Kilpailu 22.10.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 208 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT 42,19 3,46 -4,81 5 5  
2 204 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 57,77 2,53 10,77 0 10,77  
3 205 papill Santo Miikolan Aarteenkätkijä Johanna Kurkvaara HSKH 58,92 2,48 11,92 15 26,92  
  207 kääsna Demi Super Play's Jolanda Jonna Peltonen I-HAH         HYL  
  201 parson ZORRO Ring Tail Foxtrot Maria Ekman-Kolari HSKH         POIS  
  206 käävil Into Sarahill Parole D'amour Katri Saarela HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 koohon Tara Oorbellen Marilyn Minttu Salmijärvi I-HAH 45,04 3,24 -1,96 0 -1,96 SERT
2 211 parson Aku Piristeen Poppa Mies Aulikki Korhonen HSKH 37,51 3,89 -9,49 5 5  
3 214 x-rotu Fanni Fanni Minna Tiihonen HSKH 50,12 2,91 3,12 5 8,12  
4 218 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT 55,59 2,63 8,59 0 8,59  
5 210 cocspa Hessu Crab Apple's Hiawatha Silja Aho COC 41,21 3,54 -5,79 10 10  
6 215 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 69,01 2,12 22,01 20 42,01  
7 209 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI 78,56 1,86 31,56 15 46,56  
  213 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  216 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:40, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 246 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 31,40 4,65 -15,60 5 5  
2 223 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 33,73 4,33 -13,27 5 5  
3 245 novnou Niilo Novamian Topaz Moonstone Henna Kuikka VAU 36,04 4,05 -10,96 5 5  
4 239 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 33,19 4,40 -13,81 10 10  
5 240 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH 33,46 4,36 -13,54 10 10  
6 219 belpag Bea Beatrice Mari Heinonen TUUKK 35,50 4,11 -11,50 10 10  
7 234 borcol Roi Saunajaakon Your Nightmare Marianne Karjalainen P-HAU 41,44 3,52 -5,56 10 10  
8 248 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Shanti Karinen I-HAH 43,81 3,33 -3,19 10 10  
9 247 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 35,91 4,07 -11,09 15 15  
  220 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  222 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH         HYL  
  224 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY         HYL  
  225 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  226 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  231 belpam Tapio Phrenetic Finalizer Janni Kröger HSKH         HYL  
  232 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         HYL  
  233 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  235 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  237 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  238 dalmat Maddy Dotstorm's Head Over Heels Seija Tiainen HSKH         HYL  
  241 borcol Hai Tending Glim Panu Erola LÄGI         HYL  
  243 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY         HYL  
  221 pitcol Patu Kangasvuokon Tähtipoika Timo Haimila LAU         POIS  
  229 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH         POIS  
  230 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         POIS  
  236 belpag FIKO Valkohampaan Fiasko Marianne Jokinen HSKH         POIS  
  244 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 11:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH 28,35 4,44 -10,65 0 -10,65 LUVA
2 203 jackru Tepi Let's Rock Pretty Bad Blues Milja Poskiparta BAT 30,91 4,08 -8,09 0 -8,09 LUVA
3 207 kääsna Demi Super Play's Jolanda Jonna Peltonen I-HAH 34,43 3,66 -4,57 0 -4,57 LUVA
4 204 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 40,19 3,13 1,19 5 6,19  
  208 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT         HYL  
  201 parson ZORRO Ring Tail Foxtrot Maria Ekman-Kolari HSKH         POIS  

E hyppyrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 x-rotu Fanni Fanni Minna Tiihonen HSKH 31,09 4,05 -7,91 0 -7,91 LUVA
2 215 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 33,68 3,74 -5,32 0 -5,32 LUVA
3 210 cocspa Hessu Crab Apple's Hiawatha Silja Aho COC 34,56 3,65 -4,44 0 -4,44 LUVA
4 213 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 26,21 4,81 -12,79 5 5  
5 209 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI 42,82 2,94 3,82 5 8,82  
  211 parson Aku Piristeen Poppa Mies Aulikki Korhonen HSKH         HYL  
  212 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL  
  216 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:55, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 21, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 246 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 24,94 5,05 -14,06 0 -14,06 LUVA
2 239 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 25,16 5,01 -13,84 0 -13,84 LUVA
3 248 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Shanti Karinen I-HAH 26,73 4,71 -12,27 0 -12,27 LUVA
4 232 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH 28,33 4,45 -10,67 0 -10,67 LUVA
5 226 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 24,66 5,11 -14,34 5 5  
6 224 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY 30,33 4,15 -8,67 5 5  
7 240 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH 30,64 4,11 -8,36 5 5  
8 223 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 31,83 3,96 -7,17 5 5  
9 245 novnou Niilo Novamian Topaz Moonstone Henna Kuikka VAU 33,80 3,73 -5,20 5 5  
10 233 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU 24,19 5,21 -14,81 10 10  
11 222 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH 34,23 3,68 -4,77 10 10  
12 243 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY 41,66 3,02 2,66 10 12,66  
  220 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  225 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  227 borcol Isla Mithrandir My Love My Life Kerttu Kaikkonen I-HAH         HYL  
  228 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  231 belpam Tapio Phrenetic Finalizer Janni Kröger HSKH         HYL  
  235 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  237 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  238 dalmat Maddy Dotstorm's Head Over Heels Seija Tiainen HSKH         HYL  
  241 borcol Hai Tending Glim Panu Erola LÄGI         HYL  
  221 pitcol Patu Kangasvuokon Tähtipoika Timo Haimila LAU         POIS  
  230 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         POIS  
  236 belpag FIKO Valkohampaan Fiasko Marianne Jokinen HSKH         POIS  
  244 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         POIS  

F agilityrata, mini 1, kello 12:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 papill Santo Miikolan Aarteenkätkijä Johanna Kurkvaara HSKH 49,89 3,05 -1,11 5 5  
2 208 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT 51,56 2,95 0,56 5 5,56  
3 204 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 59,24 2,57 8,24 5 13,24  
4 207 kääsna Demi Super Play's Jolanda Jonna Peltonen I-HAH 59,86 2,54 8,86 10 18,86  
  203 jackru Tepi Let's Rock Pretty Bad Blues Milja Poskiparta BAT         HYL  
  201 parson ZORRO Ring Tail Foxtrot Maria Ekman-Kolari HSKH         POIS  
  206 käävil Into Sarahill Parole D'amour Katri Saarela HSKH         POIS  

F agilityrata, medi 1, kello 12:50, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 216 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 31,56 4,82 -19,44 0 -19,44 LUVA
2 214 x-rotu Fanni Fanni Minna Tiihonen HSKH 45,39 3,35 -5,61 0 -5,61 LUVA
3 218 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi BAT 55,34 2,75 4,34 5 9,34  
4 211 parson Aku Piristeen Poppa Mies Aulikki Korhonen HSKH 40,31 3,77 -10,69 10 10  
5 213 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 50,25 3,03 -0,75 10 10  
6 210 cocspa Hessu Crab Apple's Hiawatha Silja Aho COC 50,34 3,02 -0,66 15 15  
  217 koohon Tara Oorbellen Marilyn Minttu Salmijärvi I-HAH         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:30, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 20, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 234 borcol Roi Saunajaakon Your Nightmare Marianne Karjalainen P-HAU 29,79 5,10 -21,21 0 -21,21 SERT
2 225 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 39,94 3,81 -11,06 0 -11,06 LUVA
3 246 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 30,20 5,03 -20,80 5 5  
4 233 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU 31,97 4,75 -19,03 5 5  
5 235 auskel Oscar Didaktic's Nomen Est Omen Matti Tynkkynen HSKK 36,95 4,11 -14,05 10 10  
6 238 dalmat Maddy Dotstorm's Head Over Heels Seija Tiainen HSKH 38,78 3,92 -12,22 10 10  
7 231 belpam Tapio Phrenetic Finalizer Janni Kröger HSKH 37,03 4,11 -13,97 15 15  
8 243 espves Rilla Maravilloso Jardinera Leena Kerkelä AGRY 52,72 2,88 1,72 15 16,72  
9 219 belpag Bea Beatrice Mari Heinonen TUUKK 36,54 4,16 -14,46 20 20  
  220 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  222 mudi Hirmu Vimmatun Villiviikinki Paula Rissanen HSKH         HYL  
  223 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  224 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY         HYL  
  226 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  232 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         HYL  
  237 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  240 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH         HYL  
  241 borcol Hai Tending Glim Panu Erola LÄGI         HYL  
  247 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  
  248 auspai Viivi Red'n Ready Snow White Tiia Lempiäinen I-HAH         HYL  
  221 pitcol Patu Kangasvuokon Tähtipoika Timo Haimila LAU         POIS  
  230 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 254 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH 33,21 4,82 -11,79 0 -11,79 LUVA
2 250 shelam Wia Bustling's Addicted To Action Jenni Sullanmaa BAT 34,53 4,63 -10,47 0 -10,47 LUVA
3 253 lanhee Hulda Coppercoat's Ursa Minor Heel Sanna Samio-Karine HSKH 45,13 3,55 0,13 0 0,13  
4 258 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH 47,53 3,37 2,53 0 2,53  
5 249 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH 45,05 3,55 0,05 5 5,05  
6 259 shelam Peto Pikikuonon Forever Yours Anette Iso-Mustajärvi I-HAH 43,41 3,69 -1,59 10 10  
  255 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  256 prarot Neo SmíŠek Secure Power Taru Parviainen HSKK         HYL  
  257 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 265 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH 36,25 4,41 -8,75 5 5  
2 262 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH 40,68 3,93 -4,32 10 10  
3 266 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 42,42 3,77 -2,58 10 10  
4 270 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 60,64 2,64 15,64 15 30,64  
  260 shelam Lady Käpylaakson Crazy Lady Irina Karppinen A-KOT         HYL  
  261 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  264 borter Melvin Junipermoor's Supermarine Spitfire Satu Salo BAT         HYL  
  267 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  268 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL  
  269 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 271 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 34,36 4,66 -10,64 0 -10,64 SERT
2 278 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK 42,44 3,77 -2,56 0 -2,56 LUVA
3 276 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU 37,31 4,29 -7,69 5 5  
4 281 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA 40,28 3,97 -4,72 5 5  
5 242 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY 50,99 3,14 5,99 5 10,99  
  272 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  273 borcol Finn Pythagoraan Vallhund Piko Fiia Filander KOTKA         HYL  
  275 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  277 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD         HYL  
  279 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  280 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK         HYL  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 254 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH 24,90 5,82 -14,10 0 -14,10  
2 259 shelam Peto Pikikuonon Forever Yours Anette Iso-Mustajärvi I-HAH 29,04 4,99 -9,96 0 -9,96 LUVA
3 255 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU 34,17 4,24 -4,83 0 -4,83  
4 250 shelam Wia Bustling's Addicted To Action Jenni Sullanmaa BAT 31,67 4,58 -7,33 5 5  
5 256 prarot Neo SmíŠek Secure Power Taru Parviainen HSKK 32,19 4,51 -6,81 5 5  
6 252 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 34,30 4,23 -4,70 5 5  
7 253 lanhee Hulda Coppercoat's Ursa Minor Heel Sanna Samio-Karine HSKH 42,59 3,40 3,59 5 8,59  
8 251 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 39,60 3,66 0,60 10 10,60  
  249 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         HYL  
  257 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 270 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH 29,26 4,96 -9,74 0 -9,74 LUVA
2 266 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 30,07 4,82 -8,93 0 -8,93 LUVA
3 267 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 27,11 5,35 -11,89 10 10  
  260 shelam Lady Käpylaakson Crazy Lady Irina Karppinen A-KOT         HYL  
  261 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  262 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  
  263 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  264 borter Melvin Junipermoor's Supermarine Spitfire Satu Salo BAT         HYL  
  265 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  269 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA         HYL  

E hyppyrata, maksi 2, kello 16:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 272 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 26,47 5,48 -12,53 0 -12,53 SERT
2 277 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD 29,31 4,95 -9,69 0 -9,69 LUVA
3 281 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA 29,32 4,95 -9,68 5 5  
4 275 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 33,49 4,33 -5,51 10 10  
  242 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         HYL  
  273 borcol Finn Pythagoraan Vallhund Piko Fiia Filander KOTKA         HYL  
  279 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  271 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         POIS  

F agilityrata, mini 2, kello 17:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 255 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU 46,18 3,62 -0,82 0 -0,82 LUVA
2 253 lanhee Hulda Coppercoat's Ursa Minor Heel Sanna Samio-Karine HSKH 47,86 3,49 0,86 0 0,86  
3 252 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 49,75 3,36 2,75 0 2,75  
4 251 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 50,24 3,32 3,24 0 3,24  
5 256 prarot Neo SmíŠek Secure Power Taru Parviainen HSKK 40,76 4,10 -6,24 5 5  
6 259 shelam Peto Pikikuonon Forever Yours Anette Iso-Mustajärvi I-HAH 42,61 3,92 -4,39 5 5  
  254 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HSKH         HYL  
  258 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 17:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 260 shelam Lady Käpylaakson Crazy Lady Irina Karppinen A-KOT 38,36 4,35 -8,64 0 -8,64 SERT
2 269 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA 40,00 4,18 -7,00 0 -7,00 LUVA
3 264 borter Melvin Junipermoor's Supermarine Spitfire Satu Salo BAT 43,89 3,81 -3,11 0 -3,11  
4 268 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 42,13 3,96 -4,87 10 10  
5 261 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU 41,28 4,05 -5,72 20 20  
  262 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  
  265 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL  
  266 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH         HYL  
  267 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  270 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL  

F agilityrata, maksi 2, kello 17:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 278 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK 41,65 4,01 -5,35 0 -5,35 SERT
2 273 borcol Finn Pythagoraan Vallhund Piko Fiia Filander KOTKA 42,74 3,91 -4,26 0 -4,26 SERT
3 277 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD 43,15 3,87 -3,85 5 5  
4 275 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 44,32 3,77 -2,68 10 10  
  242 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         HYL  
  276 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  279 borcol Metku Walking Disaster's Llandovery Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  280 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  281 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA         HYL  
  271 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  272 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS