SERT
2 310 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 30,20 4,50 -11,80 5 5  
3 218 parson Jack Somerset Make My Day Sanna Pessa KSSK 30,63 4,44 -11,37 5 5  
4 219 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK 32,08 4,24 -9,92 5 5  
5 217 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 36,73 3,70 -5,27 5 5  
6 212 stbter Ara Wild Vision Aragorn Kaisa Ahonen TUUKK 43,00 3,16 1,00 5 6,00  
7 220 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 45,87 2,96 3,87 5 8,87  
8 213 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 40,98 3,32 -1,02 10 10  
  211 auskel Perri A-Yambagold Silja Ahonen LAU         HYL  
  214 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  215 shelam Nova Länsimetsän Hopeahalla Laura Huolman JANKK         HYL  
  216 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  
  221 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK         HYL  
  222 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma Von Creutlein HSKH         HYL  
  226 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  210 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         POIS  
  225 shelam Rambo Keskelt Korpee Fiettelys Foima Katri Tiainen TAMSK         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:20, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 26, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 borcol Numa Tending Joy Riitta Jantunen-Korri HEILU 32,14 4,23 -9,86 0 -9,86 LUVA
2 248 valpai RIKI Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 32,16 4,23 -9,84 0 -9,84 LUVA
3 241 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 27,29 4,98 -14,71 5 5  
4 229 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK 30,31 4,49 -11,69 5 5  
5 231 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA 34,28 3,97 -7,72 5 5  
6 245 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 36,81 3,69 -5,19 5 5  
7 232 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU 30,74 4,42 -11,26 15 15  
8 237 pitcol Riemu Ruffenuff Peppermint Twist Hanna Vitikainen JAU 34,50 3,94 -7,50 15 15  
9 243 auspai Viva Wolffhouse-Caratia Lumina Tania Torvinen EKK 45,94 2,96 3,94 15 18,94  
  228 airter Disa Energetics Eternal Fire Katariina Martelius HSKK         HYL  
  230 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  233 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         HYL  
  236 espves Lilo Maravilloso Intelecto Henna Vääräsmäki HSKH         HYL  
  238 borcol Ilona Breezing Flash Vappu Alatalo HAU         HYL  
  239 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  240 borcol Luna Myrock's Dream Come True Anni Partanen AGRY         HYL  
  242 borcol Trix Tending Breezy Petteri Huotari P-HAU         HYL  
  244 holpal Riski Rochallor Blade Runner Eveliina Kortesoja EKK         HYL  
  246 engspa Lilja Wishingspring's Ice Fairy Heidi Raita KOTKA         HYL  
  249 borcol Joe Joe Niina Aho VEIKK         HYL  
  250 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  251 x-rotu Exi Exi Emilia Salomäki PORSK         HYL  
  252 borcol Eino Vinkeän Valonnopeus Helen Habte MAH         HYL  
  253 lagrom Paavo Fungo Jovanni Maija-Leena Peura AGRY         HYL  
  254 kromfo Arttu Krumme Furche Fahrenheit Satu Kukkurainen KOTKA         HYL  
  255 borcol Saimaa Ilmiliekin Saimaa Inka Häkkinen HAU         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 14, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 262 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH 26,37 5,12 -11,63 0 -11,63 LUVA
2 267 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 42,03 3,21 4,03 0 4,03  
3 270 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 34,19 3,95 -3,81 5 5  
4 265 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast JAU 44,74 3,02 6,74 0 6,74  
5 261 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm AGRY 48,77 2,77 10,77 5 15,77  
  258 parson Eeva Piristeen Kuuma Aalto Terhi Hakala KOTKA         HYL  
  259 käävil Tane Equerry's Milky Way Pippi Veini PORSK         HYL  
  260 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL  
  263 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         HYL  
  264 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu SISU         HYL  
  266 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  268 cocspa Wanda Eben`s Make Way For My Girl Anniina Lantta KSSK         HYL  
  271 kääpin Tarmo Sakeros Sisu Tiina Virtala MINPIN         HYL  
  272 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 17, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 275 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH 29,99 4,50 -8,01 0 -8,01 LUVA
2 273 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 30,68 4,40 -7,32 0 -7,32  
3 291 shelam Remi Pihlajapirtin Thurkell Leena Hasu KOTKA 32,28 4,18 -5,72 5 5  
4 283 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU 37,71 3,58 -0,29 5 5  
  274 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH         HYL  
  277 shelam Peppi Tulihännän Bohemian Rhapsody Tiina Tynys KOIVU         HYL  
  278 kromfo Goda Jazzmo Guitar Katja Marttila KOTKA         HYL  
  279 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU         HYL  
  281 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  282 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  284 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Pylkkänen KOTKA         HYL  
  285 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  286 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  287 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  289 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  290 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  210 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         HYL  

E hyppyrata, maksi 2, kello 16:30, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 16, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 294 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH 34,86 3,87 -3,14 0 -3,14 LUVA
2 298 borcol Quick Promillen Daiquiri Vappu Alatalo HAU 28,83 4,68 -9,17 5 5  
3 295 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 34,97 3,86 -3,03 5 5  
4 309 belpat Heka Black Master's Mister-Knight Merja Aapalahti NODO 42,22 3,20 4,22 10 14,22  
5 293 novnou Hilma Middle Island's Cheery Creature Heidi Sainio LAU 37,74 3,58 -0,26 15 15  
  247 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  292 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  297 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         HYL  
  299 borcol Whimsy Piggyland's Imperial Dry Raila Terävä HSKH         HYL  
  300 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  301 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  303 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere HAU         HYL  
  304 mudi Vekku Vimmatun Vähänköviksu Tiinamari Harjula E-HKK         HYL  
  306 belpat Weksi Chaos Jani Niemelä KAT         HYL  
  307 auspai Nauru Windedos Amaretti Maija Piippo JAU         HYL  
  308 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT         HYL  
  302 lyhcol Ventus Tender Wind's Adventure Seeker Kikka Heikkinen LAU         POIS  

F agilityrata, mini 1, kello 12:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Jeskanen NAS 36,87 4,07 -11,13 0 -11,13 SERT
  201 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH         HYL  
  203 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  204 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  205 parson Esme Tupla-Täplän Earl Grey Liisa Summanen NAS         HYL  
  206 borter Ninja Huhmarkankaan Somebody To Love Annika Eskelinen RIMA         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 12:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 44,34 3,38 -3,66 0 -3,66 LUVA
2 215 shelam Nova Länsimetsän Hopeahalla Laura Huolman JANKK 31,73 4,73 -16,27 5 5  
3 222 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma Von Creutlein HSKH 44,38 3,38 -3,62 5 5  
4 221 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK 44,61 3,36 -3,39 5 5  
5 218 parson Jack Somerset Make My Day Sanna Pessa KSSK 40,48 3,71 -7,52 10 10  
6 219 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK 47,18 3,18 -0,82 10 10  
7 226 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 53,41 2,81 5,41 5 10,41  
8 213 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 42,85 3,50 -5,15 15 15  
  211 auskel Perri A-Yambagold Silja Ahonen LAU         HYL  
  220 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  227 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  310 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  210 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         POIS  
  224 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU         POIS  
  225 shelam Rambo Keskelt Korpee Fiettelys Foima Katri Tiainen TAMSK         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 24, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 230 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK 39,42 3,81 -8,58 0 -8,58 SERT
2 253 lagrom Paavo Fungo Jovanni Maija-Leena Peura AGRY 45,90 3,27 -2,10 0 -2,10 SERT
3 250 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH 31,18 4,81 -16,82 5 5  
4 239 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU 32,70 4,59 -15,30 5 5  
5 252 borcol Eino Vinkeän Valonnopeus Helen Habte MAH 36,03 4,16 -11,97 5 5  
6 242 borcol Trix Tending Breezy Petteri Huotari P-HAU 38,65 3,88 -9,35 5 5  
7 233 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH 39,79 3,77 -8,21 10 10  
8 232 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU 47,38 3,17 -0,62 10 10  
9 255 borcol Saimaa Ilmiliekin Saimaa Inka Häkkinen HAU 31,45 4,77 -16,55 15 15  
10 243 auspai Viva Wolffhouse-Caratia Lumina Tania Torvinen EKK 48,71 3,08 0,71 20 20,71  
