Kilpailu 21.10.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[C Mini 3] [B Mini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3]

C agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 19, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU 38,13 4,90 -13,87 0 -13,87  
2 1 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 38,82 4,82 -13,18 0 -13,18  
3 22 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 42,43 4,41 -9,57 0 -9,57  
4 7 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 42,45 4,41 -9,55 0 -9,55  
5 3 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 42,92 4,36 -9,08 0 -9,08  
6 18 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK 42,94 4,36 -9,06 0 -9,06  
7 13 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola RAUMA 44,68 4,18 -7,32 0 -7,32  
8 14 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 47,42 3,94 -4,58 0 -4,58  
9 24 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 44,84 4,17 -7,16 5 5  
10 21 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 47,79 3,91 -4,21 5 5  
11 2 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 49,07 3,81 -2,93 10 10  
  4 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  6 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  15 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  16 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  17 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  20 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  25 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  26 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 10:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 23, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 34,30 4,87 -9,70 0 -9,70  
2 3 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 35,09 4,76 -8,91 0 -8,91  
3 24 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 35,69 4,68 -8,31 0 -8,31  
4 4 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 36,71 4,55 -7,29 0 -7,29  
5 13 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola RAUMA 37,80 4,42 -6,20 0 -6,20  
6 5 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 38,41 4,35 -5,59 0 -5,59  
7 26 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 31,00 5,39 -13,00 5 5  
8 6 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 32,45 5,15 -11,55 5 5  
9 22 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 40,53 4,12 -3,47 5 5  
10 14 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 43,02 3,88 -0,98 5 5  
  1 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  2 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  8 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  11 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  12 koohon Xema Kuusipeuran Loria Aisla Xema Ida Alexandersson I-HAH         HYL  
  15 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU         HYL  
  16 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  17 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  18 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  19 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU         HYL  
  20 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  23 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  25 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 11:45, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 24, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Sari Puusaari RIMA 43,91 4,26 -8,09 0 -8,09  
2 8 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 44,03 4,25 -7,97 0 -7,97  
3 22 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 44,22 4,23 -7,78 0 -7,78  
4 15 shelam Rudi Looney Toonie's Gold Rush Jessica Tiljander TSAU 46,63 4,01 -5,37 0 -5,37  
5 10 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 51,78 3,61 -0,22 0 -0,22  
6 1 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 44,51 4,20 -7,49 5 5  
7 4 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 45,90 4,07 -6,10 5 5  
8 26 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 47,63 3,93 -4,37 5 5  
9 23 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 49,84 3,75 -2,16 5 5  
10 16 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 51,54 3,63 -0,46 5 5  
11 9 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 58,19 3,21 6,19 0 6,19  
12 11 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 49,74 3,76 -2,26 10 10  
13 13 papill Simo Pompeux Most Wanted Elisa Liemola RAUMA 53,82 3,47 1,82 10 11,82  
14 20 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 51,29 3,65 -0,71 15 15  
  2 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  3 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  6 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  14 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  17 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  18 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  19 parson Pinna Scream Cracker's Dawn-Is-A-Feeling Eerika Pasanen HAU         HYL  
  21 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  24 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  25 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 12:30, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 31, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 40,28 4,64 -11,72 0 -11,72  
2 57 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 45,99 4,07 -6,01 0 -6,01  
3 31 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 46,15 4,05 -5,85 0 -5,85 SERT-A
4 32 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 44,15 4,24 -7,85 5 5  
5 36 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 46,10 4,06 -5,90 5 5  
6 44 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 46,12 4,05 -5,88 5 5  
7 54 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 55,94 3,34 3,94 5 8,94  
8 61 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 42,92 4,36 -9,08 10 10  
9 39 koohon Robin Chriskooi's Robin Johanna Laurén HSKH 55,69 3,36 3,69 10 13,69  
10 47 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH 49,79 3,76 -2,21 15 15  
11 51 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK 57,20 3,27 5,20 15 20,20  
  27 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  29 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma Von Creutlein HSKH         HYL  
  30 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  33 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  35 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  37 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  38 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  41 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  46 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  49 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  50 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  52 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  53 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  55 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  56 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  58 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  60 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         HYL  
  62 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  63 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  

B hyppyrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Arto Laitinen, koirakoita 34, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 30,10 5,55 -13,90 0 -13,90  
2 45 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 33,13 5,04 -10,87 0 -10,87  
3 27 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 34,58 4,83 -9,42 0 -9,42  
4 32 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 35,77 4,67 -8,23 0 -8,23  
5 40 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH 37,53 4,45 -6,47 0 -6,47  
6 38 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 38,48 4,34 -5,52 0 -5,52  
7 39 koohon Robin Chriskooi's Robin Johanna Laurén HSKH 39,30 4,25 -4,70 0 -4,70  
8 42 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen BAT 46,76 3,57 2,76 0 2,76  
9 61 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 32,75 5,10 -11,25 5 5  
10 36 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 34,25 4,88 -9,75 5 5  
11 46 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH 34,59 4,83 -9,41 5 5  
12 29 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma Von Creutlein HSKH 36,10 4,63 -7,90 5 5  
13 35 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 36,97 4,52 -7,03 5 5  
14 51 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK 37,30 4,48 -6,70 5 5  
15 60 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH 39,35 4,24 -4,65 5 5  
16 50 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 33,02 5,06 -10,98 20 20  
  28 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  30 koohon Weera Tarlatan Praline Godiva Anu Pystynen I-HAH         HYL  
  31 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  37 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  41 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  43 espves Niksi Caraydan Nican Pekka Halonen HAU         HYL  
  44 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  47 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  49 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  53 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  54 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  55 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  56 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  57 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  58 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  59 espves Arpa Concurrido Mariquita Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  62 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  

C agilityrata, medi 3, kello 14:10, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 24, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 42,13 4,61 -10,87 0 -10,87  
2 57 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 44,56 4,35 -8,44 0 -8,44  
3 62 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 41,14 4,72 -11,86 5 5  
4 45 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 44,79 4,33 -8,21 5 5  
5 56 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 44,85 4,33 -8,15 5 5  
6 53 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 45,75 4,24 -7,25 5 5  
7 32 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 46,88 4,14 -6,12 5 5  
8 51 shelam Stella Flaming Snow's A Divine Dream Hanna Lakianperä EKK 50,84 3,82 -2,16 5 5  
9 63 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 51,84 3,74 -1,16 5 5  
10 41 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 51,92 3,74 -1,08 5 5  
11 31 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 55,43 3,50 2,43 5 7,43  
  27 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  28 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  35 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  36 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  37 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  46 espves Cara Zorrazo Public Relations Tuulia Aherikko HSKH         HYL  
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  54 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  55 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  58 manter Iisa Rockstyle's Name Of The Game Essi Krans KOVA         HYL  
  59 espves Arpa Concurrido Mariquita Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  60 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunet HSKH         HYL  
  61 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  50 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 17:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 39, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 38,41 4,66 -10,59 0 -10,59  
2 79 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU 38,53 4,65 -10,47 0 -10,47 SERT-A, FI AVA
3 73 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna NAS 39,11 4,58 -9,89 0 -9,89  
4 103 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH 40,23 4,45 -8,77 0 -8,77  
5 71 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 35,94 4,98 -13,06 5 5  
6 68 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 37,75 4,74 -11,25 5 5  
7 83 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 38,63 4,63 -10,37 5 5  
8 69 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 39,44 4,54 -9,56 5 5  
9 99 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH 41,19 4,35 -7,81 5 5  
10 76 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 42,10 4,25 -6,90 5 5  
11 94 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 41,53 4,31 -7,47 10 10  
12 84 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 48,61 3,68 -0,39 10 10  
13 66 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 48,88 3,66 -0,12 10 10  
14 87 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 38,39 4,66 -10,61 15 15  
15 82 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 42,85 4,18 -6,15 15 15  
16 102 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU 43,46 4,12 -5,54 15 15  
17 101 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 43,06 4,16 -5,94 20 20  
  110 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  106 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  67 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL  
  70 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  74 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  75 borcol Mali Mawlch Amy Riina Koskelma HAU         HYL  
  78 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  81 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  85 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  88 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  91 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  92 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  95 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  96 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  97 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  98 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  100 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  107 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  108 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  109 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  111 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS         HYL  
  64 auspai Yola Dazzling Spirit On The Dot Sanni Husso BAT         HYL  
  86 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  90 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  104 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma HAU         POIS  
  105 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 46, ihanneaika 43,00 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 32,30 5,20 -10,70 0 -10,70 SERT-H
2 111 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 32,42 5,18 -10,58 0 -10,58  
3 73 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna NAS 32,53 5,16 -10,47 0 -10,47  
4 83 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 34,51 4,87 -8,49 0 -8,49  
5 99 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH 35,78 4,70 -7,22 0 -7,22  
6 107 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 36,40 4,61 -6,60 0 -6,60  
7 65 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 36,94 4,55 -6,06 0 -6,06  
8 109 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 39,27 4,28 -3,73 0 -3,73  
9 68 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 32,99 5,09 -10,01 5 5  
10 89 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 33,98 4,94 -9,02 5 5  
11 71 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 34,17 4,92 -8,83 5 5  
12 101 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 36,17 4,64 -6,83 5 5  
13 70 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 36,20 4,64 -6,80 5 5  
14 78 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 36,83 4,56 -6,17 5 5  
15 76 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 37,63 4,47 -5,37 5 5  
16 98 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH 38,70 4,34 -4,30 5 5  
17 106 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 42,22 3,98 -0,78 5 5  
18 274 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK 42,97 3,91 -0,03 5 5  
19 110 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 32,63 5,15 -10,37 10 10  
20 80 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 38,66 4,35 -4,34 10 10  
21 92 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU 35,81 4,69 -7,19 15 15  
22 64 auspai Yola Dazzling Spirit On The Dot Sanni Husso BAT 39,01 4,31 -3,99 15 15  
23 74 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 48,87 3,44 5,87 10 15,87  
  66 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  67 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL  
  69 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  72 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  75 borcol Mali Mawlch Amy Riina Koskelma HAU         HYL  
  77 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  79 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU         HYL  
  81 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  82 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  84 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  85 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  86 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  87 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  88 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  91 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  93 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  94 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  95 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  97 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  100 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  102 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  103 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  108 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  90 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  104 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma HAU         POIS  
  105 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 46, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Mali Mawlch Amy Riina Koskelma HAU 37,70 5,15 -15,30 0 -15,30  
2 111 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna NAS 39,58 4,90 -13,42 0 -13,42  
3 81 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 40,80 4,76 -12,20 0 -12,20  
4 106 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 44,93 4,32 -8,07 0 -8,07  
5 99 belpat Lysti Cousin's Regina Eeva Pitkänen MAH 45,73 4,24 -7,27 0 -7,27  
6 88 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 51,41 3,77 -1,59 0 -1,59  
7 71 borcol Di Little Step's Wendy Kati Immonen SPOK 39,05 4,97 -13,95 5 5  
8 96 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 39,52 4,91 -13,48 5 5  
9 110 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 39,95 4,86 -13,05 5 5  
10 73 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna NAS 40,14 4,83 -12,86 5 5  
11 82 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 41,03 4,73 -11,97 5 5  
12 89 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 41,31 4,70 -11,69 5 5  
13 83 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 41,43 4,68 -11,57 5 5  
14 79 borcol Sotku Eyewitness Livin' On The Edge Esa Muotka HAU 43,55 4,45 -9,45 5 5  
15 93 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 45,41 4,27 -7,59 5 5  
16 87 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 38,80 5,00 -14,20 10 10  
17 86 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 39,91 4,86 -13,09 10 10  
18 77 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU 40,67 4,77 -12,33 10 10  
19 67 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 45,39 4,27 -7,61 10 10  
20 100 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 45,85 4,23 -7,15 10 10  
21 69 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 45,84 4,23 -7,16 15 15  
22 72 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 63,36 3,06 10,36 5 15,36  
23 98 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH 53,27 3,64 0,27 25 25,27  
  65 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  66 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  68 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  70 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  74 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  76 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  78 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  80 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU         HYL  
  84 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  85 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL  
  91 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  92 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  94 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  95 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  97 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  101 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  102 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  103 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  107 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  108 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  109 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  64 auspai Yola Dazzling Spirit On The Dot Sanni Husso BAT         HYL  
  274 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  
  90 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  
  105 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS