Kilpailu 17.11.2018, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Medi 3] [B Medi 3] [C Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 31, ihanneaika 56 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 41,54 5,18 -14,46 0 -14,46 M
2 19 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 42,25 5,09 -13,75 0 -13,75 M
3 6 shiba Navi Mirai No Ayumi Akai Jaana Sääskilahti VAU 55,99 3,84 -0,01 0 -0,01 M SERT-A
4 8 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 38,20 5,63 -17,80 5 5 M
5 33 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 42,14 5,10 -13,86 5 5 M
  1 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL M
  2 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL M
  3 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Hartikainen A-KOT         HYL M
  4 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL M
  5 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL M
  7 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  10 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  11 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK         HYL M
  13 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL M
  14 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  15 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL M
  16 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH         HYL M
  18 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  20 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL M
  21 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  22 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL M
  23 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL M
  24 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK         HYL M
  25 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL M
  27 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL M
  28 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  30 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL M
  31 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  32 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL M
  36 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL M
  39 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL M
  17 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT         POIS M
  26 shelam Teddy MERRY MOONRAY'S GIORGIO ARMANI Karolina Söderlund LÄGI         POIS M
  35 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         POIS M

B hyppyrata, medi 3, kello 10:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 36, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Hartikainen A-KOT 45,65 4,16 -0,35 0 -0,35 M SERT-H
2 19 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 35,60 5,34 -10,40 5 5 M
3 15 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 32,72 5,81 -13,28 10 10 M
  1 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL M
  2 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL M
  4 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL M
  5 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL M
  6 shiba Navi Mirai No Ayumi Akai Jaana Sääskilahti VAU         HYL M
  7 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  8 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU         HYL M
  9 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH         HYL M
  10 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  11 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK         HYL M
  12 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  13 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL M
  14 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  16 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH         HYL M
  18 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  20 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL M
  21 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  22 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL M
  23 kesvil Ode Sorbitol's Bubble Odessa Sari Koistinen HSKH         HYL M
  24 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK         HYL M
  25 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL M
  27 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL M
  28 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  29 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         HYL M
  30 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL M
  31 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  32 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL M
  33 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         HYL M
  34 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL M
  36 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         HYL M
  37 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL M
  38 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL M
  39 shelam Rufs Merry Moonray's Fratello Prada Karolina Söderlund LÄGI         HYL M
  17 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT         POIS M
  26 shelam Teddy MERRY MOONRAY'S GIORGIO ARMANI Karolina Söderlund LÄGI         POIS M
  35 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         POIS M

C agilityrata, medi 3, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 32, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 39,67 5,29 -15,33 0 -15,33 M
2 9 espves Arpa Concurrido Mariquita Annina Kukkohovi I-HAH 46,34 4,53 -8,66 0 -8,66 M SERT-A
3 36 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH 47,96 4,38 -7,04 5 5 M
4 24 koohon Anki Tarlatan Danthonia Decumbens Miira Riiheläinen PORSK 48,82 4,30 -6,18 5 5 M
5 21 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH 37,61 5,58 -17,39 10 10 M
6 8 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 37,68 5,57 -17,32 10 10 M
  1 shelam Manu Usvatar Darius Riitta Juutinen AGRY         HYL M
  2 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila TAMMI         HYL M
  3 shelam Heppu Käpylaakson Brown Boogie-Boy Satu Hartikainen A-KOT         HYL M
  4 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL M
  5 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi Skromfo         HYL M
  6 shiba Navi Mirai No Ayumi Akai Jaana Sääskilahti VAU         HYL M
  7 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  10 shelam Touho Käpylaakson Ilon Viejä Minna Tikkanen HSKH         HYL M
  11 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK         HYL M
  12 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  13 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL M
  14 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  15 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL M
  16 stbter Rinkeli Kronsäter's Jungle Jewel Ina Ammunét HSKH         HYL M
  18 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         HYL M
  20 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL M
  22 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL M
  25 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH         HYL M
  27 beagle Ginny MAISHADE'S GINNY Ronda Ahlgren LÄGI         HYL M
  28 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  30 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL M
  31 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  32 shelam Isla Linnaisten For Your Eyes Only Emeliina Tähtinen HSKH         HYL M
  33 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         HYL M
  34 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Ida Alexandersson I-HAH         HYL M
  37 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL M
  17 shiba Chibi THRILLSEEKERS SILVER SURFER Taru Mäkelä ATT         POIS M
  35 espves Sumppi Caraydan Macchiato Sanna Lehtonen HSKH         POIS M

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 20, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH 45,44 4,62 -9,56 0 -9,56 SL SERT-A
2 50 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU 46,26 4,54 -8,74 0 -8,74 SL
3 51 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 47,65 4,41 -7,35 0 -7,35 SL
4 49 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 54,44 3,86 -0,56 0 -0,56 SL
5 52 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 50,90 4,13 -4,10 5 5 SL
6 56 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA 54,72 3,84 -0,28 5 5 SL
7 48 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari HyKU Ry 59,88 3,51 4,88 5 9,88 SL
  41 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL SL
  42 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL SL
  44 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH         HYL SL
  45 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  46 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  47 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS         HYL SL
  54 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL SL
  55 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Kari Mankinen SiSu         HYL SL
  57 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL SL
  58 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  59 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  60 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL SL
  61 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL

C agilityrata, maksi 3, kello 12:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 51, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 82,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW 41,46 5,07 -13,54 0 -13,54 L
2 100 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH 50,08 4,19 -4,92 0 -4,92 L SERT-A
3 73 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU 50,29 4,18 -4,71 0 -4,71 L
4 114 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 40,93 5,13 -14,07 5 5 L
5 72 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH 42,84 4,90 -12,16 10 10 L
6 78 borcol Kiva ICEPEAK PRIDER'S REAL DEAL Kati Kylliäinen LAU 44,00 4,77 -11,00 10 10 L
7 68 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST 45,36 4,63 -9,64 10 10 L
8 76 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RimA 48,97 4,29 -6,03 10 10 L
9 118 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 52,55 4,00 -2,45 15 15 L
  62 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL L
  63 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  64 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  65 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  66 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL L
  67 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  69 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  74 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL L
  75 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT         HYL L
  77 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL L
  79 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL L
  80 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         HYL L
  81 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  82 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  83 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL SL
  84 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL L
  85 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU         HYL L
  86 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL L
  88 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU         HYL L
  89 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL L
  90 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL L
  91 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL L
  93 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL L
  94 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         HYL L
  96 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL L
  97 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL L
  98 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL L
  99 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL L
  101 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL L
  102 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL SL
  104 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL L
  105 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA         HYL L
  106 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL L
  107 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH         HYL L
  108 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL L
  110 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  111 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL L
  112 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL L
  113 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Sumela P-HAU         HYL L
  115 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK         HYL L
  116 belpat Kisa Foolproof Kiss And Wish Susanna Laitinen P-HAU         HYL L
  117 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL L
  95 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         POIS SL
  109 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         POIS L

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 13:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 21, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 39,83 4,77 -6,17 0 -6,17 SL SERT-H
2 48 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari HyKU Ry 47,88 3,97 1,88 0 1,88 SL
3 51 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 43,17 4,40 -2,83 5 5 SL
4 46 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 45,67 4,16 -0,33 10 10 SL
  40 espves Kiito Ferdores Jerry Lee Lewis Annina Kukkohovi I-HAH         HYL SL
  42 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         HYL SL
  43 espves Kiro MARIKHARON KAFKA Mia Petroff KOTKA         HYL SL
  45 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  47 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS         HYL SL
  49 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL SL
  50 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt JAU         HYL SL
  52 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL SL
  53 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL SL
  54 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL SL
  55 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu         HYL SL
  56 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL SL
  57 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL SL
  58 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  59 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL SL
  60 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL SL
  61 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL
  41 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         POIS SL

