Kilpailu 11.3.2017 C agilityrata, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 15:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 39, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta HAU 37,09 4,91 -13,91 0 -13,91  
2 114 shelam My Flyland Wildy Vital Keida Raamat (EST) 37,26 4,89 -13,74 0 -13,74 SERT-A
3 112 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 38,24 4,76 -12,76 0 -12,76  
4 143 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT 38,83 4,69 -12,17 0 -12,17  
5 115 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 39,13 4,65 -11,87 0 -11,87  
6 139 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 39,73 4,58 -11,27 0 -11,27  
7 111 shelam Stenley Elbar's Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 39,89 4,56 -11,11 0 -11,11  
8 108 jackru Rumba Kisentel's Zoolander Virpi Koski P-HAU 39,96 4,55 -11,04 0 -11,04  
9 134 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen HSKH 40,40 4,51 -10,60 0 -10,60  
10 151 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 41,58 4,38 -9,42 0 -9,42  
11 120 shelam Minka Dreamlook Amazing Beauty Sari Lehtomäki LAU 45,01 4,04 -5,99 0 -5,99  
12 147 parson Yojo Bravefellow Yolanda Marika Turkia KSSK 46,07 3,95 -4,93 0 -4,93  
13 131 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 48,00 3,79 -3,00 0 -3,00  
14 145 borter Peppi Tigerlike On The Fly Ella Tapanainen LAU 48,78 3,73 -2,22 0 -2,22  
15 123 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 49,20 3,70 -1,80 0 -1,80  
16 107 cavspa Nekku Crowley New Delight Satu Turunen HSKH 52,42 3,47 1,42 0 1,42  
17 142 kääpin Ralle Senicitas Johnny Guitar Riikka Yrjönen E-HKK 53,90 3,38 2,90 0 2,90  
18 117 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu SISU 44,97 4,05 -6,03 5 5  
19 130 papill Pontus Mohairs Pontiac Connection Nina Rajala TAMSK 49,05 3,71 -1,95 5 5  
20 118 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 56,03 3,25 5,03 5 10,03  
21 150 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 56,61 3,21 5,61 5 10,61  
22 135 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 58,10 3,13 7,10 5 12,10  
23 124 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 43,10 4,22 -7,90 15 15  
24 127 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 59,87 3,04 8,87 10 18,87  
  104 borter Asta Tigerlike Silverfox Ella Tapanainen LAU         HYL  
  105 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  106 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI         HYL  
  113 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  125 pitmäy Felix Red Glow's Maxwell Smart Tiia Tuhkanen AGRY         HYL  
  126 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  128 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU         HYL  
  129 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL  
  132 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  133 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  138 borter Armi Tigerlike Taste Of Chaos Kaisa Karttunen LAU         HYL  
  140 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  141 käävil Tane Equerry's Milky Way Satu Santamäki PORSK         HYL  
  144 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu SISU         HYL  
  148 parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Sallinen KAT         HYL  
  121 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         POIS  
  122 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS  

Medi 3, kello 14:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 38, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta LÄGI 36,50 4,99 -14,50 0 -14,50  
2 102 shelam Fira Elbar's Black Fairy Flower Elen Kivi-Paju (EST) 37,77 4,82 -13,23 0 -13,23  
3 71 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 37,98 4,79 -13,02 0 -13,02  
4 97 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 39,70 4,58 -11,30 0 -11,30  
5 94 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT 40,21 4,53 -10,79 0 -10,79  
6 76 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 41,55 4,38 -9,45 0 -9,45  
7 63 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 42,40 4,29 -8,60 0 -8,60  
8 72 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 42,43 4,29 -8,57 0 -8,57  
9 88 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 45,46 4,00 -5,54 0 -5,54  
10 74 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredrikson HSKH 37,14 4,90 -13,86 5 5  
11 65 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 41,10 4,43 -9,90 5 5  
12 66 shelam Della Firabellen Jennifer Lopez Susanna Pekki HAU 42,52 4,28 -8,48 5 5  
13 99 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 43,16 4,22 -7,84 5 5  
14 69 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 48,49 3,75 -2,51 10 10  
  62 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  64 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  68 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  70 parson Voltti Tupla-Täplän Voltti Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  73 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  77 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  78 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  79 shelam Lenni Happy Master's Only For You Janni Kröger HSKH         HYL  
  80 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  81 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  82 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL  
  83 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  84 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  85 cocspa Salli Fieldlan Eager Heikki Järvinen HAU         HYL  
  86 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  89 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL  
  90 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  91 auskel Eka Kisentel's Arrawa Ariel Tiina Selenius TSAU         HYL  
  92 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  93 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  95 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  100 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  101 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  103 pumi Pipsa Jellum's Geena Heidi Katajainen VAU         HYL  
  67 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         POIS  

Maksi 3, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 57, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 35,06 5,19 -15,94 0 -15,94  
2 49 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 36,38 5,00 -14,62 0 -14,62  
3 37 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 39,67 4,59 -11,33 0 -11,33 SERT-A
4 41 borcol Tii Mainspring Tjika Monika Põld (EST) 40,69 4,47 -10,31 0 -10,31  
5 31 auskel Nuuk Maiskis Merbau Linda Merk KOTKA 40,85 4,45 -10,15 0 -10,15  
6 28 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 42,30 4,30 -8,70 0 -8,70  
7 13 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 43,11 4,22 -7,89 0 -7,89  
8 48 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 46,40 3,92 -4,60 0 -4,60  
9 11 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NODO 53,67 3,39 2,67 0 2,67  
10 30 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 37,91 4,80 -13,09 5 5  
11 3 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 38,40 4,74 -12,60 5 5  
12 39 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 38,63 4,71 -12,37 5 5  
13 8 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 40,82 4,46 -10,18 5 5  
14 10 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU 43,09 4,22 -7,91 5 5  
15 1 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU 47,55 3,83 -3,45 5 5  
16 34 borcol Luna Tronic Mohigana Noona Puolakka HPSK 47,78 3,81 -3,22 5 5  
17 52 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 38,62 4,71 -12,38 10 10  
18 25 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 39,31 4,63 -11,69 10 10  
19 33 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 48,49 3,75 -2,51 10 10  
20 56 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 40,26 4,52 -10,74 15 15  
21 4 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 40,83 4,46 -10,17 15 15  
  51 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Esa Lehdistö ATT         HYL  
  2 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  5 borcol Fox Johan On Turbo Annika Nisonen TODO         HYL  
  6 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  7 borcol Spessu Eyewitness Modern Stalking Outi Lehvä HAU         HYL  
  9 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen KOVA         HYL  
  12 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  14 belpam Fläp Frosty Forest Sideswipe Suvi Koivunen KOTKA         HYL  
  15 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  16 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  17 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen BAT         HYL  
  21 lagrom Rico Mandaraban Re Ricciuto Jukka Pöyry P-HAU         HYL  
  22 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  23 borcol Leon Gladiator Janne Rajala ACE         HYL  
  24 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         HYL  
  26 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  27 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH         HYL  
  29 rhokoi Pelle Murumbi´s Bright Brolle For You Liisa Hartikka HSKH         HYL  
  32 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen TODO         HYL  
  36 borcol Räppi River Riikka Karinen JAU         HYL  
  38 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  40 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF         HYL  
  42 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  43 auspai Jippi Wirneen Jippijaijee Noora Mäkelä I-HAH         HYL  
  44 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  45 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  46 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi LÄGI         HYL  
  47 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  50 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  53 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  55 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  57 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  58 pitcol Shira Flying Flashblack April Henna Mcintosh LAU         HYL  
  59 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  60 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  61 auspai Sylvi Attic Angel's Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  35 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         POIS