Kilpailu 12.3.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Maksi 1] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK 33,04 4,24 -13,96 0 -13,96 SERT
2 208 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 37,85 3,70 -9,15 0 -9,15 LUVA
3 210 kääpin Eki A'dreams Black Neiko Marjo Mäkinen HSKH 43,26 3,24 -3,74 5 5  
4 206 chihup Nico Nicko Nebrasca Edda Ria Savolainen AGRY 47,96 2,92 0,96 5 5,96  
5 211 lägpys Ava Kriikunan Aloa Angelika Elina Kervinen HI-HA 47,31 2,96 0,31 15 15,31  
  209 parson Esme Tupla-Täplän Earl Grey Liisa Summanen NAS         HYL  
  212 borter Muusa Tigerlike Far From Easy Salla Hanski HAMIN         HYL  
  213 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 223 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 27,45 5,10 -19,55 0 -19,55 LUVA
2 219 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT 51,55 2,72 4,55 0 4,55  
3 226 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH 37,14 3,77 -9,86 5 5  
4 224 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva KKK 39,72 3,53 -7,28 5 5  
5 214 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 40,16 3,49 -6,84 10 10  
  215 shelam Siiri Käpylaakson Chezarina Satu Lilja ACE         HYL  
  216 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  221 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  222 cocspa Aatos Lahjakas Aatos Sanna Airas MAH         HYL  
  220 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         POIS  
  225 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 245 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE 26,54 5,28 -20,46 0 -20,46 SERT
2 227 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 28,64 4,89 -18,36 0 -18,36 LUVA
3 237 borcol Sony Valmis Sonny Jenni Pessa KSSK 30,52 4,59 -16,48 0 -16,48 LUVA
4 228 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU 31,65 4,42 -15,35 0 -15,35 LUVA
5 251 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 32,46 4,31 -14,54 0 -14,54 LUVA
6 243 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH 35,25 3,97 -11,75 0 -11,75 LUVA
7 229 isovil Piitu Bic-Cot's Amelie Leila Nieminen LÄGI 36,07 3,88 -10,93 0 -10,93 LUVA
8 238 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 25,55 5,48 -21,45 5 5  
9 250 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH 29,63 4,72 -17,37 5 5  
10 246 bokser Boni Ma Baker's Boney M Päivi Holm KKK 46,96 2,98 -0,04 5 5  
11 249 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 28,63 4,89 -18,37 10 10  
12 232 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 29,85 4,69 -17,15 10 10  
13 242 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI 43,09 3,25 -3,91 10 10  
  230 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  233 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  
  236 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  239 belpam Voltti Pysäkin Leela Suvi Koivunen KOTKA         HYL  
  240 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH         HYL  
  241 hovawa Piina Skywatch's Nightwish Irina Karppinen A-KOT         HYL  
  244 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  248 belpat Ryti Off Line's Energydose Maria Montell KAT         HYL  
  252 auskel Cira Yacatis Fairy-Camirah Jessica Rähmonen HSKH         HYL  
  231 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 15:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU 48,93 3,66 -3,07 5 5  
2 257 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 68,58 2,61 16,58 5 21,58  
3 253 caiter Jäde Sanderfield Sweet As A Pie Essi Fagerlund HSKH 70,54 2,54 18,54 10 28,54  
  260 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  258 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         POIS Siirto 3lk
  259 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         POIS Siirto 3lk

