Kilpailu 31.3.2018, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Vantaa, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3]

C agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 48, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 41,21 5,10 -13,79 0 -13,79  
2 82 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH 43,56 4,82 -11,44 0 -11,44  
3 91 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski JAU 44,14 4,76 -10,86 0 -10,86  
4 58 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 45,05 4,66 -9,95 0 -9,95  
5 55 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 46,57 4,51 -8,43 0 -8,43  
6 85 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 48,52 4,33 -6,48 0 -6,48  
7 69 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi Skromfo 52,11 4,03 -2,89 0 -2,89  
8 41 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain   38,35 5,48 -16,65 5 5  
9 45 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 41,32 5,08 -13,68 5 5  
10 38 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH 45,38 4,63 -9,62 5 5  
11 50 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA 45,44 4,62 -9,56 5 5  
12 79 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 46,28 4,54 -8,72 5 5  
13 65 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU 47,88 4,39 -7,12 5 5  
14 81 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH 57,68 3,64 2,68 5 7,68  
15 57 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 59,57 3,53 4,57 5 9,57  
16 67 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 43,08 4,87 -11,92 10 10  
17 35 shelam FIRA ELBAR'S BLACK FAIRY FLOWER Elen Kivi-Paju   43,66 4,81 -11,34 10 10  
18 44 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 48,33 4,35 -6,67 10 10  
19 88 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU 48,34 4,34 -6,66 10 10  
20 76 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 55,97 3,75 0,97 10 10,97  
21 62 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH 63,16 3,32 8,16 5 13,16  
22 49 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 44,98 4,67 -10,02 15 15  
23 53 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 63,31 3,32 8,31 10 18,31  
  34 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  36 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU         HYL  
  37 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  40 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH         HYL  
  42 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL  
  43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  46 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  
  47 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel           HYL  
  51 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT         HYL  
  52 parson Vinki TUPLA-TÄPLÄN KUNINGASTEN KUNINGAS Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  54 lagrom Ainu Jabian Aria Di Parpignola Hanna Salovuori KAT         HYL  
  60 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU         HYL  
  61 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  63 mudi Ronja IRHABERKI RONJA Elen Kivi-Paju           HYL  
  64 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  66 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Vaija KAT         HYL  
  68 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH         HYL  
  70 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  
  71 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  72 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  73 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  74 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  75 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  77 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  86 shelam Foxi FOXITAR DISCOSTÄNDI Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  39 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK         POIS  
  56 keesho Gaga Eerondaali New Gaga Annika Salonen TAMSK         POIS  
  83 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         POIS  
  87 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 10:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 50, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain   32,06 4,80 -8,94 0 -8,94 SERT-H
2 60 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU 32,92 4,68 -8,08 0 -8,08  
3 80 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 32,96 4,67 -8,04 0 -8,04  
4 45 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 33,58 4,59 -7,42 0 -7,42  
5 79 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 34,17 4,51 -6,83 0 -6,83  
6 67 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 34,42 4,47 -6,58 0 -6,58  
7 42 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo 34,63 4,45 -6,37 0 -6,37  
8 63 mudi Ronja IRHABERKI RONJA Elen Kivi-Paju   34,64 4,45 -6,36 0 -6,36  
9 85 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 35,00 4,40 -6,00 0 -6,00  
10 43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 35,49 4,34 -5,51 0 -5,51  
11 68 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 35,94 4,28 -5,06 0 -5,06  
12 59 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 36,33 4,24 -4,67 0 -4,67  
13 34 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 36,37 4,23 -4,63 0 -4,63  
14 84 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 36,47 4,22 -4,53 0 -4,53  
15 57 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK 36,63 4,20 -4,37 0 -4,37  
16 47 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel   39,15 3,93 -1,85 0 -1,85  
17 76 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 43,68 3,53 2,68 0 2,68  
18 58 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 33,45 4,60 -7,55 5 5  
19 55 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 39,10 3,94 -1,90 5 5  
20 61 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 46,83 3,29 5,83 0 5,83  
21 65 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU 37,83 4,07 -3,17 10 10  
22 51 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT 46,72 3,30 5,72 5 10,72  
23 69 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi Skromfo 42,92 3,59 1,92 10 11,92  
24 86 shelam Foxi FOXITAR DISCOSTÄNDI Heli Vainio-Korhonen KANAV 51,76 2,98 10,76 5 15,76  
25 78 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Niinikoski JAU 48,92 3,15 7,92 10 17,92  
  35 shelam FIRA ELBAR'S BLACK FAIRY FLOWER Elen Kivi-Paju           HYL  
  36 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU         HYL  
  37 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  38 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  40 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH         HYL  
  44 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  48 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH         HYL  
  49 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  50 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  52 parson Vinki TUPLA-TÄPLÄN KUNINGASTEN KUNINGAS Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  53 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  54 lagrom Ainu Jabian Aria Di Parpignola Hanna Salovuori KAT         HYL  
  64 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  66 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Vaija KAT         HYL  
  70 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  
  71 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  72 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  73 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  74 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  77 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  81 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  82 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH         HYL  
  88 shelam Chili Vicway Million Dollar Baby Sari Mäkelä JAU         HYL  
  89 kromfo Ida Demians Hazara Elina Kukkonen BAT         HYL  
  90 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  56 keesho Gaga Eerondaali New Gaga Annika Salonen TAMSK         POIS  
  87 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 11:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 48, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 48,51 4,37 -6,49 0 -6,49  
2 46 espves Leon Concurrido Dardo Sirpa Jääskeläinen KAT 50,50 4,20 -4,50 0 -4,50 SERT-A
3 71 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 51,47 4,12 -3,53 0 -3,53  
4 69 kromfo Aida Cierimon Aida Minna Vilmi Skromfo 57,78 3,67 2,78 0 2,78  
5 68 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Vuorinen I-HAH 48,41 4,38 -6,59 5 5  
6 44 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 48,89 4,34 -6,11 5 5  
7 74 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 49,02 4,32 -5,98 5 5  
8 34 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK 50,69 4,18 -4,31 5 5  
9 59 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 51,19 4,14 -3,81 5 5  
10 54 lagrom Ainu Jabian Aria Di Parpignola Hanna Salovuori KAT 64,85 3,27 9,85 0 9,85  
11 82 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH 47,78 4,44 -7,22 10 10  
12 35 shelam FIRA ELBAR'S BLACK FAIRY FLOWER Elen Kivi-Paju   48,68 4,35 -6,32 10 10  
13 51 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Airaksinen A-KOT 55,93 3,79 0,93 10 10,93  
14 72 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 56,58 3,75 1,58 10 11,58  
15 60 espves Lili Caraydan Nicodicodine Elisa Nuutinen HAU 64,20 3,30 9,20 10 19,20  
16 61 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 68,82 3,08 13,82 15 28,82  
  36 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU         HYL  
  37 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  38 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  40 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH         HYL  
  41 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain           HYL  
  42 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL  
  43 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  85 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  45 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  47 kesvil Pipa CHANSON D'ETE BARRACUDA Jane Tüksammel           HYL  
  48 isllam Vinka Rastihaukun Dekkja Taina Aaltonen HSKH         HYL  
  49 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  50 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL  
  52 parson Vinki TUPLA-TÄPLÄN KUNINGASTEN KUNINGAS Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  53 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  57 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen TUUKK         HYL  
  58 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  62 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  63 mudi Ronja IRHABERKI RONJA Elen Kivi-Paju           HYL  
  64 pyrpap Safir Drole D'oiseau D'ours De Manchon Maria Tarhi HSKH         HYL  
  65 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  66 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Vaija KAT         HYL  
  67 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  70 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  
  73 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         HYL  
  75 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  76 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  77 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  78 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  79 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  81 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  84 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  39 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK         POIS  
  56 keesho Gaga Eerondaali New Gaga Annika Salonen TAMSK         POIS  
  83 espves Maskotti Very Important Pearl Of Wisdom Anne Teileri VAS         POIS  
  90 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 18, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 48,32 4,39 -6,68 0 -6,68 SERT-A AVA
2 108 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Petri Hasu MÄNTS 49,22 4,31 -5,78 0 -5,78  
3 103 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 52,30 4,05 -2,70 0 -2,70  
