Kilpailu 12.1.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 85,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä PIENPY 57,97 3,80 0,97 0 0,97 XS
  1 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU         HYL XS
  3 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi PIENPY         HYL XS
  4 jackru Riesa SUAKKUNAN TŠOMA TEKLA Kirsi Ahola VAU         HYL XS

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 85,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 48,52 4,53 -8,48 0 -8,48 S
2 15 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA 48,55 4,53 -8,45 0 -8,45 S
3 14 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 52,91 4,16 -4,09 5 5 S
4 24 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 53,27 4,13 -3,73 5 5 S
5 13 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 54,81 4,01 -2,19 10 10 S
  7 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK         HYL S
  17 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH         HYL S
  18 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S
  20 mittel Aika Mikälie Aikakone Heini Lindholm I-HAH         HYL S
  21 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL S
  22 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL S
  23 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry         HYL S
  25 kääpin Hertta Maraca Ysl Babydoll Pia Ritaluoma JAU         HYL S
  28 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU         HYL S
  31 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S
  10 kääpin Roxy Millgret Reya Triine Piirsalu (EST)         POIS S
  19 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         POIS S
  29 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH         POIS S

B hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä PIENPY 41,75 4,07 -1,25 5 5 XS
  1 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU         HYL XS
  3 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi PIENPY         HYL XS
  4 jackru Riesa SUAKKUNAN TŠOMA TEKLA Kirsi Ahola VAU         HYL XS

B hyppyrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 22, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 31,21 5,45 -11,79 0 -11,79 S
2 6 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH 32,45 5,24 -10,55 0 -10,55 S
3 11 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 34,89 4,87 -8,11 0 -8,11 S
4 21 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY 37,54 4,53 -5,46 0 -5,46 S
5 14 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 38,36 4,43 -4,64 0 -4,64 S
6 23 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry 38,43 4,42 -4,57 0 -4,57 S
7 17 shelam Misty Freudenbringer Gloria Jaana Leppänummi I-HAH 41,73 4,07 -1,27 5 5 S
8 26 shelam Nasta HAPPY MASTER'S XMAS FAIRY Sari Laihanen LAU 43,08 3,95 0,08 5 5,08 S
9 13 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 50,62 3,36 7,62 10 17,62 S
10 24 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH 50,34 3,38 7,34 15 22,34 S
  7 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK         HYL S
  8 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL S
  9 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH         HYL S
  12 kääpin Martta Baron Castle Mini Me Pia Ritaluoma JAU         HYL S
  15 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA         HYL S
  16 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         HYL S
  18 mittel NALA ANNABELLA Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S
  20 mittel Aika Mikälie Aikakone Heini Lindholm I-HAH         HYL S
  22 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL S
  27 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH         HYL S
  30 kääsna Minco Paratus Rockin Romeo Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL S
  31 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH         HYL S
  5 parson Lumi Bistro's Mighty Dolly Dakota Jarmo Karvonen HSKH         POIS S
  10 kääpin Roxy Millgret Reya Triine Piirsalu (EST)         POIS S
  29 jackru Onni TOTO'S TAIL'S OBELIX Merja Salovaara-Vainio HSKH         POIS S

C agilityrata, pikkumini 3, kello 12:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 jackru Iines SAROTIINAN EVELIINA Anu Huttunen LAU 57,23 3,76 0,23 0 0,23 XS
2 2 kleins Iita Tempore Name Game Emma Räihä PIENPY 61,05 3,52 4,05 5 9,05 XS
3 4 jackru Riesa SUAKKUNAN TŠOMA TEKLA Kirsi Ahola VAU 54,36 3,96 -2,64 10 10 XS
  3 kleins Ruuti Tempore Knows Best Kristiina Herskoi PIENPY         HYL XS

C agilityrata, mini 3, kello 12:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 19, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU 45,12 4,77 -11,88 0 -11,88 S
2 13 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 45,39 4,74 -11,61 0 -11,61 S
3 26 shelam Nasta HAPPY MASTER'S XMAS FAIRY Sari Laihanen LAU 56,84 3,78 -0,16 5 5 S
4 31 mittel Luna Lumikummun Lunabella Aija Lampinen-Helle I-HAH 57,31 3,75 0,31 5 5,31 S
5 7 shelam Cava Dreamlook Hilarious Tinker Mika Kuosmanen KKK 61,91 3,47 4,91 5 9,91 S
6 11 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 52,55 4,09 -4,45 10 10 S
7 28 kääsna Minttu Perfect Touch Proof Of Life Anne Heinonen LAGU 68,44 3,14 11,44 5 16,44 S
8 14 kääsna Fia Trixer Perfilia Erika Tikkanen AGRY 59,20 3,63 2,20 15 17,20 S
  6 parson Turo ANTSEPÄN TÄYSTURO Iina Kalliomäki HSKH         HYL S
  8 käävil Pate Sarahill Poème D'amour Leila Ottelin BAT         HYL S
  9 shelam Niki Deliilan Nicky Eveliina Eklund I-HAH         HYL S
  15 shelam Räyhis Pihlajapirtin Tillikka Terhi Helaja KOTKA         HYL S
  16 käävil Navy Lively Star's Scent Of Black Pearl Kiira Haapaniemi HSKH         HYL S
  20 mittel Aika Mikälie Aikakone Heini Lindholm I-HAH         HYL S
  21 shelam Nuutti Shadowmist Show Me The Magic Laura Välitalo AGRY         HYL S
  22 shelam Carma Khimairan Age Of Miracles Ira Mikkanen MAH         HYL S
  23 lägpys Tyyne Cimillan Wivian Wauhdinhurma Mari Karhu HyKU Ry         HYL S
  24 x-rotu Papu PAPU Tuuli Suoniemi HSKH         HYL S
  27 lägpys Etta Maiskis Rubina Katja Rahkola I-HAH         HYL S
  10 kääpin Roxy Millgret Reya Triine Piirsalu (EST)         POIS S

C agilityrata, medi 3, kello 12:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 39, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 45,52 4,72 -11,48 0 -11,48 M
2 59 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 53,42 4,02 -3,58 0 -3,58 M SERT-A
3 61 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU 49,02 4,39 -7,98 5 5 M
4 46 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 48,37 4,44 -8,63 10 10 M
5 69 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 55,36 3,88 -1,64 10 10 M
6 33 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA 57,20 3,76 0,20 15 15,20 M
  32 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         HYL M
  34 pyrpal Leni ELENI CHUKEN SAKURA NO KUNI Sami Suvanto LÄGI         HYL M
  35 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL M
  36 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU         HYL M
  37 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL M
  38 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL M
  42 koohon Matti Oorbellen Matt Pia Löyttynen KOOHO         HYL M
  43 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL M
  44 shelam Mimmi Häivähdyksen Sinisen Tuulen Tytär Kati Skog KOTKA         HYL M
  45 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH         HYL M
  47 parson Vinki TUPLA-TÄPLÄN KUNINGASTEN KUNINGAS Heli Nuorivuori KOTKA         HYL M
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         HYL M
  49 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         HYL M
  51 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL M
  55 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK         HYL M
  56 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  57 parson Fanny TUPLA-TÄPLÄN SAFIIRI Hannu Juottonen BAT         HYL M
  58 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU         HYL M
  60 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL M
  62 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL M
  63 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL M
  64 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RimA         HYL M
  65 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         HYL M
  66 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL M
  71 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL M
  72 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  75 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL M
  76 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL M
  77 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH         HYL M
  78 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL M
  79 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  39 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI         HYL M
  53 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         HYL M
  54 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         POIS M
  67 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         POIS  
  68 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         POIS M
  74 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M

