Kilpailu 18.11.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 34, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 33,33 4,95 -10,67 0 -10,67  
2 35 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA 33,45 4,93 -10,55 0 -10,55  
3 22 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sara Malinen HSKH 35,28 4,68 -8,72 0 -8,72  
4 16 borcol Torsti Linnaniityn Asterix Kaisa Koistinen LAU 36,27 4,55 -7,73 0 -7,73  
5 7 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 36,56 4,51 -7,44 0 -7,44  
6 30 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 36,80 4,48 -7,20 0 -7,20  
7 15 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 39,57 4,17 -4,43 0 -4,43  
8 21 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 42,62 3,87 -1,38 0 -1,38  
9 13 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 35,58 4,64 -8,42 5 5  
10 38 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU 35,91 4,59 -8,09 5 5  
11 14 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 35,95 4,59 -8,05 5 5  
12 29 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 45,20 3,65 1,20 5 6,20  
13 23 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 47,36 3,48 3,36 5 8,36  
14 31 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 34,63 4,76 -9,37 10 10  
15 39 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 35,98 4,59 -8,02 10 10  
16 10 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 39,64 4,16 -4,36 10 10  
17 11 belpam Tarmo Pinkojan Rodriguez Miisa Rapi LAU 39,82 4,14 -4,18 10 10  
18 33 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 45,05 3,66 1,05 10 11,05  
19 8 lyhcol Ventus Tender Wind's Adventure Seeker Kikka Heikkinen LAU 47,71 3,46 3,71 10 13,71  
  2 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  5 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  6 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  9 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  12 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  17 pirset Panda Entice Hailstorm Kaisa Urbanus HSKH         HYL  
  19 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  20 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH         HYL  
  24 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK         HYL  
  25 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  26 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB         HYL  
  27 lyhcol Uni Dane Amor Symphony Of Love Anniina Oksanen JAT         HYL  
  28 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  36 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  37 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  32 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 37, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 borcol Torsti Linnaniityn Asterix Kaisa Koistinen LAU 31,63 4,96 -8,37 0 -8,37 SERT-H
2 36 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 31,97 4,91 -8,03 0 -8,03  
3 4 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 32,40 4,85 -7,60 0 -7,60  
4 24 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK 33,15 4,74 -6,85 0 -6,85  
5 37 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 33,24 4,72 -6,76 0 -6,76  
6 29 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 33,99 4,62 -6,01 0 -6,01  
7 27 lyhcol Uni Dane Amor Symphony Of Love Anniina Oksanen JAT 34,69 4,53 -5,31 0 -5,31  
8 1 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK 35,04 4,48 -4,96 0 -4,96  
9 2 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 36,08 4,35 -3,92 0 -3,92  
10 23 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 37,13 4,23 -2,87 0 -2,87  
11 25 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU 31,45 4,99 -8,55 5 5  
12 31 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 31,67 4,96 -8,33 5 5  
13 10 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 32,84 4,78 -7,16 5 5  
14 5 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 33,18 4,73 -6,82 5 5  
15 26 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB 33,39 4,70 -6,61 5 5  
16 15 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 35,76 4,39 -4,24 5 5  
17 21 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 38,94 4,03 -1,06 5 5  
18 11 belpam Tarmo Pinkojan Rodriguez Miisa Rapi LAU 35,94 4,37 -4,06 15 15  
19 8 lyhcol Ventus Tender Wind's Adventure Seeker Kikka Heikkinen LAU 41,85 3,75 1,85 15 16,85  
  3 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  6 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  7 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  9 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  12 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  13 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  17 pirset Panda Entice Hailstorm Kaisa Urbanus HSKH         HYL  
  18 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU         HYL  
  19 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  20 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH         HYL  
  22 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sara Malinen HSKH         HYL  
  28 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  30 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  34 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  35 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  38 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  39 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  40 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  32 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 39, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 32,30 4,95 -9,70 0 -9,70 SERT-A
2 40 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 32,35 4,95 -9,65 0 -9,65  
3 14 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 32,08 4,99 -9,92 5 5  
4 20 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH 35,13 4,55 -6,87 5 5  
5 18 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU 36,14 4,43 -5,86 5 5  
6 4 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 37,63 4,25 -4,37 5 5  
7 36 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 38,48 4,16 -3,52 5 5  
8 5 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 39,72 4,03 -2,28 5 5  
9 21 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 40,68 3,93 -1,32 5 5  
10 2 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 40,83 3,92 -1,17 5 5  
11 23 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 44,75 3,58 2,75 5 7,75  
12 3 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 49,96 3,20 7,96 0 7,96  
13 19 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH 35,69 4,48 -6,31 10 10  
14 10 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 35,88 4,46 -6,12 10 10  
15 27 lyhcol Uni Dane Amor Symphony Of Love Anniina Oksanen JAT 40,19 3,98 -1,81 10 10  
16 17 pirset Panda Entice Hailstorm Kaisa Urbanus HSKH 48,71 3,29 6,71 10 16,71  
  1 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  
  6 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  7 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  8 lyhcol Ventus Tender Wind's Adventure Seeker Kikka Heikkinen LAU         HYL  
  9 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  11 belpam Tarmo Pinkojan Rodriguez Miisa Rapi LAU         HYL  
  12 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  13 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  15 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  16 borcol Torsti Linnaniityn Asterix Kaisa Koistinen LAU         HYL  
  22 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sara Malinen HSKH         HYL  
  24 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK         HYL  
  26 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB         HYL  
  28 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  29 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  30 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  32 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  33 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  34 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  35 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  37 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  38 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SISU         HYL  
  39 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  25 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 24, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH 33,67 4,75 -8,33 0 -8,33  
2 46 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 33,76 4,74 -8,24 0 -8,24  
3 42 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 34,64 4,62 -7,36 0 -7,36  
4 53 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 35,98 4,45 -6,02 0 -6,02  
5 67 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 36,71 4,36 -5,29 0 -5,29  
6 57 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 37,05 4,32 -4,95 0 -4,95  
7 41 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 41,46 3,86 -0,54 0 -0,54  
8 45 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 32,17 4,97 -9,83 5 5  
9 59 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 41,30 3,87 -0,70 5 5  
10 60 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen ATD 43,60 3,67 1,60 10 11,60  
  47 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  48 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  50 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  51 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  52 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  55 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  56 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  58 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  61 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA         HYL  
  62 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  63 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  64 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  66 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  71 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  43 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  68 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 13:45, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 29, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 34,56 4,72 -9,44 0 -9,44  
2 61 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 37,28 4,37 -6,72 0 -6,72  
3 57 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 37,56 4,34 -6,44 0 -6,44  
4 49 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA 38,30 4,26 -5,70 0 -5,70  
5 67 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 39,27 4,15 -4,73 0 -4,73  
6 52 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 46,23 3,53 2,23 0 2,23  
7 71 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 40,09 4,07 -3,91 5 5  
8 42 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 37,61 4,33 -6,39 10 10  
9 63 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 38,88 4,19 -5,12 10 10  
10 46 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 41,08 3,97 -2,92 10 10  
11 69 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH 50,94 3,20 6,94 5 11,94  
12 41 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 69,43 2,35 25,43 15 40,43  
  44 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  45 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  47 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  48 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  50 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  51 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  53 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU         HYL  
  54 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Arto Lampén RIMA         HYL  
  55 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  56 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  58 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  59 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA         HYL  
  60 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen ATD         HYL  
  62 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  65 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  66 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  70 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  43 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  68 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:45, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 27, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 37,94 4,38 -9,06 0 -9,06 SERT-A, FI AVA
2 61 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 40,11 4,14 -6,89 0 -6,89  
3 46 schape Sissi Härdellin Bellflower Marko Kapiainen HSKH 41,23 4,03 -5,77 0 -5,77  
4 53 schape Koppalainen Puuparran Saara Anna-Mari Nurmi TSAU 42,41 3,91 -4,59 0 -4,59  
5 66 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 44,09 3,77 -2,91 0 -2,91  
6 60 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen ATD 45,36 3,66 -1,64 0 -1,64  
