Kilpailu 10.8.2018, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3]

A kansainvälinen agilitykilpailu, mini 3, kello 16:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 28, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 4,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam YENNA DOWNFORCE CAYENNE Patrik Rosendal (SWE) 37,84 5,63 -6,16 0 -6,16 CACIAG
2 21 shelam Party Brainpool's Mindful Missil Enya Habel (SWE) 38,12 5,59 -5,88 0 -5,88 vCACIAG
3 13 kesvil VICKY SINISIMPUKAN MERITUULI Heidi Penttilä (SWE) 40,95 5,20 -3,05 0 -3,05  
4 22 shelam Pisa Team Jappes Cool Blue Pisa Jannie Hedegaard Nielsen (DEN) 42,92 4,96 -1,08 0 -1,08  
5 14 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU 39,05 5,45 -4,95 5 5  
6 18 shelam Fritz Martedal Fritz Anette Andersen (NOR) 49,88 4,27 5,88 0 5,88  
7 2 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 54,20 3,93 10,20 5 15,20  
  1 shelam ULLA Krohnegården's Never B4 Dawn Ulla Morten Holmen (NOR)         HYL  
  3 parson Helga Kamunkorven Juhannusruusu Merja Kantola TORKK         HYL  
  4 tanpys Lita Maja Esther Jørgensen (NOR)         HYL  
  6 shelam Era Downforce's Carrera Richard Scholvin (SWE)         HYL  
  7 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HAU         HYL  
  8 shelam Zushi Sobelkustens Power Of Love Gitte Hoffmeister (DEN)         HYL  
  9 kääpin Penny Mirenzo’s Petit Astoria Helene Norstrøm Pettersen (NOR)         HYL  
  10 tarupi Junnu Yacatis Örjan Ökenstorm Heli Koskensalo TAMSK         HYL  
  15 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  16 shelam Moviestar Gjerulff Eager To Bi A Moviestar Natasha Gjerulff (DEN)         HYL  
  17 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT         HYL  
  19 shelam Enya Shathena's Enya Of Mist John Odlolien (NOR)         HYL  
  20 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  23 shelam Cider Shenaja A Luxury Diva Cider Dennis Olsen (DEN)         HYL  
  24 shelam Kida Rockhounds Diamond Marion Svendsen (NOR)         HYL  
  25 shelam Twix La-Min-So’s Harlequin in Blue Irene Yrstad (NOR)         HYL  
  26 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom JAU         HYL  
  27 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  29 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  30 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  31 mittel Aika Mikälie Aikakone Mari Lukkarinen PoKS         HYL  
  5 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         POIS  
  12 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  28 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         POIS  

A kansainvälinen agilitykilpailu, medi 3, kello 16:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 42, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 kesvil ROSEY JUMPAROUND A PIECE OF ACTION Heidi Penttilä (SWE) 38,93 5,47 -6,07 0 -6,07 CACIAG
2 62 shelam Hile Halogeenin Kuningasidea Jonna Keskitalo K-PKK 40,55 5,25 -4,45 0 -4,45 SERT-A vCACIAG
3 72 mudi Stina Éowyn Emelie Moberg (SWE) 42,40 5,02 -2,60 0 -2,60  
4 38 mudi Bonnie Czaruso Warrior Princess Anne Karlsson (SWE) 38,39 5,55 -6,61 5 5  
5 47 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 38,72 5,50 -6,28 5 5  
6 49 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 43,17 4,93 -1,83 5 5  
7 35 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 44,71 4,76 -0,29 5 5  
8 75 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN) 46,50 4,58 1,50 5 6,50  
9 50 shelam Wictor Ahls Wictor Wikipedia Nadine Sorensen (DEN) 47,24 4,51 2,24 5 7,24  
10 36 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 40,96 5,20 -4,04 10 10  
11 55 mudi Fiji Mudiblues first Fiji Treasure Sarah Lorentzen (DEN) 53,63 3,97 8,63 5 13,63  
12 33 parson Pride Joygarden’s Pride Bride Martin Skönvall (SWE) 40,55 5,25 -4,45 15 15  
13 68 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 42,32 5,03 -2,68 15 15  
14 40 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 53,35 3,99 8,35 20 28,35  
15 67 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 104,50 2,04 59,50 20 79,50  
  32 auskel Stella Cefeus Ascending Stella II Sandra Vatn (SWE)         HYL  
  34 mudi Didi Mustantassun Penelope Marjut Pulli LAU         HYL  