11 246 engspa Lilja Wishingspring's Ice Fairy Heidi Raita KOTKA 60,95 2,46 12,95 15 27,95  
  229 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         HYL  
  231 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA         HYL  
  235 borcol Dana Mustan Magian Liza Sanna Alho HAU         HYL  
  236 espves Lilo Maravilloso Intelecto Henna Vääräsmäki HSKH         HYL  
  237 pitcol Riemu Ruffenuff Peppermint Twist Hanna Vitikainen JAU         HYL  
  241 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  244 holpal Riski Rochallor Blade Runner Eveliina Kortesoja EKK         HYL  
  245 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  
  248 valpai RIKI Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  249 borcol Joe Joe Niina Aho VEIKK         HYL  
  251 x-rotu Exi Exi Emilia Salomäki PORSK         HYL  
  254 kromfo Arttu Krumme Furche Fahrenheit Satu Kukkurainen KOTKA         HYL  
  256 borcol Numa Tending Joy Riitta Jantunen-Korri HEILU         HYL  

F agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 263 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU 38,44 4,29 -12,56 0 -12,56 LUVA
2 266 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH 38,46 4,29 -12,54 0 -12,54 LUVA
3 264 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu SISU 38,99 4,23 -12,01 0 -12,01 LUVA
4 272 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK 41,87 3,94 -9,13 0 -9,13  
5 259 käävil Tane Equerry's Milky Way Pippi Veini PORSK 47,51 3,47 -3,49 0 -3,49  
6 257 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 52,73 3,13 1,73 10 11,73  
7 261 kääsna Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm AGRY 56,04 2,94 5,04 10 15,04  
  258 parson Eeva Piristeen Kuuma Aalto Terhi Hakala KOTKA         HYL  
  267 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  268 cocspa Wanda Eben`s Make Way For My Girl Anniina Lantta KSSK         HYL  
  269 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  271 kääpin Tarmo Sakeros Sisu Tiina Virtala MINPIN         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 18, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 273 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 36,14 4,57 -14,86 0 -14,86  
2 288 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH 41,06 4,02 -9,94 0 -9,94 SERT
3 277 shelam Peppi Tulihännän Bohemian Rhapsody Tiina Tynys KOIVU 42,21 3,91 -8,79 5 5  
4 279 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino Förell HAU 44,18 3,73 -6,82 5 5  
5 283 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU 53,85 3,06 2,85 5 7,85  
6 275 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH 38,12 4,33 -12,88 10 10  
7 274 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH 54,14 3,05 3,14 10 13,14  
  278 kromfo Goda Jazzmo Guitar Katja Marttila KOTKA         HYL  
  280 pinser Kina Ceriinan Ursina Mia Pyykkö AGRY         HYL  
  281 lagrom Milla Willa Lavollen's Milla Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  282 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  284 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Pylkkänen KOTKA         HYL  
  285 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  286 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  287 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  289 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  290 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Tommy Streng I-HAH         HYL  
  291 shelam Remi Pihlajapirtin Thurkell Leena Hasu KOTKA         HYL  
  210 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         POIS  
  276 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 14:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 14, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 296 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 36,76 4,49 -14,24 0 -14,24 SERT
2 300 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 36,29 4,55 -14,71 5 5  
3 303 borcol Ralli Eyewitness Lucky Look Maija Hautere HAU 38,79 4,25 -12,21 5 5  
4 294 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH 40,20 4,10 -10,80 10 10  
5 304 mudi Vekku Vimmatun Vähänköviksu Tiinamari Harjula E-HKK 41,78 3,95 -9,22 10 10  
6 293 novnou Hilma Middle Island's Cheery Creature Heidi Sainio LAU 40,72 4,05 -10,28 20 20  
7 305 schape Hulda Buffing Quintessa Kirsi Pässilä HSKK 67,16 2,46 16,16 5 21,16  
  247 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  292 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  295 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  299 borcol Whimsy Piggyland's Imperial Dry Raila Terävä HSKH         HYL  
  306 belpat Weksi Chaos Jani Niemelä KAT         HYL  
  308 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT         HYL  
  309 belpat Heka Black Master's Mister-Knight Merja Aapalahti NODO         HYL  
  302 lyhcol Ventus Tender Wind's Adventure Seeker Kikka Heikkinen LAU         POIS