7 59 schape Ikwil Lumikuono Conamore Ikwil Marika Forslund KOTKA 46,63 3,56 -0,37 0 -0,37  
8 69 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH 51,76 3,21 4,76 0 4,76  
9 57 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 40,85 4,06 -6,15 5 5  
10 42 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 40,96 4,05 -6,04 5 5  
11 50 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU 51,70 3,21 4,70 20 24,70  
  41 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  44 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  47 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  48 koohon Veea Chirpy Super Trouper Henna-Mari Männistö HAU         HYL  
  49 manter Eevi Bonwild Rock On Essi Krans KOVA         HYL  
  51 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  55 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  56 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  58 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  62 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  63 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  64 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  65 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  67 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  70 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  71 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  43 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS  
  68 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 24, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 40,50 4,10 -6,50 0 -6,50  
2 82 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 45,11 3,68 -1,89 5 5  
3 94 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU 52,15 3,18 5,15 0 5,15  
4 78 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 39,26 4,23 -7,74 10 10  
5 81 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 44,19 3,76 -2,81 10 10  
6 73 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 48,27 3,44 1,27 10 11,27  
7 75 cocspa Wanda Eben`s Make Way For My Girl Anniina Lantta KSSK 53,88 3,08 6,88 5 11,88  
8 74 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 54,15 3,07 7,15 5 12,15  
9 93 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 54,65 3,04 7,65 5 12,65  
10 89 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 56,49 2,94 9,49 15 24,49  
  72 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  76 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä Sanna Holopainen WALAT         HYL  
  77 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU         HYL  
  79 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  83 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU         HYL  
  84 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  85 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  86 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Joni Tuomainen HU-PU         HYL  
  87 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  88 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  90 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  91 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  92 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  95 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 16:10, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 21, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 38,45 4,24 -5,55 0 -5,55 SERT-H FI AVA-H
2 81 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 39,18 4,16 -4,82 0 -4,82  
3 85 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT 39,34 4,14 -4,66 0 -4,66  
4 73 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 41,69 3,91 -2,31 0 -2,31  
5 83 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 44,60 3,65 0,60 0 0,60  
6 78 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 39,44 4,13 -4,56 5 5  
  72 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  75 cocspa Wanda Eben`s Make Way For My Girl Anniina Lantta KSSK         HYL  
  76 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä Sanna Holopainen WALAT         HYL  
  77 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU         HYL  
  79 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  80 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  82 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  84 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  86 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Joni Tuomainen HU-PU         HYL  
  88 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  89 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  90 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  91 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  93 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  95 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 17:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 20, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 88 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 33,13 4,77 -11,87 0 -11,87 SERT-A
2 81 walter Esme High Voltages Esperanza Katja Kelloniemi HAU 40,83 3,87 -4,17 0 -4,17  
3 80 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 36,36 4,34 -8,64 5 5  
4 87 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 43,19 3,66 -1,81 5 5  
5 72 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 52,96 2,98 7,96 0 7,96  
6 93 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 48,08 3,29 3,08 5 8,08  
7 91 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 53,57 2,95 8,57 0 8,57  
8 86 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Joni Tuomainen HU-PU 46,45 3,40 1,45 10 11,45  
9 74 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 51,99 3,04 6,99 5 11,99  
10 83 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle HAU 48,78 3,24 3,78 15 18,78  
  73 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  95 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  
  76 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä Sanna Holopainen WALAT         HYL  
  77 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU         HYL  
  82 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  84 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  85 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  90 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  92 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  94 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU         HYL  
  75 cocspa Wanda Eben`s Make Way For My Girl Anniina Lantta KSSK         POIS