Kilpailu 14.10.2018, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 mittel Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH 40,33 3,87 -8,67 0 -8,67 S LUVA
2 114 lägpys Luna Kompiaisen Diivan Elkein Monica Äijälä HEILU 64,62 2,41 15,62 0 15,62 S
3 113 jappys Panda Sagapo Vappu-Pilli Tiia Ruokolainen HSKH 57,23 2,73 8,23 15 23,23 S
  110 shelam Yoda IHMETASSUN GRANDE DESTINO Emilia Paavilainen P-HAU         HYL S
  115 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH         HYL S
  122 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL S
  123 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT 33,64 4,64 -15,36 5 5 M
2 134 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 51,31 3,04 2,31 5 7,31 M
3 129 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 56,84 2,74 7,84 5 12,84 M
  127 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL M
  132 cocspa Remu LAHJAKAS AAMEN Maarit Engström KKK         HYL M
  133 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Iina Viitanen HEILU         HYL M
  135 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH         HYL M
  136 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK         HYL M
  137 shelam Voltti SNOWGLOW'S JABADABADUU Laura Välitalo AGRY         HYL M
  138 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU         HYL M
  146 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         HYL  
  128 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen RIMA         POIS M

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  141 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         HYL SL
  142 auspai Jojo Ounou Odotettu Onnenkeiju Kati Räsänen BAT         HYL  
  143 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL
  144 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL SL
  147 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL SL
  148 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU         HYL SL
  140 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH         POIS SL
  146 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         POIS SL

D agilityrata, maksi 1, kello 9:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 167 borcol Joe Joe Niina Aho NAS 40,45 3,86 -8,55 5 5 L
2 153 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS 44,77 3,48 -4,23 10 10 L
3 156 auspai Meno Wirneen Melkoinen Menijä Maija Rýd JAU 40,72 3,83 -8,28 15 15 L
4 159 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH 51,24 3,04 2,24 15 17,24 L
  151 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL L
  154 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo NAS         HYL L
  158 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  160 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL L
  161 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK         HYL L
  162 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL L
  163 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL L
  166   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL L
  152 borcol Tju Asasara Kom Her Tju Bang Margit Luts           POIS L

E agilityrata, pikkumini 1, kello 10:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  109 toyvil Poju Palmale'os Rumball Eija Sillanmäki KOIVU 91,85 1,63 44,85 15 HYL  
  108 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT         HYL XS

E agilityrata, mini 1, kello 10:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 mittel Hoppu MAHTI VAHDIN MAXWELL Lydia Myllykangas IMPHA 38,09 3,94 -8,91 0 -8,91 LUVA
2 123 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 32,94 4,55 -14,06 5 5 S
3 122 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH 37,81 3,97 -9,19 5 5 S
4 111 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH 48,83 3,07 1,83 10 11,83 S
5 114 lägpys Luna Kompiaisen Diivan Elkein Monica Äijälä HEILU 65,88 2,28 18,88 5 23,88 S
6 124 kääpin Greta Kinghill's Graceland Mia Küttner I-HAH 58,31 2,57 11,31 15 26,31 S
7 115 jackru Heppu BOLDANDBRAINY VIVO E PIACEVOLE Jenni Honkanen HSKH 56,25 2,67 9,25 25 34,25 S
  110 shelam Yoda IHMETASSUN GRANDE DESTINO Emilia Paavilainen P-HAU         HYL S
  116 engkte Dora BONWILD PUNK ROCKER Sonja Rantti BAT         HYL S
  125 mittel Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL S
  126 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH         HYL S
  117 lägpys Rokka TULIKÄPÄLÄN KIIRASTULI Stiina Pasanen TAMSK         POIS S

E agilityrata, medi 1, kello 10:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT 30,72 4,88 -16,28 5 5 M
2 136 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 49,32 3,04 2,32 5 7,32 M
3 129 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 44,68 3,36 -2,32 10 10 M
4 146 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT 60,51 2,48 13,51 0 13,51  
5 138 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU 37,03 4,05 -9,97 15 15 M
  127 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL M
  130 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL M
  132 cocspa Remu LAHJAKAS AAMEN Maarit Engström KKK         HYL M
  133 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Iina Viitanen HEILU         HYL M
  134 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL M
  135 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH         HYL M
  137 shelam Voltti SNOWGLOW'S JABADABADUU Laura Välitalo AGRY         HYL M
  128 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen RIMA         POIS M

E agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH 33,08 4,53 -13,92 0 -13,92 SL LUVA
2 148 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU 33,55 4,47 -13,45 0 -13,45 SL LUVA
3 143 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK 37,07 4,05 -9,93 5 5 SL
4 149 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT 43,56 3,44 -3,44 15 15 SL
  141 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         HYL SL
  142 auspai Jojo Ounou Odotettu Onnenkeiju Kati Räsänen BAT         HYL  
  147 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL SL
  140 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH         POIS SL
  146 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         POIS SL

E agilityrata, maksi 1, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 71 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 162 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU 30,65 4,89 -16,35 5 5 L
2 159 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH 37,54 4,00 -9,46 10 10 L
3 153 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS 41,47 3,62 -5,53 20 20 L
4 163 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD 38,51 3,90 -8,49 25 25 L
  151 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH         HYL L
  154 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo NAS         HYL L
  155 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL L
  156 auspai Meno Wirneen Melkoinen Menijä Maija Rýd JAU         HYL L
  158 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA         HYL L
  161 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK         HYL L
  166   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL L
  167 borcol Joe Joe Niina Aho NAS         HYL L
  152 borcol Tju Asasara Kom Her Tju Bang Margit Luts           POIS L

F hyppyrata, pikkumini 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 1, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 karmäy Magda Hihundin Muisto Tua Axelsson KIRSUT 38,37 3,47 -0,63 5 5 XS

F hyppyrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 26,07 5,10 -12,93 0 -12,93 S LUVA
2 121 mittel Hoppu MAHTI VAHDIN MAXWELL Lydia Myllykangas IMPHA 29,47 4,51 -9,53 0 -9,53 S LUVA
3 118 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH 32,40 4,10 -6,60 0 -6,60 S LUVA
4 112 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KOIVU 38,53 3,45 -0,47 0 -0,47 S LUVA
5 111 kääpin Pirkku GRANDE GREMIN'S PETRUUSA Mia Küttner I-HAH 41,54 3,20 2,54 0 2,54 S
  114 lägpys Luna Kompiaisen Diivan Elkein Monica Äijälä HEILU 77,93 1,71 38,93 5 HYL S
  116 engkte Dora BONWILD PUNK ROCKER Sonja Rantti BAT         HYL S
  120 engkte Lotta Grindstones Little Lotta Liisa Kopra I-HAH         HYL S
  122 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL S
  124 kääpin Greta Kinghill's Graceland Mia Küttner I-HAH         HYL S
  125 mittel Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL S
  117 lägpys Rokka TULIKÄPÄLÄN KIIRASTULI Stiina Pasanen TAMSK         POIS S

F hyppyrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 kromfo Lissu Krumme Furche Jimena Tanja Manninen JAU 26,06 5,10 -12,94 0 -12,94 M LUVA
2 134 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 32,84 4,05 -6,16 0 -6,16 M LUVA
3 129 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 42,15 3,16 3,15 5 8,15 M
4 137 shelam Voltti SNOWGLOW'S JABADABADUU Laura Välitalo AGRY 33,00 4,03 -6,00 15 15 M
5 133 parson Roy TAIRNGIRE MAROON RED Iina Viitanen HEILU 38,70 3,44 -0,30 15 15 M
6 136 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 45,89 2,90 6,89 10 16,89 M
  127 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL M
  130 cocspa Pyro WILD TYPE BE ME PAWNEE Senni Kauppinen HAU         HYL M
  131 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL M
  132 cocspa Remu LAHJAKAS AAMEN Maarit Engström KKK         HYL M
  135 stbter LUNA FITECK NIGHTMARE Emilia Risu HSKH         HYL M
  128 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen RIMA         POIS M

F hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 13:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 148 x-rotu Hupi Hupi Johanna Muhonen HAU 30,08 4,42 -8,92 0 -8,92 SL OIVA
2 141 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT 31,95 4,16 -7,05 10 10 SL
3 139 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 40,08 3,32 1,08 15 16,08 SL
  143 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL
  144 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL SL
  147 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL SL
  149 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson KIRSUT         HYL SL
  150 pyrpap Maxi DROLE D'OISEAU SCEAU A MON COEUR Tiina Mäkinen RIMA         HYL SL
  140 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH         POIS SL

F hyppyrata, maksi 1, kello 13:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 159 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH 28,80 4,62 -10,20 5 5 L
2 151 belpam Sikka Suhteellisen Vipeltäjä Minttu Mantere I-HAH 25,41 5,23 -13,59 10 10 L
3 161 belpag Choco BLACK DESTINY CHOCO Annika Lehtisalo KKK 27,75 4,79 -11,25 10 10 L
4 162 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU 28,82 4,61 -10,18 10 10 L
5 156 auspai Meno Wirneen Melkoinen Menijä Maija Rýd JAU 34,51 3,85 -4,49 10 10 L
6 163 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD 29,71 4,48 -9,29 15 15 L
7 158 silnou Lysti NINJATÄHDEN BLACK ROSE Marianne Mayer OIVA 37,64 3,53 -1,36 20 20 L
  153 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS         HYL L
  155 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL L
  157 borcol Polar Saunajaakon Hoax Maiju Korhonen ATD         HYL  
  160 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL L
  164 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Sipilä BAT         HYL L
  165 borcol Tinka Peatdigger Zen Dashing Hanna Piepponen HAU         HYL L
  167 borcol Joe Joe Niina Aho NAS         HYL L
  152 borcol Tju Asasara Kom Her Tju Bang Margit Luts           POIS L

D agilityrata, pikkumini 2, kello 14:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 pitmäy Uki BADAMTAM'S BON VOYAGE Petra Saarman I-HAH 45,60 3,18 2,60 0 2,60 XS
2 169 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 50,80 2,85 7,80 5 12,80 XS

D agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 181 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 48,02 3,02 5,02 0 5,02 S
  172 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL S
  176 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA         HYL S
  177 kääpin Eki A'dreams Black Neiko Marjo Mäkinen MAH         HYL S
  178 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL S
  179 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  180 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S

D agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 16, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 35,42 4,09 -7,58 5 5 M
2 187 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 35,44 4,09 -7,56 5 5 M
3 183 boster Jeti SMOKKIDOGGI ANACARDIUM Essi Airaksinen VAU 36,22 4,00 -6,78 5 5 M
4 202 shelam Teemo Agarwaen Balrog Of Morgoth Katja Nikki TAMSK 41,16 3,52 -1,84 5 5 M
5 197 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 52,75 2,75 9,75 0 9,75 M
6 184 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 40,73 3,56 -2,27 10 10 M
7 193 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 29,08 4,99 -13,92 15 15 M
8 182 borter Kapu HEATHBERRY'S HEAD START Ida-Sofia Vihersaari TUUKK 46,14 3,14 3,14 25 28,14 M
9 199 lakter Alf BIG LADY'S MICRO-ALFRED Maria Leutola HSKH 57,55 2,52 14,55 15 29,55 M
  185 shelam Veeti Myhappiness Eyecatcher Pirkko Saarinen ToiSK         HYL M
  186 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH         HYL M
  188 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT         HYL M
  189 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf BAT         HYL M
  190 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL M
  198 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU         HYL M
  200 skette Morris ROBINSTOWN COTTAGE RAKE Anna-Maija Grönlund HSKH         HYL M
  192 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         POIS M
  195 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Tuija Katajamäki KSSK         POIS M

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 32,73 4,43 -10,27 15 15 SL
  145 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         HYL SL
  203 pinser Remy Ference Behind Brown Eyes Marjo Mäkinen MAH         HYL SL

D agilityrata, maksi 2, kello 15:15, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU 31,58 4,59 -11,42 10 10 L
2 214 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 30,70 4,72 -12,30 15 15 L
3 215 borcol Killu PIGGYLAND'S YOU KNOW MY NAME Ülli Saar   32,77 4,42 -10,23 20 20 L
  152 borcol Tju Asasara Kom Her Tju Bang Margit Luts           HYL  
  205 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL L
  206 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  207 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  208 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  209 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL L
  210 kulnou Ellu WAUHTI-WIIVAN GALADRIEL Janette Virkkula ERTTI         HYL L
  211 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH         HYL L
  212 labnou Tira Merryhunter Pink Lily Veera Koskinen HEILU         HYL L
  213 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL L

