Kilpailu 27.8.2017 D joukkuekilpailu yhteistulos, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[Mini-joukkue] [Medi-joukkue] [Maksi-joukkue]

Mini-joukkue yhteistulos, kello 11:40, tuomari Sari Mikkilä, joukkueita 12
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 7 Minihaulit HAU 128,29 -30,71 5 5  
  1 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling 43,27 -9,73 0 -9,73 *
  2 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen       HYL  
  3 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu 45,80 -7,20 0 -7,20 *
  4 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen 39,22 -13,78 5 5 *
  5 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo       VARA  
2 2 Agility Sport Team AST ry AST 144,02 -14,98 5 5  
  1 volpin Nemo Anserina's Tomasso Kristiina Lehvilä 51,89 -1,11 0 -1,11 *
  2 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa 48,65 -4,35 0 -4,35 *
  3 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Tiia Neuvonen 55,84 2,84 10 12,84  
  4 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen 43,48 -9,52 5 5 *
3 12 Suomen Kääpiösnautserikerho ry SKSK 153,22 -5,78 5 5  
  1 kääsna Etna Nouzer's Italian Etna Netta Siltanen 49,95 -3,05 0 -3,05 *
  2 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä       HYL  
  3 kääsna Minttu Raven's Tot Feel At Home Matilda Salo 52,36 -0,64 5 5 *
  4 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen 50,91 -2,09 0 -2,09 *
  5 kääsna Max Top Target Maestro Susanna Karlsson       VARA  
4 8 Länsigöötanmaanpystykorvat ry   160,14 2,45 5 7,45  
  1 lägpys Rudi Tulikäpälän Nokiliekki Lotta Seppälä 54,72 1,72 5 6,72 *
  2 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola 53,73 0,73 0 0,73 *
  3 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen       HYL  
  4 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen 51,69 -1,31 0 -1,31 *
  5 lägpys William Fennican William Tiina Mäkelä       VARA  
5 6 Border Agility Team - Mini BAT 126,80 -32,20 10 10  
  1 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen 43,38 -9,62 5 5 *
  2 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen 41,49 -11,51 5 5 *
  3 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä 42,76 -10,24 10 10  
  4 borter Nipsu Badamtam\'s No Mercy Tommi Olsson 41,93 -11,07 0 -11,07 *
  5 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen       VARA  
6 1 Helsingin Seudun Mäyräkoirakerho ry   170,51 12,31 0 12,31  
  1 pitmäy Steve Maxi-Tax Rainbow Tomi Metsä 69,85 16,85 0 16,85  
  2 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen 52,20 -0,80 0 -0,80 *
  3 pitmäy Bruce Maxi-Tax Offspring Tomi Metsä 61,64 8,64 0 8,64 *
  4 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Ottilia Leikkonen 56,67 3,67 0 3,67 *
  5 pitmäy Mokke Käpälämäki Mokke Mestari Tuija Lindholm       VARA  
7 3 Itä-Helsingin Agilityharrastajat ry - Minit 1 I-HAH 131,00 -28,00 20 20  
  1 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen       HYL  
  2 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen 47,37 -5,63 5 5 *
  3 mittel Venla Säde Mari Mäkelä 41,04 -11,96 10 10 *
  4 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen 42,59 -10,41 5 5 *
  5 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson       VARA  
8 10 Koivukylän Koiraharrastajat ry KOIVU 167,35 13,30 15 28,30  
  1 lanhee Dixie Jazz Skunk Funk Elina Rydman 52,94 -0,06 5 5 *
  2 wecoca Tera Big-Wood's Cattitude Hanna Sillanpää 48,11 -4,89 0 -4,89 *
  3 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki 66,30 13,30 10 23,30 *
  4 toyvil Poju Palmale'os Rumball Anne Pullinen       HYL  
  4 Walesinterrierikerho ry WALTER       HYL  
  1 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi 48,46 -4,54 0 -4,54  
  2 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä       HYL  
  3 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala 44,38 -8,62 0 -8,62  
  5 Agility ry AGRY       HYL  
  1 shelam Mindy Cerebellum's Fascinating Rhythm Maria Pentikäinen 44,63 -8,37 5 5  
  2 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo       HYL  
  3 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen       HYL  
  4 shelam Bambi Bambi Maria Pentikäinen 59,23 6,23 15 21,23  
  9 Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH       HYL  
  1 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen 51,06 -1,94 0 -1,94  
  2 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä       HYL  
  3 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen       POIS  
  4 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki 42,32 -10,68 5 5  
  5 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja       HYL  
  11 Itä-Helsingin Agilityharrastajat ry - Minit 2 I-HAH       HYL  
  1 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen 46,07 -6,93 0 -6,93  
  2 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka       POIS  
  3 bicfri Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen       HYL  
  4 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund       HYL  
  5 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson       HYL  

Medi-joukkue yhteistulos, kello 14:30, tuomari Sari Mikkilä, joukkueita 12
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 17 Medihaulit HAU 122,36 -36,64 0 -36,64  
  1 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen 40,62 -12,38 0 -12,38 *
  2 mudi Yrtti Abrandos Ibolya Tuisku Virolainen 41,54 -11,46 0 -11,46 *
  3 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Nuutinen 40,20 -12,80 0 -12,80 *
  4 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka 38,96 -14,04 5 5  
  5 x-rotu Winston Winston Jonna Aaltonen       POIS  
2 18 Border Agility Team - Medi BAT 126,76 -32,24 0 -32,24  
  1 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen 43,02 -9,98 0 -9,98 *
  2 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila 43,38 -9,62 5 5  
  3 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen 42,72 -10,28 0 -10,28 *
  4 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko 41,02 -11,98 0 -11,98 *
  5 shelam Netta Funny Trick's Almost Famous Jennika Mattila       VARA  
3 19 Suomen Kooikerhondje ry KOOHO 128,88 -30,12 0 -30,12  
  1 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen 42,57 -10,43 0 -10,43 *
  2 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen 47,83 -5,17 0 -5,17 *
  3 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Merja Suomalainen 38,48 -14,52 0 -14,52 *
  4 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi       HYL  
4 15 Hskh Medi2 HSKH 132,11 -26,89 0 -26,89  
  1 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen 46,05 -6,95 0 -6,95 *
  2 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi 44,10 -8,90 0 -8,90 *
  3 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz 40,42 -12,58 5 5  
  4 espves Dia Caraydan Charapita Sanna Lehtonen 41,96 -11,04 0 -11,04 *
  5 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen       VARA  
5 13 Hskh Medi1 HSKH 130,01 -28,99 5 5  
  1 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat 44,45 -8,55 0 -8,55 *
  2 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela 42,47 -10,53 5 5 *
  3 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio 43,09 -9,91 0 -9,91 *
  4 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto 38,17 -14,83 10 10  
  5 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen       VARA  
6 16 Itä-Helsingin Agilityharrastajat ry I-HAH 123,37 -35,63 15 15  
  1 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari       HYL  
  2 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula 40,24 -12,76 0 -12,76 *
  3 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen 42,97 -10,03 5 5 *
  4 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen 40,16 -12,84 10 10 *
  5 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm       VARA  
7 21 Suomen Kromfohrländer ry SKROMFO 142,46 8,78 10 18,78  
  1 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio 39,85 -13,15 5 5 *
  2 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen 43,10 -9,90 20 20  
  3 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen 61,78 8,78 5 13,78 *
  4 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio 40,83 -12,17 0 -12,17 *
8 22 Agility Sport Team AST ry AST 142,45 -16,55 20 20  
  1 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä       HYL  
  2 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky 46,47 -6,53 0 -6,53 *
  3 espves Maya Zorrazo Shakira Marko Huikuri 47,08 -5,92 10 10 *
  4 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck 48,90 -4,10 10 10 *
9 14 Agility ry AGRY 133,26 -25,74 30 30  
  1 espves Muru Contentos As White Elegant Ida Auvinen 40,77 -12,23 15 15 *
  2 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewon 49,56 -3,44 10 10 *
  3 pinser Kina Ceriinan Ursina Mia Pyykkö       HYL  
  4 shelam Gizmo Khimairan Blue Tangle Of Lies Sarah O'Reilly 42,93 -10,07 5 5 *
  5 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen       VARA  
10 20 Suomen Kääpiösnautserikerho ry SKSK 169,51 21,97 35 56,97  
  1 kääsna Mac Wäkkärän Romeo-Rakas Jari Tolppanen 122,44 69,44 10 HYL  
  2 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu 74,97 21,97 20 41,97 *
  3 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf 44,91 -8,09 15 15 *
  4 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä 49,63 -3,37 0 -3,37 *
  23 Atd Medit ATD       HYL  
  1 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen 82,74 29,74 5 HYL  
  2 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Johanna Sorvari       HYL  
  3 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen 50,70 -2,30 15 15  
  4 kesvil Messi Messi Jenny Oksanen 50,03 -2,97 5 5  
  5 shelam Exe Pikkupaimenen Ode To Excellence Katri Soinne       VARA  
  24 Walesinterrierikerho ry WALTER       HYL  
  1 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri 53,60 0,60 10 10,60  
  2 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä 40,80 -12,20 0 -12,20  
  3 walter Devi Vicway Heroine Johanna Nykyri       HYL  

Maksi-joukkue yhteistulos, kello 17:30, tuomari Sari Mikkilä, joukkueita 10
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 34 Border Agility Team Maksi BAT 130,42 -28,58 0 -28,58  
  1 auskel Andy Coshagh Belenos Marielle Wikman-Karstunen 43,14 -9,86 0 -9,86 *
  2 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen       HYL  
  3 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen 43,38 -9,62 0 -9,62 *
  4 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Paasonen 43,90 -9,10 0 -9,10 *
2 33 Hakunilan Seudun Koiraharrastajat HSKH 123,37 -35,63 5 5  
  1 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen       HYL  
  2 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen 45,27 -7,73 5 5 *
  3 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela 40,04 -12,96 0 -12,96 *
  4 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen 38,06 -14,94 0 -14,94 *
  5 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto       VARA  
3 26 Maxihaulit HAU 122,35 -36,65 10 10  
  1 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme 41,97 -11,03 5 5 *
  2 isovil Nera Nerian Fifinella Tommy Streng 46,45 -6,55 5 5  
  3 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo 40,18 -12,82 5 5 *
  4 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen 40,20 -12,80 0 -12,80 *
  5 borcol Lin Peatdigger Ruby Anni Kelkka       VARA  
4 29 Atd Maksit ATD 146,51 0,10 10 10,10  
  1 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen       HYL  
  2 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi 51,62 -1,38 5 5 *
  3 novnou Bablo Hupihännän Bablo Katri Järvinen 53,10 0,10 0 0,10 *
  4 auspai Hila Särkivaaran Vitsit Vähissä Annika Lindström       POIS  
  5 belpat IP Domina Janica Nurminen 41,79 -11,21 5 5 *
5 31 Agility ry AGRY 152,62 1,05 20 21,05  
  1 belpam Hippie Xilly's Hippie Oma-Emmi Helin 45,57 -7,43 5 5 *
  2 lagrom Paavo Fungo Jovanni Maija-Leena Peura       HYL  
  3 borcol Tito Divining Rod's All In One Nova Van Der Ende 53,21 0,21 10 10,21 *
  4 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen 53,84 0,84 5 5,84 *
  5 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä       VARA  
6 28 Koivukylän Koiraharrastajat ry KOIVU 146,67 5,26 20 25,26  
  1 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier 46,30 -6,70 5 5 *
  2 auspai Sylvi Attic Angel's Tactful Merenqueist Anne Pullinen 42,11 -10,89 10 10 *
  3 lyhcol Kerttu Jäälinnan Myrskyn Noita Suvi Koivisto 58,26 5,26 5 10,26 *
  4 slapko Nuka Taivaannastan Wappuzhampanja Eeva-Liisa Kuru       HYL  
  25 Suomen Villakoirakerho SVK ry SVK       HYL  
  1 isovil Rhea Alley-Oop's Read And React Alli Arppe       HYL  
  2 isovil Merri Dancefloor's Patient Pasodoble Anna Pyhäjärvi       HYL  
  3 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe 65,37 12,37 10 22,37  
  4 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe 47,17 -5,83 10 10  
  27 Suomen Karvattomat Rodut ry         HYL  
  1 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen       HYL  
  2 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies 47,89 -5,11 0 -5,11  
  3 peruni Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen 62,05 9,05 15 24,05  
  30 Itä-Helsingin Agilityharrastajat ry I-HAH       HYL  
  1 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano 40,16 -12,84 0 -12,84  
  2 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi       HYL  
  3 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist 38,44 -14,56 0 -14,56  
  4 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen       HYL  
  5 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi       VARA  
  32 Agility Sport Team AST ry AST       HYL  
  1 pitcol Luna Markhill's Bye Bye Baby Tapio Metsä       HYL  
  2 borcol Salsa Briskness Kätevä Emäntä Fredrik Widenäs 40,76 -12,24 5 5  
  3 borcol Liekki Von Schneeland Joiviri Marko Huikuri       HYL  
  4 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä 42,49 -10,51 5 5  

*) huomioitu yhteistuloksessa