4 107 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 50,77 4,18 -4,23 5 5  
5 112 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT 59,57 3,56 4,57 10 14,57  
6 100 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS 47,64 4,45 -7,36 20 20  
  92 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL  
  93 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  94 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  96 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  97 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  98 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  102 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  104 auspai Manta Maise's Joyfull JOHANNA JUNTHEIKKI JAU         HYL  
  105 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  106 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  111 slapko Nuka Taivaannastan Wappuzhampanja Eeva-Liisa Kuru KOIVU         HYL  
  113 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU         HYL  
  95 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  101 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         POIS  
  109 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         POIS  
  110 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 12:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 56, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB 39,34 5,39 -15,66 0 -15,66 SERT-A AVA
2 161 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 43,16 4,91 -11,84 0 -11,84  
3 167 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 43,56 4,87 -11,44 0 -11,44  
4 139 borcol Late Tronic Quincy Anu Kekkonen SPOK 44,84 4,73 -10,16 0 -10,16  
5 130 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 50,58 4,19 -4,42 0 -4,42  
6 171 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 54,34 3,90 -0,66 0 -0,66  
7 150 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 41,94 5,05 -13,06 5 5  
8 158 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU 43,05 4,92 -11,95 5 5  
9 121 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 44,92 4,72 -10,08 5 5  
10 165 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 46,23 4,59 -8,77 5 5  
11 137 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 48,79 4,35 -6,21 5 5  
12 116 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 52,68 4,02 -2,32 5 5  
13 122 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 53,29 3,98 -1,71 5 5  
14 148 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 45,03 4,71 -9,97 10 10  
15 140 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu 45,69 4,64 -9,31 20 20  
16 170 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY 65,04 3,26 10,04 15 25,04  
  115 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  117 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK         HYL  
  118 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  119 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  120 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  123 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  124 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  125 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  126 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK         HYL  
  127 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU         HYL  
  128 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  129 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  132 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  
  133 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  134 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  135 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  136 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT         HYL  
  138 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  141 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  142 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  143 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  144 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  145 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  146 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  147 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU         HYL  
  149 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  151 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB         HYL  
  152 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         HYL  
  153 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  154 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  155 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  156 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK         HYL  
  157 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  160 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  162 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  163 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  164 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  166 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  168 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         HYL  
  169 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU         HYL  
  159 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 14:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 18, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 34,57 4,45 -6,43 0 -6,43  
2 108 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Petri Hasu MÄNTS 36,92 4,17 -4,08 0 -4,08  
3 103 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 41,23 3,74 0,23 0 0,23  
4 113 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU 34,98 4,40 -6,02 5 5  
5 99 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 36,62 4,21 -4,38 5 5  
6 104 auspai Manta Maise's Joyfull JOHANNA JUNTHEIKKI JAU 36,69 4,20 -4,31 5 5  
7 92 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 39,82 3,87 -1,18 5 5  
8 114 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro IMPHA 42,27 3,64 1,27 5 6,27  
9 97 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 43,99 3,50 2,99 15 17,99  
  94 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  96 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  98 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  100 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS         HYL  
  102 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  105 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  106 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  107 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  112 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT         HYL  
  95 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  101 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         POIS  
  109 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         POIS  
  110 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  
  111 slapko Nuka Taivaannastan Wappuzhampanja Eeva-Liisa Kuru KOIVU         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 14:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 57, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,60 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB 32,33 4,76 -8,67 0 -8,67  
2 127 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU 32,68 4,71 -8,32 0 -8,32 SERT-H
3 153 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 32,80 4,70 -8,20 0 -8,20  
4 137 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 34,16 4,51 -6,84 0 -6,84  
5 152 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu 34,52 4,46 -6,48 0 -6,48  
6 161 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 34,54 4,46 -6,46 0 -6,46  
7 162 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 34,93 4,41 -6,07 0 -6,07  
8 121 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 35,41 4,35 -5,59 0 -5,59  
9 167 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 36,19 4,26 -4,81 0 -4,81  
10 130 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 36,61 4,21 -4,39 0 -4,39  
11 125 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 36,63 4,20 -4,37 0 -4,37  
12 122 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 37,08 4,15 -3,92 0 -3,92  
13 154 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 37,26 4,13 -3,74 0 -3,74  
14 155 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 37,50 4,11 -3,50 0 -3,50  
15 116 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 39,46 3,90 -1,54 0 -1,54  
16 126 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK 40,48 3,80 -0,52 0 -0,52  
17 147 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU 40,91 3,76 -0,09 0 -0,09  
18 164 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 41,40 3,72 0,40 0 0,40  
19 170 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY 43,55 3,54 2,55 0 2,55  
20 128 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 33,50 4,60 -7,50 5 5  
21 156 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK 37,08 4,15 -3,92 5 5  
22 138 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 37,94 4,06 -3,06 5 5  
23 165 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 38,95 3,95 -2,05 5 5  
24 117 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK 39,20 3,93 -1,80 5 5  
25 171 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 40,70 3,78 -0,30 5 5  
26 160 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 32,49 4,74 -8,51 10 10  
27 115 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH 55,63 2,77 14,63 5 19,63  
  118 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  119 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  120 bouvie Rommi Sarol Vital Hurrigane Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  123 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  124 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  129 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  133 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  134 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  135 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  136 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT         HYL  
  139 borcol Late Tronic Quincy Anu Kekkonen SPOK         HYL  
  140 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL  
  141 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA         HYL  
  142 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  143 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU         HYL  
  144 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  145 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  146 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  148 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  149 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  150 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  151 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB         HYL  
  157 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU         HYL  
  158 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  163 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  166 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  168 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         HYL  
  169 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU         HYL  
  172 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  173 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  159 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Petri Hasu MÄNTS 47,13 4,46 -7,87 0 -7,87  
2 92 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 47,52 4,42 -7,48 0 -7,48  
3 107 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 47,86 4,39 -7,14 0 -7,14  
4 103 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 50,69 4,14 -4,31 0 -4,31  
5 99 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 51,30 4,09 -3,70 5 5  
6 97 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 52,49 4,00 -2,51 5 5  
7 113 auskel Rasti Aussie Action's Red Spinning Around Sanna Nummelin JAU 46,07 4,56 -8,93 10 10  
8 104 auspai Manta Maise's Joyfull JOHANNA JUNTHEIKKI JAU 54,49 3,85 -0,51 10 10  
  93 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  96 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK         HYL  
  98 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  100 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS         HYL  
  102 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  
  105 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  106 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  94 auspai Xena Black Zone's Legal Defender Tuuli Sistonen KOIVU         POIS  
  95 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  101 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         POIS  
  109 lappor Just Poroporvarin Juhannusraketti Anna Agopov ATD         POIS  
  110 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  
  111 slapko Nuka Taivaannastan Wappuzhampanja Eeva-Liisa Kuru KOIVU         POIS  
  112 novnou Kaiku Höpöhännän Hulvattoman Hohdokas Laura Heikkilä KAT         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 47, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 153 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 40,84 5,14 -14,16 0 -14,16  
2 141 borcol Into Saunajaakon Breakthru Tiina Koistinen RIMA 40,95 5,13 -14,05 0 -14,05  
3 162 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 41,51 5,06 -13,49 0 -13,49  
4 169 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU 42,83 4,90 -12,17 0 -12,17  
5 140 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu 42,87 4,90 -12,13 0 -12,13  
6 117 borcol Into Maple Yard Kickshaw Tiia Huhtanen KSSK 43,22 4,86 -11,78 0 -11,78  
7 121 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 44,09 4,76 -10,91 0 -10,91  
8 173 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 44,64 4,70 -10,36 0 -10,36  
9 154 auskel Hevi HYVÄNENAIKA AYMO Sanna Ristikartano I-HAH 46,33 4,53 -8,67 0 -8,67  
10 126 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK 55,36 3,79 0,36 0 0,36  
11 157 borcol Link Peatdigger Chip Jonna Aaltonen HAU 40,60 5,17 -14,40 5 5  
12 165 borcol Soda Breezing Flicker Laura Verkamo HAU 45,30 4,64 -9,70 5 5  
13 130 borcol Yive Toberoi Ariane Jonna Pietiläinen TUUKK 47,99 4,38 -7,01 5 5  
14 129 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 48,89 4,30 -6,11 5 5  
15 125 auskel Popstar Cefeus Brown Popstar Ii Sanna Ristikartano I-HAH 44,78 4,69 -10,22 10 10  
16 134 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 47,25 4,44 -7,75 10 10  
17 160 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT 48,26 4,35 -6,74 10 10  
18 156 borcol Riemu Toberoi Apache Heidi Lampela TUUKK 49,27 4,26 -5,73 10 10  
19 137 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA 49,97 4,20 -5,03 10 10  
20 133 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU 53,80 3,90 -1,20 15 15  
21 164 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 61,87 3,39 6,87 10 16,87  
22 144 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 49,65 4,23 -5,35 20 20  
23 149 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 60,01 3,50 5,01 15 20,01  
24 143 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU 57,89 3,63 2,89 25 27,89  
25 146 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU 64,36 3,26 9,36 25 34,36  
  115 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL  
  116 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL  
  118 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  119 borcol Donny Troodon Riia Kurikka HSKH         HYL  
  123 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  124 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  127 belpag Sinni Valkohampaan Guess I Am Running Maarianna Sipponen JAU         HYL  
  128 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  131 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius CITYB         HYL  
  132 belpag Rita Black Master's Join With Us Noora Lagerstedt TUUKK         HYL  
  135 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  136 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT         HYL  
  142 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  145 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  147 belpag Zoi Talvihallan Discopallo Maria Salonen PIRKU         HYL  
  148 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  150 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL  
  151 borcol Sini Tending Decider Anna Orenius CITYB         HYL  
  158 borcol EVE Maple Yard Koh-I-Noor Tiina Hasu JAU         HYL  
  161 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  163 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  166 borcol Des Johan On Svingi Minna Viitanen KKK         HYL  
  152 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         POIS  
  159 borcol Etna Vindicate's Wildfire Elina Jänesniemi RFF         POIS  
  167 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         POIS  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 17:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 37,22 4,30 -7,78 0 -7,78  
  2 jackru Tane Tauno Terhi Thuneberg E-HKK         HYL  
  3 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU         HYL  
  4 kiihar Molly Yasminblossom Ria Muurinen E-HKK         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 17:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 33,36 4,80 -11,64 0 -11,64  
2 20 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 37,95 4,22 -7,05 0 -7,05  
3 26 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 43,21 3,70 -1,79 0 -1,79  
4 10 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH 46,97 3,41 1,97 0 1,97  
5 9 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk   40,07 3,99 -4,93 5 5  
6 16 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 42,05 3,80 -2,95 5 5  
7 27 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT 43,36 3,69 -1,64 5 5  
8 24 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 35,80 4,47 -9,20 10 10  
9 29 mittel Luna Lumikummun Lunabella AIJA LAMPINEN-HELLE HAU 62,55 2,56 17,55 0 17,55  
  5 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL  
  6 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  7 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU         HYL  
  8 borter Tara TAICHIYAGAMY Niina Liukkonen MAH         HYL  
  12 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT         HYL  
  13 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  15 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  17 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  18 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT         HYL  
  21 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  22 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  25 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU         HYL  
  28 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  30 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  14 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         POIS  
  31 borter Nipsu Badamtam\\\'s No Mercy Tommi Olsson BAT         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 18:15, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Tane Tauno Terhi Thuneberg E-HKK 39,99 3,85 -1,01 0 -1,01 SERT-H
2 3 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU 44,79 3,44 3,79 5 8,79  
  1 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  4 kiihar Molly Yasminblossom Ria Muurinen E-HKK         HYL  

B hyppyrata, mini 3, kello 18:15, tuomari Timo Teileri, koirakoita 25, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT 32,36 4,76 -8,64 0 -8,64  
2 15 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 32,63 4,72 -8,37 0 -8,37  
3 9 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk   35,11 4,39 -5,89 0 -5,89  
4 20 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 35,42 4,35 -5,58 0 -5,58  
5 21 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH 36,87 4,18 -4,13 0 -4,13  
6 16 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 40,05 3,85 -0,95 0 -0,95  
7 29 mittel Luna Lumikummun Lunabella AIJA LAMPINEN-HELLE HAU 43,32 3,55 2,32 0 2,32  
8 33 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 43,33 3,55 2,33 0 2,33  
9 13 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 35,07 4,39 -5,93 5 5  
10 19 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 38,28 4,02 -2,72 5 5  
11 5 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH 38,66 3,98 -2,34 5 5  
12 24 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 41,53 3,71 0,53 5 5,53  
13 18 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT 42,49 3,62 1,49 5 6,49  
14 17 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 42,09 3,66 1,09 10 11,09  
15 10 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH 48,64 3,17 7,64 5 12,64  
16 23 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 49,45 3,11 8,45 5 13,45  
17 7 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU 55,08 2,80 14,08 0 14,08  
  6 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  8 borter Tara TAICHIYAGAMY Niina Liukkonen MAH         HYL  
  12 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT         HYL  
  22 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  25 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU         HYL  
  27 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT         HYL  
  28 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  30 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  14 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         POIS  
  31 borter Nipsu Badamtam\\\'s No Mercy Tommi Olsson BAT         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 19:15, tuomari Timo Teileri, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 jackru Tane Tauno Terhi Thuneberg E-HKK 41,96 3,93 -4,04 0 -4,04 SERT-A
2 3 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU 45,78 3,60 -0,22 5 5  
  1 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  4 kiihar Molly Yasminblossom Ria Muurinen E-HKK         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 19:15, tuomari Timo Teileri, koirakoita 26, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk   35,83 4,61 -10,17 0 -10,17  
2 19 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH 38,17 4,32 -7,83 0 -7,83 SERT-A AVA
3 16 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 40,65 4,06 -5,35 0 -5,35  
4 29 mittel Luna Lumikummun Lunabella AIJA LAMPINEN-HELLE HAU 43,54 3,79 -2,46 0 -2,46  
5 11 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 47,84 3,45 1,84 0 1,84  
6 10 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf HSKH 49,24 3,35 3,24 0 3,24  
7 20 jackru Luna Tricksy Rogue's Cosmic Cinnamon Maria Salonen PIRKU 39,50 4,18 -6,50 5 5  
8 13 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 43,03 3,83 -2,97 5 5  
9 8 borter Tara TAICHIYAGAMY Niina Liukkonen MAH 46,64 3,54 0,64 5 5,64  
10 12 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT 37,07 4,45 -8,93 10 10  
11 7 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU 54,03 3,05 8,03 5 13,03  
12 18 borter Unto Heathberry's From Outer Space Sanna Leimunen BAT 52,44 3,15 6,44 10 16,44  
  5 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL  
  6 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund HAU         HYL  
  15 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL  
  17 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT         HYL  
  21 kesvil Narri Greyfun's Unquestionably Yours Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  22 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  23 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  
  24 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU         HYL  
  25 kääsna Kerttu Heathkeeper's Next Top Model Anne Heinonen LAGU         HYL  
  26 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY         HYL  
  27 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT         HYL  
  28 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  30 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  32 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  14 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         POIS  
  31 borter Nipsu Badamtam\\\'s No Mercy Tommi Olsson BAT         POIS