Kilpailu 13.10.2018, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 37,40 4,68 -10,60 0 -10,60 XS
2 1 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU 44,88 3,90 -3,12 5 5 XS
  2 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RIMA         HYL XS
  4 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS
  6 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH         HYL XS

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 30, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 38,64 4,53 -9,36 0 -9,36 S
2 28 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 39,32 4,45 -8,68 0 -8,68 S
3 27 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu IMPHA 39,98 4,38 -8,02 0 -8,02 S
4 33 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT 42,06 4,16 -5,94 0 -5,94 S
5 30 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 45,24 3,87 -2,76 0 -2,76 S
6 9 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 47,50 3,68 -0,50 0 -0,50 S
7 7 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 52,73 3,32 4,73 0 4,73 S
8 32 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU 33,94 5,16 -14,06 5 5 S
9 18 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU 36,38 4,81 -11,62 5 5 S
10 14 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO 37,62 4,65 -10,38 5 5 S
11 16 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 40,35 4,34 -7,65 5 5 S
12 35 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 41,59 4,21 -6,41 5 5 S
13 11 wecoca Tera Big-Wood´s Cattitude Esa Lehtinen KOIVU 46,31 3,78 -1,69 5 5  
14 36 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 47,78 3,66 -0,22 5 5 S
15 21 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU 38,77 4,51 -9,23 10 10 S
16 34 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 44,64 3,92 -3,36 10 10 S
17 13 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 47,15 3,71 -0,85 10 10 S
18 19 käävil Minttu YELLOWMELLOW ÅNGFARTYG tarja hämäläinen HAU 50,50 3,47 2,50 10 12,50 S
19 10 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY 50,75 3,45 2,75 10 12,75 S
  25 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 73,24 2,39 25,24 5 HYL S
  12 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL S
  15 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen AST         HYL S
  17 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL S
  23 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S
  24 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL S
  29 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO         HYL S
  31 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf BAT         HYL S
  38 käävil Sisu Palmale'os Love Affair Riikka Peltola KSSK         HYL S
  40 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu IMPHA         HYL S
  216 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH         HYL  

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 31,21 5,13 -9,79 0 -9,79 XS
2 1 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU 39,01 4,10 -1,99 0 -1,99 XS
  2 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RIMA         HYL XS
  4 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS
  6 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH         HYL XS
  5 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson NAS         POIS XS

B hyppyrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 32, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU 30,09 5,32 -10,91 0 -10,91 S
2 13 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 32,22 4,97 -8,78 0 -8,78 S
3 20 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH 32,68 4,90 -8,32 0 -8,32 S
4 27 lägpys Rauha Cimillan Åsa Satutyttö Mari Karhu IMPHA 33,93 4,72 -7,07 0 -7,07 S
5 35 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 35,69 4,48 -5,31 0 -5,31 S
6 26 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH 36,13 4,43 -4,87 0 -4,87 S
7 39 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 37,44 4,27 -3,56 0 -3,56 S
8 7 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 42,48 3,77 1,48 0 1,48 S
9 9 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 43,09 3,71 2,09 0 2,09 S
10 17 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 30,82 5,19 -10,18 5 5 S
11 28 borter Selma Ommik's Regan Pirjo Puhakka BAT 33,76 4,74 -7,24 5 5 S
12 37 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Jokela HSKH 34,69 4,61 -6,31 5 5 S
13 34 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 37,82 4,23 -3,18 5 5 S
14 8 wecoca Peta Big-Wood's Grinn Gratincka Hanna Sillanpää KOIVU 38,60 4,15 -2,40 5 5  
15 36 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 41,31 3,87 0,31 5 5,31 S
16 32 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU 32,75 4,89 -8,25 10 10 S
17 25 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 54,78 2,92 13,78 0 13,78 S
18 22 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT 54,04 2,96 13,04 5 18,04 S
  10 lägpys Sakari Ihahhurja Arttur Katja Salonen KSKY         HYL S
  12 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH         HYL S
  14 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL S
  15 lägpys Punpa Maiskis Ratina Maija Henttonen AST         HYL S
  16 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL S
  21 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         HYL S
  23 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S
  24 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK         HYL S
  29 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO         HYL S
  30 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY         HYL S
  33 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio KAT         HYL S
  38 käävil Sisu Palmale'os Love Affair Riikka Peltola KSSK         HYL S
  40 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu IMPHA         HYL S
  216 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH         HYL  

