Kilpailu 13.1.2019, paikka Agria Eläinvakuutus Areena, järjestäjä HAKUNILAN SEUDUN KOIRAHARRASTAJAT

[D Pikkumini 1] [D Mini 1] [D Medi 1] [D Pikkumaksi 1] [D Maksi 1] [E Pikkumini 1] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Pikkumaksi 1] [E Maksi 1] [F Pikkumini 1] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Pikkumaksi 1] [F Maksi 1] [D Pikkumini 2] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Pikkumini 2] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Pikkumini 2] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, pikkumini 1, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 154 kääpin Pinni Kinghill's Mafalda Henna Laaksonen I-HAH 46,85 2,99 5,85 5 10,85  
  156 toyvil Poju Palmale'os Rumball Eija Sillanmäki KOIVU 81,56 1,72 40,56 10 HYL XS
  155 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry         HYL XS

D agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 shelam Iva HALOGEENIN KRISTALLIPRINSESSA Ira Mikkanen MAH 28,23 4,96 -12,77 0 -12,77 S LUVA
2 161 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 41,50 3,37 0,50 0 0,50 S
3 160 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU 34,60 4,05 -6,40 5 5 S
4 159 shelam Bella LINNAISTEN GOLDEN GIFT OF LOVE Camilla Ahokas AST 39,38 3,56 -1,62 15 15 S
  163 lägpys Luna Kompiaisen Diivan Elkein Monica Äijälä HEILU 67,23 2,08 26,23 0 HYL S
  157 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S

D agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 37,75 3,71 -3,25 0 -3,25 M OIVA
2 180 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala TUUKK 29,39 4,76 -11,61 5 5 M
3 169 shelam Sebbe BUMTSI BUM EGO BOOSTER Ida Eriksson HSKH 31,74 4,41 -9,26 5 5 M
4 177 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU 35,90 3,90 -5,10 5 5 M
5 168 cocspa Nemo SHAVIAN TAKE ME AS I AM Maisa Heikkinen TUUKK 44,61 3,14 3,61 5 8,61 M
  165 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK         HYL M
  172 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH         HYL M
  174 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL M
  176 kesvil Nero Chic Bohemian Rapsody Kalle Mikkolainen SVK         HYL M
  178 espves Temppu Concurrido Mercurio Antti Sorsa JAU         HYL M
  179 shelam Voltti SNOWGLOW'S JABADABADUU Laura Välitalo AGRY         HYL M
  170 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         POIS M

D agilityrata, pikkumaksi 1, kello 9:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 182 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH 27,12 5,16 -13,88 0 -13,88 SL LUVA
2 194 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 26,72 5,24 -14,28 5 5 SL
3 188 novnou Maisa KUPARIKARIN EKA AINSTAINILLE Ira Wallenius KOIVU 45,18 3,10 4,18 5 9,18 SL
4 191 walspa Adam VIVAMIND'S CALVIN KLEIN Jaana Friman KOIVU 50,18 2,79 9,18 5 14,18 SL
5 195 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH 50,77 2,76 9,77 5 14,77 SL
6 190 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU 40,89 3,42 -0,11 15 15 SL
7 193 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT 52,14 2,69 11,14 10 21,14 SL
  184 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL SL
  185 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         HYL SL
  186 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL SL
  189 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST         HYL SL

D agilityrata, maksi 1, kello 9:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 198 borcol Tinka Peatdigger Zen Dashing Hanna Piepponen HAU 26,77 5,23 -14,23 0 -14,23 L LUVA
2 199 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK 25,28 5,54 -15,72 5 5 L
3 209 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST 30,21 4,63 -10,79 5 5 L
4 203 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 32,38 4,32 -8,62 5 5 L
5 211   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 37,04 3,78 -3,96 5 5 L
  196 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä AST         HYL L
  200 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         HYL L
  201 borcol Hemi Peatdigger Zen Nimble Jarno Venäläinen KOTKA         HYL L
  204 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL L
  205 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS         HYL L
  206 borcol Joe Joe Niina Aho NAS         HYL L
  208 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL L
  212 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo NAS         HYL L
  213 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL L
  214 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL L
  215 isovil Tesla Seransil Doublenickel Alleyoop Alli Arppe I-HAH         HYL L