  37 kromfo Easy Poika Susanne Rødtness (DEN)         HYL  
  39 shelam Wii Personlighetens We Will Rock You Ina Himle (NOR)         HYL  
  41 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  43 pyrkoi Liv Dirgis Dinkel Dagadotter VIII Eleonor Mohlin (SWE)         HYL  
  44 auskel Typy Maiskis Orientia Maiju Korhonen ATD         HYL  
  45 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  46 shelam Smash Funtorun Super Smash Irene Yrstad (NOR)         HYL  
  48 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  51 mudi Signe Minas-Tirith Anne Karlsson (SWE)         HYL  
  52 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  53 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Jenna Caloander HAU         HYL  
  54 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  56 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  58 cocspa Gaia Gaia of the world Sara Pontoppidan (DEN)         HYL  
  59 shelam Flint Foxlike Fred Flintstone Vibecke Vendelbo Stenseth (NOR)         HYL  
  61 shelam Ina Sunborne Lovelight To Licorice Katrine Rørvik (NOR)         HYL  
  66 shelam Maggie Poulsgaards Call Me Maggie Louise Nielsen (DEN)         HYL  
  69 shelam Lucky Voicy B Lucky Pia Metz (DEN)         HYL  
  70 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  71 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH         HYL  
  73 shelam Candy Coastcollie’s Candy Crush Elisabeth Vange (NOR)         HYL  
  74 shelam Lukas Toyamikis Prince Lukas Irene Yrstad (NOR)         HYL  
  76 shelam DANTE ADANTE Annelie Hermansson (SWE)         HYL  
  77 mudi Taz Mudiblues First Dark Devil Helle Gjerløv (DEN)         HYL  
  79 kromfo Gabi Rhianna Susanne Rødtness (DEN)         HYL  
  57 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         POIS  
  63 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS  
  64 shelam HARALD SOBELKUSTENS WHO NEEDS MONEY Hanna Wennersten Nilsson (SWE)         POIS  
  65 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         POIS  
  78 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         POIS  

A kansainvälinen agilitykilpailu, maksi 3, kello 17:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 47, ihanneaika 44 s, eteneminopeus 4,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 104 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 38,05 5,60 -5,95 0 -5,95 CACIAG
2 141 borcol Number Gjerulff Awesome Number One Dennis Olsen (DEN) 38,64 5,51 -5,36 0 -5,36 SERT-A vCACIAG
3 87 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 39,94 5,33 -4,06 0 -4,06  
4 118 auskel Hu Árkosligeti Magic Eyes Kea Mari Kaplas ACTIV 40,44 5,27 -3,56 0 -3,56  
5 132 borcol Chip All Zet Chip In For The Win Jane Elene Christensen (DEN) 40,51 5,26 -3,49 0 -3,49  
6 103 borcol Kuling Kuling Ingerid Margrete Klaveness (NOR) 41,64 5,12 -2,36 0 -2,36  
7 138 auskel Andy COSHAGH BELENOS Janne Karstunen BAT 42,83 4,97 -1,17 0 -1,17  
8 108 borcol Iza Windann's Iza Pepita Knuutila (SWE) 40,19 5,30 -3,81 5 5  
9 121 borcol Abbie Eye Dog Aberlour Elin Nilsson (SWE) 42,21 5,05 -1,79 5 5  
10 97 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT 51,21 4,16 7,21 0 7,21  
11 82 borcol Bud For The Win Bud Fanny Gott (SWE) 38,82 5,49 -5,18 10 10  
12 128 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 40,49 5,26 -3,51 10 10  
13 119 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 45,77 4,65 1,77 10 11,77  
14 137 borcol Clio DIOLCH PINK Jenni Karstunen BAT 40,06 5,32 -3,94 15 15  
  80 borcol Tinka Tinka Inger Bakkeby (NOR)         HYL  
  81 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI         HYL  
  83 borcol DJ DJ Ann-Britt Gravlund-Krat (DEN)         HYL  
  84 borcol Bea Miss Beatric Silje Johansen (NOR)         HYL  
  85 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  86 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  88 borcol Spottie Spottie Morten Juhl Hansen (DEN)         HYL  
  89 borcol Vic TheLook Happy Victory Cecilia Klingberg (SWE)         HYL  
  90 borcol Jazz Keengreens Jazz Ebba Eriksson (SWE)         HYL  
  91 borcol Storma Vallhunden Storma Annika af Klercker (SWE)         HYL  
  92 borcol Cha cha Bordertreasure Call Me Cha Cha Cha Sarah Lorentzen (DEN)         HYL  
  95 borcol Yolo Akersborg You Only Live Once Geir Grefstad (NOR)         HYL  
  96 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL  
  99 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  100 borcol Ice Ice Kim Gravlund-Krat (DEN)         HYL  
  101 borcol Syke Welshriverdee You Go Girl Mikko Aaltonen ACTIV         HYL  
  105 borcol Zappa Zappa Bård Iversen (NOR)         HYL  
  107 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  109 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  111 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  112 borcol Guide Be my Border Call me Guideline Morten Juhl Hansen (DEN)         HYL  
  113 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  114 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  116 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  117 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  140 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK         HYL  
  122 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  123 borcol Ziv Emenems Ziv Jenny Damm (SWE)         HYL  
  125 borcol Louie Walk on Louie Eleonor Mohlin (SWE)         HYL  
  126 borcol Echo Beautiful Borders Knockout Sussi Nielsen (DEN)         HYL  
  127 borcol Gosh Gosh Lise-Irene Hansen (NOR)         HYL  
  129 borcol Trip Look Like Daytripper Niina Veijola TORKK         HYL  
  130 borcol Mayday Border star Icebreaker Calls Mayday Channie Elmestedt (DEN)         HYL  
  93 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         POIS  
  94 borcol Wave Gjerulff awesome Wave Ellen Agger (DEN)         POIS  
  98 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  102 borcol Alice Lizzroys Amazing Alice Cecilia Klingberg (SWE)         POIS  
  106 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         POIS  
  110 borcol Lilli Away To Me Miss Lilli Jenny Damm (SWE)         POIS  
  115 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  120 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         POIS  
  124 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  131 borcol Izi Keep Working Bizzy Izi Merethe S Mølholm (NOR)         POIS  
  139 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen SPOK         POIS  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 19:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 35,60 5,08 -9,40 0 -9,40  

B hyppyrata, mini 3, kello 19:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 shelam YENNA DOWNFORCE CAYENNE Patrik Rosendal (SWE) 30,58 5,92 -14,42 0 -14,42  
2 6 shelam Era Downforce's Carrera Richard Scholvin (SWE) 32,34 5,60 -12,66 0 -12,66 SERT-H
3 23 shelam Cider Shenaja A Luxury Diva Cider Dennis Olsen (DEN) 32,97 5,49 -12,03 0 -12,03  
4 10 tarupi Junnu Yacatis Örjan Ökenstorm Heli Koskensalo TAMSK 33,00 5,48 -12,00 0 -12,00  
5 9 kääpin Penny Mirenzo’s Petit Astoria Helene Norstrøm Pettersen (NOR) 33,89 5,34 -11,11 0 -11,11  
6 24 shelam Kida Rockhounds Diamond Marion Svendsen (NOR) 37,89 4,78 -7,11 0 -7,11  
7 1 shelam ULLA Krohnegården's Never B4 Dawn Ulla Morten Holmen (NOR) 38,43 4,71 -6,57 0 -6,57  
8 4 tanpys Lita Maja Esther Jørgensen (NOR) 33,09 5,47 -11,91 5 5  
9 26 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Kajsa Lampén JAU 34,82 5,20 -10,18 5 5  
10 25 shelam Twix La-Min-So’s Harlequin in Blue Irene Yrstad (NOR) 36,04 5,02 -8,96 5 5  
11 15 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 36,34 4,98 -8,66 5 5  
12 29 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU 33,70 5,37 -11,30 10 10  
13 16 shelam Moviestar Gjerulff Eager To Bi A Moviestar Natasha Gjerulff (DEN) 33,75 5,36 -11,25 10 10  
  7 käävil ILE Joiner's Quality Ebony Enyo Marianne Jokinen HAU         HYL  
  17 borter Colo Electra PASI VESENTERÄ BAT         HYL  
  19 shelam Enya Shathena's Enya Of Mist John Odlolien (NOR)         HYL  
  20 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  30 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL  
  5 walter Ransu High Voltages Grand Prix Annukka Piirala BAT         POIS  
  8 shelam Zushi Sobelkustens Power Of Love Gitte Hoffmeister (DEN)         POIS  
  12 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS  
  13 kesvil VICKY SINISIMPUKAN MERITUULI Heidi Penttilä (SWE)         POIS  
