Kilpailu 19.11.2017, paikka Vantaa, järjestäjä Hakunilan Seudun Koiraharrastajat

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Maksi 1] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 kääsna Demi Super Play's Jolanda Jonna Peltonen I-HAH 51,15 2,84 4,15 5 9,15  
2 101 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 52,72 2,75 5,72 5 10,72  
3 109 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KOIVU 53,50 2,71 6,50 15 21,50  
4 104 lägpys Luna Kompiaisen Diivan Elkein Monica Äijälä HEILU 89,42 1,62 42,42 10 52,42  
  103 parson Zorro Ring Tail Foxtrot Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  106 borter Colo Electra Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  107 shelam Vappu Black Sara's Nova Laura Vahtera I-HAH         HYL  
  108 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT         HYL  
  110 papill Santo Miikolan Aarteenkätkijä Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  
  111 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL  
  112 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 37,71 3,85 -9,29 5 5  
2 114 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 51,73 2,80 4,73 10 14,73  
  118 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL  
  120 beagle Urkki Astalan Yllätys Suvi Hauhia HAMIN         HYL  
  121 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  122 parson Toffe Beleriad Toby Teaser Jaana Forsstedt HSKH         HYL  
  124 lagrom Ariel Hurly Curly Ariel Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  119 stbter Luna Fiteck Nightmare Emilia Risu HSKH         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:40, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 130 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK 30,43 4,86 -17,57 0 -17,57 LUVA
2 143 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 32,27 4,59 -15,73 0 -15,73 LUVA
3 153 x-rotu Rio Rio Eveliina Eklund I-HAH 35,42 4,18 -12,58 5 5  
4 161 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH 35,77 4,14 -12,23 5 5  
5 157 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH 46,84 3,16 -1,16 5 5  
6 155 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU 30,79 4,81 -17,21 10 10  
7 164 auskel Täky Nallikallion Houkutuslintu Mari Lukkarinen SAVPK 35,19 4,21 -12,81 10 10  
8 159 belpag Bea Beatrice Roosa Tanhuanpää TUUKK 36,72 4,03 -11,28 10 10  
9 147 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen JOA 30,67 4,83 -17,33 20 20  
10 160 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH 39,46 3,75 -8,54 20 20  
11 154 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 64,01 2,31 16,01 15 31,01  
  125 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  126 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL  
  129 borcol Gene Piggyland's Inigo Jones Niina Salonen HAU         HYL  
  131 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  132 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  133 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Annika Vuoristo JAU         HYL  
  134 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH         HYL  
  136 novnou Milton Lorevy To Hedera's Jarno Latva HSKH         HYL  
  145 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  146 borcol Vito Little Step´s Vision Tea Hirvonen HSKH         HYL  
  148 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  149 silnou Muru Fusstail's Go On Sanna Ketola HSKH         HYL  
  150 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         HYL  
  151 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH         HYL  
  156 borcol Hitti Hyperion Annika Kuronen I-HAH         HYL  
  158 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  162 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  163 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY         HYL  
  127 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         POIS  
  128 lappor Pikkuheksu Sysiväikeen Hekla Huuranhaltia Robin Lundell KAT         POIS  
  144 doberm Kismet Aritaur Caribou Lou Anniina Lantta KSSK         POIS  

E hyppyrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 borter Colo Electra Pasi Vesenterä BAT 26,93 4,72 -13,07 0 -13,07  
2 108 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT 45,53 2,79 5,53 5 10,53  
  101 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH         HYL  
  103 parson Zorro Ring Tail Foxtrot Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  104 lägpys Luna Kompiaisen Diivan Elkein Monica Äijälä HEILU         HYL  
  109 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KOIVU         HYL  
  111 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL  
  112 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU         HYL  
  113 jappys Panda Sagapo Vappu-Pilli Tiia Ruokolainen HSKH         HYL  

E hyppyrata, medi 1, kello 10:40, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 24,04 5,28 -15,96 0 -15,96 LUVA
2 122 parson Toffe Beleriad Toby Teaser Jaana Forsstedt HSKH 37,54 3,38 -2,46 10 10  
3 120 beagle Urkki Astalan Yllätys Suvi Hauhia HAMIN 47,39 2,68 7,39 5 12,39  
4 114 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 55,16 2,30 15,16 15 30,16  
  115 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL  
  116 pyrpap Hihi Entre Nous Rhapsodie Bohémienne Monna Huhtanen SUOPY         HYL  
  118 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL  
  121 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  124 lagrom Ariel Hurly Curly Ariel Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  117 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU         POIS  
  119 stbter Luna Fiteck Nightmare Emilia Risu HSKH         POIS  

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:20, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 29, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 160 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH 24,32 5,22 -15,68 0 -15,68  
2 145 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU 24,61 5,16 -15,39 0 -15,39  
3 163 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY 29,48 4,31 -10,52 0 -10,52  
4 151 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH 29,59 4,29 -10,41 0 -10,41  
5 154 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 43,45 2,92 3,45 0 3,45  
6 143 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH 30,33 4,19 -9,67 5 5  
7 138 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 23,71 5,36 -16,29 10 10  
8 161 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH 30,87 4,11 -9,13 10 10  
9 129 borcol Gene Piggyland's Inigo Jones Niina Salonen HAU 32,34 3,93 -7,66 25 25  
  125 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  126 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL  
  130 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  131 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  132 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  135 dalmat Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  136 novnou Milton Lorevy To Hedera's Jarno Latva HSKH         HYL  
  137 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL  
  139 borcol Sumia Sumia Hanne Virtanen HSKH         HYL  
  140 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL  
  141 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         HYL  
  146 borcol Vito Little Step´s Vision Tea Hirvonen HSKH         HYL  
  148 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  150 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         HYL  
  155 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  156 borcol Hitti Hyperion Annika Kuronen I-HAH         HYL  
  157 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  158 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  162 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  164 auskel Täky Nallikallion Houkutuslintu Mari Lukkarinen SAVPK         HYL  
  127 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         POIS  
  128 lappor Pikkuheksu Sysiväikeen Hekla Huuranhaltia Robin Lundell KAT         POIS  
  142 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU         POIS  
  144 doberm Kismet Aritaur Caribou Lou Anniina Lantta KSSK         POIS  

F agilityrata, mini 1, kello 12:15, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 kääsna Demi Super Play's Jolanda Jonna Peltonen I-HAH 48,15 3,07 0,15 0 0,15  
2 105 chihup Nico Nicko Nebrasca Edda Ria Savolainen AGRY 49,74 2,97 1,74 5 6,74  
3 107 shelam Vappu Black Sara's Nova Laura Vahtera I-HAH 50,13 2,95 2,13 10 12,13  
4 112 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU 32,75 4,52 -15,25 15 15  
5 104 lägpys Luna Kompiaisen Diivan Elkein Monica Äijälä HEILU 80,18 1,85 32,18 15 47,18  
  103 parson Zorro Ring Tail Foxtrot Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  106 borter Colo Electra Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  108 shelam Essi Nicaro'n Aurora Maria Berndtson SHELT         HYL  
  109 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KOIVU         HYL  
  110 papill Santo Miikolan Aarteenkätkijä Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  
  111 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL  

F agilityrata, medi 1, kello 12:15, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 beagle Urkki Astalan Yllätys Suvi Hauhia HAMIN 55,38 2,67 7,38 5 12,38  
2 114 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 59,02 2,51 11,02 15 26,02  
  121 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  122 parson Toffe Beleriad Toby Teaser Jaana Forsstedt HSKH         HYL  
  123 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU         HYL  
  124 lagrom Ariel Hurly Curly Ariel Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  119 stbter Luna Fiteck Nightmare Emilia Risu HSKH         POIS  

F agilityrata, maksi 1, kello 13:00, tuomari Reetta Pirttikoski, koirakoita 27, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 auskel Täky Nallikallion Houkutuslintu Mari Lukkarinen SAVPK 32,37 4,57 -15,63 0 -15,63 SERT
2 162 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 38,21 3,87 -9,79 0 -9,79 LUVA
3 126 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU 49,71 2,98 1,71 10 11,71  
4 154 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 55,36 2,67 7,36 5 12,36  
5 160 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH 38,92 3,80 -9,08 15 15  
  125 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  129 borcol Gene Piggyland's Inigo Jones Niina Salonen HAU         HYL  
  130 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  131 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  132 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  133 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Annika Vuoristo JAU         HYL  
  136 novnou Milton Lorevy To Hedera's Jarno Latva HSKH         HYL  
  138 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  143 borcol Ruffe Hopeaketun River Ruffe Tiia Grönholm HSKH         HYL  
  145 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU         HYL  
  146 borcol Vito Little Step´s Vision Tea Hirvonen HSKH         HYL  
  147 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen JOA         HYL  
  148 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  150 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         HYL  
  151 novnou Lumo Hedera's Just A Magic Star Jarno Latva HSKH         HYL  
  153 x-rotu Rio Rio Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  155 borcol Masa Maple Yard No Comment Tiina Sköönilä JAU         HYL  
  156 borcol Hitti Hyperion Annika Kuronen I-HAH         HYL  
  157 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  159 belpag Bea Beatrice Roosa Tanhuanpää TUUKK         HYL  
  161 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         HYL  
  163 belpag Wäinö Satulaakson Nopee Sata Martti Matilainen PPKY         HYL  
  127 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         POIS  
  128 lappor Pikkuheksu Sysiväikeen Hekla Huuranhaltia Robin Lundell KAT         POIS  
  137 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         POIS  
  144 doberm Kismet Aritaur Caribou Lou Anniina Lantta KSSK         POIS  

F agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 165 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen KOTKA 42,59 3,73 -4,41 0 -4,41 LUVA
2 171 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH 42,88 3,71 -4,12 0 -4,12 LUVA
3 172 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 43,93 3,62 -3,07 0 -3,07 SERT
4 168 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 48,26 3,30 1,26 5 6,26  
5 167 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU 54,23 2,93 7,23 5 12,23  
  166 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL  
  169 borter Diego Gainsay Blue Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  170 borter Ammi Steffex Korunas Tant Brun Petra Bärlund-Hämäläinen BAT         HYL  
  173 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Kristiina Lehtinen HAU         HYL  
  174 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  175 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY         HYL  

F agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 16, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 187 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Saarela KOTKA 35,12 4,53 -11,88 5 5  
2 183 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 35,77 4,45 -11,23 5 5  
3 176 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA 36,64 4,34 -10,36 5 5  
4 190 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 53,49 2,97 6,49 0 6,49  
5 192 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 53,91 2,95 6,91 0 6,91  
6 182 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 37,71 4,22 -9,29 10 10  
7 186 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 46,43 3,42 -0,57 10 10  
8 177 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 38,94 4,08 -8,06 15 15  
  178 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH         HYL  
  179 shelam Redi Nappulavaaran Hra Murphy Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  180 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  185 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK         HYL  
  188 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK         HYL  
  189 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Tuija Katajamäki KSSK         HYL  
  191 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  193 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH         HYL  
  184 espves Rauha Caraydan Kools Veera Welin JAU         POIS  

F agilityrata, maksi 2, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 198 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT 32,58 4,88 -14,42 0 -14,42 SERT
2 202 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT 37,38 4,25 -9,62 0 -9,62 LUVA
3 196 lappor Haiku Pihlajamäen Kissimyyr Jenni Punttila KAT 42,28 3,76 -4,72 10 10  
4 204 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST 43,06 3,69 -3,94 10 10  
5 197 doberm Mötkö San Soul Born To Be Wild Taina Asikainen PORSK 43,08 3,69 -3,92 10 10  
6 211 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 50,15 3,17 3,15 10 13,15  
7 200 belpat Vili Kuunsirpin You Wish Matti Lampinen KOTKA 41,21 3,86 -5,79 20 20  
  152 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU         HYL  
  194 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT         HYL  
  195 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  199 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU         HYL  
  201 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  205 auskel Koodi Cefeus Wild Koodi Ii Teemu Jaakola BAT         HYL  
  206 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL  
  207 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA         HYL  
  208 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  209 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  210 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki HSKH         HYL  
  212 pitcol Cecil Honey Melon Pinas Anthea Rebecca Saleh HSKH         HYL  
  203 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         POIS  

E hyppyrata, mini 2, kello 15:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 37,55 3,81 -2,45 0 -2,45  
2 175 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY 40,01 3,57 0,01 5 5,01  
  165 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen KOTKA         HYL  
  167 tarupi Noppe Yacatis Ubalda Djinn Jaana Juvonen JAU         HYL  
  169 borter Diego Gainsay Blue Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  170 borter Ammi Steffex Korunas Tant Brun Petra Bärlund-Hämäläinen BAT         HYL  
  173 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Kristiina Lehtinen HAU         HYL  
  174 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  

E hyppyrata, medi 2, kello 15:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 188 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 29,38 4,87 -10,62 0 -10,62  
2 181 lagrom Ainu Jabian Aria Di Parpignola Hanna Salovuori KAT 36,55 3,91 -3,45 0 -3,45 LUVA
3 193 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH 39,64 3,61 -0,36 0 -0,36  
4 179 shelam Redi Nappulavaaran Hra Murphy Maria Penttinen KOTKA 30,50 4,69 -9,50 5 5  
5 187 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Saarela KOTKA 31,07 4,60 -8,93 5 5  
6 178 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH 40,30 3,55 0,30 5 5,30  
7 190 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 52,22 2,74 12,22 10 22,22  
  176 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA         HYL  
  180 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  183 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  185 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK         HYL  
  186 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  189 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Tuija Katajamäki KSSK         HYL  
  192 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH         HYL  
  184 espves Rauha Caraydan Kools Veera Welin JAU         POIS  

E hyppyrata, maksi 2, kello 16:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 27,75 5,15 -12,25 0 -12,25 LUVA
2 208 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD 29,26 4,89 -10,74 0 -10,74 LUVA
3 194 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT 33,26 4,30 -6,74 0 -6,74 LUVA
4 207 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA 33,65 4,25 -6,35 0 -6,35  
5 196 lappor Haiku Pihlajamäen Kissimyyr Jenni Punttila KAT 35,36 4,04 -4,64 0 -4,64  
6 199 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU 34,88 4,10 -5,12 10 10  
7 212 pitcol Cecil Honey Melon Pinas Anthea Rebecca Saleh HSKH 39,23 3,64 -0,77 15 15  
8 205 auskel Koodi Cefeus Wild Koodi Ii Teemu Jaakola BAT 37,92 3,77 -2,08 25 25  
  152 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU         HYL  
  195 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  202 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT         HYL  
  204 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         HYL  
  206 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL  
  209 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  211 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  198 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         POIS  
  197 doberm Mötkö San Soul Born To Be Wild Taina Asikainen PORSK         POIS  
  203 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 17:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH 40,26 3,97 -6,74 0 -6,74 SERT
2 175 pitmäy Sera Käpälämäki Pikku-Sera Ottilia Leikkonen AGRY 46,81 3,42 -0,19 5 5  
  165 bicfri Hilma Yaluky's That's Not My Name Heidi Piiroinen KOTKA         HYL  
  166 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL  
  169 borter Diego Gainsay Blue Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  170 borter Ammi Steffex Korunas Tant Brun Petra Bärlund-Hämäläinen BAT         HYL  
  173 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Kristiina Lehtinen HAU         HYL  
  174 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  172 jackru Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 17:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 36,76 4,35 -10,24 0 -10,24 SERT
2 181 lagrom Ainu Jabian Aria Di Parpignola Hanna Salovuori KAT 44,11 3,63 -2,89 0 -2,89 SERT
3 179 shelam Redi Nappulavaaran Hra Murphy Maria Penttinen KOTKA 32,74 4,89 -14,26 5 5  
4 176 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA 37,21 4,30 -9,79 5 5  
5 182 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 37,56 4,26 -9,44 5 5  
6 193 lakter Alf Big Lady's Micro-Alfred Maria Leutola HSKH 44,16 3,62 -2,84 5 5  
7 178 brater Rio Jadewarrior's Vincenzo Minna Ahola HSKH 53,31 3,00 6,31 5 11,31  
8 188 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 37,34 4,28 -9,66 15 15  
9 189 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Tuija Katajamäki KSSK 59,96 2,67 12,96 10 22,96  
  180 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  183 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  185 cocspa Onni Leading-Light Plain Power Elina Messo KSSK         HYL  
  186 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  187 shelam Ferro Whirling's Excuse My Excellency Sarita Saarela KOTKA         HYL  
  190 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  191 espves Naru Caraydan Piperrak Terhi Kaitila HSKH         HYL  
  192 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH         HYL  
  184 espves Rauha Caraydan Kools Veera Welin JAU         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 18:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 31,31 5,11 -15,69 0 -15,69 LUVA
2 208 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD 33,33 4,80 -13,67 0 -13,67 SERT
3 207 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA 36,81 4,35 -10,19 0 -10,19 SERT
4 196 lappor Haiku Pihlajamäen Kissimyyr Jenni Punttila KAT 46,56 3,44 -0,44 10 10  
5 204 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST 49,21 3,25 2,21 10 12,21  
6 197 doberm Mötkö San Soul Born To Be Wild Taina Asikainen PORSK 47,12 3,40 0,12 15 15,12  
7 212 pitcol Cecil Honey Melon Pinas Anthea Rebecca Saleh HSKH 48,41 3,31 1,41 15 16,41  
8 205 auskel Koodi Cefeus Wild Koodi Ii Teemu Jaakola BAT 40,75 3,93 -6,25 20 20  
  152 labnou Ilo Poprilli Piia Juhola HEILU         HYL  
  194 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT         HYL  
  195 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  199 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki HAU         HYL  
  200 belpat Vili Kuunsirpin You Wish Matti Lampinen KOTKA         HYL  
  202 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT         HYL  
  206 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL  
  209 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  210 lyhcol Eka Fatikon Hera Miranda Mäki HSKH         HYL  
  211 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  198 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         POIS  
  203 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         POIS