Kilpailu 11.3.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 16:30, tuomari Sandra Deidda (italia), koirakoita 42, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD 32,20 5,71 -11,80 0 -11,80  
2 110 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 34,40 5,35 -9,60 0 -9,60  
3 129 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 35,65 5,16 -8,35 0 -8,35  
4 149 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta HAU 36,13 5,09 -7,87 0 -7,87  
5 139 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 36,50 5,04 -7,50 0 -7,50  
6 108 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 36,89 4,99 -7,11 0 -7,11  
7 116 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 37,50 4,91 -6,50 0 -6,50  
8 134 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen HSKH 38,36 4,80 -5,64 0 -5,64  
9 123 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 38,73 4,75 -5,27 0 -5,27  
10 125 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 41,52 4,43 -2,48 0 -2,48  
11 117 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu SISU 43,43 4,24 -0,57 0 -0,57  
12 124 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 34,98 5,26 -9,02 5 5  
13 112 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 36,68 5,02 -7,32 5 5  
14 111 shelam Stenley Elbar's Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 41,57 4,43 -2,43 5 5  
15 150 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 48,30 3,81 4,30 5 9,30  
16 138 borter Armi Tigerlike Taste Of Chaos Kaisa Karttunen LAU 50,15 3,67 6,15 5 11,15  
17 106 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 56,49 3,26 12,49 0 12,49  
18 140 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 48,55 3,79 4,55 25 29,55  
  104 borter Asta Tigerlike Silverfox Ella Tapanainen LAU         HYL  
  105 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  107 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         HYL  
  109 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Jarmo Karvonen ATD         HYL  
  113 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  114 shelam My Flyland Wildy Vital Keida Raamat (EST)         HYL  
  115 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  118 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU         HYL  
  119 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH         HYL  
  126 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  128 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  130 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK         HYL  
  131 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT         HYL  
  132 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  133 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  135 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  141 käävil Tane Equerry's Milky Way Satu Santamäki PORSK         HYL  
  142 kääpin Ralle Senicitas Johnny Guitar Riikka Yrjönen E-HKK         HYL  
  143 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT         HYL  
  144 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu SISU         HYL  
  145 borter Peppi Tigerlike On The Fly Ella Tapanainen LAU         HYL  
  147 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  148 parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Sallinen KAT         HYL  
  151 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  121 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  
  122 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:40, tuomari Sandra Deidda (italia), koirakoita 38, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA 36,90 4,99 -7,10 0 -7,10 SERT-A
2 100 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF 37,01 4,97 -6,99 0 -6,99  
3 76 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 37,76 4,87 -6,24 0 -6,24  
4 94 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 38,07 4,83 -5,93 0 -5,93  
5 99 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 41,03 4,49 -2,97 0 -2,97  
6 80 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 47,37 3,88 3,37 0 3,37  
7 95 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 33,93 5,42 -10,07 5 5  
8 92 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 36,78 5,00 -7,22 5 5  
9 63 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 42,75 4,30 -1,25 15 15  
  62 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  65 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  66 shelam Della Firabellen Jennifer Lopez Susanna Pekki HAU         HYL  
  68 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  70 parson Voltti Tupla-Täplän Voltti Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  71 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  72 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  73 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  77 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  78 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  79 shelam Lenni Happy Master's Only For You Janni Kröger HSKH         HYL  
  81 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  82 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  83 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  84 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  85 cocspa Salli Fieldlan Eager Heikki Järvinen HAU         HYL  
  86 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  87 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  88 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  89 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  90 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  91 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  93 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  96 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  97 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  98 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU         HYL  
  101 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  102 shelam Fira Elbar's Black Fairy Flower Elen Kivi-Paju (EST)         HYL  
  103 pumi Pipsa Jellum's Geena Heidi Katajainen VAU         HYL  
  67 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Sandra Deidda (italia), koirakoita 46, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 33,03 5,66 -11,97 0 -11,97  
2 51 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 36,97 5,06 -8,03 0 -8,03 SERT-A FI AVA
3 57 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 37,72 4,96 -7,28 0 -7,28  
4 33 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 39,42 4,74 -5,58 5 5  
5 9 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA 39,64 4,72 -5,36 5 5  
6 31 auskel Nuuk Maiskis Merbau Linda Merk KOTKA 39,76 4,70 -5,24 5 5  
7 30 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 34,31 5,45 -10,69 10 10  
8 8 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 36,24 5,16 -8,76 10 10  
9 36 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 34,35 5,44 -10,65 15 15  
  3 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  4 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  7 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  10 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  11 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO         HYL  
  12 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  13 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  14 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA         HYL  
  15 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  23 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  25 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  26 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  27 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH         HYL  
  28 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  34 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         HYL  
  37 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  38 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  39 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  40 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  41 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST)         HYL  
  42 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  43 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  44 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  45 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  46 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  47 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  48 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  49 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  50 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  52 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  53 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  54 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST)         HYL  
  55 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  56 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  58 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU         HYL  
  59 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  61 auspai Sylvi Attic Angel's Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  1 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU         POIS  
  22 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  60 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 14:15, tuomari Sandra Deidda (italia), koirakoita 42, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 4,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta HAU 32,59 4,85 -5,41 0 -5,41  
2 129 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 32,65 4,84 -5,35 0 -5,35  
3 114 shelam My Flyland Wildy Vital Keida Raamat (EST) 33,18 4,76 -4,82 0 -4,82 SERT-H
4 108 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 33,29 4,75 -4,71 0 -4,71  
5 110 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU 33,48 4,72 -4,52 0 -4,52  
6 112 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 33,53 4,71 -4,47 0 -4,47  
7 111 shelam Stenley Elbar's Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 34,19 4,62 -3,81 0 -3,81  
8 115 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 34,86 4,53 -3,14 0 -3,14  
9 123 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 34,87 4,53 -3,13 0 -3,13  
10 134 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen HSKH 35,65 4,43 -2,35 0 -2,35  
11 151 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 35,98 4,39 -2,02 0 -2,02  
12 139 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 36,01 4,39 -1,99 0 -1,99  
13 132 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 37,75 4,18 -0,25 0 -0,25  
14 120 shelam Minka Dreamlook Amazing Beauty Sari Lehtomäki LAU 38,82 4,07 0,82 0 0,82  
15 136 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 38,99 4,05 0,99 0 0,99  
16 117 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu SISU 39,74 3,98 1,74 0 1,74  
17 145 borter Peppi Tigerlike On The Fly Ella Tapanainen LAU 39,89 3,96 1,89 0 1,89  
18 131 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 41,38 3,82 3,38 0 3,38  
19 150 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 41,66 3,79 3,66 0 3,66  
20 119 toyvil Stella Executive Marmalade Elena Asikainen I-HAH 42,46 3,72 4,46 0 4,46  
21 143 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 36,77 4,30 -1,23 5 5  
22 144 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu SISU 39,45 4,01 1,45 5 6,45  
23 125 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY 39,87 3,96 1,87 5 6,87  
24 118 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 45,63 3,46 7,63 0 7,63  
25 141 käävil Tane Equerry's Milky Way Satu Santamäki PORSK 49,66 3,18 11,66 5 16,66  
26 106 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 51,61 3,06 13,61 5 18,61  
  104 borter Asta Tigerlike Silverfox Ella Tapanainen LAU         HYL  
  107 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH         HYL  
  113 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  116 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  126 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  127 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  128 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  130 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK         HYL  
  133 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  135 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  137 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  138 borter Armi Tigerlike Taste Of Chaos Kaisa Karttunen LAU         HYL  
  140 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  142 kääpin Ralle Senicitas Johnny Guitar Riikka Yrjönen E-HKK         HYL  
  147 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK         HYL  
  148 parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Sallinen KAT         HYL  
  121 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  
  122 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Sandra Deidda (italia), koirakoita 38, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 57 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 31,47 5,02 -5,53 0 -5,53  
2 75 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU 32,24 4,90 -4,76 0 -4,76 SERT-H
3 102 shelam Fira Elbar's Black Fairy Flower Elen Kivi-Paju (EST) 32,95 4,80 -4,05 0 -4,05  
4 98 parson Valtti Green Perry's Peter O'toole Annina Myllyaho JAU 33,68 4,69 -3,32 0 -3,32  
5 71 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 33,92 4,66 -3,08 0 -3,08  
6 97 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 34,22 4,62 -2,78 0 -2,78  
7 92 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 34,73 4,55 -2,27 0 -2,27  
8 76 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 35,42 4,46 -1,58 0 -1,58  
9 99 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 36,04 4,38 -0,96 0 -0,96  
10 88 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 36,61 4,32 -0,39 0 -0,39  
11 69 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 37,02 4,27 0,02 0 0,02  
12 101 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 38,05 4,15 1,05 0 1,05  
13 68 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 38,30 4,12 1,30 0 1,30  
14 100 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF 39,00 4,05 2,00 0 2,00  
15 65 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 32,58 4,85 -4,42 5 5  
16 85 cocspa Salli Fieldlan Eager Heikki Järvinen HAU 34,17 4,62 -2,83 5 5  
17 91 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU 36,99 4,27 -0,01 5 5  
18 84 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH 37,13 4,26 0,13 5 5,13  
19 79 shelam Lenni Happy Master's Only For You Janni Kröger HSKH 35,11 4,50 -1,89 10 10  
20 63 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 36,99 4,27 -0,01 10 10  
21 73 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 42,45 3,72 5,45 5 10,45  
22 81 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 46,67 3,38 9,67 10 19,67  
  62 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  64 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  66 shelam Della Firabellen Jennifer Lopez Susanna Pekki HAU         HYL  
  72 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  77 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  78 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  80 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  82 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  83 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  86 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  89 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  90 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  93 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  95 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  96 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  103 pumi Pipsa Jellum's Geena Heidi Katajainen VAU         HYL  
  67 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 12:00, tuomari Sandra Deidda (italia), koirakoita 58, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 53 s, eteneminopeus 4,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU 31,88 4,96 -3,12 0 -3,12  
2 23 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE 32,19 4,91 -2,81 0 -2,81 SERT-H AVA-H
3 49 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 32,35 4,88 -2,65 0 -2,65  
4 47 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 32,56 4,85 -2,44 0 -2,44  
5 45 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 32,65 4,84 -2,35 0 -2,35  
6 30 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 32,85 4,81 -2,15 0 -2,15  
7 38 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 32,86 4,81 -2,14 0 -2,14  
8 37 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 34,09 4,64 -0,91 0 -0,91  
9 31 auskel Nuuk Maiskis Merbau Linda Merk KOTKA 35,43 4,46 0,43 0 0,43  
10 57 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 35,75 4,42 0,75 0 0,75  
11 5 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen TODO 36,19 4,37 1,19 0 1,19  
12 13 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 37,01 4,27 2,01 0 2,01  
13 15 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 38,04 4,15 3,04 0 3,04  
14 12 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 38,39 4,12 3,39 0 3,39  
15 28 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 39,00 4,05 4,00 0 4,00  
16 6 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 39,02 4,05 4,02 0 4,02  
17 43 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH 33,64 4,70 -1,36 5 5  
18 24 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 33,81 4,67 -1,19 5 5  
19 59 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH 34,85 4,53 -0,15 5 5  
20 16 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 35,36 4,47 0,36 5 5,36  
21 4 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 36,36 4,34 1,36 5 6,36  
22 3 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 36,75 4,30 1,75 5 6,75  
23 40 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF 31,76 4,97 -3,24 10 10  
24 54 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 31,79 4,97 -3,21 10 10  
25 46 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI 34,38 4,60 -0,62 10 10  
26 51 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT 35,02 4,51 0,02 10 10,02  
27 41 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST) 42,14 3,75 7,14 5 12,14  
28 36 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU 32,85 4,81 -2,15 15 15  
29 58 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU 49,30 3,20 14,30 5 19,30  
30 32 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO 41,16 3,84 6,16 20 26,16  
31 8 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 50,39 3,14 15,39 20 35,39  
  11 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO 56,59 2,79 21,59 10 HYL  
  60 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  1 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU         HYL  
  2 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  7 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  9 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA         HYL  
  10 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  14 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA         HYL  
  17 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen BAT         HYL  
  18 porves Pottu Tassuttelijan Greta Garbo Leila Ottelin HSKH         HYL  
  19 irlter Poju Lurvendhalis Wídfara Outi Nuotio HSKH         HYL  
  20 borcol Niitti Peatdigger Bob Heini Toikkanen JAU         HYL  
  21 lagrom Rico Mandaraban Re Ricciuto Jukka Pöyry P-HAU         HYL  
  22 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  25 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  26 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  27 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH         HYL  
  29 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         HYL  
  34 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK         HYL  
  39 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  42 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  44 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  48 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  50 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  52 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  53 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  56 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  35 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         POIS