Kilpailu 21.4.2018, paikka Racinel Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 37,09 4,26 -6,91 0 -6,91  
2 8 toyvil Ninja Villa Fantasian Liekki Aurora Kuosa TAMSK 45,21 3,49 1,21 0 1,21  
3 5 bicfri Leevi Tarundel's free love guaranted tarja hämäläinen HAU 46,58 3,39 2,58 0 2,58  
4 6 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 44,56 3,55 0,56 5 5,56  
  2 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  
  3 kleins Luna Mäntyhavun Martta Heidi Lillvis TAKUT         HYL  
  4 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  7 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 31, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU 38,74 4,08 -5,26 0 -5,26 SERT-A
2 22 käävil Wera GEPPETTO'S JUST WONDERFUL Sari Hirvi KAT 38,98 4,05 -5,02 0 -5,02  
3 321 borter Zumm Heathberry's Loud and Clear Karoliina Ståhlberg BAT 40,56 3,90 -3,44 0 -3,44  
4 16 jappys Milo Harmittoman Bailey Satu Okkonen KAT 40,73 3,88 -3,27 0 -3,27  
5 27 mittel Luna Lumikummun Lunabella AIJA LAMPINEN-HELLE HAU 43,30 3,65 -0,70 0 -0,70  
6 19 borter Milli Millitallin Xtrahilda Riikka Saarinen P-HAU 44,57 3,54 0,57 0 0,57  
7 28 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 44,87 3,52 0,87 0 0,87  
8 34 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 41,48 3,81 -2,52 5 5  
9 29 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 45,15 3,50 1,15 5 6,15  
10 37 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH 39,19 4,03 -4,81 10 10  
11 30 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 52,42 3,01 8,42 5 13,42  
12 12 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU 49,00 3,22 5,00 10 15,00  
  9 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT         HYL  
  10 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  11 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  14 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  15 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  17 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL  
  18 käävil Minttu YELLOWMELLOW ÅNGFARTYG tarja hämäläinen HAU         HYL  
  20 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         HYL  
  21 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT         HYL  
  23 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  24 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  25 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  26 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  31 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  32 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  33 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  35 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  36 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  38 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK         HYL  
  39 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Heidi Vallineva KIRSUT         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS 37,35 4,28 -7,65 0 -7,65  
2 8 toyvil Ninja Villa Fantasian Liekki Aurora Kuosa TAMSK 44,58 3,59 -0,42 0 -0,42  
3 7 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 39,31 4,07 -5,69 5 5  
  1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU         HYL  
  2 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH         HYL  
  3 kleins Luna Mäntyhavun Martta Heidi Lillvis TAKUT         HYL  
  5 bicfri Leevi Tarundel's free love guaranted tarja hämäläinen HAU         HYL  
  6 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 35, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 32,97 4,85 -12,03 0 -12,03  
2 41 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 34,95 4,58 -10,05 0 -10,05  
3 38 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK 38,87 4,12 -6,13 0 -6,13  
4 22 käävil Wera GEPPETTO'S JUST WONDERFUL Sari Hirvi KAT 40,09 3,99 -4,91 0 -4,91  
5 9 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT 40,87 3,91 -4,13 0 -4,13  
6 28 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 41,43 3,86 -3,57 0 -3,57  
7 34 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 43,06 3,72 -1,94 0 -1,94  
8 26 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 43,21 3,70 -1,79 0 -1,79  
9 32 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 34,09 4,69 -10,91 5 5  
10 37 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH 40,47 3,95 -4,53 5 5  
11 20 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT 42,53 3,76 -2,47 5 5  
12 42 käävil Kit PUDELPOWER'S BORN TO RUN Juha Kujala TSAU 41,76 3,83 -3,24 10 10  
13 25 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 40,04 4,00 -4,96 15 15  
  10 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  12 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL  
  13 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  14 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  15 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  16 jappys Milo Harmittoman Bailey Satu Okkonen KAT         HYL  
  17 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL  
  18 käävil Minttu YELLOWMELLOW ÅNGFARTYG tarja hämäläinen HAU         HYL  
  19 borter Milli Millitallin Xtrahilda Riikka Saarinen P-HAU         HYL  
  21 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT         HYL  
  23 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  24 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  27 mittel Luna Lumikummun Lunabella AIJA LAMPINEN-HELLE HAU         HYL  
  29 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  30 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  31 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  33 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  35 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  36 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  39 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  40 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL  
  321 borter Zumm Heathberry's Loud and Clear Karoliina Ståhlberg BAT         HYL  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 kleins Luna Mäntyhavun Martta Heidi Lillvis TAKUT 40,86 3,72 -2,14 0 -2,14 SERT-A
2 8 toyvil Ninja Villa Fantasian Liekki Aurora Kuosa TAMSK 44,72 3,40 1,72 0 1,72  
3 1 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 36,76 4,13 -6,24 5 5  
4 2 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH 48,29 3,15 5,29 5 10,29  
  4 x-rotu Mörkö Mörkö Maria Nystén MÄNTS         HYL  
  6 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  7 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 31, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 29,99 5,07 -13,01 0 -13,01  
2 31 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 37,36 4,07 -5,64 0 -5,64  
3 22 käävil Wera GEPPETTO'S JUST WONDERFUL Sari Hirvi KAT 37,81 4,02 -5,19 0 -5,19  
4 34 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 38,66 3,93 -4,34 0 -4,34  
5 14 shelam Naava Käpäläkoplan Kepponen Tuulikki Laalo I-HAH 38,78 3,92 -4,22 0 -4,22  
6 16 jappys Milo Harmittoman Bailey Satu Okkonen KAT 39,54 3,84 -3,46 0 -3,46  
7 39 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Heidi Vallineva KIRSUT 40,50 3,75 -2,50 0 -2,50  
8 29 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 41,11 3,70 -1,89 0 -1,89  
9 41 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 31,53 4,82 -11,47 5 5  
10 20 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT 36,30 4,19 -6,70 5 5  
11 17 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 39,14 3,88 -3,86 5 5  
12 23 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT 40,53 3,75 -2,47 5 5  
13 28 kääsna Hercco Trixer Hercule Poirot Satu Tolppanen BAT 40,99 3,71 -2,01 5 5  
14 40 wecope Saffi Suukkosuun Forever Gold Eevaliisa Takalahti HSKH 52,88 2,87 9,88 5 14,88  
  10 borter Danda Site Hut's Hyacinth Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  12 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL  
  13 kääpin Topi Solo Vision Maksimus Tarja Vuolevi-Mykkänen JAU         HYL  
  15 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL  
  19 borter Milli Millitallin Xtrahilda Riikka Saarinen P-HAU         HYL  
  21 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT         HYL  
  24 borter Häjy HÖYSAETLIAS TORE HUND Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  25 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  26 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  30 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL  
  32 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  33 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  35 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  
  36 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen KKK         HYL  
  37 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH         HYL  
  38 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK         HYL  
  42 käävil Kit PUDELPOWER'S BORN TO RUN Juha Kujala TSAU         HYL  

C agilityrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 42, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 30,25 5,02 -12,75 0 -12,75  
2 71 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 30,96 4,91 -12,04 0 -12,04  
3 49 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH 32,11 4,73 -10,89 0 -10,89 SERT-A
4 91 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Niinikoski JAU 32,45 4,68 -10,55 0 -10,55  
5 72 keesho Gaga Eerondaali New Gaga Annika Salonen TAMSK 32,50 4,68 -10,50 0 -10,50  
6 92 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU 32,67 4,65 -10,33 0 -10,33  
7 81 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU 32,87 4,62 -10,13 0 -10,13  
8 70 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 33,43 4,55 -9,57 0 -9,57  
9 51 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY 33,93 4,48 -9,07 0 -9,07  
10 85 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH 34,57 4,40 -8,43 0 -8,43  
11 86 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 35,23 4,31 -7,77 0 -7,77  
12 55 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK 35,45 4,29 -7,55 0 -7,55  
13 53 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 36,79 4,13 -6,21 0 -6,21  
14 78 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA 37,67 4,04 -5,33 0 -5,33  
15 50 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 43,67 3,48 0,67 0 0,67  
16 76 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU 31,49 4,83 -11,51 5 5  
17 88 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 35,80 4,25 -7,20 5 5  
18 46 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 39,04 3,89 -3,96 5 5  
19 56 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 33,33 4,56 -9,67 10 10  
20 60 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 45,12 3,37 2,12 10 12,12  
  44 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  45 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  47 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  48 shelam Nana Karvakedon Justiina Olli Fredriksson HSKH         HYL  
  54 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  57 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  62 espves Ralph Caraydan Lichido Suvi Salonen HSKH         HYL  
  63 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  64 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain           HYL  
  66 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  67 kromfo Jyrä Bingis Bamse Teemu Kollanen JAU         HYL  
  68 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  69 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  73 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU         HYL  
  75 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  
  77 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  80 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  82 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  83 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  84 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  87 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  90 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  52 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         POIS  
  58 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti JAU         POIS  
  65 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukašejeva           POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 45, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 38,86 4,89 -11,14 0 -11,14  
2 84 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI 41,05 4,63 -8,95 0 -8,95  
3 92 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU 41,11 4,62 -8,89 0 -8,89  
4 89 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Niinikoski JAU 43,11 4,41 -6,89 0 -6,89  
5 80 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 43,90 4,33 -6,10 0 -6,10  
6 53 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 44,70 4,25 -5,30 0 -5,30  
7 57 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH 41,93 4,53 -8,07 5 5  
8 75 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH 46,30 4,10 -3,70 5 5  
9 61 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA 46,93 4,05 -3,07 5 5  
10 50 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 57,60 3,30 7,60 0 7,60  
11 64 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain   36,16 5,25 -13,84 10 10  
12 65 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukašejeva   46,23 4,11 -3,77 10 10  
13 46 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH 55,86 3,40 5,86 5 10,86  
  44 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  45 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL  
  47 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  48 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL  
  49 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  51 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  54 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH         HYL  
  55 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  56 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  60 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         HYL  
  62 espves Ralph Caraydan Lichido Suvi Salonen HSKH         HYL  
  63 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  66 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  67 kromfo Jyrä Bingis Bamse Teemu Kollanen JAU         HYL  
  68 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  69 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  70 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  71 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  72 keesho Gaga Eerondaali New Gaga Annika Salonen TAMSK         HYL  
  73 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU         HYL  
  76 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  77 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  78 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  
  79 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  81 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  82 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  83 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD         HYL  
  85 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  86 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  87 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  88 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  90 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  52 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         POIS  
  58 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti JAU         POIS  
  74 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 36, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 36,79 4,95 -11,21 0 -11,21  
2 71 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 39,17 4,65 -8,83 0 -8,83  
3 92 cocspa Hilla Lahjakas Berry Anja Lintunen HEILU 40,75 4,47 -7,25 0 -7,25  
4 54 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH 44,60 4,08 -3,40 0 -3,40  
5 53 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 44,82 4,06 -3,18 0 -3,18  
6 62 espves Ralph Caraydan Lichido Suvi Salonen HSKH 45,29 4,02 -2,71 0 -2,71  
7 61 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA 48,53 3,75 0,53 0 0,53  
8 79 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 52,44 3,47 4,44 0 4,44  
9 69 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 38,39 4,74 -9,61 5 5  
10 59 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 38,42 4,74 -9,58 5 5  
11 65 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukašejeva   44,56 4,08 -3,44 5 5  
12 78 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA 48,36 3,76 0,36 5 5,36  
13 60 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER 48,96 3,72 0,96 5 5,96  
14 45 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 35,96 5,06 -12,04 10 10  
15 83 tiiter Mysi Nyyppiksen Cog-Cog Lung Sengge Elisa Nevalainen ATD 44,28 4,11 -3,72 10 10  
16 50 shelam Mata Toffytail Mata Hari Auli Martikka LAU 59,41 3,06 11,41 5 16,41  
17 72 keesho Gaga Eerondaali New Gaga Annika Salonen TAMSK 51,21 3,55 3,21 25 28,21  
  47 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL  
  49 kromfo Zum Atsalean Esteri Tiina Lehtonen HSKH         HYL  
  51 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL  
  55 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio JANKK         HYL  
  57 kesvil Ampiainen Woolly Bohemia's Hobbit Style Risto Mallat HSKH         HYL  
  63 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  64 mudi Nèra Puszta`s Legacy Altariël Külliki Vain           HYL  
  66 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL  
  67 kromfo Jyrä Bingis Bamse Teemu Kollanen JAU         HYL  
  68 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  73 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen HEILU         HYL  
  75 shelam Sinna Sunsweet Blazer Trend Emilia Aho HSKH         HYL  
  76 espves Zemi Concurrido Inflamable Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  77 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  80 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  81 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski HEILU         HYL  
  82 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  85 kesvil Fiffan Woolly Bohemia's Goes For Alley-Oop Alli Arppe I-HAH         HYL  
  89 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Niinikoski JAU         HYL  
  44 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         POIS  
  46 bedlin Ansa Cuenta's Esperanza Suvi Kuivanen HSKH         POIS  
  52 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         POIS  
  56 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         POIS  
  58 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti JAU         POIS  
  74 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 96 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 44,95 4,05 -3,05 0 -3,05  
2 100 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 45,21 4,03 -2,79 0 -2,79  
  93 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  94 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  95 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL  
  97 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  98 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  99 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  101 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  102 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  103 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  104 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 31, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 38,75 4,70 -9,25 0 -9,25  
2 131 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU 41,61 4,37 -6,39 0 -6,39  
3 125 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 40,87 4,45 -7,13 5 5  
4 132 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 50,25 3,62 2,25 5 7,25  
5 117 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK 52,40 3,47 4,40 5 9,40  
6 115 borcol Ralf Mindpower Wizard alexandra lappalainen I-HAH 41,32 4,40 -6,68 10 10  
7 127 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 42,67 4,27 -5,33 10 10  
8 128 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 45,46 4,00 -2,54 10 10  
9 108 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 42,62 4,27 -5,38 15 15  
  109 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU         HYL  
  111 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  112 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  113 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  114 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  116 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  118 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL  
  119 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA         HYL  
  120 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  121 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL  
  122 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  123 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  126 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  129 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  130 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  133 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  134 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA         HYL  
  135 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  136 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  137 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  138 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  139 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         HYL  
  124 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 17:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 42,37 4,48 -7,63 5 5  
2 94 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 46,08 4,12 -3,92 10 10  
3 95 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 49,46 3,84 -0,54 10 10  
  96 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  97 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  98 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  99 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  100 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  101 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  102 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  103 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL  
  104 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  106 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  107 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 17:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 31, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK 36,57 5,20 -13,43 0 -13,43 SERT-A
2 109 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU 40,02 4,75 -9,98 0 -9,98  
3 139 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 40,93 4,64 -9,07 0 -9,07  
4 132 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 49,87 3,81 -0,13 0 -0,13  
5 111 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 40,02 4,75 -9,98 5 5  
6 114 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 45,05 4,22 -4,95 5 5  
7 128 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 49,00 3,88 -1,00 5 5  
8 119 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA 40,34 4,71 -9,66 10 10  
9 134 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA 50,49 3,76 0,49 10 10,49  
10 121 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 45,41 4,18 -4,59 15 15  
  108 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  110 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  112 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  113 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  115 borcol Ralf Mindpower Wizard alexandra lappalainen I-HAH         HYL  
  116 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  117 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK         HYL  
  120 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  122 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  123 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  125 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  126 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  127 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  129 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  130 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  131 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  133 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  135 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  136 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  137 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  305 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  118 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         POIS  
  124 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 18:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 40,48 4,62 -8,52 0 -8,52  
2 105 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 41,34 4,52 -7,66 5 5  
3 98 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 53,16 3,52 4,16 5 9,16  
4 94 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 42,86 4,36 -6,14 10 10  
5 103 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH 44,68 4,19 -4,32 10 10  
6 97 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH 42,04 4,45 -6,96 15 15  
7 95 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 54,48 3,43 5,48 35 40,48  
  101 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  102 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  104 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL  
  96 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         POIS  
  99 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  107 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 18:00, tuomari Anders Virtanen, koirakoita 29, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 belpam Cava Malimaniac's Caramba Christa Savolainen JoA 33,68 5,55 -15,32 0 -15,32  
2 117 belpat Ronya Willow Creek Verona Jenny Hietanen KSSK 44,19 4,23 -4,81 0 -4,81  
3 139 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 41,75 4,48 -7,25 5 5  
4 133 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 44,05 4,25 -4,95 5 5  
5 132 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 47,94 3,90 -1,06 5 5  
6 109 auskel Roima CEFEUS SIR ROIMA II Sanna Nummelin JAU 36,99 5,06 -12,01 10 10  
7 121 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 38,96 4,80 -10,04 10 10  
8 114 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 43,63 4,29 -5,37 10 10  
9 125 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 50,13 3,73 1,13 10 11,13  
10 128 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 50,83 3,68 1,83 10 11,83  
  108 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL  
  111 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  112 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  113 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo SiSu         HYL  
  115 borcol Ralf Mindpower Wizard alexandra lappalainen I-HAH         HYL  
  116 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  120 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  122 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL  
  123 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  127 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  129 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL  
  130 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL  
  131 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  134 belpam Masa Pysäkin Mosse Eeva-Liisa Jetsonen IMPHA         HYL  
  135 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL  
  136 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL  
  137 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL  
  138 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  305 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  118 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         POIS  
  126 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  
  140 pitcol Monsteri MERRY MOONRAY'S MONA LISA Tarja Kiander HAU         POIS