C agilityrata, pikkumini 3, kello 12:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 36,56 4,40 -8,44 0 -8,44 XS
2 1 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU 43,72 3,68 -1,28 10 10 XS
  2 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RIMA         HYL XS
  4 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS
  5 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson NAS         HYL  
  6 papill Santo MIIKOLAN AARTEENKÄTKIJÄ Johanna Kurkvaara HSKH         HYL XS

C agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 21, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU 35,31 4,56 -9,69 0 -9,69 S
2 37 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Jokela HSKH 36,64 4,39 -8,36 0 -8,36 S
3 17 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 37,94 4,24 -7,06 0 -7,06 S
4 30 lägpys Hermanni Cimillan Åke Kelpojätkä Katja Salonen KSKY 42,03 3,83 -2,97 0 -2,97 S
5 35 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 43,05 3,74 -1,95 0 -1,95 S
6 12 tarupi Myrran Readytoplay Tinka's Truelove Hannele Pekurinen I-HAH 43,96 3,66 -1,04 0 -1,04 S
7 19 käävil Minttu YELLOWMELLOW ÅNGFARTYG tarja hämäläinen HAU 46,83 3,44 1,83 0 1,83 S
8 216 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Kalliomäki HSKH 35,26 4,57 -9,74 5 5  
9 13 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 38,11 4,22 -6,89 5 5 S
10 23 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 45,39 3,55 0,39 5 5,39 S
11 24 lägpys Tuho Tulikäpälän Tauno Tuhopolttaja carita mäkinen TUUKK 45,22 3,56 0,22 10 10,22 S
12 39 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH 49,90 3,23 4,90 10 14,90 S
13 38 käävil Sisu Palmale'os Love Affair Riikka Peltola KSSK 39,21 4,11 -5,79 15 15 S
  14 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL S
  16 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL S
  18 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU         HYL S
  20 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  21 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         HYL S
  26 parson Maisa Arbor Vitae Vesta Kristiina Siltanen HSKH         HYL S
  31 kääsna Senni Black Drop Silver Selene Riitta Cederlöf BAT         HYL S
  34 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT         HYL S

C agilityrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 28, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander IMPHA 35,33 4,56 -9,67 0 -9,67 M
2 69 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 37,09 4,34 -7,91 0 -7,91 M
3 48 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY 38,03 4,23 -6,97 0 -6,97 M
4 71 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH 38,67 4,16 -6,33 0 -6,33 M
5 51 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 42,59 3,78 -2,41 0 -2,41 M
6 43 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH 46,84 3,44 1,84 0 1,84  
7 50 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 46,21 3,48 1,21 5 6,21 M
8 46 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH 56,34 2,86 11,34 0 11,34 M
  44 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 75,47 2,13 30,47 15 HYL M
  41 kromfo Zum Atsalean Esteri Ville Liukka HAU         HYL M
  42 shelam Rambo Keskelt Korpee Fiettelys Foima Katri Tiainen TAMSK         HYL M
  45 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL M
  47 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen HAU         HYL M
  49 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL M
  54 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  56 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL M
  57 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL M
  58 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  59 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  60 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL M
  61 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU         HYL M
  62 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  65 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL M
  66 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  67 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI         HYL M
  68 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson NAS         HYL M
  70 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  72 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  64 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS M

B hyppyrata, medi 3, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 30, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 29,60 5,41 -11,40 0 -11,40 M
2 56 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH 30,07 5,32 -10,93 0 -10,93 M SERT-H
3 63 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander IMPHA 31,06 5,15 -9,94 0 -9,94 M
4 71 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH 33,31 4,80 -7,69 0 -7,69 M
5 62 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 34,11 4,69 -6,89 0 -6,89 M
6 42 shelam Rambo Keskelt Korpee Fiettelys Foima Katri Tiainen TAMSK 34,82 4,60 -6,18 0 -6,18 M
7 65 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 36,68 4,36 -4,32 0 -4,32 M
8 67 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI 32,18 4,97 -8,82 5 5 M
9 54 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 33,54 4,77 -7,46 10 10 M
10 44 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 54,39 2,94 13,39 5 18,39 M
  41 kromfo Zum Atsalean Esteri Ville Liukka HAU         HYL M
  43 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH         HYL M
  45 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL M
  46 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  47 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen HAU         HYL M
  48 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL M
  49 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL M
  50 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL M
  51 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL M
  52 cocspa Luna Merazure Urban Legend Inka Saarinen COC         HYL M
  53 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         HYL M
  55 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         HYL M
  57 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL M
  58 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  59 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  60 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL M
  61 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU         HYL M
  68 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson NAS         HYL M
  70 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  72 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  64 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS M

A agilityrata, medi 3, kello 15:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 26, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH 40,02 4,82 -11,98 0 -11,98 M
2 51 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 43,04 4,48 -8,96 0 -8,96 M
3 69 kromfo Nopsa Bingis Bolt Heli Kuronen I-HAH 43,94 4,39 -8,06 0 -8,06 M
4 58 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH 45,33 4,26 -6,67 0 -6,67 M
5 50 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 54,38 3,55 2,38 0 2,38 M
6 44 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 74,99 2,57 22,99 10 32,99 M
  41 kromfo Zum Atsalean Esteri Ville Liukka HAU         HYL M
  42 shelam Rambo Keskelt Korpee Fiettelys Foima Katri Tiainen TAMSK         HYL M
  46 basenj Viola Wazazi The One And Only Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  47 kromfo Skip Krumme Furche Habanero Eetu Marjanen HAU         HYL M
  48 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL M
  49 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL M
  52 cocspa Luna Merazure Urban Legend Inka Saarinen COC         HYL M
  53 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         HYL M
  54 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  56 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         HYL M
  57 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL M
  59 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  60 pumi Nappi Dolgos Fülöp Kristiina Lehvilä AST         HYL M
  61 espves Bablo Gotcha Freestyler Mika Kangas HAU         HYL M
  62 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  63 kesvil Papu Blackrainbow Marjo Korander IMPHA         HYL M
  65 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL M
  67 cocspa Salli Fieldlan Eager Sanna Toivola-Järvinen KLUBI         HYL M
  71 shelam Chico Black Sara's Rose Garden Emilia Kareinen HSKH         HYL M
  72 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  45 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         POIS M
  64 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS M

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 47,68 4,05 -4,32 0 -4,32 SL
  74 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  76 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL SL
  77 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL SL
  78 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL
  79 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL SL
  81 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL SL
  75 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS SL

A agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 23, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  82 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu           HYL L
  83 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  84 belpat Kisa Foolproof Kiss And Wish Susanna Laitinen P-HAU         HYL L
  86 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  88 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL L
  89 borcol BOLT BRAINIAC BORDERS JACKSON Janina Taskinen SBCAK         HYL L
  90 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL L
  91 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  92 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  93 borcol Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK         HYL L
  95 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL L
  96 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  97 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL L
  98 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  99 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU         HYL L
  100 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH         HYL L
  101 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL L
  102 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL L
  103 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  104 kulnou Luna Wauhti-Wiivan Winha Janette Virkkula ERTTI         HYL L
  105 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  106 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL L
  107 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL L
  87 auspai Tinka Snowtime's Coyote Willow Noora Kauranen JANKK         POIS L
  94 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         POIS L

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 17:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen HEILU 36,40 5,38 -12,60 0 -12,60 SL
2 73 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 42,75 4,58 -6,25 0 -6,25 SL
3 74 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH 44,70 4,38 -4,30 0 -4,30 SL
4 78 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 35,54 5,51 -13,46 5 5 SL
5 81 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH 35,36 5,54 -13,64 10 10 SL
  76 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL SL
  77 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT         HYL SL
  79 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL SL
  75 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS SL

B hyppyrata, maksi 3, kello 17:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 24, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 auspai Sylvi ATTIC ANGEL'S TACTFUL MERENQUEIST Anne Pullinen KOIVU 36,31 5,40 -12,69 0 -12,69 L SERT-H
2 97 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 36,60 5,36 -12,40 0 -12,40 L
3 93 borcol Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK 36,97 5,30 -12,03 0 -12,03 L
4 83 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 37,07 5,29 -11,93 0 -11,93 L
5 90 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 39,33 4,98 -9,67 0 -9,67 L
6 85 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 40,87 4,80 -8,13 0 -8,13 L
7 106 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 41,26 4,75 -7,74 0 -7,74 L
8 102 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH 37,41 5,24 -11,59 5 5 L
9 86 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 43,62 4,49 -5,38 5 5 L
10 89 borcol BOLT BRAINIAC BORDERS JACKSON Janina Taskinen SBCAK 45,00 4,36 -4,00 5 5 L
11 103 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 37,41 5,24 -11,59 10 10 L
12 105 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 42,65 4,60 -6,35 10 10 L
13 91 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 47,84 4,10 -1,16 10 10 L
14 88 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 42,60 4,60 -6,40 20 20 L
  82 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu           HYL L
  84 belpat Kisa Foolproof Kiss And Wish Susanna Laitinen P-HAU         HYL L
  92 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  95 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL L
  96 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  98 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH         HYL L
  100 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH         HYL L
  101 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL L
  104 kulnou Luna Wauhti-Wiivan Winha Janette Virkkula ERTTI         HYL L
  107 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL L
  87 auspai Tinka Snowtime's Coyote Willow Noora Kauranen JANKK         POIS L
  94 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         POIS L

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 18:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 43,14 4,52 -9,86 0 -9,86 SL
2 73 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 47,03 4,15 -5,97 0 -5,97 SL
  74 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  76 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA         HYL SL
  78 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL
  79 mudi Ere Nyirségfia Fickó Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL SL
  81 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL SL
  75 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS SL

C agilityrata, maksi 3, kello 18:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 22, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 39,96 4,88 -13,04 0 -13,04 L
2 93 borcol Duplo Vindicate's Braeburn Outi Hälli E-HKK 40,35 4,83 -12,65 0 -12,65 L
3 82 borcol Iti Tending Bonfire Anne Tammiksalu   40,88 4,77 -12,12 0 -12,12 L
4 106 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 44,64 4,37 -8,36 0 -8,36 L
5 107 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 40,56 4,81 -12,44 5 5 L
6 98 belpat Mökö Ketunpolun Flaming Star Tarja Särkkä HSKH 42,02 4,64 -10,98 20 20 L
  83 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  84 belpat Kisa Foolproof Kiss And Wish Susanna Laitinen P-HAU         HYL L
  86 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  88 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL L
  89 borcol BOLT BRAINIAC BORDERS JACKSON Janina Taskinen SBCAK         HYL L
  90 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL L
  91 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  92 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  96 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  97 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL L
  100 borcol Muusi Mindpower Wisdom Mariel Alin I-HAH         HYL L
  101 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL L
  102 borcol Sinna Mithrandir Super Trouper Iina Blomqvist I-HAH         HYL L
  103 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  104 kulnou Luna Wauhti-Wiivan Winha Janette Virkkula ERTTI         HYL L
  105 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  87 auspai Tinka Snowtime's Coyote Willow Noora Kauranen JANKK         POIS L
  94 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         POIS L