B hyppyrata, maksi 3, kello 13:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 53, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 34,26 5,55 -11,74 0 -11,74 SL SERT-H
2 113 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Sumela P-HAU 36,11 5,26 -9,89 5 5 L
3 74 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,50 4,69 -5,50 5 5 L
4 98 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 41,18 4,61 -4,82 5 5 L
5 85 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU 41,79 4,55 -4,21 5 5 L
6 70 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 37,82 5,02 -8,18 10 10 L
7 115 borcol Kare Karl Kemi Hilkka Kallinen KKK 51,12 3,72 5,12 5 10,12  
8 88 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU 40,17 4,73 -5,83 15 15 L
9 101 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB 40,56 4,68 -5,44 15 15 L
  62 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL L
  63 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL SL
  64 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  65 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  66 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL L
  67 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  68 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST         HYL L
  69 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  71 borcol Vire FIRE INSPIRED EYES ON YOU Taija Mäkelä MÄNTS         HYL L
  73 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU         HYL L
  75 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT         HYL L
  76 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RimA         HYL L
  77 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI         HYL L
  78 borcol Kiva ICEPEAK PRIDER'S REAL DEAL Kati Kylliäinen LAU         HYL L
  79 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL L
  80 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         HYL L
  81 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  82 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  84 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL L
  86 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL L
  87 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL L
  90 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL L
  91 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU         HYL L
  92 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL L
  93 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL L
  94 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         HYL L
  95 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL SL
  96 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL L
  97 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL L
  99 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL L
  72 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL L
  100 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  102 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL SL
  104 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu         HYL L
  105 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA         HYL L
  106 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL L
  107 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH         HYL L
  108 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL L
  110 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  111 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL L
  114 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  116 belpat Kisa Foolproof Kiss And Wish Susanna Laitinen P-HAU         HYL L
  117 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK         HYL L
  118 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL L
  103 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU         POIS L
  109 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         POIS L
  112 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         POIS L

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 61 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 30,73 4,88 -11,27 0 -11,27 SL
2 57 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 30,90 4,85 -11,10 0 -11,10 SL
3 47 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS 32,69 4,59 -9,31 0 -9,31 SL
4 54 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 32,93 4,56 -9,07 0 -9,07 SL
5 58 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 40,55 3,70 -1,45 0 -1,45 SL
6 48 lappor Lilja Mikälie Siellä Menee Sari Saari HyKU Ry 45,53 3,29 3,53 0 3,53 SL
7 51 schape Tosca LA FAMILIA'S CHAKKA TOSCA TOSELA Marko Kapiainen HSKH 36,20 4,14 -5,80 5 5 SL
8 44 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi I-HAH 36,54 4,11 -5,46 5 5 SL
  45 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  56 snauts Masi Raappavuoren Geologi Mia Petroff KOTKA         HYL SL
  61 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL
  42 auskel Rocky Aussie Action's Red Rocky Road Jaana Sievänen HSKH         POIS SL
  49 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         POIS SL
  60 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS SL

A agilityrata, maksi 3, kello 15:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 48, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 61 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 29,33 5,11 -12,67 0 -12,67 SL
2 78 borcol Kiva ICEPEAK PRIDER'S REAL DEAL Kati Kylliäinen LAU 29,41 5,10 -12,59 0 -12,59 L
3 62 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK 29,82 5,03 -12,18 0 -12,18 L
4 82 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 29,97 5,01 -12,03 0 -12,03 L
5 75 borcol Fizz Tending Piraya Emmi Lavikka BAT 30,17 4,97 -11,83 0 -11,83 L
5 113 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Sumela P-HAU 30,17 4,97 -11,83 0 -11,83 L
7 93 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 30,99 4,84 -11,01 0 -11,01 L
8 114 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH 31,15 4,82 -10,85 0 -10,85 L
9 85 borcol Hai Tending Glim Panu Erola HAU 31,31 4,79 -10,69 0 -10,69 L
10 77 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso LÄGI 31,47 4,77 -10,53 0 -10,53 L
11 106 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 31,56 4,75 -10,44 0 -10,44 L
12 92 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 32,15 4,67 -9,85 0 -9,85 L
13 102 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 32,33 4,64 -9,67 0 -9,67 SL
14 91 borcol Des Johan On Svingi Tiiu Toijala HAU 32,55 4,61 -9,45 0 -9,45 L
15 70 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 33,44 4,49 -8,56 0 -8,56 L
16 117 belpat Kiira Off Line's On Time Vivian Slätis PORSK 35,43 4,23 -6,57 0 -6,57 L
17 112 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 37,57 3,99 -4,43 0 -4,43 L
18 67 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH 38,32 3,91 -3,68 0 -3,68 L
19 105 belpag Ami Valkohampaan Guess I Am Guru Anniina Jähi KOTKA 40,34 3,72 -1,66 0 -1,66 L
20 63 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 32,07 4,68 -9,93 5 5 SL
21 96 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 32,26 4,65 -9,74 5 5 L
22 104 borcol Sinttinen Von Schneeland Jenniver Tapio Koistinen SiSu 32,97 4,55 -9,03 5 5 L
23 111 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 32,99 4,55 -9,01 5 5 L
24 76 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RimA 33,86 4,43 -8,14 5 5 L
25 68 borcol Gava Ravlundha Lady Tiia Hämäläinen AST 37,14 4,04 -4,86 5 5 L
26 118 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 37,25 4,03 -4,75 5 5 L
27 64 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 42,03 3,57 0,03 5 5,03 L
28 110 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT 42,37 3,54 0,37 15 15,37 L
  65 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  66 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL L
  69 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  73 belpam Sara Mecberger Naksu Miia Lönnqvist JAU         HYL L
  79 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL L
  80 beauce Tessa Ellen Tessa Psi Mysteria Minttumaari Venho A-KOT         HYL L
  81 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  83 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL SL
  87 borcol Sake WELSHRIVERDEE HERE FOR THE PARTY Timo Liuhto LAW         HYL L
  88 borcol Fly Shepworld Fight For This Love Riikka Sarasoja-Lilja P-HAU         HYL L
  90 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL L
  94 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         HYL L
  97 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin SiSu         HYL L
  98 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL L
  72 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL L
  100 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  101 borcol HIP Johan On Triplatupla Bee Backlund CITYB         HYL L
  107 silnou Gwenda Noanarkin Tinca Tinca Heli Segersvärd HSKH       0 HYL L
  108 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL L
  116 belpat Kisa Foolproof Kiss And Wish Susanna Laitinen P-HAU         HYL L
  103 belpam Kipu Tammikallion Suttura Janne Lönnqvist JAU         POIS L
  109 borcol Cajo Border Treasure Eternal Flame Maria Huttunen SiSu         POIS L

A agilityrata, pikkumini 3, kello 17:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 39,85 3,76 -2,15 5 5 XS
2 123 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 34,37 4,36 -7,63 10 10 XS
3 119 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA 48,02 3,12 6,02 10 16,02 XS
4 124 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT 55,55 2,70 13,55 10 23,55 XS
  120 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK         HYL XS
  121 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         HYL XS
  122 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL XS

A agilityrata, mini 3, kello 17:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 31,02 4,84 -10,98 0 -10,98 S
2 127 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU 32,36 4,64 -9,64 0 -9,64 S
3 151 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 35,49 4,23 -6,51 0 -6,51 S
4 135 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 41,20 3,64 -0,80 0 -0,80 S
5 147 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 33,34 4,50 -8,66 5 5 S
6 138 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 38,26 3,92 -3,74 5 5 S
7 146 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 42,05 3,57 0,05 5 5,05 S
8 149 shelam Vappu Black Sara's Nova Laura Lindqvist I-HAH 45,40 3,30 3,40 10 13,40 S
9 143 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU 46,21 3,25 4,21 10 14,21 S
10 145 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 55,99 2,68 13,99 5 18,99 S
  128 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  130 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL S
  131 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL S
  133 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT         HYL S
  134 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL S
  136 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         HYL S
  137 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT         HYL S
  141 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL S
  148 parson Neve After Barnakin Dramaqueen Maija Karhu LAU         HYL S
  132 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS S
  140 shelam Wia Bustling's Addicted To Action Jenni Sullanmaa BAT         POIS S

