Kilpailu 27.8.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[E Mini 3] [F Mini 3] [E Medi 3] [F Medi 3] [E Maksi 3] [F Maksi 3]

E agilityrata, mini 3, kello 09:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 44, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 36,74 5,14 -14,26 0 -14,26 PM
2 128 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 38,02 4,97 -12,98 0 -12,98 PM
3 105 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 39,68 4,76 -11,32 0 -11,32 PM
4 140 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 40,57 4,66 -10,43 0 -10,43 PM
5 125 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 41,02 4,61 -9,98 0 -9,98 PM
6 130 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling HAU 41,37 4,57 -9,63 0 -9,63 PM
7 115 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 42,54 4,44 -8,46 0 -8,46 PM
8 109 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 42,67 4,43 -8,33 0 -8,33 PM
9 116 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 43,72 4,32 -7,28 0 -7,28 PM
10 119 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 44,68 4,23 -6,32 0 -6,32 PM
11 133 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 44,93 4,21 -6,07 0 -6,07 PM
12 131 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST 45,66 4,14 -5,34 0 -5,34  
13 113 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 47,11 4,01 -3,89 0 -3,89 PM
14 139 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 47,24 4,00 -3,76 0 -3,76 PM
15 122 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 48,00 3,94 -3,00 0 -3,00  
16 114 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 48,01 3,94 -2,99 0 -2,99 PM
17 101 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU 49,08 3,85 -1,92 0 -1,92 PM
18 143 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 49,79 3,80 -1,21 0 -1,21 PM
19 145 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU 51,10 3,70 0,10 0 0,10 PM
20 118 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH 43,38 4,36 -7,62 5 5 PM
21 141 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,49 4,35 -7,51 5 5 PM
22 103 x-rotu Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD 44,36 4,26 -6,64 5 5 PM
23 120 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST 53,45 3,54 2,45 5 7,45 PM
24 144 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 38,12 4,96 -12,88 10 10 PM
25 106 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH 47,43 3,98 -3,57 10 10 PM
  102 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL PM
  104 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL PM
  108 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         HYL PM
  110 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL PM
  111 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL PM
  112 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH         HYL PM
  117 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT         HYL PM
  121 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL PM
  123 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL PM
  124 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Tommi Olsson BAT         HYL PM
  126 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo HAU         HYL  
  127 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         HYL PM
  129 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  135 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL PM
  136 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT         HYL PM
  137 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL PM
  138 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL PM
  142 shelam Cooper Mustantassun Pikkarainen Kai Suomalainen JAU         HYL PM
  146 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL PM
  132 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST         POIS PM
  134 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD         POIS PM

F hyppyrata, mini 3, kello 10:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 43, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 34,70 4,61 -7,30 0 -7,30 PM
2 128 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 36,38 4,40 -5,62 0 -5,62 PM
3 124 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Tommi Olsson BAT 36,60 4,37 -5,40 0 -5,40 PM
4 146 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU 36,69 4,36 -5,31 0 -5,31 PM
5 130 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling HAU 36,70 4,36 -5,30 0 -5,30 PM
6 125 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 37,20 4,30 -4,80 0 -4,80 PM
7 119 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 38,47 4,16 -3,53 0 -3,53 PM
8 133 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen I-HAH 38,91 4,11 -3,09 0 -3,09 PM
9 109 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 39,01 4,10 -2,99 0 -2,99 PM
10 110 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 39,15 4,09 -2,85 0 -2,85 PM
11 112 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen I-HAH 39,47 4,05 -2,53 0 -2,53 PM
12 122 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 39,83 4,02 -2,17 0 -2,17  
13 143 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 41,31 3,87 -0,69 0 -0,69 PM
14 126 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo HAU 41,58 3,85 -0,42 0 -0,42  
15 114 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 42,07 3,80 0,07 0 0,07 PM
16 102 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 45,19 3,54 3,19 0 3,19 PM
17 123 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 46,82 3,42 4,82 0 4,82 PM
18 138 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 36,91 4,34 -5,09 5 5 PM
19 127 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 42,90 3,73 0,90 5 5,90 PM
20 108 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT 42,94 3,73 0,94 5 5,94 PM
21 101 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen HAU 51,70 3,10 9,70 5 14,70 PM
22 117 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 51,81 3,09 9,81 5 14,81 PM
23 121 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 56,18 2,85 14,18 5 19,18 PM
  103 x-rotu Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD         HYL PM
  104 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL PM
  106 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL PM
  107 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL PM
  111 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL PM
  113 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL PM
  115 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL PM
  116 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL PM
  118 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL PM
  120 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä AST         HYL PM
  131 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen AST         HYL  
  135 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH         HYL PM
  136 borter Lili Heathberry's Rising Storm Heidi Olkkonen BAT         HYL PM
  137 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL PM
  139 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL PM
  140 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL PM
  141 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL PM
  142 shelam Cooper Mustantassun Pikkarainen Kai Suomalainen JAU         HYL PM
  144 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL PM
  145 löwche Mörkö Chic Choix Toucher Du Bois Anna Särkelä HAU         HYL PM
  132 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST         POIS PM
  134 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen ATD         POIS PM

E agilityrata, medi 3, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 54, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 173 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 41,71 4,53 -9,29 0 -9,29  
2 175 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU 42,35 4,46 -8,65 0 -8,65 PM, SERT, FI AVA
3 153 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 42,87 4,41 -8,13 0 -8,13  
4 151 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH 42,92 4,40 -8,08 0 -8,08 PM
5 149 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 43,06 4,39 -7,94 0 -7,94 PM
6 195 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 45,59 4,15 -5,41 0 -5,41 PM
7 187 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 46,16 4,09 -4,84 0 -4,84 PM
8 155 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 48,33 3,91 -2,67 0 -2,67 PM
9 182 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH 49,13 3,85 -1,87 0 -1,87 PM
10 154 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 50,51 3,74 -0,49 0 -0,49  
11 268 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU 37,29 5,07 -13,71 5 5 PM
12 174 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 38,38 4,92 -12,62 5 5 PM
13 152 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 38,66 4,89 -12,34 5 5 PM
14 201 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 40,43 4,68 -10,57 5 5 PM
15 156 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY 44,85 4,21 -6,15 5 5 PM
16 165 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH 45,56 4,15 -5,44 5 5 PM
17 186 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 47,19 4,01 -3,81 5 5 PM
18 196 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 47,48 3,98 -3,52 5 5 PM
19 162 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 46,38 4,07 -4,62 10 10 PM
20 164 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 48,24 3,92 -2,76 10 10 PM
21 198 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH 57,37 3,29 6,37 5 11,37 PM
22 171 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 39,00 4,85 -12,00 15 15 PM
23 158 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 63,83 2,96 12,83 5 17,83 PM
24 191 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 60,44 3,13 9,44 15 24,44 PM
  48 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SISU         HYL  
  269 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         HYL PM
  147 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL PM
  148 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         HYL PM
  150 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL PM
  157 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU         HYL PM
  159 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL PM
  160 parson Voltti Tupla-Täplän Voltti Pipsa Huuhka I-HAH         HYL PM
  161 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  168 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL PM
  170 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH         HYL PM
  172 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL PM
  176 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL PM
  177 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL PM
  178 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL PM
  179 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Johanna Sorvari ATD         HYL PM
  180 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  183 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL PM
  184 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Jade Erkko BAT         HYL PM
  185 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL PM
  188 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL PM
  189 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen SKROMFO         HYL PM
  192 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Majanen I-HAH         HYL  
  193 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL PM
  194 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         HYL PM
  197 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  199 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL PM
  202 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL PM
  203 espves Riia Aquacrest Hollywood Hills Elina Salo HSKH         HYL PM
  163 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL PM
  169 x-rotu Winston Winston Jonna Aaltonen HAU         POIS PM
  181 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS PM
  190 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU         POIS  
  200 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen ATD         POIS PM

F hyppyrata, medi 3, kello 12:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 57, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 174 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 31,26 5,12 -10,74 0 -10,74 PM
2 192 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Majanen I-HAH 34,97 4,57 -7,03 0 -7,03  
3 170 cocspa Odile Frosty Morning's Odile Anna Pekkala I-HAH 35,00 4,57 -7,00 0 -7,00 PM
4 156 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen AGRY 35,34 4,53 -6,66 0 -6,66 PM SERT-H
5 150 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 35,57 4,50 -6,43 0 -6,43 PM
6 175 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen HAU 35,96 4,45 -6,04 0 -6,04 PM
7 186 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 36,04 4,44 -5,96 0 -5,96 PM
8 172 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH 36,47 4,39 -5,53 0 -5,53 PM
9 147 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 36,59 4,37 -5,41 0 -5,41 PM
10 164 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'reilly AGRY 38,43 4,16 -3,57 0 -3,57 PM
11 165 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH 38,74 4,13 -3,26 0 -3,26 PM
12 149 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 38,89 4,11 -3,11 0 -3,11 PM
13 203 espves Riia Aquacrest Hollywood Hills Elina Salo HSKH 39,87 4,01 -2,13 0 -2,13 PM
14 180 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 43,51 3,68 1,51 0 1,51  
15 155 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 44,26 3,62 2,26 0 2,26 PM
16 152 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 31,65 5,05 -10,35 5 5 PM
17 184 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Jade Erkko BAT 35,69 4,48 -6,31 5 5 PM
18 157 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 36,22 4,42 -5,78 5 5 PM
19 181 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH 39,18 4,08 -2,82 5 5 PM
20 162 espves Romeo Caraydan Dios Mio Elina Salo HSKH 39,63 4,04 -2,37 5 5 PM
21 163 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST 40,41 3,96 -1,59 5 5 PM
22 195 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 41,63 3,84 -0,37 5 5 PM
23 153 kääsna Pirkko Big Paw's Fire Diamond Pasi Vesenterä BAT 36,87 4,34 -5,13 10 10  
24 148 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 37,58 4,26 -4,42 10 10 PM
25 198 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH 48,94 3,27 6,94 5 11,94 PM
26 167 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen BAT 50,34 3,18 8,34 5 13,34  
27 48 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SISU 40,51 3,95 -1,49 15 15  
28 158 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 57,25 2,80 15,25 5 20,25 PM
29 196 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 62,53 2,56 20,53 10 30,53 PM
  151 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen HSKH         HYL PM
  154 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  159 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL PM
  160 parson Voltti Tupla-Täplän Voltti Pipsa Huuhka I-HAH         HYL PM
  161 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  166 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  168 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila BAT         HYL PM
  171 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL PM
  173 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  176 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL PM
  177 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL PM
  178 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL PM
  179 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Johanna Sorvari ATD         HYL PM
  182 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL PM
  183 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL PM
  185 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         HYL PM
  187 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK         HYL PM
  188 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL PM
  189 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen SKROMFO         HYL PM
  191 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL PM
  193 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL PM
  194 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         HYL PM
  197 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  199 tarupi Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL PM
  201 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL PM
  202 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL PM
  268 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen HAU         HYL PM
  269 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         HYL PM
  169 x-rotu Winston Winston Jonna Aaltonen HAU         POIS PM
  190 shelam Goa Pilvimarjan Vadelma Sanni Kariniemi P-HAU         POIS  
  200 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen ATD         POIS PM

E agilityrata, maksi 3, kello 14:15, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 62, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 267 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF 36,37 5,14 -14,63 0 -14,63 PM
2 221 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 37,65 4,97 -13,35 0 -13,35 PM
3 245 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 41,69 4,49 -9,31 0 -9,31 PM
4 262 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 42,11 4,44 -8,89 0 -8,89 PM
5 248 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 42,45 4,41 -8,55 0 -8,55  
6 261 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 43,36 4,31 -7,64 0 -7,64 PM
7 217 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 43,41 4,31 -7,59 0 -7,59 PM
8 212 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 43,47 4,30 -7,53 0 -7,53 PM
9 265 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 44,75 4,18 -6,25 0 -6,25 PM
10 227 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 47,45 3,94 -3,55 0 -3,55 PM
11 253 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 47,89 3,90 -3,11 0 -3,11 PM
12 247 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 40,60 4,61 -10,40 5 5 PM
13 204 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 40,73 4,59 -10,27 5 5  
14 251 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 41,28 4,53 -9,72 5 5 PM
15 256 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 42,09 4,44 -8,91 5 5 PM
16 228 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 42,47 4,40 -8,53 5 5 PM
17 241 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU 47,28 3,95 -3,72 5 5 PM
18 229 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU 48,11 3,89 -2,89 5 5 PM
19 266 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD 48,83 3,83 -2,17 5 5 PM
20 218 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 41,31 4,53 -9,69 10 10 PM
21 243 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 44,33 4,22 -6,67 10 10 PM
22 254 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 48,07 3,89 -2,93 10 10 PM
23 234 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU 38,47 4,86 -12,53 15 15  
24 264 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 41,53 4,50 -9,47 15 15 PM
25 225 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH 46,56 4,02 -4,44 15 15  
26 236 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 48,45 3,86 -2,55 15 15 PM
27 233 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen SHW 56,65 3,30 5,65 10 15,65  
28 207 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 57,15 3,27 6,15 10 16,15 PM
  205 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL PM
  206 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL PM
  208 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL PM
  209 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  210 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL PM
  211 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL PM
  213 auspai Sylvi Attic Angel's Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL PM
  214 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL PM
  215 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL PM
  216 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  219 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  220 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL PM
  222 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL PM
  223 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen ATD         HYL PM
  226 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL PM
  230 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  231 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL PM
  232 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL PM
  235 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL PM
  237 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL PM
  238 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL PM
  239 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL PM
  242 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY         HYL PM
  244 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL PM
  246 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL PM
  249 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL PM
  250 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL PM
  252 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL PM
  255 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH         HYL PM
  257 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  258 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL PM
  259 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL PM
  260 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL PM
  263 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL PM
  240 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD         POIS PM

F hyppyrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 63, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 250 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 32,34 5,26 -13,66 0 -13,66  
2 256 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD 32,74 5,19 -13,26 0 -13,26 PM
3 247 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 33,02 5,15 -12,98 0 -12,98 PM SERT-H
4 231 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 33,89 5,02 -12,11 0 -12,11 PM
5 261 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 34,29 4,96 -11,71 0 -11,71 PM
6 221 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 34,38 4,95 -11,62 0 -11,62  
7 236 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 34,41 4,94 -11,59 0 -11,59  
8 259 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 34,56 4,92 -11,44 0 -11,44  
9 249 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 34,86 4,88 -11,14 0 -11,14 PM
10 211 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 35,36 4,81 -10,64 0 -10,64  
11 255 mudi Ora Takkutukan Vihuri Oona Mäki HSKH 35,86 4,74 -10,14 0 -10,14 PM
12 220 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 38,99 4,36 -7,01 0 -7,01  
13 253 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 40,53 4,19 -5,47 0 -5,47 PM
14 267 borcol Isla Tending Priceless Therese Åberg RFF 31,95 5,32 -14,05 5 5 PM
15 228 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SISU 32,54 5,22 -13,46 5 5 PM
16 232 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU 34,43 4,94 -11,57 5 5  
17 248 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 34,56 4,92 -11,44 5 5  
18 212 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 35,73 4,76 -10,27 5 5 PM
19 217 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 40,63 4,18 -5,37 5 5 PM
20 209 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen BAT 43,00 3,95 -3,00 5 5  
21 242 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY 45,67 3,72 -0,33 5 5 PM
22 254 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 36,09 4,71 -9,91 10 10 PM
23 207 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 40,47 4,20 -5,53 10 10 PM
24 264 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 38,54 4,41 -7,46 15 15  
  204 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  205 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL PM
  206 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HSKH         HYL PM
  208 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  210 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL PM
  213 auspai Sylvi Attic Angel's Tactful Merenqueist Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  214 belpat Roku Rogue De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  215 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL PM
  216 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  218 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST         HYL  
  219 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  222 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  223 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen ATD         HYL PM
  224 belpam Hippi Xilly´s Hippie Oma-Emmi Helin AGRY         HYL  
  225 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  226 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL PM
  227 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  229 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         HYL PM
  230 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  233 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen SHW         HYL  
  234 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka HAU         HYL  
  235 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL PM
  237 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  238 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL PM
  239 borcol Becca Overdo Wind Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  241 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU         HYL  
  243 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL PM
  244 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL PM
  245 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  246 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL PM
  251 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL PM
  252 belpat Redi Ready De Haute Volee Anniina Anttila HSKH         HYL  
  257 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  258 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL PM
  260 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL PM
  262 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL PM
  263 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL PM
  265 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL PM
  266 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD         HYL PM
  240 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström ATD         POIS PM