B hyppyrata, medi 3, kello 13:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 40, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI 30,27 5,62 -12,73 0 -12,73 M
2 39 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 30,32 5,61 -12,68 0 -12,68 M
3 64 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RimA 33,37 5,09 -9,63 0 -9,63 M
4 69 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 33,61 5,06 -9,39 0 -9,39 M
5 78 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 34,73 4,89 -8,27 0 -8,27 M
6 38 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 34,78 4,89 -8,22 0 -8,22 M
7 46 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 35,87 4,74 -7,13 0 -7,13 M
8 35 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH 39,01 4,36 -3,99 0 -3,99 M
9 59 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 41,55 4,09 -1,45 0 -1,45 M
10 45 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 31,97 5,32 -11,03 5 5 M
11 51 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 37,08 4,58 -5,92 5 5 M
12 36 espves Börje Caraydan Niodid Mika Kangas HAU 31,92 5,33 -11,08 10 10 M
13 32 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 49,47 3,44 6,47 5 11,47 M
14 44 shelam Mimmi Häivähdyksen Sinisen Tuulen Tytär Kati Skog KOTKA 44,70 3,80 1,70 10 11,70 M
15 77 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH 42,93 3,96 -0,07 15 15 M
  33 novnou Ryyti Siipiveikon Suunta Hukassa Katri Koskivaara IMPHA         HYL M
  34 pyrpal Leni ELENI CHUKEN SAKURA NO KUNI Sami Suvanto LÄGI         HYL M
  37 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL M
  40 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Laine I-HAH         HYL M
  41 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH         HYL M
  42 koohon Matti Oorbellen Matt Pia Löyttynen KOOHO         HYL M
  43 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL M
  47 parson Vinki TUPLA-TÄPLÄN KUNINGASTEN KUNINGAS Heli Nuorivuori KOTKA         HYL M
  50 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL M
  55 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK         HYL M
  56 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  58 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU         HYL M
  60 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL M
  61 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  62 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL M
  63 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL M
  65 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         HYL M
  66 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL M
  70 kromfo Nixi Raasillan Celavie Päivikki Turula I-HAH         HYL M
  71 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH         HYL M
  72 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH         HYL M
  73 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL M
  75 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH         HYL M
  76 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL M
  79 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS M
  52 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         POIS M
  54 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         POIS M
  57 parson Fanny TUPLA-TÄPLÄN SAFIIRI Hannu Juottonen BAT         POIS M
  67 koohon Hilary Mattssons Freyas Hilary Von Anthony Henrika Pelkonen HSKH         POIS M
  68 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         POIS M
  74 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M
  53 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS M

A agilityrata, medi 3, kello 14:50, tuomari Esa Muotka, koirakoita 35, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 85,50 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 46,06 4,78 -10,94 0 -10,94 M
2 71 schape Sissi HÄRDELLIN BELLFLOWER Marko Kapiainen HSKH 46,92 4,69 -10,08 0 -10,08 M
3 64 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RimA 48,80 4,51 -8,20 0 -8,20 M
4 38 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 49,53 4,44 -7,47 0 -7,47 M
5 41 shelam Narri Trouble-Free Elessar Alma von Creutlein HSKH 50,25 4,38 -6,75 0 -6,75 M
6 46 slapko Sissi Taivaannastan Iseeviot Heini Lindholm I-HAH 50,51 4,36 -6,49 0 -6,49 M
7 77 kesvil Maissi Specially Precious Tailormade In Sweden Anne Nykänen MAH 51,01 4,31 -5,99 0 -5,99 M
8 75 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen HSKH 52,51 4,19 -4,49 0 -4,49 M
9 59 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 57,18 3,85 0,18 0 0,18 M
10 32 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 60,59 3,63 3,59 0 3,59 M
11 39 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 41,98 5,24 -15,02 5 5 M
12 45 shelam Nana Karvakedon Justiina Jonna Kannisto HSKH 43,25 5,09 -13,75 5 5 M
13 62 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu 44,32 4,96 -12,68 5 5 M
14 40 kesvil Rudy Chamaemorus Bon Morceau Jenni Laine I-HAH 48,46 4,54 -8,54 5 5 M
15 47 parson Vinki TUPLA-TÄPLÄN KUNINGASTEN KUNINGAS Heli Nuorivuori KOTKA 50,01 4,40 -6,99 5 5 M
16 78 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 50,48 4,36 -6,52 5 5 M
17 44 shelam Mimmi Häivähdyksen Sinisen Tuulen Tytär Kati Skog KOTKA 53,86 4,08 -3,14 5 5 M
18 58 parson Ilo Xtremely B-Bogy Kaija Salmi VAU 54,26 4,05 -2,74 5 5 M
19 72 basenj Linda Ajibu Number One Sanna Kortelainen HSKH 50,01 4,40 -6,99 10 10 M
20 66 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 51,83 4,24 -5,17 10 10 M
  35 x-rotu Fanni FANNI Minna Tiihonen HSKH         HYL M
  37 espves Chico Concurrido Carinito Mio Maarit Räsänen KOTKA         HYL M
  42 koohon Matti Oorbellen Matt Pia Löyttynen KOOHO         HYL M
  43 mudi Nana Hyberhyber Parasta Just Nyt Katja Alalauri P-HAU         HYL M
  49 pyrpap Ruu COIRE DU MOURIOCHE Minna Päivärinta LÄGI         HYL M
  51 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL M
  55 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen TUUKK         HYL M
  56 auskel Typy Maiskis Orientia Iina Kalliomäki HSKH         HYL M
  60 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU         HYL M
  61 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL M
  63 shelam Nana Frosty Night's Adriana Jennika Mattila BAT         HYL M
  65 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Elina Häkkinen HSKH         HYL M
  69 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL M
  76 borter Cota HEATHBERRY'S RAINMAKER Pekka Tuomi BAT         HYL M
  79 espves Minttu Concurrido Brecina Riitta Haaranen JAU         HYL M
  48 espves Rytmi Caraydan Systema Lotta Kortteinen HSKH         POIS M
  52 brater Lyyli DON PADRINO'S PERLA BIANCA Laura Merivirta KOIVU         POIS M
  54 kromfo Ruksi Bingis Baloo Viivi Snellman HSKH         POIS M
  68 shelam Iona Käpylaakson Ilon Tuoja Satu Tuomela HSKH         POIS M
  74 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto NAS         POIS M
  53 espves Ralli Caraydan Jive Lotta Kortteinen HSKH         POIS M

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 16:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 16, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 41,54 4,69 -12,46 0 -12,46 SL
2 93 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU 47,90 4,07 -6,10 0 -6,10 SL
3 83 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 37,76 5,16 -16,24 5 5 SL
4 85 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HyKU Ry 45,47 4,29 -8,53 5 5 SL
5 89 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS 40,45 4,82 -13,55 10 10 SL
6 88 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 48,34 4,03 -5,66 10 10 SL
7 90 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 48,57 4,01 -5,43 10 10 SL
8 84 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 49,82 3,91 -4,18 10 10 SL
  80 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI         HYL SL
  81 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  82 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL SL
  86 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu         HYL SL
  91 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL SL
  95 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL
  96 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA         HYL SL
  97 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  87 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt HEILU         POIS SL
  94 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         POIS SL

A agilityrata, maksi 3, kello 16:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 49, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 107 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 36,09 5,40 -17,91 0 -17,91 L
2 98 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 39,47 4,94 -14,53 0 -14,53 SL
3 105 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 40,21 4,85 -13,79 0 -13,79 L
4 130 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS 41,88 4,66 -12,12 0 -12,12 SL
5 132 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 45,23 4,31 -8,77 0 -8,77 L
6 128 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 48,00 4,06 -6,00 0 -6,00 L
7 146 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu 38,02 5,13 -15,98 5 5 L
8 135 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD 39,96 4,88 -14,04 5 5 L
9 138 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH 40,79 4,78 -13,21 5 5 L
10 99 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 42,27 4,61 -11,73 5 5 L
11 142 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 50,14 3,89 -3,86 5 5 L
12 117 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 54,54 3,58 0,54 5 5,54 L
13 116 belpal Malkin Valkohampaan Lujaa Tekoa Senni Huotari VEIKK 55,89 3,49 1,89 5 6,89 L
14 101 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH 41,69 4,68 -12,31 10 10 L
15 100 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT 44,47 4,38 -9,53 10 10 L
16 147 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE 43,23 4,51 -10,77 20 20 L
17 106 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 45,97 4,24 -8,03 20 20 SL
  103 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL L
  104 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT         HYL L
  108 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL L
  110 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL L
  111 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL L
  112 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  113 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU         HYL L
  114 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu         HYL L
  115 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Asko Salmi HEILU         HYL L
  119 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL SL
  120 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  121 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  122 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  123 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU         HYL SL
  124 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  125 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry         HYL L
  126 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  127 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL L
  129 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  131 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL L
  133 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL L
  134 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK         HYL L
  137 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH         HYL L
  140 belpat IP Domina Janica Nurminen KAT         HYL L
  143 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST         HYL L
  144 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH         HYL L
  148 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI         HYL L
  149 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Janica Nurminen SHW         HYL L
  150 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL L
  151 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         HYL L
  152 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  153 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL L
  136 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         POIS L
  141 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA         POIS L

B hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 17:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen MÄNTS 39,37 5,08 -10,63 0 -10,63 SL
2 80 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI 39,46 5,07 -10,54 0 -10,54 SL
3 91 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 40,31 4,96 -9,69 0 -9,69 SL
4 85 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HyKU Ry 43,61 4,59 -6,39 0 -6,39 SL
5 90 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 44,97 4,45 -5,03 0 -5,03 SL
6 88 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 41,34 4,84 -8,66 5 5 SL
7 83 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI 42,14 4,75 -7,86 5 5 SL
8 97 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 52,70 3,80 2,70 5 7,70 SL
  81 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  82 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL SL
  84 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL SL
  86 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Johanna Mankinen SiSu         HYL SL
  92 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL SL
  93 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         HYL SL
  95 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL
  96 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA         HYL SL
  87 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt HEILU         POIS SL
  94 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         POIS SL

B hyppyrata, maksi 3, kello 17:40, tuomari Mika Kangas, koirakoita 54, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 148 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI 36,85 5,43 -13,15 0 -13,15 L
2 107 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI 37,28 5,36 -12,72 0 -12,72 L
3 134 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK 37,93 5,27 -12,07 0 -12,07 L
4 102 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen SPOK 37,94 5,27 -12,06 0 -12,06 L
5 105 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 40,43 4,95 -9,57 0 -9,57 L
6 139 auskel Andy Coshagh Belenos Jenni Karstunen BAT 41,08 4,87 -8,92 0 -8,92 SL
7 111 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 42,37 4,72 -7,63 0 -7,63 L
8 143 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 43,27 4,62 -6,73 0 -6,73 L
9 132 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA 45,72 4,37 -4,28 0 -4,28 L
10 128 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 46,54 4,30 -3,46 0 -3,46 L
11 123 borcol Minkki Neovison Raisa Vähätalo JAU 38,07 5,25 -11,93 5 5 SL
12 108 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE 38,30 5,22 -11,70 5 5 L
13 109 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB 39,14 5,11 -10,86 5 5 L
14 144 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 41,16 4,86 -8,84 5 5 L
15 133 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 45,13 4,43 -4,87 5 5 L
16 137 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH 45,60 4,39 -4,40 5 5 L
17 114 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen SiSu 41,44 4,83 -8,56 10 10 L
18 104 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT 45,52 4,39 -4,48 10 10 L
19 117 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH 56,34 3,55 6,34 5 11,34 L
20 124 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH 51,85 3,86 1,85 10 11,85 L
21 100 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT 47,38 4,22 -2,62 15 15 L
22 131 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU 42,43 4,71 -7,57 20 20 L
23 99 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH 45,62 4,38 -4,38 20 20 L
24 149 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen SHW 60,10 3,33 10,10 10 20,10 L
  98 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL SL
  101 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  103 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL L
  106 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH         HYL SL
  110 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL L
  112 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  113 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU         HYL L
  115 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Sara Malinen HSKH         HYL L
  116 belpal Malkin Valkohampaan Lujaa Tekoa Senni Huotari VEIKK         HYL L
  118 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL L
  119 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL SL
  120 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  121 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  122 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  125 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry         HYL L
  126 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  127 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL L
  129 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  130 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä MÄNTS         HYL SL
  135 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         HYL L
  136 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  138 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  140 belpat IP Domina Janica Nurminen KAT         HYL L
  145 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL L
  146 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL L
  147 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL L
  150 borcol Vili Von Schneeland Jaravil Sanna Laulumaa HSKH         HYL L
  151 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         HYL L
  152 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  153 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL L
  141 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA         POIS L

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 19:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius KLUBI 38,87 4,76 -12,13 0 -12,13 SL
2 88 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 39,48 4,69 -11,52 0 -11,52 SL
3 97 auspai Milla Riekonhovin Cast Away Minna Vahlström HSKH 49,98 3,70 -1,02 5 5 SL
4 90 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Susi HSKH 51,91 3,56 0,91 5 5,91 SL
  81 auspai Stella Belainin Unlimited Speed Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  82 appenz Kiti Alpenhirts Kitty Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL SL
  83 borcol Räppi River Riikka Karinen KLUBI         HYL SL
  84 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH         HYL SL
  86 borcol Pokka VON SCHNEELAND JEUNE Kari Mankinen SiSu         HYL SL
  92 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL SL
  95 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL SL
  96 schape Tova Hästängens Allt I En Enda Tova Marika Forslund KOTKA         HYL SL
  87 borcol Kaja Coshagh Cliodhna Heli Järnefelt HEILU         POIS SL
  93 espves Pancho Kuurakirsun Komein Kundi Asta Vento-Mikkola HEILU         POIS SL
  94 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         POIS SL

C agilityrata, maksi 3, kello 19:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 48, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 auskel Nils Deepeyes Dull Flame Of Desire V Unnu Vaara HSKH 37,38 4,95 -13,62 0 -13,62 SL
2 133 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 39,93 4,63 -11,07 0 -11,07 L
3 143 novnou Mauri Ainstainin Buuttaus Toimii Josefina Sipilä AST 42,30 4,37 -8,70 0 -8,70 L
4 144 borcol Guess Thelook Revolution Guess Heini Lindholm I-HAH 35,89 5,15 -15,11 5 5 L
5 148 borcol Sini Tending Decider Juha Orenius KLUBI 36,46 5,07 -14,54 5 5 L
6 98 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 37,86 4,89 -13,14 5 5 SL
7 137 belpam Lyyli Xilly's Kipakka Lyyli Veera Innanen HSKH 40,62 4,55 -10,38 5 5 L
8 145 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 42,53 4,35 -8,47 5 5 L
9 128 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 46,01 4,02 -4,99 5 5 L
10 104 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT 49,79 3,72 -1,21 5 5 L
11 140 belpat IP Domina Janica Nurminen KAT 41,51 4,46 -9,49 10 10 L
12 109 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB 44,01 4,20 -6,99 10 10 L
  99 belpag Minni Mustanaamion Aika Söde Johanna Jussila HSKH         HYL L
  100 borcol Devin Karmiwan Qma Anna Silvan BAT         HYL L
  101 borcol Qra Karmiwan Qra Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  102 borcol Di LITTLE STEP'S WENDY Kati Immonen SPOK         HYL L
  103 borcol Senna Tending Dragonfly Christa Savolainen JoA         HYL L
  105 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL L
  107 borcol Rhea Tending Gifted Juha Orenius KLUBI         HYL L
  110 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL L
  112 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL L
  113 borcol Jato Vindicate's Cloudchaser Sanna Paasivirta JAU         HYL L
  114 borcol Lotto Tronic Junex Kari Mankinen SiSu         HYL L
  115 belpag Pertti Valkohampaan Fanaatikko Sara Malinen HSKH         HYL L
  116 belpal Malkin Valkohampaan Lujaa Tekoa Senni Huotari VEIKK         HYL L
  117 appenz Nekku Alpenhirts Nea Pirjo-Leena Kyrönaho I-HAH         HYL L
  118 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL L
  119 borcol Yas Drömsön Korpimustikka Salla Vuorenmaa SPOK         HYL SL
  120 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         HYL SL
  121 borcol Ruu Something Like Hip Hop Minna Palviainen BAT         HYL  
  122 borcol Quinn Tronic Quinn Hannamari Nieminen HSKH         HYL L
  124 lyhcol Mymmeli Willowby Me And Myself Sanna Piironen I-HAH         HYL L
  125 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HyKU Ry         HYL L
  126 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen KAT         HYL L
  127 borcol Finn PYTHAGORAAN VALLHUND PIKO Fiia Filander KOTKA         HYL L
  129 lyhcol Nelson Koiruuksien Nelson Manteli Siiri Rantala HSKH         HYL L
  131 borcol Hugo Briskness Nota Bene Jemina Sakomaa VAU         HYL L
  132 espves Onni Milla Marina And Justice For All Hanni Sonkeri HI-HA         HYL L
  134 borcol Ice Drömsön Hopeakaarna Kati Immonen SPOK         HYL L
  135 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         HYL L
  136 dalmat Maddy DOTSTORM'S HEAD OVER HEELS Seija Tiainen HSKH         HYL L
  138 borcol Rin Chunky Monkey Beyond Dreams Joona Sumela HSKH         HYL L
  139 auskel Andy Coshagh Belenos Jenni Karstunen BAT         HYL SL
  146 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen SiSu         HYL L
  147 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen ACE         HYL L
  151 belpam Teri Tämä On Juhlavieras Mari Alajääski KOTKA         HYL L
  152 borcol Clio Diolch Pink Jenni Karstunen BAT         HYL L
  153 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL L
  108 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         POIS L
  141 belpam Tavi Kutinan Wiskoosi Heli Nuorivuori KOTKA         POIS L