Kilpailu 14.1.2018, paikka Racinel Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 JACKRU Tepi LET'S ROCK PRETTY BAD BLUES Milja Poskiparta BAT 43,65 3,67 -6,35 0 -6,35 A-LUVA

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 PARSON ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH 41,30 3,87 -8,70 0 -8,70 A-LUVA
2 125 LÄGPYS Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA 44,55 3,59 -5,45 5 5  
3 124   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 43,33 3,69 -6,67 10 10  
4 128 CAVSPA Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT 50,39 3,18 0,39 10 10,39  
5 130 COCSPA Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen KOTKA 42,24 3,79 -7,76 15 15  
6 126 PARSON Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 46,01 3,48 -3,99 20 20  
  129 AUSTER Kyss (Tsyss) Huovispäivän Harha-askel Paula Kuikka I-HAH         HYL  
  131 KÄÄVIL Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 KÄÄSNA Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 52,13 3,07 2,13 0 2,13  
2 141 BEDLIN Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 43,19 3,70 -6,81 5 5  
3 136 STBTER Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 45,38 3,53 -4,62 5 5  
4 137 STBTER Rhino QUINLENT JAMES DEAN Lena Jauhiainen HSKH 46,86 3,41 -3,14 5 5  
5 135 BEAGLE Urkki Astalan Yllätys Suvi Hauhia HAMIN 51,04 3,13 1,04 5 6,04  
  143   Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  138 COCSPA Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 ESPVES Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA 42,56 3,76 -7,44 10 10  
2 149 MUDI Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH 50,45 3,17 0,45 10 10,45  
  150 MUDI Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT         HYL  
  151 SCHAPE Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA         HYL  
  152 BORCOL Luna Myrock's Dream Come True Anni Partanen SWAU         HYL  
  154 AUSPAI Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Annika Vuoristo JAU         POIS  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Rauno Virta, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 BORCOL Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH 33,05 4,84 -16,95 0 -16,95 A-LUVA
2 168 BORCOL Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 37,08 4,31 -12,92 0 -12,92 A-LUVA
3 163 LYHCOL Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH 43,07 3,71 -6,93 0 -6,93 A-LUVA
4 165 BORCOL Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 32,28 4,96 -17,72 10 10  
5 166 BORCOL Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT 51,27 3,12 1,27 20 21,27  
  159 BELPAM Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  167 BORCOL Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         HYL  
  210 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen ast         HYL  
  160 BORCOL Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS         POIS  

F hyppyrata, mini 1, kello 11:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 PARSON Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 36,99 4,57 -19,01 0 -19,01 H-LUVA
2 125 LÄGPYS Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA 42,69 3,96 -13,31 0 -13,31 H-LUVA
3 124   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 41,53 4,07 -14,47 5 5  
4 128 CAVSPA Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT 49,20 3,43 -6,80 5 5  
5 132 JAPPYS Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 51,46 3,28 -4,54 5 5  
6 134 JAPPYS Panda Sagapo Vappu-Pilli Tiia Ruokolainen HSKH 58,52 2,89 2,52 5 7,52  
7 131 KÄÄVIL Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 68,27 2,48 12,27 15 27,27  
  123 PARSON ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  133 COCSPA Terra EBEN'S THE RAIN IS ON FIRE Noora Saarainen KOTKA         HYL  
  129 AUSTER Kyss (Tsyss) Huovispäivän Harha-askel Paula Kuikka I-HAH         POIS  

F hyppyrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143   Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 38,41 4,40 -17,59 0 -17,59 H-LUVA
2 148 KESVIL Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 40,17 4,21 -15,83 0 -15,83 H-LUVA
3 145 172,22 Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT 35,76 4,73 -20,24 5 5  
4 147 SHELAM Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 37,20 4,54 -18,80 5 5  
5 146 BORTER Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 42,26 4,00 -13,74 15 15  
6 135 BEAGLE Urkki Astalan Yllätys Suvi Hauhia HAMIN 68,01 2,48 12,01 10 22,01  
  136 STBTER Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  137 STBTER Rhino QUINLENT JAMES DEAN Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  139 KÄÄSNA Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA         HYL  
  141 BEDLIN Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  144 KESVIL Paloma Woolly Bohemia's Paloma Faith Martta Lahtia KKK         HYL  

F hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 12:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 ESPVES Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA 34,86 4,85 -21,14 0 -21,14 H-LUVA
2 151 SCHAPE Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA 41,44 4,08 -14,56 10 10  
  149 MUDI Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  155 BORCOL Scott MACCABEE EPIC DUDE Leena Himberg IMPHA         HYL  
  156 MUDI Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL  
  157 MEKSIK Monty Parker Kristiina Jokimies I-HAH         POIS  

F hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 12, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 167 BORCOL Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH 35,75 4,73 -20,25 0 -20,25 H-LUVA
2 174 PARCOL Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU 37,85 4,46 -18,15 0 -18,15 H-LUVA
3 172 SILNOU Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 50,85 3,32 -5,15 10 10  
4 210 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen ast 50,57 3,34 -5,43 15 15  
5 170 KULNOU Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK 63,59 2,66 7,59 10 17,59  
  159 BELPAM Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  165 BORCOL Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  166 BORCOL Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT         HYL  
  168 BORCOL Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  171 BELPAM Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  173 DALMAT Reino Tallpeak Graphic Design Riina Zetterman HSKH         HYL  
  175 LYHCOL Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         HYL  
  160 BORCOL Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS         POIS  
  169 AUSKEL Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         POIS  

E agilityrata, pikkumini 1, kello 12:40, tuomari Rauno Virta, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  122 JACKRU Tepi LET'S ROCK PRETTY BAD BLUES Milja Poskiparta BAT         HYL  

E agilityrata, mini 1, kello 12:40, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 LÄGPYS Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA 42,87 3,87 -9,13 0 -9,13 A-LUVA
2 124   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 42,63 3,89 -9,37 5 5  
3 131 KÄÄVIL Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH 53,14 3,12 1,14 5 6,14  
4 126 PARSON Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK 42,77 3,88 -9,23 10 10  
  123 PARSON ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  128 CAVSPA Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT         HYL  
  130 COCSPA Nova Frosty Morning's Nuala Noora Saarainen KOTKA         HYL  
  129 AUSTER Kyss (Tsyss) Huovispäivän Harha-askel Paula Kuikka I-HAH         POIS  

E agilityrata, medi 1, kello 12:40, tuomari Rauno Virta, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 143   Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 42,82 3,88 -9,18 0 -9,18 A-LUVA
2 141 BEDLIN Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 44,31 3,75 -7,69 0 -7,69 A-LUVA
3 139 KÄÄSNA Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 53,22 3,12 1,22 10 11,22  
4 136 STBTER Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 48,85 3,40 -3,15 15 15  
  135 BEAGLE Urkki Astalan Yllätys Suvi Hauhia HAMIN         HYL  
  137 STBTER Rhino QUINLENT JAMES DEAN Lena Jauhiainen HSKH         HYL  
  144 KESVIL Paloma Woolly Bohemia's Paloma Faith Martta Lahtia KKK         HYL  
  138 COCSPA Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:20, tuomari Rauno Virta, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 MUDI Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT 34,08 4,87 -17,92 0 -17,92 A-OIVA
2 153 ESPVES Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA 36,75 4,52 -15,25 0 -15,25 A-LUVA
3 149 MUDI Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH 43,19 3,84 -8,81 0 -8,81 A-LUVA
  151 SCHAPE Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA         HYL HYL
  152 BORCOL Luna Myrock's Dream Come True Anni Partanen SWAU         HYL HYL
  155 BORCOL Scott MACCABEE EPIC DUDE Leena Himberg IMPHA         HYL HYL
  154 AUSPAI Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Annika Vuoristo JAU         POIS  

E agilityrata, maksi 1, kello 13:20, tuomari Rauno Virta, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 163 LYHCOL Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH 41,08 4,04 -10,92 0 -10,92 A-OIVA
2 168 BORCOL Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 40,00 4,15 -12,00 5 5  
3 167 BORCOL Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH 40,13 4,14 -11,87 5 5  
  170 KULNOU Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK 82,75 2,01 30,75 15 HYL  
  159 BELPAM Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL  
  161 BORCOL Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL  
  165 BORCOL Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH         HYL  
  166 BORCOL Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT         HYL  
  210 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen ast         HYL  
  160 BORCOL Dingo JOHAN ON JÄÄMIES Sanna Ormio NAS         POIS  
  169 AUSKEL Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 56,36 s, enimmäisaika 84,56 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 179 LÄGPYS Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 53,81 3,46 -2,55 0 -2,55 A-OIVA
2 127 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT 51,55 3,61 -4,81 20 20  
  178 KOOHON Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL  

E agilityrata, medi 2, kello 14:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 56,36 s, enimmäisaika 84,56 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142   Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 47,46 3,92 -8,90 0 -8,90 A-LUVA
2 181 BRATER Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH 47,96 3,88 -8,40 0 -8,40 A-OIVA
3 188 KROMFO Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH 37,95 4,90 -18,41 5 5  
4 185 KÄÄSNA Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 38,70 4,81 -17,66 5 5  
5 183 ESPVES Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH 46,23 4,02 -10,13 10 10  
6 180 PYRPAP Pinea DROLE D'OISEAU JASEUSE DE PLUIE Sinikka Nordman LÄGI 47,96 3,88 -8,40 20 20  
7 182 MANTER Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 70,11 2,65 13,75 10 23,75  
  184 SHELAM Luca Paimentyton Ykä Hanna Laitinen JANKK         HYL  
  186 SHELAM Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  
  140 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT         HYL  
  187 ESPVES Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 56,36 s, enimmäisaika 84,56 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  191 PMUNST Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  

E agilityrata, maksi 2, kello 14:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 13, ihanneaika 56,36 s, enimmäisaika 84,56 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 LYHCOL Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY 40,68 4,57 -15,68 0 -15,68 A-LUVA
2 198 AUSPAI Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 41,28 4,51 -15,08 0 -15,08 A-OIVA
3 192 BORCOL Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 33,91 5,49 -22,45 5 5  
4 158 AUSPAI Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 36,41 5,11 -19,95 5 5  
5 202 AUSKEL Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 38,10 4,88 -18,26 10 10  
6 199 BORCOL Metku WALKING DISASTER'S LLANDOVERY Arto Laitinen P-HAU 60,68 3,07 4,32 15 19,32  
7 197 SAMOJE Aku FROSTBITE'S PIÑA COLADA BOY Maria Eerola SAMY 82,07 2,27 25,71 10 35,71  
  193 BEAUCE Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         HYL  
  194 AUSKEL Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  196 BELPAT Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  200 BORCOL Zupi Funway Get Party Started Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  162 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  164 DALMAT Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  

F hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  176 PRAROT Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen HSKK         HYL  

F hyppyrata, mini 2, kello 15:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT 34,51 4,84 -15,49 0 -15,49  

F hyppyrata, medi 2, kello 15:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 184 SHELAM Luca Paimentyton Ykä Hanna Laitinen JANKK 36,08 4,63 -13,92 0 -13,92 H-LUVA
2 181 BRATER Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH 39,11 4,27 -10,89 0 -10,89 H-OIVA
3 142   Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 42,05 3,97 -7,95 0 -7,95  
4 182 MANTER Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 51,07 3,27 1,07 0 1,07  
  188 KROMFO Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  
  189 ESPVES Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  190 SHELAM Dallas Incantation Fulfilled Dream Elina Häkkinen HSKH         HYL  
  140 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT         HYL  
  187 ESPVES Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

F hyppyrata, maksi 2, kello 15:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 192 BORCOL Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 30,71 5,44 -19,29 0 -19,29 H-LUVA
2 164 DALMAT Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 34,61 4,83 -15,39 0 -15,39 H-LUVA
3 202 AUSKEL Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 35,88 4,65 -14,12 0 -14,12 H-OIVA
4 193 BEAUCE Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT 38,19 4,37 -11,81 0 -11,81  
5 203 X-ROTU Wili Wili Pia Henriksson LABNOU 45,18 3,70 -4,82 0 -4,82  
6 197 SAMOJE Aku FROSTBITE'S PIÑA COLADA BOY Maria Eerola SAMY 50,88 3,28 0,88 0 0,88  
7 204 LYHCOL Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 53,07 3,15 3,07 0 3,07  
8 201 LYHCOL Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY 39,60 4,22 -10,40 5 5  
  158 AUSPAI Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  195 x-rotu Rio Rio Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  199 BORCOL Metku WALKING DISASTER'S LLANDOVERY Arto Laitinen P-HAU         HYL  
  162 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 16:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 179 LÄGPYS Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 50,02 3,66 -3,98 0 -3,98 A-OIVA
  178 KOOHON Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL  
  127 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 16:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 140 espves Ica Caraydan Nicaroa Nelli Kaulio BAT 37,97 4,82 -16,03 0 -16,03 A-LUVA
2 186 SHELAM Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH 41,54 4,41 -12,46 5 5  
3 142   Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 53,66 3,41 -0,34 5 5  
4 189 ESPVES Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH 59,88 3,06 5,88 5 10,88  
5 182 MANTER Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 61,25 2,99 7,25 5 12,25  
  180 PYRPAP Pinea DROLE D'OISEAU JASEUSE DE PLUIE Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  181 BRATER Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH         HYL  
  183 ESPVES Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  184 SHELAM Luca Paimentyton Ykä Hanna Laitinen JANKK         HYL  
  185 KÄÄSNA Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH         HYL  
  188 KROMFO Tico Beduar's Aurea Mediocritas Saana Talonen I-HAH         HYL  
  187 ESPVES Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 191 PMUNST Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 48,99 3,74 -5,01 0 -5,01 A-OIVA

D agilityrata, maksi 2, kello 16:20, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 195 X-ROTU Rio Rio Eveliina Eklund I-HAH 38,92 4,70 -15,08 0 -15,08 A-LUVA
2 193 BEAUCE Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT 46,04 3,97 -7,96 0 -7,96 A-LUVA
3 203 X-ROTU Wili Wili Pia Henriksson LABNOU 48,80 3,75 -5,20 0 -5,20 A-LUVA
4 199 BORCOL Metku WALKING DISASTER'S LLANDOVERY Arto Laitinen P-HAU 34,36 5,33 -19,64 5 5  
5 200 BORCOL Zupi Funway Get Party Started Tiia Vitikainen ACE 37,58 4,87 -16,42 5 5  
6 192 BORCOL Flix Welshriverdee Power Flix Tarja Melakari TSAU 42,45 4,31 -11,55 5 5  
7 164 DALMAT Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 39,72 4,61 -14,28 10 10  
8 201 LYHCOL Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY 52,09 3,51 -1,91 10 10  
9 197 SAMOJE Aku FROSTBITE'S PIÑA COLADA BOY Maria Eerola SAMY 52,94 3,46 -1,06 10 10  
10 196 BELPAT Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 36,61 5,00 -17,39 15 15  
  158 AUSPAI Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  194 AUSKEL Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  202 AUSKEL Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  162 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  198 AUSPAI Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         POIS