  18 shelam Fritz Martedal Fritz Anette Andersen (NOR)         POIS  
  21 shelam Party Brainpool's Mindful Missil Enya Habel (SWE)         POIS  
  22 shelam Pisa Team Jappes Cool Blue Pisa Jannie Hedegaard Nielsen (DEN)         POIS  
  27 parson Äksön TUPLA-TÄPLÄN TIIKERILILJA Ullamari Kokko KSSK         POIS  
  28 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         POIS  
  31 mittel Aika Mikälie Aikakone Mari Lukkarinen PoKS         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 19:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 30, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 kromfo Muka Bingis Boo Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 30,85 5,87 -14,15 0 -14,15  
2 68 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 32,64 5,55 -12,36 0 -12,36  
3 46 shelam Smash Funtorun Super Smash Irene Yrstad (NOR) 33,44 5,41 -11,56 0 -11,56 SERT-H
4 73 shelam Candy Coastcollie’s Candy Crush Elisabeth Vange (NOR) 35,22 5,14 -9,78 0 -9,78  
5 66 shelam Maggie Poulsgaards Call Me Maggie Louise Nielsen (DEN) 38,28 4,73 -6,72 0 -6,72  
6 49 shelam Kuura Frosty Night's Arancione Jonna Keskitalo K-PKK 31,78 5,70 -13,22 5 5  
7 62 shelam Hile Halogeenin Kuningasidea Jonna Keskitalo K-PKK 33,26 5,44 -11,74 5 5  
8 34 mudi Didi Mustantassun Penelope Marjut Pulli LAU 35,59 5,09 -9,41 5 5  
9 74 shelam Lukas Toyamikis Prince Lukas Irene Yrstad (NOR) 36,96 4,90 -8,04 5 5  
10 35 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 38,09 4,75 -6,91 5 5  
11 67 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 49,88 3,63 4,88 5 9,88  
12 54 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 36,69 4,93 -8,31 10 10  
  36 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL  
  38 mudi Bonnie Czaruso Warrior Princess Anne Karlsson (SWE)         HYL  
  40 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  41 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL  
  44 auskel Typy Maiskis Orientia Maiju Korhonen ATD         HYL  
  45 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL  
  48 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL  
  51 mudi Signe Minas-Tirith Anne Karlsson (SWE)         HYL  
  52 mudi Raivo Take One Jhonny Boy Marjut Pulli LAU         HYL  
  53 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Jenna Caloander HAU         HYL  
  56 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         HYL  
  58 cocspa Gaia Gaia of the world Sara Pontoppidan (DEN)         HYL  
  59 shelam Flint Foxlike Fred Flintstone Vibecke Vendelbo Stenseth (NOR)         HYL  
  60 kesvil ROSEY JUMPAROUND A PIECE OF ACTION Heidi Penttilä (SWE)         HYL  
  61 shelam Ina Sunborne Lovelight To Licorice Katrine Rørvik (NOR)         HYL  
  70 shelam Kisu Cimillan Gis Gis Päivi Männistö-Rahunen PIRKU         HYL  
  75 shelam Thiana Sopuriinan Lahja Fiona Wennberg (DEN)         HYL  
  76 shelam DANTE ADANTE Annelie Hermansson (SWE)         HYL  
  32 auskel Stella Cefeus Ascending Stella II Sandra Vatn (SWE)         POIS  
  33 parson Pride Joygarden’s Pride Bride Martin Skönvall (SWE)         POIS  
  37 kromfo Easy Poika Susanne Rødtness (DEN)         POIS  
  39 shelam Wii Personlighetens We Will Rock You Ina Himle (NOR)         POIS  
  42 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  43 pyrkoi Liv Dirgis Dinkel Dagadotter VIII Eleonor Mohlin (SWE)         POIS  
  50 shelam Wictor Ahls Wictor Wikipedia Nadine Sorensen (DEN)         POIS  
  63 walter Ami Mindhunter As Lucky As Amiable Johanna Nykyri WALTER         POIS  
  64 shelam HARALD SOBELKUSTENS WHO NEEDS MONEY Hanna Wennersten Nilsson (SWE)         POIS  
  65 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         POIS  
  69 shelam Lucky Voicy B Lucky Pia Metz (DEN)         POIS  
  71 kesvil Ludde Gemmabo Vide Sara Terje HSKH         POIS  
  72 mudi Stina Éowyn Emelie Moberg (SWE)         POIS  
  77 mudi Taz Mudiblues First Dark Devil Helle Gjerløv (DEN)         POIS  
  78 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         POIS  
  79 kromfo Gabi Rhianna Susanne Rødtness (DEN)         POIS  

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 20:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  134 pinser Nera Ference Brunette Ambitious Karoliina Skarp HSKH         HYL  
  135 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  136 espves Jazz Caraydan Jazz Mona Takkinen HSKH         HYL  

B hyppyrata, maksi 3, kello 20:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 25, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI 32,81 5,52 -12,19 0 -12,19  
2 138 auskel Andy COSHAGH BELENOS Janne Karstunen BAT 33,53 5,40 -11,47 0 -11,47  
3 104 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 33,68 5,37 -11,32 0 -11,32  
4 108 borcol Iza Windann's Iza Pepita Knuutila (SWE) 33,84 5,35 -11,16 0 -11,16  
5 137 borcol Clio DIOLCH PINK Jenni Karstunen BAT 32,43 5,58 -12,57 5 5  
6 96 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU 32,55 5,56 -12,45 5 5  
7 111 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU 33,67 5,38 -11,33 5 5  
8 122 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 35,69 5,07 -9,31 5 5  
9 99 borcol Chin Chin Tending Drumfire Santtu Stenberg TSAU 35,86 5,05 -9,14 5 5  
10 103 borcol Kuling Kuling Ingerid Margrete Klaveness (NOR) 33,99 5,33 -11,01 10 10  
11 140 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK 34,27 5,28 -10,73 10 10  
12 116 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 35,60 5,08 -9,40 10 10  
13 87 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 35,89 5,04 -9,11 10 10  
14 128 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 40,25 4,50 -4,75 15 15  
  85 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  86 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  97 auspai Roi Peak'nstuff Lozin' Must Bror Svarfvar ATT         HYL  
  105 borcol Zappa Zappa Bård Iversen (NOR)         HYL  
  107 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL  
  109 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL  
  113 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  114 borcol Silirimpsis Funway Raise Your Glass Julia Pitkäranta TSAU         HYL  
  117 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL  
  118 auskel Hu Árkosligeti Magic Eyes Kea Mari Kaplas ACTIV         HYL  
  119 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST         HYL  
  80 borcol Tinka Tinka Inger Bakkeby (NOR)         POIS  
  82 borcol Bud For The Win Bud Fanny Gott (SWE)         POIS  
  83 borcol DJ DJ Ann-Britt Gravlund-Krat (DEN)         POIS  
  84 borcol Bea Miss Beatric Silje Johansen (NOR)         POIS  
  88 borcol Spottie Spottie Morten Juhl Hansen (DEN)         POIS  
  89 borcol Vic TheLook Happy Victory Cecilia Klingberg (SWE)         POIS  
  90 borcol Jazz Keengreens Jazz Ebba Eriksson (SWE)         POIS  
  91 borcol Storma Vallhunden Storma Annika af Klercker (SWE)         POIS  
  93 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         POIS  
  94 borcol Wave Gjerulff awesome Wave Ellen Agger (DEN)         POIS  
  95 borcol Yolo Akersborg You Only Live Once Geir Grefstad (NOR)         POIS  
  98 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  100 borcol Ice Ice Kim Gravlund-Krat (DEN)         POIS  
  101 borcol Syke Welshriverdee You Go Girl Mikko Aaltonen ACTIV         POIS  
  102 borcol Alice Lizzroys Amazing Alice Cecilia Klingberg (SWE)         POIS  
  112 borcol Guide Be my Border Call me Guideline Morten Juhl Hansen (DEN)         POIS  
  120 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         POIS  
  121 borcol Abbie Eye Dog Aberlour Elin Nilsson (SWE)         POIS  
  123 borcol Ziv Emenems Ziv Jenny Damm (SWE)         POIS  
  124 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         POIS  
  125 borcol Louie Walk on Louie Eleonor Mohlin (SWE)         POIS  
  126 borcol Echo Beautiful Borders Knockout Sussi Nielsen (DEN)         POIS  
  127 borcol Gosh Gosh Lise-Irene Hansen (NOR)         POIS  
  130 borcol Mayday Border star Icebreaker Calls Mayday Channie Elmestedt (DEN)         POIS  
  131 borcol Izi Keep Working Bizzy Izi Merethe S Mølholm (NOR)         POIS  
  132 borcol Chip All Zet Chip In For The Win Jane Elene Christensen (DEN)         POIS  
  139 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen SPOK         POIS  
  141 borcol Number Gjerulff Awesome Number One Dennis Olsen (DEN)         POIS