E hyppyrata, pikkumini 1, kello 10:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 155 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry 57,89 2,76 12,89 10 22,89 XS
  154 kääpin Pinni Kinghill's Mafalda Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  156 toyvil Poju Palmale'os Rumball Eija Sillanmäki KOIVU         HYL XS

E hyppyrata, mini 1, kello 10:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 164 lakter Dory BIG LADY'S MICRO-SABOTAGE Maria Leutola HSKH 36,93 4,33 -8,07 0 -8,07 S LUVA
2 280 tarupi Bianca HEJDALEN'S BIANCA CASTAFIORE Marjo Katvala KOIVU 48,15 3,32 3,15 0 3,15  
3 161 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 40,48 3,95 -4,52 5 5 S
  157 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU         HYL S
  158 shelam Iva HALOGEENIN KRISTALLIPRINSESSA Ira Mikkanen MAH         HYL S
  159 shelam Bella LINNAISTEN GOLDEN GIFT OF LOVE Camilla Ahokas AST         HYL S
  162 kiihar Koda VIUVAUN I TOLD U SO Emma Tammipuu TAMSK         HYL S

E hyppyrata, medi 1, kello 10:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala TUUKK 29,65 5,40 -15,35 0 -15,35 M LUVA
2 175 lagrom Ada FOOGEL DOLCE DIVA Sara Saarenmaa BAT 30,01 5,33 -14,99 0 -14,99 M LUVA
3 173 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT 31,61 5,06 -13,39 5 5 M
4 169 shelam Sebbe BUMTSI BUM EGO BOOSTER Ida Eriksson HSKH 36,92 4,33 -8,08 5 5 M
5 165 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK 36,94 4,33 -8,06 5 5 M
6 176 kesvil Nero Chic Bohemian Rapsody Kalle Mikkolainen SVK 41,27 3,88 -3,73 5 5 M
7 177 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU 41,46 3,86 -3,54 5 5 M
8 168 cocspa Nemo SHAVIAN TAKE ME AS I AM Maisa Heikkinen TUUKK 49,58 3,23 4,58 5 9,58 M
9 166 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK 50,90 3,14 5,90 15 20,90 M
  174 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         HYL M
  178 espves Temppu Concurrido Mercurio Antti Sorsa JAU         HYL M
  170 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         POIS M

E hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 11:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 192 borcol Iisi FUNKY LADY JEFFIJA Sara Malinen HSKH 34,59 4,63 -10,41 5 5 SL
2 193 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT 41,42 3,86 -3,58 5 5 SL
3 184 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK 33,72 4,74 -11,28 10 10 SL
  181 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL SL
  182 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH         HYL SL
  183 borcol Hope PEATDIGGER PINKY Jenni Piirto LÄGI         HYL SL
  185 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         HYL SL
  187 borcol Sumia Sumia Hanne Virtanen HSKH         HYL SL
  189 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST         HYL SL
  191 walspa Adam VIVAMIND'S CALVIN KLEIN Jaana Friman KOIVU         HYL SL
  194 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH         HYL SL
  195 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH         HYL SL