E agilityrata, pikkumini 2, kello 15:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 chihup NICO NICKO NEBRASCA EDDA Ria Savolainen AGRY 51,63 3,47 -1,37 0 -1,37 LUVA
2 170 pitmäy Uki BADAMTAM'S BON VOYAGE Petra Saarman I-HAH 51,99 3,44 -1,01 10 10 XS
3 169 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH 70,45 2,54 17,45 5 22,45 XS

E agilityrata, mini 2, kello 15:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 11, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 177 kääpin Eki A'dreams Black Neiko Marjo Mäkinen MAH 51,61 3,47 -1,39 0 -1,39 S LUVA
2 180 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 51,68 3,46 -1,32 0 -1,32 S LUVA
3 181 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 56,99 3,14 3,99 0 3,99 S
4 175 lägpys Peto MAISKIS ZENYATTA Maija Henttonen AST 52,08 3,44 -0,92 5 5 S
  174 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 80,62 2,22 27,62 5 HYL S
  119 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY         HYL  
  172 koohon Gimma Estaika's Gossip Girl Petra Mustonen HSKH         HYL S
  173 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU         HYL  
  176 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA         HYL S
  178 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Maria Ekman-Kolari HSKH         HYL S
  179 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S

E agilityrata, medi 2, kello 15:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 16, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 38,49 4,65 -14,51 0 -14,51 M LUVA
2 186 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 48,41 3,70 -4,59 0 -4,59 M OIVA
3 198 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU 39,97 4,48 -13,03 5 5 M
4 193 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 41,60 4,30 -11,40 5 5 M
5 202 shelam Teemo Agarwaen Balrog Of Morgoth Katja Nikki TAMSK 44,65 4,01 -8,35 5 5 M
6 191 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 48,55 3,69 -4,45 5 5  
7 200 skette Morris ROBINSTOWN COTTAGE RAKE Anna-Maija Grönlund HSKH 54,98 3,26 1,98 5 6,98 M
8 189 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf BAT 38,48 4,65 -14,52 10 10 M
9 183 boster Jeti SMOKKIDOGGI ANACARDIUM Essi Airaksinen VAU 41,31 4,33 -11,69 10 10 M
10 187 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 43,98 4,07 -9,02 10 10  
11 190 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 66,44 2,69 13,44 15 28,44 M
  182 borter Kapu HEATHBERRY'S HEAD START Ida-Sofia Vihersaari TUUKK         HYL M
  184 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL M
  185 shelam Veeti Myhappiness Eyecatcher Pirkko Saarinen ToiSK         HYL M
  197 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH         HYL M
  199 lakter Alf BIG LADY'S MICRO-ALFRED Maria Leutola HSKH         HYL M
  192 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         POIS M
  195 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Tuija Katajamäki KSSK         POIS M

E agilityrata, pikkumaksi 2, kello 16:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 203 pinser Remy Ference Behind Brown Eyes Marjo Mäkinen MAH 61,02 2,93 8,02 10 18,02 SL
2 204 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 43,32 4,13 -9,68 20 20  
  145 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         HYL SL

E agilityrata, maksi 2, kello 16:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 79,50 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU 38,33 4,67 -14,67 5 5 L
2 214 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 43,29 4,13 -9,71 5 5 L
3 210 kulnou Ellu WAUHTI-WIIVAN GALADRIEL Janette Virkkula ERTTI 47,81 3,74 -5,19 10 10 L
  152 borcol Tju Asasara Kom Her Tju Bang Margit Luts           HYL  
  205 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL L
  206 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  207 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  208 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  209 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH         HYL L
  212 labnou Tira Merryhunter Pink Lily Veera Koskinen HEILU         HYL L
  213 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL L
  215 borcol Killu PIGGYLAND'S YOU KNOW MY NAME Ülli Saar           HYL L

F hyppyrata, pikkumini 2, kello 17:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 chihup NICO NICKO NEBRASCA EDDA Ria Savolainen AGRY 52,05 3,00 9,05 10 19,05 XS
  169 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL XS

F hyppyrata, mini 2, kello 17:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 173 tarupi Hepuli HEPULIN HERTTA Hanna Downton JAU 36,96 4,22 -6,04 0 -6,04 S LUVA
2 175 lägpys Peto MAISKIS ZENYATTA Maija Henttonen AST 38,12 4,09 -4,88 0 -4,88 S LUVA
3 177 kääpin Eki A'dreams Black Neiko Marjo Mäkinen MAH 42,86 3,64 -0,14 0 -0,14 S
4 180 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH 44,61 3,50 1,61 0 1,61 S
5 119 cavspa Stella HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE Susann Wecksten AGRY 48,29 3,23 5,29 5 10,29 S
6 181 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 51,89 3,01 8,89 5 13,89 S
7 174 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 54,85 2,84 11,85 5 16,85 S
  176 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA         HYL S
  178 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Jonna Kannisto HSKH         HYL S
  179 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S

F hyppyrata, medi 2, kello 17:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 14, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 193 shelam Vola Nappulavaaran Valon Valtameri Mari Mäkelä I-HAH 30,31 5,15 -12,69 0 -12,69 M
2 184 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 33,84 4,61 -9,16 0 -9,16 M LUVA
3 198 mudi Särmä Mustapippurin Akateeminenvartti Heidi Tenkanen HAU 34,08 4,58 -8,92 0 -8,92 M LUVA
4 194 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH 34,96 4,46 -8,04 0 -8,04 M
5 183 boster Jeti SMOKKIDOGGI ANACARDIUM Essi Airaksinen VAU 35,16 4,44 -7,84 0 -7,84 M
6 188 borter Milo Ommik's Iago Tiina Suvanen BAT 35,36 4,41 -7,64 5 5 M
7 186 stbter Jane Stormvindens Jane Liisa Kopra I-HAH 44,19 3,53 1,19 5 6,19 M
8 200 skette Morris ROBINSTOWN COTTAGE RAKE Anna-Maija Grönlund HSKH 49,65 3,14 6,65 10 16,65 M
  197 basenj Coco Ajibu Foolin' Around Sanna Plaami HSKH 67,37 2,32 24,37 10 HYL M
  182 borter Kapu HEATHBERRY'S HEAD START Ida-Sofia Vihersaari TUUKK         HYL M
  185 shelam Veeti Myhappiness Eyecatcher Pirkko Saarinen ToiSK         HYL M
  191 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL M
  196 parson Riemu Green Perry's Deejay Dante Hanna Downton JAU         HYL M
  201 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL M
  192 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         POIS M
  195 cocspa Hulda Leading-Light Lady Manhattan Tuija Katajamäki KSSK         POIS M
  202 shelam Teemo Agarwaen Balrog Of Morgoth Katja Nikki TAMSK         POIS M

F hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 17:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 1, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  145 borcol Lissu PIGGYLAND'S YOU'LL BE MINE Anne Savioja HAU         HYL SL
  204 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         POIS SL

F hyppyrata, maksi 2, kello 17:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 214 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 34,15 4,57 -8,85 0 -8,85 L LUVA
2 211 lyhcol Fiilis Koiruuksien Kerttu Herranterttu Riitta Kekkonen HSKH 37,23 4,19 -5,77 0 -5,77 L LUVA
3 205 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 34,58 4,51 -8,42 5 5 L
4 208 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 30,16 5,17 -12,84 10 10 L
5 168 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU 36,18 4,31 -6,82 10 10 L
6 209 auskel Ode Nallikallion Kaitse O Epeli Hannamari Immonen HSKH 32,43 4,81 -10,57 20 20 L
  152 borcol Tju Asasara Kom Her Tju Bang Margit Luts           HYL  
  215 borcol Killu PIGGYLAND'S YOU KNOW MY NAME Ülli Saar           HYL L
  206 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  207 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  210 kulnou Ellu WAUHTI-WIIVAN GALADRIEL Janette Virkkula ERTTI         HYL L
  212 labnou Tira Merryhunter Pink Lily Veera Koskinen HEILU         HYL L
  213 belpam Simppa Pysäkin Hikka Piia Rantala HSKH         HYL L