Kilpailu 18.11.2018, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, Pitkäsuontie 8, , järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2]

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 160 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH 33,52 4,18 -12,48 0 -12,48 S OIVA
2 157 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU 37,55 3,73 -8,45 5 5 S
3 153 borter Turo FUNKY FELLOW'S DREAM SEQUENCE Leena Saarela BAT 38,67 3,62 -7,33 5 5 S
4 154 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 54,26 2,58 8,26 10 18,26 S
  152 mittel Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL S
  155 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  156 parson Freddie Arbor Vitae Faunus Mari Eklund JAU         HYL S
  161 engkte Napanteri Grindstones Lots Of Daylight Kirsi Lindroos BAT         HYL S
  158 mittel Hoppu MAHTI VAHDIN MAXWELL Lydia Myllykangas IMPHA         POIS S

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 167 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH 29,63 4,72 -16,37 0 -16,37 M LUVA
2 163 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 39,32 3,56 -6,68 0 -6,68 M OIVA
3 175 cocspa Aatos Lahjakas Aatos Sanna Airas MAH 27,82 5,03 -18,18 5 5 M
4 168 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 43,99 3,18 -2,01 5 5 M
5 162 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 45,41 3,08 -0,59 5 5 M
6 166 shelam Sebbe BUMTSI BUM EGO BOOSTER Ida Eriksson HSKH 37,40 3,74 -8,60 10 10 M
7 174 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 40,20 3,48 -5,80 15 15 M
  165 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT         HYL M
  169 tarupi Manu PIKKUPIHAN CNUT CRANDALLIITTI Emilia Teuho HSKH         HYL M
  171 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         POIS M
  173 kesvil Qmis JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu         POIS M

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 184 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK 29,45 4,75 -16,55 0 -16,55 SL LUVA
2 189 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia jansson ATD 31,85 4,40 -14,15 0 -14,15 SL LUVA
3 183 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST 26,96 5,19 -19,04 5 5 SL
4 181 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 27,45 5,10 -18,55 5 5 SL
5 178 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH 34,40 4,07 -11,60 5 5 SL
6 180 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH 33,61 4,17 -12,39 10 10 SL
  185 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL SL
  186 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL SL
  190 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL SL
  192 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU         HYL SL
  179 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         POIS SL
  182 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH         POIS SL
  187 auspai Taika Ruff'n' Tuff Awesome Lil Shotgun Shanti Karinen I-HAH         POIS SL

D agilityrata, maksi 1, kello 9:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 15, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 205 novnou Niilo Novamian Topaz Moonstone Henna Kuikka VAU 30,50 4,59 -15,50 0 -15,50 L LUVA
2 201 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK 34,39 4,07 -11,61 5 5 SL
3 210   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 35,85 3,91 -10,15 5 5 L
4 198 x-rotu Husco HUSCO Satu Himanen JAU 44,98 3,11 -1,02 10 10 L
5 195 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD 42,44 3,30 -3,56 20 20 L
  196 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL L
  200 belpag Hera MUSTANTUULEN XANADU Emma Tuominen P-HAU         HYL L
  202 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH         HYL L
  208 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL SL
  209 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         HYL L
  211 briard Tikru BLACK DEATH HIRONDELLE Tea Kaltto VAU         HYL L
  213 borcol Pyry Tronic Jaxon Terhi Perkiö VAU         HYL L
  215 lyhcol Piitu CINNABERRY'S SEA BREEZE Tarja Granberg HEILU         HYL L
  216 porves Figo GOTCHA ARTHURIAN LEGEND Sonja Syväpuro I-HAH         HYL L
  217 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas TASSU         HYL L

F hyppyrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  152 mittel Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH         HYL S
  154 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH         HYL S
  155 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH         HYL S
  159 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH         HYL S
  161 engkte Napanteri Grindstones Lots Of Daylight Kirsi Lindroos BAT         HYL S
  158 mittel Hoppu MAHTI VAHDIN MAXWELL Lydia Myllykangas IMPHA         POIS S

F hyppyrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 koohon Riemu CAVALRIINA'S JANTE JIMENO Petra Snellman-Niemenpalo HAU 26,04 4,76 -13,96 0 -13,96 M LUVA
2 168 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 33,08 3,75 -6,92 0 -6,92 M OIVA
3 172 stbter Bobi MUSTAN KONNUN WATTI Pia Pyykkö EKK 26,98 4,60 -13,02 5 5 M
4 162 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 42,34 2,93 2,34 5 7,34 M
  166 shelam Sebbe BUMTSI BUM EGO BOOSTER Ida Eriksson HSKH         HYL M
  167 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         HYL M
  169 tarupi Manu PIKKUPIHAN CNUT CRANDALLIITTI Emilia Teuho HSKH         HYL M
  173 kesvil Qmis JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu         HYL M
  174 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL M
  175 cocspa Aatos Lahjakas Aatos Sanna Airas MAH         HYL M
  171 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         POIS M

F hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 188 borcol Bree Diolch Rhian Marielle Wikman-Karstunen BAT 20,88 5,94 -19,12 0 -19,12 SL LUVA
2 186 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH 30,26 4,10 -9,74 0 -9,74 SL LUVA
3 184 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK 22,54 5,50 -17,46 5 5 SL
4 185 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH 21,63 5,73 -18,37 10 10 SL
  176 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL SL
  178 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL SL
  180 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH         HYL SL
  190 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Sari Siitonen HSKH         HYL SL
  177 auskel Taiko WINSURE ONE WISH Kaisa Kilpeläinen HAU         POIS SL
  179 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         POIS SL

F hyppyrata, maksi 1, kello 11:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Sofia Palmu I-HAH 25,46 4,87 -14,54 0 -14,54 L OIVA
2 199 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 23,89 5,19 -16,11 5 5 L
3 202 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH 37,77 3,28 -2,23 5 5 L
4 209 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH 25,97 4,77 -14,03 10 10 L
  193 hovawa Sira PUSZTAI PANDUR MANDULA Kirsi Tiainen SHW         HYL L
  195 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL L
  197 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL L
  200 belpag Hera MUSTANTUULEN XANADU Emma Tuominen P-HAU         HYL L
  201 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL SL
  203 auspai Milo BELAININ FULL OF SPEED Kia Stenlund HSKH         HYL L
  205 novnou Niilo Novamian Topaz Moonstone Henna Kuikka VAU         HYL L
  206 auspai Aoife Ardiente Poderosa Reina Sari Kariluoto HSKH         HYL L
  207 borcol Tinka Peatdigger Zen Dashing Hanna Piepponen HAU         HYL L
  208 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL SL
  211 briard Tikru BLACK DEATH HIRONDELLE Tea Kaltto VAU         HYL L
  212 auspai Meno Wirneen Melkoinen Menijä Maija Rýd JAU         HYL L
  214 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Sipilä BAT         HYL L
  215 lyhcol Piitu CINNABERRY'S SEA BREEZE Tarja Granberg HEILU         HYL L
  216 porves Figo GOTCHA ARTHURIAN LEGEND Sonja Syväpuro I-HAH         HYL L
  204 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         POIS L

E agilityrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 155 käävil Sylvi SYLVI Johanna Kauppinen I-HAH 36,23 3,84 -9,77 5 5 S
2 152 mittel Maisa MAHTI VAHDIN MATILDA Elina Kuisma HSKH 41,91 3,32 -4,09 5 5 S
3 154 jappys Luna Sakura Zensen Jenizua Tiia Ruokolainen HSKH 51,30 2,71 5,30 0 5,30 S
4 153 borter Turo FUNKY FELLOW'S DREAM SEQUENCE Leena Saarela BAT 49,93 2,78 3,93 10 13,93 S
  156 parson Freddie Arbor Vitae Faunus Mari Eklund JAU         HYL S
  157 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL S
  158 mittel Hoppu MAHTI VAHDIN MAXWELL Lydia Myllykangas IMPHA         POIS S

E agilityrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 167 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH 27,83 4,99 -18,17 0 -18,17 M LUVA
2 164 koohon Riemu CAVALRIINA'S JANTE JIMENO Petra Snellman-Niemenpalo HAU 29,36 4,73 -16,64 0 -16,64 LUVA
3 166 shelam Sebbe BUMTSI BUM EGO BOOSTER Ida Eriksson HSKH 32,90 4,22 -13,10 0 -13,10 M LUVA
4 168 kesvil Armi GOLDFIRE'S DIXIE DREAM Riikka Laitinen I-HAH 39,26 3,54 -6,74 0 -6,74 M OIVA
5 165 pon Sara FLINKBEIN SZCZESLIWE SERCE Taija Tuohilampi BAT 55,59 2,50 9,59 5 14,59 M
6 174 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 50,24 2,77 4,24 15 19,24 M
7 162 shelam Frodo Anyway Burnish Flax Riitta-Leena Inki HSKH 50,62 2,75 4,62 15 19,62 M
  170 kesvil Poko ANTONIO Sanna Eskelinen HSKH         HYL M
  173 kesvil Qmis JUMPAROUND BET ILL GET THIS PARTY STARTED Anniina Salo SiSu         HYL M
  175 cocspa Aatos Lahjakas Aatos Sanna Airas MAH         HYL M
  171 pumi Kerttu KÖNTÖSKERTI CIVIS FUTÓRÓZSA Laura Norppa AGRY         POIS M

E agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 189 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia jansson ATD 29,91 4,65 -16,09 0 -16,09 SL OIVA
2 180 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH 30,81 4,51 -15,19 5 5 SL
3 190 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH 33,72 4,12 -12,28 5 5 SL
4 181 shelam Kiri TROUBLE-FREE FRODO Tuuli Sarvanne BAT 29,28 4,75 -16,72 10 10 SL
  177 auskel Taiko WINSURE ONE WISH Kaisa Kilpeläinen HAU         HYL SL
  178 mudi Harri Vimmatun Ältsinäijä Sari Siitonen HSKH         HYL SL
  183 auspai Vimma RED'N READY FBI MOST WANTED Lotta Franck AST         HYL SL
  184 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL
  185 auspai Hyrrä Snowtime's Bonanza Jenna Oinonen HSKH         HYL SL
  186 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL SL
  191 espves Rio APRIL DESIGN ÚLTIMO AMOR Sanna Eskelinen HSKH         HYL SL
  192 auskel Tove MAISKIS BARUNDA Nea Kangas HAU         HYL SL
  179 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         POIS SL
  182 snauts Milka Agnes Emilia Pyykönen HSKH         POIS SL
  187 auspai Taika Ruff'n' Tuff Awesome Lil Shotgun Shanti Karinen I-HAH         POIS SL

E agilityrata, maksi 1, kello 13:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 19, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 borcol Weeti AMAZEME AUDACIOUS BUMBLEBEE Johanna Mäki HSKH 44,34 3,13 -1,66 0 -1,66 L LUVA
2 199 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 31,77 4,38 -14,23 5 5 L
3 210   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 37,86 3,67 -8,14 5 5 L
4 200 belpag Hera MUSTANTUULEN XANADU Emma Tuominen P-HAU 38,51 3,61 -7,49 5 5 L
5 198 x-rotu Husco HUSCO Satu Himanen JAU 39,81 3,49 -6,19 5 5 L
6 213 borcol Pyry Tronic Jaxon Terhi Perkiö VAU 32,97 4,22 -13,03 10 10 L
7 193 hovawa Sira PUSZTAI PANDUR MANDULA Kirsi Tiainen SHW 41,81 3,32 -4,19 15 15  
8 211 briard Tikru BLACK DEATH HIRONDELLE Tea Kaltto VAU 46,50 2,99 0,50 25 25,50 L
  195 borcol Nemo BORDER TREASURE DISHY DICEMAN Nina-Erica Manninen ATD         HYL L
  196 pitcol Kira Maple Yard Overdose Nina Karhunen HI-HA         HYL L
  197 auspai Pekka Cryptonite Quickmatch Elina Hynninen KKK         HYL L
  201 borcol Kerttu WORKING NINJA'Z MISS DAZZLE Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL SL
  203 auspai Milo BELAININ FULL OF SPEED Kia Stenlund HSKH         HYL L
  208 borcol Teho Mindpower Watti Tia Artela HAU         HYL SL
  209 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         HYL L
  212 auspai Meno Wirneen Melkoinen Menijä Maija Rýd JAU         HYL L
  215 lyhcol Piitu CINNABERRY'S SEA BREEZE Tarja Granberg HEILU         HYL L
  216 porves Figo GOTCHA ARTHURIAN LEGEND Sonja Syväpuro I-HAH         HYL L
  217 auskel Pokka Maiskis Basirong Mira Kangas TASSU         HYL L
  194 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Sofia Palmu I-HAH         POIS L
  204 kulnou Hertta Meringue's Lovin' Kisses Kirsi Pässilä HSKK         POIS L
  205 novnou Niilo Novamian Topaz Moonstone Henna Kuikka VAU         POIS L

E agilityrata, pikkumini 2, kello 15:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU 52,10 3,44 2,10 10 12,10 XS
  218 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL XS
  219 chihup NICO NICKO NEBRASCA EDDA Ria Savolainen AGRY         HYL XS

E agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 36,07 4,96 -13,93 5 5 S
2 225 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Max Heinonen BAT 41,00 4,37 -9,00 5 5 S
3 226 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KOIVU 58,11 3,08 8,11 5 13,11 S
  224 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 88,35 2,03 38,35 10 HYL S
  160 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL S
  222 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL S
  223 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Tero Liljeblom JAU         HYL S
  227 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Jonna Kannisto HSKH         HYL S
  229 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL S
  230 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK         HYL S
  221 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         POIS S

E agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 241 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT 36,30 4,93 -13,70 0 -13,70 M OIVA
2 246 mittel Jatzi Caruran Captain Morgan Tanja Pekkola TUUKK 44,45 4,03 -5,55 0 -5,55 M OIVA
3 235 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 44,33 4,04 -5,67 5 5 M
4 163 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 50,78 3,53 0,78 5 5,78 M
5 239 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf BAT 42,75 4,19 -7,25 10 10 M
6 231 kesvil Omena Woolly Bohemia's Golden Boy Aija Pelkonen JAU 47,50 3,77 -2,50 10 10 M
7 244 stbter Rambo Rennam Kuningas Kulkureiden Sari Kauppinen A-KOT 48,13 3,72 -1,87 10 10 M
8 240 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT 45,22 3,96 -4,78 15 15 M
9 236 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH 73,80 2,43 23,80 15 38,80 M
  232 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL M
  233 shelam Veeti Myhappiness Eyecatcher Pirkko Saarinen ToiSK         HYL M
  234 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL M
  237 lakter Alf BIG LADY'S MICRO-ALFRED Maria Leutola HSKH         HYL M
  242 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  247 mudi Tippi Funky Fellow's Black Cherry Kirsti Saarela BAT         HYL M
  249 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL M
  250 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL M
  243 cocspa Iines Frozen Riverdance Kaisa Sinimaa RimA         POIS M
  248 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         POIS M

E agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 253 kerter Sissi Irisfingel Enrietta Marika Marjanen VAU 53,80 3,33 3,80 0 3,80 SL
  251 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH         HYL SL
  254 mudi Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT         HYL SL
  255 borcol Siri Tending Bright Timo Rannikko T-TEAM         HYL SL
  256 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck AST         HYL SL
  276 auspai Wicca Black Zone's Grad Jury Shanti Karinen I-HAH         HYL  

E agilityrata, maksi 2, kello 15:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 274 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 38,57 4,64 -11,43 0 -11,43 L LUVA
2 260 labnou Nella Raipelin Stella Pia Henriksson LABNOU 44,77 4,00 -5,23 5 5 L
3 261 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU 37,51 4,77 -12,49 10 10 L
4 267 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU 40,93 4,37 -9,07 10 10 L
  257 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA         HYL L
  258 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  262 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  264 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL L
  266 x-rotu Colhu COLHU Satu Himanen JAU         HYL L
  268 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL L
  270 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL L
  271 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  272 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL L
  273 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  275 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL L
  265 auskel Remi Ringarooma Habanero Maija Savolainen JAU         POIS L
  269 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         POIS L

F hyppyrata, pikkumini 2, kello 16:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 220 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU 40,81 4,17 -4,19 0 -4,19 XS LUVA
2 219 chihup NICO NICKO NEBRASCA EDDA Ria Savolainen AGRY 54,98 3,09 9,98 5 14,98 XS
  218 wecope Mimmi Suukkosuun Kiss Me Eevaliisa Takalahti HSKH         HYL XS

F hyppyrata, mini 2, kello 16:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 228 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 36,10 4,71 -8,90 5 5 S
2 226 käävil Bella Palmale'os Mini Bellissima Eija Sillanmäki KOIVU 54,76 3,10 9,76 5 14,76 S
3 224 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 65,52 2,59 20,52 5 25,52 S
  160 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL S
  222 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT         HYL S
  223 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Tero Liljeblom JAU         HYL S
  227 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Jonna Kannisto HSKH         HYL S
  229 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL S
  230 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK         HYL S
  221 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         POIS S

F hyppyrata, medi 2, kello 16:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 235 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 34,64 4,91 -10,36 0 -10,36 M LUVA
2 232 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 39,79 4,27 -5,21 0 -5,21 M LUVA
3 238 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 39,92 4,26 -5,08 0 -5,08 M LUVA
4 163 käävil Waldo HAYDEE'S JAMESON Ida Wainio PORSK 44,16 3,85 -0,84 0 -0,84 M
5 250 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 41,26 4,12 -3,74 5 5 M
6 249 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 36,98 4,60 -8,02 10 10 M
7 244 stbter Rambo Rennam Kuningas Kulkureiden Sari Kauppinen A-KOT 46,29 3,67 1,29 15 16,29 M
  233 shelam Veeti Myhappiness Eyecatcher Pirkko Saarinen ToiSK         HYL M
  234 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK         HYL M
  236 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH         HYL M
  237 lakter Alf BIG LADY'S MICRO-ALFRED Maria Leutola HSKH         HYL M
  240 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL M
  241 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL M
  242 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  247 mudi Tippi Funky Fellow's Black Cherry Kirsti Saarela BAT         HYL M
  245 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         POIS M
  248 kesvil Sade Jade From Golden Regia Linnea Haapala HSKH         POIS M

F hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 17:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 255 borcol Siri Tending Bright Timo Rannikko T-TEAM 30,62 5,55 -14,38 0 -14,38 SL LUVA
2 253 kerter Sissi Irisfingel Enrietta Marika Marjanen VAU 45,77 3,71 0,77 0 0,77 SL
3 252 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 45,96 3,70 0,96 5 5,96 SL
  256 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck AST         HYL SL

F hyppyrata, maksi 2, kello 17:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 260 labnou Nella Raipelin Stella Pia Henriksson LABNOU 38,66 4,40 -6,34 5 5 L
2 259 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 39,48 4,31 -5,52 5 5 L
3 274 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH 39,76 4,28 -5,24 5 5 L
4 275 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH 40,28 4,22 -4,72 5 5 L
5 267 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU 38,51 4,41 -6,49 10 10 L
6 264 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 39,87 4,26 -5,13 15 15 L
  257 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA         HYL L
  258 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  261 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL L
  262 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  263 parcol Vanu Topikan Empress Of Highland Aija Pelkonen JAU         HYL L
  266 x-rotu Colhu COLHU Satu Himanen JAU         HYL L
  268 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL L
  270 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL L
  271 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  272 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL L
  273 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  269 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         POIS L

D agilityrata, pikkumini 2, kello 18:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  220 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU         HYL XS

D agilityrata, mini 2, kello 18:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH 40,44 4,80 -13,56 0 -13,56 S LUVA
2 222 borter Moro HEATHBERRY'S SAY NO MORE Anni Vakkila BAT 48,80 3,98 -5,20 10 10 S
3 224 ranbul Uffe QUARANTINA'S PELLÉAS Mia Heikkinen ERTTI 70,82 2,74 16,82 0 16,82 S
  223 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Tero Liljeblom JAU         HYL S
  225 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Max Heinonen BAT         HYL S
  227 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Jonna Kannisto HSKH         HYL S
  228 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  230 parson Chevy Scotstyles Free To Love Jenni Ikävalko PORSK         HYL S
  221 shelam Myy SNOWGLOW'S JACARANDA Tanja Ingelin PORSK         POIS S

D agilityrata, medi 2, kello 18:30, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 245 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT 41,70 4,65 -12,30 0 -12,30 M LUVA
2 249 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI 38,79 5,00 -15,21 5 5 M
3 235 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 43,80 4,43 -10,20 10 10 M
4 234 koohon Teddy OORBELLEN NOAH Irene Rönn-Olander PORSK 51,63 3,76 -2,37 15 15 M
  233 shelam Veeti Myhappiness Eyecatcher Pirkko Saarinen ToiSK         HYL M
  236 manter Remu Bonwild Too Hot To Handle Sari Kanerva I-HAH         HYL M
  238 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL M
  239 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf BAT         HYL M
  240 borter Kaiku ETHAN Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL M
  242 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL M
  244 stbter Rambo Rennam Kuningas Kulkureiden Sari Kauppinen A-KOT         HYL M
  250 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH         HYL M
  241 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Hanna Tuomi BAT         POIS M
  246 mittel Jatzi Caruran Captain Morgan Tanja Pekkola TUUKK         POIS M

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 19:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 255 borcol Siri Tending Bright Timo Rannikko T-TEAM 39,64 4,89 -14,36 0 -14,36 SL LUVA
2 252 samoje Iiris Winter Day's For Your Eyes Only Jenni Lehtonen HEILU 48,76 3,98 -5,24 5 5 SL
3 254 mudi Flinga Hyberhyber Pikkaisen Possu Karita Koskelainen BAT 42,72 4,54 -11,28 10 10 SL
4 253 kerter Sissi Irisfingel Enrietta Marika Marjanen VAU 55,44 3,50 1,44 10 11,44 SL
  251 novnou Cera MIILUNPOLTTAJAN PUNATUKKAINEN TYTTÖ Ari Alexandersson I-HAH         HYL SL
  256 auspai Leia RED'N READY DIAMOND THIEF Anne Barck AST         HYL SL
  276 auspai Wicca Black Zone's Grad Jury Shanti Karinen I-HAH         POIS  

D agilityrata, maksi 2, kello 19:10, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 264 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 38,18 5,08 -15,82 0 -15,82 L LUVA
  257 borcol Maj-Lis OVERDO TWIST Maija Anttolainen KOTKA         HYL L
  258 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL L
  259 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL L
  261 borcol Vicky MAPLE YARD PITCH PERFECT Kia Koskinen JAU         HYL L
  262 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  267 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL L
  268 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL L
  270 borcol Ori Ananasakäämä Pasi Honkanen JAU         HYL L
  271 auspai Yenkkis Cryptonite Sky Flyer Paula Pusula BAT         HYL L
  272 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL L
  273 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  275 lyhcol Buffy Judy's Magician River Queen Olga Kylmälä HSKH         HYL L
  265 auskel Remi Ringarooma Habanero Maija Savolainen JAU         POIS L
  269 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         POIS L