E hyppyrata, maksi 1, kello 11:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 18, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 borcol Hemi Peatdigger Zen Nimble Jarno Venäläinen KOTKA 27,18 5,89 -17,82 0 -17,82 L LUVA
2 209 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST 34,50 4,64 -10,50 0 -10,50 L OIVA
3 196 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä AST 29,40 5,44 -15,60 5 5 L
4 211   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH 44,33 3,61 -0,67 5 5 L
  197 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK         HYL L
  198 borcol Tinka Peatdigger Zen Dashing Hanna Piepponen HAU         HYL L
  200 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         HYL L
  202   Ice ICE Matleena Flinkkilä BAT         HYL L
  203 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH         HYL L
  204 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL L
  205 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS         HYL L
  206 borcol Joe Joe Niina Aho NAS         HYL L
  207 auspai Roosa CAPRICOLE GOLD'N GLOW Erja Taskila HSKH         HYL L
  208 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL L
  210 borcol Siks EBONY NOSE JACK DANIEL'S Sanna Rautio HAU         HYL L
  213 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL L
  214 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL L
  216 hovawa Sira PUSZTAI PANDUR MANDULA Kirsi Tiainen SHW         HYL L

F agilityrata, pikkumini 1, kello 12:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 155 popopk Piri Piri-Piri Do Vale Negro Kirsti Helje HyKU Ry 53,56 2,73 10,56 5 15,56 XS
  154 kääpin Pinni Kinghill's Mafalda Henna Laaksonen I-HAH         HYL  

F agilityrata, mini 1, kello 12:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 shelam Jade PELTSUN JEDI'S BLUE OCEAN Minna Jokinen HSKH 41,47 3,52 -1,53 0 -1,53 S OIVA
2 157 shelam Luna Furry Haven Die Another Day Anna Laulajainen HAU 40,89 3,57 -2,11 5 5 S
  158 shelam Iva HALOGEENIN KRISTALLIPRINSESSA Ira Mikkanen MAH         HYL S
  160 käävil Lilli STACCATO'S STORY INSIDE Saana Kiviranta HAU         HYL S

F agilityrata, medi 1, kello 12:40, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 180 kromfo Dopi FLAME PET'S ATHOS Martti Takala TUUKK 30,67 4,76 -12,33 0 -12,33 M OIVA
2 177 shelam Aiko CELEBREN CARMONA Anna Laulajainen HAU 36,33 4,02 -6,67 0 -6,67 M OIVA
3 173 borter Kip Ewan Maarit Niemelä BAT 30,81 4,74 -12,19 5 5 M
4 172 kesvil Tenho JUMPAROUND BOLD AND BEAUTIFUL Marika Asikainen HSKH 36,84 3,96 -6,16 5 5 M
5 168 cocspa Nemo SHAVIAN TAKE ME AS I AM Maisa Heikkinen TUUKK 38,67 3,78 -4,33 5 5 M
6 169 shelam Sebbe BUMTSI BUM EGO BOOSTER Ida Eriksson HSKH 38,94 3,75 -4,06 5 5 M
7 176 kesvil Nero Chic Bohemian Rapsody Kalle Mikkolainen SVK 43,74 3,34 0,74 10 10,74 M
  165 cocspa Aapo TÄHTIMETSÄ SIMBA Elina Messo KSSK         HYL M
  166 cocspa Helmi LEADING-LIGHT BADA BING BADA BOOM Sari Seistilä KSSK         HYL M
  167 breton Irra EIRAMS INTENSIVA IRRA Petra Saarman I-HAH         HYL M
  178 espves Temppu Concurrido Mercurio Antti Sorsa JAU         HYL M
  179 shelam Voltti SNOWGLOW'S JABADABADUU Laura Välitalo AGRY         HYL M
  170 espves Papu CONCURRIDO YOLA Emilia Kainulainen I-HAH         POIS M
  174 shelam GT TAIKAPENNIN GIN TONIC Lotta Holmberg IMPHA         POIS M

F agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 12, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 190 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU 31,03 4,71 -11,97 0 -11,97 SL LUVA
2 184 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK 32,69 4,47 -10,31 0 -10,31 SL LUVA
3 195 auspai Maaru ORIGINE II MY KIND OF TROUBLE Melissa Markki HSKH 39,49 3,70 -3,51 0 -3,51 SL LUVA
4 188 novnou Maisa KUPARIKARIN EKA AINSTAINILLE Ira Wallenius KOIVU 41,39 3,53 -1,61 0 -1,61 SL OIVA
5 182 borcol Ruusa Gjerulff Chase The Wild Tiger Karoliina Tuomola HSKH 29,81 4,90 -13,19 5 5 SL
6 191 walspa Adam VIVAMIND'S CALVIN KLEIN Jaana Friman KOIVU 40,98 3,56 -2,02 5 5 SL
7 194 borcol Puro OAKMEADOW LIGHT OF MY SOUL Henna Lundenius HSKH 35,41 4,12 -7,59 10 10 SL
  181 borcol Nuppu REALLY DON'T CARE AT REAL PEARL Siiri Virtanen SCY         HYL SL
  185 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Niina Murisoja HSKH         HYL SL
  186 mudi Valtti TORZSÁSI BOJTÁR CSORDÁS Terhi Multamäki HSKH         HYL SL
  189 borcol Soma Toberoi Saffron Anna Kaipanen AST         HYL SL
  193 espves Villa TULIMAAN CSILLA BLISS Jutta Heikkilä KAT         HYL SL

F agilityrata, maksi 1, kello 13:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 18, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 213 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU 28,37 5,15 -14,63 0 -14,63 L LUVA
2 201 borcol Hemi Peatdigger Zen Nimble Jarno Venäläinen KOTKA 28,67 5,09 -14,33 0 -14,33 L LUVA
3 197 auspai Moritz HELMIVUOREN GNEISSI Virva Kuusi APK 32,26 4,53 -10,74 0 -10,74 L LUVA
4 203 silnou Hupi Engsboda Best Guest From West Pilvi Inkinen HSKH 35,49 4,11 -7,51 0 -7,51 L LUVA
5 196 borcol Raimo SAUNAJAAKON FIREPROOF Josefina Sipilä AST 30,15 4,84 -12,85 5 5 L
6 206 borcol Joe Joe Niina Aho NAS 33,33 4,38 -9,67 10 10 L
  198 borcol Tinka Peatdigger Zen Dashing Hanna Piepponen HAU         HYL L
  199 borcol Etna TENDING ETNA Senni Huotari VEIKK         HYL L
  200 lyhcol Glee TOONIAN REGGAE SUNSPLASH Riitta Kekkonen HSKH         HYL L
  202   Ice ICE Matleena Flinkkilä BAT         HYL L
  204 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL L
  205 x-rotu Tuco TUCO Eva Bergman NAS         HYL L
  207 auspai Roosa CAPRICOLE GOLD'N GLOW Erja Taskila HSKH         HYL L
  208 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         HYL L
  211   Bob BOB Saara Hakakoski HSKH         HYL L
  212 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo NAS         HYL L
  214 borcol Dino LOS MOTILONES SWEET FOREVER Tania Grönroos SiSu         HYL L
  216 hovawa Sira PUSZTAI PANDUR MANDULA Kirsi Tiainen SHW         HYL L
  209 novnou Nova SIIPIVEIKON VAHVA VAINU Tiia Hämäläinen AST         POIS L

D agilityrata, pikkumini 2, kello 14:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 kääpin Cara Kleinwesen Cucamuumuca Sari Järvinen KoAt 42,22 4,19 -9,78 5 5 XS

D agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 6, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA 53,70 3,30 1,70 10 11,70 S
2 220 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH 47,60 3,72 -4,40 15 15 S
  219 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         HYL S
  222 borter Ypö HEATHBERRY'S ME MYSELF AND I Wilma Laru P-HAU         HYL S
  223 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  224 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL S

D agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 229 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI 50,23 3,52 -1,77 0 -1,77 M LUVA
2 227 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU 55,20 3,21 3,20 0 3,20 M
3 234 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 35,07 5,05 -16,93 5 5 M
4 233 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 41,52 4,26 -10,48 5 5 M
5 230 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH 44,57 3,97 -7,43 10 10 M
6 231 espves Tigu VIVARACHO DIAMANTE Mari Rauhala P-HAU 47,70 3,71 -4,30 10 10 M
7 226 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf BAT 43,15 4,10 -8,85 15 15 M
  225 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH         HYL M
  232 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL M
  235 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL M

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 239 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU 35,95 4,92 -16,05 0 -16,05 SL LUVA
2 238 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 36,25 4,88 -15,75 15 15 SL
  240 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL SL
  237 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia Jansson ATD         POIS SL

D agilityrata, maksi 2, kello 15:00, tuomari Mika Kangas, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 248 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 44,10 4,01 -7,90 0 -7,90 L LUVA
2 250 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK 45,87 3,86 -6,13 10 10 L
3 255 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 35,16 5,03 -16,84 15 15 L
4 254 lyhcol Kerttu Jäälinnan Myrskyn Noita Suvi Koivisto KOIVU 59,00 3,00 7,00 15 22,00 L
  241 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL L
  244 borcol Saimaa Ilmiliekin Saimaa Inka Häkkinen HAU         HYL L
  246 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen KKK         HYL L
  247 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL L
  249 x-rotu Miina Miina Susanne Nieminen TUUKK         HYL L
  251 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  252 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT         HYL L
  253 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L
  243 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         POIS L

E hyppyrata, pikkumini 2, kello 15:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 kääpin Cara Kleinwesen Cucamuumuca Sari Järvinen KoAt 37,11 4,37 -7,89 0 -7,89 XS LUVA
  218 chihup NICO NICKO NEBRASCA EDDA Ria Savolainen AGRY         HYL XS

E hyppyrata, mini 2, kello 15:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 219 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH 33,27 4,87 -11,73 0 -11,73 S OIVA
2 223 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH 40,71 3,98 -4,29 5 5 S
3 222 borter Ypö HEATHBERRY'S ME MYSELF AND I Wilma Laru P-HAU 48,71 3,33 3,71 20 23,71 S
  220 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH         HYL S
  221 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA         HYL S
  224 x-rotu Pulla PULLA Tuuli Suoniemi HSKH         HYL S

E hyppyrata, medi 2, kello 15:50, tuomari Mika Kangas, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 233 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 36,13 4,48 -8,87 0 -8,87 M LUVA
2 235 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH 37,81 4,28 -7,19 0 -7,19 M LUVA
3 227 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU 49,35 3,28 4,35 5 9,35 M
4 234 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH 34,67 4,67 -10,33 15 15 M
5 231 espves Tigu VIVARACHO DIAMANTE Mari Rauhala P-HAU 35,15 4,61 -9,85 15 15 M
  171 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH         HYL  
  228 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL M
  229 amekar Yltsi Maahisen Tyylilyyli Outi Pikkarainen ERTTI         HYL M
  230 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL M

E hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 238 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 34,90 4,64 -10,10 5 5 SL
  239 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL SL
  240 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI         HYL SL
  236 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH         POIS SL

E hyppyrata, maksi 2, kello 16:20, tuomari Mika Kangas, koirakoita 13, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 244 borcol Saimaa Ilmiliekin Saimaa Inka Häkkinen HAU 30,62 5,29 -14,38 0 -14,38 L LUVA
2 255 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu 32,36 5,01 -12,64 5 5 L
3 248 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 38,01 4,26 -6,99 5 5 L
4 250 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK 38,07 4,26 -6,93 5 5 L
5 242 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 38,61 4,20 -6,39 10 10 L
6 254 lyhcol Kerttu Jäälinnan Myrskyn Noita Suvi Koivisto KOIVU 53,65 3,02 8,65 5 13,65 L
7 251 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH 32,05 5,05 -12,95 15 15 L
8 241 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST 39,72 4,08 -5,28 20 20 L
  245 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Vilja Kilpivaara KKK         HYL L
  247 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL L
  249 x-rotu Miina Miina Susanne Nieminen TUUKK         HYL L
  252 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos BAT         HYL L
  253 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L
  243 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         POIS L

F agilityrata, pikkumini 2, kello 17:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 217 kääpin Cara Kleinwesen Cucamuumuca Sari Järvinen KoAt 42,34 4,04 -7,66 0 -7,66 XS OIVA
2 218 chihup NICO NICKO NEBRASCA EDDA Ria Savolainen AGRY 70,57 2,42 20,57 0 20,57 XS

F agilityrata, mini 2, kello 17:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 221 lägpys Lili CALAWAN ESTER Sara Tapiala OIVA 44,69 3,83 -5,31 0 -5,31 S LUVA
  220 parson ZORRO RING TAIL FOXTROT Olga Kylmälä HSKH         HYL S
  223 shelam Nhi HALOGEENIN IKKUNAPRINSESSA Olli Fredrikson HSKH         HYL S
  219 borter Jalla NOWAY'S DROP THE MITTS Katri Jokela HSKH         POIS S

F agilityrata, medi 2, kello 17:15, tuomari Mika Kangas, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 233 bedlin Iiris Cuenta's Idril Suvi Kuivanen HSKH 40,34 4,24 -9,66 0 -9,66 M LUVA
2 227 schape Emmi LANDEPAUKUN EKSOOTTINEN EMMIINA tarja hämäläinen HAU 52,35 3,27 2,35 0 2,35 M
3 225 kesvil Kauno Jumparound Absolutely Fabulous Marika Asikainen HSKH 41,60 4,11 -8,40 5 5 M
4 171 pumi Amos BESZÉDES APRÓ Minna Hanttu HSKH 49,16 3,48 -0,84 10 10  
  226 kääsna Taisto Black Drop Titanium Riitta Cederlöf BAT         HYL M
  228 kesvil Tiana BACKSEAT DRIVER'S TIANA Juulia Rantanen BAT         HYL M
  230 cocspa Aapo Walanos Heart Of Gold Mia Salminen HSKH         HYL M
  231 espves Tigu VIVARACHO DIAMANTE Mari Rauhala P-HAU         HYL M
  232 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL M
  234 mudi Ren Hyberhyber Puhuri Oona Mäki HSKH         HYL M
  235 x-rotu Edi EDWIN Miisa Petäjistö HSKH         HYL M

F agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 240 kromfo Yoshi ALOBELIN EMPEROR HYBRID Satu Salminen LÄGI 58,71 2,91 8,71 5 13,71 SL
  238 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL SL
  239 borcol Mecki PIGGYLAND'S YOU WON'T SEE ME Hilkka Leino-Forsman HAU         HYL SL
  236 walspa Piko Jangas Field Fennel Jaana Jaakkola HSKH         POIS SL
  237 auspai Melli Wirneen Jännitysmomentti Julia Jansson ATD         POIS SL

F agilityrata, maksi 2, kello 17:45, tuomari Mika Kangas, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 250 auspai Orion ZESTFORLIFE UPSIDE DOWN Emma Tammipuu TAMSK 41,46 4,12 -8,54 0 -8,54 L LUVA
2 248 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH 49,15 3,48 -0,85 5 5 L
3 242 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 60,17 2,84 10,17 15 25,17 L
  241 borcol Danko KETSCHKER MY HARRY Heidi Tolonen AST         HYL L
  244 borcol Saimaa Ilmiliekin Saimaa Inka Häkkinen HAU         HYL L
  246 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen KKK         HYL L
  247 borcol Bond Redteam's Bond Mia Andelin HSKH         HYL L
  251 belpam Lila Pysäkin Leppis Pauliina Allonen HSKH         HYL L
  253 amstaf Tero Kesselin Qliffa Qaiffari Kaisa Pulliainen CITYB         HYL L
  255 borcol Lucky VON SCHNEELAND KAYODE Taneli Ikäheimo SiSu         HYL L
  243 auspai Madde Hazelmoor Zanda Laura Kurimo AST         POIS L