Kilpailu 24.2.2018, paikka Racinel Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3]

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Merja Ihonen KK-99 45,37 3,59 -1,63 5 5  
2 92 schape Tosca La Familia\'s Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 52,01 3,13 5,01 5 10,01  
3 100 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 50,33 3,24 3,33 15 18,33  
  97 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  98 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  99 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  101 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  102 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  103 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  104 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  105 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  94 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         POIS  
  95 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 36, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 38,73 4,21 -8,27 0 -8,27  
2 137 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK 38,25 4,26 -8,75 5 5  
3 147 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 32,37 5,04 -14,63 10 10  
4 146 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 36,96 4,41 -10,04 10 10  
5 155 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 37,67 4,33 -9,33 10 10  
6 117 holpal Katti Azuricoyotes Chimarvamidium Aino Ihamäki TAMSK 41,04 3,97 -5,96 10 10  
7 131 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK 45,75 3,56 -1,25 10 10  
  112 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT         HYL  
  113 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT         HYL  
  114 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA         HYL  
  115 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  116 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  120 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA         HYL  
  121 auskel Andy Coshagh Belenos Jenni Karstunen BAT         HYL  
  123 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU         HYL  
  124 borcol Porsche Shadow Of Aire Power Play Iida Vakkuri HAU         HYL  
  125 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  126 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  127 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  128 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  129 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  130 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  132 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  134 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  135 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  136 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK         HYL  
  138 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  139 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  140 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  141 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  142 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  143 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  144 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  145 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  148 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  118 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  119 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         POIS  
  122 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         POIS  
  309 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent man Mikko Mehtonen TUUKK         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 11:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 34,18 4,89 -10,82 0 -10,82  
2 97 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 35,59 4,69 -9,41 0 -9,41  
3 111 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro IMPHA 36,42 4,59 -8,58 0 -8,58  
4 98 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 37,35 4,47 -7,65 10 10  
5 104 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU 41,21 4,05 -3,79 10 10  
6 92 schape Tosca La Familia\'s Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 49,89 3,35 4,89 10 14,89  
7 110 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 42,61 3,92 -2,39 15 15  
8 93 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU 50,18 3,33 5,18 10 15,18  
  96 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Merja Ihonen KK-99         HYL  
  100 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  102 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  103 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  105 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  106 borcol Iines Maccabee Dance Spirit Mirja Leinikka JAU         HYL  
  107 peruni Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  108 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  109 auspai Lilli Patchcoat Shanghai Lily Sanna Runtti KIIKO         HYL  
  101 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  
  94 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         POIS  
  95 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 11:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 39, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 120 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 34,93 4,78 -10,07 0 -10,07 SERT-H AVA-H
2 151 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 39,26 4,25 -5,74 0 -5,74  
3 129 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 41,76 4,00 -3,24 0 -3,24  
4 149 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 46,82 3,57 1,82 0 1,82  
5 133 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 36,64 4,56 -8,36 5 5  
6 145 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 36,13 4,62 -8,87 10 10  
7 144 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU 37,32 4,47 -7,68 15 15  
8 112 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 40,64 4,11 -4,36 20 20  
  113 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT         HYL  
  114 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA         HYL  
  115 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU         HYL  
  116 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  117 holpal Katti Azuricoyotes Chimarvamidium Aino Ihamäki TAMSK         HYL  
  121 auskel Andy Coshagh Belenos Jenni Karstunen BAT         HYL  
  123 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU         HYL  
  124 borcol Porsche Shadow Of Aire Power Play Iida Vakkuri HAU         HYL  
  126 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT         HYL  
  127 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  128 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  130 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  131 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  132 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  134 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  135 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  136 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK         HYL  
  137 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK         HYL  
  138 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  139 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  140 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  141 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  142 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  143 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  146 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  147 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  148 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  150 lappor Halti Sysiväikeen Katla Hallanhalli Kati Pohjoisvirta A-KOT         HYL  
  152 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  155 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  118 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  119 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         POIS  
  122 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         POIS  
  153 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU         POIS  
  154 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         POIS  
  309 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent man Mikko Mehtonen TUUKK         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 43,22 4,40 -7,78 0 -7,78 SERT-A
2 100 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 42,79 4,44 -8,21 5 5  
3 102 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 43,67 4,35 -7,33 5 5  
4 104 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU 44,90 4,23 -6,10 10 10  
5 97 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 47,93 3,96 -3,07 10 10  
6 109 auspai Lilli Patchcoat Shanghai Lily Sanna Runtti KIIKO 55,21 3,44 4,21 10 14,21  
  92 schape Tosca La Familia\'s Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  93 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  96 espves Toivo Aquagruaz Querido Tomillo Merja Ihonen KK-99         HYL  
  98 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  105 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  107 peruni Noita Icy Star's Witch Hunt Maija Heimonen JAU         HYL  
  94 kroati Zelda TUUS SMURFFIINA Anniina Lantta KSSK         POIS  
  95 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 12:15, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 38, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 113 borcol Hikka Piggyland's Up In Class Leidi Maija Aapalahti A-KOT 37,89 5,01 -13,11 0 -13,11 SERT-A
2 120 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 40,27 4,72 -10,73 0 -10,73  
3 137 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK 41,85 4,54 -9,15 0 -9,15  
4 136 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK 46,83 4,06 -4,17 0 -4,17  
5 129 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 50,19 3,79 -0,81 5 5  
6 112 borcol Einstein Easypower's Asterix Matti Suhonen A-KOT 39,37 4,83 -11,63 10 10  
7 115 borcol Cari Karioka Of Tending Sami Wessman P-HAU 39,45 4,82 -11,55 10 10  
8 126 borcol Kaapo Punasukan Pantteri Tuuli Sarvanne BAT 48,12 3,95 -2,88 10 10  
9 149 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH 53,84 3,53 2,84 10 12,84  
10 145 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 43,75 4,34 -7,25 15 15  
11 116 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK 45,88 4,14 -5,12 20 20  
  114 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA         HYL  
  117 holpal Katti Azuricoyotes Chimarvamidium Aino Ihamäki TAMSK         HYL  
  121 auskel Andy Coshagh Belenos Jenni Karstunen BAT         HYL  
  123 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU         HYL  
  124 borcol Porsche Shadow Of Aire Power Play Iida Vakkuri HAU         HYL  
  125 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  127 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  128 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS         HYL  
  131 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  132 lyhcol Kyran Cinnaberry's Last Man Standing Marjo Viljamaa NAS         HYL  
  133 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK         HYL  
  134 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  135 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  138 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  139 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  140 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  141 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  142 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL  
  143 borcol Riot Riot Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  144 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  146 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  147 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  148 auskel Tron Sparrowhill Typhoon Tron Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  150 lappor Halti Sysiväikeen Katla Hallanhalli Kati Pohjoisvirta A-KOT         HYL  
  151 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  155 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  118 auskel Rio Skovfarmen's Chocolate Naugty Nyack Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  119 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         POIS  
  130 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         POIS  
  153 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU         POIS  
  154 auspai Ripa Mi Sombra Captain Cook Hanne Virtanen HSKH         POIS  
  309 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent man Mikko Mehtonen TUUKK         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 13:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 43,97 4,32 -7,03 0 -7,03  
2 3 bicfri Leevi Tarundel's free love guaranted tarja hämäläinen HAU 55,52 3,42 4,52 0 4,52  
3 2 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 68,78 2,76 17,78 10 27,78  
  4 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen AST         HYL  
  5 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä VAU         HYL  
  6 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  7 schipp Taru AINARAKAS Tanja Sundqvist VAU         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 13:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 28, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen HAU 43,03 4,42 -7,97 0 -7,97  
2 13 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 45,03 4,22 -5,97 0 -5,97  
3 23 shelam Tuuli TRICKY BLUE'S LITTLE SECRET Tiina Haponen MAH 45,46 4,18 -5,54 0 -5,54  
4 44 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU 48,72 3,90 -2,28 0 -2,28  
5 25 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Tiina Haponen MAH 52,65 3,61 1,65 0 1,65  
6 38 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 52,90 3,59 1,90 0 1,90  
7 37 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 38,68 4,91 -12,32 5 5  
8 9 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT 45,84 4,14 -5,16 5 5  
9 39 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 46,47 4,09 -4,53 5 5  
10 22 172,32 Minttu YELLOWMELLOW ÅNGFARTYG tarja hämäläinen HAU 53,92 3,52 2,92 5 7,92  
11 11 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK 47,74 3,98 -3,26 10 10  
12 36 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 55,61 3,42 4,61 10 14,61  
13 21 käävil Tane Equerry's Milky Way Pippi Veini PORSK 64,36 2,95 13,36 5 18,36  
  12 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  15 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  16 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  17 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  19 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI         HYL  
  24 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         HYL  
  29 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  30 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH         HYL  
  31 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL  
  32 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  33 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  34 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  40 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL  
  41 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  45 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL  
  18 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk           POIS  
  20 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         POIS  
  27 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         POIS  
  28 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU         POIS  
  35 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 14:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 38,78 4,31 -6,22 0 -6,22  
2 6 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 40,15 4,16 -4,85 5 5  
3 2 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 49,59 3,37 4,59 5 9,59  
4 8 jackru Milli Kisentel's Blueberry Sorbet Sari Nieminen PORSK 40,21 4,15 -4,79 10 10  
5 3 bicfri Leevi Tarundel's free love guaranted tarja hämäläinen HAU 50,89 3,28 5,89 5 10,89  
  4 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen AST         HYL  
  5 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä VAU         HYL  
  7 schipp Taru AINARAKAS Tanja Sundqvist VAU         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 14:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 32, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 35,97 4,64 -9,03 0 -9,03  
2 26 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO 37,19 4,49 -7,81 0 -7,81  
3 10 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen HAU 37,87 4,41 -7,13 0 -7,13  
4 13 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 38,51 4,34 -6,49 0 -6,49  
5 41 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 38,66 4,32 -6,34 0 -6,34  
6 19 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 38,68 4,32 -6,32 0 -6,32  
7 29 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 41,64 4,01 -3,36 0 -3,36  
8 14 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH 42,85 3,90 -2,15 0 -2,15  
9 33 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 43,56 3,83 -1,44 0 -1,44  
10 38 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 46,43 3,60 1,43 0 1,43  
11 22 172,32 Minttu YELLOWMELLOW ÅNGFARTYG tarja hämäläinen HAU 47,28 3,53 2,28 0 2,28  
12 11 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK 38,75 4,31 -6,25 5 5  
13 39 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 42,14 3,96 -2,86 5 5  
14 40 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 43,40 3,85 -1,60 5 5  
15 17 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 43,78 3,81 -1,22 15 15  
16 30 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH 58,81 2,84 13,81 15 28,81  
  9 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         HYL  
  12 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  15 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  16 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  21 käävil Tane Equerry's Milky Way Pippi Veini PORSK         HYL  
  23 shelam Tuuli TRICKY BLUE'S LITTLE SECRET Tiina Haponen MAH         HYL  
  24 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         HYL  
  31 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL  
  32 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  34 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  36 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  42 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  43 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         HYL  
  44 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU         HYL  
  45 käävil Flou Uskomattoman Rohkea Romulus Sanna Helenius HAU         HYL  
  25 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Tiina Haponen MAH         HYL  
  18 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk           POIS  
  20 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         POIS  
  27 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         POIS  
  35 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 46,07 4,19 -5,93 0 -5,93  
2 5 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä VAU 60,37 3,20 8,37 0 8,37  
3 2 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi HSKH 66,15 2,92 14,15 0 14,15  
  3 bicfri Leevi Tarundel's free love guaranted tarja hämäläinen HAU         HYL  
  4 jackru Aada Pepperinos Mocha Mint Anna Kaipanen AST         HYL  
  6 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU         HYL  
  7 schipp Taru AINARAKAS Tanja Sundqvist VAU         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 15:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 24, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 43,04 4,48 -8,96 0 -8,96  
2 15 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK 43,56 4,43 -8,44 0 -8,44  
3 26 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO 44,00 4,39 -8,00 0 -8,00  
4 11 tarupi Sara Nybygårds Xbox Xara Kati Rossi PORSK 45,17 4,27 -6,83 0 -6,83  
5 13 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 48,88 3,95 -3,12 0 -3,12  
6 9 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT 50,34 3,83 -1,66 0 -1,66  
7 25 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Tiina Haponen MAH 52,63 3,67 0,63 0 0,63  
8 33 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 53,12 3,63 1,12 0 1,12  
9 10 parson Milli Gwragged Annwn Milly Mouse Vera Räsänen HAU 46,67 4,14 -5,33 5 5  
10 19 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 46,83 4,12 -5,17 5 5  
11 23 shelam Tuuli TRICKY BLUE'S LITTLE SECRET Tiina Haponen MAH 53,48 3,61 1,48 5 6,48  
12 30 mittel Koda Mintgarden's Vidar Päivi Lahtinen HSKH 62,86 3,07 10,86 0 10,86  
13 17 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 53,27 3,62 1,27 10 11,27  
  32 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 84,48 2,28 32,48 10 HYL  
  16 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 91,30 2,11 39,30 15 HYL  
  12 tarupi Hiplu Readytoplay Honeybunch Hiplu Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  14 kesvil Sienna Celesterling Passion Present Linnea Haapala HSKH         HYL  
  21 käävil Tane Equerry's Milky Way Pippi Veini PORSK         HYL  
  22 172,32 Minttu YELLOWMELLOW ÅNGFARTYG tarja hämäläinen HAU         HYL  
  24 parson Misty Scotstyles Misty Flip Anne Rantanen RIMA         HYL  
  29 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  31 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL  
  34 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL  
  36 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  18 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk           POIS  
  20 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         POIS  
  27 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         POIS  
  28 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU         POIS  
  35 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 30, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 41,05 4,70 -10,95 0 -10,95  
2 64 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 46,22 4,18 -5,78 0 -5,78  
3 50 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 48,43 3,99 -3,57 0 -3,57  
4 58 shelam Teddy Merry Moonray\'s Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI 50,23 3,84 -1,77 0 -1,77  
5 47 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 51,56 3,74 -0,44 0 -0,44  
6 53 172,22 Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel   47,64 4,05 -4,36 5 5  
7 68 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 50,37 3,83 -1,63 5 5  
8 51 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 55,86 3,46 3,86 5 8,86  
9 65 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas JAT 50,52 3,82 -1,48 10 10  
10 88 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 51,13 3,77 -0,87 10 10  
11 63 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU 49,55 3,90 -2,45 15 15  
12 49 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 57,95 3,33 5,95 10 15,95  
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  55 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  57 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  61 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH         HYL  
  62 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  66 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  67 shelam Manu Funnytail One In A Million Maarit Pohjola LAUKA         HYL  
  69 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  70 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  71 kesvil Svante Jumparound As Mad As A Hatter Anniina Salo HSKH         HYL  
  72 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  76 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  78 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  79 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  80 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  81 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  83 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  91 parson Fanny TUPLA-TÄPLÄN SAFIIRI Hannu Juottonen BAT         HYL  
  46 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         POIS  
  54 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  60 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         POIS  
  73 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA         POIS  
  74 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         POIS  
  75 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  
  77 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         POIS  
  82 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         POIS  
  87 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 17:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 34, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 36,71 4,55 -8,29 0 -8,29  
2 47 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 37,43 4,46 -7,57 0 -7,57  
3 80 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 38,71 4,31 -6,29 0 -6,29 SERT-H
4 50 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,72 3,91 -2,28 0 -2,28  
5 56 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 33,94 4,92 -11,06 5 5  
6 57 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU 34,29 4,87 -10,71 5 5  
7 78 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 34,92 4,78 -10,08 5 5  
8 72 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 35,39 4,72 -9,61 5 5  
9 68 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 37,41 4,46 -7,59 5 5  
10 88 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 36,96 4,52 -8,04 10 10  
11 81 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 41,13 4,06 -3,87 10 10  
12 63 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU 32,60 5,12 -12,40 15 15  
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  49 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  51 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  52 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  53 172,22 Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel           HYL  
  58 shelam Teddy Merry Moonray\'s Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  59 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  61 koohon Kirppu Wishdecoy Truman Savanna Hanne Karhu HSKH         HYL  
  62 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  64 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  65 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas JAT         HYL  
  66 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  67 shelam Manu Funnytail One In A Million Maarit Pohjola LAUKA         HYL  
  69 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  70 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  71 kesvil Svante Jumparound As Mad As A Hatter Anniina Salo HSKH         HYL  
  76 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  79 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  83 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  86 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  89 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  90 pyrpal Leni ELENI CHUKEN SAKURA NO KUNI Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  46 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         POIS  
  54 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  60 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         POIS  
  73 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen KOTKA         POIS  
  74 shelam Jesper Nappulavaaran Kimpale Kultaa Maria Penttinen KOTKA         POIS  
  75 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  
  77 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         POIS  
  84 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  85 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  87 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 18:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 29, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 34,54 5,18 -13,46 0 -13,46  
2 56 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 36,23 4,94 -11,77 0 -11,77  
3 59 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 37,00 4,84 -11,00 0 -11,00  
4 64 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 38,80 4,61 -9,20 0 -9,20  
5 80 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 39,74 4,50 -8,26 0 -8,26  
6 81 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 40,48 4,42 -7,52 0 -7,52  
7 50 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,73 4,19 -5,27 0 -5,27  
8 76 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 35,40 5,06 -12,60 5 5  
9 65 shelam Viekas Funnytail Jane Calamity Laura Paasikunnas JAT 39,14 4,57 -8,86 5 5  
10 47 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 42,55 4,21 -5,45 5 5  
11 53 172,22 Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel   44,73 4,00 -3,27 5 5  
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  49 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  51 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  52 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  55 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  57 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  58 shelam Teddy Merry Moonray\'s Giorgio Armani Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  62 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  66 shelam Elmo Käpylaakson Elmo Katja Kumpulainen HEILU         HYL  
  67 shelam Manu Funnytail One In A Million Maarit Pohjola LAUKA         HYL  
  69 shelam Indy Followinsea Ivanka's Indyman Katariina Sewón AGRY         HYL  
  70 shelam Zorro Mustan Helmen Run To You Annariina Nikku JAU         HYL  
  71 kesvil Svante Jumparound As Mad As A Hatter Anniina Salo HSKH         HYL  
  72 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  78 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL  
  79 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  89 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  90 pyrpal Leni ELENI CHUKEN SAKURA NO KUNI Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  54 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS  
  60 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         POIS  
  63 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Suvi-Tuuli Marjanen HAU         POIS  
  75 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         POIS  
  77 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         POIS  
  82 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         POIS  
  84 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  85 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  87 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS