Kilpailu 23.4.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [D Maksi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 30, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 33,33 4,80 -11,67 0 -11,67  
2 127 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 33,41 4,79 -11,59 0 -11,59  
3 130 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724 41,24 3,88 -3,76 0 -3,76 SERT-A
4 103 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 36,23 4,42 -8,77 5 5  
5 136 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 38,66 4,14 -6,34 5 5  
6 134 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 34,01 4,70 -10,99 10 10  
  101 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  102 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  104 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  105 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  106 auskel Teuvo Devonairs Davy Jones Petra Malin ATT         HYL  
  107 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  109 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  110 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  111 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  118 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Veera Innonen HSKH         HYL  
  121 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  122 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  124 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH         HYL  
  128 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  129 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  131 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  132 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  133 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  135 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  137 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  140 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  142 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU         HYL  
  143 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         HYL  
  145 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  125 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  
  126 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  146 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 35, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 101 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 35,68 4,51 -9,32 0 -9,32  
2 128 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 34,01 4,73 -10,99 5 5  
3 111 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 35,06 4,59 -9,94 5 5  
4 133 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 35,09 4,59 -9,91 5 5  
5 124 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH 35,62 4,52 -9,38 5 5  
6 110 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU 35,80 4,50 -9,20 5 5  
7 123 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 38,62 4,17 -6,38 5 5  
8 116 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU 34,96 4,61 -10,04 10 10  
9 102 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 39,38 4,09 -5,62 10 10  
10 115 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen HSKH 39,52 4,07 -5,48 10 10  
11 107 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY 40,05 4,02 -4,95 10 10  
12 135 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 35,16 4,58 -9,84 15 15  
13 139 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 36,24 4,44 -8,76 15 15  
  103 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  104 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  105 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  106 auskel Teuvo Devonairs Davy Jones Petra Malin ATT         HYL  
  109 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  118 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Veera Innonen HSKH         HYL  
  119 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  121 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  122 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH         HYL  
  127 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  129 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  130 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724         HYL  
  131 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  132 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL  
  134 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  136 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  137 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  138 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU         HYL  
  140 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  141 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  143 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         HYL  
  145 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  108 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         POIS  
  117 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         POIS  
  120 irlter Poju Lurvendhalis Wídfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  125 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  
  126 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  146 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 36, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 39,82 4,65 -12,18 0 -12,18  
2 137 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 42,83 4,32 -9,17 0 -9,17 SERT-A
3 112 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD 44,10 4,20 -7,90 0 -7,90  
4 129 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU 36,20 5,11 -15,80 5 5  
5 121 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 38,16 4,85 -13,84 5 5  
6 131 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 39,07 4,74 -12,93 5 5  
7 132 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 41,98 4,41 -10,02 5 5  
  101 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  102 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  104 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  105 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  106 auskel Teuvo Devonairs Davy Jones Petra Malin ATT         HYL  
  107 pyrpap Riemu Iseste De Loubajac Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  108 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  109 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  110 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  111 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  113 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  114 auskel Veli Yacatis Coolabah-Stukova Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  115 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen HSKH         HYL  
  116 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  118 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Veera Innonen HSKH         HYL  
  119 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  124 espves Jazz Caraydan Jazz Heini Leskinen HSKH         HYL  
  127 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  128 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK         HYL  
  133 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  134 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  135 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  136 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  138 borcol L Maple Yard Improvisus Tiina Hasu JAU         HYL  
  140 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  142 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU         HYL  
  143 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK         HYL  
  144 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  145 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  117 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         POIS  
  120 irlter Poju Lurvendhalis Wídfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  126 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  146 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         POIS  

D hyppyrata, maksi 3, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 28, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU 35,30 5,27 -16,70 0 -16,70 SERT-H
2 121 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 36,97 5,03 -15,03 0 -15,03  
3 145 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 39,65 4,69 -12,35 0 -12,35  
4 112 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD 45,68 4,07 -6,32 0 -6,32  
5 134 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 35,45 5,25 -16,55 5 5  
6 109 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 36,14 5,15 -15,86 5 5  
7 131 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 37,85 4,91 -14,15 5 5  
8 127 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 37,98 4,90 -14,02 5 5  
9 132 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 44,53 4,18 -7,47 5 5  
10 128 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen KKK 34,55 5,38 -17,45 10 10  
11 105 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 37,02 5,02 -14,98 10 10  
12 140 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 37,75 4,93 -14,25 10 10  
13 111 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 38,77 4,80 -13,23 10 10  
14 143 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen HPSK 49,25 3,78 -2,75 10 10  
15 141 borcol Bess Peatdigger Bess Raisa Vähätalo JAU 37,10 5,01 -14,90 15 15  
16 113 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 44,37 4,19 -7,63 15 15  
  101 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  103 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  104 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  106 auskel Teuvo Devonairs Davy Jones Petra Malin ATT         HYL  
  114 auskel Veli Yacatis Coolabah-Stukova Katja Ruokolainen KAT         HYL  
  116 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  123 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  129 borcol Becca Overdo Wind Anni Kelkka HAU         HYL  
  133 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  135 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  139 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  144 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  117 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         POIS  
  120 irlter Poju Lurvendhalis Wídfara Outi Nuotio HSKH         POIS  
  126 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS