Kilpailu 22.4.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [D Mini 3] [D Medi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 36,18 4,70 -11,82 0 -11,82  
2 23 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 36,35 4,68 -11,65 0 -11,65  
3 37 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 37,87 4,49 -10,13 0 -10,13  
4 5 parson Äksön Tupla-Täplän Tiikerililja Ullamari Kokko KSSK 37,96 4,48 -10,04 0 -10,04  
5 20 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 38,09 4,46 -9,91 0 -9,91  
6 35 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 38,44 4,42 -9,56 0 -9,56  
7 2 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 39,02 4,36 -8,98 0 -8,98  
8 33 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA 39,61 4,29 -8,39 0 -8,39  
9 24 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 42,38 4,01 -5,62 0 -5,62  
10 7 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 42,73 3,98 -5,27 0 -5,27  
11 4 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 42,85 3,97 -5,15 0 -5,15  
12 22 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 43,18 3,94 -4,82 0 -4,82  
13 10 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 47,90 3,55 -0,10 0 -0,10  
14 9 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 50,34 3,38 2,34 0 2,34  
15 3 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 39,61 4,29 -8,39 5 5  
16 29 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 41,85 4,06 -6,15 5 5  
17 1 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 46,10 3,69 -1,90 5 5  
18 34 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA 43,39 3,92 -4,61 10 10  
19 73 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 55,15 3,08 7,15 5 12,15  
  6 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  8 kääsna Jokeri Unison Z Sardanu Hanna Kari I-HAH         HYL  
  19 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         HYL  
  21 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  26 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  27 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH         HYL  
  28 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU         HYL  
  25 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         POIS  
  31 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         POIS  
  32 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 27, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 33,26 5,11 -14,74 0 -14,74  
2 69 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 36,73 4,63 -11,27 0 -11,27  
3 61 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 36,87 4,61 -11,13 0 -11,13  
4 66 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 37,98 4,48 -10,02 0 -10,02  
5 52 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 38,02 4,47 -9,98 0 -9,98  
6 70 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 38,54 4,41 -9,46 0 -9,46  
7 56 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH 38,60 4,40 -9,40 0 -9,40  
8 47 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 38,68 4,39 -9,32 0 -9,32  
9 67 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 41,43 4,10 -6,57 0 -6,57  
10 51 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU 44,46 3,82 -3,54 0 -3,54  
11 53 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 45,27 3,76 -2,73 0 -2,73  
12 42 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 47,56 3,57 -0,44 0 -0,44  
13 71 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 41,68 4,08 -6,32 5 5  
14 72 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 38,57 4,41 -9,43 10 10  
  38 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH         HYL  
  44 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  48 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  50 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  54 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  55 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  57 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  58 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  60 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  62 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  63 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  68 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  39 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         POIS  
  40 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  41 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         POIS  
  43 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS  
  65 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 33, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 parson Äksön Tupla-Täplän Tiikerililja Ullamari Kokko KSSK 36,66 4,39 -8,34 0 -8,34 SERT-H
2 3 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 37,14 4,34 -7,86 0 -7,86  
3 37 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 38,77 4,15 -6,23 0 -6,23  
4 12 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NAS 39,31 4,10 -5,69 0 -5,69  
5 24 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 39,96 4,03 -5,04 0 -5,04  
6 29 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 41,66 3,87 -3,34 0 -3,34  
7 27 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 42,50 3,79 -2,50 0 -2,50  
8 14 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 44,38 3,63 -0,62 0 -0,62  
9 8 kääsna Jokeri Unison Z Sardanu Hanna Kari I-HAH 44,59 3,61 -0,41 0 -0,41  
10 9 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 48,32 3,33 3,32 0 3,32  
11 20 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 38,75 4,16 -6,25 5 5  
12 4 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 40,71 3,95 -4,29 5 5  
13 26 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU 43,18 3,73 -1,82 5 5  
14 10 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 47,84 3,37 2,84 5 7,84  
15 16 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 40,55 3,97 -4,45 10 10  
  36 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  2 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  6 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  7 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  74 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  15 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  17 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  18 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  19 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         HYL  
  21 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  22 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  23 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  28 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU         HYL  
  33 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  34 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA         HYL  
  35 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  73 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  30 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  11 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         POIS  
  25 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         POIS  
  31 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         POIS  
  32 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 17:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 21, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 35,38 4,55 -9,62 0 -9,62  
2 58 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 36,00 4,47 -9,00 0 -9,00 SERT-H
3 63 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 36,96 4,36 -8,04 0 -8,04  
4 69 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 37,61 4,28 -7,39 0 -7,39  
5 72 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 39,22 4,11 -5,78 0 -5,78  
6 67 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 40,95 3,93 -4,05 0 -4,05  
7 54 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 46,44 3,47 1,44 0 1,44  
8 66 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 37,72 4,27 -7,28 5 5  
9 48 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 44,67 3,60 -0,33 5 5  
10 38 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH 51,87 3,10 6,87 0 6,87  
  44 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  47 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  50 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  51 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         HYL  
  55 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  56 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH         HYL  
  57 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  61 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  62 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  71 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  39 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         POIS  
  40 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  41 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         POIS  
  43 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS  
  59 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         POIS  
  60 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  65 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 29, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU 45,36 4,17 -5,64 0 -5,64 SERT-A
2 35 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 46,40 4,07 -4,60 0 -4,60  
3 4 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 47,94 3,94 -3,06 0 -3,06  
4 28 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 43,99 4,30 -7,01 5 5  
5 2 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 47,83 3,95 -3,17 5 5  
6 17 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 49,89 3,79 -1,11 5 5  
7 27 kääpin Miro Serituulen Gideon Hanna Gustafsson I-HAH 50,28 3,76 -0,72 5 5  
8 23 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 52,16 3,62 1,16 5 6,16  
9 34 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA 53,84 3,51 2,84 10 12,84  
10 8 kääsna Jokeri Unison Z Sardanu Hanna Kari I-HAH 59,68 3,17 8,68 15 23,68  
11 73 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 68,81 2,75 17,81 10 27,81  
  1 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  3 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  5 parson Äksön Tupla-Täplän Tiikerililja Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  6 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  7 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  9 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  12 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NAS         HYL  
  13 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  15 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL  
  16 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  18 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  19 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         HYL  
  20 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  21 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  22 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  24 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  33 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  37 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  11 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         POIS  
  25 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         POIS  
  31 borter Zumm Heathberry's Loud And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         POIS  
  32 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 28, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta LÄGI 36,24 5,05 -14,76 0 -14,76  
2 57 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 40,61 4,51 -10,39 0 -10,39  
3 58 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 40,71 4,49 -10,29 0 -10,29  
4 68 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 39,46 4,64 -11,54 5 5  
5 72 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 45,51 4,02 -5,49 5 5  
6 71 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 47,15 3,88 -3,85 5 5  
7 47 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 47,25 3,87 -3,75 5 5  
8 52 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 42,08 4,35 -8,92 10 10  
9 70 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 42,82 4,27 -8,18 10 10  
10 53 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 53,23 3,44 2,23 10 12,23  
11 49 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH 58,99 3,10 7,99 5 12,99  
12 54 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU 62,88 2,91 11,88 10 21,88  
  39 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  44 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  46 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  48 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  51 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         HYL  
  55 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  56 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH         HYL  
  59 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredriksson HSKH         HYL  
  60 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  61 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  62 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  63 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  66 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  67 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  69 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  40 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  41 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         POIS  
  43 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS  

D hyppyrata, mini 3, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 38,77 4,36 -8,23 0 -8,23  
2 4 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 40,00 4,22 -7,00 0 -7,00  
3 34 tiispa Nekku Zeraldas Extreme Power Tuomo Vaikkinen RIMA 40,37 4,19 -6,63 0 -6,63  
4 35 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 40,83 4,14 -6,17 0 -6,17  
5 17 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 41,28 4,09 -5,72 0 -5,72  
6 15 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 48,86 3,46 1,86 0 1,86  
7 3 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 39,43 4,29 -7,57 5 5  
8 22 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK 47,84 3,53 0,84 5 5,84  
9 16 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 38,75 4,36 -8,25 10 10  
10 13 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 45,08 3,75 -1,92 10 10  
11 6 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT 73,62 2,30 26,62 10 36,62  
  36 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL  
  5 parson Äksön Tupla-Täplän Tiikerililja Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  7 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  8 kääsna Jokeri Unison Z Sardanu Hanna Kari I-HAH         HYL  
  12 caiter Luca Hilpakan Irtiotto Salla Jeskanen NAS         HYL  
  14 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  18 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  19 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         HYL  
  21 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  23 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  24 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  11 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         POIS  
  25 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         POIS  

D hyppyrata, medi 3, kello 15:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 30, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 37,67 4,49 -9,33 0 -9,33 SERT-H
2 58 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 37,69 4,48 -9,31 0 -9,31  
3 52 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 38,18 4,43 -8,82 0 -8,82  
4 61 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 38,25 4,42 -8,75 0 -8,75  
5 72 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 39,08 4,32 -7,92 0 -7,92  
6 53 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 39,80 4,25 -7,20 0 -7,20  
7 71 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 42,03 4,02 -4,97 0 -4,97  
8 66 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 38,05 4,44 -8,95 5 5  
9 42 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 44,91 3,76 -2,09 5 5  
10 59 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredriksson HSKH 34,91 4,84 -12,09 10 10  
11 47 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 39,67 4,26 -7,33 10 10  
12 55 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 43,97 3,84 -3,03 15 15  
  39 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  44 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  45 pyrpap Ruu Coire Du Mourioche Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  46 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  48 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  49 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  50 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  51 parson Leksa Repoketun Jarppi Elina Heinonen HAU         HYL  
  54 shelam Lilli Kaunissaaren Lilla Madde Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  56 espves Fanny Ferdores I Love Dance Johanna Mattila HSKH         HYL  
  57 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  60 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  62 espves Sälli Caraydan Mazagran Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  64 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen RFF         HYL  
  67 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  68 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  69 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  70 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  40 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  41 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         POIS  
  43 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS  
  65 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS