Kilpailu 25.2.2018, paikka Racinel Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201   Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 46,86 3,97 -9,14 0 -9,14 OIVA
2 206 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT 57,28 3,25 1,28 5 6,28  
3 208   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 47,89 3,88 -8,11 10 10  
  204 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER 98,29 1,89 42,29 20 HYL  
  202 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  203 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL  
  207 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK         HYL  
  205 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI         POIS  

D agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 52,61 3,54 -3,39 0 -3,39 LUVA
2 308 brater Shira Brashill Ouro De Peca Anna Länsisalmi HSKH 48,77 3,81 -7,23 5 5  
3 215 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 42,00 4,43 -14,00 10 10  
4 222 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 72,70 2,56 16,70 10 26,70  
  214 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL  
  216 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  219 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  220 shelam Käpy Nappulavaaran Aihetta Juhlaan Mira Ikonen P-HAU         HYL  
  223 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  224 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH         HYL  
  217 shelam Lilo Cardiwe's Better Be Unique Alexia Persons BAT         POIS  
  218 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 233 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 41,29 4,50 -14,71 0 -14,71 OIVA
2 231 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen NoDo 42,97 4,33 -13,03 0 -13,03 OIVA
3 234 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA 41,20 4,51 -14,80 5 5  
4 235 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH 54,18 3,43 -1,82 10 10  
5 232 labnou Alma Mouldhill's Pink Bubble Sari Sinikannel I-HAH 57,33 3,24 1,33 10 11,33  

D agilityrata, maksi 1, kello 10:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 21, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 253 auspai Milo BELAININ FULL OF SPEED Kia Stenlund HSKH 40,56 4,59 -15,44 0 -15,44 LUVA
2 250 belpal Malkin Valkohampaan Lujaa Tekoa Senni Huotari VEIKK 41,45 4,49 -14,55 0 -14,55 LUVA
3 252 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH 41,58 4,47 -14,42 5 5  
4 243 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 45,42 4,10 -10,58 5 5  
5 246   Colhu COLHU Satu Himanen JAU 47,24 3,94 -8,76 5 5  
6 258 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA 36,23 5,13 -19,77 10 10  
7 249 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 49,60 3,75 -6,40 10 10  
8 247 doberm Kismet ARITAUR CARIBOU LOU Anniina Lantta KSSK 55,84 3,33 -0,16 10 10  
9 256 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY 54,64 3,40 -1,36 15 15  
10 261 belpat Liida Tarkatan Lollipop Miina Sipilä CITYB 41,83 4,45 -14,17 20 20  
11 244 belpag Milo Eloisa Qelmi Mari Aro CITYB 43,78 4,25 -12,22 20 20  
  241 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  242 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  245 borcol Pyry Tronic Jaxon Terhi Perkiö VAU         HYL  
  248 belpam Tara Tulikuuma Tiikeri Maarit Meskanen HSKH         HYL  
  254 borcol Limit Speedoggie Goes Beyond Limits Tiiu Toijala HAU         HYL  
  255 auspai Gatsby Wirneen Ikiliikkuja Katariina Launiala VAU         HYL  
  259 belpam Aina Toimiva Tunnetila Essi Sirola HEILU         HYL  
  260 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  262 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT         HYL  
  251 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  

E agilityrata, mini 1, kello 11:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201   Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 40,18 4,06 -10,82 0 -10,82 OIVA
2 207 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 45,96 3,55 -5,04 5 5  
3 206 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT 49,16 3,32 -1,84 5 5  
4 208   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 45,35 3,59 -5,65 15 15  
5 210 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 56,73 2,87 5,73 15 20,73  
  202 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  203 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL  
  204 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  209 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH         HYL  
  205 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI         POIS  

E agilityrata, medi 1, kello 11:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 226 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT 36,32 4,49 -14,68 0 -14,68 LUVA
2 219 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 41,99 3,88 -9,01 0 -9,01 LUVA
3 215 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 38,51 4,23 -12,49 5 5  
4 227 skette Morris ROBINSTOWN COTTAGE RAKE Anna-Maija Grönlund HSKH 48,58 3,36 -2,42 5 5  
5 221 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 47,14 3,46 -3,86 10 10  
6 225 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 51,37 3,17 0,37 10 10,37  
7 220 shelam Käpy Nappulavaaran Aihetta Juhlaan Mira Ikonen P-HAU 53,33 3,06 2,33 10 12,33  
8 222 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 54,60 2,99 3,60 10 13,60  
  214 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL  
  216 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH         HYL  
  223 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  224 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH         HYL  
  308 brater Shira Brashill Ouro De Peca Anna Länsisalmi HSKH         HYL  
  217 shelam Lilo Cardiwe's Better Be Unique Alexia Persons BAT         POIS  
  218 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 234 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA 44,22 3,69 -6,78 10 10  
  232 labnou Alma Mouldhill's Pink Bubble Sari Sinikannel I-HAH         HYL  
  235 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  231 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen NoDo         POIS siirto -> 2. lk
  233 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         POIS siirto -> 2.lk

E agilityrata, maksi 1, kello 11:50, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 250 belpal Malkin Valkohampaan Lujaa Tekoa Senni Huotari VEIKK 34,58 4,71 -16,42 0 -16,42 LUVA
2 254 borcol Limit Speedoggie Goes Beyond Limits Tiiu Toijala HAU 31,32 5,20 -19,68 5 5  
3 252 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH 39,26 4,15 -11,74 10 10  
4 255 auspai Gatsby Wirneen Ikiliikkuja Katariina Launiala VAU 42,47 3,84 -8,53 10 10  
5 263 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 39,88 4,09 -11,12 15 15  
6 249 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 41,54 3,92 -9,46 15 15  
  241 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  242 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  243 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  244 belpag Milo Eloisa Qelmi Mari Aro CITYB         HYL  
  245 borcol Pyry Tronic Jaxon Terhi Perkiö VAU         HYL  
  246   Colhu COLHU Satu Himanen JAU         HYL  
  247 doberm Kismet ARITAUR CARIBOU LOU Anniina Lantta KSSK         HYL  
  248 belpam Tara Tulikuuma Tiikeri Maarit Meskanen HSKH         HYL  
  253 auspai Milo BELAININ FULL OF SPEED Kia Stenlund HSKH         HYL  
  256 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY         HYL  
  258 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL  
  259 belpam Aina Toimiva Tunnetila Essi Sirola HEILU         HYL  
  260 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  261 belpat Liida Tarkatan Lollipop Miina Sipilä CITYB         HYL  
  262 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT         HYL  
  264 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  251 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH         HYL  

F hyppyrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201   Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 35,21 4,26 -14,79 0 -14,79 OIVA
2 211 jackru Helmi Helmiina Iida Vuokko HSKH 39,68 3,78 -10,32 0 -10,32 LUVA
3 210 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 40,53 3,70 -9,47 5 5  
4 209 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH 43,48 3,45 -6,52 5 5  
5 206 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT 54,53 2,75 4,53 5 9,53  
6 207 jackru Ebba ANSOMETSÄN HAUMEA Martina Stjernberg KKK 45,75 3,28 -4,25 10 10  
7 212 jappys Panda Sagapo Vappu-Pilli Tiia Ruokolainen HSKH 50,08 3,00 0,08 10 10,08  
  202 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  203 käävil Hippu Doctor's Special How Happy The Beauty Suula Arppe I-HAH         HYL  
  204 walter Ninni High Voltages Jewellery Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  208   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  213 borter Turo FUNKY FELLOW'S DREAM SEQUENCE Leena Saarela BAT         HYL  
  205 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI         POIS  

F hyppyrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH 30,57 4,91 -19,43 0 -19,43 LUVA
2 225 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 36,98 4,06 -13,02 0 -13,02 LUVA
3 230 skette Maisa RANTANIEMELÄN LUMI Iina Yläpihlajajärvi HAU 37,50 4,00 -12,50 0 -12,50 LUVA
4 219 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 38,15 3,93 -11,85 0 -11,85 LUVA
5 221 kääsna Urho Super Play's King Of The Hill Anu Turu IMPHA 39,46 3,80 -10,54 0 -10,54 OIVA
6 222 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 48,46 3,10 -1,54 0 -1,54 LUVA
7 223 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 34,98 4,29 -15,02 5 5  
8 226 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT 35,35 4,24 -14,65 5 5  
9 224 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH 48,32 3,10 -1,68 5 5  
10 228 stbter Bobi MUSTAN KONNUN WATTI Pia Pyykkö EKK 49,54 3,03 -0,46 15 15  
11 216 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 50,99 2,94 0,99 15 15,99  
  215 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  227 skette Morris ROBINSTOWN COTTAGE RAKE Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL  
  229 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  217 shelam Lilo Cardiwe's Better Be Unique Alexia Persons BAT         POIS  
  218 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI         POIS  

F hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 13:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 kroati Aino TUUS BAILU Anniina Lantta KSSK 38,65 3,88 -11,35 0 -11,35 LUVA
2 236 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Heini Leskinen HSKH 35,30 4,25 -14,70 5 5  
  234 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL  
  235 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL  
  237 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL  
  239 meksik Monty Parker Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  240 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  231 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen NoDo         POIS siirto -> 2.lk
  233 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         POIS siirto -> 2.lk

F hyppyrata, maksi 1, kello 13:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 258 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA 28,50 5,26 -21,50 0 -21,50 LUVA
2 261 belpat Liida Tarkatan Lollipop Miina Sipilä CITYB 31,10 4,82 -18,90 0 -18,90 LUVA
3 250 belpal Malkin Valkohampaan Lujaa Tekoa Senni Huotari VEIKK 33,00 4,55 -17,00 0 -17,00 OIVA
4 256 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY 33,61 4,46 -16,39 0 -16,39 OIVA
5 242 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 32,44 4,62 -17,56 5 5  
6 255 auspai Gatsby Wirneen Ikiliikkuja Katariina Launiala VAU 33,54 4,47 -16,46 5 5  
7 264 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH 63,97 2,34 13,97 0 13,97  
  241 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL  
  243 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  249 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  252 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Auer I-HAH         HYL  
  253 auspai Milo BELAININ FULL OF SPEED Kia Stenlund HSKH         HYL  
  260 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  262 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT         HYL  
  263 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  265 borcol Sumia Sumia Hanne Virtanen HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 14:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 267 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa AST 47,39 3,61 -3,61 0 -3,61 LUVA
  266 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 272 borter Colo Electra janne karstunen BAT 36,28 4,71 -14,72 0 -14,72 OIVA
2 274 borter Tytti Gluntens Kalisha Leena Saarela BAT 50,15 3,41 -0,85 5 5  
3 273 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 53,28 3,21 2,28 5 7,28  
  269 mittel Rusina Sirbendur Brownie Minni Sangi JAU         HYL  
  270 parson Riina KARVAHAALARIN ELMERIINA Milla Toivonen HEILU         HYL  
  275 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  271 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast JAU         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 286 shiba Navi Mirai No Ayumi Akai Jaana Sääskilahti VAU 48,63 3,52 -2,37 0 -2,37 OIVA
2 285 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 42,48 4,03 -8,52 5 5  
3 281 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA 42,80 4,00 -8,20 5 5  
  277 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         HYL  
  279 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH         HYL  
  280 brater Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH         HYL  
  282 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  283   Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  284 koohon Tara Oorbellen Marilyn Minttu Salmijärvi I-HAH         HYL  
  287 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  288 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino-Raakel Förell HAU         HYL  
  291 koohon danny Mendikan Danny Aroona teemu välijeesiö TUUKK         HYL  
  278 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 3, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 293 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 55,27 3,09 4,27 5 9,27  
  292 mudi Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT         HYL  
  294 kerter Zero Geijes Grand Slam Tirliina Villberg KOVA         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 14:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 257 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU 42,63 4,01 -8,37 0 -8,37 LUVA
2 301 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB 47,46 3,60 -3,54 0 -3,54 LUVA
3 300 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY 51,18 3,34 0,18 0 0,18  
4 298 auskel Korppu Kauhee Glaurung Mia Keisalo CITYB 40,65 4,21 -10,35 5 5  
5 305 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 51,78 3,30 0,78 10 10,78  
6 297 x-rotu Wili Wili Pia Henriksson LABNOU 61,21 2,79 10,21 5 15,21  
7 306 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH 57,86 2,96 6,86 15 21,86  
  296 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL  
  299 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  302 belpag Bea Beatrice Roosa Tanhuanpää TUUKK         HYL  
  304 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  307 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  303 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         POIS  

E agilityrata, pikkumini 2, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 268 chihup Remus Inkiväärin Edaabete Titta Lähdesmäki I-HAH 58,76 2,86 6,76 0 6,76  
2 267 lanhee Peso Myheels Espresso Maija Summa AST 54,85 3,06 2,85 5 7,85  
  266 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  

E agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 270 parson Riina KARVAHAALARIN ELMERIINA Milla Toivonen HEILU 39,64 4,24 -12,36 0 -12,36 LUVA
2 269 mittel Rusina Sirbendur Brownie Minni Sangi JAU 42,83 3,92 -9,17 0 -9,17  
3 273 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 52,91 3,18 0,91 5 5,91  
4 274 borter Tytti Gluntens Kalisha Leena Saarela BAT 56,06 3,00 4,06 10 14,06  
  275 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  272 borter Colo Electra janne karstunen BAT         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 283   Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 50,41 3,33 -1,59 0 -1,59 OIVA
2 279 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf HSKH 40,58 4,14 -11,42 5 5  
3 289 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY 49,60 3,39 -2,40 5 5  
4 280 brater Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH 50,55 3,32 -1,45 5 5  
5 286 shiba Navi Mirai No Ayumi Akai Jaana Sääskilahti VAU 50,88 3,30 -1,12 5 5  
6 287 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU 37,07 4,53 -14,93 10 10  
7 291 koohon danny Mendikan Danny Aroona teemu välijeesiö TUUKK 69,76 2,41 17,76 5 22,76  
  277 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         HYL  
  281 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA         HYL  
  282 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  284 koohon Tara Oorbellen Marilyn Minttu Salmijärvi I-HAH         HYL  
  285 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  288 pumi Ilo Ego Dog's Amazing Girl Aino-Raakel Förell HAU         HYL  
  278 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 233 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 39,80 4,22 -12,20 0 -12,20 LUVA
2 292 mudi Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT 33,90 4,96 -18,10 5 5  
3 231 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen NoDo 42,69 3,94 -9,31 5 5  
  293 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI         HYL  
  294 kerter Zero Geijes Grand Slam Tirliina Villberg KOVA         HYL  

E agilityrata, maksi 2, kello 15:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 306 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH 34,08 4,93 -17,92 0 -17,92 LUVA
2 298 auskel Korppu Kauhee Glaurung Mia Keisalo CITYB 37,28 4,51 -14,72 0 -14,72 LUVA
3 300 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY 46,33 3,63 -5,67 0 -5,67 LUVA
4 297 x-rotu Wili Wili Pia Henriksson LABNOU 49,23 3,41 -2,77 0 -2,77  
5 296 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 40,23 4,18 -11,77 10 10  
6 302 belpag Bea Beatrice Roosa Tanhuanpää TUUKK 46,11 3,64 -5,89 15 15  
7 299 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU 76,51 2,20 24,51 20 44,51  
  301 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  304 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  305 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH         HYL  
  307 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  257 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  303 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         POIS  

F hyppyrata, pikkumini 2, kello 16:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 266 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH 40,36 3,64 -0,64 0 -0,64 LUVA
2 268 chihup Remus Inkiväärin Edaabete Titta Lähdesmäki I-HAH 49,58 2,96 8,58 0 8,58  

F hyppyrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 2, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 273 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 46,64 3,15 5,64 0 5,64  
  276 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         HYL  
  272 borter Colo Electra janne karstunen BAT         POIS  

F hyppyrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 290 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 30,21 4,87 -10,79 0 -10,79 OIVA
2 277 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA 36,47 4,03 -4,53 0 -4,53 LUVA
3 286 shiba Navi Mirai No Ayumi Akai Jaana Sääskilahti VAU 42,43 3,46 1,43 0 1,43  
4 285 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 34,78 4,23 -6,22 5 5  
5 289 shelam Klaara Larinkallion Fyrkka Anette Kulla AGRY 37,23 3,95 -3,77 5 5  
6 280 brater Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH 40,48 3,63 -0,52 5 5  
7 287 espves Fii Vivaracho Corazon Mari Rauhala P-HAU 33,07 4,45 -7,93 15 15  
  282 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  283   Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL  
  284 koohon Tara Oorbellen Marilyn Minttu Salmijärvi I-HAH         HYL  
  291 koohon danny Mendikan Danny Aroona teemu välijeesiö TUUKK         HYL  
  278 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         POIS  

F hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:25, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 292 mudi Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT 31,34 4,69 -9,66 5 5  
2 293 pmunst Lissu Mäyräsalon Alisa Susanna Levänen ERTTI 42,59 3,45 1,59 5 6,59  
3 295 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 32,28 4,55 -8,72 15 15  
  294 kerter Zero Geijes Grand Slam Tirliina Villberg KOVA         HYL  
  231 borcol Cho Tending Mayday Annika Tuikkanen NoDo         HYL  
  233 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  

F hyppyrata, maksi 2, kello 16:25, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 296 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 31,95 4,60 -9,05 0 -9,05 LUVA
2 257 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU 32,09 4,58 -8,91 5 5  
3 306 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH 28,77 5,11 -12,23 10 10  
4 305 suusna Rumba Giteas Honing Maija Mäkelä I-HAH 40,45 3,63 -0,55 15 15  
  298 auskel Korppu Kauhee Glaurung Mia Keisalo CITYB         HYL  
  301 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL  
  302 belpag Bea Beatrice Roosa Tanhuanpää TUUKK         HYL  
  304 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  303 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         POIS