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 18:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT 30,66 4,70 -9,34 0 -9,34 XS SERT-H
2 123 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 30,96 4,65 -9,04 0 -9,04 XS
3 120 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK 33,65 4,28 -6,35 5 5 XS
4 126 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä VAU 39,08 3,68 -0,92 5 5 XS
  119 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS
  121 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         HYL XS
  124 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS
  125 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST         HYL XS

B hyppyrata, mini 3, kello 18:25, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 21, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 129 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT 26,51 5,43 -13,49 0 -13,49 S
2 127 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU 28,23 5,10 -11,77 0 -11,77 S
3 138 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT 34,54 4,17 -5,46 0 -5,46 S
4 146 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH 39,52 3,64 -0,48 0 -0,48 S
5 148 parson Neve After Barnakin Dramaqueen Maija Karhu LAU 33,80 4,26 -6,20 5 5 S
6 137 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 41,55 3,47 1,55 5 6,55 S
7 144 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH 43,61 3,30 3,61 10 13,61 S
  128 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  130 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL S
  131 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL S
  134 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL S
  135 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL S
  136 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         HYL S
  139 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL S
  141 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL S
  143 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL S
  145 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH         HYL S
  147 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL S
  149 shelam Vappu Black Sara's Nova Laura Lindqvist I-HAH         HYL S
  150 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja KIRSUT         HYL S
  151 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL S
  132 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS S
  140 shelam Wia Bustling's Addicted To Action Jenni Sullanmaa BAT         POIS S
  142 parson Kunto Pampalovaaran Pokeri-Hai Tiina Tahvanainen JAU         POIS S

C agilityrata, pikkumini 3, kello 19:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 125 lanhee Lobo Myheels Applejack Maija Summa AST 35,36 4,30 -7,64 0 -7,64 XS
2 123 chihup Jesse Playaroca Joseph Kati Koskinen JAU 35,10 4,33 -7,90 5 5 XS
3 120 kääpin Moona TINY DRAGON'S MIDNIGHT MIMOSA Miina Hakala HSKK 45,14 3,37 2,14 5 7,14 XS
  119 prarot Neo SMÍŠEK SECURE POWER Taru Parviainen RimA         HYL XS
  121 vlyter Noppa Alderhill's In Your Dreams Sanna Lyytinen JAU         HYL XS
  122 phalen Sansa Thingummy's Lovely Hecate Jaana Salonen KAT         HYL XS
  124 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja KIRSUT         HYL XS

C agilityrata, mini 3, kello 19:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 shelam Vappu Black Sara's Nova Laura Lindqvist I-HAH 34,76 4,37 -8,24 0 -8,24 S SERT-H
2 131 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI 34,97 4,35 -8,03 0 -8,03 S
3 133 borter Jyvä HEATHBERRY'S STARDUST Pekka Tuomi BAT 37,09 4,10 -5,91 0 -5,91 S
4 145 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH 46,00 3,30 3,00 0 3,00 S
5 137 shelam Essi NICARO'N AURORA Maria Berndtson SHELT 43,98 3,46 0,98 5 5,98 S
  127 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen JAU         HYL S
  128 käävil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  129 shelam Kippari Eveetun Lumi Mies Petri Heinonen BAT         HYL S
  130 borter Hulda Millitallin Xtrahulda Kaisa Ahonen TUUKK         HYL S
  134 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL S
  135 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL S
  136 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         HYL S
  138 jackru Bruno BRUNO Emilia Eerola BAT         HYL S
  141 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL S
  143 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         HYL S
  144 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL S
  148 parson Neve After Barnakin Dramaqueen Maija Karhu LAU         HYL S
  151 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL S
  132 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         POIS S