Kilpailu 13.1.2018, paikka Racinel Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 2, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 KARMÄY Wagner Royal Pepper's Caruso Emmi Id I-HAH 57,92 3,35 5,92 5 10,92  
2 2 BICFRI Leevi Tarundel's free love guaranted tarja hämäläinen HAU 61,97 3,13 9,97 5 14,97  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 KESVIL Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 45,67 4,25 -6,33 0 -6,33  
2 10 PARSON Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 50,52 3,84 -1,48 0 -1,48  
3 18 PARSON Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 41,83 4,64 -10,17 5 5  
4 16 SHELAM Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 42,66 4,55 -9,34 5 5  
5 19 SHELAM Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 43,49 4,46 -8,51 5 5  
6 12 SHELAM Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 45,02 4,31 -6,98 5 5  
7 14 JACKRU Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 45,88 4,23 -6,12 5 5  
8 17 BOSTER Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT 48,20 4,02 -3,80 10 10  
9 9 JACKRU Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 62,64 3,10 10,64 10 20,64  
  3 KÄÄSNA Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm BAT         HYL  
  4 SHELAM Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU         HYL  
  6 KÄÄVIL Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  7 MITTEL Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH         HYL  
  8 LÄGPYS Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  11 BICFRI Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH         HYL  
  15 KÄÄSNA Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH         HYL  
  177 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 10:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 KARMÄY Wagner Royal Pepper's Caruso Emmi Id I-HAH         HYL  
  2 BICFRI Leevi Tarundel's free love guaranted tarja hämäläinen HAU         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 10:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 19, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 SHELAM Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 30,77 5,00 -10,23 0 -10,23  
2 16 SHELAM Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 31,46 4,90 -9,54 0 -9,54  
3 14 JACKRU Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 35,95 4,28 -5,05 0 -5,05  
4 4 SHELAM Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU 36,40 4,23 -4,60 0 -4,60  
5 19 SHELAM Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 36,81 4,18 -4,19 0 -4,19  
6 10 PARSON Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 37,59 4,10 -3,41 0 -3,41  
7 12 SHELAM Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT 39,49 3,90 -1,51 0 -1,51  
8 20 TARUPI Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 41,44 3,72 0,44 0 0,44  
9 9 JACKRU Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 42,90 3,59 1,90 0 1,90  
10 18 PARSON Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 34,17 4,51 -6,83 5 5  
11 11 BICFRI Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 43,01 3,58 2,01 5 7,01  
12 7 MITTEL Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH 47,36 3,25 6,36 5 11,36  
13 8 LÄGPYS Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 51,56 2,99 10,56 5 15,56  
  5 TARUPI Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  13 KESVIL Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  17 BOSTER Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  23 PARSON Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         HYL  
  24 VOLPIN Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         HYL  
  177 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  21 SHELAM Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 11:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 KARMÄY Wagner Royal Pepper's Caruso Emmi Id I-HAH 50,04 3,58 2,04 10 12,04  
  2 BICFRI Leevi Tarundel's free love guaranted tarja hämäläinen HAU         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 11:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 20, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 SHELAM Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 38,70 4,63 -9,30 0 -9,30  
2 11 BICFRI Jedi Leeward's Phantom Traveler Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen I-HAH 47,31 3,78 -0,69 0 -0,69 SERT-A
3 20 TARUPI Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH 51,90 3,45 3,90 0 3,90  
4 18 PARSON Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 38,85 4,61 -9,15 5 5  
5 13 KESVIL Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 39,40 4,54 -8,60 5 5  
6 16 SHELAM Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 40,12 4,46 -7,88 5 5  
7 24 VOLPIN Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 42,21 4,24 -5,79 5 5  
8 14 JACKRU Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 42,51 4,21 -5,49 5 5  
9 6 KÄÄVIL Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 46,76 3,83 -1,24 5 5  
10 3 KÄÄSNA Lyyli Darya's Lovely Lucy Janette Lindholm BAT 49,76 3,60 1,76 5 6,76  
11 9 JACKRU Luna Willenskraft Piri Maija Lähteenmäki HSKH 51,42 3,48 3,42 5 8,42  
12 10 PARSON Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 52,93 3,38 4,93 5 9,93  
13 5 TARUPI Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 53,17 3,37 5,17 5 10,17  
  4 SHELAM Wii KRÅKESLOTTETS MISS INFINITI Irene Erling HAU         HYL  
  7 MITTEL Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH         HYL  
  12 SHELAM Watti Cimillan Diiva Daami Mikko Nieminen WALAT         HYL  
  15 KÄÄSNA Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH         HYL  
  17 BOSTER Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  22 SHELAM Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL  
  177 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  21 SHELAM Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 12:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 35, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 SHELAM Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 35,63 5,02 -12,37 0 -12,37 SERT-A
2 41 ESPVES Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 44,74 4,00 -3,26 0 -3,26  
3 28 KROMFO Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 36,51 4,90 -11,49 5 5  
4 30 SHELAM Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 36,63 4,89 -11,37 5 5  
5 59 KOOHON Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 38,85 4,61 -9,15 5 5  
6 29 PARSON Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,67 4,19 -5,33 5 5  
7 33 BEDLIN Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 49,97 3,58 1,97 5 6,97  
8 27 SHELAM Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT 37,11 4,82 -10,89 10 10  
9 46 ESPVES Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 37,66 4,75 -10,34 10 10  
10 35 PARSON Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 43,25 4,14 -4,75 10 10  
11 55 KOOHON Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 46,45 3,85 -1,55 10 10  
12 57 TARUPI Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH 58,13 3,08 10,13 0 10,13  
13 58 SHELAM Devil Copystyle Why Not Annariina Nikku JAU 51,71 3,46 3,71 10 13,71  
14 40 KOOHON Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 51,02 3,51 3,02 15 18,02  
  25 KESVIL Svante Jumparound As Mad As A Hatter Anniina Salo HSKH         HYL  
  26 ESPVES Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  31 KESVIL Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  32 COCSPA Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK         HYL  
  34 PYRPAP Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  36 KESVIL Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  37 SLAPKO Ritu Omituinen Tunturirisakas Susanna Kangasvuo JAU         HYL  
  38 ESPVES Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  39 KROMFO Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL  
  42 SHELAM Netta FUNNY TRICK'S ALMOST FAMOUS Jennika Mattila BAT         HYL  
  43 SHELAM Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  45 PUMI Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  47 LAGROM Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  49 PYRPAP Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  50 PARSON Fanny TUPLA-TÄPLÄN SAFIIRI Hannu Juottonen BAT         HYL  
  51 SHELAM Isla Agarwaen Aysla Inka Räsänen PoKS         HYL  
  53 SHELAM Redi Nappulavaaran Hra Murphy Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  54 WALTER Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  56 KOOHON Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH         HYL  
  60 KROMFO Ida Demians Hazara Elina Kukkonen BAT         HYL  
  48 ESPVES Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU         HYL  
  52 KROMFO Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 13:10, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 42, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 KESVIL Svante Jumparound As Mad As A Hatter Anniina Salo HSKH 30,97 4,97 -10,03 0 -10,03  
2 49 PYRPAP Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 31,11 4,95 -9,89 0 -9,89 SERT-H
3 59 KOOHON Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 31,18 4,94 -9,82 0 -9,82  
4 46 ESPVES Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 31,83 4,84 -9,17 0 -9,17  
5 65 ESPVES Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT 32,31 4,77 -8,69 0 -8,69  
6 47 LAGROM Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 33,18 4,64 -7,82 0 -7,82  
7 66 SHELAM Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY 35,24 4,37 -5,76 0 -5,76  
8 62 KESVIL Dina Goldfire's Tiaxcala Linnea Haapala HSKH 36,29 4,24 -4,71 0 -4,71  
9 51 SHELAM Isla Agarwaen Aysla Inka Räsänen PoKS 36,53 4,22 -4,47 0 -4,47  
10 33 BEDLIN Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 38,11 4,04 -2,89 0 -2,89  
11 54 WALTER Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 38,22 4,03 -2,78 0 -2,78  
12 55 KOOHON Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 38,32 4,02 -2,68 0 -2,68  
13 60 KROMFO Ida Demians Hazara Elina Kukkonen BAT 40,04 3,85 -0,96 0 -0,96  
14 28 KROMFO Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 29,00 5,31 -12,00 5 5  
15 48 ESPVES Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 32,79 4,70 -8,21 5 5  
16 31 KESVIL Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 35,38 4,35 -5,62 5 5  
17 40 KOOHON Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 38,23 4,03 -2,77 5 5  
18 58 SHELAM Devil Copystyle Why Not Annariina Nikku JAU 40,01 3,85 -0,99 5 5  