D agilityrata, medi 2, kello 15:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 261 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 37,76 4,74 -14,24 0 -14,24  
2 271 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 40,35 4,44 -11,65 0 -11,65 LUVA
3 267 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH 48,74 3,67 -3,26 5 5  
4 268 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 51,63 3,47 -0,37 5 5  
  262 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  263 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  264 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  269 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  270 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  265 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         POIS  
  266 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 290 borcol Raff Rafferty Vom Grünen Kuckuck Monika Põld (EST) 41,08 4,36 -10,92 5 5  
2 277 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK 45,01 3,98 -6,99 5 5  
3 291 lappor Kitka Nutukas Porokahvinporo Katja Torn KOIVU 53,31 3,36 1,31 5 6,31  
4 289 pinser Remy Ference Behind Brown Eyes Marjo Mäkinen HSKH 58,44 3,06 6,44 10 16,44  
5 286 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK 59,55 3,01 7,55 10 17,55  
6 285 kromfo Arttu Krumme Furche Fahrenheit Satu Kukkurainen KOTKA 70,80 2,53 18,80 15 33,80  
  272 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  273 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  275 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB         HYL  
  276 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  279 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  281 lyhcol Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA         HYL  
  282 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  284 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  287 belpam Kärppä Mecberger Marilyn Merita Halkola KOTKA         HYL  
  288 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         HYL  
  274 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         POIS SIIRTO 3LK
  280 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH         POIS SIIRTO 3LK
  283 borcol Haru Haru Of Austrian Starlight Veronika Herendy (HUN)         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 28,75 4,45 -12,25 0 -12,25  
2 202 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 34,35 3,73 -6,65 5 5  
3 212 borter Muusa Tigerlike Far From Easy Salla Hanski HAMIN 37,73 3,39 -3,27 5 5  
4 203 shelam Buster Zelmarian Sanaseppo Andrea Forsen I-HAH 32,22 3,97 -8,78 10 10  
5 211 lägpys Ava Kriikunan Aloa Angelika Elina Kervinen HI-HA 36,32 3,52 -4,68 10 10  
6 204 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 42,82 2,99 1,82 10 11,82  
7 206 chihup Nico Nicko Nebrasca Edda Ria Savolainen AGRY 43,20 2,96 2,20 10 12,20  
  201 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL  
  205 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH         HYL  
  210 kääpin Eki A'dreams Black Neiko Marjo Mäkinen HSKH         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:15, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 21,02 6,09 -19,98 0 -19,98 LUVA
2 226 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH 27,13 4,72 -13,87 0 -13,87  
3 222 cocspa Aatos Lahjakas Aatos Sanna Airas MAH 24,76 5,17 -16,24 5 5  
4 224 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva KKK 27,69 4,62 -13,31 5 5  
5 214 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 27,97 4,58 -13,03 5 5  
6 216 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 42,12 3,04 1,12 5 6,12  
7 217 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 49,94 2,56 8,94 15 23,94  
  215 shelam Siiri Käpylaakson Chezarina Satu Lilja ACE         HYL  
  223 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  220 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         POIS  
  225 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 10:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 21, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 248 belpat Ryti Off Line's Energydose Maria Montell KAT 22,41 5,71 -18,59 0 -18,59 LUVA
2 250 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH 22,62 5,66 -18,38 0 -18,38  
3 252 auskel Kira Yacatis Fairy-Camirah Jessica Rähmonen HSKH 22,71 5,64 -18,29 0 -18,29 LUVA
4 241 hovawa Piina Skywatch's Nightwish Irina Karppinen A-KOT 22,90 5,59 -18,10 0 -18,10  
5 228 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU 23,66 5,41 -17,34 0 -17,34 LUVA
6 251 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 24,36 5,26 -16,64 0 -16,64 LUVA
7 234 dalmat Maddy Dotstorm's Head Over Heels Seija Tiainen HSKH 24,41 5,24 -16,59 0 -16,59 LUVA
8 233 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 27,33 4,68 -13,67 0 -13,67 LUVA
9 249 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 19,70 6,50 -21,30 5 5  
10 237 borcol Sony Valmis Sonny Jenni Pessa KSSK 25,89 4,94 -15,11 5 5  
11 230 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK 29,27 4,37 -11,73 5 5  
12 246 bokser Boni Ma Baker's Boney M Päivi Holm KKK 32,31 3,96 -8,69 5 5  
13 240 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH 23,34 5,48 -17,66 10 10  
14 238 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 25,21 5,08 -15,79 10 10  
15 247 isovil Muusa Dancefloor's Merry Merenque Leila Nieminen LÄGI 36,73 3,48 -4,27 10 10  
  227 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  235 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  239 belpam Voltti Pysäkin Leela Suvi Koivunen KOTKA         HYL  
  242 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  243 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  244 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  231 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         POIS  
  245 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         POIS SIIRTO -> 2 LK

E hyppyrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 256 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU 31,97 4,72 -9,03 0 -9,03  
2 258 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 36,84 4,10 -4,16 0 -4,16 SERT
3 254 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH 30,50 4,95 -10,50 5 5  
4 255 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola NODO 50,14 3,01 9,14 5 14,14  
  253 caiter Jäde Sanderfield Sweet As A Pie Essi Fagerlund HSKH         HYL  
  260 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  259 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         POIS Siirto 3lk

E hyppyrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 264 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH 29,98 5,04 -11,02 0 -11,02 LUVA
2 268 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 35,18 4,29 -5,82 0 -5,82  
3 263 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH 35,57 4,24 -5,43 0 -5,43  
4 267 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH 40,86 3,70 -0,14 0 -0,14  
5 261 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 33,34 4,53 -7,66 5 5  
6 269 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 38,38 3,93 -2,62 10 10  
7 262 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK 41,68 3,62 0,68 20 20,68  
  270 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  271 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  266 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 15, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 290 borcol Raff Rafferty Vom Grünen Kuckuck Monika Põld (EST) 28,80 5,24 -12,20 0 -12,20 LUVA
2 274 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 30,05 5,03 -10,95 0 -10,95 SERT
3 277 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK 31,68 4,77 -9,32 0 -9,32 LUVA
4 291 lappor Kitka Nutukas Porokahvinporo Katja Torn KOIVU 39,81 3,79 -1,19 0 -1,19  
5 245 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE 31,99 4,72 -9,01 5 5  
6 281 lyhcol Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA 39,26 3,85 -1,74 5 5  
7 273 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 43,60 3,46 2,60 5 7,60  
8 275 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB 39,43 3,83 -1,57 10 10  
  276 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  278 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki HSKH         HYL  
  279 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  282 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  283 borcol Haru Haru Of Austrian Starlight Veronika Herendy (HUN)         HYL  
  284 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  285 kromfo Arttu Krumme Furche Fahrenheit Satu Kukkurainen KOTKA         HYL  
  280 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH         POIS SIIRTO 3LK

F agilityrata, mini 1, kello 11:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 209 parson Esme Tupla-Täplän Earl Grey Liisa Summanen NAS 31,89 4,55 -16,11 0 -16,11 SERT
2 212 borter Muusa Tigerlike Far From Easy Salla Hanski HAMIN 42,90 3,38 -5,10 5 5  
3 211 lägpys Ava Kriikunan Aloa Angelika Elina Kervinen HI-HA 55,91 2,59 7,91 15 22,91  
4 206 chihup Nico Nicko Nebrasca Edda Ria Savolainen AGRY 58,99 2,46 10,99 15 25,99  
  201 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL  
  202 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  203 shelam Buster Zelmarian Sanaseppo Andrea Forsen I-HAH         HYL  
  205 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH         HYL  
  208 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  210 kääpin Eki A'dreams Black Neiko Marjo Mäkinen HSKH         HYL  
  213 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH         HYL  
  207 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         POIS SIIRTO -> 2 LK

F agilityrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 26,89 5,39 -21,11 0 -21,11 LUVA
2 223 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 28,08 5,16 -19,92 0 -19,92 LUVA
3 222 cocspa Aatos Lahjakas Aatos Sanna Airas MAH 30,13 4,81 -17,87 0 -17,87 LUVA
4 218 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 48,30 3,00 0,30 0 0,30  
5 217 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 49,25 2,94 1,25 0 1,25  
6 219 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT 52,30 2,77 4,30 0 4,30  
7 224 shelam Nefer Shegur`n Wallan Hassu Sari Juva KKK 35,12 4,13 -12,88 5 5  
8 214 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 44,23 3,28 -3,77 10 10  
  215 shelam Siiri Käpylaakson Chezarina Satu Lilja ACE         HYL  
  216 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  226 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  
  220 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         POIS  
  225 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 25,16 5,76 -22,84 0 -22,84 LUVA
2 241 hovawa Piina Skywatch's Nightwish Irina Karppinen A-KOT 29,49 4,92 -18,51 0 -18,51 SERT
3 249 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 25,06 5,79 -22,94 5 5  
4 239 belpam Voltti Pysäkin Leela Suvi Koivunen KOTKA 30,89 4,69 -17,11 5 5  
5 229 isovil Piitu Bic-Cot's Amelie Leila Nieminen LÄGI 35,01 4,14 -12,99 5 5  
6 246 bokser Boni Ma Baker's Boney M Päivi Holm KKK 44,48 3,26 -3,52 5 5  
7 233 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 38,83 3,73 -9,17 10 10  
8 237 borcol Sony Valmis Sonny Jenni Pessa KSSK 43,31 3,35 -4,69 10 10  
  227 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  228 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU         HYL  
  230 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  232 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  236 pinser Sara Ference Arabella Eerika Kiiski TSAU         HYL  
  240 silnou Merlin Noanarkin Nosema Apis Heli Segersvärd HSKH         HYL  
  242 isovil Severi Jutajaisen Pan Riikka Koistinen LÄGI         HYL  
  243 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  244 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  250 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  251 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  252 auskel Cira Yacatis Fairy-Camirah Jessica Rähmonen HSKH         HYL  
  231 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         POIS SIIRTO -> 2 LK
  245 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         POIS  

F agilityrata, mini 2, kello 13:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 4, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 255 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola NODO 59,08 3,18 4,08 0 4,08  
2 260 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja Carita Mäkinen TUUKK 56,45 3,33 1,45 5 6,45  
3 253 caiter Jäde Sanderfield Sweet As A Pie Essi Fagerlund HSKH 79,11 2,38 24,11 5 29,11  
  256 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  259 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         POIS Siirto 3lk

F agilityrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 9, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 263 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH 46,63 4,03 -8,37 5 5  
  261 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  262 katpai Ami Eloise De Bellagosca Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  264 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  267 bedlin Bella Tinwelindon Tinuviel Laura Pylvänäinen HSKH         HYL  
  268 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  269 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  270 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  271 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  265 slapko Mokka Anana's Joutsenlaulu Arja Varis HSKH         POIS  
  266 puli Alma Huopatassun Almada Heidi Valo JANKK         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 21, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 280 belpat Aava Hard Candy's Cindy Lane Minttu Mantere I-HAH 46,01 4,09 -8,99 0 -8,99 SERT
2 291 lappor Kitka Nutukas Porokahvinporo Katja Torn KOIVU 58,49 3,21 3,49 0 3,49  
3 283 borcol Haru Haru Of Austrian Starlight Veronika Herendy (HUN) 49,04 3,83 -5,96 5 5  
4 281 lyhcol Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA 58,48 3,21 3,48 10 13,48  
5 289 pinser Remy Ference Behind Brown Eyes Marjo Mäkinen HSKH 62,32 3,02 7,32 10 17,32  
6 286 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK 67,41 2,79 12,41 10 22,41  
  245 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  272 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  273 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  274 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  275 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB         HYL  
  276 borcol Late Tronic Quincy Anu Niemi SPOK         HYL  
  277 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  278 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki HSKH         HYL  
  279 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  282 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  284 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  285 kromfo Arttu Krumme Furche Fahrenheit Satu Kukkurainen KOTKA         HYL  
  287 belpam Kärppä Mecberger Marilyn Merita Halkola KOTKA         HYL  
  288 belpam Mai Ruutipussi Miina Irina Rytkönen PORSK         HYL  
  290 borcol Raff Rafferty Vom Grünen Kuckuck Monika Põld (EST)         HYL