Kilpailu 1.4.2018, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Vantaa, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 käävil' Hermes CHASE RAY OF LIGHT Eveliina Karosmaa VAU 36,08 3,82 -11,92 0 -11,92 OIVA
2 206 tarupi Vilho NYBYGÅRDS ATLETISKA ANTE Hanna Viinikainen-Mäkinen AST 39,36 3,51 -8,64 0 -8,64 LUVA
3 203   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 36,38 3,79 -11,62 5 5  
4 201 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH 38,42 3,59 -9,58 5 5  
5 205 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA 41,21 3,35 -6,79 10 10  
  202 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Timo Teileri, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 216 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 44,96 3,07 -3,04 0 -3,04 OIVA
2 210 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 35,00 3,94 -13,00 5 5  
3 211 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH 37,51 3,68 -10,49 5 5  
4 212 parson Leksa Repoketun Jarppi Terhi Korhonen HAU 38,90 3,55 -9,10 5 5  
5 217 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 47,17 2,93 -0,83 5 5  
6 219 cocspa Onni NIGHTLANE'S GOLDEN LIGHT Anni Soukka NU-PU 44,02 3,13 -3,98 10 10  
  209 pyrpap Villi IWAZ BOULEAU PUBESCENT Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  213 skette Maisa RANTANIEMELÄN LUMI Iina Yläpihlajajärvi HAU         HYL  
  215 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK         HYL  
  218 pyrpap Zinna IWAZ BOUQUET DE MUGUET Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  214 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:35, tuomari Timo Teileri, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 230 kerter Sissi Irisfingel Enrietta Marika Marjanen VAU 44,93 3,07 -3,07 0 -3,07 LUVA
2 231 auskel Pate SANTOS'SOURIANT BAUDOUIN NOIR Janne Broman LAU 32,46 4,25 -15,54 5 5  
3 226 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST 32,56 4,24 -15,44 10 10  
4 224 novnou Maisa KUPARIKARIN EKA AINSTAINILLE Ira Wallenius KOIVU 41,53 3,32 -6,47 10 10  
5 225 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH 40,60 3,40 -7,40 15 15  
  229 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  

D agilityrata, maksi 1, kello 9:35, tuomari Timo Teileri, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 25,79 5,35 -22,21 5 5  
2 258 borcol Maikki Mai Mai QMA MAIA Tiina Hasu JAU 28,01 4,93 -19,99 5 5  
3 262 novnou Niilo Novamian Topaz Moonstone Henna Kuikka VAU 36,09 3,82 -11,91 5 5  
4 256 borcol Knox TENDING VENTURE Elina Kautto KAT 38,56 3,58 -9,44 5 5  
5 241 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 39,41 3,50 -8,59 5 5  
6 251 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 33,22 4,15 -14,78 10 10  
7 261 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 33,90 4,07 -14,10 10 10  
8 255 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 34,73 3,97 -13,27 10 10  
9 248 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen HAU 32,17 4,29 -15,83 15 15  
10 237 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK 43,00 3,21 -5,00 15 15  
  236 belpag Milo Eloisa Qelmi Mari Aro CITYB         HYL  
  238 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  240 x-rotu Colhu COLHU Satu Himanen JAU         HYL  
  242 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  243 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL  
  245 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  246 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL  
  247 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST         HYL  
  249 labnou Rommi Pirriinan Thunderbird Katarina Stenfors I-HAH         HYL  
  250 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK         HYL  
  252 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  253 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  257 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL  
  263 borcol Limit Speedoggie Goes Beyond Limits Tiiu Toijala HAU         HYL  
  264 borcol IPA Toberoi Pine Sari Matilainen JANKK         HYL  
  259 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL  
  254 belpam Tara Tulikuuma Tiikeri Maarit Meskanen HSKH         POIS  
  260 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         POIS  

F hyppyrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 40,33 3,84 -9,67 0 -9,67 LUVA
2 206 tarupi Vilho NYBYGÅRDS ATLETISKA ANTE Hanna Viinikainen-Mäkinen AST 46,06 3,37 -3,94 10 10  
  201 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  202 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH         HYL  
  203   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  204 käävil' Hermes CHASE RAY OF LIGHT Eveliina Karosmaa VAU         HYL  
  205 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA         HYL  
  208 jappys Panda Sagapo Vappu-Pilli Tiia Ruokolainen HSKH         HYL  

F hyppyrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 29,71 5,22 -20,29 0 -20,29 OIVA
2 212 parson Leksa Repoketun Jarppi Terhi Korhonen HAU 33,41 4,64 -16,59 0 -16,59 LUVA
3 219 cocspa Onni NIGHTLANE'S GOLDEN LIGHT Anni Soukka NU-PU 36,89 4,20 -13,11 0 -13,11 OIVA
4 216 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 39,77 3,90 -10,23 0 -10,23 OIVA
5 215 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK 53,53 2,90 3,53 0 3,53  
6 222 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 36,24 4,28 -13,76 5 5  
  209 pyrpap Villi IWAZ BOULEAU PUBESCENT Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  211 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL  
  214 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  220 borter Pera Irade's Bur-Berry Anu Lohikainen HEILU         POIS  
  221 breton Irra EIRAMS INTENSIVA IRRA Vuokko Haakana I-HAH         POIS  
  223 x-rotu EDI EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         POIS  

F hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH 33,53 4,62 -16,47 0 -16,47 LUVA
2 224 novnou Maisa KUPARIKARIN EKA AINSTAINILLE Ira Wallenius KOIVU 34,58 4,48 -15,42 0 -15,42 LUVA
3 230 kerter Sissi Irisfingel Enrietta Marika Marjanen VAU 47,03 3,30 -2,97 0 -2,97 OIVA
4 223 x-rotu EDI EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 43,98 3,52 -6,02 5 5  
5 232 labnou Alma Mouldhill's Pink Bubble Sari Sinikannel I-HAH 49,13 3,15 -0,87 5 5  
  226 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST         HYL  
  229 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  233 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  
  234 meksik Monty Parker Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  235 borcol Gea Peatdigger Rose Mari Hurskainen JAU         HYL  

F hyppyrata, maksi 1, kello 11:10, tuomari Timo Teileri, koirakoita 23, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 246 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST 28,94 5,36 -21,06 0 -21,06 LUVA
2 257 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA 36,47 4,25 -13,53 0 -13,53 LUVA
3 250 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK 37,86 4,09 -12,14 0 -12,14 LUVA
4 251 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 33,36 4,65 -16,64 5 5  
5 265 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 36,13 4,29 -13,87 5 5  
6 238 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 36,67 4,23 -13,33 5 5  
7 237 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK 39,33 3,94 -10,67 5 5  
8 242 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH 32,10 4,83 -17,90 10 10  
9 256 borcol Knox TENDING VENTURE Elina Kautto KAT 35,83 4,33 -14,17 10 10  
10 267 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH 47,94 3,23 -2,06 10 10  
11 245 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 31,38 4,94 -18,62 15 15  
  241 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL  
  244 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  247 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST         HYL  
  248 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen HAU         HYL  
  249 labnou Rommi Pirriinan Thunderbird Katarina Stenfors I-HAH         HYL  
  253 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL  
  258 borcol Maikki Mai Mai QMA MAIA Tiina Hasu JAU         HYL  
  261 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  262 novnou Niilo Novamian Topaz Moonstone Henna Kuikka VAU         HYL  
  264 borcol IPA Toberoi Pine Sari Matilainen JANKK         HYL  
  266 borcol Gene Piggyland's Inigo Jones Niina Salonen HAU         HYL  
  259 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL  
  260 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         POIS  
  263 borcol Limit Speedoggie Goes Beyond Limits Tiiu Toijala HAU         POIS  

E agilityrata, mini 1, kello 12:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 5, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA 40,21 3,98 -14,79 0 -14,79 OIVA
2 204 käävil' Hermes CHASE RAY OF LIGHT Eveliina Karosmaa VAU 43,31 3,69 -11,69 10 10  
3 207 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH 51,74 3,09 -3,26 10 10  
  201 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL  
  203   Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  

E agilityrata, medi 1, kello 12:20, tuomari Timo Teileri, koirakoita 6, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 210 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH 41,99 3,81 -13,01 0 -13,01 OIVA
2 222 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 42,62 3,75 -12,38 0 -12,38 LUVA
3 212 parson Leksa Repoketun Jarppi Terhi Korhonen HAU 43,60 3,67 -11,40 5 5  
4 217 jappys Riki Noblewhite Zilver Fantasy Tuija Turkki HSKH 57,70 2,77 2,70 5 7,70  
  211 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL  
  215 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK         HYL  
  214 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  216 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         POIS  
  219 cocspa Onni NIGHTLANE'S GOLDEN LIGHT Anni Soukka NU-PU         POIS  
  220 borter Pera Irade's Bur-Berry Anu Lohikainen HEILU         POIS  
  221 breton Irra EIRAMS INTENSIVA IRRA Vuokko Haakana I-HAH         POIS  
  219 cocspa Onni NIGHTLANE'S GOLDEN LIGHT Anni Soukka NU-PU         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 8, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 225 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH 38,81 4,12 -16,19 0 -16,19 LUVA
2 232 labnou Alma Mouldhill's Pink Bubble Sari Sinikannel I-HAH 45,98 3,48 -9,02 0 -9,02 OIVA
3 230 kerter Sissi Irisfingel Enrietta Marika Marjanen VAU 57,08 2,80 2,08 5 7,08  
4 224 novnou Maisa KUPARIKARIN EKA AINSTAINILLE Ira Wallenius KOIVU 42,13 3,80 -12,87 10 10  
  226 auspai Sira Capricole Lousiana Blues Tiia Neuvonen AST         HYL  
  229 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH         HYL  
  231 auskel Pate SANTOS'SOURIANT BAUDOUIN NOIR Janne Broman LAU         HYL  
  233 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL  

E agilityrata, maksi 1, kello 12:50, tuomari Timo Teileri, koirakoita 27, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 110 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 241 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 34,44 4,65 -20,56 0 -20,56 LUVA
2 251 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 37,43 4,27 -17,57 0 -17,57 OIVA
3 236 belpag Milo Eloisa Qelmi Mari Aro CITYB 37,59 4,26 -17,41 0 -17,41 LUVA
4 250 pitcol April MAPLE YARD QUICK-STEP Heli Kaikkonen KSSK 40,89 3,91 -14,11 0 -14,11 LUVA
5 248 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen HAU 33,13 4,83 -21,87 5 5  
6 256 borcol Knox TENDING VENTURE Elina Kautto KAT 38,50 4,16 -16,50 5 5  
7 244 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 29,10 5,50 -25,90 10 10  
8 257 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA 36,35 4,40 -18,65 10 10  
9 255 borcol Ashli Ashling Anni Strang HSKH 41,91 3,82 -13,09 10 10  
10 253 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 42,65 3,75 -12,35 10 10  
  237 sakpai Nox Kulovalkean Dakota Peppi Vilén TUUKK         HYL  
  238 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  240 x-rotu Colhu COLHU Satu Himanen JAU         HYL  
  242 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL  
  243 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL  
  245 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  246 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL  
  247 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST         HYL  
  252 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  258 borcol Maikki Mai Mai QMA MAIA Tiina Hasu JAU         HYL  
  261 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  262 novnou Niilo Novamian Topaz Moonstone Henna Kuikka VAU         HYL  
  264 borcol IPA Toberoi Pine Sari Matilainen JANKK         HYL  
  265 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL  
  266 borcol Gene Piggyland's Inigo Jones Niina Salonen HAU         HYL  
  267 isovil ReeRee Alley-Oop's Read And React Alli Arppe I-HAH         HYL  
  259 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL  
  249 labnou Rommi Pirriinan Thunderbird Katarina Stenfors I-HAH         POIS  
  254 belpam Tara Tulikuuma Tiikeri Maarit Meskanen HSKH         POIS  
  260 borcol Una Bayakoa Suvi Sarvas I-HAH         POIS  
  263 borcol Limit Speedoggie Goes Beyond Limits Tiiu Toijala HAU         POIS  

D agilityrata, pikkumini 2, kello 14:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 269 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 68,12 2,42 18,12 5 23,12  
  268 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  

D agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 271 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 43,15 3,82 -6,85 5 5  
2 270 kääpin Timppa Senicitas Hussar Ballad Henna Uotila MÄNTS 56,47 2,92 6,47 0 6,47  
3 274 käävil Warpu Uskomattoman Unkarin Unelma Sari Hirvi KAT 49,25 3,35 -0,75 10 10  
4 276 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 55,80 2,96 5,80 10 15,80  
  272 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU         HYL  
  273 kleins Luca Zatsamon Moonberry Tiia Koivunen I-HAH         HYL  
  275 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL  
  277 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 279 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA 52,90 3,12 2,90 10 12,90  
  280 brater Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH         HYL  
  281 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU         HYL  
  282 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  283 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  284 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  285 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  286 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  287 koohon Niko Amber's Sundancer V.D Toetesteijn Elina Mattila HAU         HYL  
  288 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL  
  289 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 292 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI 34,90 4,73 -15,10 0 -15,10 OIVA
2 227 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Annika Vuoristo JAU 32,89 5,02 -17,11 5 5  
3 295 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 39,10 4,22 -10,90 5 5  
4 293 walspa Wiia Don's Vivacity Anne Tervonen KOIVU 46,02 3,59 -3,98 10 10  
5 228 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU 39,99 4,13 -10,01 15 15  
  294 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 15:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 305 auspai Radix Muttonbuster's River Runs Deep Johanna Raki HAMIN 33,59 4,91 -16,41 0 -16,41 LUVA
2 307 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST 34,31 4,81 -15,69 0 -15,69 LUVA
3 319 labnou Rudi Brufinn Napi Tiia Jussila JAT 37,62 4,39 -12,38 0 -12,38 LUVA
4 310 borcol Rauha Overdo Kide Anna-Mari Olbricht PJKK 36,08 4,57 -13,92 5 5  
5 311 borcol Sinni Eyewitness Luv Ewe Too Marja Petäjä-Suvanto VAU 39,77 4,15 -10,23 5 5  
6 301 borcol BOLT BRAINIAC BORDERS JACKSON Janina Taskinen SBCAK 53,69 3,07 3,69 5 8,69  
7 316 lappor Kitka Nutukas Porokahvinporo Katja Torn KOIVU 54,41 3,03 4,41 5 9,41  
8 315 belpag Winna Qojotes Winn Noir Ria Muurinen E-HKK 34,76 4,75 -15,24 10 10  
9 304 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD 41,18 4,01 -8,82 10 10  
10 297 auskel Korppu Kauhee Glaurung Mia Keisalo CITYB 42,14 3,92 -7,86 10 10  
11 299 auspai Lennu Attic Angel's Chicken Dancer Nina Santaharju KOIVU 47,86 3,45 -2,14 10 10  
12 318 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA 48,76 3,38 -1,24 10 10  
13 314 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK 31,37 5,26 -18,63 15 15  
14 309 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 60,48 2,73 10,48 25 35,48  
  298 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH         HYL  
  300 doberm Mötkö San Soul Born To Be Wild Taina Asikainen PORSK         HYL  
  302 belpam Tapio PHRENETIC FINALIZER Janni Kröger HSKH         HYL  
  303 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         HYL  
  306 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         HYL  
  308 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen HEILU         HYL  
  312 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  313 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL  
  317 borcol Troy Goworking's Troy Pia Savolainen VAU         HYL  
  320 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  239 auskel Remi Ringarooma Habanero Maija Savolainen JAU         POIS  

F hyppyrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 276 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 48,85 3,09 5,85 5 10,85  
  270 kääpin Timppa Senicitas Hussar Ballad Henna Uotila MÄNTS         HYL  
  271 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         HYL  
  272 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU         HYL  
  278 tarupi Tähti Sudenpalon Iris Iltatähti Sanna Rinkinen LAUKA         HYL  

F hyppyrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 281 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 29,47 5,12 -13,53 0 -13,53 LUVA
2 286 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 34,23 4,41 -8,77 0 -8,77 LUVA
3 280 brater Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH 37,92 3,98 -5,08 0 -5,08 OIVA
4 290 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS 46,59 3,24 3,59 5 8,59  
  279 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         HYL  
  282 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  283 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL  
  284 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  285 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL  
  288 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL  
  289 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  291 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         POIS  

F hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 295 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 37,56 4,02 -5,44 5 5  
  293 walspa Wiia Don's Vivacity Anne Tervonen KOIVU         HYL  
  296 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  228 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU         HYL  
  227 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Annika Vuoristo JAU         HYL  
  292 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  294 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS  

F hyppyrata, maksi 2, kello 16:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 21, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 299 auspai Lennu Attic Angel's Chicken Dancer Nina Santaharju KOIVU 34,40 4,39 -8,60 0 -8,60 LUVA
2 301 borcol BOLT BRAINIAC BORDERS JACKSON Janina Taskinen SBCAK 37,55 4,02 -5,45 0 -5,45 LUVA
3 298 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH 31,76 4,75 -11,24 10 10  
4 307 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST 35,91 4,20 -7,09 10 10  
5 297 auskel Korppu Kauhee Glaurung Mia Keisalo CITYB 44,91 3,36 1,91 15 16,91  
6 309 lyhcol Nikki Secret Affair's Road To Hell Minna Nyman HSKH 61,80 2,44 18,80 5 23,80  
  303 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         HYL  
  305 auspai Radix Muttonbuster's River Runs Deep Johanna Raki HAMIN         HYL  
  306 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY         HYL  
  308 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen HEILU         HYL  
  310 borcol Rauha Overdo Kide Anna-Mari Olbricht PJKK         HYL  
  311 borcol Sinni Eyewitness Luv Ewe Too Marja Petäjä-Suvanto VAU         HYL  
  312 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL  
  313 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL  
  315 belpag Winna Qojotes Winn Noir Ria Muurinen E-HKK         HYL  
  316 lappor Kitka Nutukas Porokahvinporo Katja Torn KOIVU         HYL  
  317 borcol Troy Goworking's Troy Pia Savolainen VAU         HYL  
  319 labnou Rudi Brufinn Napi Tiia Jussila JAT         HYL  
  321 x-rotu Wili Wili Pia Henriksson LABNOU         HYL  
  322 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  323 borcol Nox Nesbakkens Knocks You Out Thomas Thiesen           HYL  
  239 auskel Remi Ringarooma Habanero Maija Savolainen JAU         POIS  

E agilityrata, pikkumini 2, kello 17:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 268 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH 46,42 3,49 -2,58 0 -2,58 LUVA
2 269 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 64,94 2,49 15,94 10 25,94  

E agilityrata, mini 2, kello 17:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 273 kleins Luca Zatsamon Moonberry Tiia Koivunen I-HAH 38,63 4,19 -10,37 0 -10,37 OIVA
2 275 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH 41,48 3,91 -7,52 0 -7,52 LUVA
3 274 käävil Warpu Uskomattoman Unkarin Unelma Sari Hirvi KAT 43,20 3,75 -5,80 0 -5,80  
4 278 tarupi Tähti Sudenpalon Iris Iltatähti Sanna Rinkinen LAUKA 42,49 3,81 -6,51 5 5  
5 271 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 43,79 3,70 -5,21 5 5  
6 276 kääsna Ebba Kiahan Cher Jemina Sakomaa VAU 51,28 3,16 2,28 5 7,28  
  272 parson Peppi Pampalovaaran Pata-Akka Elina Heinonen HAU         HYL  
  277 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 17:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 281 shelam Rokka Amarantes Oh Lola Emma Salminen LAU 30,86 5,25 -18,14 0 -18,14 LUVA
2 290 pumi Justiina NOISY DOG'S FADETTE Carita Friberg MÄNTS 43,16 3,75 -5,84 0 -5,84 LUVA
3 283 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI 49,97 3,24 0,97 0 0,97  
4 285 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 32,22 5,03 -16,78 5 5  
5 289 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 32,88 4,93 -16,12 5 5  
6 286 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 33,27 4,87 -15,73 5 5  
7 287 koohon Niko Amber's Sundancer V.D Toetesteijn Elina Mattila HAU 56,42 2,87 7,42 5 12,42  
  279 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         HYL  
  282 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  284 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL  
  288 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL  
  219 cocspa Onni NIGHTLANE'S GOLDEN LIGHT Anni Soukka NU-PU         HYL  
  280 brater Rio JADEWARRIOR'S VINCENZO Minna Ahola HSKH         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 227 auspai Noola Blue-Beacon Brianna For Your Joy Annika Vuoristo JAU 32,93 4,92 -16,07 0 -16,07 LUVA
2 295 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 36,40 4,45 -12,60 0 -12,60  
3 293 walspa Wiia Don's Vivacity Anne Tervonen KOIVU 42,02 3,86 -6,98 10 10  
4 228 auskel Kara Kelmi Kukkaronnyöri Jaakko Auvinen HAU 42,25 3,83 -6,75 15 15  
  292 borcol Påp Kincsem Sonja Forsblom LÄGI         POIS  
  294 auspai Wicca Black Zone's Grand Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS  

E agilityrata, maksi 2, kello 17:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 314 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK 29,06 5,57 -19,94 0 -19,94 OIVA
2 307 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST 33,30 4,86 -15,70 0 -15,70 LUVA
3 306 lyhcol Lyyli Black Elles Harmonic Magic Heini Siltainsuu SCY 39,99 4,05 -9,01 0 -9,01 LUVA
4 308 borcol TheJuti Tronic Quante Rosa-Maria Ikäheimonen HEILU 30,48 5,31 -18,52 5 5  
5 312 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU 33,95 4,77 -15,05 5 5  
6 301 borcol BOLT BRAINIAC BORDERS JACKSON Janina Taskinen SBCAK 38,72 4,18 -10,28 5 5  
7 297 auskel Korppu Kauhee Glaurung Mia Keisalo CITYB 49,90 3,25 0,90 5 5,90  
8 319 labnou Rudi Brufinn Napi Tiia Jussila JAT 44,90 3,61 -4,10 10 10  
9 302 belpam Tapio PHRENETIC FINALIZER Janni Kröger HSKH 31,48 5,15 -17,52 15 15  
10 305 auspai Radix Muttonbuster's River Runs Deep Johanna Raki HAMIN 37,49 4,32 -11,51 15 15  
11 300 doberm Mötkö San Soul Born To Be Wild Taina Asikainen PORSK 41,73 3,88 -7,27 15 15  
12 299 auspai Lennu Attic Angel's Chicken Dancer Nina Santaharju KOIVU 44,28 3,66 -4,72 15 15  
  298 auspai Kirppu Capricole California Dreamin Eija Lehtoranta HSKH         HYL  
  303 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         HYL  
  304 auspai Cinna Snowtime's Crestone Peak Mia Vuorenvirta ATD         HYL  
  310 borcol Rauha Overdo Kide Anna-Mari Olbricht PJKK         HYL  
  311 borcol Sinni Eyewitness Luv Ewe Too Marja Petäjä-Suvanto VAU         HYL  
  313 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL  
  315 belpag Winna Qojotes Winn Noir Ria Muurinen E-HKK         HYL  
  316 lappor Kitka Nutukas Porokahvinporo Katja Torn KOIVU         HYL  
  317 borcol Troy Goworking's Troy Pia Savolainen VAU         HYL  
  318 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander HI-HA         HYL  
  320 auskel Chaos Brilliant Chaos Te Salutant Yasmin Eklund HAU         HYL  
  321 x-rotu Wili Wili Pia Henriksson LABNOU         HYL  
  322 borcol Next Breezing Flame Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  239 auskel Remi Ringarooma Habanero Maija Savolainen JAU         POIS