19 69 X-ROTU Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD 40,80 3,77 -0,20 5 5  
20 35 PARSON Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 41,23 3,74 0,23 5 5,23  
21 38 ESPVES Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA 32,78 4,70 -8,22 10 10  
22 52 KROMFO Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH 35,76 4,31 -5,24 10 10  
  26 ESPVES Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  29 PARSON Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  30 SHELAM Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  32 COCSPA Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK         HYL  
  34 PYRPAP Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  36 KESVIL Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL  
  37 SLAPKO Ritu Omituinen Tunturirisakas Susanna Kangasvuo JAU         HYL  
  39 KROMFO Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL  
  41 ESPVES Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  43 SHELAM Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  44 SHELAM Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  45 PUMI Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  50 PARSON Fanny TUPLA-TÄPLÄN SAFIIRI Hannu Juottonen BAT         HYL  
  53 SHELAM Redi Nappulavaaran Hra Murphy Maria Penttinen KOTKA         HYL  
  56 KOOHON Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH         HYL  
  57 TARUPI Linus Nybygårds Livliga Linus Auli Salakka HSKH         HYL  
  61 ESPVES Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  63 SHELAM Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU         HYL  
  64 KESVIL Laika Woolly Bohemia\'s Mary Bell Tiina Silventoinen HSKH         HYL  
  68 SHELAM Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  67 KOOHON Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 31, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 PYRPAP Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH 42,99 4,54 -9,01 0 -9,01 SERT-A
2 61 ESPVES Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 43,03 4,53 -8,97 0 -8,97  
3 42 SHELAM Netta FUNNY TRICK'S ALMOST FAMOUS Jennika Mattila BAT 43,04 4,53 -8,96 0 -8,96  
4 31 KESVIL Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 44,02 4,43 -7,98 0 -7,98  
5 51 SHELAM Isla Agarwaen Aysla Inka Räsänen PoKS 44,17 4,41 -7,83 0 -7,83  
6 29 PARSON Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 45,10 4,32 -6,90 0 -6,90  
7 37 SLAPKO Ritu Omituinen Tunturirisakas Susanna Kangasvuo JAU 48,34 4,03 -3,66 0 -3,66  
8 48 ESPVES Zemi Concurrido Inflamable Sanna Kobylin JAU 38,91 5,01 -13,09 5 5  
9 30 SHELAM Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 42,62 4,58 -9,38 5 5  
10 53 SHELAM Redi Nappulavaaran Hra Murphy Maria Penttinen KOTKA 43,42 4,49 -8,58 10 10  
11 32 COCSPA Maisa Leading-Light Cosmic Girl Sari Seistilä KSSK 54,57 3,57 2,57 10 12,57  
12 36 KESVIL Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH 59,66 3,27 7,66 5 12,66  
  25 KESVIL Svante Jumparound As Mad As A Hatter Anniina Salo HSKH         HYL  
  26 ESPVES Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  27 SHELAM Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL  
  28 KROMFO Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  33 BEDLIN Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  34 PYRPAP Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  35 PARSON Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  38 ESPVES Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  39 KROMFO Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL  
  40 KOOHON Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK         HYL  
  41 ESPVES Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL  
  43 SHELAM Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  44 SHELAM Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  45 PUMI Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  46 ESPVES Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  47 LAGROM Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  50 PARSON Fanny TUPLA-TÄPLÄN SAFIIRI Hannu Juottonen BAT         HYL  
  54 WALTER Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  62 KESVIL Dina Goldfire's Tiaxcala Linnea Haapala HSKH         HYL  
  52 KROMFO Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 MEKSII Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 45,41 4,29 -6,59 0 -6,59 SERT-A
2 75 PINSER Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH 50,12 3,89 -1,88 0 -1,88  
3 76 NOVNOU Minni HÖPÖHÄNNÄN HULVATTOMAN HUPSU Sirkku Sivo VAU 44,41 4,39 -7,59 5 5  
4 81 AUSPAI Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 46,51 4,19 -5,49 5 5  
5 70 AUSPAI Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 44,51 4,38 -7,49 10 10  
  72 AUSPAI Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  73 AUSKEL Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  74 BORCOL Höpöhöpö Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  77 AUSPAI Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  78 KROMFO Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  80 KERTER Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  82 ESPVES Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 33, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 BORCOL Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 37,96 5,14 -14,04 0 -14,04  
2 116 AUSKEL Andy Coshagh Belenos janne karstunen BAT 38,50 5,06 -13,50 0 -13,50  
3 117 AUSKEL Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 40,68 4,79 -11,32 5 5  
4 114 BORCOL Porsche Shadow Of Aire Power Play Iida Vakkuri HAU 41,27 4,72 -10,73 5 5  
5 88 AUSKEL Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 42,01 4,64 -9,99 5 5  
6 89 AUSPAI Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 42,08 4,63 -9,92 10 10  
7 92 AUSKEL Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU 54,51 3,58 2,51 10 12,51  
8 121 BORCOL Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 44,41 4,39 -7,59 15 15  
  108 AUSPAI Tinka Snowtime's Coyote Willow Noora Kauranen JANKK         HYL  
  87 BORCOL Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  90 BORCOL Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  91 BORCOL Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  93 BELPAM Kärppä Mecberger Marilyn Merita Halkola KOTKA         HYL  
  94 LYHCOL Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA         HYL  
  95 BORCOL Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  96 BORCOL Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  98 BORCOL Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  99 AUSPAI Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  100 BORCOL Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK         HYL  
  101 LYHCOL Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  102 BORCOL Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  103 BORCOL Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  104 AUSPAI Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  105 BORCOL Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL  
  106 BOUVIE Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  107 BORCOL Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         HYL  
  109 BORCOL HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  110 BORCOL Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  111 BORCOL Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  113 BELPAG Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  115 BORCOL Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  118 NOVNOU Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  120 BORCOL Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  97 BELPAM Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         POIS  
  119 BORCOL Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 16:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 17, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 KROMFO Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 34,36 5,03 -5,64 0 -5,64  
2 81 AUSPAI Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 39,29 4,40 -0,71 0 -0,71  
3 79 MEKSII Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 41,14 4,21 1,14 0 1,14  
4 75 PINSER Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH 41,27 4,19 1,27 5 6,27  
5 83 SLAPKO Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 46,98 3,68 6,98 0 6,98  
6 80 KERTER Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH 46,36 3,73 6,36 10 16,36  
  70 AUSPAI Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  71 PERUNK Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  72 AUSPAI Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  73 AUSKEL Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  74 BORCOL Höpöhöpö Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  76 NOVNOU Minni HÖPÖHÄNNÄN HULVATTOMAN HUPSU Sirkku Sivo VAU         HYL  
  77 AUSPAI Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  82 ESPVES Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  84 PERUNI Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  85 AUSPAI Lilli Patchcoat Shanghai Lily Sanna Runtti KIIKO         HYL  
  86 ESPVES Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  

B hyppyrata, maksi 3, kello 16:15, tuomari Rauno Virta, koirakoita 30, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 4,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 114 BORCOL Porsche Shadow Of Aire Power Play Iida Vakkuri HAU 33,40 5,18 -6,60 0 -6,60 SERT-H
2 99 AUSPAI Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 35,24 4,91 -4,76 0 -4,76  
3 107 BORCOL Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU 36,21 4,78 -3,79 0 -3,79  
4 91 BORCOL Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 39,82 4,34 -0,18 0 -0,18  
5 116 AUSKEL Andy Coshagh Belenos janne karstunen BAT 34,85 4,96 -5,15 5 5  
6 101 LYHCOL Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 39,54 4,38 -0,46 5 5  
7 106 BOUVIE Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 46,30 3,74 6,30 0 6,30  
8 94 LYHCOL Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA 43,75 3,95 3,75 5 8,75  
9 120 BORCOL Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 35,99 4,81 -4,01 10 10  
10 100 BORCOL Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK 38,33 4,51 -1,67 10 10  
11 108 AUSPAI Tinka Snowtime's Coyote Willow Noora Kauranen JANKK 35,95 4,81 -4,05 15 15  
12 105 BORCOL Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 48,75 3,55 8,75 10 18,75  
  87 BORCOL Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  88 AUSKEL Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  89 AUSPAI Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  90 BORCOL Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  93 BELPAM Kärppä Mecberger Marilyn Merita Halkola KOTKA         HYL  
  95 BORCOL Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  96 BORCOL Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  98 BORCOL Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  102 BORCOL Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  103 BORCOL Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  104 AUSPAI Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  109 BORCOL HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  110 BORCOL Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  111 BORCOL Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  113 BELPAG Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  115 BORCOL Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  118 NOVNOU Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  121 BORCOL Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  97 BELPAM Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         POIS  
  112 BORCOL Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         POIS  
  117 AUSKEL Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  119 BORCOL Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 17:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 AUSPAI Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 41,83 4,71 -10,17 5 5  
2 71 PERUNK Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 52,82 3,73 0,82 5 5,82  
3 83 SLAPKO Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 58,90 3,34 6,90 0 6,90  
4 76 NOVNOU Minni HÖPÖHÄNNÄN HULVATTOMAN HUPSU Sirkku Sivo VAU 41,62 4,73 -10,38 10 10  
  70 AUSPAI Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  72 AUSPAI Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  73 AUSKEL Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  74 BORCOL Höpöhöpö Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  75 PINSER Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  78 KROMFO Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  79 MEKSII Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  80 KERTER Derri Geijes Dreamcatcher Reetta Lauttamus I-HAH         HYL  
  81 AUSPAI Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  82 ESPVES Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  84 PERUNI Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  85 AUSPAI Lilli Patchcoat Shanghai Lily Sanna Runtti KIIKO         HYL  

C agilityrata, maksi 3, kello 17:30, tuomari Rauno Virta, koirakoita 28, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 BORCOL Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 35,98 5,48 -16,02 0 -16,02  
2 95 BORCOL Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 36,97 5,33 -15,03 0 -15,03 SERT-A
3 105 BORCOL Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 37,00 5,32 -15,00 0 -15,00  
3 109 BORCOL HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 37,00 5,32 -15,00 0 -15,00  
5 98 BORCOL Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 40,47 4,87 -11,53 0 -11,53  
6 91 BORCOL Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 44,33 4,44 -7,67 0 -7,67  
7 110 BORCOL Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 35,99 5,47 -16,01 5 5  
8 92 AUSKEL Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela HAU 44,51 4,43 -7,49 5 5  
9 117 AUSKEL Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 39,06 5,04 -12,94 10 10  
10 99 AUSPAI Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 42,48 4,64 -9,52 10 10  
11 111 BORCOL Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 48,82 4,04 -3,18 15 15  
12 89 AUSPAI Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 40,90 4,82 -11,10 20 20  
  108 AUSPAI Tinka Snowtime's Coyote Willow Noora Kauranen JANKK         HYL  
  87 BORCOL Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  88 AUSKEL Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  90 BORCOL Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  93 BELPAM Kärppä Mecberger Marilyn Merita Halkola KOTKA         HYL  
  94 LYHCOL Pipsa Windswept Height's Got To Love U Säde Viljanen KOTKA         HYL  
  96 BORCOL Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  100 BORCOL Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK         HYL  
  102 BORCOL Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  104 AUSPAI Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  106 BOUVIE Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  113 BELPAG Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  115 BORCOL Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  116 AUSKEL Andy Coshagh Belenos janne karstunen BAT         HYL  
  120 BORCOL Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  121 BORCOL Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  97 BELPAM Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         POIS  
  101 LYHCOL Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         POIS  
  112 BORCOL Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         POIS  
  119 BORCOL Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         POIS